اين، خواب، براي، استارباکس، يک

مايکل بروز مي‌گويد، بهتر است شير سويا را جايگزين شير گاو کنيد. بر مبناي نتايج مطالعاتي که در سال ???? در مجله‌ي تخصصي يائسگي (Menopause Journal) چاپ شد، شير سويا به رفع بي‌خوابي در زناني که در سن يائسگي هستند کمک مي‌کند. علاوه بر آن، شما بايد يک گالن و نيم شير گاو بنوشيد تا اثر آن در خواب‌تان آشکار شود! اما شير سويا سريعتر و عميق‌تر اثر مي‌گذارد. بهتر است شير سوياي ارگانيگ مصرف کنيد.
________________________________________
: چرا زنان در مقايسه با مردان به خواب بيشتري نياز دارند؟
________________________________________
??. غلات حجيم‌شده‌

مصرف غلات حجيم‌شده‌ي صبحانه که آنها را بيشتر با نام کرنفلکس يا برشتوک مي‌شناسيم يکي ديگر از توصيه‌هاي شان تالبوت است. مصرف يک کاسه‌ي کوچک از فرآورده‌هاي کم‌شيرين غلات کامل، شما را براي خواب آماده مي‌کند. بنياد ملي خواب (NSF) آمريکا مصرف ترکيبي از کربوهيدرات و پروتئين را توصيه مي‌کند.مثلا مصرف غلات حجيم‌شده همراه با شير. بنا بر نظر NSF، کربوهيدارت موجود در غلات کامل باعث مي‌شود تريپتوفانِ (اسيد آمينه‌اي که موجب احساس خواب‌آلودگي مي‌شود) موجود در پروتئين براي استفاده‌ي مغز در دسترس باشد. همچنين پروتئين موجود در شير يک منبع توليدکننده‌ي تريپتوفان است. ترکيبات ديگر کربوهيدارت و پروتئين مانند کره‌ي بادام زميني و تُست يا نان و پنير را هم مي‌توانيد امتحان کنيد.
________________________________________
: چرا پزشکان توصيه مي‌کنند به پهلوي چپ بخوابيم؟
________________________________________
??. انواع دمنوش‌هاي گياهي يا چاي سبز بدون کافئين

به گفته‌ي کارشناسان بيشتر دمنوش‌هاي بدون کافئين احساس خواب‌آلودگي را تقويت مي‌کنند. تئين موجود در چاي سبز خوابيدن را آسان مي‌کند و اگر به توصيه‌ي شان تالبوت آن را با چاي بابونه ترکيب کنيد از اثر آرامش‌بخش‌ بابونه هم بهره مي‌بريد. نتايج پژوهشي که در در سال ???? در کنفرانس زيست‌شناسي تجربي توسط تالبوت ارائه شد، نشان مي‌دهد چاي مدت زمان لازم براي به خواب رفتن را کاهش و مدت خواب، مدت خواب عميق و کيفيت کلي خواب را افزايش مي‌دهد. پس پيش از خواب يک فنجان چاي بنوشيد تا نه تنها از خاصيت خواب‌آوري آن بهره ببريد، بلکه گرماي فنجان هم براي‌تان خميازه به ارمغان بياورد!
??. جو دوسر

يک کاسه جو دوسر گرم قبل از خواب به شما آرامش مي‌دهد. علاوه بر آن کلسيوم، منيزيوم و پتاسيم بدن‌تان را هم تأمين مي‌کند. اين سه ماده باعث مي‌شوند سريع‌تر به خواب برويد. ناگفته نماند که کمبود منيزيوم در بدن چرت زدن را هم سخت‌تر مي‌کند. البته مراقب باشيد زياد شکر مصرف نکنيد، زيرا شکر زياد ممکن است اثر وارونه داشته باشد.
برگرفته از: livestrong.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رژيم و تغذيه براي تناسب اندام
به من بگو چه مي‌خوري تا به تو بگويم که هستي

7000تومانبدن براي استراحت و تجديد قوا به خواب کافي و راحت نياز دارد. افرادي که شب‌ها خوب نمي‌خوابند در طول روز انرژي کافي ندارند، مدام احساس خستگي و کسالت مي‌کنند و اين امر بر خلق و خوي آنها تأثير مي‌گذارد. عوامل متعددي در ايجاد اختلال در خواب شبانه دخيل هستند که يکي از آنها تغذيه‌ي نامناسب در ساعات آخر شب و درست هنگام خواب است. برخي مواد غذايي که در وعده‌ي شام يا کمي پيش از خوابيدن مصرف مي‌کنيد، باعث مي‌شوند مدتي طولاني در رختخواب غلت بزنيد يا مدت کوتاهي پس از خوابيدن، از خواب بپريد. در اين مقاله به ?? خوراکي که خواب شما را مختل مي‌کند و بهترين زمان مصرف آنها اشاره شده است.
________________________________________
: ?? خوراکي که به داشتن خواب راحت کمک مي‌کنند
________________________________________
?. گريپ‌فروت

گريپ‌فروت مزه‌ي ترش مطبوعي دارد و سرشار از ويتامين‌ها و مواد مغذي است، اما به شدت اسيدي است. مصرف اين ميوه قبل از خواب باعث سوزش سردل مي‌شود و خواب راحت را مختل مي‌کند. بهترين زمان مصرف اين ميوه صبح است.
?. کرفس
مصرف کرفس و همه‌ي انواع مواد غذايي که بخش اعظم آنها را آب تشکيل مي‌دهد (مانند خيار، هندوانه و تربچه) در ساعات پاياني شب توصيه نمي‌شود. اين مواد غذايي، مواد ديورتيک طبيعي هستند و سبب پُر شدن مثانه در اواسط شب مي‌شوند که مي‌تواند از خواب بيدارتان کند. يک يا دو ساعت قبل از خواب اين مواد غذايي را مصرف نکنيد.
?. گوجه‌فرنگي

گوجه‌فرنگي سرشار از تيرامين است. تيرامين نوعي اسيدآمينه است که سبب مي‌شود مغز هورمون نوراپي‌نفرين ترشح کند. اين هورمون نوعي محرک است که سبب افزايش فعاليت مغز و تأخير در خواب مي‌شود. ساير غذاهاي غني از تيرامين عبارتند از بادمجان، سس سويا و برخي از انواع پنير مانند پنير بري (پنير فرانسوي). بهتر است گوجه‌فرنگي و مواد غذايي حاوي تيرامين را در ساعات پاياني شب يا قبل از خواب مصرف نکنيد.
?. پنير پيتزا
غذاهاي چرب و سرخ‌شده ديرهضم هستند و باعث اختلال در خواب مي‌شوند. به گفته‌ي پزشکان مصرف اين مواد غذايي در شب حتي ممکن است اثر برخي داروها را کاهش دهد. پنير پيتزا از جمله مواد غذايي چرب است که به آهستگي هضم مي‌شود؛ بنابراين بهتر است ? ساعت قبل از خواب مصرف نشود.
?. خوراک لوبياي تند
خوراک لوبياي تند از جمله غذاهاي محبوب اما بسيار ديرهضم است و گاز معده توليد مي‌کند. اگر لوبيا را نزديک به ساعت خواب بخوريد، ممکن است باعث درد معده و اختلال در خواب‌تان شود. بهتر است اين خوراک را در وعده‌ي ناهار ميل کنيد.
تبليغات

________________________________________
: تنظيم ساعت خواب، ?? توصيه‌اي که تجربه يک خواب عالي را فراهم مي‌کند
________________________________________
?. شکلات تلخ

مصرف روزانه‌ي شکلات تلخ براي سلامت قلب بسيار مفيد است، اما خوردن آن دقيقا قبل از خواب سبب اختلال خواب خواهد شد. شکلات تلخ، کاکائو و چاي حاوي کافئين هستند و اگر به کافئين حساسيت داشته باشيد، خواب به چشم‌تان نخواهد آمد! ? تا ? ساعت قبل از خواب شکلات تلخ مصرف نکنيد.
?. پاستيل و آب‌نبات
پاستيل و آب‌نبات ميزان قند خون را افزايش مي‌دهند و بدن در واکنش به افزايش قند خون، انسولين ترشح مي‌کند. افزايش انسولين به سرعت سبب کاهش قند مي‌شود؛ بنابراين به سادگي خواب‌تان مي‌برد، اما طولي نمي‌کشد که بيدار خواهيد شد. بهتر است اين تنقلات را ? تا ? ساعت قبل از خواب مصرف نکنيد.
?. استيک

غذاهايي مانند استيک و گوشت گاو کبابي (رست‌بيف) که پروتئين و چربي بالايي دارند، به آهستگي هضم مي‌شوند. از آنجا که بدن مدتي طولاني مشغول هضم و گوارش اين مواد غذايي خواهد بود، انتظار خواب راحت را نداشته باشيد. سعي کنيد ? ساعت قبل از خواب غذاهاي سنگين مصرف نکنيد.
________________________________________
: وقتي واقعا استرس داريم چگونه بخوابيم؟
________________________________________
?. نوشابه‌هاي گازدار

نوشابه‌هاي گازدار (به‌ويژه نوشابه‌هايي که به آنها کافئين اضافه شده است) علاوه بر ضررهايي که براي سلامتي دارند، باعث ايجاد اختلال در خواب نيز مي‌شوند. مواد غذايي مانند قهوه، چاي و شکلات کافئين طبيعي دارند و بنابراين اين ماده روي برچسب آنها به‌عنوان اجزاي تشکيل‌دهنده ذکر نمي‌شود، اما چنانچه نوشابه‌هاي گازدار کافئين‌ داشته باشند حتما روي برچسب آنها ذکر خواهد شد. در هنگام خريد به اين موضوع دقت کنيد، زيرا اين نوشابه‌ها نبايد قبل از خواب مصرف شوند.
??. ساندويچ‌هاي گوشتي
وعده‌هاي غذايي سنگين در ساعات پاياني شب به راحتي خواب‌تان را مختل خواهند کرد. پس از خوردن اين غذاها در وعده‌ي شام، بدن حداقل به ? ساعت زمان نياز دارد تا فرصت کافي براي گوارش و هضم غذا داشته باشد. شايد ساندويچ گوشت غذاي ساده‌اي به نظر برسد، اما بسيار ديرهضم است. بنابراين ? تا ? ساعت قبل از خواب اين غذا را مصرف کنيد.
??. کلم بروکلي

کلم بروکلي سرشار از مواد مغذي و فيبر است، اما فيبر آن به آهستگي هضم مي‌شود. گل‌کلم و کلم بروکسل نيز مشابه بروکلي هستند و قندهاي غيرقابل هضم دارند که گاز معده توليد مي‌کنند. بهتر است اين مواد غذايي را در وعده‌ي ناهار مصرف کنيد تا شب بتوانيد راحت بخوابيد.
________________________________________
: بررسي دلايل بي خوابي؛ ?? دليلي که مي‌تواند خواب را از چشمان‌ ما بربايد
________________________________________
??. چيپس و سس مخصوص فلفلي

کافي است اين ترکيب خوشمزه را قبل از خواب بخوريد تا يک شب ناآرام را تجربه کنيد! سس مخصوص که پر از فلفل است و سبب سوزش سردل مي‌شود و چيپس که سيب‌زميني سرخ شده است، هر دو به آهستگي هضم مي‌شوند. پس چند ساعت قبل از خواب اين مواد غذايي را مصرف نکنيد.
برگرفته از: aarp.org

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رژيم و تغذيه براي تناسب اندام
به من بگو چه مي‌خوري تا به تو بگويم که هستي

7000توماندر سال ???‍? کافه‌اي در بازار تاريخي پايک پِلِيس (Pike Place Market) در سياتل افتتاح شد. برند اين کافه‌ي کوچک حالا به بزرگ‌ترين کافه‌ي دنيا تبديل شده است. قهوه‌ي استارباکس ?? هزار شعبه در ?? کشور مختلف دارد و يکي از روبه‌رشدترين شرکت‌هاي امريکايي است. شرکت از ??? شعبه در سال ???? مثل موشکي به ????? شعبه در سال ???? رسيد. هيئت مديره هيچ برنامه‌اي هم براي کاهش سرعت رشد ندارد. در اين مقاله مي‌خواهيم بدانيم چه شد که قهوه‌ي استارباکس چنين رشد استثنائي را تجربه کرد؟ در ادامه ?? درسي که مي‌توانيم از اين برند و مدير جسور آن، هاوارد شولتز (Howard Schultz) بگيريم توضيح داده شده است.

:
درس‌هايي از موفقيت ايلان ماسک براي کارآفرينان جوان
جک ولش و رازهاي موفقيت او
?? درس از استارتاپ‌‌هايي با موفقيت حيرت‌انگيز
?. مأموريت خود را تعريف کنيد
قهوه‌ي استارباکس يک مأموريت ساده داشت: «الهام‌بخشيدن و تغذيه‌ي روح آدمي». هرکس يک ليوان و گاهي يکي هم براي يک همسايه. اين مأموريت براي چهل سال است که در خدمت شرکت قهوه‌ي استارباکس است. آنها معتقدند که استارباکس تنها يک کافه نيست. استارباکس راه فراري‌ است براي هرکسي که در ميان سختي‌هاي زندگي به زنگ تفريح نياز دارد. اين کافه، مرکزي براي دورهمي دوستان و مکاني براي قرارهاي کاري است. اين کافه مي‌خواهد به مردم تجربه‌اي منحصربه‌فرد بدهد. فرقي ندارد سن مخاطبانش، تخصص و مکان‌شان چه باشد. استارباکسي‌ها مي‌خواهند کافه‌شان جايي براي آرامش‌يافتن، کارکردن و خوش‌گذراندن باشد.
________________________________________
: نوشتن بيانيه ماموريت سازمان با ? گام ساده
________________________________________
?. از مشتريان‌تان سؤال بپرسيد

اگر فردي به شعبه‌اي ناآشنا از قهوه‌ي استارباکس برود، پيش‌خدمت‌ها از او سؤالاتي خواهند پرسيد. مثلا «چطور مي‌تونم کمک‌تون کنم؟» يا «چيز خاصي مدنظرتون هست؟». اين سؤالات ساده، تکنيک مؤثري در خدمات‌دهي به مشتري است که بازاريابان هم بايد استفاده‌ي بهينه از آن را ياد بگيرند. وقتي بدانيد مشتري دنبال چه چيزي است، مي‌توانيد در تصميم‌گيري درست به او کمک کنيد.
?. مشتريان و کارکنان خود را بشناسيد
اگر يک مشتري ثابت به يکي از شعب قهوه‌ استارباکس برود خيالش راحت است که پيش‌خدمت نام و سفارش مورد علاقه‌اش را مي‌داند. همين ترفند کوچک، اهميت بالايي دارد. بهترين مشوق براي مشتريان، تجربه‌اي شخصي و به‌يادماندني است که آنها را شاد کند.
همچنين کارکنان خود را بشناسيد. تا زماني‌که کارمندان‌تان را نشناسيد، نمي‌توانيد بفهميد چه چيزي براي مشتريان‌تان سرو خواهند کرد. فراپاچينوي سيگنچر را براي اولين‌بار يکي از کارکنان استارباکس به اسم دينا کمپيون خلق کرد.
تبليغات

________________________________________
: انواع مشتري؛ چطور به مشتريان خود نزديک شويم؟
________________________________________
?. نوآور باشيد
برند قهوه‌ي استارباکس به‌شدت به رگ‌و‌ريشه‌ي خود وفادار است. اما درعين‌حال به‌شدت نوآور هم هست. مثلا زماني‌که در سال ???? علاقه‌ي مشتريان را به بيشترماندن در کافه دريافت، طرح «واي‌فاي رايگان» را اجرا کرد. وقتي هم که متوجه شد برخي مشتريان دوست دارند قهوه‌شان را در خانه بخورند، سرويس قهوه‌ي فوري را پيشنهاد کرد که قهوه را با دستگاه مخصوص وِريسمو، درب منزل درست مي‌کرد و تحويل مشتري مي‌داد. استارباکس حتي به مشتريان اين قدرت را داده بود که هزينه را از طريق اپليکيشن آيفون پرداخت کنند و يکي از اولين شرکت‌هايي بود که خدمات‌رساني اينترنتي را پياده‌سازي کرد.
پس يادتان باشد همان‌قدر که مهم است به اصالت خود پايبند باشيد، بايد انعطاف‌پذير هم باشيد و پذيراي تغييرات شويد.
________________________________________
: آشنايي با مديريت نوآوري و مراحل آن
________________________________________
?. مسئوليت بپذيريد
اگر مشتري عنوان کند که سفارشش اشتباه سرو شده، بي‌هيچ سؤالي سفارش صحيحش را دريافت خواهد کرد. کارکنان در قهوه‌ي استارباکس اين‌گونه تعليم ديده‌اند که هربار بهترين تجربه‌ي ممکن را براي مشتريان به‌ارمغان آورند. اين يعني پذيرش مسئوليت اشتباهات احتمالي. همه‌ي ما اشتباه مي‌کنيم. اما مهم اين است که سينه سپر کنيم و با قبول اشتباه‌مان، رفتاري درست از خود بروز دهيم.
?. خلاف مسير رودخانه شنا کنيد

در برخي کشورها، قهوه‌ي استارباکس تقريبا سر هر تقاطعي يک شعبه دارد و اين خوشه‌بندي را تعمدي انجام داده است. يعني برعکس رقيبان، روي الگوي ترافيک، لوکيشن يا خصوصيات جمعيت‌شناختي اهالي محل تمرکز نکرده است. استارباکس تمام مناطق خالي را تحت پوشش خود در آورده است. در ابتدا اين ترس وجود داشت که اين استراتژي، گُل به خودي محسوب شود و نتيجه‌ي عکس داشته باشد. اما همين حرکت جسورانه به شرکت کمک کرد رقيبان را از دور خارج کند و رهبر بازار شود.
بعضي وقت‌ها تنها لازم است خلاف جهت عرف بازار حرکت کنيد و کاري را انجام بدهيد که ساير شرکت‌ها يا به آن فکر نمي‌کنند يا قدرت انجامش ندارند. ممکن است چنين کاري ريسک داشته باشد، اما احتمالا براي شرکت منفعت چشمگيري به همراه خواهد داشت.
________________________________________
: ? راهکار براي ايجاد فرهنگ نوآوري در سازمان‌ها
________________________________________
?. از رسانه‌هاي اجتماعي بهره ببريد
اکثر ما مي‌دانيم که رسانه‌هاي اجتماعي نقش مهمي در فروش‌افزايي و بازاريابي امروزي بازي مي‌کنند. اما چطور مي‌توانيم مؤثرترين حضور را در اين فضاي مجازي داشته باشيم؟ قهوه‌ي استارباکس از اينستاگرام استفاده کرد تا داستان برند خود را تعريف کند. اين برند از شبکه‌هاي اجتماعي تنها براي معرفي و مرور محصولاتش استفاده نکرد، بلکه با انتشار عکس مشترياني که از استفاده‌ي قهوه‌ي استارباکس لذت مي‌بردند، اشتياق مخاطبان خود را بيشتر کرد.
حضور شرکت‌ها در فضاي مجازي يک الزام است. اما مهم‌تر از آن اين است که برنامه‌ي کار درستي براي برند خود پيدا کنيد و مطمئن شويد مخاطبان خود را به برندتان علاقه‌مند کرده‌ايد.
________________________________________
: ?? مزيت بازاريابي در شبکه هاي اجتماعي
________________________________________
?. همه‌چيز مهم است
همه‌چيز را گرامي بداريد. به تمام جزئيات دقت کنيد. چرا؟ چون همه‌چيز مهم است. وقتي حسابداران شرکت پيشنهاد دادند که اگر دستمال توالت از دولايه به يک‌لايه تغيير پيدا کند، شرکت مي‌تواند هزينه‌ها را به‌طرز قابل‌توجهي پايين بياورد، مديران اين پيشنهاد را رد کردند. مديران اعتقاد داشتند که گذاشتن دستمال يک‌لايه با تصوير برند قهوه‌ي استارباکس که «لوکسِ مقرون‌به‌صرفه»‌ جا افتاده بود، منطبق نيست.
?. شرکاي درستي انتخاب کنيد
در طول سال‌هاي فعاليت قهوه‌ي استارباکس، اين برند براي خود شرکايي انتخاب کرده تا به کمک هم، کسب‌و‌کار خود را توسعه دهند. مثلا در سال ???? با يکي از کتاب‌فروشي‌هاي امريکا به نام بارنز و نوبل (Barnes & Noble) شريک شد تا در فروشگاه‌هاي کتاب محصولات قهوه‌ي استارباکس را سرو کند. چه چيزي بيشتر از قهوه هنگام کتاب‌خواندن مي‌چسبد؟
شراکت ديگري هم بين استارباکس و اپل رخ داده است. از سال ???? اپل در اپليکيشن آي تيونز (iTunes) آهنگ‌هايي را معرفي مي‌کند که تنها در استارباکس مي‌توان آنها را گوش داد.
اين برند با برخي سازمان‌هاي ديگر هم همکاري کرده است تا به پيشرفت جوامع کمک کند. از آن جمله مي‌توان به صليب‌سرخ امريکا و سازمان نجات کودکان (Save the Children) اشاره کرد.
چه با شرکت‌هاي مکمل همکاري کنيد چه با سازمان‌هاي خيريه، در هر صورت همکاري با ساير شرکت‌ها به شما کمک مي‌کند به‌سرعت و به‌طور کارآمد، خود را بازاري جديد معرفي کند.
??. ثبات داشته باشيد

ثبات يکي از بهترين راه‌هايي است که مي‌تواند مشتريان را وفادار نگه دارد. اگر شما در يک بازه‌ي زماني، خدماتي درجه‌يک و محصولاتي باکيفيت ارائه بدهيد، از آن پس مشتريان از شما توقع ارائه‌ي همين سطح از خدمات و محصولات را خواهند داشت. قهوه‌ي استارباکس موفق شد در اين زمينه خيلي خوب عمل کند و هميشه کيفيتي ثابت و دائمي به مشتريان تمام شعبه‌ها ارائه دهد. اگر شما وارد شعبه‌ي فرانسه‌‌ي استارباکس شويد و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *