اين، کنيد، ذهن، براي، ?

يا رضايت کسي ديگر کار نمي‌کنند. کار، به خودي‌خود براي‌شان لذت‌بخش است. آنها کار و بازي را در هم ادغام کرده‌اند و به همين دليل هرگز از تلاش خسته نمي‌شوند. پيکاسو گفته است: «هرگز موقع نقاشي کردن خسته نمي‌شوم، اين ملاقات افراد و مهمانان است که خسته‌ام مي‌کند.»
چه کاري است که هرگز از انجامش خسته نمي‌شويد؟ شايد سرنخ نبوغ‌تان در آنجا باشد.
تا زماني که دست از تلاش نکشيده‌ايد، شکست نخورده‌ايد.
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

با نگرش مثبت، شکست مي‌تواند به بزرگترين و ارزشمندترين راهنماي ما در مسير موفقيت بدل شود. اگر نگرش درستي به شکست داشته باشيم و از آن بياموزيم، آن را چون پلي به سوي پيروزي خواهيم يافت. فرد موفقي گفته است: «اگر مي‌خواهيد سرعت موفقيت خود را دو برابر کنيد، سرعت شکست‌هاي خود را دو برابر کنيد.»
ماه‌ها و سال‌ها فکر مي‌کنم، در نود و نه مورد نتيجه‌گيري‌ام غلط است، ولي در صدمين بار حق با من است.
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

طبيعي است که اينشتين هر دفعه همان راه قبلي را نمي‌رفت. ما در مواجهه با شکست بايد دقيقا به شکست‌مان نگاه کنيم و از آن ياد بگيريم تا اگر باز هم شکست خورديم، شکست جديدي را تجربه کنيم و درس جديدي بياموزيم. وقتي از اديسون پرسيدند «وقتي ???? بار براي اختراع لامپ شکست خوردي چطور شد که نااميد نشدي و براي ????? بار آن را امتحان کردي؟» در پاسخ گفت: «من ???? بار شکست نخوردم، بلکه ???? روش کشف کردم که منجر به اختراع لامپ نمي‌شد.»
بزرگترين شکست‌هاي شما چه بوده‌اند؟ چه درس‌هايي از آنها آموخته‌ايد؟
رشد فکري بايد از زمان تولد آغاز گردد و فقط با مرگ متوقف شود.
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

رشد شخصي نيز از جمله مواردي است که هرگز در مدرسه آموخته نمي‌شود. يکي از مهم‌ترين اهداف ما در تمام زندگي بايد رشد و شکوفايي توانايي‌هاي بالقوه‌مان باشد. ما هنگام تولد يک استعداد صرف هستيم و اين استعداد بدون آموزش و کسب مهارت رشد نمي‌کند و شکوفا نمي‌شود. خداوند ما را به صورت خود آفريد و به ما قدرت خلق و ابداع بخشيد. بياييم از اين موهبت الهي استفاده کنيم. لويس لوينسون، مجسمه‌ساز آمريکايي، گفته است: «اگر با بيشترين قابليت خود زندگي نکنيد به خداوند خيانت کرده‌ايد.»
تاکنون از چند درصدِ قابليت‌هاي خود استفاده کرده‌ايد؟
________________________________________
: آيا افرادي که دير مي‌خوابند باهوش‌تر و خلاق‌تر هستند؟
________________________________________
ذهن من آزمايشگاه من است
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

ذهن مرموزترين و شگفت‌انگيزترين ابزار جهان است. جهان با تمام بزرگي‌اش در ذهن جا مي‌شود! زيرا ذهن قادر به تصور جهان است. پس ذهن به نحوي خالق جهان هم هست. ذهن در حالت ناخودآگاه، ابزاري براي بقا است. ذهن همه‌چيز را با هدف بقا تنظيم مي‌کند. به همين دليل ذهن دوست دارد همه‌چيز در وضعيتي آشنا و امن باقي بماند. به اين خاطر ذهن در برابر ناشناخته‌ها، وضعيت‌هاي مبهم، تصميم به تغيير و سؤالات جديد مقاومت مي‌کند. اما اگر آگاهانه کنترل شود قادر به انجام کارهاي شگفت‌انگيزي است و در غير اين صورت ما برده‌ي او خواهيم بود. همان‌طور که گفته‌شده «ذهن يا خدمتکاري عالي است يا اربابي بي‌رحم.»
دست‌کم روزي يک مرتبه به خودتان اجازه بدهيد تا آزادانه بينديشيد و براي خودتان خيال‌پردازي کنيد
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

يکي از قابليت‌هاي شگفت‌انگيز ذهن، قدرت تخيل و خيال‌پردازي است. برخي فلاسفه تخيل را «ملکه قابليت‌هاي ذهني» ناميده‌اند. ما در کودکي خيال‌پردازاني نابغه هستيم. اما در بزرگسالي اين توانايي سرکوب مي‌شود. با سرکوب خيال‌پردازي در واقع ما به يک آدم منطقي تبديل مي‌شويم اما قدرت خلاقيت خود را نيز از دست مي‌دهيم. تخيل هيچ محدوديتي ندارد. بيل گيتس مي‌گويد:
«تمام سرمايه مايکروسافت تخيل انسان است.»
– بيل گيتس
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

بزرگترين رؤياي شما چيست؟ در موردش خيال‌پردازي کنيد. اين اولين گام براي تحقق آن است.
براي ايده‌اي که در نگاه اول احمقانه به نظر نرسد، اميدي وجود ندارد
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

ابداع يعني به وجود آوردن ايده يا چيزي که از قبل وجود نداشته و ناشناخته است. همان‌طور که گفتيم ذهن در برابر چيزهاي جديد و ناشناخته مقاومت مي‌کند. به همين دليل مردم در ابتدا قادر به قبول چيزهاي جديد نيستند و خيلي مواقع ايده‌هاي جديد را غيرممکن و احمقانه مي‌دانند. تاريخ ثابت کرده که همه‌ي ابداعات بزرگ در ابتدا مورد طرد و حتي تمسخر واقع‌ شده‌اند.
راه افزايش بهره‌وري و يادگيري بيشتر اين است که با چنان لذتي کارهايت را انجام بدهي که متوجه گذشت زمان نشوي
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

اگر ما کاري را که دوست داريم انجام دهيم معمولا براي‌مان لذت‌بخش است و گذر زمان را حس نمي‌کنيم. اما اگر کارمان را دوست نداشته باشيم، هم عذاب مي‌کشيم و هم زمان به‌کندي مي‌گذرد. طبيعي است که ما گاهي مجبوريم کارهايي را که دوست نداريم انجام بدهيم. در اين مواقع نيز با تمرکز کامل بر آن کار و نه بر گذر زمان و نه هر چيز ديگر، مي‌توان در کار غرق شد و در نتيجه راندمان کار هم بالا رفته و حتي آن کار براي‌مان لذت‌بخش خواهد شد.
اهل سرگرمي و وقت‌گذراني بي‌هدف نيستم، همين که انجام کاري را شروع کردم، ديگر به هيچ‌چيز اجازه نمي‌دهم ذهنم را به خود مشغول کند
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

گفتيم که ذهن ابزار فوق‌العاده قدرتمندي است اما معمولا به‌صورت خودکار کار مي‌کند. دانشمندان مي‌گويند که روزانه حدود شصت هزار فکر از ذهن ما عبور مي‌کند. در اکثر اين افکار ما هيچ نقشي نداريم. در ذهن ما، همواره مناظره‌اي در جريان است. تا وقتي نتوانيم آگاهانه ذهن‌مان را هدايت کنيم بازيچه‌ي آن خواهيم بود و او ما را به هر جا که خواست خواهد برد. ذهن خارج از کنترل عامل اصلي بسياري از ناراحتي‌ها و بيماري‌هاي بشر است. ما در کنترل طبيعت و محيط بسيار موفق‌تر هستيم تا در کنترل ذهن خود. ذهن به خاطر فلسفه‌ي وجودي خود (حفظ بقا) عادت کرده همواره به خطرات، ترس‌ها و چيزهاي منفي بينديشد و به‌اين ترتيب ما را به احساسات منفي دچار مي‌کند. کسي که بتواند ذهنش را کنترل کند، سلطان سرزمين وجود خود مي‌شود و مي‌تواند بر آن حکمراني کند.
________________________________________
: ?? راهکار ساده براي اين که خيلي خيلي باهوش‌تر شويد
________________________________________
من به شهود و الهامات معتقدم چون گاهي اوقات در برخي مسائل احساس مي‌کنم حق با من است، ولي نمي‌دانم چرا؟
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

شهود، بصيرت يا الهام نيز يکي ديگر از همان قدرت‌هاي دروني ماست که هرگز براي استفاده از آن آموزش نمي‌بينيم. شهود در واقع ديدن با چشم درون است که آن را حس ششم نيز ناميده‌اند. گاهي اين حس از اتفاقات مکان‌هاي دور يا زمان‌هاي دور نيز خبر مي‌دهد. عموما فکر مي‌کنند که شهود و الهام، شانسي و تصادفي رخ مي‌دهد. ما هنوز شناخت چنداني از اين قدرت نداريم و روشي دقيق که منجر به شهود مي‌شود، کشف نکرده‌ايم و به همين دليل هنوز از فرشته‌ي الهام صحبت مي‌شود، اما برخي پيش‌زمينه‌ها ظهور آن را آسان‌تر مي‌کند. اولا ما بايد مسئله و پرسشي داشته باشيم. در مرحله دوم بايد در مورد آن تمام اطلاعات موجود را بررسي کرده و عميقا بينديشيم و بعد از تلاش آگاهانه و کافي، مسئله را رها کنيم و به فعاليتي جنبي و آرام‌بخش مثل قدم زدن، دوش گرفتن بپردازيم. معمولا در اين اوقات فرشته‌ي الهام با جرقه‌اي در ذهن‌مان پاسخ مسئله را براي‌مان آشکار مي‌کند.
پس هر يک از ما داراي نبوغي ذاتي و منحصربه‌فرد هستيم که با استفاده مناسب از قدرت ذهن، تمرکز، مداومت و تعهد به زندگي، بر اساس خود اصيل‌مان مي‌توانيم آن را شکوفا کنيم و به‌اين ترتيب بزرگترين رؤياهاي خود را محقق کنيم. پس، از هم اکنون اين توصيه‌هاي طلايي را به کار گرفته و نبوغ ذاتي خود را آشکار کنيد.
در انتها لازم به ذکر است نقل‌قول‌هاي اين مطلب از کتاب زندگينام? آلبرت اينشتين و تاريخ سياسي و اجتماعي دوران او، فيليپ فرانک، ترجمه حسن صفاري، انتشارات اميرکبير، ????، آمده‌اند.
تهيه شده براي: chetor.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع يادگيري، هوش و تقويت حافظه
هيچ‌وقت براي يادگرفتن دير نيست

7000تومانامروزه در زندگي روزمره ساعت‌هاي زيادي را در حالت نشسته سپري مي‌کنيم. حتي اگر هر يک ساعت کمي راه برويم و در طول روز چند باري به خودمان استراحت بدهيم، در پايان روز باز هم از آثار منفي نشستن طولاني‌مدت در امان نخواهيم بود. قوز کردن پشت ميز معمولا به خشکي پاها، ضعف ستون فقرات و ناتوازني در گردن و ماهيچه‌هاي سينه و پشت منجر مي‌شود. همچنين به‌دليل استفاده‌ي زياد از کيبورد، تماشاي صفحه‌نمايش و کار با گوشي‌هاي هوشمند بيشتر در معرض تغيير شکل نامناسب بدن هستيم. تمرين‌هاي منظم يوگا در کاهش عوارض ناشي از نشستن طولاني‌مدت مؤثر است. اگر خيلي با يوگا آشنا نيستيد و تازه‌کاريد، در اين مطلب ?? حرکت مؤثر يوگا را برايتان گلچين کرده‌ايم که باعث کاهش فشار بر جسم‌، کاهش اضطراب شغل‌هاي پرکشمکش و درنتيجه آرامش ذهن مي‌شوند. با ما همراه باشيد.

:
ارگونومي در محيط کار؛ چطور از آسيب‌هاي پشت ميزنشيني نجات پيدا کنيم؟
? ورزش گردن که حتي به درد افرادي که گردن‌ درد ندارند نيز مي‌خورد
رفع چربي هاي شکم با ?? حرکت يوگا
?. پلانک روي ساعد
اين حرکت ماهيچه‌هاي سريني و همسترينگ را تقويت مي‌کند، حالت بدن را بهبود مي‌بخشد، به افزايش تعادل کمک مي‌کند و استحکام ستون فقرات را افزايش مي‌دهد.
ساعد را به فاصله‌ي عرض شانه از يکديگر روي زمين قرار بدهيد. ساعد و بازوها بايد کاملا موازي هم و به شکل عدد ?? باشند.
با کف دست‌ها به سطح زمين فشار بياوريد. پاها را کاملا به عقب ببريد و در وضعيت پلانک يا خط‌کش قرار بگيريد.

شانه‌ها، باسن و پاشنه‌ها را در يک راستا قرار دهيد. ماهيچه‌هاي پاها را به‌کار بگيريد و شکم را به داخل فرو ببريد. شانه‌ها را بالاي آرنج نگه داريد و سعي کنيد پاشنه‌ها را با فاصله از زمين و روي نوک انگشتان نگه داريد.
?? ثانيه تا ? دقيقه در اين وضعيت بمانيد. اگر توانايي‌اش را نداريد براي افزايش استقامت‌ مي‌توانيد در فاصله‌هاي ??ثانيه‌اي اين حرکت را تکرار کنيد.
تبليغات

نکته: براي اينکه سر هم‌راستاي ستون فقرات قرار بگيرد، به ميان دست‌ها نگاه کنيد. اگر اين حرکت برايتان دشوار است، زانوها را روي زمين بگذاريد اما شکم را درگير نگه داريد.
?. جنگجوي شماره‌ي ?

اين حرکت پاها را قوي، لگن‌ و قفسه‌ي سينه را فراخ مي‌کند. گردش خون و انرژي‌رساني به تمام بدن را نيز تقويت مي‌کند.
پاي راست را يک گام جلوتر و پاي چپ را عقب‌تر قرار دهيد. پنجه‌ي پاي چپ را تا جايي که مي‌توانيد به چپ متمايل کنيد. زانوي راست را خم کنيد به‌شکلي که ران پا موازي با سطح زمين، زانو قائم به قوزک پا و پنجه‌ها در جهت بيرون باشند.
نگذاريد زانوي راست به پايين و به سوي پنجه‌ها متمايل شود. هر دو پا محکم و پرانرژي‌ باشند؛ ماهيچه‌ي ران زيرين را به درون جمع کنيد. لگن خاصره را به سمت پايين بکشيد طوري‌که قسمت پاييني شکم و دنده‌ها جمع شوند.
شانه‌ها را در راستاي لگن باز کنيد و دست‌ها را در دو سوي بدن بکشيد. مچ‌ها را در راستاي شانه‌ها نگه داريد و به دست راست‌تان نگاه کنيد.
به‌اندازه‌ي ? تا ? نفس عميق در اين وضعيت بمانيد؛ سپس جاي پاها را عوض و حرکت را تکرار کنيد.
?. سوزن نخ کردن

اين حرکت فشار ناحيه‌ي بين شانه‌ها و بالاتنه را کم مي‌کند و باعث گشودگي شانه‌ها، سينه، گردن و بازوها مي‌شود.
چهاردست‌وپا رو زمين قرار بگيريد. کمر و پشت را صاف کنيد و ستون فقرات را به‌کار بگيريد. براي تعادل بهتر پنجه‌ها را به زير جمع کنيد.
دست راست را از سمت است به بيرون بگشاييد، طوري‌که انگار مي‌خواهيد انگشت‌هايتان سقف را لمس کنند؛ سپس دست‌تان را جمع کنيد و از زير بدن‌ و ميان دست و زانوي چپ عبور دهيد. اکنون شانه‌ و گونه‌ي راست‌تان بايد روي زمين باشد.
دست راست را به سمت چپ بکشيد و بگذاريد دست چپ در کنار صورت‌ زيبايتان استراحت کند. سعي کنيد کفل‌ها را متوازن نگه داريد و نگذاريد يکي به سوي ديگر منحرف شود. براي راحتي کار مي‌توانيد زانوها را ? يا ? سانتي‌متر بازتر کنيد.
به اندازه‌ي ? تا ? نفس عميق اين وضعيت را حفظ کنيد. همان‌طور که دست راست را داخل سوزن کرديد، آن را خارج و به سوي سقف دراز کنيد؛ در اين مسير با فشار به دست چپ از آن کمک بگيريد. اکنون حرکت را با دست مخالف انجام بدهيد.
?. مالاسانا

اين حرکت از مفاصل ران و لگن محافظت مي‌کند و تنش را در لگن و ماهيچه‌هاي ران کاهش مي‌دهد. همچنين باعث تقويت انعطاف‌پذيري همسترينگ پاييني، کمر و قوزک‌ها مي‌شود.
پاها را کمي بيشتر از عرض شانه باز کنيد طوري‌که انگشتان پاها به سمت بيرون قرار بگيرند. بنشينيد (مانند حرکت اسکات) و آرنج‌ها را در محل تماس زانو و ران‌ها نگه داريد. کف دست‌ها را روي هم بگذاريد و فشار بدهيد، به‌شکلي که ساعدها هم‌راستاي سطح زمين باشند.
گردن‌تان را به سمت بالا بکشيد. در هر تنفس، زانوها را به بيرون برانيد، شکم را به داخل و قفسه‌ي سينه‌ي را بالا بکشيد. ? تا ? ثانيه نفس را نگه داريد. در اين وضعيت بازوها را درگير و تقويت مي‌کنيد.
نکته: در اين حرکت نيازي نيست پاشنه و کف پاها حتما روي سطح تخت قرار بگيرند. همچنين بسته به انعطاف‌پذيري و توان‌تان مي‌توانيد روي يک يا دو آجر يوگا بنشينيد.
?. خم به جلو در حالت ايستاده

اين حرکت استحکام ستون فقرات را تقويت مي‌کند و براي انعطاف لگن و همسترينگ و تقويت ران‌ها و زانوها خوب است.
پاها را به‌اندازه‌ي پهناي لگن يا کمي بيشتر باز کنيد. وزن‌تان را بين دو پا تقسيم کنيد.
خم شويد و سعي کنيد با دست‌ها زمين را لمس کنيد. کشش را در کمر احساس کنيد اما تا جايي که بدن‌تان توان دارد خم شويد. اگر احساس درد يا ناراحتي داشتيد، دامنه‌ي حرکت را کمتر کنيد.
گردن را شل کنيد، سپس آن را به چپ و راست بچرخانيد. اين کار فشار و تنش گردن را رفع مي‌کند.
به‌‌اندازه‌ي ? تا ? نفس عميق در اين وضعيت بمانيد.
?. خم به جلو با قلاب‌کردن دست‌ها

اگر احساس مي‌کنيد شانه‌هايتان خشک شده‌اند، اين حرکت را امتحان کنيد.
مانند حرکت قبل خم شويد، سپس دست‌ها را از پشت قلاب کنيد و به سمت بالا ببريد. با بالا بردن دست‌ها قفسه‌ي سينه را بيشتر به جلو متمايل کنيد.
سعي کنيد شانه‌ها به پايين بکشيد و از گوش‌ها دور و به کمر نزديک کنيد.
نکته: وزن بدن را روي هر دو پا به‌طور مساوي تقسيم کنيد.
?. نيمه‌ي ماه

براي افزايش انعطاف‌پذيري بيشتر همسترينگ و لگن‌ها، از پيچش نرم و ظريف اين حرکت غافل نشويد.
درحالي‌که با خم کردن زانوها به جلو خم مي‌شويد، دست راست را روي زمين بگذاريد. دست چپ را بالا ببريد و تاجايي‌که مي‌توانيد باز کنيد تا قفسه‌ي سينه‌تان به‌آهستگي گشوده شود.
اگر زانوي راست را بيشتر خم کنيد، مي‌توانيد پيچش بيشتري در بالاتنه داشته باشيد. درمقابل با صاف کردن زانوها کشش بيشتري را در کمر و پاها احساس مي‌کنيد.
به‌اندازه‌ي چند نفس عميق در اين وضعيت بمانيد سپس حرکت را در سمت ديگر بدن تکرار کنيد.
?. سگ سر به‌ پايين

اين حرکت به تقويت کمر، دست‌ها، همسترينگ، ساق پا و مچ‌ها کمک مي‌کند.
بدن‌تان را به شکل حرف A انگليسي درآوريد؛ کف دست‌ها و پاها را با فاصله روي زمين قرار بدهيد، طوري‌ که باسن قله‌ي A باشد.
براي محافظت از مچ‌ها، کف دست‌ها را کاملا تخت روي زمين و انگشتان مياني را رو به جلو قرار دهيد. وزن بدن را روي دست‌ها و پاها طوري تقسيم کنيد که بيشترين تعادل را داشته باشيد.
با فشار آوردن به زمين، شانه‌ها و گردن‌تان را درگير کنيد. شکم را منقبض کنيد تا ناحيه کمر و ميانه‌ي بدن تخت‌تر شود. خوب است پاشنه‌ها روي زمين باشند ولي اگر برايتان دشوار است اين کار لزومي ندارد. براي کاهش فشار به همسترينگ مي‌توانيد زانوها را خم کنيد.
به‌اندازه‌ي ? تا ? نفس عميق يا بيشتر اين وضعيت را حفظ کنيد.
نکته: براي محافظت از گردن، سر را پايين نگه داريد و به انگشتان پا نگاه کنيد.
?. سگ سر به بالا

اين حرکت انعطاف ستون فقرات را بيشتر مي‌کند، شکل بدن را بهبود مي‌بخشد و شانه‌ها و قفسه‌ي سينه را فراخ مي‌کند.
روي شکم بخوابيد و با گردني کشيده به پايين نگاه کنيد. دست‌ها را زير شانه‌ها و سپس کمي پايين‌تر در برابر دنده‌ها در دو طرف بدن قرار بدهيد.
لگن و ران‌ها را محکم کنيد. هنگام دَم قفسه‌ي سينه و به‌دنبال آن پاها را را از زمين جدا کنيد تاجايي‌که زانوها از زمين جدا شوند. ماهيچه‌هاي کفل را شل کنيد.
اکنون آرنج‌ها را جمع کنيد و به حالت شروع برگرديد. پايين را نگاه کنيد و ? تا ? نفس عميق بکشيد. حرکت را تکرار کنيد. سرعت تکرار به‌اندازه‌اي باشد که به کمر آسيب نزنيد.
??. هلال ماه

اين حرکت يکي از اقسام حرکت لانژ يا خيز به پايين است که به کشش ران‌ها و گشودگي قفسه‌ي سينه کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *