اين، يا، کنيد، براي، يادگيري

مي‌کند. همچنين ساختار مغز به گونه‌اي است که داده‌هاي ديداري را بهتر و سريع‌تر جذب و درک مي‌کند. با کشيدن يک تصوير با‌مزه که معني کلمه را نشان مي‌دهد، مغزتان به آساني آن را به خاطر خواهد سپرد.
تبليغات

________________________________________
: آيا استفاده ??? درصد از مغز امکان‌پذير است؟
________________________________________
?. داستان بسازيد

دانش‌آموزان من هميشه از تعداد زياد کلماتي که بايد به ياد بسپارند، شکايت مي‌کنند. براي اين مشکل يک ترفند به شما معرفي مي‌کنم؛ کافي است يک داستان عجيب و ديوانه‌وار بسازيد که همه‌ي آن کلمات را در خودش داشته باشد. داستان را در ذهن‌تان مجسم کنيد. ما معمولا داستان‌ها را، مخصوصا داستان‌هاي عجيب و غريب را که تجسم‌شان لذت‌بخش است، راحت‌تر به ياد مي‌آوريم. داستان را چندين بار تعريف کنيد تا همه‌ي کلمات را به ياد بياوريد. بهتر است در داستان‌تان، از جملات عجيب و بامزه استفاده کنيد. مثلا اين کلمات را در نظر بگيريد: «کفش، پيانو، درخت، مداد، پرنده، کتاب، راننده، سگ، پيتزا، گل، در، تلويزيون، قاشق، صندلي، پريدن، رقصيدن، رايانه، سنگ.»
داستان شما مي‌تواند به اين شکل باشد:
يه «پيانوي» تنها که کفش پوشيده، روي يه «درخت» نشسته. درختِ ما خيلي عجيبه چون يه نفر يه «مداد» خيلي بزرگ توي اون فرو کرده. روي اين مداد، يه «پرنده» نشسته و به اتوبوسي پر از آدم نگاه مي‌کنه، آدم‌هاي توي اتوبوس در حال «کتاب» خوندن هستند؛ حتي «راننده» هم مشغول کتاب خوندنه و اين خيلي بده چون حواسش به رانندگي نيست! براي همين، راننده با يه «سگ» که وسط خيابون داشت «پيتزا» مي‌خورد تصادف مي‌کنه و سگ مي‌ميره. راننده يه گودال مي‌کنه و سگ رو دفن مي‌کنه و روي اون «گل» مي‌گذاره. راننده يه «در» روي قبر مي‌بينه و اون رو باز مي‌کنه. پشت در، يه «تلويزيون» هست که به جاي آنتن دو تا «قاشق» روي سرش داره! هيچ‌کس تلويزيون تماشا نمي‌کنه چون همه دارن «صندلي» رو نگاه مي‌کنند که در حال «پريدن» و «رقصيدنه» و به «رايانه» «سنگ» پرتاب مي‌کنه… .
اين کار را امتحان کنيد؛ حتما شگفت‌زده خواهيد شد!
________________________________________
: ?? فوت و فن براي يادگيري هر زباني که دلتان مي‌خواهد
________________________________________
?. کلمات را مانند يک پازل ببينيد

از ريشه‌ي کلمه، پيشوند و پسوند آن براي حدس زدن معني کمک بگيريد. مثلا شايد معني کلمه‌ي «microbiology» را ندانيد اما از قبل مي‌دانيد که «micro» به معني «خيلي کوچک» است، همچنين به خاطر داريد «ology» يعني «مطالعه و شناخت يک موضوع»، پس تا اينجاي کار به «مطالعه‌ي چيزهاي کوچک» رسيديد. حال اگر يادتان باشد که «bio» به معني «موجود زنده» است، تبريک مي‌گويم، شما معما را حل کرده‌ايد: microbiology يعني مطالعه‌ي جانداران خيلي کوچک. انگليسي و هر زبان ديگري مانند يک پازل يا معما است. کلمات جديد با کنار هم قرار دادن کلمات ديگر ساخته مي‌شوند، پس اگر فهرستي از پيشوند‌ها و پسوندهاي مختلف تهيه کنيد و معني آنها را به ياد بسپاريد، مي‌توانيد معني کلمات بسياري را حدس بزنيد.
________________________________________
: چگونه کلمات انگليسي را به خاطر بسپاريم
________________________________________
?. کلمات مترادف و متضاد را همزمان ياد بگيريد
مثلا همزمان روي دو کلمه‌ي متضاد «شاد» و «عصباني» (angry/happy) يا کلمات مترادف (هم‌معني) «عصباني» و «کج‌خلق» (angry/cross) کار کنيد. به ياد آوردن موارد مشابه و متضاد براي ما آسان‌تر است، زيرا معمولا با هم و جفتِ يکديگر، در ذهن‌مان نقش مي‌بندند.
________________________________________
: يادگيري يک زبان‌ خارجي چه تاثيري در زندگي شما دارد؟
________________________________________
?. اهميت زمان را فراموش نکنيد

به گفته‌ي روانشناساني که درباره‌ي چگونگي به ياد آوردن تحقيق مي‌کنند، روش بهتري براي يادگيري سريع‌تر و پايدار‌تر وجود دارد و آن اين است که کلمات جديد را به سرعت و بلافاصله به کار بگيريد. ?? دقيقه پس از آشنايي با لغت جديد، آن را در جمله‌اي به کار ببريد، ? ساعت بعد اين کار را تکرار کنيد، همين طور ? روز بعد و ? هفته بعد. پس از اين مدت، آن کلمه براي هميشه در ذهن‌تان حک مي‌شود.
برگرفته از: edition.tefl.net

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد (به مدت محدود)
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي يادگيري زبان جديد در ?? روز
در هر سني و با هر تحصيلاتي که هستيد، در کمترين زمان ممکن، به هر زباني مسلط مي‌شويد

12000تومانهمه‌ي ما مي‌دانيم که يادگيري زبان خارجي، فرايندي زمان‌بر است و نياز به تلاش زيادي دارد. علاوه‌برآن، انجام تمرين‌هاي مختلف و به‌خاطرسپردن کلمات براي مدت طولاني خسته‌کننده و حوصله‌سر‌بر است و اين موضوع منجر به بي‌انگيزگي مي‌شود. يکي از راه‌هايي که به‌کمک آن مي‌توان يادگيري زبان را کمي آسان‌تر و مفرح‌تر کرد، تهيه‌ي برنامه‌اي آموزشي است. اين نوشته را بخوانيد تا با ? روش برنامه ريزي براي يادگيري زبان انگليسي در منزل آشنا شويد.
:
چگونه زبان انگليسي را بدون کلاس ياد بگيريم؟
يادگيري مکالمه زبان انگليسي با ? تمرين روزانه
بهترين روش‌هاي تقويت مهارت شنيداري زبان انگليسي
اين برنامه مطالعات شما را منظم و اهداف‌تان را مشخص مي‌کند. وقتي به هدف‌هايتان مي‌رسيد، انگيزه‌ي بيشتري براي ادامه‌ي يادگيري خواهيد داشت.
نکاتي که براي برنامه‌ريزي به منظور آموزش زبان انگليسي بايد در نظر داشته باشيد:
سه يا چهار فعاليت آموزشي مختلف را انتخاب کنيد؛
فعاليت‌هايي انتخاب کنيد که کوتاه و لذت‌بخش باشند؛
براي فعاليت‌هايتان هدف‌هاي قابل‌دستيابي و واقعي در نظر بگيريد؛
فعاليت‌ها را مطابق برنامه و در طول هفته انجام دهيد.
سؤال اصلي در اين بخش اين است که چه فعاليت‌هايي را بهتر است انتخاب کنيد. در ادامه مي‌توانيد بعضي از ايده‌هاي مرتبط را بخوانيد:
?. مشخص کنيد مي‌خواهيد چه تعداد کلماتي ياد بگيريد

چه کاري بايد بکنيد؟
تعداد مشخصي کلمه‌ يا عبارت جديد انگليسي را هر روز ياد بگيريد.

چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
يادگرفتن ? يا ? کلمه‌ي جديد در روز کافي به‌نظر مي‌رسد. اگر سرتان شلوغ است و فرصت کافي نداريد، يادگرفتن حتي يک کلمه در روز بهتر از اين است که چيزي ياد نگيريد.
سعي کنيد لغات يا عبارت مرتبط با کلمات جديد مانند مترادف‌ و متضادهاي آنها را نيز هم‌زمان ياد بگيريد. با اين روش با صرف کمترين زمان و هزينه، دامنه‌ي لغات‌تان را گسترش مي‌دهيد.
چقدر تکرار کنيد؟
روزي يک بار يا هر دو روز يک بار، زمان مناسبي براي تکرار است. براي يادگيري لغات، برنامه‌ي آموزشي هفتگي آماده کنيد: از شنبه تا چهارشنبه تمرين کنيد، پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها را به خودتان استراحت بدهيد.
تبليغات

________________________________________
: چگونه زبان انگليسي را سريع ياد بگيريم؟
________________________________________
?. اشتباهات معمول‌تان را اصلاح کنيد

چه کاري بايد بکنيد؟
درمورد اشتباهاتي فکر کنيد که به‌طور معمول مرتکب مي‌شويد. شايد معلم‌تان هميشه يک اشتباه خاص شما را اصلاح مي‌کند يا ممکن است اغلب يک نکته‌ي گرامريِ بخصوص را در امتحانات فراموش مي‌کنيد. به خودتان بگوييد: «من ديگر اين اشتباه را تکرار نمي‌کنم و حالت درست آن را ياد مي‌گيرم.»
چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
شنبه تصميم بگيريد که اين هفته روي کدام اشتباه‌تان مي‌خواهيد تمرکز کنيد. هر روز، چند دقيقه حالت درست اشتباه‌تان را حتي به‌صورت ذهني، با خودتان تکرار کنيد. دقت کنيد که فقط روي يک مورد تمرکز کنيد و سعي نکنيد حجم زيادي از گرامر را با هم ياد بگيريد.
چقدر تکرار کنيد؟
اصلاح‌کردن يک اشتباه در هفته کافي است. در روز يک يا دو دقيقه را به اين کار اختصاص دهيد. اين فعاليت ذهني را مي‌توانيد در وقت‌هاي مرده‌ي روز انجام دهيد، مثل وقتي که در مسير خانه به محل کار يا دانشگاه هستيد يا وقتي که در صف‌هاي طولاني منتظريد.
?. آهنگ‌هاي انگليسي گوش کنيد

چه کاري بايد بکنيد؟
متن آهنگ انگليسي موردعلاقه‌تان را بخوانيد و سعي کنيد معني آن را بفهميد.
چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
متن آهنگ را در اينترنت جست‌وجو کنيد و سعي کنيد خودتان هم همراه با خواننده آن را بخوانيد. اگر متن سخت به‌نظر مي‌رسد، مي‌توانيد آهنگ ساده‌تري انتخاب کنيد يا فقط روي بخشي از آهنگ تمرکز کنيد، مثل بخشي که تکرار مي‌شود يا بخشي که خودتان آن را بيشتر دوست داريد.
چقدر تکرار کنيد؟
گوش‌کردن يک يا دو آهنگ در ماه کافي است.
اگر به موسيقي علاقه‌اي نداريد، سعي کنيد فيلم يا سريال‌هاي طنز موردعلاقه‌تان را دوباره به‌انگليسي تماشا کنيد. در اينترنت مي‌توانيد تعداد بي‌شماري ويدئوي انگليسي پيدا کنيد.
________________________________________
: راهکارهايي موثر براي يادگيري زبان از طريق فيلم
________________________________________
?. با دوست‌تان زبان بخوانيد

چه کاري بايد بکنيد؟
با دوست‌تان قرار بگذاريد و با هم زبان ياد بگيريد. مي‌توانيد کلماتي را که تابه‌حال آموخته‌ايد، با هم مرور کنيد، تمرينات را با هم انجام دهيد يا حتي در يادگيري گرامر به هم کمک کنيد.
چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
داشتن دوستي همراه مي‌تواند منجر به اين شود که بيشتر انگليسي صحبت کنيد. مي‌توانيد زمان مشخصي در هفته، مثلا ?? دقيقه را در نظر بگيريد و خود را وادار کنيد در آن انگليسي صحبت کنيد. در اين بازه‌ي زماني استفاده از هيچ زبان ديگري نبايد مجاز باشد.
اگر مي‌خواهيد به‌صورت متمرکز‌تري کار کنيد، مي‌توانيد يک موضوع گرامري يا يک کلمه‌ي خاص را انتخاب کنيد و درمورد آن صحبت کنيد. شما يا دوست‌تان بايد جمله‌اي به‌کار ببريد که از اين موضوع گرامري يا کلمه در آن استفاده شده باشد و نفر بعدي بايد مکالمه را ادامه دهد.
چقدر تکرار کنيد؟
هرقدر مي‌خواهيد، تکرار کنيد. وقت‌گذراندن با دوستان هميشه لذت‌بخش است.
اگر نمي‌توانيد با دوست‌تان به‌طور منظم برنامه داشته باشيد، مي‌توانيد از نرم‌افزار‌ها يا سايت‌هاي اينترنتي‌اي استفاده کنيد که برمبناي مکالمه بنا شده‌اند. گروهي متشکل از دوستان‌تان در شبکه‌هاي اجتماعي تشکيل دهيد و بازي‌هاي مرتبط به يادگيري لغات و گرامر را به‌اشتراک بگذاريد و از آن لذت ببريد.
________________________________________
: تقويت انگيزه‌ يادگيري زبان با ?? روش کاربردي
________________________________________
?. ?? دقيقه از روز را صرف يادگيري لغت يا گرامر کنيد

چه کاري بايد بکنيد؟
هر روز زمان خاصي را به يادگيري لغت يا گرامر زبان انگليسي اختصاص دهيد و حواس‌تان باشد زياده‌روي نکنيد.
چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
براي انجام اين فعاليت، هم مي‌توانيد برنامه‌ي خاص روزانه‌اي را دنبال کنيد و هم مي‌توانيد از زمان‌هاي مرده‌تان در روز استفاده کنيد، مثل وقتي که منتظر کسي هستيد يا در مطب دکتر نشسته¬‌ايد تا نوبت‌تان شود.
?? دقيقه در روز، بهتر از اين است که يک روز در هفته را انتخاب کنيد و سه ساعت را صرف اين کار کنيد. با صرف اين زمان کوتاه به‌صورت روزانه، هميشه براي يادگيري آماده‌ايد، زمان سريع‌تر سپري مي‌شود و مطالب را بهتر به‌خاطر مي‌سپاريد.
چقدر تکرار کنيد؟
درصورتي‌که فرصت کافي در روز داريد، ?? دقيقه را به اين فعاليت اختصاص دهيد.
________________________________________
: بهترين روش براي يادگيري گرامر زبان انگليسي
________________________________________
?. متن انگليسي بخوانيد

چه کاري بايد بکنيد؟
هر هفته يک متن کوتاه انگليسي بخوانيد.
چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
يکي از سايت‌هاي معتبر خبري را انتخاب کنيد و موضوع موردعلاقه‌تان را در آن پيدا کنيد. يکي از مقالات کوتاه اين بخش را مطالعه کنيد.
اصرار نداشته باشيد همه‌ي لغات متن را بفهميد. در اين مرحله، فقط مطمئن شويد که ايده‌ي کلي متن را فهميده‌ايد. از خواندن متن لذت ببريد و طوري به آن نگاه کنيد که در حال خواندن مقاله‌اي جالب به‌زبان فارسي هستيد و اين کار را فقط براي افزايش اطلاعات يا گذراندن اوقات فراغت‌تان انجام مي‌دهيد. نبايد فکر کنيد در حال درس‌خواندنيد.
از اين متن ? يا ? کلمه‌ي جديد را انتخاب و يادداشت کنيد. اين کلمه‌ها را در برنامه‌ي يادگيري لغات هفته‌ي آينده قرار دهيد.
چقدر تکرار کنيد؟
مطالعه يک متن در ماه به‌صورت کامل، کافي است.
و آخرين و بهترين فعاليت:
________________________________________
: يادگيري مکالمه زبان انگليسي با ? تمرين روزانه
________________________________________
?. از منابع آنلاين استفاده کنيد

چه کاري بايد بکنيد؟
از سايت‌ها و منابع آنلاين استفاده کنيد. سايت‌هايي مانند منبع اين مقاله، مي‌تواند به شما در يادگيري زبان انگليسي بسيار کمک کند.
چطور اين فعاليت را لذت‌بخش کنيد؟
بار ديگر تأکيد مي‌کنم که هيچ‌وقت عجله نکنيد و تمرينات را پشت هم انجام ندهيد.
به‌عنوان بخشي از برنامه‌ي آموزشي، اين هدف را براي خودتان مشخص کنيد که ? يا ? تمرين گرامر را در طول هفته بايد انجام دهيد. تمريناتي انتخاب کنيد که دربردارنده‌ي بخش‌هايي از گرامر باشند که با آن مشکل داريد. اگر در پاسخ‌دادن به تمريني اشتباه کرديد، آن را يادداشت کنيد و چند روز بعد، دوباره سعي کنيد آن را انجام دهيد.
و در پايان
به‌خاطر داشته باشيد در هر برنامه‌ي آموزشي بايد قوانين زير را رعايت کنيد:
اهداف واقعي و قابل‌دستيابي داشته باشيد؛
بازه‌هاي زماني کوتاه براي يادگيري مشخص کنيد؛
فعاليت‌هاي آموزشي متنوعي در آن بگنجانيد؛
به برنامه‌ي آموزشي‌تان وفادار و متعهد باشيد.
برگرفته از:Speakspeak.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد (به مدت محدود)
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي يادگيري زبان جديد در ?? روز
در هر سني و با هر تحصيلاتي که هستيد، در کمترين زمان ممکن، به هر زباني مسلط مي‌شويد

12000تومانبراي رشد کسب‌وکار، بايد محتواي آنلاين با کيفيت‌تري توليد کنيد تا آوازه‌ي محصول، خدمات و شرکت‌تان مثل طوفان کاترينا بين مردم بپيچد (براي اينکار مي‌توانيد سئو را هم تقويت کنيد). در ثاني، محتواي سايت شما، بايد مشتريان را به تعامل بيشتر وا دارد و در بهترين حالت، پاتوقي شود که عده‌اي خود را متعلق به آنجا احساس کنند.
مي‌توانيد با گرفتن نيروهاي دورکار و خارج از محيط شرکت، محتوا بسازيد – که لابد قبلا چنين کاري را خودتان امتحان کرده‌‌ايد. بدي اين کار آن است که اين جور نيروها، شرکت و محصول شما را به خوبي نمي‌شناسند و مفاهيم باارزش شما برايشان ملموس نيست. وقتي که پاي تعامل با مشتريان به وسط بيايد، آن محتوايي حرف اول را مي‌زند که سنديت داشته باشد.
چه کسي مي‌تواند ذهن مشتريان شما را به روشي واقعي و سنديت‌دار درگير کند؟ جواب اين سؤال جلوي شما نشسته است: کارمند عزيزتان.
من اخيرا گپ مفصلي داشتم با لي يورگنسن و جيمز پدن که از متخصصين چيره‌دست بازاريابي محتوا در شرکت بزرگ ORACLE هستند. در اين گپ و گفت از زير زبانشان نکاتي بيرون کشيدم که به کارمندان مربوط مي‌شود و اگر رعايتشان کنيد محتواي باکيفيتي روي سايت خواهيد گذاشت.
? روش مجاني براي بالا بردن کيفيت محتوا:
?. سعي نکنيد سبک و سياق خاصي را در حلق خلق‌ بچپانيد
آدم‌هاي مختلف (کارمندان) مخاطبان (مشتريان) متفاوتي را درگير مي‌کنند، اما هيچکس با يونيفرم يک‌دست حال نمي‌کند. زور نزنيد که همه به سبک يکساني محتوا توليد کنند. بگذاريد کارمندان‌تان به شيوه‌هاي خودشان با موضوع ارتباط برقرار کنند.

آدم‌هاي واقعي مي‌خواهند با آدم‌هاي واقعي سر و کله بزنند. با اينکه حواستان هست که کارمندان‌‌تان محتواي حرفه‌اي توليد کنند، اما اجازه بدهيد واقعي باشند.
?. زمين بازي را کوچک نکنيد
در خيلي از شرکت‌ها فقط رئيس‌ «اجازه» دارد نوع ارتباط با مخاطبان را تعيين کند. بعضي جاها هم هستند که اين امتياز ويژه را براي دپارتمان بازاريابي هم قائل مي‌شوند. اما ايرادش چيست که ساير دپارتمان‌ها – نظير خدمات مشتريان، مهندسي، فني، توسعه‌ي محصول – هم در اين امر مشارکت داشته باشند؟ آدم‌هاي مختلف، سليقه‌هاي مختلف دارند.
هر چه آدم‌هاي بيشتري در ارتباط برقرار کردن دخيل باشند، شانس‌ بيشتري براي برطرف کردن نيازهاي متفاوت و درگير کردن مخاطبان متفاوت داريد.
تبليغات

?. ملايم ويرايش کنيد
خيلي‌ها مي‌گويند هيچ‌گاه مثل زماني‌که ازشان خواسته شده ديدگاه و نظر شخصي‌شان را درباره‌ي چيزي اعلام کنند، احساس باارزش بودن بهشان دست نداده است. در واقع آنها حس مي‏‌کنند در منفعت بردنِ بِرند، نقشي کليدي‌ ايفا مي‌کنند.
چند تا قانون کلي بنويسيد و بچسبانيد به ديوار، بعد برويد عقب بايستيد. هنوز هم اين اختيار را داريد که محتوا را قبل از منتشر شدن بازبيني و تأييد کنيد، اما با حفظ کردن مغز پيام و احترام گذاشتن به محتواي توليد شده توسط کارمندانتان، نشان بدهيد که براي تلاش‌شان ارزش قائليد.
مطمئنم متعجب خواهيد شد که کارمندان نويسنده‌تان چقدر حرفه‌اي هستند. پس آن خودکار قرمز را شُل‌تر در دست‌تان بگيريد.
?. به وجهه‌ي نويسنده‌‌ها بيفزاييد
بالا يا پايين محتوا نام نويسنده‌ها، دستاوردهاي قبلي و تصاويرشان را نمايش بدهيد. بگذاريد ديده شوند و برند شخصي خودشان را بسازند. از کارمندانتان ستاره‌هايي بسازيد که نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *