دانلود پایان نامه

نام خودشان تمام کنند. آنها فقط آنچه را باید، انجام می‌دهند بدون اینکه بگویند «آهای! به من نگاه کنید.»
??. آدم‌های اصیل ریاکار نیستند

آنها به آنچه می‌گویند عمل می‌کنند. آدم‌های بااصالت، به شما نمی‌گویند فلان کار را بکن و بعد خودشان خلافش را انجام دهند. این تا حدود زیادی به خاطر خودآگاهی آنهاست. بسیاری از آدم‌های ریاکار حتی متوجه اشتباهات‌شان هم نمی‌شوند، چون چشمان‌شان را به روی ضعف‌های خودشان بسته‌اند. اما آدم‌های اصیل ابتدا مسائل خودشان را حل می‌کنند.
________________________________________
: ? عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند
________________________________________
??. آدم‌های اصیل لاف نمی‌زنند
همه‌ی ما با آن آدم‌هایی که نمی‌توانند از صحبت درباره‌ی خودشان و موفقیت‌های‌شان دست بکشند کار کرده‌ایم. هرگز فکر کرده‌اید چرا آنها این‌طوری هستند؟ آنها مدام لاف می‌زنند و تلاش می‌کنند خودشان را بزرگ جلوه دهند، چون اعتماد به نفس ندارند و نگران هستند که اگر به دستاوردهای‌شان اشاره نکنند، هیچ کس متوجه آنها نشود. اما آدم‌های اصیل نیازی به لاف زدن ندارند. آنها به موفقیت‌های خودشان مطمئن هستند، اما این را هم می‌دانند که وقتی حقیقتا کار مهمی انجام می‌دهید، جدا از اینکه چند نفر متوجه آن شده و یا تحسینش می‌کنند، آن دستاورد خودش را نشان می‌دهد.
خلاصه‌ی کلام اینکه آدم‌های اصیل خودشان را می‌شناسند و آنقدر به خودشان اعتماد دارند که با ظاهر خودشان راحت باشند. آنها ریشه در حقیقت دارند و حقیقتا در لحظه زندگی می‌کنند. این آدم‌ها تلاش نمی‌کنند خودشان را در نظر دیگران خوب جلوه دهند و نگران این قضیه نیستند.
________________________________________
: ? اصل برای هنرمندانه زیستن
________________________________________
برگرفته از: forbes.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد
در هر مذاکره‌ای جواب بله بگیرید، مذاکره بر سر حقوق بیشتر، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره

12000تومانتا به حال با خود اندیشیده‌اید که ممکن است برخی ‌کارهایی که به شکل روزمره انجام می‌دهید اشتباه باشد و صرفا به دلیل اینکه روزانه آن‌ها را تکرار میکنید دلیل بر عدم مشکل آنها نیست؟ در این نوشته می‌خواهیم شمارا با تعدادی از کارهایی که در ظاهر انجام آنها مشکلی ندارند،‌ آشنا میکنیم. با ما همراه باشید.

:
?? عادت بدی که بهره‌وری را پایین می‌آورد
بهترین روش جلوگیری از هک وای فای
نحوه دانلود از اینستاگرام به شکل تصویری
وقتی کارهای آسان را اول انجام می‌دهید

اول کارهای سخت را انجام دهید
برخی افراد به این استراتژی «قورت‌دادن قورباغه» می‌گویند. این عبارت از یکی از داستان‌های مارک تواین آمده‌ است. «اول صبح یک قورباغه زنده را قورت بده؛ تا شب هیچ اتفاقی بدتری برایت نخواهد افتاد».

برخی محققان می‌گویند اراده در طول روز کاهش پیدا می‌کند. بنابراین عاقلانه‌تر این است که کارهایی را که تمرکز زیادی می‌خواهند اول صبح انجام دهید.
بقیه‌ی محققان اعتقاد دارند اراده محدودیت زمانی ندارد.
به‌هرحال عاقلانه‌تر این است که اول کارهای سخت را انجام دهید. چون ممکن است بعدا کارهایی پیش بیایند که مزاحم برنامه‌ی شما شوند.
تبلیغات

وقتی مدام ایمیل‌های خود را چک می‌کنید
وقتی زنگ ایمیل جدید به گوش می‌رسد سخت می‌توانید مقاومت کنید.
ولی تحقیقات نشان می‌دهند، وقتی انجام کارهای مختلف را هم‌زمان انجام می‌دهید، کارهایتان ?? درصد از نظر زمانی بیشتر طول می‌کشند.
اگر فکر می‌کنید با انجام هم‌زمان کارها کارایی بهتری پیدا می‌کنید، اشتباه می‌کنید.
ران فریدمن (Ron Friedman) روان‌شناس می‌گوید بهترین کار این است که گوشی خود را بی‌صدا کنید یا می‌توانید وقتی کار مهمی انجام می‌دهید، صفحه‌ی ایمیل‌های خود را ببندید.
زمان‌های خاصی را برای چک‌کردن و پاسخ‌دادن به ایمیل‌های خود اختصاص دهید.
وقتی تلفن همراه خود را روی میز کار خود نگه‌ می‌دارید

کافی نیست که تلفن خود را روی «ویبره» نگه دارید. حتی اگر آن را خاموش‌کنید هم کافی نیست.
مجله‌ی انجمن تحقیقات مصرف‌کنندگان تحقیقی را در این مورد منتشر کرده‌ است. طبق این تحقیق، حتی حضور تلفن‌ همراه در نزدیکی شما می‌تواند روی عملکرد شناختی شما تأثیر بگذارد.
حتی اگر شما از این تأثیر آگاه نباشید.
بهترین راه‌حل این است که تلفن همراه را در اتاقی دیگر جا بگذارید.
وقتی همه‌ی روز یک‌جا می‌نشینید

کار در اداره اجازه‌ی فعالیت فیزیکی زیادی به شما نمی‌دهد.
لازم نیست هر بار ساعت‌ها از کار خود جدا شوید و نرمش کنید. تحقیقات زیادی در این مورد انجام شده‌اند. در این تحقیقات چند دقیقه نرمش کردن در روز می‌تواند سلامتی شما را بهبود ببخشد.
تحقیقی در همین مورد در مجله‌ی انجمن قلب آمریکا منتشر شده‌ است. این تحقیق در مجله‌ی نیویورک تایمز هم منتشر شده است. طبق این تحقیق افرادی که کلا یک ساعت در روز فعالیت فیزیکی داشته‌اند، ?? درصد کمتر در خطر مرگ هستند؛ البته فرقی نمی‌کند که این فعالیت یک‌سره باشد یا در بخش‌های پنچ‌دقیقه‌ای انجام شده‌ باشد.
وقتی ساعت‌ها به صفحه‌ی لپ‌تاپ خیره می‌شوید
ارین برودوین (Erin Brodwin) گزارشگر بخش تجاری سایت Insider است. او در گزارش خود نوشته ساعت‌ها خیره‌شدن به صفحه‌ی کامپیوتر می‌تواند به خستگی دیجیتالی چشم منجر شود. خستگی دیجیتالی چشم باعث خشکی چشم و تاری دید می‌شود.
راهول کورانا (Rahul Khurana) پزشک سخن‌گوی انجمن چشم‌پزشکان آمریکا است. او در گفت‌وگویی با بخش تجاری سایت Insider شرکت کرده‌ است. او می‌گوید: «از قانون ??-??-?? پیروی کنید. هر ?? دقیقه برای ?? ثانیه به چیزی نگاه کنید که ?? فوت (?متر) از شما دور است».
وقتی اواخر بعدازظهر استراحت می‌کنید
به‌جای بعد‌ازظهر اواسط ظهر استراحت کنید.
تحقیقی در همین مورد در سال ???? در مجله‌ی روان‌شناسی عملی منتشر شده‌ است. این تحقیق می‌گوید هر چه از ابتدای روز کاری می‌گذرد استراحت کردن بی‌فایده‌تر می‌شود.
وقتی اوایل روز استراحت می‌کنید انرژی، تمرکز و انگیزه‌ی شما احتمالا بهتر بهبود پیدا می‌کنند.
جالب اینجاست که همین تحقیق به این نتیجه رسید حتما لازم نیست در طول مدت استراحت کارهای غیرمرتبط به کار انجام دهید. کاری که موقع استراحت انجام می‌دهید، حتما باید کار موردعلاقه‌تان باشد.
به‌عبارت‌دیگر، وقتی در پروژه‌ای که خیلی دوست دارید پیشرفت می‌کنید، بیشتر از وقتی که در رسانه‌های اجتماعی پرسه می‌زنید، انرژی کسب می‌کنید.
وقتی موقع کار به موسیقی گوش می‌دهید

ممکن است با گوش‌دادن به موسیقی هنگام انجام کار حس بهره‌وری بیشتری داشته‌ باشید، ولی این حس به‌احتمال زیاد واقعی نیست.
درسال ???? مصاحبه‌ای با عصب‌شناس و موسیقی‌دان دانیل لویتین (Daniel Levitin) در این مورد انجام شد. او گفت که تحقیقات زیادی در این مورد انجام شده‌ است. تقریبا در تمام این تحقیقات اگر کارهای ذهنی (مانند خواندن و نوشتن) را هم‌زمان با گوش‌دادن به موسیقی انجام دهید، عملکرد شما تا حد چشمگیری پایین می‌آید.
ولی وقتی کارهای یک‌نواخت و تکراری هستند، این قانون صدق نمی‌کند. مثلا وقتی در بخش مونتاژ کارخانه کار می‌کنید،‌ یا وقتی برای مدت طولانی مشغول رانندگی هستید، در این موارد، گوش‌دادن به موسیقی شما را سرحال می‌کند.
لویتین می‌گوید بهتر‌است ?? تا ?? دقیقه قبل از شروع کار به موسیقی گوش دهید. در این حالت، موسیقی به شما آرامش می‌دهد و حال‌تان را بهتر می‌کند.
وقتی غذاهایی را انتخاب می‌کنید که به‌نظر مغذی می‌آیند، ولی درواقع سالم نیستند
حرف مردم را باور نکنید. حقایق را درمورد غذای خود بدانید.
ارین برودوین در بخش تجاری Insider فهرستی از غذاهایی تهیه کرده‌ است که فکر می‌کنید غذاهای مفیدی هستند؛ ولی درواقع غذاهای مفیدی نیستند.
برای مثال آب‌میوه‌ها و اسموتی‌های آماده ممکن است مغذی به‌نظر‌ برسند، ولی درواقع این نوشیدنی‌ها پر از قند و کالری هستند. همچنین خیلی از افراد فکر می‌کنند، تخم‌مرغ کلسترول زیادی دارد؛ درصوتی‌که ممکن است برای خیلی از افراد مفید نباشد.
وقتی منفعلانه رسانه‌های اجتماعی را چک می‌کنید

دانشمندان می‌گویند دو روش برای استفاده از فیس‌بوک وجود دارد: فعالانه و منفعلانه.
استفاده‌ی فعالانه شامل ارتباط مستقیم با افراد می‌شود. مثلا گذاشتن مطالبی در فیس‌بوک یا نظردادن درمورد پست‌های بقیه استفاده‌ی فعالانه هستند.
استفاده‌ی منفعلانه یعنی دریافت اطلاعات و خواندن مطالب دیگران. اکثر اوقات افراد به‌صورت منفعلانه از فیس‌بوک استفاده می‌کنند.
تحقیقی در این مورد در مجله‌ی روان‌شناسی تجربی منتشر شده‌ است. این تحقیق می‌گوید استفاده‌ی منفعلانه از فیس‌بوک می‌تواند احساس بدی در شما به‌وجود آورد.
این احتمالا به این خاطر است که به زندگی به ظاهر پرزرق‌وبرق دیگران که درمعرض دید همگان گذاشته‌اند، حسادت می‌کنید.
بنابراین به‌جای اینکه فقط نظاره‌گر باشید، برای دوستی قدیمی پیغامی بفرستید یا روی عکس خانوادگی دوست‌تان «کامنت» بگذارید.
وقتی با همکار خود مشاجره می‌کنید

وقتی همکارتان به شما کنایه می‌زند، آسان‌ترین کار این است که جواب او را با حرفی توهین‌آمیز بدهید، ولی سعی کنید جلوی خود را بگیرید.
هال رانکل (Hal Runkel) روان‌درمانگر ازدواج و خانواده‌ است. او می‌گوید: قدرتمند‌ترین کلمه برای ازبین‌بردن تنش میان افراد «آخ» است. با گفتن این کلمه به‌جای اینکه از خود دفاع کنید، آسیب‌پذیری خود را بیان کرده‌اید. همچنین با ادای این کلمه همکار خود را تشویق می‌کنید همین کار را انجام دهد.
استر پرل (Esther Perel) مشاور زوجین است. او می‌گوید یکی از بهترین روش‌های برای ازبین‌بردن تنش این است که به حرف‌های همکار خود فکر کنید. همچنین بهتر است نسبت‌به او دل‌سوزی داشته باشید و به او بگویید او را درک می‌کنید.
وقتی با افراد زیادی در دنیای مجازی جور می‌شوید، ولی به هیچ‌کدام پیام نمی‌دهید
دوست‌یابی مجازی مسابقه‌ی سرعت نیست. لازم نیست در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیشترین دوستان ممکن را پیدا کنید.
هلن فیشر (Helen Fisher) زیست‌شناس و انسان‌شناس است. او همچنین مدیر بخش علمی سایت Match.com است. او می‌گوید یکی از بزرگ‌ترین مشکلات وب‌سایت‌ها و برنامه‌های دوست‌یابی «اضافه‌بار شناختی» است.
فیشر می‌گوید: «مغز برای انتخاب کردن بین صدها هزار گزینه انتخاب نشده‌ است». او توصیه می‌کند وقتی ? مورد برای آن‌ها پیدا شد صبر کنند و درمورد این موارد فکر کنند.
وقتی شب دیر می‌خوابید
دانشمندان اخیرا پدیده‌ای به نام «به‌تأخیر انداختن زمان خواب» را معرفی کرده‌اند. این یعنی «در زمان مناسب نمی‌خوابید، ولی هیچ دلیلی هم برای نخوابیدن ندارید».
برای مثال بیدار مانده‌اید که چند قسمت از سریال نه‌چندان جالبی را که اصلا دوست ندارید ببینید.
این کار نه‌تنها احمقانه است، بلکه می‌تواند خطرناک هم باشد. خیلی از دانشمندان بارها گفته‌اند کم‌‌خوابی می‌تواند به اندازه‌ی سیگار کشیدن خطرناک باشد.
بنابراین تلویزیون را خاموش کنید و برای خوابیدن آماده شوید. فردا و سال‌ها بعد از خودتان برای این کار تشکر می‌کنید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: مدیریت زمان های مرده با ?? کاری که کمک می‌کند از وقتتان استفاده کنید
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد
تغییر را در زندگی خود احساس کنید: در زمان کمتر، چندبرابر بیشتر کار کنید

15000تومانیک گیاه ساده می‌تواند تأثیر خارق‌العاده‌ای بر سلامتی شما داشته باشد؛ مثلا برخی گیاهان خانگی می‌توانند هوا را تصفیه کنند که تأثیر زیادی بر سلامتی اهالی خانه خواهد داشت. از طرفی باید گفت گیاهان زیادی وجود دارند که مراقبت زیادی نمی‌خواهند و به‌راحتی می‌توانید آنها را در خانه نگه دارید.
تحقیقات علمی نشان می‌دهد تنها راه استفاده از فواید سبزیجات، خوردن آنها نیست. گیاهان خانگی ساده می‌توانند تأثیرات فوق‌العاده‌ای بر سلامتی شما داشته باشند. مارک هاچادوریان (Marc Hachadourian) گیاه‌پزشک است. او گلخانه‌های نولن در باغ گیاهان نیویورک را مدیریت می‌کند. وی در مصاحبه‌ای که با مجله‌ی اینسایدر انجام داده است، می‌گوید: «گیاهان بر سلامت جسم و روان شما تأثیر می‌گذارند.»

:
? چیزی که هر روز باید آنها را تمیز کنید
از بین بردن بوی بد یخچال با ? نکته کاربردی
آیا استفاده از ظروف نچسب خطرناک است؟
هاچادوریان اضافه می‌کند: «شواهد علمی زیادی حاکی از این هستند که قراردادن گیاهان آپارتمانی در محل کار و خانه می‌تواند از میزان اضطراب افراد بکاهد. مراقبت از گیاهان خانگی و باغبانی تأثیرات درمانی زیادی روی کاهش فشار خون و اضطراب دارد؛ بنابراین فواید آن بیشتر از پاک‌سازی هوا و اضافه‌کردن اکسیژن است.»
گزارش هوای پاک ناسا می‌گوید: «گیاهان خاصی هستند که می‌توانند سموم هوا را به‌طور ویژه پاکسازی کنند. این سموم شامل بنزن،‌ فرمالدهاید و آمونیا می‌شوند.» هاچادوریان به این نکته اشاره می‌کند و می‌گوید: «شواهدی وجود دارند؛ ولی اینکه آیا این گیاهان می‌توانند این سموم را کاملا از هوا بزدایند، هنوز مشخص نیست.»

هاچادوریان می‌گوید: «نگهداری گیاهان فوایدی دارد؛ ولی حالا بحث اینجاست که این تأثیرات چقدر هستند و اینکه آیا گیاهان تأثیر چشمگیری روی سلامت و کیفیت محیط زندگی شما دارند یا نه.»

خاصیت تصفیه‌کردن هوا ازسوی گیاهان ممکن است خیلی چشمگیر نباشد؛ ولی هاچادوریان به این نتیجه رسیده‌ است که طبیعت فواید دیگری هم دارد. او به «حمام جنگل» اشاره می‌کند. حمام جنگل سنت حضورپیداکردن در طبیعت و در میان درختان است. روزنامه‌ی آتلانتیک می‌گوید: «در ???? این سنت بخشی از برنامه‌ی سلامت عمومی ملی ژاپن بود.» فواید اثبات‌شده‌ی این برنامه کاهش‌ فشار خون و کم‌شدن هورمون‌های استرس‌آور است.
تبلیغات

البته همه‌ی مردم امکانِ گرفتن حمام جنگل را ندارند. اگر فکر می‌کنید گیاهان بیشتری در زندگی خود نیاز دارید، هاچادوریان پیشنهاد می‌کند یک گیاه آپارتمانی تهیه کنید. سعی کنید گیاهی تهیه کنید که برای موقعیت شما و سبک زندگی‌تان مناسب باشد. در این صورت می‌توانید از همه‌ی فواید گیاهان بهره ببرید و با کمترین زحمت از آن مراقبت کنید.
در این مقاله دربار? محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌خوانید که می‌توانند تأثیرات مثبتی بر فضای خانه‌ی شما داشته باشند؛ همچنین در این مقاله می‌آموزید چطور از این گیاهان مراقبت کنید.
?. پوتوس طلایی

یکی از مقاله‌های هوای سالم ناسا به معرفی این گیاه اختصاص دارد.
این گیاه در پاک‌سازی فرمالدهاید خیلی تأثیری ندارد؛ ولی گزارش ناسا می‌گوید پوتوس می‌تواند مواد شیمیایی، مانند بنزن و تری‌کلرواتیلن را از هوا حذف کند. بنزن سمی است که در چسب و رنگ و مواد شوینده یافت می‌شود.
پوتوس طلایی مقاومت خیلی زیادی هم دارد. مجله‌ی زندگی طبیعی رودال (Rodale) می‌گوید: «این گیاه برای کسانی که خیلی تجربه‌ی گیاه‌داری ندارند، عالی است.»
این گیاه در چه محیطی رشد می‌کند؟
مجله‌ی صنوبر می‌نویسد: «پولن طلایی در نور کم زنده می‌ماند و اگر هم به‌طور منظم به آن آب ندهید، مشکلی برایش پیش نمی‌آید.»
?. گل چمچمه‌ای

گل‌های سفید آن هر فضایی را تازه می‌کنند.
مجله‌ی زندگی طبیعی رودال می‌گوید: «این گیاه، بنزن و فرمالدهاید و مواد شیمیایی‌ای را که از مواد شوینده‌ متصاعد می‌شوند، پاکسازی می‌کند.»
نکته: این گیاه از معدود گیاهانی است که در آپارتمان هم گل می‌دهد.
این گیاه در چه وضعیتی رشد می‌کند؟
زندگی در جنوب توصیه می‌کند: «گل چمچمه‌ای را در نور غیرمستقیم و در نزدیکی پنجره قرار دهید. آن را فقط وقتی آب دهید که خاک آن خشک شده باشد. مراقب باشید به آن زیاد آب ندهید.»
?. گل داوودی
این گیاهان منزل شما را رنگین می‌کنند.
گل‌های داوودی ارزان‌قیمت هستند. این گل‌ها می‌توانند آمونیا، بنزن، فرمالدهاید و زایلن موجود در هوا را خنثی کنند.
این گیاه در چه موقعیتی رشد می‌کند؟
مجله‌ی SFGate می‌گوید: «گل داوودی نیازمند نور زیاد و فیلترشده‌ی نزدیک پنجره است. وقتی خاک گلدان خشک شد، آن را آب دهید؛ ولی مواظب باشید گل‌ها پژمرده نشوند.»
?. عَشَقه یا پاپیتال

عشقه می‌تواند پای گلدان‌های دیگر یا در گلدان‌های آویز رشد کند.
شواهد نشان می‌دهند عشقه می‌تواند فرمالدهاید را خنثی کند. مجله‌ی هافپست (Huffpost) می‌گوید: «عشقه بهترین گیاه برای پاک‌سازی هواست.» همچنین به گزارش CNN این گیاه برای افرادی که به دود حساس هستند، مفید است.
این گیاه در چه وضعیتی رشد می‌کند؟
عشقه نور غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد. مجله‌ی صنوبر می‌گوید: «نباید اجازه دهید خاک این گیاه خشک شود.»
?. آناناسیان

این گیاه گل‌های زرد و صورتی و قرمز دارد.
آناناسیان بنزن موجود در هوا را از بین می‌برد. طبق گزارش CNN این گیاه می‌تواند تا ??درصد مواد شیمیایی هوا را جذب کند.
این گیاه در چه موقعیتی رشد می‌کند؟
مکان‌های روشن و آفتاب‌گیر برای آناناسیان عالی است. این گیاه در برابر خشکی مقاومت زیادی دارد. وبسایت رسمی این گیاه می‌نویسد: «مراقب باشید به آن بیش از حد آب ندهید.»
?. سرخس
این گیاه چین‌دار سبز، خیلی راحت رشد