دو نفرتان نشانه این است که مایلید شرایط برای هردویتان مهیا باشد. کافی‌ است از یکدیگر بپرسید «امروز چی کارها کردی؟!» تا نشان بدهید به یکدیگر اهمیت می‌دهید، حتی اگر بعد از ساعتی طولانی گوش‌دادن به طرف مقابل فقط ادای گوش‌دادن را دربیاورید!!
?. وقتی به یکدیگر اعتماد می‌کنید

یکی از نشانه‌ها مهم یک زوج باثبات اعتماد است. هر رابطه‌ای نگرانی‌ها و پستی‌وبلندی‌های خودش را دارد، اما مهم این است به جایی برسید که وقتی طرف مقابل می‌گوید دوست‌تان دارد و می‌خواهد شما کنارش باشید، صدایی پس ذهن‌تان نگوید «واقعا راست می‌گه؟!»
نباید نگران این باشید که طرف‌تان زیرچشمی دیگران را از نظر می‌گذراند یا مدام به نامزد سابقش پیام می‌دهد. بلکه باید مطمئن باشید در گوشی تلفن یا ایمیل‌های او خبری از پیام‌های مشکوک نیست و هنگامی‌که آخر‌هفته‌ها کنارش نیستید، هیچ نگرانی به دل‌تان راه ندهید.
کسی که در رابطه‌اش احساس امنیت می‌کند، نباید مثل کارآگاه‌های خصوصی رفتار کند. اما از خودتان هم نباید غافل شوید؛ قرار نیست پیوسته درحال پاک‌‌سازی گوشی‌تان یا دروغ‌گفتن باشید و زندگی دوگانه‌ای داشته باشید.
رابطه‌ی سالم و محکم در همه‌ی شرایط، چه در سختی‌ها و چه در خوشی‌ها آشکار و صادقانه است.
________________________________________
: راههای جلب اعتماد همسر؛ چه کار کنیم تا همسرمان چشم بسته اعتماد کند؟
________________________________________
?. وقتی بخشی از زندگی هم می‌شوید
اینکه بخش‌هایی از زندگی‌تان فقط برای شما دو نفر باشد، اهمیت دارد. در رابطه‌ی جدی، شما ماجراهایی دارید که خصوصی‌اند و تنها شما دو نفر از آنها باخبرید؛ چیزهایی که فقط شما دو نفر از آنها سر درمی‌آورید.
درعین‌حال مهم است هریک از شما زمانی برای تنهایی خودتان داشته باشید. فراموش نکنید با اینکه در یک رابطه‌ی عاطفی هستید، برای خودتان شخصیتی جداگانه با علاقه‌مندی‌های ویژه‌ی خودتان دارید؛ چیزی که به تقویت رابطه‌تان کمک می‌کند. درواقع با وجودِ زمانی‌که هر یک از شما جداگانه سپری می‌کنید، زمان‌هایی خواهید داشت که باهم می‌گذرانید و ماجراهای مشترکی را تجربه می‌کنید، به‌عبارتی طرف مقابل را در بخش‌هایی از زندگی‌تان شریک می‌کنید.
معرفی شریک عاطفی‌تان به خانواده و دوستان، دعوت او به دورهمی‌های خانوادگی یا مهمانی‌های کاری و تجربه‌ی مشترک علاقه‌مندی‌ها و سرگرمی‌هایتان رابطه‌تان را کامل می‌کند.
هر یک از شما دو نفر وجه‌های گوناگونی دارید، بخشی از آنها در راستای رابطه‌تان و وجوه دیگر در راستای علاقه‌مندی‌ها و اهداف‌ فردی‌تان و همچنین افراد دیگری که نقش مهمی در زندگی‌تان دارند، هستند. مدیریت رابطه‌تان با وجود همه‌ی این بخش‌ها در پس‌زمینه، باعث تکامل رابطه‌تان می‌شود.
?. وقتی با «او» بودن احساس فوق‌العاده‌ای دارد

مردم گفته‌هایتان را فراموش می‌کنند، کارهایتان را فراموش می‌کنند، اما هرگز احساسی را که در آنها خلق کردید فراموش نمی‌کنند.
– مایا آنجلو
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

این نقل‌قول به‌ویژه در رابطه‌ی عاطفی که احساسات نقش اساسی در پیوند‌دادن آدم‌ها دارند، صدق می‌کند. کنار معشوق بودن مثل این است که به خانه‌ی امن و آسوده‌تان برمی‌گردید.
وقتی کنار او هستید بهتر می‌خوابید، گذران وقت را با هیچ‌کسی به‌اندازه‌ی وقت‌گذرانی با او دوست ندارید و وقتی در کنار هم هستید، همه‌چیز ??? برابر بهتر است! اگر شریک عاطفی‌تان خانه‌تان و دنیایتان است، بدانید قضیه جدی است.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? حقیقت روانشناسانه که می‌گوید رابطه عاطفی شما چقدر دوام می‌آورد
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانهوش یا ضریب هوشی به دانسته‌های شما مربوط نیست، بلکه سرعتی است که اطلاعات جدید را دریافت می‌کنید. مطالعات نشان داده‌اند که ضریب هوشی در سن پایین تثبیت می‌شود و تا آخر عمر به همان اندازه می‌ماند. اگرچه ضریب هوشی قطعا تنها چیزی نیست که موفقیت در زندگی را تعیین می‌کند، تحقیقات نشان می‌دهد که حتی مهم‌ترین عامل نیز به شمار نمی‌آید. البته داشتن ضریب هوشی بالا چیز بدی نیست. در واقع، هیچ کس بدش نمی‌آید که هوش بالایی داشته باشد.

________________________________________
: ترفندهایی که شما را باهوش‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد
________________________________________
فرق بین نبوغ و حماقت این است که نبوغ حدی دارد.
– آلبرت انیشتین
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

بسیاری از ما به زندگی خود ادامه می‌دهیم، بدون اینکه دقیقا بدانیم چقدر باهوش هستیم. اندازه‌گیری ضریب هوشی دشوار است و فقط در صورتی که قبول کنید هزینه‌ی تقریبا بالایی به یک متخصص بپردازید، می‌توانید بفهمید که ضریب هوشی‌تان چقدر است. تحقیقات جدید نشانه‌های جدیدی یافته‌اند که تجربیات اولیه‌ی زندگی را به هوش بالا مرتبط می‌سازند. اگر هر کدام از این نشانه‌ها برای شما صادق باشد، احتمالا ضریب هوشی بالایی دارید.
?. مضطرب هستید

فکر اینکه اضطراب چیز خوبی باشد سخت است؛ اما شواهد می‌گویند که احتمالا مضطرب بودن خیلی هم بد نیست. روان‌پزشکی به نام جرمی کاپلان (Jeremy Coplan) بر روی بیمارانی با اختلالات اضطراب مطالعه کرد و دریافت که افراد با شدیدترین علائم بیماری، هوش بالاتری نسبت به افرادی با علائم متوسط بیماری داشتند. سایر مطالعات نیز رابطه‌ی بین نمرات بالاتر در ضریب هوشی کلامی را با میزان اضطراب بالاتر تأیید کرده‌اند. همچنین یک آزمایش پیچیده در مرکز میان‌رشته‌ای هرزلیا (herzliya) در اسرائیل انجام شد. در این آزمایش، محققان از شرکت‌کنندگان می‌خواستند تا کارهای هنری را که توسط یک برنامه‌ی نرم‌افزاری نمایش داده می‌شد، ارزیابی کنند و سپس یک ویروس کامپیوتری جعلی ایجاد می‌کردند، طوری که به نظر می‌رسید شرکت‌کنندگان کاری کرده‌اند که کامپیوتر ویروسی شده است. سپس شرکت‌کنندگان را به یک مأموریت اضطراری می‌فرستادند تا به دنبال پشتیبانی فنی بروند، و در این راه، موانع دیگری برای‌شان قرار دادند. آنها دریافتند که مضطرب‌ترین شرکت‌کنندگان دارای بالاترین تمرکز و کارایی در انجام تکالیف بودند. پس دفعه‌ی بعد که کسی به شما گفت دست از نگرانی بردارید،‌ بگویید این نگرانی ناشی از نبوغ بسیار بالای شماست و دست خودتان نیست!
?. از سنین پایین خواندن را آغاز کردید
یک مطالعه‌ در بریتانیا بر روی ???? جفت دوقلوی همسان نشان داد که علی‌رغم ژن‌های یکسان، کودکانی که از سن پایین‌تر خواندن را آغاز می‌کنند، نمرات بالاتری در ضریب هوشی (هم کلامی و هم غیرکلامی) نسبت به خواهر و برادرشان کسب می‌کنند. شاید ظاهرا توضیحش بسیار آسان باشد:‌ کودکانی زودتر خواندن را یاد گرفتند که باهوش‌تر بودند. اما قضیه به این سادگی نیست. محققان نتیجه گرفتند که یاد گرفتن زودهنگام خواندن، در واقع بر رشد اثر می‌گذارد و باعث باهوش‌تر شدن کودک می‌شود. پس اگر از سن پایین شروع به خواندن کردید، شاید به خاطر این نباشد که باهوش هستید؛ بلکه احتمالا شما باهوش هستید، چون از سن پایین شروع به خواندن کردید.
?. چپ دست هستید

به نظر می‌رسد معلمانی که تلاش می‌کردند تا کودکان چپ دست را وادار به نوشتن با دست راست کنند، کارشان اشتباه بوده است. اگرچه شواهد بسیار کم و اثبات‌نشده‌ای در مورد رابطه‌ی بین چپ دست بودن و ارتکاب جرم وجود دارد، چپ دست بودن از نظر هوشی دارای فوایدی است. یک مطالعه‌ی گسترده نشان داد که چپ دست بودن با تفکر واگرا ارتباط دارد و این ارتباط در مردان بیشتر دیده می‌شود. تفکر واگرا به معنای یافتن راه‌حل‌های جدید در حل‌ مسئله و نیز توانایی منحصر به فرد در ترکیب دو موضوع بی‌ربط و معنادار ساختن‌شان است که یکی از نشانه‌های نبوغ به شمار می‌آید.
?. در کودکی موسیقی یاد گرفته‌اید
مطالعات مختلفی نشان می‌دهند که آموزش موسیقی باعث افزایش هوش کلامی و عملکرد اجرایی می‌شود. این مهارت‌ها برای تمرکز و خودکنترلی بسیار مهم هستند. در مطالعه‌ای که توسط روان‌پزشکی به نام سیلوین مورنو (Sylvain Moreno) انجام شد، ?? کودک در سنین بین ? و ? در یک برنامه‌های آموزش کامپیوتری شرکت کردند که توسط یک معلم اداره می‌شد.
برای چهار هفته، پنج روز در هفته و روزی یک ساعت، نیمی از دانش‌آموزان یک برنامه‌ی موسیقی و نیم دیگر یک برنامه‌ی هنرهای تجسمی انجام می‌دادند. در پایان آزمایش، ??? کودکانی که آموزش موسیقی دیده بودند در ضریب هوشی کلامی پیشرفت داشتند. پس اگر در کودکی تحت آموزش موسیقی قرار گرفته‌اید، نشانه‌ی خوبی برای ضریب هوشی بالاتر شماست.
?. شوخ‌طبع هستید
دلقک‌ها خوشحال شوند! تحقیق‌ها نشان داده‌اند که ارتباط قوی بین شوخ‌طبعی و نمرات بالا هم در هوش کلامی و هم استدلال انتزاعی وجود دارد. ظاهرا بامزگی شما نتیجه‌ی ذهن باهوش‌تان است.
جمع‌بندی
این فهرست قطعا کامل نیست و اگر هیچ کدام از موارد بالا برای شما صادق نیست، اصلا بدین معنا نخواهد بود که امکان ندارد ضریب هوشی بالایی داشته باشید ولی اگر تعداد زیادی از این موارد در شما وجود دارد، احتمالا باهوش‌تر از متوسط جامعه هستید.
برگرفته از: linkedin

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع یادگیری، هوش و تقویت حافظه
هیچ‌وقت برای یادگرفتن دیر نیست

7000تومانهیچ‌چیز بدتر از این نیست که دیگران به‌دلیل بوی بدِ بدن فرد، از او فاصله بگیرند و احساس ناخوشایندی در کنارش داشته باشند. این موضوع به‌ویژه برای خانم‌ها بسیار ناراحت‌کننده است. پس از انجام تمرینات ورزشی، می‌توان با دوش‌گرفتن یا با استفاده از دئودورانت بوی بدِ عرق را به‌سادگی برطرف کرد. حتی پس از خوردن یک ساندویچ همبرگر پر از پیاز، می‌توان با مسواک و خمیردندان نعنایی بوی بدِ دهان را رفع کرد. اما در برخی موارد ممکن است بوی بدِ بدن به دلایل خاصی مانند بیماری باشد که رفع آن به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. بوی بدن می‌تواند با سلامتی فرد در ارتباط باشد. به این دلیل که برخی بیماری‌ها یک بوی منحصربه‌فرد و مشخص تولید می‌کنند که از روی آن می‌توان بیماری را تشخیص داد.
در این مطلب، ? بوی خاص بدن را که باید به آنها توجه بیشتری داشته باشید، بررسی خواهیم کرد. این بوها ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشند. تشخیص زودهنگام آنها می‌تواند در کنترل بیماری یا پیشگیری از آن بسیار مؤثر باشد.

:
? نشانه جسمی که هشدار می‌دهد سلامت روحی شما در خطر است
بوی بد دهان نشانه چه بوده و درمان آن چگونه است؟
از بین بردن بوی بد بدن با ?? روش ساده خانگی
استشمام بوی میوه‌مانند از دهان: نشانه‌ی دیابت است
یکی از عوارض حاد دیابت، کتواسیدوز دیابتی است که در نتیجه‌ی کمبود انسولین و افزایش قندخون در بدن ایجاد می‌شود. معمولا افراد مبتلا به دیابت نوع ? بیشتر از افراد مبتلا به دیابت نوع ? با این مشکل مواجه می‌شوند.
در این حالت، بدن شما نمی‌تواند انرژی لازم را ایجاد کند و بنابراین از تجزیه‌ی اسیدهای چرب برای تأمین انرژی استفاده می‌کند. این سبب می‌شود مواد شیمیایی اسیدی به نام کتون در خون تولید شود. یکی از این اسیدها، استون است که در پاک‌کننده‌های لاک ناخن به کار می‌رود و سبب می‌شود از نفس‌تان بویی مانند بوی میوه به مشام برسد. احتمالا خودتان متوجه آن نخواهید شد تا زمانی که کسی آن را به شما بگوید، اما پزشک به‌محض ورود شما به اتاقش آن را احساس خواهد کرد.

عوارض این بیماری بسیار جدی است و حتی احتمال خطر مرگ را افزایش می‌دهد. به‌دلیل استفراغ و ادرار مکرر، بدن به میزان زیادی مایعات از دست می‌دهد و این بسیار خطرناک است.
این بیماری معمولا با نشانه‌های دیگر دیابت مانند خستگی، تاریِ دید و کاهش‌ وزنِ بی‌دلیل همراه است، اما ممکن است فرد همه‌ی این علائم را هم‌زمان باهم نداشته باشد. این امر سبب تأخیر در تشخیص بیماری و درمان آن می‌شود. بنابراین اگر تشخیص دادید که از دهان‌تان بوی استون یا میوه به مشام می‌رسد و با یک یا چند نشانه مانند خستگی، خشکی دهان، دشواریِ تنفس یا درد شکمی همراه است، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
تبلیغات

پزشک ابتدا خون‌تان را ازلحاظ سطح کتون بررسی می‌کند (برای این‌ کار باید آزمایش خون بدهید). سپس برای جبران مایعاتِ ازدست‌رفته و بازگرداندن سطح قندخون به حالت طبیعی، با انسولین‌درمانی به شما کمک خواهد کرد.
بوی بدِ پا: نشانه‌ی بیماری «پای ورزشکار» است
اگر همه‌ی راه‌ها را برای خلاصی از بوی بدِ کفش‌تان امتحان کرده‌اید اما هنوز پایتان بوی بدی می‌دهد، ممکن است دلیل آن عفونت قارچی باشد. اگر در اطراف پنجه‌ی پا پوست خشک و زبر، سرخی و تاول مشاهده می‌کنید، ممکن است به بیماری پای ورزشکار (athlete’s foot) مبتلا شده باشید. در این بیماری، بوی نامطبوعی از پا به مشام می‌رسد که حاصلِ ترکیب باکتری‌ها و قارچ‌های فاسدکننده‌ی پوست پا و بافت‌های اطراف انگشتان پا است. اگر پاها را بخارانید، به‌راحتی ممکن است عفونت و قارچ را به سایر نقاط بدن مانند کشاله‌ی ران یا زیربغل هم منتقل کنید که این نیز به نوبه‌ی خود سبب ساطع شدن بوی بد از آنها خواهد شد.
به‌موجبِ این بیماری، بافت نواحی بین انگشتان نرم و مرطوب می‌شود و بنابراین مکان مناسبی برای رشد بیشتر باکتری‌ها خواهد بود. به‌مرور زمان، بیماری‌های پیچیده‌تری مانند سلولیت و عفونت‌های باکتریایی هم به بافت‌های بدن افزوده خواهد شد. بنابراین به‌هیچ‌عنوان نباید آن را نادیده بگیرید. به‌محض دیدن علائم در پاها، از اسپری‌های ضدقارچ مانند لوتریمین یا تیناکتین استفاده کنید. اگر پس از دو هفته مشکل پاها برطرف نشد، به پزشک مراجعه کنید تا شما را دقیق‌تر معاینه کند و درمانی هدف‌مندتر برای‌تان درنظر بگیرد.
اگر در باشگاه ورزشی به این بیماری مبتلا شده‌اید، باید مراقب باشید تا بیماری دوباره به سراغ‌تان نیاید. برای پیشگیری بهتر است در اتاق رختکنِ باشگاه، کفش‌تان را عوض نکنید. همچنین کفش‌تان را در کمدهای آنجا قرار ندهید. ازآنجاکه قارچ‌ها در محیط مرطوب رشد می‌کنند، پاهایتان را با پودر بچه خشک کنید تا عرق نکنند.
بوی بدِ مدفوع: نشانه‌ی عدم تحمل لاکتوز است

هنگامی‌که روده‌ی کوچک نمی‌تواند به‌اندازه‌ی کافی، آنزیم لاکتاز را برای هضم لاکتوز (شکر موجود در محصولات لبنی) تولید کند، بدن نسبت به لاکتوز تحمل‌ناپذیر می‌شود.
بنابراین روده‌ی کوچک به‌جای آنکه لاکتوز را مستقیم به سوی جریان‌خون هدایت کند، آن را به روده‌ی بزرگ می‌فرستد و باکتری‌های روده آن را تخمیر می‌کنند. این سبب شُل و بدبو شدن مدفوع، نفخ و بدبوشدن هوای درون روده می‌شود.
تحمل‌ناپذیری نسبت به لاکتوز، مشکلی تقریبا رایج است. حدود ?? درصد از افراد با هضم لبنیات مشکل دارند. اما واکنش‌های شدید مانند درد معده، تهوع، اسهال و استفراغ به همراه خروج گازهای بدبو از روده در هر فرد متفاوت است.
برای بسیاری از افراد، فقط ?? گرم لاکتوز (حدود ??? میلی‌لیتر شیر یا یک فنجان بستنی) می‌تواند علائم ناراحت‌کننده‌ای را ایجاد کند. بنابراین اگر هوای خارج‌شده از روده یا مدفوع‌تان (به‌ویژه پس از خوردن شیر) بدبوست، با پزشک مشورت کنید.
پزشک مشکل‌تان را تشخیص می‌دهد و به جلوگیری از بروز سایر مشکلات مربوط به روده، مانند بیماری کرون که ممکن است دلیل ایجاد بوی بد مدفوع باشد کمک می‌کند. حتی ممکن است قرص لاکتاز حاوی آنزیم لاکتاز را به‌منظور هضم لبنیات در عرض ?? دقیقه تجویز کند.
بوی بد ادرار: ممکن است به‌دلیل عفونت دستگاه ادراری باشد
عفونت دستگاه ادراری سبب می‌شود بوی بسیار زننده تقریبا شبیه به بوی مواد شیمیایی از ادرار ساطع شود. این هنگامی اتفاق می‌افتد که باکتری‌ها (به‌ویژه باکتری E.coli) وارد دستگاه و مجاری ادراری می‌شوند. این باکتری‌ها پس از تجمع در مثانه، سبب عفونت این بخش از بدن می‌شوند.
این بیماری در زنان به‌دلیل کوتاه‌تر بودن مجاری ادراری‌شان شایع‌تر است. بنابراین هنگامی‌که بوی بدی از ادرار استشمام می‌کنید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا ادرارتان آزمایش شود.
بوی بد دهان در صبح: می‌تواند نشانه‌ای از آپنه‌ی خواب باشد

اگر با وجود آنکه به‌طور مرتب دندان‌هایتان را مسواک می‌زنید باز هم صبح‌ها دهان‌تان بوی بد می‌گیرد، ممکن است به آپنه‌ی خواب مبتلا باشید. آپنه‌ی خواب نوعی اختلال است که سبب می‌شود تنفس شما به‌طور متناوب در خواب متوقف شود.
آپنه‌ی خواب منجر به خروپف شدید می‌شود و بنابراین مجبورید در طول خواب از راه دهان نفس بکشید. به‌همین‌دلیل دهان‌تان خشک و بدبو می‌شود و باکتری‌ها به‌راحتی در آن پرورش می‌یابند. انواع خاصی از این باکتری‌ها پس از تکثیرشدن، گاز گوگرد تولید می‌کنند که سبب می‌شود از نفس‌تان بوی تخم‌مرغ گندیده به مشام برسد.
اگر تمام علت‌های بوی بد دهان‌تان را رفع کرده‌اید، اما هنوز هم صبح‌ها دهان‌تان بدبوست و در طول روز هم از خواب‌آلودگی رنج می‌برید، هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید. این بسیار مهم است که آپنه‌ی خواب به‌سرعت تشخیص داده شود. زیرا ممکن است با دیابت، فشارخون بالا و مشکلات قلبی ارتباط داشته باشد. بهتر است هرچه