اين، يا، يک، کالري، براي

l (بدون فاصله) استفاده کنيد.
مثال: allinurl:tax gov
?. جست‌وجو در محتواي يک سايت

حتي بدون استفاده از امکان جستجوي درون‌زاي سايت مورد نظرتان، گوگل امکان جستجو در محتواي آن را با استفاده از عبارت تعديل‌گر site: به همراه مورد جستجو در جفت‌ کوتيشن (” “) يا گيومه فراهم کرده است.
مثال: “خستگي” site:chetor.com
??. اطلاعات مرتبط با يک سايت
اگر به دنبال اطلاعاتي مرتبط با يک سايت خاص که هم‌اکنون با آن کار مي‌کنيد هستيد، از نام سايت:related استفاده کنيد.
مثال: related:tax.gov.ir
??. سايت‌هاي مرتبط با يک سايت

اگر بخواهيد سايت‌هاي مختلفي را که با يک سايت خاص ارتباط دارند و به عبارتي به آن سايت لينک داده‌اند، پيدا کنيد بايد از دستورِ :link به همراه نام سايت استفاده کنيد. هرچه نام سايت مورد نظر دقيق‌تر باشد، نتايج محدودتر و دقيق‌تري نمايش داده مي‌شود.
مثال: link:tax.gov.ir
??. واژه‌هاي مشابه يا مترادف
فرض کنيد به دنبال محتوايي شامل يک کلمه‌ي خاص هستيد و همزمان مايليد کلمات مشابه و مرتبط با آن کلمه هم در جستجوي‌تان پوشش داده شوند، براي اين منظور از نشان ~ پس از کلمه‌ي مورد نظر استفاده کنيد.
مثال: inbound marketing ~advertising
??. معني کلمه

براي يافتن معني يک عبارت در کوتاه‌ترين زمان کافي است دستور :define را تايپ کنيد. اين کار امکان شنيدن تلفظ را نيز فراهم مي‌کند.
مثال: define:google
??. واژه‌هاي جاافتاده
حتما برايتان پيش آمده که کلمه‌اي از يک جمله، شعر، نقل قول يا… را فراموش کرده‌ايد. اگرچه اين روزها گوگل به حدي هوشمند است که عبارت و جملات مشابه را به سرعت به نمايش مي‌گذارد ولي اگر عبارت مورد نظر آنقدر خاص بود که روش معمول کمکي نکرد، با استفاده از علامت * مي‌توانيد آن کلمه را پيدا کنيد.
مثال: much * about nothing
??. اخبار مربوط به مکان خاص
اگر به دنبال اخبار مربوط به مکاني خاص يا اخبار رويداد خاصي در مکان مورد نظر هستيد از دستور :location استفاده کنيد.
مثال: football location:iran
??. نوع خاصي از داده
ممکن است بخواهيد نتايج جستجوي‌تان فرمت خاصي داشته باشد، مثلا به شکل پاورپوينت تنظيم شده باشد. در اين صورت براي محدود کردن نوع و فرمت محتوا بايد از تعديل‌گر :filetype استفاده کنيد.
مثال: football filetype:ppt
??. ترجمه

براي ترجمه هر لغتي از هر زباني به زبان ديگر کافي است مانند مثال زير از دستور [ ] translate [ ] to استفاده کنيد.
مثال: to french خواب translate
??. اطلاعات مربوط به سهام شرکت‌ها
اگر نماد مربوطه انگليسي باشد، کافيست آن را به تنهايي تايپ کنيد تا اخرين اطلاعات مربوط به قيمت و نمودار نوسان‌ها را ببينيد.
مثال: GOOG
??. ماشين حساب

دفعه‌ي بعد که نياز به حساب و کتاب داشتيد اما ماشين حساب دم دستتان نبود، کافيست در گوگل عمليات رياضي مورد نظر را تايپ کنيد.
مثال: ???/?
??. محاسبه‌ي انعام
اگر احيانا جايي خارج از ايران در رستوراني در مورد مقدار انعامي که بايد بپردازيد شک داشتيد، با گوگل کردن عبارت «tip calculator» يک محاسبه‌گر در اختيارتان خواهد بود که با وارد کردن مبلغ صورت حساب و تعيين درصد، مبلغ نهايي انعام پرداختي را برايتان محاسبه مي‌کند.
??. تايمر
اگر در حين کارتان مي‌خواهيد زمان انجام کاري را تنظيم کنيد، خيلي راحت مي‌توانيد روي دسکتاپتان از تايمر گوگل استفاده کنيد. کافي است مدت زمان دلخواهتان را به همراه کلمه‌ي timer تايپ کنيد.
مثال: ?min timer
??. زمان‌سنج
اگر عبارت stopwatch را گوگل کنيد، يک زمان‌سنج در اختيارتان خواهد بود.

??. مشخصات پرواز
با نوشتن نام شرکت هواپيمايي و شماره‌ي پروازتان، مشخصات، وضعيت و ديگر اطلاعات سودمند مربوط به آن پرواز در اختيارتان قرار مي‌گيرد.
مثال: lufthansa 218
??. مقايسه‌ي غذاها
براي مقايسه‌ي دو نوع غذا و کسب اطلاعاتي درباره‌ي مواد مغذي، معدني، ميزان کالري و… هر يک، ساده‌ترين راه براي يافتن بهترين محتوا، نوشتن نام آنها مانند مثال زير است.
مثال: pizza vs broccoli
??. آب و هوا

براي آگاهي از وضعيت آب و هوا، کافي است نام شهر را به انگليسي پس از کلمه‌ي weather بنويسيد تا خلاصه‌اي از وضعيت و دماي هواي شهر مورد نظر پيش از هر نتيجه‌ي ديگري برايتان به نمايش درآيد.
مثال: weather tehran
??. زمان طلوع و غروب خورشيد

کافي است عبارات sunrise (طلوع خوشيد) و sunset (غروب خورشيد) را به طور مستقيم به همراه نام شهر به انگليسي تايپ کنيد.
مثال: sunrise tehran
براي به‌خاطر سپردن آسان‌تر نکات بيان شده، کافي است توجه داشته باشيد دستوري که به‌کار مي‌بريد در واقع همان بيان هسته‌ي اصلي خواسته‌ي شما در زبان انگليسي است. مثلا: file type, all in url, all in title, all in text, in text
برگرفته‌ از: blog.hubspot.comکافي است تصميم به گرفتن يک رژيم لاغري بگيريد و شروع به جست‌وجو در گوگل کنيد. نتيجه حيرت‌انگيز است. رژيم‌هاي متنوعي به شما پيشنهاد خواهد شد؛ رژيم‌هايي مثل رژيم کم کربوهيدرات، رژيم اتکينز، رژيم گياه خواري يا رژيم مديترانه اي و صدها نوع رژيم ديگر که همه کمابيش با آنها آشنا هستيم. افراد معمولا به‌منظور کاهش وزن يا حفظ سلامتي خود يا در موارد خاص، به‌دليل داشتن کلسترول بالا، ديابت يا داشتن علائم فشارخون بالا به انواع رژيم‌هاي گوناگون روي مي‌آورند و اتفاقا اين توجه ويژه به رژيم‌هاي غذايي متفاوت در عصر حاضر نشان مي‌دهد مردم بيش از گذشته به سلامتي خود اهميت مي‌دهند، خودشان را دوست دارند و اين موضوعِ جدا خوشحال‌کننده‌ است.
حتي اگر حس و حال گرفتن رژيم را نداشته باشيد بعيد است بدتان بيايد تا با چربي‌ها که يکي از بزرگ‌ترين عوامل چاقي و ابتلا به بيماري‌هاي مختلف و دشمن تناسب اندام هستند، مبارزه کنيد. خبر خوب اينکه امروز تصميم گرفتيم در اين نوشته تعداد زيادي خوراکي به شما معرفي کنيم که دشمن چربي‌ها هستند و با گنجاندن آنها در برنامه‌ي غذايي‌تان مي‌توانيد رژيم غذايي سالم تري را تجربه کنيد.

:
غذاهاي چاق کننده؛ ? غذايي که چربي بدن را افزايش مي دهد
?? دليلي که چربي شکم شما آب نمي‌شود
طرز تهيه ? دمنوش لاغري که چربي سوزي را سرعت مي‌بخشد
ماست يوناني
ماست يوناني تقريبا دوبرابر انواع ديگر ماست‌ها پروتئين دارد و مدت بيشتري در معده باقي مي‌ماند. بنابراين ديرتر گرسنه مي‌شويد. به‌علاوه از آنجايي‌که براي هضم پروتئين نسبت‌به کربوهيدرات انرژي بيشتري مصرف مي‌شود، پس با گنجاندن ماست يوناني در رژيم غذايي خود کالري بيشتري مي‌سوزانيد. مي‌توانيد براي نتيجه‌ي بهتر از انواع بدون چربي، کم‌چرب يا کم‌قند ماست يوناني استفاده کنيد.
کينوا

کينوا ستاره‌ي خوراکي‌هايِ رژيم غذاييِ کاهش وزن است. يک فنجان از اين غلاتِ کاملِ پرفايده علاوه‌بر اينکه ? گرم پروتئين و ? گرم فيبر دارد، مي‌تواند آهن، روي (زينک)، سلنيوم و ويتامين E به بدن شما برساند. کينوا را مي‌توانيد مانند برنج به‌آساني بپزيد و همراه با سبزيجات، دانه‌هاي مغذي مثل انواع آجيل يا پروتئين‌هاي سبک ميل کنيد.
دارچين
برخي مطالعات علمي درباره‌ي خواص دارچين نشان مي‌دهد که دارچين در تنظيم قند خون مؤثر است و مي‌تواند اشتهاي افراد مبتلابه ديابت نوع ? را کاهش دهد. دارچين درواقع يک ادويه‌ي سنتي است که مي‌تواند براي اکثر افراد مفيد باشد. مي‌توانيد قهوه، چاي و ماست خود را با دارچين شيرين کنيد بدون آنکه کالري اضافي به بدن‌تان برسد.
________________________________________
: لاغري با دارچين؛ آيا مصرف دارچين به کاهش وزن کمک مي‌کند؟
________________________________________
تبليغات

فلفل تند
فلفل‌هاي تند ماده‌اي به‌نام کپسايسين يا کاپسي‌سين (capsaicin) دارند که البته بيشتر در نوعي فلفل خيلي تند به‌نام هابانرو (Habanero) که از خانواده‌ي فلفل دلمه‌اي است و در ايران به فلفل هندي معروف است به‌وفور يافت مي‌شود. اما نگران نباشيد، چون فلفل هالوپينو (jalape?os) که بيشتر در دسترس است و به تندي هابانرو نيست هم مقادير زيادي از اين ماده را دارد. طبق آنچه مطالعات تغذيه نشان مي‌دهند، کپسايسين براي مدت زمان کوتاهي مي‌تواند اشتها را کاهش بدهد و موجب افزايش سوخت و ساز بدن شود. اما گذشته از تمام اين خواص به‌احتمال خيلي زياد خانواده‌ي فلفل‌هاي تند نمي‌توانند آنچنان که بايد و شايد روي کاهش وزن تأثير بگذارند؛ مگر اينکه با رژيم ‌غذايي کم کالري همراه شوند، چون آن‌قدر تندند که همه نمي‌توانند مقدار زيادي از آنها بخورند.
چاي سبز
مطالعات متعددي که درباره‌ي خواص چاي سبز براي سلامتي انجام شده‌اند، نشان مي‌دهند چاي سبز مي‌تواند با تحريک بدن و افزايش چربي سوزي در کاهش وزن مؤثر باشد. چاي سبز نوعي ماده‌ي فوتوشيميايي به‌نام کاتچين (catechin) دارد که به‌طور متناوب متابوليسم بدن را تحت‌تأثير قرار مي‌دهد و سوخت‌وساز بدن را بالا مي‌برد. پس براي اينکه از چاي سبز نتيجه بگيريد، شايد لازم باشد چند بار در روز آن را بنوشيد، اما حواس‌تان باشد چاي سبز طبع سردي دارد، پس حتما آن را با يک افزودني گرم مثل نعناع يا دارچين يا نوعي تيره‌ي شمعداني به‌نام عطر چاي نوش‌جان کنيد (بديهي است که اين کار باعث مي‌شود از خواص نعناع و … هم بهره‌مند شويد). چاي سبزتان را گرم بنوشيد، نوشيدن چاي داغ زمان بيشتري مي‌برد و اين‌گونه به شما کمک مي‌کند ذهني آرام داشته باشيد.
________________________________________
: خواص چاي ترش براي بدن چيست؟
________________________________________
گريپ‌فروت

درست است که گريپ فروت چربي‌سوزي جادويي نيست، اما باعث مي‌شود احساس گرسنگي نکنيد، چون مدت زمان زيادي طول مي‌کشد تا فيبر محلول در اين ميوه هضم شود. مصرف نصف يک عدد گريپ فروت متوسط يا نوشيدن يک ليوان آب گريپ فروت قبل از غذا باعث کاهش اشتها مي‌شود، کمتر غذا مي‌خوريد و کالري کمتري دريافت خواهيد کرد.
هندوانه
ميوه‌ها و سبزيجات خام به‌خصوص هندوانه که پرآب هستند، مواد مغذي زياد و کالري کمي دارند و فضاي بيشتري از معده را پر مي‌کنند. بنابراين احساس سيري مي‌کنيد و غذاي کمتري خواهيد خورد. خواص هندوانه تنها به اين موارد محدود نمي‌شود. اين خوراکي آبدار سرشار از آنتي اکسيدان مفيدي مثل ليکوپن است و يکي از منابع ويتامين A و ويتامين C است.
سيب و گلابي
سيب و گلابي هم ميوه‌هاي پرآبي هستند. اگر مي‌خواهيد از خواص سيب و گلابي بيشتر بهره‌مند شويد و فيبر بيشتري از اين دو ميوه‌ي خوشمزه و آبدار به بدن‌تان برسد بهتر است آنها را با پوست ميل کنيد. يادتان باشد خوردن خود ميوه‌ بيشتر از نوشيدن آب آن به بدن‌تان فيبر مي‌رساند. از طرفي جويدن ميوه هم زمان بيشتري مي‌برد، بنابراين هم زودتر از خوردن خسته مي‌شويد و هم کالري بيشتري نسبت‌به نوشيدن آب ميوه يا بلعيدن پوره‌ي آن مي‌سوزانيد.
________________________________________
: ميوه‌ها لاغرکننده هستند يا چاق‌کننده؟‌
________________________________________
انگور در مقايسه با کشمش
? فنجان انگور را با ?/? فنجان کشمش مقايسه کنيد. در هر دو حالت بيش از ??? کالري دريافت خواهيد کرد، اما مطمئن باشيد با خوردن ? ليوان انگور بهتر از ?/? ليوان کشمش سير خواهيد شد. اما ناگفته نماند که ميوه‌هاي خشک هم خواص و خصوصيات تغذيه‌اي خودشان را دارند. مقدار کمي کشمش يا کرنبري خشک به سالادتان اضافه کنيد و از تأثيراتش لذت ببريد.
خانواده‌ توت‌ها
توت‌ها هم مانند ديگر ميوه‌ها پرآب هستند و مقادير قابل‌توجهي فيبر دارند که شما را مدت طولاني سير نگه مي‌دارد. توت‌ها خانواده‌ي ترش و شيرين و ملسي از ميوه‌ها هستند که براي علاقه‌مندان مزه‌‌ي شيرين نسبت‌به انواع شيريني‌‌ها يا بيسکوئيت‌ کالري و ضرر کمتري دارند. زغال‌اخته، شاه‌توت يا توت‌فرنگي معمولا اعضاي پرفروش خانواده‌ي توت‌ها هستند که در بازار وجود دارند و سرشار از آنتي‌اکسيدان هستند.
سبزيجات خام
سبزيجات خام ميان وعده هايي ممتاز براي کاهش وزن هستند که ميل به خوردن را کم مي‌کنند و چون آب زيادي دارند و درعين‌حال که شما را سير نگه مي‌دارند، باعث مي‌شوند احساس سبکي کنيد. خواص کرفس براي لاغري و سلامتي بسيارند. نصف فنجان کرفس خردشده تنها ? کالري انرژي دارد. به کمي کرفس خردشده همراه با کره‌ي بادام‌زميني يا يک ظرف سس سالسا و چند تکه ساقه‌‌ي کرفس فکر کنيد و هروقت هوس چيپس کرديد، به‌جاي آن کرفس يا ديگر سبزيجات جذاب ميل کنيد. مي‌توانيد از منوي پيشنهادي خود من هم استفاده کنيد: روي گل‌کلم يا کلم بروکلي کمي سماق، نمک يا آب‌ليمو بريزيد و از خوردن آن لذت ببريد.
________________________________________
: خواص اسفناج براي سلامتي و دستور پخت چند غذاي خوشمزه با آن
________________________________________
سيب‌زميني شيرين

هرچند معمولا اين نوع سيب‌زميني در کشور ما رايج نيست اما دانستن خواص آن خالي از لطف نخواهد بود. سيب‌زميني ماده‌ي غذايي است که در کشور ما در انواع مدل‌ها طبخ و خورده مي‌شود اما معمولا انواع متداول آن مثل سيب‌زميني سرخ‌کرده يا پوره‌ي سيب‌زميني کالري زيادي دارند. اگر بتوانيد از سيب‌زميني شيرين استفاده کنيد، به افزودني‌هايي مثل کره يا پنير براي خوش‌طعم‌ترشدن سيب‌زميني نيازي نخواهيد داشت. سيب‌زميني شيرينِ پخته به‌خودي‌خود عطر و طعم خوبي دارد و چون نياز زيادي به انواع افزودني‌ها ندارد، کالري کمتري وارد بدن مي‌کند. از طرفي خوب است بدانيد که اين نوع سيب‌زميني مقادير قابل توجهي پتاسيم، بتا کاروتن، ويتامين C و فيبر دارد.
تخم‌مرغ
تخم‌مرغ فقط ?? کالري دارد، درحالي‌که حاوي ? گرم پروتئين است و باقي آن مواد مغذي ديگري است که بسيار به کار بدن مي‌آيند. يادتان نرود که بدن شما براي هضم تخم‌مرغ نسبت‌به يک صبحانه‌ي پرکربوهيدرات سنگين، کالري سوزي بيشتري دارد. اما اگر کلسترل بالايي داريد، بايد درباره‌ي ميزان مصرف تخم‌مرغ حتما با پزشک مشورت کنيد. البته خوردن سفيده‌ي تخم‌مرغ در اين مورد مشکلي ندارد، چون فاقد کلسترول است.
قهوه
چيزي بهتر از اين نيست که بشنويم يکي از نوشيدني‌هاي موردعلاقه و روزمره‌ي ما سوخت‌وساز بدن را بالا مي‌برد و به کاهش وزن کمک مي‌کند. درست است، درباره‌ي خواص قهوه صحبت مي‌کنيم. البته که قهوه سوخت‌وساز بدن را بالا مي‌برد اما يادتان باشد که اين افزايش سوخت‌وساز خيلي زياد نيست. پس حواس‌تان باشد مخصوصا اگر قهوه را با افزودني‌هاي پرکالري مثل شکر مصرف مي‌کنيد، زياد به قهوه به‌عنوان کاهش‌دهنده‌ي وزن توجه نکنيد.
________________________________________
: چرا بايد قبل از ورزش قهوه بنوشيم
________________________________________
جوِ دوسر
جو دوسري که معمولا براي صبحانه درست مي‌کنيم، غلات کامل جو و سرشار از فيبر است، مقدار زيادي آب دارد و معمولا گرم سرو مي‌شود. ترکيب جو دوسر با اين کيفيت، غذاي کاملي است و چون گرم ميل مي‌شود طول مي‌کشد تا آن را تمام کنيد، پس زودتر سير مي‌شويد و اين ترکيب نرم و نسبتا آبکي با فيبري که دارد، مدت طولاني‌تري شما را سير نگه خواهد داشت. اگر قصد کاهش وزن داريد، جودوسر خود را زياد شيرين نکنيد. مي‌توانيد براي شيريني طبيعي و کمي خوش‌طعم‌تر شدنش به آن دارچين يا جوز هندي اضافه کنيد.
نان‌هاي ترد رژيمي

کراکرهاي غلات کاملِ چاودار که معمولا با عنوان نان‌هاي ترد رژيمي شناخته مي‌شوند، مي‌توانند به‌عنوان نان‌هاي فيبردارِ کم‌چربي جايگزين نان‌هاي رژيمي سنتي باشند. تحقيقات ثابت مي‌کند از آنجايي‌که غلات کامل غني از مواد گياهي مغذي هستند، نان‌هايي که با اين نوع غلات تهيه مي‌شوند، نسبت به نان‌هايي که با غلات تصفيه‌شده درست مي‌شوند، باعث کاهش چربي مي‌شوند. اين ويژگي به استفاده از نان‌هاي ترد رژيمي محدود نمي‌شود، پس مي‌توانيد مخصوصا در مصرف نان روزانه يا ماکاروني، غلات تصفيه‌شده را با غلات کامل جايگزين کنيد. پس سعي کنيد نان و ماکاروني بخوريد که با غلات کامل درست شده باشند چون انتخاب‌هاي سالم‌تري هستند.
تابوله

تابوله نوعي سالاد سنتي عربي است که از بلغور گندم، گوجه فرنگي، خيار و جعفري ريزشده تهيه مي‌شود و به‌عنوان چاشني اغلب با سير و پياز، روغن زيتون، آب‌ليمو و نمک آن را سرو مي‌کنند. بهترين نوع غلات کامل، بلغور گندمي است که در تابوله وجود دارد، چون اين ترکيبِ خوراکي، فيبر و پروتئين بالايي دارد و چربي و کالري زيادي هم ندارد. تابوله خوراکي است که بدون افزايش کالري زياد مدت طولاني سير نگه‌تان مي‌دارد. اگر مي‌خواهيد غذاي کاملي داشته باشيد، مي‌توانيد به اين سالاد لوبيا هم اضافه کنيد.
سوپ
سوپ غذايي است که آب زيادي دارد، پس بدون داشتن کالري زياد، معده‌ي شما را پر مي‌کند؛ البته درصورتي‌که به آن خامه اضافه نکنيد. از طرفي چون سوپ معمولا داغ ميل مي‌شود، شما را زودتر سير خواهد کرد و باعث جلوگيري از پرخوري مي‌شود. سوپ به‌عنوان پيش‌غذا، حجم زيادي از معده را پر مي‌کند و اجازه نمي‌دهد در خوردن وعده‌ي اصلي غذا که کالري بيشتري دارد افراط کنيد. به سوپ‌تان مرغ، ماهي و انواع سبزيجات اضافه کنيد تا يک پيش‌غذا و يک وعده‌ي غذايي کامل را باهم داشته باشيد.
________________________________________
: ?? غذايي که جلوي گرسنگي شما را مي‌گيرد
________________________________________
سالاد

سالاد هم يکي ديگر از پيش‌غذاهايي است که با وجود کالري کم، حجم زيادي از معده را پر مي‌کند و مانع پرخوري

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *