ایران مهمترین مقصد گردشگری انگلیسیا در سال ۲۰۱۶ می‌شه

به دنبال گرم شدن روابط دیپلماتیک میان جمهوری اسلامی ایران و غرب، تعداد گردشگران انگلیسی علاقه مند سفر به ایران به طور بی سابقه ای افزایش یافته و ایران در برنامه سفر شركت های مسافرتی این كشور قرارگرفتهه.

هم زمان بااینکه شركت ایرفرانس هفته گذشته واسه اولین بار از سال ۲۰۰۸ پروازهای خود رو از پاریس به تهران از سرگرفت و شركت بریتیش ایرویز هم قراره در ماه ژوئیه (تیرمرداد) پروازهای خود رو به تهران از سر بگیره، تعدادی از شركت های گردشگری می می گن، مقصد گردشگری ایران پرمشتری و پرطرفدار شده.

«دیوید مک گوئینس» مدیر شركت گردشگری «سفر نامعلوم» گفت:

ایران به شلوغ ترین مقصد گردشگری ما در سال ۲۰۱۶ تبدیل شده و انتظار می رود درخواست واسه سفر به ایران بازم رو به رشد باشه.

ایشون اضافه کرد که ما هم اینکه توقع داریم تعداد مسافران مقصد ایران، پس از تجربه رشد ۶۵ درصدی در سال میلادی گذشته، امسال هم حدود ۵۰ تا ۵۷ درصد رشد كند.

مدیر شركت گرداننده تور «كورینتیان تراول» گفت که مقصد ایران كه پیش از این، جزو محدوده فعالیت این شركت نبود، اینک مثل عمان و سریلانكا بیشترین مشتری رو داره.

مؤسس شركت «هاگ فراسر» هم گفت که فروش این شركت در مورد ایران، به شدت افزایش یافته و درخواست سفر به ایران خیلی زیاده.

مسافرت انگلیسی ها به ایران در سال ۲۰۱۱ كه سفارت انگلیس تو تهران موردحمله قرار گرفت و وزارت امور خارجه این كشور سفر نكردن به ایران رو به شهروندانش پیشنهاد كرد، تعطیل شد.

اما این وزارتخانه تابستون گذشته پس از صلح سیاسی با ایران، پیشنهاد سفر نكردن به این كشور رو به دلیل چیزی که اون رو «كاهش دشمنی» نامید، پس گرفت. با اینکه پیشنهاد سفر نكردن به محدوده مرزهای این كشور با عراق، افغانستان و پاكستان هنوز پابرجاه.

بازگشایی سفارت انگلیس تو تهران، آرامش خاطر بیشتری واسه شهروندان انگلیسی در سفر به ایران به همراه آورده و تأکید می كند ایران كشور امنی واسه مسافرته. البته، سفارت ایران در  هم بازگشایی شده.

شركت بریتیش ایرویز خدمت رسانی خود از فرودگاه هیثروی لندن به تهران رو در ۱۴ ژوئیه (۲۴ تیر) از سر می گیره و ۶ پرواز در هفته پیشنهاد خواهد كرد. هم حالا تنها پرواز مستقیم از لندن به تهران رو شركت ایران ایر ارائه می کنه.

جاذبه های گردشگری ایران شامل معماری های برجسته، بازارهای قدیمی، چشم اندازه های بی مثل و تعداد در حال افزایشی از گالری های هنری و موزه هاس.

«جانی بیلبای» مؤسس و مدیرعامل شركت وایلد فرانتیرز گفت:

آمار ما از ۳۲ مسافر در سال ۲۰۱۳ به بیشتر از ۴۰۰ مسافر در سال جدید که واسه سفر به ایران رزرو كرده ان، زیاد شده.

ایشون تأکید كرد که ما تماشاگر افزایش درخواست بی سابقه ای واسه سفر به ایران هستیم.

بیلبای ادامه داد که وقتی حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» به ریاست جمهوری ایران انتخاب شد، همه چیز شروع به تغییر كرد. هم اینکه وقتی روحانی به سازمان ملل رفت و با «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریكا دست داد، آمار سفر به ایران افزایش زیادی پیدا كرد.

نا آرومی های موجود با ایران همیشه در سطح سیاسی بوده و به ضرر گردشگری خارجی ایران تموم شده.

به نظر می رسد افزایش تعداد مسافران به مقصد ایران، شمار علاقه مندان به خاورمیانه رو زیاد کرده. مشتری هایی كه ایران رو مقصد گردشگری خود انتخاب می کنن، در حال تبدیل شدن به یه جریان پیروز هستن و از هر قشری در بین اون ها دیده می شه. اون ها از رفتن به ایران نمی ترسند. ایران، نیاز جهان واسه دیدن مكان های فرهنگی بی مثل و قدیمی كه دیگه در سوریه و لیبی قابل مشاهده نیستن رو تأمین می كند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *