بازاريابي، اين، براي، عزت، مدير

بي‌تفاوتي نشان مي‌دهد که رشته‌ي عاطفي‌تان قطع شده است.
?. نقشه‌ي فرار در سر داريد

معمولا کساني که زندگي مشترک‌شان را مثل تله مي‌بينند، براي فرار و رهايي از اين تله به کشيدن نقشه‌ي فرار روي مي‌آورند. اما اگر به دفعات زياد فکر فرار به سرتان مي‌زند يا حتي تا حدي پيش رفته‌ايد که براي تک‌تک جزئيات فرارتان برنامه داريد، آگاه باشيد که اين تمايلات درواقع پيامي قاطع از سوي ذهن ناخودآگاه‌تان است که سعي دارد به شما بفهماند عمر رابطه‌تان به سر رسيده است.
??. بارها از روي تصميمات آني قطع رابطه کرده‌ايد

اگر دائما به‌اصطلاح با هم مي‌چينيد و مي‌سازيد، نشان مي‌دهد که هردو نفرتان با نااميدي سعي به اتمام اين رابطه داريد. اغلب زوج‌هايي که دوباره به هم رجوع مي‌کنند، هنوز نتوانسته‌اند مشکلي را که به‌خاطرش همديگر را ترک کرده بودند، حل کنند. به‌عبارتي، اين مشکل مثل آتش زير خاکستر در رابطه‌شان باقي مي‌ماند و دير يا زود شعله‌ور مي‌شود. در بسياري از اين قبيل روابط، فقط تاريخ انقضاي رابطه به‌تعويق مي‌افتد، اما درنهايت جلوي اتفاق اجتناب‌ناپذير را نمي‌توانيد بگيريد.
??. بعضي از اختلافات‌تان حل‌نشده باقي مي‌مانند

اصلا خوب نيست که اختلافات‌تان را کش‌دار کنيد و حاضر به مصالحه نشويد. خيلي اوقات شايد احساس کنيد با اينکه درمورد اختلافات‌تان گفت‌وگو مي‌کنيد، باز هم هرگز در اين گفت‌وگوها به هيچ نتيجه‌‌اي نمي‌رسيد. اگر احساس مي‌کنيد که ديگر نمي‌توانيد برداشت درستي از حرف و منظور يکديگر داشته باشيد و تمام راه‌هاي خروج از اين مخمصه به روي‌تان بسته شده است، پس شک نکنيد که رابطه‌تان وضعيت اميدوارکننده‌اي ندارد.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: سخت‌ترين و شادترين سال‌هاي ازدواج‌تان کدام‌ها هستند؟
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع روابط عاطفي و ازدواج
عشق آن نيست که به هم خيره شويم؛ عشق آن است که هردو به يکسو بنگريم

4000تومانشايد پيش خود فکر کنيد که در پنهان کردن نقطه‌ضعف‌هايتان بسيار قهار و توانا هستيد؛ بايد بدانيد که برخي نشانه‌هاي عزت نفس پايين به‌حدي مرموز هستند که شما حتي نمي‌توانيد به‌راحتي تشخيص دهيد، آنچه گرفتارش هستيد، نشانه‌اي از عزت نفس پايين است. همراه ما باشيد، مي‌خواهيم تعدادي از عجيب‌ترين نشانه‌هاي عزت نفس پايين را براي‌تان بازگو کنيم.

:
چگونه به خودمان افتخار کنيم؟
تفاوت عزت نفس و اعتماد بنفس چيست؟
?? عاملي که براي خوشبختي واقعي به آنها نياز داريد
تمام رفتارهاي شما از زبان بدن گرفته تا روابط زناشويي، نشانه‌هايي از ميزان عزت نفس شما را در خود پنهان کرده‌اند. حتي اينکه چه زماني و چه کساني را به يک مهماني دعوت کنيد هم نشان‌دهنده‌ي ميزان عزت نفس شماست.
اگر معتقديد که اين نشانه‌هاي عزت نفس پايين، فقط باعث مي‌شود که شما فردي دمدمي‌مزاج و خاص به‌نظر برسيد، در اشتباهيد.
عزت نفس پايين مشکلي جدي است و نياز به راه‌حل و درمان جدي دارد. لازم است بدانيد که ميزان عزت نفس شما چقدر است؛ چراکه بر اساس تحقيقات صورت‌گرفته در مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه تگزاس، عزت نفس پايين به‌طور قطع روي شکست‌هاي شغلي، روابط اجتماعي و عاطفي و ميزان شادي شما تأثير مي‌گذارد. اگر حال‌تان خوب نيست و شاد نيستيد، به‌احتمال قوي در رابطه‌اي اشتباه قرار داريد يا شغل‌تان را آن‌طور که بايد، دوست نداريد يا شايد ديوارهايي که به دور خودتان کشيده‌ايد، مانع ارتباط مؤثر شما با خانواده و دوستان‌تان مي‌شود.

اگر نگاهي عميق و دقيق به زندگي و عادت‌هاي خود بيندازيد، شايد متوجه جاي خالي عزت نفس در زندگي خود شويد، اما دانستن اين مسئله اولين گام براي بهبود عزت نفس و دست‌يابي به قدرت دروني خودتان است تا بتوانيد زندگي خود را شادتر کنيد.
?. شما حتي براي زنده بودن خود هم معذرت‌خواهي مي‌کنيد
اگر کسي در خيابان به شما تنه بزند، آيا شما از او معذرت‌خواهي مي‌کنيد؟ افرادي که عزت نفس پاييني دارند معمولا خود را مقصر مي‌دانند و براي خودشان به‌اندازه‌ي کافي ارزش قائل نيستند و تقصير تمام مشکلات و مسائل را به گردن مي‌گيرند.
پيشنهاد: وقتي که مي‌خواهيد معذرت‌خواهي کنيد، به خودتان تذکر دهيد که معذرت‌خواهي شما بيجاست و شما اشتباهي مرتکب نشده‌ايد. مسلما در مواردي که واقعا مقصر هستيد، عذرخواهي صحيح نشانه‌ي پذيرش اشتباه و بلوغ اجتماعي شماست.
تبليغات

?. از نظر شما همه‌چيز به شانس بستگي دارد
چقدر به شانس اعتقاد داريد؟ آيا دليل همه‌ي موفقيت ها و اتقافات خوب زندگي‌تان را، فقط شانس يا لطف الهي مي‌دانيد؟ يا حتي کمي فراتر رفته و گاهي فکر مي‌کنيد که لياقت کسب موقعيت‌هاي خوب فعلي‌تان را نداشته‌ايد و فقط شانس آورده‌ايد؟ واقعيت اين است که موفقيت‌هاي شما حاصل دسترنج و تلاش شما هستند. هوش، استعداد و شخصيت شما نقش مهمي در پيشرفت شما بازي مي‌کنند و انکار نقش خودتان در پيشرفت‌هايتان يعني اينکه شما در مورد خودتان معقول و صادقانه قضاوت نمي‌کنيد. اين مسئله، خود را به صورت نپذيرفتن تعريف و تمجيد يا انتقاد از ديگران نيز نشان مي‌دهد.
پيشنهاد: تمرين کنيد تا وقتي کسي از شما تعريف مي‌کند به‌جاي رد کردن اين تعريف، فقط از او تشکر کنيد. چه اشکالي دارد که ديگران بدانند شما واقعا توانا و در کاري که انجام مي‌دهيد، فوق‌العاده هستيد.
?. چيزهايي مي‌خريد که واقعا به آنها نيازي نداريد
آيا هنگام خريد لباس يا لوازم دکوري منزل، دائما به اينکه ديگران چه نظري در مورد خريد شما خواهند داشت، فکر مي‌کنيد؟
يا حتي بدتر، آيا رشته‌ي تحصيلي شما رشته‌ي موردتأييد و علاقه‌ي والدين شماست يا رشته‌اي را انتخاب کرده‌ايد که به رؤياهاي شما نزديک‌تر است؟ مقايسه‌ي خودتان با افراد ديگر و زندگي براي گرفتن تأييد ديگران، قاتل عزت نفس و مانع سرسخت شما براي لذت بردن از زندگي است.
پيشنهاد: دست از مقايسه‌ي خود با ديگران برداريد. اگر اين کار برايتان سخت است، برنامه‌ي «از آليس بپرس» دانشگاه کلمبيا پيشنهاد مي‌کند که روي شباهت‌هاي خود با ديگران تمرکز کنيد.
?. خودتان را پنهان مي‌کنيد
آيا مردن را به هم‌اتاق بودن با کسي که از شما متنفر است، ترجيح مي‌دهيد؟ آيا عقايد خود را ناديده مي‌گيريد و اظهارنظر نمي‌کنيد تا مبادا ديگران از شما بدشان بيايد؟ دوري از بحث و تأييد بي‌مورد نظرات ديگران براي خوشايند آ‌نها، نشانه‌ي عزت نفس پايين است.
پيشنهاد: باور کنيد که نظر و عقيده‌ي شما مهم و محترم است و دائم خودتان و نحوه‌ي زندگي‌تان را براي خود زيرسؤال نبريد.
?. يک عادت عجيب و غيرعادي داريد
شايد به کندن زخم يا جويدن ناخن عادت داشته باشيد يا اينکه نسبت به موهاي زائد بدن و صورت‌تان بيش‌از‌حد حساس باشيد. اين مشکل خودآزاري عصبي نام دارد و در افرادي که اضطراب يا عزت نفس پايين دارند، بسيار ديده مي‌شود. اين رفتارها يک مکانيسم مقابله با احساسات ناراحت‌کننده هستند.
پيشنهاد: احساسات خود را بنويسيد و براي رهايي از آنها راه ديگري بيابيد. در موارد حاد، بهتر از است از يک روان‌درمانگر کمک بگيريد.
________________________________________
: انواع تيک عصبي و شيوه‌هاي درمان آن
________________________________________
?. از کسي متنفريد اما او را به تمام مهماني‌هايتان دعوت مي‌کنيد
افراد با عزت نفس پايين معمولا بيش‌ازحد درگير و نگران نظر ديگران هستند. اين افراد به‌صورت افراطي به‌دنبال حفظ صلح هستند. شايد تحمل کسي که از شما نفرت دارد در کنار خودتان آسان‌تر از مقابله با رفتار نادرست آن فرد يا حذف او از زندگي‌تان به‌نظر برسد.
پيشنهاد: برخي ماجراها را بيش از آنچه هستند براي خودتان بزرگ نکنيد. فکر نکنيد که همه براي ابد از شما متنفر خواهند شد و دوستي برايتان نخواهد ماند. دعوت نکردن کسي که با او راحت نيستيد به مهماني، فاجعه‌ي بزرگي نيست. خيلي ساده، او را دعوت نکنيد.
?. بيشتر از دوران کودکي‌تان چرت مي‌زنيد

عزت نفس پايين عوارض و تأثيرات منفي زيادي مثل خستگي روي فيزيک بدن دارد. زماني که کارهاي زيادي براي انجام دادن داريد، خواب يک روش فرار به حساب مي‌آيد. تمايل افراطي به خواب ممکن است از نشانه هاي افسردگي باشد.
پيشنهاد: با يک مشاور صحبت کنيد تا اثرات منفي عزت نفس پايين را در زندگي خود به حداقل برسانيد. همچنين مي‌توانيد با تغذيه مناسب، خواب کافي در شب و ورزش، انرژي خود را افزايش دهيد.
?. در روابط زناشويي عجول هستيد
ممکن است اين رفتار شما نشانه‌اي از نداشتن اعتماد به نفس باشد، چراکه پيش خود فکر مي‌کنيد همسرتان لذت چنداني از بودن با شما نمي‌برد. افراد با عزت نفس پايين معمولا روابط عجولانه‌اي دارند و به‌دليل اينکه احساس خوبي نسبت به خودشان ندارند، آن‌طور که بايد با شريک‌شان راحت نيستند.
پيشنهاد: با همسرتان بدون رودربايستي، در مورد انتظاراتش صحبت کنيد و از علايق و نظرات او مطلع شويد.
________________________________________
: ? اشتباه در زندگي زناشويي که ممکن است به طلاق ختم شود
________________________________________
?. بي‌دليل تلفن همراه خود را چک مي‌کنيد
آيا زماني که در يک مهماني تنها مي‌مانيد، به‌جاي صحبت با اطرافيان، سراغ گوشي خود مي‌رويد و مدام پيام‌هاي خود را چک مي‌کنيد؟ شايد حوصله‌تان سررفته باشد يا اينکه آن‌قدري اعتماد به نفس نداريد که بدانيد ديگران مشتاق صحبت با شما هستند و از صحبت با شما خسته نمي‌شوند. ضعف مهارت‌هاي اجتماعي از نشانه‌هاي بارز نداشتن عزت نفس است.
پيشنهاد: در مهماني به‌دنبال افراد آشنا بگرديد يا کنار کساني بنشينيد که براي صحبت با آنها راحت هستيد. کساني را براي هم‌صحبتي پيدا کنيد که مثل شما تنها هستند. مي‌توانيد در بحث‌هاي گروهي شرکت کنيد؛ شرکت در چنين جمع‌هايي معمولا آسان‌تر از صحبت تنها و رودررو با يک فرد خاص است.
??. دروغ‌هاي عجيب و احمقانه مي‌گوييد
شايد دوست داريد اوضاع را آرام نگه داريد يا گاهي حقيقت به نظرتان چندان جالب نيست و ترجيح مي‌دهيد کمي دروغ مصلحتي به آن اضافه کنيد و بعد از آن به‌احتمال زياد خودتان را به‌خاطر دروغي که گفته‌ايد سرزنش مي‌کنيد. طبق مطالعات، اين مورد رفتاري رايج در افرادي است که عزت نفس پاييني دارند. اين افراد معمولا براي گرفتن تأييد ديگران، خود واقعي‌شان را پنهان مي‌کنند و دست به تظاهر مي‌زنند.
پيشنهاد: شجاعانه عين حقيقت را بگوييد و خودتان باشيد، در اين‌صورت ديگران از شما متنفر نخواهند شد. چه‌بسا حقيقت‌گويي و صداقت شما، باعث افزايش محبوبيت شما شود.
??. نمي‌توانيد غذا انتخاب کنيد
«چي ميل داري؟ نمي‌دونم هرچي شما سفارش بدي!»، سناريوي رايجي است که طرف دوم آن معمولا فردي‌ است که به‌دليل عزت نفس پايين از اتخاذ ساده‌ترين تصميم‌ها نيز ترس و ابا دارد. چنين افرادي بعد از اينکه در مورد مسئله‌اي تصميم مي‌گيرند ممکن است بارها و بارها تصميم خود را تغيير بدهند.
پيشنهاد: با قاطعيت به خودتان بگوييد «دنيا به آخر نمي‌رسد اگر فردي که همراه من است غذاي موردنظر من را دوست نداشته باشد.»
اگر اکثر اين نشانه‌ها را در خودتان مي‌بينيد، وقت آن است که عزت نفس خود را تقويت کنيد و بدانيد که اگر خود را باور داشته باشيد و براي خودتان احترام قائل باشيد، زندگي آسان‌تر و بي‌شک لذت‌بخش‌تر خواهد بود.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: جملات تأکيدي براي تقويت عزت نفس
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع اعتماد به نفس
کسي که به خود اعتماد دارد به تعريف کسي احتياج ندارد

5000توماندر محيط رقابتي امروز، نقش مدير بازاريابي در موفقيت سازمان هر روز سنگين و سنگين‌تر مي‌شود. مدير بازاريابي بايد همه‌فن‌حريف باشد و در عين اينکه توانايي تحليل منطقي داده‌هاي جمع‌آوري‌شده از بازار را دارد، خلاقيت کافي براي ايجاد تمايز از رقبا را هم در خود بپروراند. در اين مقاله به نکاتي اشاره شده است که هر مدير بازاريابي براي دستيابي به موفقيت، به آنها نياز دارد. بررسي اين نکات به شما کمک خواهد کرد ديد گسترده‌تري درباره‌ي وظايف و عوامل موفقيت يک مدير بازاريابي داشته باشيد.

:
بهترين نوع مديريت چگونه محقق مي‌شود؟
معرفي شاخص‌ هاي کليدي عملکرد در بازاريابي
هوش بازار و کاربرد آن در بازاريابي
عموم مردم باور دارند «خودِ کالا مهم نيست، مهم اين است که آن را چطور بفروشيد». اين جمله در دنياي امروزي که درباره‌ي بيشترِ کالاها بازار رقابتي وجود دارد و خريدار مي‌تواند کالاي موردنيازش را آزادانه از بين گزينه‌هاي مختلف انتخاب کند، تا حدي اغراق‌آميز است و بيشتر براي شرايط «مونوپولي» يا «اليگوپولي/ انحصار چندجانبه» کاربرد دارد که تعداد فروشنده‌ها محدود و خريداران فراوان هستند.
در محيط رقابتي، کالا نيز اهميت بالايي دارد و بايد چندين نياز يا تقاضاي مصرف‌کننده را رفع کند. کارمندان بخش بازاريابي بايد محصول را براي مخاطب مفهوم‌سازي کنند، آن را راه‌اندازي کنند و بازخورد بگيرند. جاي تعجب نيست که وظيفه‌ي مدير بازاريابي در سازمان، يک وظيفه‌ي استراتژيک محسوب مي‌شود و کارمندان بخش بازاريابي به‌تدريج به سِمت‌هاي مديريتي و حتي هيئت‌مديره ارتقا پيدا مي‌کنند.
در مقايسه با مديران بخش فني و بخش منابع انساني، احتمال اينکه مدير بازاريابي به مديريت ارشد شرکت برسد، بيشتر است. وظايف مدير بازاريابي بسيار دشوار است، زيرا علاوه بر سخت کوشي، به مهارت هاي ارتباطي، قدرت مفهوم‌سازي، مهارت‌هاي بين‌فردي و توانايي فعاليت در فشار کاري بالا نيز احتياج دارد. در ادامه به آموزش ?? نکته مي‌پردازيم که شما را به يک مدير بازاريابي موفق تبديل مي‌کند.

?. بفهميد در ذهن مصرف‌کننده چه مي‌گذرد

توسعه‌ي برند يا برندهاي شرکت، يکي از اصلي‌ترين وظايف مدير بازاريابي است. توسعه‌ي برند به توسعه‌ي محصول کمک مي‌کند تا نياز يا مشکل مصرف‌کننده را تشخيص بدهد. مدير بازاريابي بايد در کنار برندسازي، خودِ شرکت را هم توسعه بدهد. مدير ارشد بازاريابي ممکن است درگير طراحي و ساخت لوگو، تعريف و طراحي محصول، توسعه، برندسازي، کمپين‌هاي تبليغاتي، آزمون بازاريابي، راه‌اندازي شبکه‌ي توزيع و … باشد. درک روحيات مصرف‌کننده و برنامه ريزي براي برندسازي براساس آنها، مهم‌ترين عامل موفقيت هر مدير بازاريابي است.
________________________________________
: استفاده از تاثير روانشناسي در بازاريابي با دانستن ?? اصل زيرکانه
________________________________________
تبليغات

?. ذات فروش را درک کنيد
مدت زيادي است که در سلسله‌مراتب سازماني، جايگاه مدير بازاريابي بالاتر از تيم فروش قرار مي‌گيرد، تيم بازاريابي درگير فرايند خرده فروشي نمي‌شود بلکه اين کار، جزو وظايف مديران فروش و مديران اجرايي است. بنابراين، خيلي مهم است که افراد بخش بازاريابي با بخش فروش ارتباط تنگاتنگي داشته باشند و هنر فروش را از نزديک مشاهده کنند. مدير بازاريابي نياز دارد مهارت‌هاي فروش را ياد بگيرد تا به‌وسيله‌ي آنها بتواند افراد شرکت را براي پذيرفتن استراتژي‌، ايده‌ها، تعريف وظايف و تصميمات خود متقاعد کند. درست است که مدير بازاريابي لازم نيست کار فروش در خرده‌فروشي‌ها را انجام بدهد، اما خوب است که روحيات مشتري و پويايي خرده‌فروشي را درک کند. خرده‌فروشان نقش بسيار مهمي در ترويج برند در لحظه‌ي خريد دارند و اين نقش نبايد از چشم مدير بازاريابي دور بماند.
?. پرشور باشيد و ايده‌پردازي کنيد
اصولا ايده‌ي اوليه‌ي کالاهاي جديد از بخش بازاريابي مي‌آيد و بعد به مديران ارشد منتقل مي‌شود. درصورتي‌که مديريت با ايده موافقت کند، به بخش فني منتقل مي‌شود تا امکان اجراي آن سنجيده شود. مدير بازاريابي بايد ايده پردازي کند و نسبت به شغلش، کالا و ارائه‌ي آن به بازار هدف، شور و شوق نشان بدهد. اگر خود مدير بازاريابي انرژي و ذوق نداشته باشد، هرقدر هم که شرکت براي پروموشن‌ها هزينه کند، بي‌فايده خواهد بود.
انرژي بخش بازاريابي بايد در تمام شرکت نفوذ و به بخش‌هاي ديگر هم سرايت کند. همين موضوع احتمال موفقيت کالا و برند را بالا مي‌برد.
________________________________________
: چطور از نيروي جادويي اشتياق براي دستيابي به موفقيت استفاده کنيم؟
________________________________________
?. قدرت انجام چند کار همزمان را داشته باشيد
برخلاف مهارت‌هاي ديگر، مدير بازاريابي بايد مهارت اين را داشته باشد که به‌طور همزمان روي چند کار تمرکز کند و آنها را به سرانجام برساند. مدير بازاريابي بايد هم بتواند داده‌هاي ثانويه را تحليل کند، هم مصاحبه‌ي اوليه را انجام بدهد، هم بازخورد مشتريان درباره‌ي کالاهاي جديد را بررسي کند و هم تيم توسعه را هدايت کند.
او بايد با تيم‌هاي تبليغات، فروش و روابط عمومي ارتباط داشته باشد تا به نتايج بهتري برسد. همچنين بايد قادر باشد گزارش‌ها و يافته‌ها را به‌موقع به مديريت برساند تا بتواند نظر او را جلب کند. تمام اين قابليت‌ها، يعني اينکه مدير بازاريابي بايد مهارت ارتباط مؤثر، مهارت ارائه، قدرت تحليل نرخ بازگشت سرمايه‌‌ و کمپين‌هاي ترويجي را داشته باشد.
در شرکت‌هايي که بخش روابط عمومي ندارند، اين وظيفه‌ي مدير بازاريابي است که ب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *