قصد طلاق و یا جدا شدن از شریک زندگی‌تان را ندارید، هیچ‌گاه چنین عباراتی را به‌کار نبرید. به طور کلی در یک رابطه، هیچ‌گاه عبارات ناهماهنگ با هدف و افکار واقعی‌تان را به‌کار نبرید. اول از همه، این عبارات معمولاً نوعی بهانه‌جویی برای کسب چیزی است که از شریک زندگی‌تان انتظار دارید و دوم اینکه می‌تواند به عواقب جبران‌ناپذیری در زندگی شما منتهی شود که هیچ‌گاه آنها را پیش‌‌بینی نمی‌کردید.
?. عباراتی که شما را از آشنایی و یا ملاقات با شریک زندگی‌تان پشیمان نشان می‌دهند
معدود عباراتی مانند «کاش هیچ‌وقت باهات آشنا نمی‌شدم» قدرت تخریب یک رابطه را دارند. معنی این عبارت یعنی اینکه شریک زندگی شما مسئول تمامی اتفاقات بدی است که بعد از آشنایی با او برای شما رخ داده است و خاطرات بدی که شما از شریک زندگی‌تان دارید، به مراتب بیش از لحظات خوب و خاطره‌انگیز است. اجازه ندهید که هنگام ناراحتی و یا عصبانیت چنین عبارات زشتی را بر زبان بیاورید. بهتر است ببینید مسئولیت شما در قبال اتفاقات ناراحت‌کننده‌ در زندگی مشترک‌تان چقدر است و هم‌اکنون شما چه سهمی در نبود تفاهم بین‌تان دارید؟
________________________________________
: ?? نشانه‌ای که می‌گوید نیمه‌ گمشده‌تان را پیدا کرده‌اید
________________________________________
?. عباراتی که شریک زندگی شما را گناه‌کار نشان می‌دهد
«همش تقصیر توئه»، «همش به خاطر توئه که ما مدام جر و بحث می‌کنیم»، «اگه این‌قدر جلوی آینه آرایش نمی‌کردی زودتر به مهمونی می‌رسیدیم». به‌جای استفاده از این نوع عبارات سرزنش‌کننده و غیرمنطقی، با انتقاد محترمانه و سازنده رابطه‌ی خود را با شریک زندگی‌تان بهبود ببخشید. هدف استفاده از این نوع عبارات به هیچ‌وجه ترمیم و حل مشکلات زندگی مشترک نیست، بلکه صرفاً برای سرزنش و ملامت شریک زندگی‌تان استفاده می‌شود.
?. عباراتی که ارزش وجودی شریک زندگی شما را از بین می‌برند
«من قطعاً می‌تونم بدون تو هم زندگی کنم»، «من فقط به خاطر بچه‌هامون باهات موندم»، «چون دلم برات می‌سوخت باهات ازدواج کردم». چنین عبارات مخربی حتی در شدیدترین جر و بحث‌ها هم نباید بیان شوند. به‌یاد داشته باشید که ارزش عشق و یک رابطه عاشقانه بسیار بالاست و نباید به‌خاطر دعواها و درگیری‌های گذرا، ارزش آنها پایین آورده شود.
??. عباراتی مانند «به تو ربطی نداره!»
استفاده از عباراتی مانند «به تو هیچ ربطی نداره!»، «به خودم مربوطه» و «مجبور نیستم به تو جواب پس بدم» به رابطه‌ی شما آسیب جدی وارد می‌کند. با استفاده از چنین عباراتی، شریک زندگی‌تان متوجه می‌شود که شما کوچک‌ترین احترامی برای او قائل نیستید و اساسی‌ترین اصل یک رابطه سالم را، که صداقت و اشتراک اطلاعات است، نادیده می‌گیرید. در حقیقت با استفاده از چنین عباراتی، شما اساس یک رابطه‌ی سالم را از بین برده‌اید.
??. عبارات یا رفتارهایی که نشان‌دهنده‌ی بی‌میلی برای برقراری ارتباط است

وقتی دو شریک زندگی، بین یکدیگر دیوار سکوت بکشند، از هر حرف ناراحت کننده‌ای خطرناک‌تر است. این نوع سکوت یک شکست بزرگ برای هر دو طرف در یک رابطه محسوب می‌شود. نتیجه‌ی چنین سکوتی این است که دونفر نمی‌توانند همدیگر را درک و راه حلی برای مشکلات‌شان پیدا کنند.
تنها راه حل این مشکل، صحبت کردن است. مهم نیست که این گفت‌وگو تا چه حد ناخوشایند و یا دردناک است، زیرا قطعاً خطرش کمتر از سکوت در رابطه است. گفت‌وگو، فرصتی برای شنیدن حرف‌های همدیگر و اساسی‌ترین راه برای حل مشکلات زندگی مشترک است.
________________________________________
در ادامه بخوانید: چگونه ازدواج موفق داشته باشیم؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانوقتی رژیم می‌گیرید، احساس گرسنگی ممکن است بر اراده‌‌تان غالب شود و از رژیم خود سرپیچی کنید. اما اگر غذای‌تان حاوی فیبر باشد، دیرتر گرسنه می‌شوید و می‌توانید راحت‌تر به رژیم خود متعهد بمانید.
:
رژیم جنرال موتورز (GM) چیست و چه مزایایی دارد؟
رژیم لاغری با حذف شیرینی چه تاثیری بر سلامت بدن و تناسب اندام دارد؟
لاغری بدون رژیم و ورزش با ?? روش ساده و موثر
وقتی می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، به‌سبب دریافت کالری کمتر، مدام گرسنه می‌شوید و این طبیعی است. اگر بتوانید فیبر غذای خود را افزایش دهید، آنگاه این احساس گرسنگی خیلی کمتر به‌سراغ‌تان خواهد آمد. حال، بهترین منبع فیبر چیست؟ غذاهای طبیعی.
اما لازم است به نکته‌ای توجه داشته باشید: برخی غذاهایی که فیبر زیادی دارند، چربی و کالری بیشتری هم دارند. اگر می‌خواهید جلوِ گرسنگی خود را بگیرید و وزن کم کنید، از لیست غذاهای زیر استفاده کنید. مزیت غذاهای این لیست این است که فیبر آنها زیاد و چربی و کالری‌شان کم است. این غذاها به‌راحتی در تره‌بارها پیدا می‌شوند. ضمنا سبُک‌اند و می‌توانید به‌عنوان میان‌وعده با خود حمل‌شان کنید.
?. تربچه

برای شمایی که رژیم می‌گیرید، تربچه احتمالا دوست بسیار خوبی خواهد بود. تربچه‌ها ترد و طعم‌دارند و کالری بسیاربسیار کمی دارند. این سبزیِ بدون چربی را به‌راحتی می‌توان در یخچال نگه‌داری و به‌عنوان میان‌وعده میل کرد. در میان سبزیجات، بیشترین فیبر از آنِ تربچه‌ها نیست، اما درعوض با مصرف ? تربچه، حدود ?? کالری و ? تا ? گرم فیبر دریافت می‌کنید. اگر دوست ندارید تربچه را خالی بخورید، آن را به سالاد خود اضافه کنید تا تندی کمی هم به سالاد خود داده باشید. حتی می‌توانید تربچه را بپزید و در کنار غذایتان میل کنید.

________________________________________
: ?? راه علمی برای کاهش اشتها
________________________________________
?. نخود

نخود از غذاهایی است که فیبر خیلی زیادی دارد. نصف فنجان نخود پخته‌شده ??? کالری و ? گرم فیبر دارد. اگر طعم آجیل‌مانند نخود را دوست دارید، می‌توانید آن را به‌تنهایی بخورید یا در کنار وعده‌های غذایی اصلی خود مصرف کنید. بسیاری از آشپزها ترجیح می‌دهند از نخود در دستورالعمل‌های آشپزی خود استفاده کنند. می‌توانید از نخود برای تهیه‌‌ی حمص استفاده کنید. این اردور خاورمیانه‌ای، میان‌وعده‌ای فوق‌العاده مفید است. البته برای اینکه کالری آن کم باشد، آن را بدون ارده تهیه کنید. می‌توانید نخود را به سالاد یا سوپ هم اضافه کنید.
تبلیغات

?. گلابی

هوس میان‌وعده‌‌ای شیرین کرده‌اید؟ یک عدد گلابی می‌تواند گرسنگی شما را فروبنشاند و مقدار مناسبی از فیبر را هم وارد بدن‌تان کند. یک گلابی رسیده‌ی کوچک تنها ?? کالری دارد، اما ? گرم فیبر برای شما فراهم می‌کند. نگهداری گلابی کمی دشوار است. سعی کنید گلابی‌ها را خیلی‌ خوب انتخاب کنید و از آنها به‌خوبی نگهداری کنید. آنگاه دیگر نیازی نخواهد بود که پس از مدت کوتاهی آنها را دور بریزید و پول خود را هدر دهید.
________________________________________
: میوه های لاغر کننده؛ ?? میوه‌ای که باید در رژیم لاغری خود جای دهید
________________________________________
?. کرفس

کرفس یکی از پایه‌های اساسی رژیم کاهش وزن است. این سبزی، ارزان و فراوان است، به‌راحتی پیدا می‌شود، کالری بسیاربسیار کمی دارد و منبع خوبی از فیبر است. یک ساقه‌ی متوسط کرفس ? کالری و ? گرم فیبر دارد. این مقدار فیبر خیلی زیاد به‌نظر نمی‌رسد، اما وقتی کرفس پایه‌ی اصلی غذاهای شما باشد، فیبرهای موجود در آن روی هم جمع شده و عدد بزرگی می‌شود. می‌توانید کرفس را خرد کنید و به املت سبزیجات خود اضافه کنید و آن را به‌عنوان صبحانه بخورید. دو یا سه ساقه‌ی آن را در کنار ناهار مصرف کنید. حتی می‌توانید برای شام، سوپ خامه‌ایِ کرفس تهیه کنید. البته برای کاهش کالری، افزایش فیبر و ملایم‌بودن سوپ، بهتر است به‌جای خامه از لوبیای سفید استفاده کنید.
?. توت‌های منجمد

توت‌های تازه ممکن است خیلی گران باشند؛ با صرف هزینه‌ی کمتر، می‌توان آنها را به صورت منجمد خریداری کرد. توت منجمد، منبع بسیار خوبی از فیبر و سایر مواد مغذی است. یک فنجان توت سیاه منجمدنشده و بدون شیرین‌کننده‌های اضافی، ?? کالری و ? گرم فیبر دارد. یک فنجان تمشک منجمد، ?? کالری و ? گرم فیبر دارد. بهترین راه برای خوردن توت‌های منجمد، اسموتیِ پرفیبر و کم‌کالری است: مثلا می‌توانید اسموتی توت و پرتغال تهیه کنید. برای این کار از مواد زیر استفاده کنید:
? پرتغال بزرگ، پوست‌گرفته و خردشده؛
نصف فنجان تمشک؛
نصف فنجان توت‌فرنگی:
? تکه یخ.
اسموتیِ تهیه‌شده با این مقدار مواد، برای دو نفر کافی خواهد بود. این اسموتی ??? کالری و ? گرم فیبر دارد.
________________________________________
: زنجبیل و لاغری؛ نحوه مصرف زنجبیل برای چربی سوزی چگونه است؟
________________________________________
?. لوبیاسفید

لوبیاسفید عنصری ضروری در آشپزخانه‌ی شماست. البته همه‌ی لوبیاها منبع مناسبی از فیبرند و می‌توانید بنابه سلیقه‌ی خود، انتخاب‌شان کنید. نصف فنجان لوبیا سفید ??? کالری و ? گرم فیبر دارد. این نصف فنجان لوبیا ?? گرم پروتئین هم دارد. می‌توانید لوبیا سفید را کامل یا خردشده به سوپ یا سالاد خود اضافه کنید. بیشترِ سوپ‌های خامه‌ای، مثل سوپ خامه‌ای کرفس که پیش‌تر به آن اشاره کردم، به‌سبب وجود خامه‌ی پرچرب یا کره در دستور تهیه‌شان، بافت غلیظی دارند. می‌توانید این لبنیات پرچربی را حذف کنید و به‌جای آن از لوبیاسفید خردشده استفاده کنید. در این صورت سوپ شما، هم خوش‌مزه خواهد بود و هم بافت غلیظی خواهد داشت. از سوپ‌های خامه‌ای خوش‌تان نمی‌آید؟ پس با استفاده از گوجه فرنگی، کلم بروکلی و لوبیاسفید، سوپی کم‌کالری و خوش‌مزه تهیه کنید. سوپ شما در هر وعده ? گرم فیبر خواهد داشت.
?. کراکر گندم کامل و چاودار با سبزیجات

اگر از نان‌های گندم کامل استفاده کنید، فیبر دریافتی خود را افزایش خواهید داد. اگر از کراکرهای گندم کامل استفاده کنید، فیبر بیشتر و کالری کمتری دریافت می‌کنید. بله، اما حواس‌تان باشد که کراکر را درست انتخاب کنید. یک برش نان گندم کامل خانگی یا صنعتی، ??? تا ??? کالری، ? گرم چربی و ? گرم فیبر دارد. اما اگر کراکرهای تجاری را بررسی کنید، خواهید دید که یک تکه‌ی کوچک از آنها، ?? کالری و ? گرم فیبر دارد و فاقد چربی است. برای تهیه‌ی ناهاری سرشار از فیبر، ? کراکر (? گرم فیبر) بردارید و بین آن، فلفل قرمز (منبع خوبی از فیبر رژیمی)، حمص کم‌کالری و سبزی‌خوردن قرار دهید. ناهارِ سرشار از فیبر شما آماده است.
________________________________________
: رژیم لاغری با حذف شیرینی چه تاثیری بر سلامت بدن و تناسب اندام دارد؟
________________________________________
?. نخودفرنگی

نخودفرنگی سرشار از فیبر و ارزان است و نگهداری و انجماد آن هم فوق‌العاده راحت است. نصف فنجان نخودفرنگی ?? کالری، ??? گرم فیبر و ? گرم پروتئین دارد. می‌توانید نخودفرنگی را به سالادهای خود اضافه کنید. در تهیه‌ی سایر غذاها به دستورالعمل‌ها محدود نمانید و هرجا مایلید، نخودفرنگی را به غذاهای خود اضافه کنید. طعم ملایم نخودفرنگی به‌راحتی با سایر طعم‌ها جور می‌شود. اگر می‌خواهید نخودفرنگی عضو اصلی غذای شما باشد، حتما از دستورالعمل‌های غذاهای کم‌کالری استفاده کنید.
?. اسفناج

اسفناج غذای رژیمی فوق‌العاده‌ای است. این سبزی بسیار در دسترس است و مواد مغذی زیادی هم دارد. یک فنجان اسفناج، ?? کالری، ??? گرم فیبر و ??? گرم پروتئین دارد. اگر در کاهش وزن خود جدی هستید، اسفناج را در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید. بهترین راه استفاده از اسفناج این است که آن را به‌جای کاهو، به سالاد و ساندویچ‌های خود اضافه کنید. می‌توانید از آن در تهیه‌ی املت هم استفاده کنید.
??. گل‌کلم

به‌دنبال راهی ارزان و آسان برای اضافه‌کردن فیبر به رژیم غذایی خود هستید؟ بهترین گزینه برای شما گل‌کلم است. یک فنجان از این سبزی ??? گرم فیبر، ? گرم پروتئین و تنها ?? کالری دارد. ازآنجاکه گل‌کلم سبزی محبوب و فراوانی است، با جست‌وجویی ساده در اینترنت، دستورالعمل‌های بسیار زیادی برای تهیه‌ی غذاهای حاوی گل‌کلم خواهید یافت. این سبزی ترد را می‌توانید خام بخورید یا می‌توانید مانند پوره‌ی سیب زمینی، این بار پوره‌ی گل‌کلم تهیه کنید. حتی برخی از مردم از آن در تهیه‌ی پیتزا استفاده می‌کنند.
________________________________________
: انواع روش های لاغری در دنیا
________________________________________
??. بروکلی

همه می‌دانند که بروکلی برای کاهش وزن، غذایی بسیار مناسب است. اما می‌دانید چرا؟! یک فنجان بروکلی، ?? کالری، ??? گرم فیبر و ??? گرم پروتئین دارد. بنابراین می‌توانید بروکلی زیادی بخورید و هنوز به سقف کالری روزانه نرسیده باشید. اگر بافت بروکلی را دوست ندارید، از آن در سوپ‌های خامه‌ای استفاده کنید. بدین طریق بدون آنکه مجبور باشید بافت آن را تحمل کنید، طعم آن را احساس و مواد مغذی آن را دریافت خواهید کرد.
برگرفته از: verywell

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000توماندر حال حاضر همچون گذشته برچسب‌هایی در دنیا وجود دارند که زنان را از مردان جدا می‌کند و همچنان فرهنگ نامحسوس «جنس ضعیف» در جامعه قابل لمس بوده و از کودکی تا بزرگسالی با افراد همراه است و در تفکر، رفتار و گفتار آنها نمود پیدا می‌کند، در این مقاله ?? قانون برای موفقیت زنان، عنوان شده است.
معمولا از من خواسته می‌شود تا در گروه‌ها، معمولا گروه‌های زن‌محور صحبت کنم، اما اغلب رفتارهایی می‌بینم که ترجیح می‌دهم خود را کنار بکشم.
در یکی از دوره‌‌های پرسش و پاسخ گروهی، میزبان، شرکت‌کننده‌ای را معرفی کرد که با سخنرانان نخبه کار می‌کرد. بنابراین، تصور من هم از وی، زنی بسیار متخصص بود. اما بر خلاف انتظار، به جای ارزشمند شمردن دستاوردهایش یا به جای اینکه فقط سوالش را از من بپرسد، در حالی که همه داشتند او را نگاه می‌کردند گفت برای شرکت در این همایش برنامه‌ریزی نکرده و تاسف می‌خورد که با یک سوئیشرت ساده در آن حضور یافته است.
پاسخ من این بود، «حال، به جای اینکه به من این فرصت را بدهی که در مورد تو به عنوان کسی فکر کنم که با سخنرانان نخبه کار می‌کند، تنها چیزی که می‌توانم روی آن تمرکز کنم سوئیشرت لعنتی توست». چیزی که او گفت فقط یک حرف بی‌ربط به موضوع همایش نبود، بلکه برداشت جمع از او را نیز به بدترین شکل ممکن آن هم بدون هیچ دلیل خاصی تغییر داد.
اگرچه من طرفدار برچسب زدن و تصور قالبی نیستم، همانطور که قبلا هم گفته‌‌ام، متوجه شده‌ام که متخصصان و کارآفرینان زن عادات بدی دارند که مانع موفقیت آنها می‌شود.
حتی اگر زن هم نیستید، لطفا وقت بگذارید و این موارد را بخوانید و زمانی که زنان حاضر در زندگی‌تان (از میان خویشاوندان، همکاران و کارآموزانتان و غیره) این عادات را بروز می‌دهند، این موارد را به آنها یادآوری کنید. اگر بخواهید می‌توانید به جای خواندن مقاله، بخشی از آن را در ویدیوی زیر ببینید.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
?. «عذرخواهی» را کنار بگذارید
تعداد زیادی از زنان مدام عذرخواهی می‌کنند، مانند مثالی که در ابتدای صحبتم در مورد افتضاح سوئیشرت به آن اشاره کردم. اخیرا گوئن موران طی صحبتی که با هم در توییتر داشتیم این عادت را «تیک کلامی ببخشید» در زنان نامید. جز در مواقعی که کار اشتباهی در حق کسی انجام داده اید ( و واقعا در مورد آن متاسف هستید)، عذرخواهی نکنید.
________________________________________
: خانم‌ها چطور می توانند با اعتماد به نفس بیشتری در محل کارشان صحبت کنند؟
________________________________________
?. خودتان را تبلیغ کنید
بسیاری از زنان می‌ترسند مسئولیت و مالکیت کاری که انجام داده‌اند را قبول کنند یا اقدامات و حاصل کار خود را ترویج و تبلیغ کنند زیرا نمی‌خواهند به آنها بگویند «خودتبلیغ‌گر». اگر خودتان تمایلی ندارید که از عملکرد خودتان دفاع کنید، چطور انتظار دارید که دیگران از کار شما دفاع کنند؟ بدانید آنچه انجام داده‌اید مال شماست.
تبلیغات

?. هیچ‌گاه قیمت خود را پایین نیاورید

در فرودگاه بودم که شنیدم زن جوانی مدام علت تاخیر خود را به دو نفر دیگر توضیح می‌دهد. سپس دلیلش را اینگونه توصیف کرد، «من خیلی باهوش نیستم، اتفاقی از مردی که آنجاست، زمان پرواز را شنیدم». فورا به آن سمت رفتم و به زن جوان گفتم هرگز به دیگران نگوید که باهوش نیست و اینکه آن مرد هم خودش اطلاعات پرواز را در جایی دیگر شنیده است. متاسفانه، این نوع کم بها دادن به خود، اغلب در زنان دیده می‌شود.
در ضمن، شروع مکالمات یا به کار بردن عباراتی که به شما ارزش و اعتبار نمی‌دهد، هیچ سودی به حال‌تان ندارد. همیشه از زن‌ها می‌پرسم چه کارهایی انجام داده‌اند که بشود آنها را با آن کارها و دستاوردها به دیگران معرفی کرد،آنها معمولا در جواب می گویند: «خُب خیلی جالب نیست، اما…» اگر جالب نیست، چرا آن را انجام می‌دهید؟ و علاوه بر این، اصلا چرا آن را به من می‌گوئید؟ نظری ندارم که کاری که انجام