دانلود پایان نامه

کنید. مشخص کنید این مهارت‌ها چطور به دستیابی به اهداف بلندمدت کمک می‌کنند. دانش و مهارت‌های دیگری را که در رسیدن به اهداف بلندمدت سازمان مؤثر هستند، شناسایی کنید.
یک محیط کاری خلق کنید که افراد را به یادگیری و برقراری جریان آزاد دانش و رویکردهای جدید تشویق کند.
با معرفی اشتباهات و شکست‌ها به عنوان فرصتی برای یادگیری، بروز و نشر افکار نو را تحریک کنید. اشتباهات باعث می‌شوند شما نگاهی به خودتان و محدودیت‌هایتان بیندازید. با بررسی الگوهای رفتاری‌تان می‌توانید برداشت‌ها، محاسبات و رفتارهایی را که منجر به تکرار اشتباهات می‌شوند، شناسایی و آنها را اصلاح کنید.
زمانی را به فعالیت‌هایی مانند شرکت در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی که به پیشرفت و توسعه کمک می‌کنند، اختصاص بدهید.
________________________________________
: برترین تکنیک های خلاقیت؛ حس نوآوری را در خود تقویت کنید
________________________________________
?. مدیران خلاق، جسورانه مدیریت می‌کنند

مدیران خلاق کنش‌گرا هستند و با قدرت و اطمینان مدیریت می‌کنند. آنها موقعیت‌های دشوار را به فرصت‌هایی برای نمایش قابلیت‌هایشان و پذیرفتن مسئولیت تصمیم‌های مخاطره‌آمیز تبدیل می‌کنند. این مدیران به دنبال جلب توجه دیگران در جلسات و بحث‌ها هستند و بنابراین از نظرهای متفاوت و ناسازگار هراس ندارند.
برای دستیابی به رهبری جسورانه، مدیران باید رفتارهای زیر را در خود تقویت کنند:
در مواجهه با موقعیت‌های دشوار، جایگزین‌های ممکن را در نظر بگیرید، ریسک‌ها را شناسایی و با آنها مقابله کنید و برای رویارویی با واکنش‌های (شاید منفی) دیگران آماده باشید.
با وجود مخالفت‌ها و مقاومت‌های احتمالی، نظرات و احساسات‌تان را به روشنی و با قاطعیت بیان کنید.
باید تفاوت قاطعیت و زورگویی را بدانید. موقعیت‌ها و افرادی را که در هر دو دسته جای می‌گیرند، شناسایی کنید. کلید قاطعیت این است که دیدگاه‌تان را با دیگران در میان بگذارید، بدون اینکه آنها را مجبور به پذیرش آن بکنید.
اثرگذاری رهبران قاطع به این دلیل است که آنها تلاش می‌کنند تا به یک راهِ‌حل برد-برد برسند و به نظر دیگران (حتی وقتی موافق آن نیستند) احترام بگذارند.
ویژگی‌های مثبت رهبری را در دیگران شناسایی و از آنها تقدیر کنید.
________________________________________
: ?? سوالی که رهبران با هوش هیجانی بالا از خودشان می‌پرسند
________________________________________
?. مدیران خلاق از فرصت‌ها به بهترین شیوه بهره‌ می‌برند

مدیران خلاق عملکرد بهتری در بهره‌برداری از فرصت‌ها دارند. آنها با روحیه‌ی کنش‌گری‌شان برای کسب موفقیت پیش‌قدم می‌شوند. چنین مدیرانی پیش از هر اقدامی، موانع را شناسایی می‌کنند؛ اما در دام تحلیل بیش‌ از حد نمی‌افتند. آنها به دنبال عملکرد خوب هستند و قادرند مستقل و با کم‌ترین حمایت برای مدت طولانی کار کنند. آنها همچنین قادرند برای بهره‌گیری از فرصت‌های جدید، به سرعت تغییر رویه بدهند.
برای تقویت این ویژگی، نکات زیر توصیه می‌شوند:
‌مشکلات و پس‌رفت‌ها را در مسیر خلق فرصت‌های نو و استراتژی‌های رقابتی جدید ارزیابی کنید. مزیت‌های تغییر وضعیت و پیشرفت‌ را تشخیص بدهید. مثلا مدیر باید پیوسته توانایی‌های تیمش را برای انجام پروژه بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا برای تحقق همه‌ی اهداف و انتظارات در زمان‌بندی معین، به منابع بیشتری نیاز است یا خیر.
موفقیت‌های قبلی‌تان را بررسی کنید. این فرصت‌ها چه ویژگی‌های مشترکی دارند و چه تهدیدهایی به همراه داشته‌اند؟
بدانید که لزومی ندارد به تنهایی برای بهره‌گیری از فرصت‌ها اقدام کنید. با درخواست کمک از کارکنان ارزشمند و خبره به طور گروهی اقدام کنید.
________________________________________
: مزایا و معایب مدیریت کلاسیک چیست
________________________________________
?. مدیران خلاق رویکرد استراتژیک‌شان را حفظ می‌کنند

مطالعات نشان داده است مدیران خلاق امتیاز بالاتری در پیگیری و حفظ رویکرد استراتژیک دارند. این مدیران از روندهای صنعت و آثار آنها بر کسب‌وکارشان آگاهند، شناخت دقیقی از کسب‌وکار، بازار و مشتریان دارند و در شناسایی فرصت‌های استراتژیک یا تهدیدها خبره هستند. این مدیران پیوسته در اجتماعات و رخدادهای مربوط به صنعت حضور دارند تا محیط بیرونی را به خوبی بشناسند. همچنین آن‌قدر در توصیف و معرفی روش‌های مناسب برای پیشبرد کسب‌وکار مهارت دارند که می‌توانند مخالفان را هم متقاعد کنند.
برای تقویت رویکرد استراتژیک باید توصیه‌های زیر را در پیش بگیرید:
انجمن‌های چندمنظوره را راه‌اندازی کنید و در آنها حضور داشته باشید.
تحلیل SWOT را انجام دهید. دانش سازمان‌تان را با میزان دانش سازمان‌های رقیب مقایسه و دانش‌ و مهارت‌های لازم را برای اجرای استراتژی سازمان‌تان شناسایی کنید.
به جای استفاده از فرصت‌های یادگیری اتفاقی، پیوسته فعالیت‌هایی برای آموزش موضوعات مربوط به استراتژی ترتیب بدهید. کار را با تعیین میزان شناخت سازمان‌تان از عوامل مؤثر در رقابت‌پذیری (مثلا به چه دلیل مشتریان محصول یا خدمات شما را می‌خرند)، آغاز کنید. برنامه‌های آموزشی مرتبط با این عوامل تهیه کنید.
افراد مختلف سازمان را در فرایند برنامه‌ریزی استراتژیک شریک کنید.
یک استراتژی چندساله شامل گام‌های ضروریِ شما و کارکنان برای رشد کسب‌وکار تهیه کنید. موفقیت‌های پیشین را مشخص و تعیین کنید چگونه می‌توانید آنها را در روندهای آتی تکرار کنید.
________________________________________
: مدیریت استراتژیک چیست؟
________________________________________
چند نکته‌ی قابل توجه

یک ویژگی مهم که مدیران خلاق نسبت به دیگران در آن عملکرد ضعیفی دارند، نظم و ترتیب است. بنابراین سازمان‌ها باید اقدامات نوآورانه را به افرادی که در مدیریت پروژه خبره هستند بسپارند یا ابزار لازم را برای آموزش مدیران خلاق و نوآور برای مدیریت دقیق‌تر و مؤثرتر فراهم کنند.
نتایج دیگر نشان داد شناخت قوی از گرایش مشتریان در تقویت رویکرد استراتژیک نسبت به بازار در رهبران نقش مهمی دارد. کارمندانی که در آغاز مسیر حرفه‌ای‌شان هستند و همیشه در تصمیم‌گیری‌شان دیدگاه مشتری را در نظر می‌گیرند، شناسایی کنید. این اشخاص ممکن است نوآوران آینده باشند! انتخاب این کارکنان مشتری‌محور برای کار در پروژه‌های استراتژیک و کار روی عواملی که تجربه‌ی مشتری را شکل می‌دهند، در تبدیل شدن آنها به مدیران خلاق آینده مؤثر است.
در پایان، بررسی سبک‌های رفتاری افراد با بالاترین سطح خلاقیت و نوآوری، منجر به شناسایی ? سبک رفتاری شد.
مدیران محرک: که احتمال خلاقیت و نوآوری در آنها بیشتر است؛ زیرا تمایل بیشتری به مدون کردن مسیر حرکت‌شان دارند و حاضرند به تنهایی برای خلق رویکردی نو و مبتکرانه برای تولید محصول یا خدمت تلاش کنند.
مدیران اثرگذار: که نشانه‌های خلاقیت را با استفاده از توانایی متقاعد کردن دیگران به پیگیری روش‌ها و افکار نو، بروز می‌دهند.
مدیران حمایت‌گر
مدیران اندیشه‌محور
دو مورد آخر معمولا به مدیران خلاقی تبدیل نخواهند شد. این افراد برای عملی کردن ایده‌های نوآورانه به تشویق و حمایت سازمانی بیشتر و ساختاری که به آنها کمک بکند، نیاز دارند.
به طور کلی داده‌ها نشان‌دهنده‌ی این است که خلاق‌ترین مدیران از ریسک اجتناب نمی‌کنند؛ بلکه آن را مدیریت می‌کنند. این مدیران پیش از اینکه اسیر مشکلات شوند، آنها را پیش‌بینی می‌کنند، کنجکاو هستند و درحالی‌که در کاوش‌هایشان خوش‌بینی را از حد نمی‌گذرانند، از فرصت‌های روشن و قطعی بهره‌ می‌برند. مدیرانی که بیشترین خلاقیت را در رهبری نشان می‌دهند افرادی انگیزه‌بخش و با اثرگذاری بالا، قاطع و مستقل هستند و نکته‌ی مهم‌تر اینکه از کنجکاو بودن هراس ندارند.
برگرفته از: hbr

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی برگزاری جلسات موثر به روش اساتید هاروارد
جلسات کاری را تبدیل به ابزار موفقیت خود کنید

8000تومانخوشبختی همینجاست، در همین لحظه، در محیط اطراف و حتی درون شما. اصلی‌ترین و چالش‌برانگیزترین درس خوشبختی این است که بدانیم احساس خوشحالی و خوشبختی در کنترل ماست.
:
چگونه می‌توانیم با پول‌مان خوشحالی بخریم؟‌
? راز داشتن خانواده‌ سالم؛ چطور خوشحالی را با اعضای خانه تقسیم کنیم؟
? تله‌ای که خوشحالی شما را محدود می‌کند
اغلب تصور می‌کنیم احساس خوشحالی به موفقیت‌ها و دستاوردها بستگی دارد. باور داریم که اگر ترفیع شغلی بگیریم، خانه‌ی رؤیایی‌مان را بخریم یا با فرد ایده‌آل ازدواج کنیم، خوشبختی به سراغ ما می‌آید و برای همیشه ماندگار می‌شود. چنین تصوراتی با واقعیت فاصله‌ی زیادی دارند.
ترفیع شغلی قطعا یکی از دستاوردهای مهم است و باعث خوشحالی شما می‌شود. پا گذاشتن به خانه‌ی رؤیایی نیز یکی از وصف‌ناپذیرترین احساسات زندگی خواهد بود و ازدواج با فرد ایده‌آل، زندگی پر از عشق و خوشبختی را به همراه خواهد داشت. اما باید بدانید که هیچ‌کدام از این احساسات، برای همیشه ماندگار نیستند.
این اتفاقات باعث می‌شوند در همان لحظه و تنها برای مدت کوتاهی پس از آن احساس خوشبختی کنید. نکته اینجاست که به سرعت به موقعیت جدید عادت می‌کنید و به همان حالت قبلی برمی‌گردید. بنابراین، صرف‌نظر از تمام اتفاقی که در زندگی شما رخ می‌دهد، باید بدانید چطور روحیه و نگرش خود را در کنترل داشته باشید. توانایی شناخت تمام خوشبختی‌ها و ایجاد لحظه‌هایی که به احساس خوشحالی منجر می‌شوند باعث می‌شود زندگی شما در درازمدت نیز به همین روال با شادمانی ادامه پیدا کند.
برای آغاز این راه می‌توانید راه‌کارهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، امتحان کنید:

?. برای کسی که دوستش دارید یادداشت تشکر بنویسید
به‌طور طبیعی تمایل داریم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، احساس دوست داشتن و تعلق داشتن را تجربه کنیم. با این‌حال برای قدردانی از کسانی که چنین احساساتی را در ما ایجاد می‌کنند، تلاش نمی‌کنیم و زمان کافی به آنها اختصاص نمی‌دهیم. به همین دلیل از شما می‌خواهیم که دقیقا همین کار را انجام دهید؛ به کسانی که دوستشان دارید بگویید چرا برای شما اهمیت دارند، چرا قدردان آنها هستید و با آنها احساس خوشحالی و خوشبختی می‌کنید. ابراز این احساسات نه تنها باعث می‌شود قدر رابطه‌‌تان را بدانید،‌ بلکه قدرت آن را افزایش می‌دهد و انرژی مثبتی در هر دو طرف ایجاد می‌کند.
?. چشم باز کنید و زیبایی‌های اطراف‌تان را بشناسید

گاهی اوقات به اندازه‌ای مشغول هستیم که حتی فراموش می‌کنیم به محیط اطراف‌مان نگاه کنیم. همین حالا این کار را انجام دهید. چشمان‌تان را از صفحه بردارید و به اطراف‌تان نگاه کنید. چه چیز زیبایی در محیط اطراف وجود دارد؟ چند گل در گلدان، یک روسری زیبا یا حتی نور درخشان خورشید؟ چند لحظه تأمل کنید و حقیقتا به دنبال زیبایی باشید؛ چرا که به سرعت متوجه می‌شوید محیط اطراف شما پر از زیبایی است. از همه جالب‌تر اینکه تحقیقات نشان داده‌اند نگاه کردن به هرچیز زیبایی می‌تواند روحیه‌‌ی شما را بهتر کند.
تبلیغات

?. لبخند بزنید
راه‌کاری بسیار ساده،‌ اما قدرتمند. لبخند زدن باعث می‌شود هورمون‌های شادی در بدن آزاد شوند که در نتیجه‌ی آن بیشتر لبخند می‌زنید. حتی یک لبخند مصنوعی نیز چنین حالتی ایجاد می‌کند. نکته‌ی جالب این است که لبخند زدن مسری است؛ بنابراین می‌توانید برای تغییر روحیه و ایجاد فضای مثبت در هر محیطی از لبخند استفاده کنید. همین حالا امتحان کنید؛ گوشه‌ی لب‌ها را به سمت بالا ببرید و به چیزهای خنده‌دار فکر کنید. سپس این لبخند را تا زمانی که جو مثبت برقرار است، روی لب‌ها نگه دارید.
?. از خودتان مراقبت کنید
اگر می‌خواهید به دیگران کمک کنید، باید قبل از آن به خودتان کمک کنید. این کار را به مراقبتی ساده و کوچک از خودتان آغاز کنید. این مراقبت کوچک به بدن شما انرژی می‌بخشد، باعث تقویت روحیه‌ می‌شود و روح‌تان را تازه می‌کند. به‌این‌ترتیب لمس احساس رضایت و آرامش آسان‌تر می‌شود. این مراقبت شخصی کوچک می‌تواند یک تعریف مثبت از خودتان باشد، یا استفاده از ماسک صورت و حتی تمرین مدیتیشن. فرقی نمی‌کند چه کاری باشد یا چقدر برای آن زمان صرف می‌کنید. نکته‌ی مهم این است که با این کار نشان دهید چقدر قدردان خودتان هستید.
?. نفس بکشید

تکنیک تنفس ?-?-? را امتحان کنید. تا چهار بشمرید و هوا را به داخل ریه‌ها بفرستید، تا هفت بشمرید و نفس را نگه‌ دارید و در بازدم با هشت شماره نفس را بیرون بدهید. این چرخه را چند بار تکرار کنید تا احساس آرامش ذهن، ریلکس شدن ماهیچه‌ها و بازیابی حس شادی را تجربه کنید. نفس کشیدن با سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما در ارتباط است. بنابراین، تمرین تنفس آرامش‌بخش می‌تواند احساس درونی شما را تغییر دهد. هر دم باعث افزایش انرژی و هر بازدم به آرامش شما منجر می‌شود. از تمام دم و بازدم‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. در حین انجام این کار، از نفسی که می‌کشید و بدن‌تان تشکر کنید چرا که بدون تنفس زندگی ناممکن می‌شود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? روش رایگان برای اینکه همین الان احساس خوشحالی کنید
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000تومانرفتن به باشگاه بخشی از فرایند رسیدن به تناسب اندام است. ولی باید توجه داشته باشید که کارهایی که بعد از تمرین نیز انجام می‌دهید، بخشی دیگر از تناسب‌اندام است و روی عملکرد‌تان تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. برای همین در این نوشته می‌خواهیم به شما بگوییم که بعد از باشگاه رفتن باید به چه نکاتی دقت کنید. با ما همراه باشید.
:
بهترین ورزش‌های هوازی برای افرادی که زانودرد دارند
معرفی ورزش کراس فیت، معایب و مزایای آن برای بدن
معرفی ورزش بادی پامپ و تاثیر آن بر کاهش وزن و تناسب اندام

?. لباس‌های باشگاه خود را عوض نکنید
لباس‌های مرطوب خود را سریع عوض کنید و لباس دیگری بپوشید. لباس‌های مرطوب، محیط مناسبی برای رشد باکتری هستند و می‌توانند باعث سرماخوردگی شوند. جدا از اینکه بتوانید بعد از باشگاه به‌سرعت دوش بگیرید یا نه، باید لباس‌ها، جوراب‌ها و کفش‌های خود را عوض کنید تا عضلات‌تان گرم باقی بمانند. این اقدام سبب افزایش گردش خون و بهبود ریکاوری می‌شود.
حتی تعویض کفش‌ها نیز حس خوبی به شما می‌دهد؛ فقط از کفش‌هایی استفاده کنید که به‌خوبی از پاهای شما محافظت می‌کنند. عضلات پاهای شما نیز هنگام تمرین و ورزش خسته می‌شوند؛ بنابراین این کفش‌ها نیز باید مناسب باشند.
________________________________________
: بهترین زمان ورزش کردن چه موقع است؟ صبح یا عصر؟
________________________________________

?. فقط استراحت کنید

نشستن جلوی تلویزیون بعد از برگشت از باشگاه کار آسان و دل‌پذیری است، اما بهتر است این کار را انجام ندهید. انجام فعالیت‌های سبک راه خوبی برای افزایش سرعت ریکاوری است، چراکه سرعت گردش خون را افزایش می‌دهد.
در طول روز این فعالیت‌های سبک را انجام دهید. حتی می‌توانید قبل از رفتن به سر کار نیز این کارها را انجام بدهید. مثلا بلند شوید، راه بروید، درحالی‌که ایستاده‌اید حرکات کششی انجام بدهید و نفس عمیق بکشید.
تبلیغات

?. سوخت‌‌ مناسبی به بدن‌تان نرسانید
بهتر است ??-?? دقیقه بعد از جلسه تمرینی، حتما مواد غذایی و مایعات مصرف کنید. اگر بعد از تمرین باید به سر کار بروید، غذا را همراه خود بیاورید تا بتوانید حتی داخل خودرو هم که شده آنها را مصرف کنید.
بهتر است این وعده غذایی حاوی پروتئین، کمی چربی و مقداری کربوهیدرات باشد تا انرژی ازدست‌رفته جایگزین شود. می‌توانید شیرکاکائو کم‌چرب، ساندویچ بوقلمون همراه با نان گندم کامل، بادام یا میوه مصرف کنید. باید آب فراوانی هم بنوشید.
از مصرف بدون برنامه‌ریزیِ مواد غذایی خودداری کنید. هر چیزی را نباید مصرف کنید. جایگزین کردن کالری‌های ازدست‌رفته کار ساده‌ای است؛ بنابراین زحمات خود را به باد ندهید.
________________________________________
: بعد از ورزش چه بخوریم؟
________________________________________
?. فعالیت‌های سنگین بدنی انجام دهید

شاید فکر کنید حالا که از باشگاه آمده‌اید و عرق هم کرده‌اید، بد نیست قبل از دوش گرفتن، کمی کارهای فیزیکی مربوط به خانه را انجام بدهید. اما انجام این نوع فعالیت‌ها می‌تواند به عضلات خسته شما فشار زیادی وارد کند؛ به‌خصوص اگر مایعات و غذای کافی نیز مصرف نکرده باشید.
بلند کردن اجسام سنگین، بالا رفتن از نردبان و خم‌و‌راست شدن می‌تواند خطر آسیب‌دیدگی را بالاتر هم ببرد. بهتر است در این مواقع به عضلات خود یک روز استراحت بدهید. بهتر است این فعالیت‌ها را زمانی انجام بدهید که شرایط بدنی بهتری دارید.
?. به ریکاوری بدن خود و عضلات‌تان توجه نکنید
از دستاوردهای خود محافظت کنید. این طرز تفکر که من جلسه تمرینی سبکی داشته‌ام، بنابراین به ریکاوری نیازی ندارم، اشتباه است. درست مثل ورزشکاران حرفه‌ای با احترام با بدن خود رفتار کنید. اگر از بدن خود محافظت کنید، بدن‌تان نیز از شما محافظت خواهد