به شماره‌ي ?? مرتبط است. در مقابل مشکلات زندگي انعطاف‌پذيرتر باشيد. يادتان باشد تغيير دادن افکار سفت و سخت آسان‌تر است تا اينکه بخواهيد موقعيت‌هاي سفت و سختي که جلوي ايده‌‌هاي شما را گرفته‌اند، تغيير بدهيد.
??. در لحظه زندگي کنيد
به جاي نگراني درباره‌ي گذشته يا وحشت در مورد آينده، واقعا از زمان حال لذت ببريد. اين همه‌ي چيزي است که ما داريم: «زندگي در زمان حال». وقتي در حال زندگي کنيم، نگراني‌هاي گذشته و آينده نمي‌توانند ما را مضطرب کنند.
________________________________________
: چگونه در زمان حال زندگي کنيم؟
________________________________________
??. کمتر نگران شويد
ظاهرا روزانه بين ??,??? – ??,??? بار فکر مي‌کنيم که در واقع ??% آنها بي‌معني و تصادفي هستند. ياد بگيريد نگراني‌هايتان را کمتر مرور کنيد؛ زيرا اغلب نگراني‌ها بي‌حاصل‌اند و هرگونه آرامشي را از ذهن دور مي‌کنند.
??. مدعي باشيد!
شما به همان اندازه حق داريد اينجا باشيد و نظرتان را اعلام کنيد که يک نفر ديگر حق دارد. وقتي ما به يک فرد کم‌ادعا و تسليم‌شده تبديل مي‌شويم، در واقع به زيان خودمان عمل کرده‌ايم. مدعي بودن به اين معنا اين نيست که شما و نيازهايتان نسبت به بقيه اولويت داريد؛ منظورمان اين است خودتان را دست‌کم نگيريد و کاملا مطيع ديگران نباشيد. اين مورد در واقع به سازش و يک موقعيت برد-برد اشاره دارد.
??. حرف دل‌تان را بزنيد

نترسيد از اينکه بگوييد چگونه فکر مي‌کنيد. اين کار کمک‌تان مي‌کند تا به فردي قاطع تبديل شويد. بدانيد که در زندگي‌تان چه مي‌خواهيد. اگر ندانيد چه مي‌خواهيد، چيزي هم به‌دست نخواهيد آورد.
??. زماني براي خودتان داشته باشيد
قدري زمان به خودتان اختصاص بدهيد، يک وقفه براي پرداختن به خودتان ايجاد کنيد. يا کاري را که کاملا خوشحال‌تان مي‌کند، انجام بدهيد تا براي بقيه‌ي امورات زندگي‌تان آماده شويد. تعادل در زندگي بسيار اهميت دارد.
________________________________________
: چطور با خودتان مهربان‌تر باشيد؛ ?? نکته طلايي
________________________________________
??. پرشور و با‌نشاط باشيد
پرهيجان و با‌انرژي باشيد اما طوري عمل نکنيد که باعث آزار ديگران شويد. زماني را براي چيزهايي که از آن لذت مي‌بريد، اختصاص بدهيد. سعي کنيد از موقعيت‌هايي که لذت‌بخش نيستند، سرگرمي بسازيد. زندگي را به يک وضعيت سرزنده و شوخ نزديک کنيد. آيا يادتان مي‌آيد آخرين بار، کي به کودک درون‌تان اجازه‌ي بازي کردن داديد؟
??. بعضي چيزها را رها کنيد
برخي چيزها وجود دارند که شما نمي‌توانيد آنها را تغيير بدهيد، اصلا اهميتي ندارد که چقدر هم سخت تلاش کنيد. ياد بگيريد اين چيزها را پيدا کنيد و به همان حال رها کنيد.
??. بي‌مورد خودتان را سرزنش نکنيد
اينکه همواره در حال سرزنش کردن خودتان باشيد، آن‌چنان تأثير بدي دارد که آرامش را از ذهن دور مي‌کند. اگرچه ممکن است گاهي باعث انگيزه‌ي شما شود (مثلا به دليل اينکه بعدا خودتان را سرزنش نکنيد، مسير اشتباهي انتخاب نکنيد) اما باز هم يک احساس مسموم است. دلايل سرزنش کردن خودتان را بررسي کنيد تا مطمئن شويد که خودتان را تحت فشار‌هاي غير‌ضروري قرار نداده‌ايد.
??. قدردان باشيد

تمرکز روي نعمت‌هاي زندگي و سپاسگزار بودن به‌خاطر تمام چيزهاي خوبي که در زندگي‌تان داريد، آرامش دروني شما را ارتقا مي‌دهد. هر از گاهي آنها را به خودتان يادآوري کنيد.
??. شکست را به‌عنوان راهي براي يادگيري ببينيد
شکست بازتابي منفي دارد؛ اما همه شکست مي‌خورند و همه آن را تجربه مي‌کنند. چگونه مي‌توانيد بدون شکست چيزي ياد بگيريد؟ ديد درست نسبت به شکست، شجاعت را تقويت مي‌کند. شکست به معني ناتواني شما نيست، بلکه به اين معني است مسيري که قبلا امتحان کرديد، اشتباه بوده است.
________________________________________
: چطور شکست را به پيروزي تبديل کنيم؟
________________________________________
??. با ديگران ارتباط برقرار کنيد
يکي از لذت‌بخش‌ترين و عالي‌ترين لحظات زندگي، وقت‌هايي است که در کنار ديگران هستيم و آنها را هم در شادي‌هايمان شريک مي‌کنيم.
??. محدوديت‌هايتان را بسنجيد
اگر در محدوده‌ي امن و راحت‌تان باقي بمانيد هرگز پتانسيل و استعداد واقعي خودتان را نمي‌شناسيد. طبق يک گفته‌ي قديمي:
«خيلي بهتر است که به گذشته نگاه کنيد و عبرت بگيريد تا اينکه پشيمان شويد که چرا براي آنچه که آرزويش را داشتيد، تلاش نکرديد.»
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

??. براي احساسات منفي روزنه‌ي فرار پيدا کنيد
ورزش‌ها، انجمن‌هاي آنلاين، افراد هم‌فکر، سرگرمي‌ها و هرچه که به شما خوشي و شادي بدهد، راه خوبي براي خارج شدن از احساسات منفي روزانه هستند. احساسات منفي مي‌توانند به بيماري منجر شوند؛ پس تنش و نااميدي را در کنار ديگران از خود دور کنيد و شاد باشيد.
________________________________________
: افکار مسمومي که افراد موفق از آنها پرهيز مي‌کنند
________________________________________
??. آهسته‌تر! چرا اين همه عجله؟

چرا بايد همه‌ي کارها امروز انجام شود؟ اغلب خودمان را تحت فشارهاي غير‌واقعي و غيرضروري قرار مي‌دهيم. با بي‌صبري‌تان مقابله کنيد، آگاه باشيد و از هر لحظه‌ي زندگي‌تان لذت ببريد.
??. بايد‌ها و نبايدها را به چالش بکشيد
بايدها و نبايدهاي دست‌وپاگيري که فقط باعث مي‌شوند فشار بيشتري در زندگي احساس کنيم، هرگز ما را به سمت آسودگي و آرامش درون سوق نمي‌دهند. «بايد» را با «تلاشم رو مي‌کنم» جايگزين کنيد. زندگي را در قالب و با قواعدِ خودتان تعريف کنيد و از زندگي‌تان لذت ببريد.
??. مهربان باشيد
مهرباني بي‌هزينه است و به‌راستي مؤثر است. هنگامي که محبت مي‌کنيم، آن محبت به ما قوت قلب مي‌دهد.
??. مقايسه نکنيد
فراموش کنيد مردم چه مي‌گويند و يا چه‌کار مي‌کنند. خود شما چه مي‌خواهيد؟ ما همگي الگوهايي براي خودمان داريم که بايد دنبال کنيم، هرچه مي‌يابيم و هرچه در زندگي تجربه مي‌کنيم منحصربه‌فرد و يگانه است. فقط روي مسير زندگي خودتان تمرکز کنيد و خودتان را با ديگران مقايسه نکنيد.
??. به خودتان ايمان داشته باشيد
با خودتان صحبت کنيد و از جملات مثبت و اميدبخش استفاده کنيد. يکي از مثال‌هاي خوبي که منجر به افزايش آرامش ذهني مي‌شود اين است: «مهم نيست در مسير من چي پيش بياد، من واسش يه راهي پيدا مي‌کنم». به خودتان باور داشته باشيد و مرتبا يادآوري کنيد که همه چيز درست خواهد شد.
??. هر وقت امکانش بود مقداري پول پس‌انداز کنيد

پس‌انداز کردن هميشه ايده‌ي خوبي است. اگر مي‌توانيد مرتب پس‌انداز کنيد که خيلي خوب است، اما اگر نمي‌توانيد جلوي‌ خودتان را بگيريد تا خرج نکنيد، مي‌توانيد فرض کنيد يک بدهي داريد. هر ماه مقدار مشخصي پول براي آن بدهي کنار بگذاريد. بعد از مدتي که بدهي‌ فرضي‌تان صاف شد، مي‌بينيد کلي پول پس‌انداز کرده‌ايد. همين روش را مي‌‌توانيد دوباره و دوباره هم استفاده کنيد.
________________________________________
: چگونه پس انداز کنيم؛ چگونه مي‌توانيم هم حالا خرج کنيم هم در آينده
________________________________________
??. قناعت کنيد
پول مي‌تواند آزادي و انتخاب بياورد؛ اما نمي‌تواند نياز ما را به خوشبختي فرونشاند. در زندگي به چيزهاي ساده‌ قناعت کنيد. اين همان چيزي است که لذت ماندگار و آرامش دروني به بار مي‌آورد.
??. دورنمايي از آينده داشته باشيد
هميشه آينده را هم در نظر بگيريد. آيا هفته‌ي آينده هم احساسي مشابه امروز خواهيد داشت؟ آيا وضعيت فعلي شما در وضعيت زندگي آينده‌تان مهم است؟ زندگي بزرگتر از احساسي است که امروز داريد. کساني که با اين گفته موافق باشند، امروز و آينده‌ي خوبي خواهند داشت. با تمرکز بر کل زندگي، از آرامش ذهني‌تان محافظت کنيد.
??. بر افکارتان نظارت کنيد
افکار ما مي‌توانند کيفيت زندگي‌مان را افزايش يا کاهش بدهند. مطمئن شويد همان‌طوري مي‌انديشيد که براي‌تان مفيد است. با خودتان حرف بزنيد؛ همان‌طور که بهترين دوستان‌تان با شما حرف مي‌زنند. افکار منفي‌تان هيچ کمکي به شما نمي‌کنند و بدون شک لذت را از زندگي‌تان بيرون مي‌کنند.
??. روي باورتان بايستيد
به دنبال آرزوهاي‌ خودتان باشيد و به نداي قلب‌تان گوش کنيد. هر چقدر که خودتان را براي چيزهايي که ديگران از شما انتظار دارند، تغيير بدهيد، به همان اندازه از آرامش ذهني دور افتاده‌ايد.
??. به اندازه‌ي کافي بخوابيد

وقتي شما خسته‌ و بد‌خُلق هستيد، هيچ چيز به آرامي پيش نمي‌رود. بدن‌تان براي بازسازي به ? ساعت خواب نياز دارد.
________________________________________
: خواب کافي براي بدن چند ساعت است؟
________________________________________
جمع‌بندي
در پايان دوباره يادآوري مي‌کنيم که با خودتان صادق باشيد. بپذيريد که زندگي همواره در حال تغيير است. بيشتر مراقب افکارتان باشيد. خيلي از ما هر روز با افکارمان، خودمان را شکنجه مي‌دهيم. به افکار منفي‌تان کمتر توجه کنيد، به‌جاي آن سعي کنيد زيبايي‌هاي زندگي را ببينيد و روي هدف‌تان در زندگي تمرکز کنيد.
برگرفته از:lifehackشايد براي‌ شما هم پيش آمده باشد که خيلي ناگهاني قدرت تحرک‌تان را از دست مي‌دهيد و هر چقدر تلاش مي‌کنيد نمي‌توانيد حرکت کنيد. در اين حالت بدن‌تان دچار ضعف ناگهاني شده است. اين ضعف ناگهاني گاهي اوقات با استراحت از بين مي‌رود اما گاهي نشان‌دهنده‌ي يک مشکل پزشکي جدي است که بايد خيلي سريع به پزشک مراجعه کنيد. در اين متن ?? علت ضعف ناگهاني بدن را با هم مرور مي‌‌کنيم. براي کسب اطلاعات بيشتر درباره‌ي هر يک از اين موارد مي‌توانيد از لينک‌هايي که در متن قرار داده‌ايم استفاده کنيد.

________________________________________
: چرا هميشه احساس خستگي مي‌کنيم؟
________________________________________
آيا هميشه احساس خستگي مي‌کنيد؟ سستي يا ضعف بدن هنگام خستگي يا بيماري ممکن است براي هر کسي پيش بيايد، در اين حالت مشکل با استراحت حل مي‌شود. گاهي اوقات هم يک ورزش سخت يا نامناسب ماهيچه‌هايتان را سست مي‌کند و لازم است تا زمان بهبودي به آنها استراحت بدهيد. اما اگر دائما و بدون هيچ دليل علمي يا توضيحي احساس ضعف و سستي مي‌کنيد، ممکن است اين ضعف نشان‌دهنده‌ي يک مشکل يا بيماري باشد. وقتي مغز شما از راه سيستم عصبي و نخاع‌ پيامي به ماهيچه‌هايتان بفرستد آنها منقبض مي‌شوند. اگر مغز، سيستم عصبي، ماهيچه‌ها يا اتصال‌هاي بين آنها آسيب ببينند يا تحت تأثير يک بيماري قرار بگيرند، ماهيچه‌هايتان به درستي کار نخواهند کرد که خود علت ضعف ناگهاني بدن است.
تشخيص علت ضعف ناگهاني بدن
اگر بدون هيچ دليلي دچار ضعف ناگهاني بدن شديد، حتما به پزشک مراجعه کنيد. بايد بدانيد که چه مدت است اين احساس را داريد و کدام ماهيچه‌هايتان سست شده‌اند چون احتمالا پزشک‌تان سؤال‌هايي در اين رابطه از شما مي‌پرسد.‌ او ممکن است در مورد ديگر نشانه‌هاي بيماري و سابقه‌ي پزشکي خانواده‌تان هم سؤال‌هايي داشته باشد.
احتمالا پزشک‌تان بازتاب (رفلکس) و احساس ماهيچه‌هايتان را معاينه مي‌کند و در صورت لزوم ممکن است انجام آزمايش‌هاي ديگري را هم توصيه کند مانند:

ام‌آر‌آي (MRI) يا سي‌تي‌اسکن (CT) براي بررسي ساختار داخلي بدن؛
آزمايش‌هاي عصبي براي بررسي کارايي سيستم عصبي؛
برق‌نگاري ماهيچه (EMG) براي بررسي فعاليت عصب‌هاي درون ماهيچه‌ها؛
آزمايش خون براي بررسي احتمال عفونت يا بيماري‌هاي ديگر.
درمان‌هاي پيشنهادي براي ضعف ناگهاني بدن
وقتي پزشک‌تان علت ضعف ناگهاني بدن شما را تشخيص داد، براي‌تان درمان مناسبي را تجويز مي‌کند. برنامه‌ي درماني‌تان با علت ضعف ناگهاني بدن شما و شدت علائم آن متناسب است. در بعضي موارد فيزيوتراپي راه‌ حل خوبي است. ممکن است پزشک‌تان دارو، عمل جراحي يا درمان‌هاي ديگر را نيز تجويز کند.
تشخيص وضعيت‌هاي اضطراري
در بعضي موارد ضعف ناگهاني بدن مي‌تواند نشان‌دهنده‌ي يک مشکل جدي مثل سکته‌ي مغزي ( براي آشنايي با علائم سکته مغزي با چطور همراه شويد) باشد. اگر به‌طور ناگهاني اين نشانه‌ها را مشاهده کرديد خيلي سريع با ??? تماس بگيريد:
ضعف شديد بدن؛
کرخي؛
ازدست دادن توانايي حرکت دادن دست و پاها، راه رفتن، ايستادن يا صاف نشستن؛
از دست دادن توانايي لبخند زدن يا حرکت دادن ماهيچه‌هاي صورت؛
گيجي، دشواري صحبت کردن و فهم مسائل؛
ضعف ماهيچه‌هاي قفسه‌ي سينه و مشکل در تنفس؛
از دست دادن هوشياري.
?? علت ضعف ناگهاني بدن
?. سندروم خستگي مزمن (CFS)

تبليغات

سندروم خستگي مزمن نوعي بيماري است که باعث ناتواني مي‌شود و ويژگي بارز آن احساس خستگي زياد بدون هيچ دليل علمي و پزشکي است.
?. تحليل عضلاني
تحليل عضلاني مجموعه‌اي از بيماري‌هاست که به مرور زمان به ماهيچه‌ها آسيب مي‌رساند و آنها را تضعيف مي‌کند. اين آسيب و ضعف به علت کمبود پروتئين اتفاق مي‌افتد.
?. درماتوميوزيت
درماتوميوزيت يک بيماري التهابي نادر در ماهيچه‌هاست که با سوزش همراه است.
?. فلج اطفال
پوليو يا فلج اطفال يک بيماري به شدت واگيردار است که به دليل حمله‌ي ويروس‌ها به سيستم عصبي بدن اتفاق مي‌افتد.
?. کمبود سديم خون (هيپوناترمي)
کمبود سديم خون وقتي اتفاق مي‌افتد که تعادل ميزان آب و سديم در بدن به هم بخورد. افت سريع سديم خون مي‌تواند علت ضعف ناگهاني بدن، سردرد، حالت تهوع و گرفتگي عضله باشد.
?. نرمي استخوان يا راشيتيسم
اين بيماري باعث ضعيف شدن استخوان‌ها مي‌شود و مشکلات زيادي براي سلامتي به‌وجود مي‌آورد.
?. ضربه‌ي مغزي (کانکاشن)
اين بيماري جزو موارد اورژانسي است که وضعيت هوشياري را تغيير مي‌دهد به مراقبت‌هاي پزشکي نياز دارد.
?. کمبود پتاسيم خون (هيپوکالمي)
کمبود پتاسيم خون باعث خستگي، ضعف و نامنظم شدن ضربان قلب مي‌شود.
?. سستي ماهيچه‌هاي صورت (مياستني گراويس)
سستي ماهيچه‌هاي صورت يک بيماري عصبي-عضلاني است که ماهيچه‌هاي اسکلتي را فلج مي‌کند و ممکن است باعث افتادگي پلک و دوبيني شود.
??. درد اعصاب (نورالژي)
نورالژي درد شديدي است که به دليل آسيب‌ديدگي اعصاب به‌وجود مي‌آيد. آسيب اعصاب ممکن است در هر قسمتي از بدن اتفاق بيفتد اما معمولا در گردن و صورت شايع‌تر است.
??. سکته‌ي مغزي
سکته‌ي مغزي يک وضعيت اضطراري پزشکي است که به درمان و مراقبت فوري احتياج دارد.
??. مهره‌ي سريده
جابه‌جايي مهره ممکن است در هر قسمتي از ستون فقرات (از گردن تا لگن) رخ بدهد.
??. بيماري گريوز
گريوز يک بيماري خودايمن است که باعث مي‌شود غده‌ي تيروئيدتان بيش از اندازه هورمون تيروئيد ترشح کند.
??. پي‌آسيبي محيطي (پريفرال نوروپاتي)
پريفرال نوروپاتي نوعي بيماري است که در اثر آسيب اعصاب ايجاد مي‌شود.
??. هيپرکلسمي
هيپرکلسمي نوعي بيماري است که به دليل زياد بودن کلسيم موجود در خون اتفاق مي‌افتد.
??. هيپوتيروئيديسم (کم‌کاري تيروئيد)
غده‌هاي تيروئيد هورموني ترشح مي‌کنند که ميزان مصرف انرژي سلول‌ها (متابوليسم) را کنترل مي‌کند. هيپوتيروئيديسم زماني اتفاق مي‌افتد که اين هورمون‌ها به اندازه‌ي کافي ترشح نشوند. اگر به اين بيماري توجه نشود ممکن است باعث چاقي مزمن( درباره عوامل چاقي بيشتر بدانيد) و بيماري‌هاي قلبي شود.
??. تحليل عضلاني دوشِن
يکي از ? نوع تحليل عضلاني، تحليل عضلاني دوشن است که يک اختلال ژنتيکي به شمار مي‌رود. اين بيماري ماهيچه‌ها را ضعيف مي‌کند و حتي ممکن است به مرگ منجر شود.
??. سکته‌ي خفيف مغزي
سکته‌ي خفيف در اثر کاهش ناگهاني جريان خون به مغز اتفاق مي‌افتد.
??. بيماري لوگريگ
اسکرولز جانبي آميوتروفيک يا لوگريگ نوعي بيماري است که به مغز و ستون فقرات آسيب مي‌زند و باعث مي‌شود که کنترل ماهيچه‌هاي والنتاري از دست برود.
??. رابدوميوليزيس
رابدوميوليزيس نوعي بيماري است که بافت ماهيچه را از بين مي‌برد و معمولا در اثر جراحت به وجود مي‌آيد.
??. تحليل عضلاني بِکِر
تحليل عضلاني بکر نوعي بيماري ژنتيکي است که به مرور زمان به ماهيچه‌ها آسيب مي‌رساند و به از دست رفتن بافت منجر مي‌شود.
??. تب روماتيسمي

تب روماتيسم از عوارض گلودرد ميکروبي است که اگر به آن رسيدگي نشود به قلب آسيب جدي مي‌رساند.
??. پورفيري
پورفيري نوع نادري از بيماري‌هاي ژنتيکي خوني است که باعث اختلال در توليد همو مي‌شود. همو بخش مهمي از هموگلوبين خون است. رايج‌ترين نوع اين بيماري پوستي، تاردا نام دارد که با تاول زدن خود را نشان مي‌دهد.
??. سندروم گيلن باره
سندروم گيلن‌باره نوعي بيماري خودايمني نادر و خطرناک است. بيماري‌هاي عفوني مثل آنفولانزاي شديد و يا عفونت شُش‌ها باعث اين بيماري مي‌شوند.
??. آکرومگالي
آکرومگالي اختلال هورموني نادري است که به دليل زياد بودن هورمون رشد به‌وجود مي‌آيد. اين بيماري به رشد بيش از حدمنجر مي‌شود.
??. بوتوليسم
بوتوليسم (سم بوتوليسم) يک بيماري نادر اما جدي است که از راه غذا، خاک آلوده و زخم باز منتقل مي‌شود.
??. استخوان شکننده
??. آنوريسم مغزي
آنوريسم يک بيرون‌زدگي به‌صورت حباب در جدار شريان‌هاي مغزي است. اين بيماري غيرقابل پيش‌بيني است و مشکلات زيادي براي فرد به‌وجود مي‌آورد.
??. آماس مغز
آماس مغز در واقع ورم بافت مغز است که معمولا ويروس‌هاي عفوني عامل به‌وجود آمدن اين بيماري هستند، البته در بعضي موارد باکتري‌هاي عفوني هم باعث اين بيماري مي‌شوند.
??