مقالات

این، بیماری، برای، یک، یا

دانلود پایان نامه

به شماره‌ی ?? مرتبط است. در مقابل مشکلات زندگی انعطاف‌پذیرتر باشید. یادتان باشد تغییر دادن افکار سفت و سخت آسان‌تر است تا اینکه بخواهید موقعیت‌های سفت و سختی که جلوی ایده‌‌های شما را گرفته‌اند، تغییر بدهید.
??. در لحظه زندگی کنید
به جای نگرانی درباره‌ی گذشته یا وحشت در مورد آینده، واقعا از زمان حال لذت ببرید. این همه‌ی چیزی است که ما داریم: «زندگی در زمان حال». وقتی در حال زندگی کنیم، نگرانی‌های گذشته و آینده نمی‌توانند ما را مضطرب کنند.
________________________________________
: چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟
________________________________________
??. کمتر نگران شوید
ظاهرا روزانه بین ??,??? – ??,??? بار فکر می‌کنیم که در واقع ??% آنها بی‌معنی و تصادفی هستند. یاد بگیرید نگرانی‌هایتان را کمتر مرور کنید؛ زیرا اغلب نگرانی‌ها بی‌حاصل‌اند و هرگونه آرامشی را از ذهن دور می‌کنند.
??. مدعی باشید!
شما به همان اندازه حق دارید اینجا باشید و نظرتان را اعلام کنید که یک نفر دیگر حق دارد. وقتی ما به یک فرد کم‌ادعا و تسلیم‌شده تبدیل می‌شویم، در واقع به زیان خودمان عمل کرده‌ایم. مدعی بودن به این معنا این نیست که شما و نیازهایتان نسبت به بقیه اولویت دارید؛ منظورمان این است خودتان را دست‌کم نگیرید و کاملا مطیع دیگران نباشید. این مورد در واقع به سازش و یک موقعیت برد-برد اشاره دارد.
??. حرف دل‌تان را بزنید

نترسید از اینکه بگویید چگونه فکر می‌کنید. این کار کمک‌تان می‌کند تا به فردی قاطع تبدیل شوید. بدانید که در زندگی‌تان چه می‌خواهید. اگر ندانید چه می‌خواهید، چیزی هم به‌دست نخواهید آورد.
??. زمانی برای خودتان داشته باشید
قدری زمان به خودتان اختصاص بدهید، یک وقفه برای پرداختن به خودتان ایجاد کنید. یا کاری را که کاملا خوشحال‌تان می‌کند، انجام بدهید تا برای بقیه‌ی امورات زندگی‌تان آماده شوید. تعادل در زندگی بسیار اهمیت دارد.
________________________________________
: چطور با خودتان مهربان‌تر باشید؛ ?? نکته طلایی
________________________________________
??. پرشور و با‌نشاط باشید
پرهیجان و با‌انرژی باشید اما طوری عمل نکنید که باعث آزار دیگران شوید. زمانی را برای چیزهایی که از آن لذت می‌برید، اختصاص بدهید. سعی کنید از موقعیت‌هایی که لذت‌بخش نیستند، سرگرمی بسازید. زندگی را به یک وضعیت سرزنده و شوخ نزدیک کنید. آیا یادتان می‌آید آخرین بار، کی به کودک درون‌تان اجازه‌ی بازی کردن دادید؟
??. بعضی چیزها را رها کنید
برخی چیزها وجود دارند که شما نمی‌توانید آنها را تغییر بدهید، اصلا اهمیتی ندارد که چقدر هم سخت تلاش کنید. یاد بگیرید این چیزها را پیدا کنید و به همان حال رها کنید.
??. بی‌مورد خودتان را سرزنش نکنید
اینکه همواره در حال سرزنش کردن خودتان باشید، آن‌چنان تأثیر بدی دارد که آرامش را از ذهن دور می‌کند. اگرچه ممکن است گاهی باعث انگیزه‌ی شما شود (مثلا به دلیل اینکه بعدا خودتان را سرزنش نکنید، مسیر اشتباهی انتخاب نکنید) اما باز هم یک احساس مسموم است. دلایل سرزنش کردن خودتان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خودتان را تحت فشار‌های غیر‌ضروری قرار نداده‌اید.
??. قدردان باشید

تمرکز روی نعمت‌های زندگی و سپاسگزار بودن به‌خاطر تمام چیزهای خوبی که در زندگی‌تان دارید، آرامش درونی شما را ارتقا می‌دهد. هر از گاهی آنها را به خودتان یادآوری کنید.
??. شکست را به‌عنوان راهی برای یادگیری ببینید
شکست بازتابی منفی دارد؛ اما همه شکست می‌خورند و همه آن را تجربه می‌کنند. چگونه می‌توانید بدون شکست چیزی یاد بگیرید؟ دید درست نسبت به شکست، شجاعت را تقویت می‌کند. شکست به معنی ناتوانی شما نیست، بلکه به این معنی است مسیری که قبلا امتحان کردید، اشتباه بوده است.
________________________________________
: چطور شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟
________________________________________
??. با دیگران ارتباط برقرار کنید
یکی از لذت‌بخش‌ترین و عالی‌ترین لحظات زندگی، وقت‌هایی است که در کنار دیگران هستیم و آنها را هم در شادی‌هایمان شریک می‌کنیم.
??. محدودیت‌هایتان را بسنجید
اگر در محدوده‌ی امن و راحت‌تان باقی بمانید هرگز پتانسیل و استعداد واقعی خودتان را نمی‌شناسید. طبق یک گفته‌ی قدیمی:
«خیلی بهتر است که به گذشته نگاه کنید و عبرت بگیرید تا اینکه پشیمان شوید که چرا برای آنچه که آرزویش را داشتید، تلاش نکردید.»
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

??. برای احساسات منفی روزنه‌ی فرار پیدا کنید
ورزش‌ها، انجمن‌های آنلاین، افراد هم‌فکر، سرگرمی‌ها و هرچه که به شما خوشی و شادی بدهد، راه خوبی برای خارج شدن از احساسات منفی روزانه هستند. احساسات منفی می‌توانند به بیماری منجر شوند؛ پس تنش و ناامیدی را در کنار دیگران از خود دور کنید و شاد باشید.
________________________________________
: افکار مسمومی که افراد موفق از آنها پرهیز می‌کنند
________________________________________
??. آهسته‌تر! چرا این همه عجله؟

چرا باید همه‌ی کارها امروز انجام شود؟ اغلب خودمان را تحت فشارهای غیر‌واقعی و غیرضروری قرار می‌دهیم. با بی‌صبری‌تان مقابله کنید، آگاه باشید و از هر لحظه‌ی زندگی‌تان لذت ببرید.
??. باید‌ها و نبایدها را به چالش بکشید
بایدها و نبایدهای دست‌وپاگیری که فقط باعث می‌شوند فشار بیشتری در زندگی احساس کنیم، هرگز ما را به سمت آسودگی و آرامش درون سوق نمی‌دهند. «باید» را با «تلاشم رو می‌کنم» جایگزین کنید. زندگی را در قالب و با قواعدِ خودتان تعریف کنید و از زندگی‌تان لذت ببرید.
??. مهربان باشید
مهربانی بی‌هزینه است و به‌راستی مؤثر است. هنگامی که محبت می‌کنیم، آن محبت به ما قوت قلب می‌دهد.
??. مقایسه نکنید
فراموش کنید مردم چه می‌گویند و یا چه‌کار می‌کنند. خود شما چه می‌خواهید؟ ما همگی الگوهایی برای خودمان داریم که باید دنبال کنیم، هرچه می‌یابیم و هرچه در زندگی تجربه می‌کنیم منحصربه‌فرد و یگانه است. فقط روی مسیر زندگی خودتان تمرکز کنید و خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.
??. به خودتان ایمان داشته باشید
با خودتان صحبت کنید و از جملات مثبت و امیدبخش استفاده کنید. یکی از مثال‌های خوبی که منجر به افزایش آرامش ذهنی می‌شود این است: «مهم نیست در مسیر من چی پیش بیاد، من واسش یه راهی پیدا می‌کنم». به خودتان باور داشته باشید و مرتبا یادآوری کنید که همه چیز درست خواهد شد.
??. هر وقت امکانش بود مقداری پول پس‌انداز کنید

پس‌انداز کردن همیشه ایده‌ی خوبی است. اگر می‌توانید مرتب پس‌انداز کنید که خیلی خوب است، اما اگر نمی‌توانید جلوی‌ خودتان را بگیرید تا خرج نکنید، می‌توانید فرض کنید یک بدهی دارید. هر ماه مقدار مشخصی پول برای آن بدهی کنار بگذارید. بعد از مدتی که بدهی‌ فرضی‌تان صاف شد، می‌بینید کلی پول پس‌انداز کرده‌اید. همین روش را می‌‌توانید دوباره و دوباره هم استفاده کنید.
________________________________________
: چگونه پس انداز کنیم؛ چگونه می‌توانیم هم حالا خرج کنیم هم در آینده
________________________________________
??. قناعت کنید
پول می‌تواند آزادی و انتخاب بیاورد؛ اما نمی‌تواند نیاز ما را به خوشبختی فرونشاند. در زندگی به چیزهای ساده‌ قناعت کنید. این همان چیزی است که لذت ماندگار و آرامش درونی به بار می‌آورد.
??. دورنمایی از آینده داشته باشید
همیشه آینده را هم در نظر بگیرید. آیا هفته‌ی آینده هم احساسی مشابه امروز خواهید داشت؟ آیا وضعیت فعلی شما در وضعیت زندگی آینده‌تان مهم است؟ زندگی بزرگتر از احساسی است که امروز دارید. کسانی که با این گفته موافق باشند، امروز و آینده‌ی خوبی خواهند داشت. با تمرکز بر کل زندگی، از آرامش ذهنی‌تان محافظت کنید.
??. بر افکارتان نظارت کنید
افکار ما می‌توانند کیفیت زندگی‌مان را افزایش یا کاهش بدهند. مطمئن شوید همان‌طوری می‌اندیشید که برای‌تان مفید است. با خودتان حرف بزنید؛ همان‌طور که بهترین دوستان‌تان با شما حرف می‌زنند. افکار منفی‌تان هیچ کمکی به شما نمی‌کنند و بدون شک لذت را از زندگی‌تان بیرون می‌کنند.
??. روی باورتان بایستید
به دنبال آرزوهای‌ خودتان باشید و به ندای قلب‌تان گوش کنید. هر چقدر که خودتان را برای چیزهایی که دیگران از شما انتظار دارند، تغییر بدهید، به همان اندازه از آرامش ذهنی دور افتاده‌اید.
??. به اندازه‌ی کافی بخوابید

وقتی شما خسته‌ و بد‌خُلق هستید، هیچ چیز به آرامی پیش نمی‌رود. بدن‌تان برای بازسازی به ? ساعت خواب نیاز دارد.
________________________________________
: خواب کافی برای بدن چند ساعت است؟
________________________________________
جمع‌بندی
در پایان دوباره یادآوری می‌کنیم که با خودتان صادق باشید. بپذیرید که زندگی همواره در حال تغییر است. بیشتر مراقب افکارتان باشید. خیلی از ما هر روز با افکارمان، خودمان را شکنجه می‌دهیم. به افکار منفی‌تان کمتر توجه کنید، به‌جای آن سعی کنید زیبایی‌های زندگی را ببینید و روی هدف‌تان در زندگی تمرکز کنید.
برگرفته از:lifehackشاید برای‌ شما هم پیش آمده باشد که خیلی ناگهانی قدرت تحرک‌تان را از دست می‌دهید و هر چقدر تلاش می‌کنید نمی‌توانید حرکت کنید. در این حالت بدن‌تان دچار ضعف ناگهانی شده است. این ضعف ناگهانی گاهی اوقات با استراحت از بین می‌رود اما گاهی نشان‌دهنده‌ی یک مشکل پزشکی جدی است که باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید. در این متن ?? علت ضعف ناگهانی بدن را با هم مرور می‌‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی هر یک از این موارد می‌توانید از لینک‌هایی که در متن قرار داده‌ایم استفاده کنید.

________________________________________
: چرا همیشه احساس خستگی می‌کنیم؟
________________________________________
آیا همیشه احساس خستگی می‌کنید؟ سستی یا ضعف بدن هنگام خستگی یا بیماری ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، در این حالت مشکل با استراحت حل می‌شود. گاهی اوقات هم یک ورزش سخت یا نامناسب ماهیچه‌هایتان را سست می‌کند و لازم است تا زمان بهبودی به آنها استراحت بدهید. اما اگر دائما و بدون هیچ دلیل علمی یا توضیحی احساس ضعف و سستی می‌کنید، ممکن است این ضعف نشان‌دهنده‌ی یک مشکل یا بیماری باشد. وقتی مغز شما از راه سیستم عصبی و نخاع‌ پیامی به ماهیچه‌هایتان بفرستد آنها منقبض می‌شوند. اگر مغز، سیستم عصبی، ماهیچه‌ها یا اتصال‌های بین آنها آسیب ببینند یا تحت تأثیر یک بیماری قرار بگیرند، ماهیچه‌هایتان به درستی کار نخواهند کرد که خود علت ضعف ناگهانی بدن است.
تشخیص علت ضعف ناگهانی بدن
اگر بدون هیچ دلیلی دچار ضعف ناگهانی بدن شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید. باید بدانید که چه مدت است این احساس را دارید و کدام ماهیچه‌هایتان سست شده‌اند چون احتمالا پزشک‌تان سؤال‌هایی در این رابطه از شما می‌پرسد.‌ او ممکن است در مورد دیگر نشانه‌های بیماری و سابقه‌ی پزشکی خانواده‌تان هم سؤال‌هایی داشته باشد.
احتمالا پزشک‌تان بازتاب (رفلکس) و احساس ماهیچه‌هایتان را معاینه می‌کند و در صورت لزوم ممکن است انجام آزمایش‌های دیگری را هم توصیه کند مانند:

ام‌آر‌آی (MRI) یا سی‌تی‌اسکن (CT) برای بررسی ساختار داخلی بدن؛
آزمایش‌های عصبی برای بررسی کارایی سیستم عصبی؛
برق‌نگاری ماهیچه (EMG) برای بررسی فعالیت عصب‌های درون ماهیچه‌ها؛
آزمایش خون برای بررسی احتمال عفونت یا بیماری‌های دیگر.
درمان‌های پیشنهادی برای ضعف ناگهانی بدن
وقتی پزشک‌تان علت ضعف ناگهانی بدن شما را تشخیص داد، برای‌تان درمان مناسبی را تجویز می‌کند. برنامه‌ی درمانی‌تان با علت ضعف ناگهانی بدن شما و شدت علائم آن متناسب است. در بعضی موارد فیزیوتراپی راه‌ حل خوبی است. ممکن است پزشک‌تان دارو، عمل جراحی یا درمان‌های دیگر را نیز تجویز کند.
تشخیص وضعیت‌های اضطراری
در بعضی موارد ضعف ناگهانی بدن می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک مشکل جدی مثل سکته‌ی مغزی ( برای آشنایی با علائم سکته مغزی با چطور همراه شوید) باشد. اگر به‌طور ناگهانی این نشانه‌ها را مشاهده کردید خیلی سریع با ??? تماس بگیرید:
ضعف شدید بدن؛
کرخی؛
ازدست دادن توانایی حرکت دادن دست و پاها، راه رفتن، ایستادن یا صاف نشستن؛
از دست دادن توانایی لبخند زدن یا حرکت دادن ماهیچه‌های صورت؛
گیجی، دشواری صحبت کردن و فهم مسائل؛
ضعف ماهیچه‌های قفسه‌ی سینه و مشکل در تنفس؛
از دست دادن هوشیاری.
?? علت ضعف ناگهانی بدن
?. سندروم خستگی مزمن (CFS)

تبلیغات

سندروم خستگی مزمن نوعی بیماری است که باعث ناتوانی می‌شود و ویژگی بارز آن احساس خستگی زیاد بدون هیچ دلیل علمی و پزشکی است.
?. تحلیل عضلانی
تحلیل عضلانی مجموعه‌ای از بیماری‌هاست که به مرور زمان به ماهیچه‌ها آسیب می‌رساند و آنها را تضعیف می‌کند. این آسیب و ضعف به علت کمبود پروتئین اتفاق می‌افتد.
?. درماتومیوزیت
درماتومیوزیت یک بیماری التهابی نادر در ماهیچه‌هاست که با سوزش همراه است.
?. فلج اطفال
پولیو یا فلج اطفال یک بیماری به شدت واگیردار است که به دلیل حمله‌ی ویروس‌ها به سیستم عصبی بدن اتفاق می‌افتد.
?. کمبود سدیم خون (هیپوناترمی)
کمبود سدیم خون وقتی اتفاق می‌افتد که تعادل میزان آب و سدیم در بدن به هم بخورد. افت سریع سدیم خون می‌تواند علت ضعف ناگهانی بدن، سردرد، حالت تهوع و گرفتگی عضله باشد.
?. نرمی استخوان یا راشیتیسم
این بیماری باعث ضعیف شدن استخوان‌ها می‌شود و مشکلات زیادی برای سلامتی به‌وجود می‌آورد.
?. ضربه‌ی مغزی (کانکاشن)
این بیماری جزو موارد اورژانسی است که وضعیت هوشیاری را تغییر می‌دهد به مراقبت‌های پزشکی نیاز دارد.
?. کمبود پتاسیم خون (هیپوکالمی)
کمبود پتاسیم خون باعث خستگی، ضعف و نامنظم شدن ضربان قلب می‌شود.
?. سستی ماهیچه‌های صورت (میاستنی گراویس)
سستی ماهیچه‌های صورت یک بیماری عصبی-عضلانی است که ماهیچه‌های اسکلتی را فلج می‌کند و ممکن است باعث افتادگی پلک و دوبینی شود.
??. درد اعصاب (نورالژی)
نورالژی درد شدیدی است که به دلیل آسیب‌دیدگی اعصاب به‌وجود می‌آید. آسیب اعصاب ممکن است در هر قسمتی از بدن اتفاق بیفتد اما معمولا در گردن و صورت شایع‌تر است.
??. سکته‌ی مغزی
سکته‌ی مغزی یک وضعیت اضطراری پزشکی است که به درمان و مراقبت فوری احتیاج دارد.
??. مهره‌ی سریده
جابه‌جایی مهره ممکن است در هر قسمتی از ستون فقرات (از گردن تا لگن) رخ بدهد.
??. بیماری گریوز
گریوز یک بیماری خودایمن است که باعث می‌شود غده‌ی تیروئیدتان بیش از اندازه هورمون تیروئید ترشح کند.
??. پی‌آسیبی محیطی (پریفرال نوروپاتی)
پریفرال نوروپاتی نوعی بیماری است که در اثر آسیب اعصاب ایجاد می‌شود.
??. هیپرکلسمی
هیپرکلسمی نوعی بیماری است که به دلیل زیاد بودن کلسیم موجود در خون اتفاق می‌افتد.
??. هیپوتیروئیدیسم (کم‌کاری تیروئید)
غده‌های تیروئید هورمونی ترشح می‌کنند که میزان مصرف انرژی سلول‌ها (متابولیسم) را کنترل می‌کند. هیپوتیروئیدیسم زمانی اتفاق می‌افتد که این هورمون‌ها به اندازه‌ی کافی ترشح نشوند. اگر به این بیماری توجه نشود ممکن است باعث چاقی مزمن( درباره عوامل چاقی بیشتر بدانید) و بیماری‌های قلبی شود.
??. تحلیل عضلانی دوشِن
یکی از ? نوع تحلیل عضلانی، تحلیل عضلانی دوشن است که یک اختلال ژنتیکی به شمار می‌رود. این بیماری ماهیچه‌ها را ضعیف می‌کند و حتی ممکن است به مرگ منجر شود.
??. سکته‌ی خفیف مغزی
سکته‌ی خفیف در اثر کاهش ناگهانی جریان خون به مغز اتفاق می‌افتد.
??. بیماری لوگریگ
اسکرولز جانبی آمیوتروفیک یا لوگریگ نوعی بیماری است که به مغز و ستون فقرات آسیب می‌زند و باعث می‌شود که کنترل ماهیچه‌های والنتاری از دست برود.
??. رابدومیولیزیس
رابدومیولیزیس نوعی بیماری است که بافت ماهیچه را از بین می‌برد و معمولا در اثر جراحت به وجود می‌آید.
??. تحلیل عضلانی بِکِر
تحلیل عضلانی بکر نوعی بیماری ژنتیکی است که به مرور زمان به ماهیچه‌ها آسیب می‌رساند و به از دست رفتن بافت منجر می‌شود.
??. تب روماتیسمی

تب روماتیسم از عوارض گلودرد میکروبی است که اگر به آن رسیدگی نشود به قلب آسیب جدی می‌رساند.
??. پورفیری
پورفیری نوع نادری از بیماری‌های ژنتیکی خونی است که باعث اختلال در تولید همو می‌شود. همو بخش مهمی از هموگلوبین خون است. رایج‌ترین نوع این بیماری پوستی، تاردا نام دارد که با تاول زدن خود را نشان می‌دهد.
??. سندروم گیلن باره
سندروم گیلن‌باره نوعی بیماری خودایمنی نادر و خطرناک است. بیماری‌های عفونی مثل آنفولانزای شدید و یا عفونت شُش‌ها باعث این بیماری می‌شوند.
??. آکرومگالی
آکرومگالی اختلال هورمونی نادری است که به دلیل زیاد بودن هورمون رشد به‌وجود می‌آید. این بیماری به رشد بیش از حدمنجر می‌شود.
??. بوتولیسم
بوتولیسم (سم بوتولیسم) یک بیماری نادر اما جدی است که از راه غذا، خاک آلوده و زخم باز منتقل می‌شود.
??. استخوان شکننده
??. آنوریسم مغزی
آنوریسم یک بیرون‌زدگی به‌صورت حباب در جدار شریان‌های مغزی است. این بیماری غیرقابل پیش‌بینی است و مشکلات زیادی برای فرد به‌وجود می‌آورد.
??. آماس مغز
آماس مغز در واقع ورم بافت مغز است که معمولا ویروس‌های عفونی عامل به‌وجود آمدن این بیماری هستند، البته در بعضی موارد باکتری‌های عفونی هم باعث این بیماری می‌شوند.
??

92