اين، پروتئين، ??، براي، تقريبا

ر بکاهيد.
خوردن چيپس سيب‌زميني

باکتري‌هاي موجود در پلاک دندان‌ها مي‌توانند مواد نشاسته‌اي را به اسيد تبديل کنند. اين اسيد هم در ?? دقيقه بعدي به ميناي دندان حمله مي‌کند. بهتر است بعد از خوردن چيپس يا ساير مواد غذايي نشاسته‌اي دندان‌هاي خود را با نخ دندان تميز کنيد.
مصرف دائمي تنقلات
تنقلات نسبت‌به وعده‌هاي غذايي، بزاق کمتري توليد مي‌کند و مدت‌زمان بيشتري هم در لاي دندان‌ها مي‌ماند. از مصرف مداوم تنقلات خودداري کنيد و از انواع کم‌شکر مثل هويج بهره ببريد.
جويدن مداد
زمان مطالعه يا کار کردن، مداد جويده‌ايد؟ درست مثل خرد کردن يخ، اين عادت هم به دندان‌ها آسيب مي‌رساند. در اين مواقع آدامس‌هاي بدون شکر گزينه‌ي بهتري هستند. اين آدامس‌ها باعث ترشح بيشتر بزاق دهان و تقويت دندان مي‌شود.
نوشيدن قهوه
نوشيدن قهوه باعث زردي و اسيدي‌شدن دندان مي‌شود. خوشبختانه مي‌توان با استفاده از روش‌هايي ساده، دوباره دندان‌ها را سفيد کرد. در اين زمينه با دندان‌پزشک خود مشورت کنيد.
سيگار کشيدن

سيگار هم مثل ساير محصولات تنباکو باعث لک و آسيب به لثه مي‌شود. تنباکو همچنين باعث سرطان دهان، لب و زبان مي‌شود. اگر به‌دنبال دليلي براي ترک سيگار هستيد، به لبخند خود فکر کنيد.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: جلوگيري از پوسيدگي دندان با ? راهکاري که لبخندي زيبا مي‌آفريند
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع علائم، پيشگيري و درمان بيماري‌ها
سلامتي ارزشمندترين دارايي انسان است

7000تومانپروتئين براي بدن ما اهميت بسيار زيادي دارد. رژيم غذايي سرشار از پروتئين، نه‌تنها باعث مي‌شود وزن در حالتي متعادل بماند، بلکه يکي از روش‌هاي ساختن بدني عضلاني است. خوشبختانه مواد غذايي زيادي وجود دارند که قيمت کمي دارند اما غني از پروتئين هستند. در اين مقاله قصد داريم ?? ماده غذايي سرشار از پروتئين اما با قيمتي مقرون‌به‌صرفه را معرفي کنيم.

:
علائم کمبود پروتئين در بدن و منابع تأمين آن
تکنيک‌هاي نوين چربي سوزي و عضله سازي
ويتامين هاي مورد نياز خانم ها چيست؟
?. کره‌ي بادام‌زميني
يکي از بهترين منابع پروتئين، کره‌ي بادام زميني است که قيمت مناسبي هم دارد. تقريبا هر دو قاشق غذاخوري از اين کره، حدود ? گرم پروتئين دارد. اين ماده‌ي غذايي، هم به‌تنهايي لذيذ است، هم مي‌توان آن را در ترکيب با ديگر مواد غذايي استفاده کرد، علاوه بر اين ثابت شده است افرادي که کره‌ي بادام‌زميني مصرف مي‌کنند، احتمال کمتري وجود دارد که به بيماري‌هايي چون ديابت يا مشکلات قلبي مبتلا شوند. البته ترجيحا سعي کنيد از کره‌هاي بادام‌زميني طبيعي استفاده کنيد و سراغ آن‌هايي نرويد که با موادي مثل شکر ترکيب شده‌اند.
________________________________________
: خواص بادام هندي براي سلامتي و عوارض احتمالي آن
________________________________________
?. تخم‌مرغ

تقريبا همه مي‌دانيم تخم‌مرغ، يکي از غني‌ترين منابع پروتئين است. البته تخم‌مرغ سرشار از منابع ديگري مثل ويتامين و مواد معدني و چربي‌هاي مفيد هم هست و هر تخم‌مرغ بزرگ، تقريبا ? گرم پروتئين دارد. در کل مصرف تخم‌مرغ، نه‌تنها پروتئيني مکفي به رژيم غذايي اضافه مي‌کند، بلکه باعث مي‌شود فرد ميزان کالري کمتري هم دريافت کند و از اين طريق، وزنش نيز کاهش يابد. بسياري از تحقيقات ثابت کرده‌اند مصرف اين ماده‌ي غذايي در صبحانه باعث مي‌شود فرد در طول روز کمتر گرسنه شود و بتواند راحت‌تر وزن کم کند؛ مثلا يکي از همين تحقيقات ثابت کرده است افرادي که از تخم‌مرغ در صبحانه استفاده مي‌کنند، ??درصد بيشتر از افراد ديگر در يک بازه‌ي هشت‌هفته‌اي وزن کم کرده‌اند.
?. تن ماهي
ماهي منبعي عالي براي پروتئين است و تن ماهي نيز دقيقا چنين ويژگي‌اي دارد؛ اما مزيت اصلي تن ماهي در مقايسه با خود ماهي، ارزان‌تر بودن آن است. ?? گرم تن ماهي حدود ?? کالري دارد؛ اما حاوي ?? گرم پروتئين است، علاوه بر اين تن ماهي يکي از خوراکي هاي سرشار از امگا ? است و براي بدن بسيار مفيد است. البته در نظر داشته باشيد ممکن است ماهي کنسروشده مقدار نسبتا زيادي جيوه داشته باشد که براي بدن مضر است؛ به همين دليل نبايد در خوردن آن افراط کنيد. مراقب باشيد ماهي تني انتخاب کنيد که جيوه‌ي کمتري داشته باشد.
________________________________________
: ماهي تيلاپيا، فوايد و مضرات گفته شده درباره آن
________________________________________
تبليغات

?. ماست چکيده يا يوناني
فوايد ماست براي سلامتي بدن بسيارند. ماست چکيده يا يوناني قيمت چنداني ندارد. اين ماست را مي‌توان هم به‌تنهايي مصرف کرد و هم به‌صورت ترکيبي با غذا‌هاي ديگر به‌کار برد؛ به‌علاوه اين نوع ماست حاوي مقداري عالي پروتئين است و هر ??? گرم آن، تقريبا ?? گرم پروتئين دارد که تقريبا دوبرابر ميزان پروتئين ماست معمولي است. هميشه سعي کنيد ماست‌هاي چکيده‌اي بخريد که حاوي مواد مفيد ديگري نيز باشند. معمولا مواد تشکيل‌دهنده‌ را روي بسته‌بندي ماست درج مي‌کنند.
?. تخمه‌ي آفتابگردان

تخمه‌ي آفتابگردان ظاهر کوچکي دارد؛ اما حاوي مقدار زيادي پروتئين است و تقريبا هر ?? گرم آن، ? گرم پروتئين دارد. تخمه‌ي آفتابگردان همچنين شامل مواد ديگري مثل منيزيم و ويتامين E نيز مي‌شود و قيمت کمي هم دارد. در برخي کشور‌ها، از دانه‌هاي آفتابگردان براي تزيين غذا استفاده مي‌کنند يا حتي آن را با ماست ترکيب مي‌کنند و مي‌خورند.
________________________________________
: خواص تخم کدو؛ ?? خاصيتي که اين دانه‌هاي کوچک براي سلامتي شما دارند
________________________________________
?. لوبياي سياه
لوبياي سياه که به‌تازگي مصرف آن در ايران هم رواج پيدا کرده است، منبعي سرشار از پروتئين محسوب مي‌شود. تقريبا هر ??? گرم از اين لوبيا، حاوي ?? گرم پروتئين است. اين ماده‌ي غذايي مقدار زيادي فيبر هم دارد و هر ??? گرم آن، شامل ?? گرم فيبر است. سازمان‌هاي غذايي معتبر دنيا معمولا پيشنهاد مي‌کنند خانم‌ها روزانه ?? گرم فيبر و آقايان ?? گرم فيبر مصرف کنند که مي‌توان اين ميزان را از لوبياي سياه تأمين کرد.
به‌علاوه چون لوبياي سياه مقدار مناسبي فيبر و پروتئين دارد، خوردن آن باعث مي‌شود فرد زود احساس سيري کند و به همين دليل براي افرادي که به‌دنبال کاهش وزن هستند، بسيار مفيد است.
?. ماهي ساردين
ماهي ساردين ممکن است غذاي محبوبي نباشد؛ ولي اين نوع ماهي سرشار از پروتئين است. تقريبا هر ?? گرم ساردين، ?? گرم پروتئين دارد. ويتامين D و ويتامين B12 نيز در اين نوع ماهي وجود دارند. از آنجايي که معمولا ساردين به‌شکل درسته پخته و خورده مي‌شود، کلسيم زيادي نيز دارد و در هر کنسرو ساردين، ??درصد از نياز بدن به کلسيم تأمين مي‌شود.
?. پنير کوتاژ
با خواص پنير چقدر آشنايي داريد؟ پنير کوتاژ يک محصول لبني با کالري کم و پروتئين زياد است. اين پينر با درصد چربي‌هاي مختلفي موجود است و معمولا براي تهيه‌ي انواع غذا‌ها از آن استفاده مي‌شود. تقريبا ??? گرم از پنير کوتاژ، حاوي ?? گرم پروتئين است، حال آنکه فقط ??? کالري دارد. ميزان زياد پروتئين در اين پنير، آن را به ماده‌ي ارزشمندي براي ورزش‌کاران و افرادي که به‌دنبال داشتن عضلات متراکم‌تر هستند، تبديل مي‌کند؛ به‌علاوه اين پنير قيمت خيلي زيادي هم ندارد و به‌راحتي مي‌توان آن را تهيه کرد.
________________________________________
: تغذيه ورزشکاران چگونه بايد باشد؛ ?? غذايي که ورزشکاران هرگز نبايد مصرف کنند
________________________________________
?. پروتئين وي (Whey)
پودر پروتئين وي يکي از منابع خوب پروتئين است. اين پودر از شيري ساخته مي‌شود که در فرايند ساخت پنير اضافه مي‌آيد. اين پودر منبعي عالي براي پروتئين است و هر ?? گرم آن تقريبا ?? گرم پروتئين دارد؛ به همين دليل هم ورزش‌کاران خيلي از آن استفاده مي‌کنند و براي عضله سازي عالي است. اين پودر را به روش‌هاي مختلفي مي‌توان مصرف کرد؛ مثلا مي‌توان آن را به غذا‌هاي مختلفي اضافه کرد.
??. عدس
عدس يکي از حبوباتي است که در غذا‌هاي ما ايراني‌ها هم استفاده‌ي زيادي دارد و سرشار از پروتئين است. در هر ??? گرم عدس، تقريبا ?? گرم پروتئين وجود دارد؛ علاوه بر آن، عدس از فيبر، آهن، پتاسيم و ويتامين B نيز سرشار است.
??. جو دو سر
جو دوسر قيمت بسيار کمي دارد و هم به‌علت داشتن پروتئين و هم دارابودن مواد مفيد ديگر، بسيار عالي است. در هر ?? گرم جو دو سر، ?? گرم پروتئين وجود دارد و مقدار زيادي ويتامين و مواد معدني نيز در آن ديده مي‌شود. جو دو سر حاوي نوع خاصي از فيبر به‌نام بتاگلوکان است و تحقيقات نشان داده‌اند مواد غذايي شامل اين نوع فيبر، براي کنترل عامل‌هايي مثل کلسترول بسيار مفيد هستند و ازاين‌رو باعث پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي و … مي‌شوند.
??. شير

قطعا همه‌ي ما بارها و بارها فوايد شير را شنيده‌ايم و خوانده‌ايم. شير که تقريبا در هر فروشگاهي وجود دارد و با درصد چربي‌هاي مختلفي عرضه مي‌شود، در بين فوايد مختلفش حاوي مقدار زيادي پروتئين نيز است. تقريبا هر ??? گرم شير، شامل ? گرم پروتئين و مقدار زيادي ماده‌ي معدني و ويتامين است. به‌علاوه شير به‌دليل داشتن مقدار زيادي کلسيم و فسفر، براي استخوان‌ها نيز بسيار مفيد است. شير را مي‌توان هم به‌تنهايي مصرف کرد، هم از آن براي آماده‌کردن چندين نوع غذا بهره برد؛ همچنين شير به‌دليل داشتن مقدار زيادي کالري و پروتئين براي افرادي که به‌دنبال اضافه‌کردن وزن هستند نيز بسيار مفيد است.
________________________________________
: پيشگيري از پوکي استخوان؛ نکاتي که ? ستون بدن را محکم نگه مي‌دارند
________________________________________
??. گياه تاج‌خروس
تاج‌خروس يک نوع گياه گل‌دار است که شايد خيلي استفاده از آن رايج نباشد؛ اما در سراسر جهان به‌عنوان غلات يا سبزي از آن استفاده مي‌شود. تقريبا هر ??? گرم از تاج‌خروس پخته‌شده، به ميزان ? گرم پروتئين دارد و سرشار از منگنز، منيزيم، فسفر و آهن است. از تاج‌خروس در غذا‌هاي مختلفي استفاده مي‌شود و حتي مي‌توان از آن در سالاد غلات استفاده کرد.
??. تخمه‌ي کدو
تخمه‌ي کدو هم مانند تخمه‌ي آفتابگردان، شامل مواد مفيد زيادي است. تقريبا هر ?? گرم تخمه‌ي کدو، ? گرم پروتئين و آنتي اکسيدان هايي مثل ويتامين E دارد. تخمه‌ي کدو را مي‌توان هم به‌عنوان تنقلات مصرف کرد، هم مي‌شود در سالاد‌هايي خاص از آن بهره برد.
??. کنسرو ماهي سالمون
سالمون يکي از بهترين انواع ماهي از نظر داشتن پروتئين است که البته قيمت نسبتا گراني دارد. اين ماهي به‌شکل کنسرو نيز عرضه مي‌شود که در اين حالت قيمت مناسب‌تري دارد. تقريبا هر ??? گرم از ماهي سالمون کنسرو‌شده، ?? گرم پروتئين و مقدار زيادي مواد مفيد مثل ويتامين B12، ويتامينD و امگا? دارد. کنسرو سالمون را مي‌توان به‌تنهايي مصرف کرد يا اينکه از آن براي طبخ غذا‌هاي ديگري مثل همبرگر استفاده کرد.
??. بوقلمون
بوقلمون را به‌جرئت مي‌توان يکي از بهترين انواع گوشت‌ها از نظر داشتن پروتئين دانست. گوشت بوقلمون در اشکال مختلفي موجود است و معمولا خريد آن به‌صورت چرخ‌کرده و بسته‌بندي‌شده، ارزان‌تر از خريد کامل بوقلمون خواهد بود. تقريبا در هر ?? گرم از گوشت بوقلمون، ?? گرم پروتئين از نوع عالي وجود دارد و اين در حالي است که کالريِ همين ميزان گوشت بوقلمون، فقط ??? است. داشتن مقدار زيادي ويتامينB و سلنيوم هم عوامل ديگري هستند که گوشت بوقلمون را به غذايي مفيد تبديل مي‌کنند.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: کينوا چيست؛ ?? خاصيت اين خوراکي سرشار از پروتئين
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رژيم و تغذيه براي تناسب اندام
به من بگو چه مي‌خوري تا به تو بگويم که هستي

7000تومانهدف از زندگي چيست؟ يادم مي‌آيد، اين سؤال را وقتي همه‌ي خانواده دور هم شام مي‌خورديم، خواهرم از پدر پرسيد و فکر مي‌کنيد پدرم در جواب چه گفت؟ «چرا همچين سؤال سختي مي‌پرسي؟» بله! اين هوشمندانه‌ترين جوابي بود که شايد پدرم مي‌توانست در پاسخ به پرسشي بدهد که خودش هم دقيقا جوابش را نمي‌دانست!
اين پرسش و هزاران پرسش ديگر درباره‌ي هدف از زندگي ممکن است ذهن شما، من يا هر کس ديگري را به خودش مشغول کند. چرا اينجاييم؟ ماهيت زندگي چيست، پول در آوردن و پول خرج کردن؟ چرا ??‌-‌?? سال از عمرمان را صرف درس خواندن مي‌کنيم، حدود ????? ساعت کار مي‌کنيم و در نهايت چرا توليد مثل مي‌کنيم و چرا بعد از ما نسل بعدي و نسل بعدترش هم همين کار را ادامه مي‌دهند و اين روند همچنان ادامه دارد؟ اگر دليل هيچ‌کدام از اينها را نمي‌دانيم، پس چرا انجام‌شان مي‌دهيم؟
بايد هدف بزرگ‌تر و ارزشمندتري وجود داشته باشد. با من موافق نيستيد؟
براي رسيدن به پاسخ مناسب‌تر به سؤال «هدف از زندگي‌ چيست؟» و رفع ابهامات بيشتر درباره‌ي اين سؤال‌ با ما و اين نوشته همراه باشيد. قصد داريم پاسخ ?? نفر از کساني را که به اين پرسش پاسخ گفته‌اند و به نظر مي‌رسد هدف از زندگي خود را يافته‌اند، با هم بخوانيم. از تمام اين افراد فقط يک سؤال پرسيده شده: «هدف از زندگي چيست؟» و بايد اعتراف کنم که بسياري از پاسخ‌ها فراتر از يک جواب هستند. دوستان عزيزم توصيه مي‌کنم جواب لومينيتا را با دقت بخوانيد، من هنوز هم هر بار جوابش را مي‌خوانم به شدت تحت تأثير قرار مي‌گيرم.
________________________________________
: ? سوال عجيب براي يافتن هدف زندگي‌
________________________________________
?. دالايي لاما (The Dalai Lama)

«شادبودن، هدف واقعي زندگي است.»
قديسي به نام دالايي لاما، با نام تنزين جياتسو، در حال حاضر رهبر بوداييان تبت است. دالايي لاما در واقع لقبي است که به رهبران بوداييان داده مي‌شود، تنزين جياتسو يک طبيب روح است و پيام هميشگي‌اش صلح و شفقت براي تمام مردم دنياست.
«من معتقدم هدف واقعي زندگي، شاد بودن است. هسته‌ي وجودي ما قناعت است و من با توجه به تجربه‌ي ناچيزم دريافته‌ام، هر چه بيشتر به خوشحالي ديگران توجه کنيم، احساس خوب‌تري درون‌مان ايجاد مي‌شود. حس محبت به ديگران خودبه‌خود ذهن را آرام مي‌کند و ترس و ناامني از شما دور مي‌شود و اين احساس به شما قدرت مي‌دهد با هر گونه مانعي که با آن روبه‌رو مي‌شويد، مقابله کنيد و اين منشأ اصلي موفقيت در زندگي است، چون ما تنها موجودات روي زمين نيستيم. اين اشتباه است که همه‌ي آرزوهاي‌مان در شادماني خودمان خلاصه شود. البته نبايد بيرون از خودمان به دنبال خوشحالي باشيم، اين رمز گسترش آرامش دروني است.»
تبليغات

________________________________________
: ?? راه براي شاد زيستن
________________________________________
?. استيو پاولينا (Steve Pavlina)
«هدف از زندگي، کشف و تجربه است.»
استيو پاولينا در ?? سالگي در يک سلول انفرادي زنداني شد، ولي تصميم گرفت به دنبال رشد شخصيتي خود برود. در نهايت، تبديل به يکي از بزرگ‌ترين وبلاگ‌نويسان موفق دنيا در زمينه‌ي توسعه‌ي فردي شد. اگر مي‌خواهيد سري به وبلاگ او بزنيد توصيه مي‌کنم حتما وقت‌تان را تنظيم کنيد، چون محتواي وبلاگ او به شدت اعتيادآور است.
?. بايرون کيتي (Byron Katie)
«براي درک بهتر اينکه هدف از زندگي چيست، بايد بدانيم واقعا هدف از زندگي چه چيزي نيست.»
بايرون کيتي فردي به شدت افسرده بود که دست به خودکشي هم زده بود، اما زماني‌ که به درستي درک کرد چگونه مي‌تواند زندگي‌اش را تغيير دهد، توانست به تمام رنج‌هايش غلبه کند. چيزي که او درک کرده بود اين است: «زماني‌‌ که افکار بد را باور کنيد، باعث ناراحتي‌تان مي‌شوند، اما اگر به آنها اهميت ندهيد ديگر رنج نمي‌بريد. اين يک فرآيند بسيار ساده و در عين‌حال بسيار قدرتمند است، اما مطمئن باشيد، جواب مي‌دهد! من به شدت توصيه مي‌کنم که فقط «خوب» فکر کنيد».
________________________________________
: چگونه هدف خود را پيدا کنيم
________________________________________
?. کريس گيل‌بيو (Chris Guillebeau)

«هدف از زندگي، شايد يک جفت چکمه و گربه‌ها باشند.»
جواب کريس شايد کمي عجيب باشد، اما تعجب نکنيد، چون خودش هم آدم خاصي است. او نمونه‌ي زنده‌ و واقعي کسي است که مي‌تواند به شما ثابت کند دليلي ندارد، در زندگي از همان رويه‌اي پيروي کنيد که ديگران پيروي مي‌کنند. لزومي ندارد مثل ديگران باشيد. اين مرد ياغي معتقد است اگر بخواهي، مي‌تواني اجازه ندهي هيچ عامل بيروني تو را محدود کند و بال و پرت را ببندد. اين مرد تمام کشور هاي دنيا را ديده است، هر ??? کشور جهان را، پس طبيعي است که حداقل يکي دو راز درباره‌ي زندگي بداند. مي‌توانيد ويديو او به نام چکمه‌ها و گربه‌ها (boots and cats) را در يوتيوب ببينيد.
?. کريستي ماري شلدون (Christi Marie Sheldon)
«تنها هدف زندگي که‌ مي‌‌تواند ارضاکننده‌ي روح آدمي‌ باشد، عشق است. اجازه بدهيد آنچه روح‌تان را لبريز از شادماني مي‌کند راه را به شما نشان‌ بدهد. اين تمام کاري است که بايد انجام بدهيد؛ فرصت‌ها را رهبري کنيد!»
کريستي مهارت جالبي دارد. فقط کافي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *