اين، يک، رژيم، چربي، براي

سوزانده بودند. اين باور وجود دارد که تأثير کاتچين چاي سبز بر ترکيب‌بندي بدن ناشي از توانايي اين ماده در افزايش مصرف انرژي و اکسيداسيون چربي است.
________________________________________
: خواص چاي سبز براي سلامتي
________________________________________
به مقدار کافي ويتامين B مصرف کنيد
اگر هدف شما لاغر کردن شکم است، روش ديگر روي آوردن به رژيمي است که شامل مقدار کافي ويتامين B باشد. بسياري از ويتامين‌هاي B در تبديل چربي‌هاي غذايي، پروتئين و کربوهيدرات به انرژي نقش مهمي بازي مي‌کنند. به علاوه، بسياري از ويتامين‌هاي B فوايد ديگري براي کاهش وزن دارند. مثلا، ويتامين B3 براي کساني مفيد است که افزايش سايز کمر آنها ناشي از مقاومت بدن‌شان به انسولين است. ويتامين B6 نيز براي جذب مناسب روي -يکي از مواد مغذي مهم در کاهش چربي- بسيار لازم است.
________________________________________
: ?? حقيقت مهم درباره‌ کمبود ويتامين B12
________________________________________
مواد غذايي سرشار از ويتامين سي بخوريد

تحقيقات نشان داده‌اند، ميان پايين بودن ويتامين C در خون و افزايش انباشت چربي، به‌خصوص در اطراف کمر، رابطه‌ي مستقيم وجود دارد. با اين حال، کاملا مشخص نيست، آيا کمبود ويتامين C باعث افزايش وزن مي‌شود يا زيادي چربي بدن را از وجود ويتامين C خالي مي‌کند. در هر صورت، مصرف ويتامين C براي کاهش وزن ضروري به نظر مي‌رسد. شواهد قويا نشان مي‌دهند، ميزان بالاي ويتامين C به بدن کمک مي‌کند تا در طول انجام حرکات ورزشي چربي بيشتري بسوزاند. نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد افرادي که ويتامين C موجود در خون آنها پايين است در طول ?? دقيقه دويدن روي تردميل ?? درصد چربي کمتري نسبت به کساني که ويتامين C بيشتري دارند، مي‌سوزانند. ويتامين C براي توليد کارنيتين لازم است؛ ترکيبي که بدن را تشويق به تبديل چربي به سوخت مي‌کند و باعث انرژي‌زايي مي‌شود.
براي تنظيم ترکيب‌ بدن، کلسيم کافي دريافت کنيد
کلسيم بيشتر به خاطر نقش مؤثر آن در حفظ سلامتي دندان‌ها و استخوان‌ها شناخته شده است، اما در سال‌هاي اخير مجامع علمي به اين نتيجه رسيده‌اند که اين ماده‌ي معدني نقش‌هاي بيشتري نيز دارد. اخيرا شواهد نشان داده‌اند، کلسيم نقش مهمي در متابوليسم و تنظيم ترکيب بدن ايفا مي‌کند و مي‌تواند به کاهش چربي بدن و حفظ وزن ايده‌آل کمک کند. رژيم سرشار از کلسيم منجر به کاهش هر چه بيشتر وزن و کاهش اندازه‌ي دور کمر و کم کردن چربي زير پوست مي‌شود. اختلاف ? گرمي در مصرف روزانه‌ي کلسيم باعث تغيير حدودا ? کيلوگرمي در وزن بدن مي‌شود. افرادي که بيش از ? گرم کلسيم در روز مصرف مي‌کنند، درصد چربي کمتري دارند. بهترين منابع کلسيم عبارتند از شير، لبنيات، سبزيجات و غذاهاي دريايي.
براي استفاده‌ي هر چه بيشتر از فوايد کلسيم، مواد غذايي کلسيم‌دار را با مواد غذايي سرشار از ويتامين D ترکيب کنيد. ويتامين D باعث جذب هر چه بهتر کلسيم در روده مي‌شود.
________________________________________
: خوراکي هاي چربي سوز شکم؛ ?? خوردني‌ خوشمزه و متنوع
________________________________________
نمک نخوريد
در حالي که نمک (سديم) براي تنظيم برخي کارکردهاي بدن ضروري است، اما بيشتر باعث حفظ آب بدن مي‌شود. بافت‌هاي اطرف کمر که آب بدن زيادي در آنجا جمع مي‌شود، باعث ايجاد چربي شکم مي‌شوند. اگر احساس مي‌کنيد غذاي شما مزه ندارد، سعي کنيد به جاي نمک از ادويه‌جات استفاده کنيد. مراقب نمک مخفي در غذاهاي بسته‌بندي و فراوري‌شده‌اي مثل غلات بسته‌بندي شده، سبزيجات کنسروي و غذاهاي يخ زده باشيد.
براي جلوگيري از کم‌کاري تيروئيد غذاهاي يددار بخوريد
يد براي بهبود عملکرد غده‌ي تيروئيد لازم است که فعاليت‌هاي متابوليکي را کنترل مي‌کند. کمبود يد منجر به کم‌کاري تيروئيد مي‌شود که مي‌تواند باعث افزايش وزن يا توقف کاهش وزن شود. غذاهاي يددار عبارتند از سبزيجات دريايي، ماهي، ماست، شير، تخم‌مرغ و توت‌فرنگي.
________________________________________
: درمان کم‌ کاري تيروئيد با ?? روش طبيعي
________________________________________
براي تنظيم اشتها و ذخيره‌ي چربي، غذاهاي سرشار از روي بخوريد

زينک ميزان گردش لپتين را بالا مي‌برد. لپتين، هورموني است که نقش مهمي در تنظيم مصرف انرژي در بدن، ذخيره‌ي چربي و اشتها بازي مي‌کند. اين هورمون هنگامي که بايد احساس سيري داشته باشيد و از خوردن دست بکشيد با مغز ارتباط برقرار مي‌کند. اين باور وجود دارد که کمبود لپتين دليل اصلي پرخوري و ميل شديد به غذاست. روي براي جذب بهتر در بدن به ويتامين B6 نياز دارد و در غذاهاي مختلفي از جمله صدف، گوشت قرمز و گوشت مرغ يافت مي‌شود.
________________________________________
: ?? راه علمي براي کاهش اشتها
________________________________________
براي حفظ توده‌ي بدون چربي بدن، مصرف کروميوم را فراموش نکنيد
نتايج تحقيقات نشان مي‌دهند، کروميوم به افزايش و حفظ توده‌ي بدون چربي بدن و کاهش چربي کمک مي‌کند. تأثيرات کروميوم بر ترکيب بدن منجر به توانايي اين ماده‌ي معدني مهم در افزايش فعاليت انسولين و بهبود حساسيت به انسولين در بدن مي‌شود. کمبود نسبي کروميوم تقريبا در کشورهاي غربي به خاطر مصرف غذاهاي فراوري‌شده معمول است، چرا که در فرايند توليد اين غذا کروميوم موجود در آن به شکل چشم‌گيري کاهش مي‌يابد. همچنين افراد فعال از نظر بدني و افرادي که قهوه، چاي يا شکر زيادي مصرف مي‌کنند، بيشتر در معرض کمبود کروميوم قرار مي‌گيرند. منابع غذايي خوب کروميوم شامل کاهو، پياز، گوجه‌فرنگي، غلات سبوس‌دار و سيب‌زميني است. براي استفاده‌ي هر چه بهتر از فوايد اين غذاها، آنها را با غذاهاي سرشار از ويتامين C ترکيب کنيد که جذب کروميوم را بالا مي‌برند.
التهاب شکم را درمان کنيد
ميان چربي شکم و التهاب آن و بالا رفتن کورتيزول (هورمون استرس) رابطه مستقيم وجود دارد. چربي شکم براي سيستم بدن نيز مضر است، زيرا يک سري مواد شيميايي در درون بدن آزاد مي‌کند که اشتها و فعاليت بدن در سوخت‌‌وساز مواد غذايي را دچار اختلال مي‌کند. به همين علت غذاهاي ضدالتهاب در مبارزه با چربي شکم و در هم شکستن اين چرخه‌ي خطرناک بسيار مؤثر هستند.
سعي کنيد هر عصرگاه يک ميان‌وعده‌ي ضد التهاب بخوريد. اين ميان‌وعده‌ها بايد سرشار از فلاونوييد باشند که آنتي‌اکسيدان‌هايي قدرتمند براي از بين بردن التهاب هستند. اين مواد ترکيباتي طبيعي هستند که به انواع توت‌ها و ساير ميوه‌ها رنگ مي‌دهند. حتما ترکيب فلفل دلمه‌اي زرد با حمص يا مخلوط انواع توت‌ها با شکلات تلخ را امتحان کنيد.
________________________________________
: ?? غذايي که به درمان التهاب کمک مي‌کنند
________________________________________
چربي‌هاي غيراشباع چندپيوندي مصرف کنيد
بر اساس يک تحقيق انجام شده در سوئد، چربي‌هاي اشباع، چربي شکمي بيشتري نسبت به چربي‌هاي غيراشباع‌ چند‌پيوندي در بدن مي‌سازند. وقتي افراد حاضر در اين تحقيق، طي ? هفته روزانه به مقدار??? کالري بيشتر به شکل روغن پالم (اشباع) يا روغن آفتابگردان (غيراشباع چندپيوندي) دريافت کردند، افرادي که روغن پالم خورده بودند، چربي شکم آنها بيشتر شده بود و در مقابل کساني که روغن آفتابگردان مصرف کرده بودند تراکم عضله‌ي بيشتر و چربي کمتري کسب کرده بودند. چربي‌هاي غيراشباع چندپيوندي در آجيل، دانه‌هاي گياهي و ماهي يافت مي‌شود و به لاغري شکم کمک مي‌کند.
از خوردن غذا پيش از خواب خودداري کنيد
حتما مي‌دانيد نبايد پيش از رفتن به رختخواب غذاي سنگين بخوريد، اما حتي خوردن مواد غذايي سالم در شب نيز مي‌تواند بر کيفيت کالري‌سوزي بدن اختلال ايجاد کند. در شکل ايده‌آل، مي‌خواهيد هنگام خواب بدن‌تان ذخيره‌ي موجود چربي در بدن را به‌عنوان سوخت بسوزاند، به جاي اينکه از غذاي مصرف‌شده در نيمه شب استفاده کند. هر شب در وعده‌ي شام به اندازه‌ي کافي بخوريد و سپس دو ساعت پيش از رفتن به رختخواب به طرف هيچ غذايي نرويد.
________________________________________
: ?? خوراکي که به داشتن خواب راحت کمک مي‌کنند
________________________________________
هر سه ساعت غذا بخوريد
ممکن است فکر کنيد با نخوردن ناهار، کالري کمتري دريافت مي‌کنيد و از اين طريق مي‌توانيد چربي‌هاي شکم خود را آب کنيد، اما با اين کار دقيقا خلاف جهت حرکت خواهيد کرد. غذا نخوردن براي مدت طولاني بدن را به حالت گرسنگي مي‌برد و در اين حالت بدن شما هر چيزي را که خورده بوديد به چربي تبديل مي‌کند و تمامي اين چربي‌ها دقيقا در اطراف شکم جمع مي‌شوند. کارشناسان تغذيه مي‌گويند خوردن يک وعده‌ي غذايي مختصر در هر ? ساعت هم باعث مي‌شود بدن هميشه سوخت کافي داشته باشد و هم فعاليت کالري‌سوزي ادامه پيدا کند.
از غذاهاي فراوري‌شده دوري کنيد
ترکيبات موجود در غذاهاي بسته‌بندي‌شده معمولا پر از چربي‌هاي ترانس، شکر و نمک يا سديم است که کار را براي از بين بردن چربي‌هاي شکم سخت مي‌کنند.
________________________________________
: ? گام ساده اما معجزه‌آسا براي کاهش وزن
________________________________________
برنامه‌ي رژيم لاغري شکم
در اين قسمت به معرفي سه برنامه‌ي رزيم لاغري شکم مي‌پردازيم که هر کدام از آنها را با توجه به سن، جنسيت و شرايط جسماني خود مي‌توانيد دنبال کنيد:
نمونه‌اي از يک رژيم روزانه

مواد غذايي اين برنامه تنها به‌عنوان نمونه گنجانده شده‌اند و شما با توجه به سليقه و ذائقه‌ي خود مي‌توانيد آن را تغيير دهيد و هر روز غذاي روز گذشته خود را نخوريد. با دنبال کردن اين برنامه هر روز ???? تا ???? کالري دريافت خواهيد کرد که کالري مورد نياز همه از جمله افراد چاق را تأمين مي‌کند و در ضمن به کمک آن مي‌توان چربي‌هاي دور کمر را کاهش داد. البته بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که اين رژيم غذايي براي افرادي تنظيم شده است که روزانه به فعاليت بدني و ورزش منظم مي‌پردازند.
صبحانه
غلات سبوس‌دار يا بلغور جو (? و يک‌چهارم فنجان)
شير بدون چربي (? فنجان)
بادام يا ساير آجيل‌ها (? قاشق غذاخوري)
کشمش (? قاشق غذاخوري)
مجموع: ??? کالري، ?? گرم پروتئين، ?? گرم کربوهيدرات، ?? گرم چربي
ناهار
نان ساندويچ سبوس‌دار (? تکه)
گوشت يا کنسرو تن ماهي (??? گرم)
پنير کم‌چرب (يک تکه)
گوجه‌فرنگي (? تکه)
مايونز (? قاشق غذاخوري)
هويج (? عدد)
آب پرتقال (? فنجان)
مجموع: ??? کالري،?? گرم پروتئين، ?? گرم کربوهيدرات، ?? گرم چربي
شام
گوشت (مرغ، سينه‌ي بوقلمون، گوشت قرمز، ماهي) (??? گرم)
سالاد (? فنجان)
سس (? قاشق غذاخوري)
سبزيجات رنگ تيره (? فنجان)
نشاسته (نان، سيب‌زميني، پاستا، برنج) (يک تکه يا ? قنجان)
ميوه (سه‌چهارم فنجان)
مجموع: ???-??? کالري، ??-?? گرم پروتئين، ??-??? گرم کربوهيدرات، ??-?? گرم چربي
ميان‌وعده (مي‌توان آن را به دو ميان وعده تقسيم کرد)
نان‌ سبوس‌دار (? تکه)
کره‌ي بادام‌زميني (? قاشق غذاخوري)
شير بدون چربي (? فنجان)
سيب (? عدد متوسط)
مجموع: ??? کالري، ?? گرم پروتئين، ?? گرم کربوهيدرات، ?? گرم چربي
نمونه‌اي از يک رژيم هفتگي

اين رژيم لاغري شکم هفت روزه به شما در سوزاندن چربي‌هاي دور شکم و کاهش وزن کمک خواهد کرد. پيشنهاد مي‌شود اين رژيم غذايي را از روز آخر هفته شروع کنيد تا بتوانيد برنامه‌‌هاي خود را به خوبي با اين رژيم تنظيم کنيد. براي کاهش بيشتر وزن مي‌توانيد اين رژيم را به مدت يک هفته‌ بيشتر ادامه دهيد.
روز اول:
صبحانه: املت با ? عدد سفيده‌ي تخم‌مرغ و ?? گرم اسفناج و فلفل.
ميان‌وعده‌: ??? گرم و نصف تکه فلفل قرمز
ناهار: ? عدد سينه‌ي مرغ کبابي، سالاد مخلوط برگ، فلفل قرمز، لوبيا سبز و يک‌چهارم قاشق غذاخوري روغن زيتون
ميان‌وعده: ??? گرم سينه‌ي بوقلمون با يک‌چهارم خيار خردشده
شام: کلم بروکلي پخته با ??? گرم سينه مرغ کبابي
روز دوم:
صبحانه: سينه‌ي مرغ پخته با تکه‌هاي کلم پيچ تفت‌داده‌ شده
ميان‌وعده: ??? گرم سينه‌ي بوقلمون و نصف فلفل سبز خر شده
ناهار: مخلوط سالاد سبز با نصف “

رژيم لاغري نظامي يا رژيم لاغري يک هفته اي در حال حاضر يکي از معروف‌ترين رژيم‌هاي لاغري در دنياست. گفته مي‌شود که اين رژيم به شما کمک مي‌کند تا فورا وزن کم کنيد، چيزي حدود ??? کيلوگرم در عرض يک هفته! رژيم لاغري نظامي يک رژيم بدون هزينه است و لازم نيست کتابي بخريد يا غذا و مکمل گران‌قيمتي تهيه کنيد. اما آيا اين رژيم واقعا فايده‌اي دارد؟ و آيا چيزي هست که بتوانيد امتحانش کنيد؟
همراه ما باشيد، در اين مطلب هرچيزي را که نياز است درمورد رژيم لاغري يک هفته اي بدانيد، براي‌تان توضيح مي‌دهيم.

________________________________________
: لاغري سريع اما صحيح با ?? توصيه کابردي و مهم
________________________________________
رژيم لاغري نظامي چيست؟

رژيم لاغري نظامي که به آن رژيم سه‌روزه هم مي‌گويند، يک رژيم کاهش وزن است که به شما کمک مي‌کند در عرض يک هفته، حدود ??? کيلوگرم از وزن‌تان کم کنيد و چربي دور شکمي خود را کاهش دهيد. برنامه‌ي رژيم لاغري نظامي سه روز برنامه‌ي غذايي دارد و چهار روز بدون برنامه و آزاد است و اين چرخه‌ي هفتگي دوباره و دوباره تکرار مي‌شود تا زماني که به وزن دلخواه‌تان برسيد. طرفداران اين رژيم ادعا مي‌کنند متخصصين تغذيه‌‌ي ارتش ايالات متحده‌ي آمريکا اين برنامه‌ي رژيمي را طراحي کرده بودند تا سربازان سريع‌تر به اندام ايده‌آل برسند. اما واقعيت اين است که اين رژيم لاغري غذايي، به هيچ مؤسسه‌‌ي حکومتي يا نظامي وابسته نيست. رژيم لاغري نظامي، اسامي گوناگوني دارد، مانند رژيم نيروي دريايي (navy diet)، رژيم ارتشي (army diet) و حتي رژيم بستني (ice cream diet).

رژيم لاغري نظامي چگونه است؟
رژيم سه‌روزه‌ي نظامي، طي يک دوره‌ي ? روزه به ? قسمت تقسيم مي‌شود. در سه روز اول، شما يک برنامه‌ي از پيش تعيين‌شده و کم‌کالري براي صبحانه، ناهار و شام داريد و هيچ ميان‌وعده‌اي ميل نمي‌کنيد. مجموع کالري دريافتي در اين سه روز تقريبا ???? تا ???? کالري در روز است، که اين ميزان، بسيار پايين‌تر از مقدار کالري دريافتي روزانه براي يک فرد بزرگ‌سال محسوب مي‌شود.
در چهار روز باقي‌مانده‌‌ي هفته، تغذيه‌‌ سالم خواهيد داشت و دريافت کالري‌تان را به اندازه‌‌ي همان سه روز اول حفظ مي‌کنيد. طبق ادعاي هواداران اين رژيم، شما مي‌توانيد اين چرخه را هر چندبار که لازم است تکرار کنيد تا به وزن مطلوب‌تان برسيد.
________________________________________
: براي لاغر شدن روزانه چند کالري مصرف کنيم؟
________________________________________
تبليغات

برنامه‌ي غذايي

روز اول: اين برنامه براي روز اول است و حدود ???? کالري دارد
صبحانه:
يک برش نان تست با ? قاشق غذاخوري کره‌ي بادام‌زميني
نصف يک گريپ فروت
و يک فنجان قهوه يا چاي (انتخابي).
ناهار:
يک برش نان تست
نصف يک تنِ ماهي
و يک فنجان قهوه يا چاي (انتخابي).
شام:
?? گرم گوشت همراه با يک فنجان لوبيا سبز
يک سيب کوچک
و يک فنجان بستني وانيلي.
روز دوم: اين برنامه براي روز دوم است و حدود ???? کالري دارد
صبحانه:
يک برش نان تست
يک تخم‌مرغ آب‌پز
نصف موز
و يک فنجان قهوه يا چاي (انتخابي).
ناهار:
يک تخم‌مرغ آب‌پز
يک فنجان پنير کاتيج
? عدد بيسکويت ترد
و يک فنجان قهوه يا چاي (انتخابي).
شام:
دو عدد هات‌داگ بدون نان
نصف فنجان هويج و نصف فنجان بروکلي
نصف موز
و نصف فنجان بستني وانيلي.
________________________________________
: طرز تهيه ? دمنوش لاغري که چربي سوزي را سرعت مي‌بخشد
________________________________________
روز سوم: اين برنامه براي روز سوم است و حدود ???? کالري دارد
صبحانه:
يک تکه‌‌ي ?? گرمي پنير چدار
? عدد بيسکويت ترد
يک سيب کوچک
و يک فنجان قهوه يا چاي (انتخابي).
ناهار:
يک برش نان تست،
يک تخم‌مرغ (شيوه‌‌ي پخت، آزاد)،
و يک فنجان قهوه يا چاي (انتخابي).
شام:
يک تنِ ماهي،
نصف موز،
و يک فنجان بستني وانيلي.
در نوشيدن قهوه يا چاي آزاد هستيد چون شکر و خامه به اين نوشيدني‌ها اضافه نمي‌کنيد. به مقدار زياد هم آب بنوشيد.
? روز باقي‌مانده
چهار روز باقي‌مانده‌ي هفته هم در رژيم هستيد. خوردن ميان‌وعده آزاد است و هيچ گروه غذايي‌اي براي‌تان ممنوع نيست. اما بايد مقدار هر وعده را محدود کنيد تا ميزان کالري دريافتي روزانه‌تان، کمتر از ???? باشد.
قانون ديگري براي اين چهار روز وجود ندارد.
کساني که محدوديت‌هاي غذايي دارند مي‌توانند به جاي غذاهاي پيشنهادي، غذاهاي ديگري را در سه روز اول مصرف کنند، اما اين غذاهاي جايگزين بايد به همان اندازه‌ي گفته‌شده کالري داشته باشند. مثلا اگر شما به بادام‌زميني حساسيت داريد، مي‌توانيد به جاي آن کره‌ي بادام مصرف کنيد. همچنين اگر گياهخوار هستيد مي‌توانيد به جاي يک تنِ ماهي، چند عدد بادام ميل کنيد. درنهايت هدف اين است که ميزان کالري دريافتي شما به همان اندازه باقي بماند. اگر هر وعده‌ي گفته‌شده در برنامه را به هر دليلي تغيير مي‌دهيد، بايد کالري آن را حساب کنيد. طرفداران رژيم لاغري يک هفته اي توصيه مي‌کنند آب‌ليموي گرم بنوشيد اما از نوشيدني‌هايي که شيرين‌کننده‌هاي مصنوعي دارند، اجتناب کنيد. البته هيچ دليل علمي وجود ندارد که ثابت کند اين ايده‌ي خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *