اين، يا، براي، بايد، ديگران

بازگرداند تا بتوانيد توجهات بيشتري را به خود جلب کرده و کسب‌و‌کار خود را گسترش دهيد.
??. بر هنر مذاکره تسلط پيدا کنيد

بي‌شک توانايي مذاکره‌ي اثربخش مهارتي است که هر صاحب کسب‌وکار خانگي بايد تمام تلاش خود را به کار ببندد تا تسلط کامل را کسب نمايد. اين ويژگي از نظر اهميت در خصوص بايدهاي کسب‌وکار خانگي در رتبه‌ي دوم و بعد از عرضه‌ي مزيت قرار دارد. در کسب‌وکار، مهارت‌ مذاکره هر روز به کار شما خواهد آمد. هميشه به ياد داشته باشيد که تسلط بر هنر مذاکره يعني اينکه مهارت‌هاي شما آنقدر خوب ارتقاء يافته‌اند که مي‌توانيد هميشه يک وضعيت برد-برد درست را فراهم آوريد. تدارک چنين وضعيتي يعني تمام افراد درگير در فرايند مذاکره احساس مي‌‌کنند که برنده شده‌اند و همين بنيان برقراري يک رابطه‌ي کاري درازمدت و سودآور را بنا مي‌‌کند.
________________________________________
: چطور با ديدن چهره طرف مقابل مذاکره بهتري داشته باشيم؟
________________________________________
??. محيط کار خود را با هدف موفقيت طراحي کنيد

محيط کاري خود را به گونه‌اي طراحي کنيد که متضمن حداکثر عملکرد شخصي و بهره‌وري باشد و در صورت لزوم حرفه‌اي‌گري را به مشتريان حاضر در آن محيط به نمايش بگذارد. تا حد امکان، از تبديل کردن گوشه‌ي اتاق يا اتاق‌خواب خود به دفتر کار اجتناب کنيد. در شرايط ايده‌آل، شما يک اتاق جدا لازم داريد تا فعاليت‌هاي کاري خود را حداقل در ساعات کاري، از امور مربوط به خانواده جدا کنيد. يک خلوتگاه، اتاق اضافه، زيرزمين يا پارکينگي که تغيير کاربري داده شده همگي گزينه‌هاي مناسبي براي دفتر کار خانگي شما هستند. اگر چنين شرايطي براي شما وجود ندارد، بايد به روشي مثلا پارتيشن‌بندي کاربري اتاقتان را عوض کنيد يا فعاليت‌هاي کسب‌و‌کار خود را به ساعاتي از روز موکول کنيد که کسي در خانه نباشد.
??. سازمان‌يافته و مرتب باشيد

سازمان‌يافتگي به اين معنا نيست که شما از چه نوع فايلي استفاده مي‌کنيد يا آيا کاغذهايتان را روي ميز رها مي‌کنيد، سازمان يافتگي يعني مديريت کسب‌وکار. يعني داشتن ساختاري نظام‌مند براي انجام کارها. بنابراين، شما رويه‌اي را ايجاد مي‌کنيد که توسط آن مي‌توانيد بنا بر زمان کاري روز، خواه سه ساعت براي کار پاره‌وقت يا هفت ساعت براي کار تمام‌وقت، به اهدافتان دست پيدا کنيد. در واقع، شما بايد سيستم‌ها و رويه‌هايي براي هر فعاليت کسب‌وکاري خود توسعه دهيد. چيزهاي کوچکي مثل تهيه يک ليست فعاليت در پايان هر روز يا هفته‌ي کاري، به شما کمک خواهد کرد تا ابتدا به فعاليت‌هاي مهم‌تر رسيدگي کنيد. تهيه يک تقويم کاري، نه چند تقويم براي فعاليت‌هاي شخصي يا کارها، تضمين مي‌کند تا کارها را طبق برنامه انجام دهيد و به قرار ملاقات‌ها سر موعد مقرر برسيد. وارد کردن فعاليت‌هاي خانوادگي و شخصي به تقويم کاري نيز اهميت زيادي دارد تا بدين ترتيب کار و برنامه‌هاي شما بر طبق يک تقويم واحد صورت بگيرد.
??. اوقات فراغت داشته باشيد

وسوسه‌ي کار کردن در ?? ساعت روز در بعضي از صاحبان کسب‌و‌کار خانگي وجود دارد. شما مديري نداريد که به شما بگويد وقتش شده که به خانه برويد چون توان پرداخت پول اضافه‌کاري شما را ندارد. هرکسي که در خانه کار مي‌کند بايد يک برنامه‌ي کاري مرسوم داشته باشد که بايد در آن زمان استراحت و وقت ناهار به علاوه‌ي روزهاي تعطيلي و تعطيلات برنامه‌ريزي شده در نظر گرفته شود. به محض شروع کسب‌و‌کار خانگي خود، اين برنامه‌ي زمان‌بندي را تهيه کنيد. مطمئنا، برنامه‌ي شما بايد به قدر کافي منعطف باشد. شما نبايد هر ساعت روز خود را پر کنيد. يک يا دو ساعت را به عنوان ساعت پشتيبان خالي بگذاريد. کار مداوم و بدون تفريح به سرعت باعث خستگي و فرسودگي شما مي‌شود و بدخلقي چيزي نيست که مشتري از شما انتظار داشته باشد.
________________________________________
: ?? سرگرمي براي زندگي باکيفيت‌تر
________________________________________
??. وظايف خود را محدود نگه داريد

براي بسياري از صاحبان کسب‌وکار دشوار است که به همه‌کاره بودن دچار نشوند. آنها سعي مي‌کنند در کسب‌و‌کارشان تا حد امکان به همه‌ي وظايف رسيدگي کنند. توانايي انجام چندين وظيفه در واقع خصوصيت مشترک کارآفرينان موفق است. هر از گاهي شما بايد گامي به عقب بگذاريد و نگاهي به کار خود بياندازيد تا ببينيد چه چيزي به نفع کسب‌و‌کار شما و خود شما در دراز مدت خواهد بود. بسياري از کارآفرينان موفق در بيان تجربيات خود گفته اند که آنها هنگام شروع به خوبي مي‌دانستند که در انجام چه وظايفي ماهر هستند و چه وظايفي را بايد به ديگران واگذار کنند.
________________________________________
: چطور با کار کمتر نتيجه بيشتري بگيريم؟
________________________________________
??. دائما پيگير باشيد

برقراري ارتباط و پيگيري امور مشتريان بالفعل و بالقوه و متحدان تجاري بايد به فکر و ذکر هر صاحب کسب‌و‌کاري تبديل شود. پيگيري مستمر و دائم شما را قادر مي‌سازد تا مشتريان بالقوه را به بالفعل تبديل کنيد، سودآوري بيشتري داشته باشيد، ارزش بيشتري در خريد مشتريان موجود ايجاد کنيد و روابط کاري قوي‌تري با تامين‌کنندگان و تيم مرکزي کسب‌و‌کار خود برقرار سازيد. پيگيري در خصوص مشتريان موجود از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و کار اصلي پس از فروش به مشتريان آغاز مي‌شود. فروش محصولات و خدمات کار ساده‌اي است اما حفظ مشتريان و بازگشت آنها نيازمند تلاش و کوشش هرچه بيشتر خواهد بود.
برگرفته از: entrepreneur.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي تدوين طرح کسب‌ و کار به روش اساتيد هاروارد
ايده خود را به پول تبديل کنيد

8000تومانزيگموند فرويد مي‌گويد: «نمي‌توان اين مسئله را ناديده گرفت که تمدن تا چه حد بر پايه‌ي چشم‌پوشي از غريزه بنا شده است.» همواره ميان اينکه چقدر بايد غرايز خود را دنبال کنيم و چقدر بايد تسليم قراردادهاي اجتماعي شويم، کشمکش وجود دارد. ولي در زمان‌هايي مانند زمانه‌ي ما، گرايشي به سمت تمايل بيش از حد به غرايز وجود دارد، زيرا قراردادهاي اجتماعي و اخلاقي به سرعت در حال تغييرند و هيچ اتفاق نظري در مورد آنها وجود ندارد. اين وضعيت کمي خظرناک است، زيرا متوجه نمي‌شويد که چگونه ديگران را مي‌رنجانيد يا موفقيت خود را تحت شعاع قرار مي‌دهيد. براي اينکه اين اتفاق نيفتد و بتوانيم ارتباط بهتري با ديگران داشته باشيم، مقاله زير درمورد ?? قانون آداب معاشرت در اين دوره و زمانه را بخوانيد.

کتابچه‌هاي راهنماي اوليه‌ در تمدن غرب، در واقع راهنماي موفقيت بوده‌اند. همانطور که استيون پينکر (Steven Pinker)، نويسنده‌ي معروف، مي‌گويد، اين کتابچه‌ها نحوه‌ي درست رفتار در دربار (court) شاه را به شواليه‌ها و شاهزاده‌ها مي‌آموختند، و واژه‌هاي «مودب» (courtly) و «ادب» (courtesy) نيز از همين‌جا آمده‌اند.
از برخي دوستان و همکاران خوش‌ذوق و متمدن پرسيدم که راهنماي به‌روز شده براي سال ???? چه شکلي خواهد داشت. در اينجا ?? قانون را ارائه مي‌دهيم که در موقعيت‌هاي مختلفي مانند زمان ناهار در اداره، سالن ورزشي شرکت يا جشن تولد همکلاسي فرزندتان، به شما کمک مي‌کند.
توجه داشته باشيد که فصل مشترکي در اين قوانين وجود دارد: هميشه اول از همه به احساسات ديگران فکر کنيد، زيرا هميشه صرفا مسئله‌ي به حداکثر رساندن راحتي و آسايش خود شما مطرح نيست.

?. به جاي ارسال پيامکِ «?? دقيقه دير مي‌رسم»، بهتر است تلاش کنيم که سر وقت به قرار برسيم.
?. اگر نمي‌توانيد در مراسم اجتماعي که رسما به آن دعوت شده‌ايد شرکت کنيد، گمان نکنيد که پاسخ ندادن به درخواست ميزبان، همان رد دعوت است. و هرگز در مراسمي که نيازمند برنامه‌ريزي و تدارکات توسط ميزبان است، در دقيقه‌ي آخر به دعوت ميزبان پاسخ ندهيد.
?. در مقابل يخچال اداره کمي از خود نجابت نشان دهيد. غذايي را که متعلق به شما نيست نخوريد. پس‌مانده‌ي غذاي‌تان را پيش از آنکه به شکل کابوس راديواکتيو درآيد، به خانه ببريد يا دور بريزيد.
تبليغات

?. هنگام صحبت با تلفن همراه، فرياد نکشيد. هميشه خوب نشنيدن صداي فرد مقابل، به اين معني نيست که او نيز صداي شما را خوب نمي‌شنود.
?. در مهماني شام، تلفن همراه خود را خاموش کنيد و با جمع همراه باشيد. با استفاده کردن از تلفن همراه، دست‌کم يک نفر را که تصور مي‌کند شما مهارت‌هاي اجتماعي را نمي‌دانيد، آزار مي‌دهيد. حداقل صداي زنگ تلفن همراه را خاموش کنيد تا بتوانيد در خفاي نسبي به ارسال پيامک بپردازيد.
?. اگر در شرايطي که فردي در مقابل شما نشسته، بلافاصله به تمام پيامک‌هاي ارسال شده پاسخ دهيد، بيش از آنکه در چشم شخص دريافت کننده پيامک عزيز شويد، ارزش و احترام خود را در چشم فردي که مقابل شما نشسته، از دست مي‌دهيد.
?. وقتي براي دريافت غذا نوبت به شما مي‌رسد به پيشخدمت نگوييد که منتظر بماند تا شما بحث و گفتگوي تلفني خود را تمام کنيد. با اين کار پيشخدمت و تمام افراد پشت سر شما، از شما بيزار خواهند شد و انتظار خواهند داشت که قهوه‌چي در نوشيدني شما تف بيندازد.
?. وقتي دير به کلاس ورزش مي‌رسيد فکر نکنيد که حق داريد با زور، راه خود را به قسمت مورد علاقه‌ي خود در جلو باز کنيد. در مقابل قفسه‌ي وزنه‌ها يا ساير امکانات، راه ديگران را مسدود نکنيد. فقط کافيست چند قدم عقب برويد و راه ديگران را باز کنيد تا همه خوشحال و راضي باشند.
?. گفتگوها و بحث‌هاي شخصي را در سايت‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي وارد نکنيد. بهتر است گله و شکايات خود را از طريق همان پيامک مطرح کنيد.
??. در مراسم‌ها و مهماني‌ها استفاده از دوربين و ضبط فيلم را کاهش دهيد. از زماني که با همکاران، دوستان و خانواده هستيد لذت ببريد و فقط چند دقيقه از برنامه را به عنوان يادگاري براي آينده حفظ کنيد. کل برنامه را براي «تجربه‌ي دوباره‌ي آن» در وقتي «آزاد» در آينده (که البته در واقعيت هرگز پيش نمي‌آيد) با دوربين ضبط نکنيد.
??. فراموش نکنيد که شايعات و بدگويي‌ها به راحتي در فضاي مجازي براي فرد ديگري که نبايد، بازارسال مي‌شود.
??. فقط به خاطر اينکه هدفون گذاشته‌ايد، به اين معني نيست که مي‌توانيد هر رفتاري که خواستيد از خودتان نشان بدهيد. براي مثال، اگر به طور تصادفي به کسي تنه زديد، مودبانه عذرخواهي کنيد.
??. تنها در صورتي کتاب يا چيزي مانند آن را به ديگران قرض بدهيد که خود آنها از شما خواسته باشند. احتمالا سر آنها بسيار شلوغ است و حتي نمي‌توانند نگاهي به آن بيندازند. با اين کار، آنها احساس گناه خواهند کرد و شما نيز از اينکه قدر آن کتاب را ندانسته‌اند يا آن را پس داده‌اند، ناراحت خواهيد شد.
??. وقتي نمي‌خواهيد در مراسمي شرکت کنيد، به دعوت به آن مراسم، پاسخ مثبت ندهيد. اين رفتار شما مودبانه نيست و علاوه بر آن، هزينه‌ي اضافه‌اي را روي دست ميزبان مي‌گذارد، و احتمالا موجب مي‌شود که فردي که مي‌توانسته به جاي شما به مراسم دعوت شود، از شرکت در آن محروم شود.
??. نخستين يا دومين فردي نباشيد که در مکاني عمومي (مانند اتوبوس يا قطار) با تلفن همراه صحبت مي‌کند. اگر همه اين کار را انجام مي‌دهند، اشکالي ندارد،شما هم اين بار سخت نگيريد و از تلفن همراه خود استفاده کنيد.
??. دست خالي به مهماني نرويد، مگر اينکه اين‌طور از شما خواسته شده باشد (حتي گاهي در اين صورت نيز نبايد دست خالي برويد). با خود شيريني يا گل ببريد.
??. در رانندگي، حداقل ?? درصد مواقع، به جاي نگه داشتن دست‌تان روي بوق و فرياد زدن و ناسزا گفتن، از راهنما استفاده کنيد.
??. الزامات مربوط به رژيم غذايي شما ارتباطي به ديگران ندارد. وقتي مهماني مي‌رويد، توقع نداشته باشيد که غذا مطابق رژيم شما آماده شده باشد.
??. وقتي فرزندان‌تان براي بازي به خانه دوستي دعوت مي‌شوند، آنها (و شما) بايد بدانيد که براي کمک در تميز و مرتب کردن هم دعوت شده‌ايد.
??. وقتي مي‌خواهيد رابطه‌ي خود را با فردي به هم بزنيد، از پيامک استفاده نکنيد و مرگ فردي در خانواده را با پيامک اعلام نکنيد. هنوز هم گاهي اوقات، استفاده از تلفن يا ديدار رودررو بهترين راه است.
??. براي ارسال در فضاي مجازي، از ديگران عکس‌هاي مضحک و خنده‌دار نگيريد.
??. در فيس‌بوک در مورد مسائل حساس و شخصي بحث نکنيد، به ويژه اگر همکاران را به فهرست دوستان خود اضافه کرده‌ايد.
??. پيش از گوش کردن به موسيقي مورد علاقه‌ي خود، ابتدا بررسي کنيد که هدفون‌تان را وصل کرده‌ و روي گوش‌تان گذاشته‌ايد.
??. نگوييد: «من مهماني دارم. غذا را خودتان بياوريد.» اينکه ديگر مهماني نيست.
??. اگر به مراسمي دعوت شده‌ايد، نپرسيد که حداکثر چه تعداد از دوستان و بستگان‌تان را مي‌توانيد با خود بياوريد.
??. و در پايان بايد بگويم که تمام توصيه‌هاي قديمي هنوز هم کاربرد دارند. مادري شاغل، خلاصه‌کوتاهي را در اينجا ارائه مي‌دهد:
«موقع جويدن غذا، دهان‌تان را ببنديد؛ با دهان پر حرف نزنيد؛ موقع غذا خوردن، آرنج‌تان را از روي ميز برداريد. بچه‌هاي من اين چيزها را مي‌دانند، پس چرا بعضي افراد بزرگسال اين رفتارهاي نادرست را انجام مي‌دهند؟ اگر به کسي برخورد مي‌کنيد، بگوييد ببخشيد. کسي را با انگشت به ديگران نشان ندهيد. وقتي گروه A را سوار مي‌کنند و شما در گروه D هستيد، سوار هواپيما نشويد. وقتي در حال گردش به چپ هستيد، پشت خط عابر پياده نمانيد، زيرا مانع از گردش افراد پشت سر خود مي‌شويد. فرزندان‌تان نبايد در رستوران مانند ميمون‌هاي وحشي رفتار کنند. شکم کسي که باردار است، يا حتي کسي که باردار نيست را لمس نکنيد. درب کمد و کشوها را باز نگذاريد، زيرا ممکن است کسي آسيب ببيند. وقتي هنوز قبض پارکينگ را آماده نکرده‌ايد، به درب خروج پارکينگ نرويد.»
اين موارد براي برخي زياد به نظر مي‌رسد و از نظر بعضي، اين راه سختگيرانه‌اي براي زندگي است. ولي اصل اساسي کسب موفقيت را که زيربناي تمام رفتارهاست، به ياد داشته باشيد: ابتدا به احساسات ديگران فکر کنيد، زيرا اين فقط راحتي و احساسات شما نيست که اهميت دارد.
برگرفته از: forbes.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع مهارت‌هاي برقراري ارتباط
با هرکسي که بخواهيد مي‌توانيد ارتباطي موثر برقرار کنيد

7000توماناين روزها درباره‌ي هر چه که بخواهيم بدانيم يا به دنبال پاسخ هر پرسشي که باشيم، نخستين چيزي که به ذهنمان مي‌رسد جستجو در گوگل است! خدا مي‌داند روزي چند بار به سراغ گوگل مي‌رويم. با اين حال، احتمالا بيشتر شما به ساده‌ترين روش ممکن اطلاعات را جستجو مي‌کنيد. کلمات را مي‌نويسيد وآن‌قدر آن‌ها را جا به جا مي‌کنيد تا سرانجام چيزي را که مي‌خواهيد پيدا کنيد؛ مگر اينکه خوره‌ي کامپيوتر باشيد! ما در اين مقاله به شما نشان مي‌دهيم که راه‌هاي بهتري براي کار با گوگل وجود دارد. حتي اگر در استفاده از گوگل حرفه‌اي هستيد، اين مقاله را از دست ندهيد.
اين نکات بر مبناي تجربه‌هاي شخصي انتخاب و گلچين شده‌اند و بسيار کاربردي و آسان هستند؛ به‌طوري که با يک‌بار خواندن، اکثر آن‌ها را براي هميشه ياد مي‌گيريد. هرچند اين نکات بيشتر در جستجو به زبان انگليسي کاربرد دارند اما برخي از آنها براي زبان فارسي هم خروجي مشابهي دارند. به علاوه اين نکات آنقدر خلاصه‌ بيان شده‌اند که خواندنشان وقت زيادي نمي‌گيرد و حتي با نگاهي به مثال‌ها روش کار دستتان مي‌آيد.
?. مشخص کردن عبارت
اگر در گوگل به دنبال محتوايي با موضوع خاص، مثلا بازاريابي ربايشي (inbound marketing) هستيد، با قرار دادن آن در گيومه به نتايج بهتري مي‌رسيد.
مثال: «بازاريابي ربايشي»
?. محدود کردن عبارت
اگر مانند مثال قبل درباره‌ي بازاريابي ربايشي جستجو مي‌کنيد اما مي‌خواهيد اطلاعات مربوط به تبليغات را از دامنه‌ي جستجو حذف کنيد، کافيست از علامت منها استفاده کنيد.
مثال: بازاريابي ربايشي – تبليغات

?. اين يا آن
با استفاده از عملگرِ OR گوگل مي‌فهمد به دنبال يکي يا چند مورد، از بين چندين مورد هستيد و خود را ملزم به يافتن سايت‌هايي که همه‌ي عبارات تايپ شده را در بر دارند، نمي‌داند.
مثال: inbound marketing OR advertising
?. واژه‌هايي خاص در متن
اگر به دنبال برخي واژه‌هاي خاص در متن و محتواي سايت‌ها هستيد اما نمي‌خواهيد آن واژه‌ها لزوما کنار هم باشند از عبارت :allintext استفاده کنيد و کلمات مورد نظر را بدون فاصله پس از آن تايپ کنيد.
مثال: allintext:dizin ski resort

?. واژه‌هايي در متن و در ديگر قسمت‌ها
اگر هدفتان يافتن سايت‌هايي شامل واژه‌اي در متن و واژه‌هاي ديگر در قسمت‌هاي ديگر سايت مانند عنوان يا آدرس است، اولي را بدون فاصله پس از :intext و دومي را پيش از آن بياوريد.
مثال: dizin intext:ski resort
?. واژه‌هايي در عنوان
اگر در جستجوي محتوايي با عنواني خاص هستيد از :allintitle استفاده کنيد.
مثال: allintitle:ski resort
?. واژه‌هايي در عنوان و ديگر قسمت‌ها
حال اگر هدفتان يافتن کلمه(ها)‌ي خاصي در عنوان و کلمات ديگري در متن يا آدرس سايت‌هاي مختلف باشد مي‌توانيد از :intitle استفاده کنيد و کلمه‌ي خاص را بدون فاصله پس از آن و کلمات ديگر را پيش از آن تايپ کنيد.
مثال: flu shot intitle:advice
تبليغات

?. واژه‌ها در آدرس سايت
براي يافتن صفحاتي شامل عبارت خاصي در آدرس‌ اينترنتي شان از :allinur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *