دانلود پایان نامه

اگر فقط ? اونس پروتئین آب‌پنیر میل کنید، ? گرم لوسین دریافت می‌کنید. این باعث می‌شود که این نوع پروتئین بهترین گزینه باشد.
بهترین زمان برای مصرف پروتئین آب‌پنیر که به سوزاندن چربی و عضله‌سازی کمک می‌کند، ?? دقیقه قبل از ورزش است. پروتئین آب‌پنیر فرایند کاتابولیسم یا فروگشت (فرایند شکستن مولکول‌ها و یاخته‌های پیچیده برای گرفتن انرژی) در عضلات را متوقف می‌کند و باعث تأثیر بیشتر پروتئین بر فرایند رشد عضلات می‌شود.
در روزهایی که نرمش‌های مقاومتی انجام می‌دهید، می‌توانید بعد از تمرین ? وعده از این پروتئین مصرف کنید. به یاد داشته باشید که بدن شما فقط دو ساعت بعد از ورزش از پروتئین‌هایی که مصرف کرده‌اید برای فرایند عضله‌سازی و رشد عضلانی استفاده می‌کند، پس زمان مصرف پروتئین خیلی مهم است.
یکی از دلایلی که این پروتئین خیلی خوب جواب می‌دهد این است که زود جذب می‌شود و بعد از گذشت ?? تا ?? دقیقه از مصرف، وارد عضلات می‌شود. این باعث می‌شود از مناسب‌ترین غذا در مناسب‌ترین زمان استفاده کنید.
مطالعه‌ای که در مجله‌ی تخصصی Medicine and Science in Sports & Exercise به چاپ رسیده نشان می‌دهد اسید‌های آمینه‌ای که در پروتئین آب‌پنیر یافت می‌شوند مکانیزم‌های خاص سلولی را فعال می‌کنند که از ان جمله می‌توانیم به mTOR اشاره کنیم که باعث بهبود سنتز پروتئین در عضلات می‌شود، کارآیی تیروئید را افزایش می‌دهد و از افت میزان تستوسترون بعد از ورزش جلوگیری می‌کند. فقط دقت کنید که اگر هر روز و به صورت مداوم باعث تحریک mTOR شوید، ممکن است از طول عمرتان کاسته شود.
برگرفته از: fitness.mercola.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانبعضی فیلم‌ها هستند که پس از یک بار دیدن، به‌کلی فراموش می‌شوند. اما برخی دیگر، تا مدت‌های طولانی در ذهن‌مان باقی می‌مانند و گاهی حتی تأثیر آنها می‌تواند جنبه‌هایی از زندگی‌مان را تغییر دهد. فیلم‌هایی نیز هستند که اساسا برای زنان ساخته شده است و هر زنی باید آنها را ببیند. از ساخت بعضی از این فیلم‌ها سال‌ها می‌گذرد، اما هنوز هم در تاریخ سینما ماندگار هستند. ?? مورد از این فیلم‌ها در این مطلب معرفی شده‌اند که در ادامه می‌خوانید.
________________________________________
: ? کاری که بیشتر زنان موفق قبل از خوردن صبحانه انجام می‌دهند
________________________________________
?. زندگی مانند گل سرخ (La Vie en Rose)

این فیلم زندگی ادیت پیاف (خواننده‌ی فرانسوی) را روایت می‌کند. زنی که نبردی طولانی را برای گرفتن حق خود از زندگی، خوانندگی و عشق پشت‌ سر گذاشت. این فیلم با زیبایی هرچه تمام‌تر حال و هوای پاریس را در دوران زندگی پیاف ترسیم می‌کند. پاریس در آن زمان شهری بود که فقط غریبه‌ها را می‌فریفت و آن‌ها تصور می‌کردند که آن‌جا شهر روشنایی و رؤیاهای عاشقانه است.
?. جی.آی. جین (G.I. Jane)

فیلمی که هیچ صحنه‌ی پیچیده یا عجیب و غریبی ندارد. همه چیز به‌سادگی روایت می‌شود. جی.آی. جین یکی از معدود فیلم‌هایی است که نشان می‌دهد قدرت روح انسان، به‌ویژه قدرت روح زنان، چقدر زیاد است. این فیلم صحنه‌هایی فراموش‌نشدنی دارد که آن را تبدیل به یک اثر کلاسیک کرده‌اند.
?. لبخند مونالیزا (Mona Lisa Smile)

این فیلم مضامین بسیار عمیقی دارد و ارزش والای انسان، شهامت و پایداری برای رسیدن به هدف را نشان می‌دهد. این فیلم از فمینیسم دفاع نمی‌کند، اما از مردم جهان می‌خواهد تا دیدگاه‌شان را در مورد زنان تغییر دهند.
?. دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby)

این فیلم درباره‌ی دختری است که می‌خواهد به یک قهرمان بوکس تبدیل شود، بنابراین احتمالا نباید انتظار یک فیلم شاد را داشته باشید. مضمون فیلم نشان می‌دهد که زندگی بی‌اندازه بی‌رحم و سخت است و فقط افراد شجاع و مصمم هستند که تسلیم چالش‌های آن نخواهند شد. کلینت ایست‌وود (کارگردان فیلم) موقعیت‌های ظریف فیلم را به‌زیبایی به تصویر کشیده است و طوری از بازیگر زن خود بازی گرفته است که انگار با این نقش زندگی می‌کند.
________________________________________
: ?? فیلم الهام‌بخش که تمام اعضای خانواده از آن لذت می‌برند
________________________________________
?. شیطان پرادا می‌پوشد (The Devil Wears Prada)

دنیای مد، زیبا اما بی‌رحم است. کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند یک ستاره را یک‌شبه از اوج موفقیت و شهرت به زیر بکشاند. با این‌که این دارم-کمدی شبیه بسیاری از فیلم‌های دیگر است ولی بازی درخشان مریل استریپ و آن هاتاوی سبب شده است که این محصول عالی با دیگر فیلم‌ها تفاوت‌هایی داشته باشد.
?. جاده‌ی انقلابی (Revolutionary Road)

این فیلم داستان زندگی یک زوج و دو فرزندشان را در دورانی بحرانی در اواسط قرن بیستم در آمریکا روایت می‌کند. این زوج که در نظر اطرافیان‌ بسیار خوشبخت هستند، در زندگی زناشویی‌شان به بن‌بست رسیده‌اند. پیام فیلم این است که هر کسی می‌تواند محیط پیرامون خود را تغییر دهد، اما هرگز نمی‌تواند از خودش فرار کند. کسی که در درون احساس پوچی می‌کند، هرجا برود این احساس را با خود دارد. شاید این داستان زندگی خود ما نیز باشد …
?. ملکه (The Queen)

این فیلم به دوره‌ای دشوار در زندگی خاندان سلطنتی بریتانیا پس از مرگ شاهزاده دیانا می‌پردازد؛ دوره‌ای که الیزابت دوم به سلطنت رسیده است. حوادث فیلم از زبان هر کدام از شخصیت‌ها مانند ملکه الیزابت، نخست‌وزیر بلر و سایر اعضای دربار روایت می‌شود و می‌بینیم که هر یک چگونه با مرگ دیانا کنار آمدند.
?. ارین براکوویچ (Erin Brockovich)

داستان ارین براکوویچ درباره‌ی زنی قوی و در عین حال آسیب‌پذیر است. شرایط زندگی این زن به‌گونه‌ای است که نمی‌تواند تسلیم ضعف‌های معمول زنانه‌ شود. او می‌داند که باید قوی باشد و ناامیدی را کنار بگذارد. او نابغه نیست، اما به دلیل پشتکار و هم‌چنین توجه‌اش به سرنوشت دیگران، درنهایت به چیزی که به نظر غیرممکن می‌رسد دست می‌یابد: او می‌تواند شرکتی بزرگ را از پا درآورد که متهم به آلوده کردن منبع آب شهر است. زمانی که از همه‌جا ناامید می‌شوید این فیلم را ببینید، زیرا بسیار تأثیرگذار است.
?. فریدا (Frida)

فیلمی تکان‌دهنده درباره‌ی زنی نقاش به نام فریدا که در ??سالگی با دیه‌گو ریورا (هنرمند معروف مکزیکی که مردی ثروتمند و فاسد بود و اختلاف سنی زیادی با فریدا داشت) ازدواج می‌کند. این زن طبیعتی سرکش و انرژی فوق‌العاده‌ای دارد. فیلم صرفا داستان یک هنرمند بااستعداد را روایت نمی‌کند، بلکه زنی را نشان می‌دهد که قبل از هر چیز به عشق و خانواده‌اش اهمیت می‌دهد. موسیقی متن فیلم نیز بسیار زیبا و درخور توجه است.
________________________________________
: ? کاری که زنان موفق هرگز انجام نمی‌دهند
________________________________________
??. بخور، نیایش کن، عشق بورز (Eat, Pray, Love)

این فیلم براساس زندگینامه‌ی زنی ساخته شده است که به دلیل دست کشیدن از رؤیاهایش دچار افسردگی می‌شود و دیگر در زندگی‌اش احساس رضایت نمی‌کند. بنابراین تصمیم می‌گیرد که راه حلی برای این مشکل بیابد. این فیلم برای غلبه بر افسردگی یک روش کاملا ساده ارائه می‌دهد: سه کشور (یا سه شهر) پیدا کنید که هر سه با یک حرف (در این فیلم حرف i انتخاب شده بود) آغاز شوند. سپس به هر سه سفر کنید و خودتان را کشف کنید. مخاطب ایرانی می‌تواند سه شهر یا کشور را که با حرف «م» آغاز می‌شوند انتخاب کند!
??. الیزابت: عصر طلایی (Elizabeth: The Golden Age)

فیلم دیگری درباره‌ی مشکلات و دشواری‌های زندگی ملکه الیزابت که البته بیشتر از وقایع تاریخی دوران سلطنتش، به زندگی شخصی او پرداخته است. الیزابت زنی است که حق ندارد زندگی خصوصی داشته باشد و حتی از شادی‌های معمولی و کوچک نیز محروم است. شور عشق، خیانت، حادثه، شکوه و عظمت در کنار فیلم‌نامه‌ی بی‌نظیر، لباس‌های فاخر و زیبا و ارتباط عالی بین شخصیت‌ها، اثر حماسی زیبایی پدید آورده است.
??. جایی که قلب آن جاست (Where the Heart Is)

یکی از برجسته‌ترین فیلم‌هایی که درباره‌ی عشق، بخشش و دوستی ساخته شده‌اند. در ابتدا به نظر می‌رسد با فیلمی پیش‌پاافتاده و کلیشه‌ای روبه‌رو باشیم. داستان فیلم بسیار ساده است. زنی باردار که معشوقش او را رها کرده، می‌خواهد به زندگی خود ادامه دهد. پیام فیلم این است: زندگی آن‌قدرها که به نظر می‌رسد وحشتناک نیست. قرار نیست هر رویدادی در زندگی سبب شود احساس شکست کنید، به جهان پشت کنید یا اجازه دهید قلب‌تان بشکند. باید به جلو حرکت کنید و ادامه دهید. بدبختی‌های گذشته را فراموش کنید، به دیگران کمک کنید و از زندگی لذت ببرید. شاید این حرف‌ها را هزار بار شنیده‌ باشید ولی واقعا کلید خوشبختی چیزی جز این نیست.
??. پیام‌آور: داستان ژاندارک (The Messenger: The Story of Joan of Arc)

فیلمی بی‌نظیر و عالی که مانند فیلم‌های بزرگ تاریخی (که ممکن است برای بعضی‌ها خسته‌کننده باشند) اصلا کسل‌کننده نیست. سازندگان فیلم به‌خوبی ایمان قوی و روح عدالت‌خواه ژاندارک را به تصویر کشیده‌اند. بازی میلا یوویچ نیز در نقش ژاندارک بسیار درخشان است و مخاطب را مجذوب می‌کند.
??. مرثیه (Elegy)

فیلمی تکان‌دهنده که مخاطب را تا مدت‌ها درگیر می‌کند. فیلم به شکل‌گیری ارتباط بین یک استاد دانشگاه و دانشجوی جوانش می‌پردازد و نشان می‌دهد چگونه برخی افراد می‌توانند با یک‌دیگر رابطه‌ی روحی و پیوند معنوی عمیق برقرار کنند.
________________________________________
: خصوصیات زنان شاد چیست؟
________________________________________
??. آملی (Amélie)

آملی دختری با تخیل قوی است. روزی یک جعبه‌ی اسباب‌بازی (که متعلق به سی یا چهل سال پیش است) در حمام منزلش کشف می‌کند و تصمیم می‌گیرد صاحب آن را پیدا کند. او سراسر پاریس را می‌گردد و سرانجام او را پیدا می‌کند و برای خوشحال کردنش به‌طور ناشناس جعبه را به دست او می‌رساند. پس از آن آملی برای خوشحال کردن دیگران به روش‌های غیرمنتظره در زندگی‌شان دخالت می‌کند. زندگی آملی بر اساس این تصمیم به‌کلی تغییر می‌کند. نگاه‌ کردن‌ گاه و بی‌گاه آملی به دوربین برای برقراری ارتباط با مخاطب، این فیلم را بسیار جذاب کرده است.
??. یک هفته با مریلین (My Week with Marilyn)

بازی در نقش مریلین مونرو همیشه با چالش‌هایی روبه‌رو بوده است، اما میشل ویلیامز به‌خوبی توانست از پس آن بربیاید. این فیلم با نشان دادن زنی از اواسط قرن بیستم که از یک سو جذاب، طناز و با اعتماد به نفس بالا بود و از سوی دیگر دختربچه‌ای بود که از جهان و هر کسی که در آن است وحشت دارد، مضمونی باارزش به مخاطب منتقل می‌کند. با تماشای این فیلم می‌توانید به این باور برسید که رسیدن به هیچ آرزویی غیرممکن نیست!
??. اویتا (Evita)

یک درام موزیکال براساس زندگی اوا پرون، بانوی اول آرژانتین از زمانی که کودکی فقیر بود تا زمانی که به مقام بانوی اول آرژانتین رسید. مدونا به‌خوبی جنبه‌های شخصیت اوا و حتی زوایای تاریک زندگی او ازجمله ترس و جاه‌طلبی‌اش را نمایش می‌دهد.
??. کوکو پیش از شانل (Coco Before Chanel)

فیلم در مورد زنی قوی است که از مبارزه با جامعه‌ی محافظه‌کار و رسوم کهنه‌ی آن ابایی ندارد. برخی می‌گویند که این فیلم خسته‌کننده است. اما نگاهی دقیق‌تر نشان می‌دهد که فیلم به‌آرامی و بی هیچ عجله‌ای پیش می‌رود و شاید جذابیت آن در همین باشد. شاید چیزی شبیه به خود زندگی باشد که گاهی آرام است و گاهی چنان باشتاب پیش می‌رود که حتی ذهن‌تان از آن عقب می‌ماند. «اودره توتو» به‌خوبی از پس بازی در نقش شانل افسانه‌ای برآمده است.
برگرفته از: brightside.me

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000توماندلایل بسیاری برای این وجود دارد که چرا دریافت مقدار مناسبی اسید فولیک برای بدن اهمیت فراوانی دارد. شاید مهم‌ترینِ این دلایل رشد و بازسازی سلولی باشد. در مطالعات اخیر، از اسید فولیک به عنوان یک «ریزمغذی خوشمزه‌» نام برده شده است که به فراوانی در دسترس است و ثابت شده است که کمبود آن می‌تواند منجر به ناراحتی‌های روانی از جمله افسردگی می‌شود. اسید فولیک امکان انجام وظایف اصلی بدن از جمله بیوسنتز نوکلئوتیدی در سلول‌ها، ساخت و ترمیم DNA، ساخت گلبول‌های قرمز در خون و پیشگیری از کم‌خونی را فراهم می‌کند. به همین دلیل است که همه‌ی افراد و به ویژه زنان باردار به اسید فولیک نیاز دارند. رژیم غذایی‌ِ سرشار از اسید فولیک، می‌تواند از کم‌خونی، بیماری آلزایمر، چندین نوع سرطان و نقص عضوِ نوزادان در هنگام تولد پیشگیری کند. خوشبختانه خوراکی‌های متعددی حاوی مقدار فراوانی اسید فولیک در اطراف ما وجود دارند که با مصرف آنها می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که روش تغذیه‌ی صحیحی داریم.
?. بروکلی

نصف فنجان بروکلی خرد شده، ?? میکروگرم اسید فولیک (به عبارتی یا حدودِ ?? درصد از مقداری که فردی عادی باید روزانه مصرف کند) در اختیار بدن می‌گذارد. بروکلی را می‌توان خام یا پخته مصرف کرد. اضافه کردن بروکلی به سالادها و پاستاها، ایده‌ای بسیار عالی است. همچنین می‌توانید آن را به عنوان دورچینِ غذاهای گوشتی یا ماهی‌ها استفاده کنید.
هر وعده از آن (نیم فنجان خرد شده)، ?? میلی گرم اسید فولیک (?? درصدِ مقدار روزانه) و ?? کالری انرژی دارد.
?. لوبیا چیتی

لوبیا چیتی به چند دلیل، نوع محبوبی از لوبیاها است: فراوان یافت می‌شود، ارزان است، به روش‌های مختلف می‌توان آن را آماده کرد و غذای بسیار سالمی است. اگر یک فنجان از این حبوبات مغذی را به خوراک روزانه‌تان اضافه کنید، با این کار نزدیک سه‌چهارم از مقدار توصیه شده‌‌ی روزانه‌ی اسید فولیک بدن‌تان را تامین خواهید کرد.

هر وعده (یک فنجان)، ??? میکروگرم اسید فولیک (?? درصدِ مقدار روزانه) و ??? کالری انرژی دارد.
?. تخمه‌ی آفتاب‌گردان

تخمه‌ی آفتاب‌گردان چربی‌های مفید و مواد مغذی اساسی بدن، از جمله اسید فولیک را تامین می‌کند. حدود ?? گرم از آن تقریبا ?? درصدِ مقدار توصیه شده‌ی اسید فولیک روزانه‌ی بدن را تامین می‌کند. تخمه‌ی آفتاب‌گردان سرشار از ویتامین E است که برای سلامت پوست و مو ضروری است. همچنین به خاطر مزه‌ی فوق‌العاده‌‌اش، میان‌وعده‌ای مناسب برای افزایش سریع انرژی است.
تبلیغات

________________________________________
: ? نکته برای داشتن پوستی سالم
________________________________________
هر وعده از آن (?? گرم)، ??.? میکروگرم اسید فولیک (?? درصد مقدار روزانه) و ??? کالری انرژی دارد.
?. مارچوبه

مارچوبه یک گیاه کم‌کالری است که نسل‌ اندر نسل، در طب سنتی کاربرد داشته است. امروزه، فواید آن برای سلامتی به خوبی مستندسازی شده است و بسیار فراگیر و شناخته شده است. چهار ساقه مارچوبه، ?? میکروگرم اسید فولیک دارد که حدود ?? درصد از مقدار مورد نیاز روزانه است. مارچوبه همچنین مقدار متوسطی پتاسیم، کلسیم، مس و آهن دارد.
هر وعده از آن (? ساقه)، ?? میکروگرم اسید فولیک (?? درصدِ مقدار روزانه) و ?? کالری انرژی دارد.
?. عصاره‌ی مخمر

«عصاره‌ی مخمر» مزه‌ای قوی، مطبوع و اندکی نمکی دارد و بیشتر با نان تست، ساندویچ‌ها یا بیسکوییت‌های ترد استفاده می‌شود. اگر قبلا آن را امتحان نکرده‌اید، کمی از آن را میل کنید. عصاره‌ی مخمر را به خاطر طعم قوی و نمکی‌اش بسیار کم روی نان بمالید و یک گاز بزنید تا ببینید که از مزه‌ی آن خوش‌تان می‌آید یا نه. یک قاشق چای‌خوری از آن برای شروع کافی است.
هر وعده از آن (یک قاشق چای‌خوری)، ?? میکروگرم اسید فولیک (?? درصد مقدار روزانه) و ? کالری انرژی دارد.
?. جگر بوقلمون

بسیاری از آشپزها جگر بوقلمون را برای شکم‌پر کردن غذاها یا برای تهیه‌ی سس گریوی استفاده می‌کنند. یک جگر بوقلمون که ??? گرم وزن داشته باشد، بیش از مقدار توصیه‌ شده‌ی روزانه اسید فولیک دارد. از آنجا که احتمالا این غذا را با خانواده و دوستان‌تان میل خواهید کرد، همگی از فواید غذایی آن سود خواهید برد.
هر وعده از آن (???گرم)، ??? میلی گرم اسید فولیک (??? درصد مقدار روزانه) و ??? کالری انرژی دارد.
?. نعنای خشک

سبزیجات خشک‌شده مانند رزماری، ریحان، آویشن و نعنا بیشتر به خاطر مزه‌ی شگفت‌انگیزی که به غذا می‌دهند، دوست‌داشتنی‌اند. آنها همچنین نیروگاه‌های تغذیه‌ای محسوب می‌شوند که ویتامین‌ها و املاح معدنی اساسی را به بدن می‌رسانند. برای تامین اسید فولیک، نعنای خشک از همه بهتر است: یک قاشق چای‌خوری نعنای خشک بیش از ?? میکروگرم اسید فولیک یا حدود ? درصد از نیاز روزانه‌ی بدن را تامین می‌کند. کمی نعنای خشک را به آب، چای یا لیمونادتان اضافه کنید تا خنکی و تازگی آن را احساس کنید. همچنین ساییدن کمی نعنای خشک روی سالاد میوه، طعمی خنک و خوشمزه به آن خواهد داد.
هر وعده (یک قاشق چای‌خوری)، ??.? میکروگرم اسید فولیک (? درصد مقدار روزانه) و ? کالری انرژی دارد.
________________________________________
: ?? خوراکی طبیعی برای جلوگیری از ریزش