دانلود پایان نامه

یا رضایت کسی دیگر کار نمی‌کنند. کار، به خودی‌خود برای‌شان لذت‌بخش است. آنها کار و بازی را در هم ادغام کرده‌اند و به همین دلیل هرگز از تلاش خسته نمی‌شوند. پیکاسو گفته است: «هرگز موقع نقاشی کردن خسته نمی‌شوم، این ملاقات افراد و مهمانان است که خسته‌ام می‌کند.»
چه کاری است که هرگز از انجامش خسته نمی‌شوید؟ شاید سرنخ نبوغ‌تان در آنجا باشد.
تا زمانی که دست از تلاش نکشیده‌اید، شکست نخورده‌اید.
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

با نگرش مثبت، شکست می‌تواند به بزرگترین و ارزشمندترین راهنمای ما در مسیر موفقیت بدل شود. اگر نگرش درستی به شکست داشته باشیم و از آن بیاموزیم، آن را چون پلی به سوی پیروزی خواهیم یافت. فرد موفقی گفته است: «اگر می‌خواهید سرعت موفقیت خود را دو برابر کنید، سرعت شکست‌های خود را دو برابر کنید.»
ماه‌ها و سال‌ها فکر می‌کنم، در نود و نه مورد نتیجه‌گیری‌ام غلط است، ولی در صدمین بار حق با من است.
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

طبیعی است که اینشتین هر دفعه همان راه قبلی را نمی‌رفت. ما در مواجهه با شکست باید دقیقا به شکست‌مان نگاه کنیم و از آن یاد بگیریم تا اگر باز هم شکست خوردیم، شکست جدیدی را تجربه کنیم و درس جدیدی بیاموزیم. وقتی از ادیسون پرسیدند «وقتی ???? بار برای اختراع لامپ شکست خوردی چطور شد که ناامید نشدی و برای ????? بار آن را امتحان کردی؟» در پاسخ گفت: «من ???? بار شکست نخوردم، بلکه ???? روش کشف کردم که منجر به اختراع لامپ نمی‌شد.»
بزرگترین شکست‌های شما چه بوده‌اند؟ چه درس‌هایی از آنها آموخته‌اید؟
رشد فکری باید از زمان تولد آغاز گردد و فقط با مرگ متوقف شود.
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

رشد شخصی نیز از جمله مواردی است که هرگز در مدرسه آموخته نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین اهداف ما در تمام زندگی باید رشد و شکوفایی توانایی‌های بالقوه‌مان باشد. ما هنگام تولد یک استعداد صرف هستیم و این استعداد بدون آموزش و کسب مهارت رشد نمی‌کند و شکوفا نمی‌شود. خداوند ما را به صورت خود آفرید و به ما قدرت خلق و ابداع بخشید. بیاییم از این موهبت الهی استفاده کنیم. لویس لوینسون، مجسمه‌ساز آمریکایی، گفته است: «اگر با بیشترین قابلیت خود زندگی نکنید به خداوند خیانت کرده‌اید.»
تاکنون از چند درصدِ قابلیت‌های خود استفاده کرده‌اید؟
________________________________________
: آیا افرادی که دیر می‌خوابند باهوش‌تر و خلاق‌تر هستند؟
________________________________________
ذهن من آزمایشگاه من است
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

ذهن مرموزترین و شگفت‌انگیزترین ابزار جهان است. جهان با تمام بزرگی‌اش در ذهن جا می‌شود! زیرا ذهن قادر به تصور جهان است. پس ذهن به نحوی خالق جهان هم هست. ذهن در حالت ناخودآگاه، ابزاری برای بقا است. ذهن همه‌چیز را با هدف بقا تنظیم می‌کند. به همین دلیل ذهن دوست دارد همه‌چیز در وضعیتی آشنا و امن باقی بماند. به این خاطر ذهن در برابر ناشناخته‌ها، وضعیت‌های مبهم، تصمیم به تغییر و سؤالات جدید مقاومت می‌کند. اما اگر آگاهانه کنترل شود قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیزی است و در غیر این صورت ما برده‌ی او خواهیم بود. همان‌طور که گفته‌شده «ذهن یا خدمتکاری عالی است یا اربابی بی‌رحم.»
دست‌کم روزی یک مرتبه به خودتان اجازه بدهید تا آزادانه بیندیشید و برای خودتان خیال‌پردازی کنید
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

یکی از قابلیت‌های شگفت‌انگیز ذهن، قدرت تخیل و خیال‌پردازی است. برخی فلاسفه تخیل را «ملکه قابلیت‌های ذهنی» نامیده‌اند. ما در کودکی خیال‌پردازانی نابغه هستیم. اما در بزرگسالی این توانایی سرکوب می‌شود. با سرکوب خیال‌پردازی در واقع ما به یک آدم منطقی تبدیل می‌شویم اما قدرت خلاقیت خود را نیز از دست می‌دهیم. تخیل هیچ محدودیتی ندارد. بیل گیتس می‌گوید:
«تمام سرمایه مایکروسافت تخیل انسان است.»
– بیل گیتس
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

بزرگترین رؤیای شما چیست؟ در موردش خیال‌پردازی کنید. این اولین گام برای تحقق آن است.
برای ایده‌ای که در نگاه اول احمقانه به نظر نرسد، امیدی وجود ندارد
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

ابداع یعنی به وجود آوردن ایده یا چیزی که از قبل وجود نداشته و ناشناخته است. همان‌طور که گفتیم ذهن در برابر چیزهای جدید و ناشناخته مقاومت می‌کند. به همین دلیل مردم در ابتدا قادر به قبول چیزهای جدید نیستند و خیلی مواقع ایده‌های جدید را غیرممکن و احمقانه می‌دانند. تاریخ ثابت کرده که همه‌ی ابداعات بزرگ در ابتدا مورد طرد و حتی تمسخر واقع‌ شده‌اند.
راه افزایش بهره‌وری و یادگیری بیشتر این است که با چنان لذتی کارهایت را انجام بدهی که متوجه گذشت زمان نشوی
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

اگر ما کاری را که دوست داریم انجام دهیم معمولا برای‌مان لذت‌بخش است و گذر زمان را حس نمی‌کنیم. اما اگر کارمان را دوست نداشته باشیم، هم عذاب می‌کشیم و هم زمان به‌کندی می‌گذرد. طبیعی است که ما گاهی مجبوریم کارهایی را که دوست نداریم انجام بدهیم. در این مواقع نیز با تمرکز کامل بر آن کار و نه بر گذر زمان و نه هر چیز دیگر، می‌توان در کار غرق شد و در نتیجه راندمان کار هم بالا رفته و حتی آن کار برای‌مان لذت‌بخش خواهد شد.
اهل سرگرمی و وقت‌گذرانی بی‌هدف نیستم، همین که انجام کاری را شروع کردم، دیگر به هیچ‌چیز اجازه نمی‌دهم ذهنم را به خود مشغول کند
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

گفتیم که ذهن ابزار فوق‌العاده قدرتمندی است اما معمولا به‌صورت خودکار کار می‌کند. دانشمندان می‌گویند که روزانه حدود شصت هزار فکر از ذهن ما عبور می‌کند. در اکثر این افکار ما هیچ نقشی نداریم. در ذهن ما، همواره مناظره‌ای در جریان است. تا وقتی نتوانیم آگاهانه ذهن‌مان را هدایت کنیم بازیچه‌ی آن خواهیم بود و او ما را به هر جا که خواست خواهد برد. ذهن خارج از کنترل عامل اصلی بسیاری از ناراحتی‌ها و بیماری‌های بشر است. ما در کنترل طبیعت و محیط بسیار موفق‌تر هستیم تا در کنترل ذهن خود. ذهن به خاطر فلسفه‌ی وجودی خود (حفظ بقا) عادت کرده همواره به خطرات، ترس‌ها و چیزهای منفی بیندیشد و به‌این ترتیب ما را به احساسات منفی دچار می‌کند. کسی که بتواند ذهنش را کنترل کند، سلطان سرزمین وجود خود می‌شود و می‌تواند بر آن حکمرانی کند.
________________________________________
: ?? راهکار ساده برای این که خیلی خیلی باهوش‌تر شوید
________________________________________
من به شهود و الهامات معتقدم چون گاهی اوقات در برخی مسائل احساس می‌کنم حق با من است، ولی نمی‌دانم چرا؟
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

شهود، بصیرت یا الهام نیز یکی دیگر از همان قدرت‌های درونی ماست که هرگز برای استفاده از آن آموزش نمی‌بینیم. شهود در واقع دیدن با چشم درون است که آن را حس ششم نیز نامیده‌اند. گاهی این حس از اتفاقات مکان‌های دور یا زمان‌های دور نیز خبر می‌دهد. عموما فکر می‌کنند که شهود و الهام، شانسی و تصادفی رخ می‌دهد. ما هنوز شناخت چندانی از این قدرت نداریم و روشی دقیق که منجر به شهود می‌شود، کشف نکرده‌ایم و به همین دلیل هنوز از فرشته‌ی الهام صحبت می‌شود، اما برخی پیش‌زمینه‌ها ظهور آن را آسان‌تر می‌کند. اولا ما باید مسئله و پرسشی داشته باشیم. در مرحله دوم باید در مورد آن تمام اطلاعات موجود را بررسی کرده و عمیقا بیندیشیم و بعد از تلاش آگاهانه و کافی، مسئله را رها کنیم و به فعالیتی جنبی و آرام‌بخش مثل قدم زدن، دوش گرفتن بپردازیم. معمولا در این اوقات فرشته‌ی الهام با جرقه‌ای در ذهن‌مان پاسخ مسئله را برای‌مان آشکار می‌کند.
پس هر یک از ما دارای نبوغی ذاتی و منحصربه‌فرد هستیم که با استفاده مناسب از قدرت ذهن، تمرکز، مداومت و تعهد به زندگی، بر اساس خود اصیل‌مان می‌توانیم آن را شکوفا کنیم و به‌این ترتیب بزرگترین رؤیاهای خود را محقق کنیم. پس، از هم اکنون این توصیه‌های طلایی را به کار گرفته و نبوغ ذاتی خود را آشکار کنید.
در انتها لازم به ذکر است نقل‌قول‌های این مطلب از کتاب زندگینام? آلبرت اینشتین و تاریخ سیاسی و اجتماعی دوران او، فیلیپ فرانک، ترجمه حسن صفاری، انتشارات امیرکبیر، ????، آمده‌اند.
تهیه شده برای: chetor.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع یادگیری، هوش و تقویت حافظه
هیچ‌وقت برای یادگرفتن دیر نیست

7000تومانامروزه در زندگی روزمره ساعت‌های زیادی را در حالت نشسته سپری می‌کنیم. حتی اگر هر یک ساعت کمی راه برویم و در طول روز چند باری به خودمان استراحت بدهیم، در پایان روز باز هم از آثار منفی نشستن طولانی‌مدت در امان نخواهیم بود. قوز کردن پشت میز معمولا به خشکی پاها، ضعف ستون فقرات و ناتوازنی در گردن و ماهیچه‌های سینه و پشت منجر می‌شود. همچنین به‌دلیل استفاده‌ی زیاد از کیبورد، تماشای صفحه‌نمایش و کار با گوشی‌های هوشمند بیشتر در معرض تغییر شکل نامناسب بدن هستیم. تمرین‌های منظم یوگا در کاهش عوارض ناشی از نشستن طولانی‌مدت مؤثر است. اگر خیلی با یوگا آشنا نیستید و تازه‌کارید، در این مطلب ?? حرکت مؤثر یوگا را برایتان گلچین کرده‌ایم که باعث کاهش فشار بر جسم‌، کاهش اضطراب شغل‌های پرکشمکش و درنتیجه آرامش ذهن می‌شوند. با ما همراه باشید.

:
ارگونومی در محیط کار؛ چطور از آسیب‌های پشت میزنشینی نجات پیدا کنیم؟
? ورزش گردن که حتی به درد افرادی که گردن‌ درد ندارند نیز می‌خورد
رفع چربی های شکم با ?? حرکت یوگا
?. پلانک روی ساعد
این حرکت ماهیچه‌های سرینی و همسترینگ را تقویت می‌کند، حالت بدن را بهبود می‌بخشد، به افزایش تعادل کمک می‌کند و استحکام ستون فقرات را افزایش می‌دهد.
ساعد را به فاصله‌ی عرض شانه از یکدیگر روی زمین قرار بدهید. ساعد و بازوها باید کاملا موازی هم و به شکل عدد ?? باشند.
با کف دست‌ها به سطح زمین فشار بیاورید. پاها را کاملا به عقب ببرید و در وضعیت پلانک یا خط‌کش قرار بگیرید.

شانه‌ها، باسن و پاشنه‌ها را در یک راستا قرار دهید. ماهیچه‌های پاها را به‌کار بگیرید و شکم را به داخل فرو ببرید. شانه‌ها را بالای آرنج نگه دارید و سعی کنید پاشنه‌ها را با فاصله از زمین و روی نوک انگشتان نگه دارید.
?? ثانیه تا ? دقیقه در این وضعیت بمانید. اگر توانایی‌اش را ندارید برای افزایش استقامت‌ می‌توانید در فاصله‌های ??ثانیه‌ای این حرکت را تکرار کنید.
تبلیغات

نکته: برای اینکه سر هم‌راستای ستون فقرات قرار بگیرد، به میان دست‌ها نگاه کنید. اگر این حرکت برایتان دشوار است، زانوها را روی زمین بگذارید اما شکم را درگیر نگه دارید.
?. جنگجوی شماره‌ی ?

این حرکت پاها را قوی، لگن‌ و قفسه‌ی سینه را فراخ می‌کند. گردش خون و انرژی‌رسانی به تمام بدن را نیز تقویت می‌کند.
پای راست را یک گام جلوتر و پای چپ را عقب‌تر قرار دهید. پنجه‌ی پای چپ را تا جایی که می‌توانید به چپ متمایل کنید. زانوی راست را خم کنید به‌شکلی که ران پا موازی با سطح زمین، زانو قائم به قوزک پا و پنجه‌ها در جهت بیرون باشند.
نگذارید زانوی راست به پایین و به سوی پنجه‌ها متمایل شود. هر دو پا محکم و پرانرژی‌ باشند؛ ماهیچه‌ی ران زیرین را به درون جمع کنید. لگن خاصره را به سمت پایین بکشید طوری‌که قسمت پایینی شکم و دنده‌ها جمع شوند.
شانه‌ها را در راستای لگن باز کنید و دست‌ها را در دو سوی بدن بکشید. مچ‌ها را در راستای شانه‌ها نگه دارید و به دست راست‌تان نگاه کنید.
به‌اندازه‌ی ? تا ? نفس عمیق در این وضعیت بمانید؛ سپس جای پاها را عوض و حرکت را تکرار کنید.
?. سوزن نخ کردن

این حرکت فشار ناحیه‌ی بین شانه‌ها و بالاتنه را کم می‌کند و باعث گشودگی شانه‌ها، سینه، گردن و بازوها می‌شود.
چهاردست‌وپا رو زمین قرار بگیرید. کمر و پشت را صاف کنید و ستون فقرات را به‌کار بگیرید. برای تعادل بهتر پنجه‌ها را به زیر جمع کنید.
دست راست را از سمت است به بیرون بگشایید، طوری‌که انگار می‌خواهید انگشت‌هایتان سقف را لمس کنند؛ سپس دست‌تان را جمع کنید و از زیر بدن‌ و میان دست و زانوی چپ عبور دهید. اکنون شانه‌ و گونه‌ی راست‌تان باید روی زمین باشد.
دست راست را به سمت چپ بکشید و بگذارید دست چپ در کنار صورت‌ زیبایتان استراحت کند. سعی کنید کفل‌ها را متوازن نگه دارید و نگذارید یکی به سوی دیگر منحرف شود. برای راحتی کار می‌توانید زانوها را ? یا ? سانتی‌متر بازتر کنید.
به اندازه‌ی ? تا ? نفس عمیق این وضعیت را حفظ کنید. همان‌طور که دست راست را داخل سوزن کردید، آن را خارج و به سوی سقف دراز کنید؛ در این مسیر با فشار به دست چپ از آن کمک بگیرید. اکنون حرکت را با دست مخالف انجام بدهید.
?. مالاسانا

این حرکت از مفاصل ران و لگن محافظت می‌کند و تنش را در لگن و ماهیچه‌های ران کاهش می‌دهد. همچنین باعث تقویت انعطاف‌پذیری همسترینگ پایینی، کمر و قوزک‌ها می‌شود.
پاها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید طوری‌که انگشتان پاها به سمت بیرون قرار بگیرند. بنشینید (مانند حرکت اسکات) و آرنج‌ها را در محل تماس زانو و ران‌ها نگه دارید. کف دست‌ها را روی هم بگذارید و فشار بدهید، به‌شکلی که ساعدها هم‌راستای سطح زمین باشند.
گردن‌تان را به سمت بالا بکشید. در هر تنفس، زانوها را به بیرون برانید، شکم را به داخل و قفسه‌ی سینه‌ی را بالا بکشید. ? تا ? ثانیه نفس را نگه دارید. در این وضعیت بازوها را درگیر و تقویت می‌کنید.
نکته: در این حرکت نیازی نیست پاشنه و کف پاها حتما روی سطح تخت قرار بگیرند. همچنین بسته به انعطاف‌پذیری و توان‌تان می‌توانید روی یک یا دو آجر یوگا بنشینید.
?. خم به جلو در حالت ایستاده

این حرکت استحکام ستون فقرات را تقویت می‌کند و برای انعطاف لگن و همسترینگ و تقویت ران‌ها و زانوها خوب است.
پاها را به‌اندازه‌ی پهنای لگن یا کمی بیشتر باز کنید. وزن‌تان را بین دو پا تقسیم کنید.
خم شوید و سعی کنید با دست‌ها زمین را لمس کنید. کشش را در کمر احساس کنید اما تا جایی که بدن‌تان توان دارد خم شوید. اگر احساس درد یا ناراحتی داشتید، دامنه‌ی حرکت را کمتر کنید.
گردن را شل کنید، سپس آن را به چپ و راست بچرخانید. این کار فشار و تنش گردن را رفع می‌کند.
به‌‌اندازه‌ی ? تا ? نفس عمیق در این وضعیت بمانید.
?. خم به جلو با قلاب‌کردن دست‌ها

اگر احساس می‌کنید شانه‌هایتان خشک شده‌اند، این حرکت را امتحان کنید.
مانند حرکت قبل خم شوید، سپس دست‌ها را از پشت قلاب کنید و به سمت بالا ببرید. با بالا بردن دست‌ها قفسه‌ی سینه را بیشتر به جلو متمایل کنید.
سعی کنید شانه‌ها به پایین بکشید و از گوش‌ها دور و به کمر نزدیک کنید.
نکته: وزن بدن را روی هر دو پا به‌طور مساوی تقسیم کنید.
?. نیمه‌ی ماه

برای افزایش انعطاف‌پذیری بیشتر همسترینگ و لگن‌ها، از پیچش نرم و ظریف این حرکت غافل نشوید.
درحالی‌که با خم کردن زانوها به جلو خم می‌شوید، دست راست را روی زمین بگذارید. دست چپ را بالا ببرید و تاجایی‌که می‌توانید باز کنید تا قفسه‌ی سینه‌تان به‌آهستگی گشوده شود.
اگر زانوی راست را بیشتر خم کنید، می‌توانید پیچش بیشتری در بالاتنه داشته باشید. درمقابل با صاف کردن زانوها کشش بیشتری را در کمر و پاها احساس می‌کنید.
به‌اندازه‌ی چند نفس عمیق در این وضعیت بمانید سپس حرکت را در سمت دیگر بدن تکرار کنید.
?. سگ سر به‌ پایین

این حرکت به تقویت کمر، دست‌ها، همسترینگ، ساق پا و مچ‌ها کمک می‌کند.
بدن‌تان را به شکل حرف A انگلیسی درآورید؛ کف دست‌ها و پاها را با فاصله روی زمین قرار بدهید، طوری‌ که باسن قله‌ی A باشد.
برای محافظت از مچ‌ها، کف دست‌ها را کاملا تخت روی زمین و انگشتان میانی را رو به جلو قرار دهید. وزن بدن را روی دست‌ها و پاها طوری تقسیم کنید که بیشترین تعادل را داشته باشید.
با فشار آوردن به زمین، شانه‌ها و گردن‌تان را درگیر کنید. شکم را منقبض کنید تا ناحیه کمر و میانه‌ی بدن تخت‌تر شود. خوب است پاشنه‌ها روی زمین باشند ولی اگر برایتان دشوار است این کار لزومی ندارد. برای کاهش فشار به همسترینگ می‌توانید زانوها را خم کنید.
به‌اندازه‌ی ? تا ? نفس عمیق یا بیشتر این وضعیت را حفظ کنید.
نکته: برای محافظت از گردن، سر را پایین نگه دارید و به انگشتان پا نگاه کنید.
?. سگ سر به بالا

این حرکت انعطاف ستون فقرات را بیشتر می‌کند، شکل بدن را بهبود می‌بخشد و شانه‌ها و قفسه‌ی سینه را فراخ می‌کند.
روی شکم بخوابید و با گردنی کشیده به پایین نگاه کنید. دست‌ها را زیر شانه‌ها و سپس کمی پایین‌تر در برابر دنده‌ها در دو طرف بدن قرار بدهید.
لگن و ران‌ها را محکم کنید. هنگام دَم قفسه‌ی سینه و به‌دنبال آن پاها را را از زمین جدا کنید تاجایی‌که زانوها از زمین جدا شوند. ماهیچه‌های کفل را شل کنید.
اکنون آرنج‌ها را جمع کنید و به حالت شروع برگردید. پایین را نگاه کنید و ? تا ? نفس عمیق بکشید. حرکت را تکرار کنید. سرعت تکرار به‌اندازه‌ای باشد که به کمر آسیب نزنید.
??. هلال ماه

این حرکت یکی از اقسام حرکت لانژ یا خیز به پایین است که به کشش ران‌ها و گشودگی قفسه‌ی سینه کمک