دانلود پایان نامه

«ایستا» را در او شکل خواهد داد. اما اگر به او گفته شود چون تلاش کرده موفق شده، این جمله نگرش «رشد» را در او شکل می‌دهد.
??. مادران بچه‌های موفق بیرون از خانه کار می‌کنند

بر اساس تحقیق دانشگاه کسب‌وکار هاروارد، منافع قابل توجهی برای کودکانی که مادران آنها بیرون از خانه کار می‌کنند وجود دارد. در این پژوهش مشخص شد دختران مادران شاغل مدت بیشتری به تحصیل ادامه می‌دهند، با احتمال بیشتری در سِمَت‌های بالا مشغول به کار خواهند شد و به نسبت همسالان خود که مادران خانه‌دار داشته‌اند ??? بیشتر درآمد خواهند داشت.
پسران مادران شاغل در کارهای خانه و نگه‌داری از بچه‌ها به فعالیت بیشتری گرایش دارند. در این تحقیق معلوم شد که این پسران در هفته، هفت ساعت و نیم بیشتر در نگهداری از بچه‌ها و ?? دقیقه بیشتر برای کارهای خانه وقت صرف می‌کنند.
کَتلین ال. مک‌گین (Kathleen L. McGinn) به بیزنس اینسایدر (Business Insider) گفت: «سرمشق بودن به وسیله‌ی کاری که انجام می‌دهید، فعالیت‌هایی که در آن دخیل هستید و آنچه به آن باور دارید، روشی است برای اشاره‌ی عملی به چیزی که آن را خوب می‌دانید.»
او معتقد است: «چیزهای بسیار کمی وجود دارد که دانشمندان هم از آنها اطلاع داشته باشند و مانند بزرگ شدن توسط یک مادر شاغل، چنین اثر واضحی بر عدم برابری جنسیتی داشته باشند.»
??. از موقعیت اجتماعی-اقتصادی بالاتری برخوردارند

متاسفانه یک پنجم کودکان آمریکایی با فقر بزرگ می‌شوند، که این فقر قابلیت‌های بالقوه‌ی آنها را به طور جدی محدود می‌کند. بر اساس گفته‌های شان ریردِن (Sean Reardon)، محقق دانشگاه استنفورد، «تفاوت بین موفقیت‌های کودکان در خانواده‌های با درآمد بالا و پایین، که در سال ???? به دنیا آمده‌اند نسبت به کسانی که ?? سال قبل به دنیا آمده بودند، ?? تا ?? درصد بیشتر است». این یعنی امروزه موفقیت کودکان بیش از گذشته تحت تاثیر طبقه‌ی اجتماعی آنها قرار دارد.
دَن پینک نویسنده‌ی کتاب «انگیزه» (Drive) می‌گوید: «هر چه درآمد والدین بالاتر باشد، نمرات آزمون نهایی دبیرستان بچه‌ها نیز بهتر خواهد بود.»
او در وبسایت شخصی‌ خود می‌نویسد: «در نبود آموزش همگانی و با وجود مداخلات آموزشی گران‌قیمت، طبقه‌ی اقتصادی-اجتماعی است که بیشترین سهم را در موفقیت و عملکرد تحصیلی فرد دارد.»
??. پدر و مادرهای بچه‌های موفق مقتدرند اما مستبد نیستند

برای اولین بار با انتشار مقاله‌ای در سال ???? بود که دیانا بامریند (Diana Baumrinde)،‌ محقق دانشگاه برکلی کالیفرنیا، متوجه وجود سه سبک متفاوت فرزندپروری در بین والدین شد:
آسان‌گیر: این والدین سعی می‌کنند تنبیه‌گر نباشند و کودک را بپذیرند. بر این اساس آنها کنترل و سخت‌گیری خاصی بر فرزندان خود اعمال نمی‌کنند.
مستبدانه: این والدین سعی می‌کنند کودک را کنترل کرده و او را بر اساس یک سری دستورات معینِ تربیتی شکل دهند. در این روش والدین انتظار دارند کودک اجبار و دستورات آنها را بدون چون و چرا بپذیرد.
مقتدرانه: این والدین اگر چه سعی می‌کنند کودک را راهنمایی کنند، اما بر ایجاد رابطه‌ی مناسب با کودک و هدایت بر اساس منطق نیز تکیه دارند. این والدین در مورد انتظاراتشان دلیل می‌آورند و حاضر به گفتگو هستند.
از بین این سه روش، رویکرد مقتدرانه مطلوب است. روشی که در آن کودک احترام به قانون را می‌آموزد، اما توسط آن سرکوب نمی‌شود.
??. پدر و مادرهای بچه‌های موفق به آنها می‌آموزند که جان‌سخت باشند

در سال ????، آنجلا داک‌وُرث (Angela Duckworth)، روانشناس در دانشگاه پنسیلوانیا، برای کشف یک ویژگی شخصیتی قدرتمند که باعث موفقیت می‌شد، جایزه‌ی «نابغه»ی مک‌آرتور (MacArthur) را نصیب خود کرد. این خصوصیت «سخت‌جان» بودن نام داشت.
داک‌ورث سخت‌جانی را «میل به حفظ تلاش و علاقه در مسیر رسیدن به اهداف بسیار بلندمدت» تعریف کرده است. بین سخت‌جانی با موارد زیر رابطه مستقیم وجود دارد: موفقیت‌های تحصیلی، میانگین نمرات دانشجویانِ لیسانس دانشگاه‌های برتر امریکا، ماندگاری در دانشگاه نظامی وست‌پویت امریکا و رتبه‌ی فرد در مسابقات ملی هجی کردن در امریکا.
سخت‌جانی آموختن این نکته به بچه‌ها است که آینده‌ای که قصد ساختنش را دارند، تصور کنند «و به آن تعهد داشته باشند.»
برگرفته از: Businessinsider

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع پرورش و تربیت فرزندان
تربیت کودک را باید بیست سال پیش از تولدش آغاز کرد

5000تومانفارغ از سن، نژاد، زادگاه و شغل، موفق شدن چیزی است که همه‌ی ما خواهان آن هستیم، با وجودِ این وجه اشتراک، از یک سو تعریف هر یک از ما از موفقیت با دیگری متفاوت است و از سوی دیگر، خواستنِ موفقیت یک چیز است و رسیدن به آن چیز دیگری است. در راه دستیابی به موفقیت، موانع رایج و مخربی وجود دارند که شاید دست نکشیدن از آنها، یک دهه یا بیشتر، ما را از موفقیت بازدارند. در این مقاله به موانع رسیدن به موفقیت می‌پردازیم و هر یک از آنها را با نقل قول برگزیده‌ای از زبان انسان‌های موفق آغاز می‌کنیم.
________________________________________
: راز موفقیت انسان های بزرگ چیست؟
________________________________________

«یک بار شخصی جهنم را این‌گونه برایم تعریف کرد: در آخرین روز زندگی‌ات روی زمین، آن شخصی که از خود ساختی، شخصی را که می‌توانستی باشی ملاقات خواهد کرد.»
– ناشناس
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

گاهی اوقات، برای موفق شدن، به داشته‌های بیشتری نیاز نداریم، بلکه نیاز داریم از برخی داشته‌هایمان دست بکشیم. با اینکه هر یک از ما تعاریف متفاوتی از موفقیت داریم، چیزهای خاصی وجود دارند که در همه‌ جای دنیا یکسان هستند و اگر از آنها دست بکشیم، موفق‌تر خواهیم بود.
شما می‌توانید از همین امروز، برخی از موانع موفقیت را کنار بگذارید، اما کنار گذاشتن همه‌ی آنها کار آسانی نیست و گاهی مستلزم گذشت زمان است.
?. دست کشیدن از سبک زندگی ناسالم
«از بدن خود مراقبت کنید، زیرا تنها جایی است که برای زندگی کردن دارید.»
– جیم ران
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

باید بدانید که در زندگی برای رسیدن به هر چیزی که می‌خواهید، نخست به یک بدن سالم احتیاج دارید و برای داشتن یک بدن سالم، تنها دو چیز را باید به خاطر بسپارید:
رژیم غذایی سالم؛
فعالیت فیزیکی و ورزش.
این گام‌ها کوچک، اما اثرگذار هستند و روزی به خاطرِ برداشتن آنها از خودتان قدردانی خواهید کرد.
________________________________________
: چگونه سالم زندگی کنیم؟
________________________________________
?. دست کشیدن از ذهنیت کوتاه‌مدت
«شما تنها یک‌بار فرصت زندگی کردن دارید، اما اگر از این فرصت به درستی استفاده کنید، آن یک‌بار هم کافیست.»
– مِی وِست
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

افراد موفق، اهداف بلند‌مدت دارند و می‌دانند که این اهداف صرفا نتیجه‌ی عاداتی هستند که باید هر روز آنها را انجام بدهند. این عادات سالم نباید کارهایی باشند که صرفا انجام می‌دهید، بلکه باید بخشی از وجود شما باشند.
بین این دو دیدگاه یک تفاوت وجود دارد: دیدگاه فردی که ورزش می‌کند تا اندام جذابی برای نشان دادن به دیگران داشته باشد و دیدگاه فردی که ورزش می‌کند چون ورزش کردن یکی از عادات سالم زندگی اوست.
?. دست کشیدن از اهداف ناچیز
«نداشتن اهداف بزرگ به نفع بشر نیست. کناره‌گیری و کم‌خواهی برای دادنِ احساسِ امنیت به اطرافیان، عقلانی نیست. همه‌ی ما حق درخشیده شدن داریم، همان‌طور که کودکان نیز از این حق برخوردارند. این درخشش فقط متعلق به برخی از ما نیست، بلکه جوهره‌ی آن در وجود همه‌ی ما هست و اگر اجازه‌ی درخشیده شدن را به خودمان بدهیم، به صورت ناخودآگاه به دیگران نیز اجازه‌ی همین کار را می‌دهیم. زمانی که خودمان را از قید ترس‌ رها کنیم، حضورمان ناخودآگاه آزادی‌بخش دیگران خواهد بود.» – ماریان ویلیامسون
اگر هرگز تلاش نکنید، فرصت‌های عالی را غنیمت نشمارید یا به رؤیاهایتان فرصت تبدیل شدن به واقعیت را ندهید، هرگز به استعدادهای واقعی‌تان پی نخواهید برد. افزون بر این، دنیا نیز از دستاوردهایی که می‌توانستید به آنها برسید، هرگز بهره نخواهد برد.
پس، اهداف‌تان را پیدا کنید، ایده‌هایتان را بیان کنید، از شکست خوردن نهراسید و البته از موفقیت هم ترسی به دل‌تان راه ندهید.
________________________________________
: ?? متفکر بزرگ جهان درباره هدف از زندگی چه می‌گویند؟
________________________________________
?. دست کشیدن از بهانه‌ها

«کمیت و کیفیت داشته‌هایمان مهم نیست، مهم نحوه‌ی استفاده‌ی ما از آن داشته‌ها در جهت رسیدن به اهداف و آرزوهایمان است.»
– رَندی پاش
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

انسان‌های موفق صرف‌نظر از نقطه‌ی آغاز، ضعف‌ها و شکست‌های گذشته‌شان، پذیرفته‌اند که مسئول زندگی‌شان هستند. دانستنِ اینکه شما تماما مسئول اتفاقات زندگی‌تان هستید، هم ترسناک و هم هیجان‌انگیز است. در هر صورت، این رویکرد تنها راه رسیدن به موفقیت است، زیرا بهانه‌ها جلوی رشد فردی و حرفه‌ای ما را می‌گیرند.
مسئول زندگی خودتان باشید، زیرا این مسئولیت به گردن هیچ‌کس جز شما نیست.
________________________________________
: مسئولیت پذیری با ?? راهکاری که پیشرفت شما را تضمین می‌کند
________________________________________
?. دست کشیدن از ذهنیت ثابت
«آینده به کسانی تعلق دارد که مهارت‌های جدیدی می‌آموزند و آنها را به شیوه‌های خلاقانه با هم می‌آمیزند.»
– رابرت گرین
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

فردی با ذهنیت ثابت، باور دارد که هوش و استعداد صرفا خصیصه‌های ثابتی هستند و استعداد به تنهایی و بدون تلاش، عامل موفقیت است. اما این افراد در اشتباه‌اند، می‌توان ذهن را تقویت کرد.
افراد موفق این باور اشتباه را ندارند. آنها برای تقویت ذهنیت رو به رشد، کسب اطلاعات جدید، یادگیری مهارت‌های تازه و ایجاد تحول در قوه‌‌ی ادراک‌شان، همواره زمان زیادی را وقف می‌کنند تا از نتیجه‌ی این سرمایه‌گذاری در زندگی‌شان بهره ببرند.
به یاد داشته باشید که پایبندِ ذهنیت ثابت نمانید. شما می‌توانید از همین فردا تحول را آغاز کنید و انسانی شوید که دیروز و امروز نبوده‌اید.
________________________________________
: برای پیشرفت کردن چطور باید فکر کرد؟
________________________________________
?. دست کشیدن از باورِ «نوش‌دارو»
«من هر روز، به هر طریقی، بهتر و بهتر می‌شوم.»
– اِمیل کو
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

موفقیتِ یک‌شبه، خواب و خیال است. انسان‌های موفق می‌دانند که همین موفقیت‌های کوچک و مستمر روزانه به مرور زمان با هم ادغام می‌شوند و آنها را به نتیجه‌ی مطلوب می‌رسانند.
به همین دلیل شما باید برای آینده برنامه‌ریزی کنید، اما روی امروز تمرکز کنید و نسبت به روز قبل، ? درصد از خودتان انتظار پیشرفت داشته باشید.
?. غلبه کردن بر کمال‌گرایی
«رسیدن به یک هدفِ واقع‌گرایانه، مهم‌تر از داشتن یک هدفِ کمال‌گرایانه است.»
– شعار پیشرفتِ آکادمی خان
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

هیچ چیز کامل و بی‌‌عیب نخواهد بود، فرقی نمی‌کند ما چقدر تلاش کنیم. ترس از شکست یا حتی ترس از موفقیت، اغلب جلوی اقدامات و خلاقیت‌های ما را می‌گیرد. اگر برای درست بودن همه چیز صبر کنیم، فرصت‌های زیادی را از دست خواهیم داد.
پس به اهداف واقع‌گرایانه اکتفا کنید تا بتوانید همان ? درصد پیشرفت خودتان را بهبود بخشید.
?. دست کشیدن از چندوظیفگی

«اگر بخواهید در مسیر، به هر سگی که پارس می‌کند سنگ پرتاب کنید، هرگز به مقصد نمی‌رسید.»
– وینستون اِس. چرچیل