بعد از یک نیم سال تحصیلی در کالج رید در شهر پورتلند ایالت اورگن آمریکا از این کالج استعفا داد و بعدها فقط در بعضی کلاس‌های خوشنویسی این کالج شرکت کرد. جالب اینجاست که همین هنر به جابز توانایی فوق‌العاده‌ای در ایده سبک حروف چندگانه‌ای را بخشید که در کامپیوتر مکینتاش دیده می‌شود.
?. آلبرت اینشتین
آلبرت اینشتین عزیز شهرت و جایگاهی پیدا کرد که به‌هیچ‌وجه در مدرسه به آن دست نیافته بود؛ مجله‌ی تایم، او را «مرد قرن» خواند. البته این سلطان فیزیک، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و صاحب نظریه‌ی نسبیت، مدرسه را در ??سالگی ترک کرد. یک سال بعد، تصمیم گرفت به تحصیل بازگردد و به همین دلیل مجبور شد در آزمون معتبر مؤسسه‌ی فناوری فدرال سوئیس شرکت کند که متأسفانه قبول نشد. اینشتین به مدرسه‌ی عادی بازگشت، دیپلم گرفت و در آزمون ورودی کنکور نیز برای بار دوم پذیرفته شد.
________________________________________
: ?? توصیه طلایی اینشتین که نبوغ ما را شکوفا می‌کند
________________________________________
?. جان راکفلر

جان دیویس راکفلر، درست ? ماه قبل از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، مدرسه را ترک کرد و به کالج کسب‌وکار فالسام مرکانتیل پیوست. این میلیاردر معروف در سال ????، شرکت نفتی استاندارد اویل را تأسیس کرد. تا قبل از تعطیلی شرکت به‌دست دولت به‌خاطر انحصاری‌کردن بازار، او میلیاردها دلار درآمد به‌دست آورده بود. راکفلر ?? سال پایانی زندگی خود را صرف حمایت از سلامت و تحصیل کرد. ترک تحصیل او فقط برای خودش منفعت نداشت، بلکه هزاران نفر را از شرایط خوب تحصیلی بهره‌مند کرد.
________________________________________
: میلیاردر شدن با ?? توصیه‌ای که برای پول درآوردن باید بخوانید
________________________________________
?. والت دیزنی
در سال ????، والت دیزنی که سال‌ها بعد جایزه‌ی اسکار را برد، در نوبت شبانه‌ی کالج هنرهای زیبای شیکاگو تحصیل می‌کرد. دیزنی که یکی از کارآفرینان برتر جهان هم هست، در ?? سالگی مدرسه را ترک کرد و به ارتش پیوست، اما ازآنجاکه سن او برای حضور در ارتش کم بود، با شناسنامه‌ای جعلی به صلیب سرخ ملحق شد. او را به فرانسه فرستادند و مسئول رانندگی آمبولانسی شد که پر از تصاویر کارتونی بود. کارتون‌هایی که بعدها به شخصیت‌های داستانی انیمیشن‌هایش تبدیل شدند. والت دیزنی بعد از اینکه به مولتی‌میلیونر و صاحب شرکت والت دیزنی، تبدیل شد، جوایز متعددی ازجمله مدال آزادی ریاست‌جمهوری را دریافت کرد. همچنین در ??سالگی، مدرک دیپلم افتخاری دبیرستان را به او اهدا کردند.
?. ریچارد برانسون
سِر ریچارد برانسون بریتانیایی به‌معنای واقعی کلمه، ثروتمندی خودساخته است. او بنیان‌گذار شرکت‌های زنجیره‌ای ویرجین است و تجربه‌های گوناگونی در تجارت دارد. ریچارد به زمینه‌های بسیار متنوعی از کسب‌وکار سر زده است، مثلا یکی از فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ی او عبارت است از احداث شرکتی توریستی برای ثبت‌نام از کسانی که از علاقه و استطاعت مالی برای سفر به فضا برخوردارند.
ازآنجاکه ریچارد به اختلال نارساخوانی مبتلا بود، دانش‌آموز خوبی نبود و مدرسه را در ??سالگی ترک کرد. او اولین کسب‌وکار خود را با راه‌اندازی مجله‌ای درباره‌ی نوجوانان آغاز کرد.
________________________________________
: ثروتمند کیست و ثروتمند بودن بر اساس چه معیارهایی تعیین می‌شود؟
________________________________________
?. جورج بِرنز

جورج هنرمندی موفق در عرصه‌های گوناگون بود، همچون نمایش، کمدی، تلویزیون و… . او بیش از ? دهه، در رسانه‌ها حضوری موفق و فعال داشت. بعد از فوت پدرش، مدرسه را در سال چهارم ترک کرد و به مشاغلی نظیر فروش روزنامه، پادویی، واکس‌زدن و… مشغول شد. کمی بعدتر او و همکارانش در فروشگاه آب‌نبات‌فروشی تصمیم گرفتند در قالب گروهی نمایشی، به فعالیت در حوزه‌ی تئاتر روی بیاورند. گروه بعد از مدتی از هم پاشید، اما جورج همچنان با همراهی افراد مختلف به‌شکل گروهی، نمایش اجرا می‌کرد و معمولا فرد بامزه‌ی گروه بود تا اینکه در سال ???? با گرِیسی آلن ملاقات کرد.
آن دو ازدواج کردند و گروه نمایش ?نفره‌ی خود را با محوریت گریسی به‌عنوان فرد بامزه‌ی گروه دایر کردند. این زوج فعالیت‌های هنری خود را در تئاتر، تلویزیون و… تا سال ???? ادامه دادند، یعنی زمانی‌که گریسی بازنشست شد. اما بعدازآن نیز جرج به‌تنهایی، سرگرم فعالیت‌های هنری بود. او تقریبا تا آخرین ماه‌های مرگش در سال ???? همچنان فعال بود.
________________________________________
: استندآپ کمدی چطور زندگی من را تغییر داد؟ (قسمت اول)
________________________________________
??. کلنل ساندرز

کلنل هارلند ساندرز تحصیل نکرد، اما یکی از برترین‌ها در کسب‌وکار مواد غذایی و تهیه‌ی مرغ سوخاری بود. وقتی ?ساله بود، پدرش فوت کرد و ازآنجاکه مادرش بیرون از خانه کار می‌کرد، مجبور بود برای اهل خانه آشپزی کند. او مدرسه‌ی ابتدایی را ترک کرد و در مشاغل گوناگونی مانند فروشنده‌ی بیمه، آتش‌نشان و قایقران کار کرد.
بعدها به‌طور مکاتبه‌ای مشغول تحصیل شد و مدرکی در رشته‌ی حقوق دریافت کرد. تجارب بسیار او در زمینه‌ی آشپزی و کسب‌وکار به او کمک کرد بتواند یکی از موفق‌ترین شرکت‌های صنایع غذایی یعنی کی اف سی را مدیریت کند.
________________________________________
: ?? راز موفقیت کسب‌وکار از زبان مایکل دل
________________________________________
??. چارلز دیکنز
چارلز دیکنزِ معروف، نویسنده‌ی آثار معروفی چون داستان دو شهر، الیور توئیست، سرود کریسمس و… فقط تا زمانی به مدرسه رفت که پدرش را به‌دلیل قرض به زندان نینداخته بودند. او در ??سالگی مدرسه را کنار گذاشت و در کارگاه چکمه‌سازی مشغول به فعالیت شد. بعدها چارلز به کار در دادگاه پرداخت و تجربه‌هایی به‌عنوان تندنویس دادگاه و گزارشگر جریان دادرسی کسب کرد.
در ??سالگی روزنامه‌نگار شد و موضوعات پارلمانی و انتخاباتی را مخابره کرد. اولین مجموعه از نوشته‌های او با نام طرح‌های بُز، در سال ???? منتشر شد. «بز» نام مستعار خود دیکنز بود. در همان سال، اولین رمان او موسوم‌به آقای پیک‌ویک نیز انتشار یافت.
??. التون جان
التون جان یکی از مشهورترین چهره‌های موسیقی جهان است و میلیون‌ها نسخه از کارهای او تاکنون در جهان به‌فروش رفته و درآمد بسیار بالایی داشته است.
در ??سالگی از طریق بورسیه‌ی تحصیلی، برای تحصیل و یادگیری پیانو، وارد کالج سلطنتی لندن شد، اما دروس پیانونوازیِ کلاسیک برای التون جذابیت نداشت. او راک‌اندرول را ترجیح می‌داد. ازاین‌رو کالج را ترک کرد و شروع به نواختن به‌سبک موردعلاقه‌اش در یکی از کافه‌ها کرد. در ??سالگی، گروه موسیقی خود را تشکیل داد و نام آن را «بلوزولوژی» گذاشت. این گروه خیلی زود مشهور شد و توانست با خوانندگان و نوازندگان معروفی همکاری و تورهای موسیقی برگزار کند. آلبوم او در سال ???? منتشر شد و اولین تک‌آهنگش در بدو انتشار در دسته‌ی بهترین‌ها قرار گرفت.
________________________________________
: ? نشانه‌‌ که می‌گویند شما آدم موفقی هستید، حتی اگر خودتان باور ندارید
________________________________________
??. رِی کراک

ری کراک یکی از معروف‌ترین افراد در زمینه‌ی کسب‌وکار است. او مک دونالد را احداث نکرده است، ولی علت شکوفایی و ترقی این فروشگاه‌های زنجیره‌ای غذا، کسی جز او نبوده است. او در طول زندگی خود بیش از ???میلیون دلار درآمد به‌دست آورد. مجله‌ی تایم، راک را یکی از اثرگذارترین افراد حوزه‌ی صنعت در قرن بیستم دانست. او نیز در ??سالگی مدرسه را به‌قصد شرکت در جنگ جهانی اول ترک کرد و با جعل سن خود، در صلیب سرخ به‌عنوان راننده پذیرفته شد. البته قبل از اعزام به منطقه‌ی جنگی، جنگ پایان یافت.
________________________________________
: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس مؤسس آن
________________________________________
??. هری هودینی
هودینی در یک کلام یعنی جادو. او قبل از اینکه به شعبده‌بازی معروف تبدیل شود، اریک ویز نام داشت. هودینی نیز در ??سالگی مدرسه را ترک کرد و به مشاغلی گوناگون ازجمله دستیار قفل‌ساز و… سرک کشید. در ??سالگی، با دوست خود جک هیمَن که او نیز به شعبده علاقه داشت، گروهی به‌نام «برادران هودینی» تأسیس کردند. این نام یعنی هودینی برگرفته از نام شعبده‌باز معروف، رابرت هودینی بود. فعالیت‌های بی‌نظیر او و چالش‌هایی که در شعبده‌بازی رو می‌کرد و از آنها با موفقیت بیرون می‌آمد، او را به افسانه بدل کرد.
??. رینگو استار

ریچارد استارکی که به رینگو استار معروف است، دِرامر (طبل‌زن) معروف گروه موسیقی بیتلز است. او در سال ???? در لیورپول به‌دنیا آمد. آپاندیس او پاره شد و ماه‌ها به کما رفت و به‌این‌ترتیب ماه‌ها مشغول فرایند بهبود و درمان شد. او از درس و تحصیل به‌شدت عقب افتاده بود. ریچارد نیز در ??سالگی مدرسه را ترک کرد و در ??سالگی درحالی‌که برای یک شرکت مهندسی کار می‌کرد، به یکی از گروه‌های موسیقی پیوست.
او تلاش کرد به‌طور خودآموز، نواختن درامز را یاد بگیرد. اولین درامز او را ناپدری‌اش برای او خرید. رینگو به گروه‌های مختلفی پیوست تا اینکه نهایتا در سال ???? به گروه بیتلز ملحق و به یکی از افسانه‌ای‌ترین درامرهای جهان تبدیل شد.
________________________________________
: داستان پر ماجرای زندگی و موفقیت جک ما
________________________________________
??. پرنسس دایانا

دایانا اسپنسر، ملکه‌ی ولز در مدرسه‌ی سلامت غرب تحصیل می‌کرد و عملکرد بسیار ضعیفی داشت. او در تمام دروس ناموفق عمل کرد و نتوانست نمره‌ی قبولی بگیرد. در ??سالگی مدرسه را ترک کرد و برای اتمام تحصیلات نیمه‌کاره‌اش، روانه‌ی مدرسه‌ای در سوئد شد. بعدها آنجا را نیز رها کرد. وی درعین‌حال، خواننده‌‌ی آماتور خوبی بود و می‌خواست بالرین شود. دایانا در مهدکودکی مشغول به کار شد. او در آن مرکزِ نگهداری و مراقبت، به‌عنوان دستیار فعالیت می‌کرد. اما واقعیت این است که او مربی مهدکودک نبود، زیرا هیچ مهارتی نداشت که بتواند آن را به دیگران بیاموزد. مرکزی هم که از آن نام برده می‌شد، درواقع مهدکودک نبود. در سال ????، دایانا در ??سالگی با پرنس چارلز ازدواج کرد و سال‌های کار کردن تحت هر عنوانی برای او پایان یافت. بد نیست بدانید یکی از ویژگی‌های جالب پرنسس دایانا، لبخند جذاب او بود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ? ویژگی که هیچ‌وقت در میلیونرها نمی‌بینید
________________________________________دندان‌ها همیشه در معرض آسیب‌های مختلف قرار دارند. گاهی‌اوقات این آسیب‌ها به عادت‌های روزانه ما تبدیل شده‌اند که می‌توانند برای سلامت دندان‌ها خطرناک باشند. در ادامه این نوشته، به فهرستی از این عادت‌های مخرب اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

:
درمان خانگی دندان درد با ?? راهکار ساده اما موثر
علل آبسه دندان، علائم، روش‌های تشخیص و درمان آن
جرم گیری دندان در خانه با ?? روش آسان و بدون هزینه
جویدن یخ
یخ طبیعی و بدون شکر است و شاید تصور کنید که ضرری ندارد. اما جویدن این تکه‌های سفت یخ می‌تواند باعث ساییده شدن و حتی شکستن دندان‌ها شود. اگر این کار را بدون وقفه انجام بدهید، بافت نرم داخل دندان حساس می‌شود. غذاهای گرم و سرد هم می‌توانند شرایط را بدتر کنند. دفعه‌ی بعد که خواستید یخ بجوید، به‌جای آن از یک آدامس بدون شکر استفاده کنید.
ورزش کردن بدون محافظ دندان

فرقی نمی‌کند هاکی یا فوتبال بازی می‌کنید، بهتر است بدون محافظ دندان وارد بازی نشوید. محافظ دندان قطعه‌ای پلاستیکی است که از ردیف بالایی دندان‌های شما محافظت می‌کند. وقتی درحال بازی هستید، ممکن است بدون آن دندان‌های شما بشکند. شما می‌توانید نمونه‌های آماده را از داروخانه بخرید یا اینکه نمونه‌ای دست‌ساز برای خود سفارش دهید.

استفاده شب‌هنگام کودک از بطری شیر
هرگز برای محافظت از دندان‌ها زود نیست. اگر موقع خواب، بطری در دهان نوزاد باشد، می‌تواند دندان‌هایش را خراب کند، زیرا دندان‌ها در تمام طول شب با شکر در تماس هستند. بهتر است موقع خواب بطری را از او دور نگه دارید.
پیرسینگ کردن زبان
شاید پیرسینگ زبان به مد تبدیل شده باشد، اما تماس شیء آهنی با دندان می‌تواند باعث شکسته شدن دندان شود. پیرسینگ کردن لب‌ها نیز همین اثر را دارد. دهان محلی عالی برای رشد باکتری‌ها است و پیرسینگ ریسک عفونت و درد را بیشتر می‌کند. همچنین می‌تواند باعث بروز خون‌ریزی در دهان شود.
دندان‌قروچه کردن
دندان‌قروچه یا براکسیسم می‌تواند دندان‌ها را در درازمدت ازبین ببرد. دندان‌قروچه اغلب به‌خاطر بروز استرس و خواب بد ایجاد می‌شود که کنترل آن مشکل است. پرهیز از مصرف غذاهای سفت در طول روز می‌تواند درد را کاهش دهد. استفاده از محافظ دندان هنگام خواب می‌تواند جلوی آسیب دندان‌قروچه را بگیرد.
تبلیغات

خوردن داروی سرفه
فقط به این خاطر که داروی سرفه را در داروخانه می‌فروشند، به این معنی نیست که مصرف آن خطری ندارد. اغلب این داروها دارای شکر زیادی هستند. پس بعد از مصرف این دارو و آرام شدن گلو، بهتر است دهان خود را با آب بشویید. مهم نیست این شکر درون این دارو یا آب‌نبات باشد، چراکه باعث ایجاد پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. باکتری‌های درون این پوسیدگی‌ها، شکر را به اسید تبدیل می‌کنند و این اسید، مینای دندان را ازبین می‌برد.
خوردن پاستیل‌ها
هر ماده غذایی پرشکری می‌تواند به دندان‌ها آسیب برساند، اما بعضی از آن‌ها اوضاع را بدتر می‌کنند. پاستیل به دندان‌ها می‌چسبد و باعث ایجاد اسید و آسیب به مینای دندان می‌شود. اگر نمی‌توانید از پاستیل دست بکشید، آن‌ها را همراه با وعده‌ی غذایی خود صرف کنید. در این زمان، دهان بزاق بیشتری ترشح می‌کند. همچنین کمک می‌کند تا اسید از روی دندان‌ها شسته شود.
نوشیدن نوشابه
آب‌نبات تنها ماده‌ی غذایی نیست که دارای شکر اضافی است. یک نوشابه می‌تواند تا ?? قاشق چای‌خوری شکر اضافی داشته باشد. نوشابه همچنین حاوی اسیدسیتریک و فسفریک است که به مینای دندان آسیب می‌رسانند. نوشابه‌های رژیمی شاید شکر کمتری داشته باشند، اما آن‌ها به‌خاطر وجود شیرین‌کننده‌های مصنوعی حاوی اسید بیشتری هستند.
با دندان باز کردن بطری
باز کردن بطری‌ها یا بسته‌های پلاستیکی با کمک دندان شاید خیلی عادی به‌نظر برسد، اما این عادت می‌تواند به دندان آسیب برساند. استفاده از دندان به‌عنوان ابزار، باعث شکسته و ساییده شدن دندان می‌شود. بهتر است از قیچی و دربازکن‌ها استفاده کنید.
خوردن نوشیدنی‌های ورزشی
شکی نیست که مصرف نوشیدنی‌های خنک ورزشی بعد از جلسه‌ی تمرینی خیلی لذت‌بخش است. اما این نوشیدنی‌ها عموما پر از شکر هستند و مثل نوشابه و آب‌نبات با اسید به مینای دندان حمله می‌کنند. همچنین نوشیدن مداوم آن‌ها می‌تواند باعث پوسیدگی دندان شود. بهتر است بعد از ورزش از آب خنک استفاده کنید.
نوشیدن آب‌میوه‌ها
آب‌میوه‌ها سرشار از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، اما اغلب آن‌ها شکر زیادی دارند. بعضی آب‌میوه‌ها به‌اندازه‌ی نوشابه حاوی شکر است. به‌عنوان مثال، نوشابه‌ی پرتقالی فقط ?? گرم شکر بیشتر از آب پرتقال دارد. میوه‌ها به‌طور طبیعی شکر دارند، پس به‌دنبال انواع پرشکر نگردید. می‌توانید با اضافه کردن‌ آب و رقیق کردن آب‌میوه، از میزان شکر بکاهید.
خوردن چیپس سیب‌زمینی

باکتری‌های موجود در پلاک دندان‌ها می‌توانند مواد نشاسته‌ای را به اسید تبدیل کنند. این اسید هم در ?? دقیقه بعدی به مینای دندان حمله می‌کند. بهتر است بعد از خوردن چیپس یا سایر مواد غذایی نشاسته‌ای دندان‌های خود را با نخ دندان تمیز کنید.
مصرف دائمی تنقلات
تنقلات نسبت‌به وعده‌های غذایی، بزاق کمتری تولید می‌کند و مدت‌زمان بیشتری هم در لای دندان‌ها می‌ماند. از مصرف مداوم تنقلات خودداری کنید و از انواع کم‌شکر مثل هویج بهره ببرید.
جویدن مداد
زمان مطالعه یا کار کردن، مداد جویده‌اید؟ درست مثل خرد کردن یخ، این عادت هم به دندان‌ها آسیب می‌رساند. در این مواقع آدامس‌های بدون شکر گزینه‌ی بهتری هستند. این آدامس‌ها باعث ترشح بیشتر بزاق دهان و تقویت دندان می‌شود.
نوشیدن قهوه
نوشیدن قهوه باعث زردی و اسیدی‌شدن دندان می‌شود. خوشبختانه می‌توان با استفاده از روش‌هایی ساده، دوباره دندان‌ها را سفید کرد. در این زمینه با دندان‌پزشک خود مشورت کنید.
سیگار کشیدن

سیگار هم مثل سایر محصولات تنباکو باعث لک و آسیب به لثه می‌شود. تنباکو همچنین باعث سرطان دهان، لب و زبان می‌شود. اگر به‌دنبال دلیلی برای ترک سیگار هستید، به لبخند خود فکر کنید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: جلوگیری از پوسیدگی دندان با ? راهکاری که لبخندی زیبا می‌آفریند
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع علائم، پیشگیری و درمان بیماری‌ها
سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

7000تومانپروتئین برای بدن ما اهمیت بسیار زیادی دارد. رژیم غذایی سرشار از پروتئین، نه‌تنها باعث می‌شود وزن در حالتی متعادل بماند، بلکه یکی از روش‌های ساختن بدنی عضلانی است. خوشبختانه مواد غذایی زیادی وجود دارند که قیمت کمی دارند اما غنی از