دانلود پایان نامه

دستیابی به اهداف‌تان سودمند است.» قوی شدن از نظر ذهنی «نیازمند این است که زمانی را به دور از مشغله‌های روزمره، به تمرکز بر رشد خود اختصاص دهید.»
برخی از مزایای تنهایی و خلوت که مورین در کتاب خود فهرست می‌کند، شامل موارد زیر است:
تنهایی در اداره می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد.
زمان‌های تنهایی می‌تواند حس همدلی را در شما افزایش دهد.
گذراندن زمان در تنهایی، موجب جرقه‌ی خلاقیت می‌شود. مهارت‌های انفرادی برای سلامت روانی مفید هستند.
تنهایی موجب بازگرداندن سلامتی می‌شود.
??. آنها فکر نمی‌کنند که دنیا به آنها بدهکار است

عصبانی شدن از دنیا به دلیل شکست‌ها یا عدم دستیابی به موفقیت، آسان است ولی در حقیقت هیچ چیز، حق مسلم هیچ کس نیست و باید برای دستیابی به هر چیزی تلاش کرد. مورین می‌گوید «قرار نیست زندگی منصفانه باشد.» اگر برخی افراد، شادی یا موفقیت بیشتری در زندگی دارند، «زندگی این‌گونه است. و این مسئله به این معنا نیست که اگر با مشکلات و بداقبالی مواجه شوید، دنیا به شما بدهکار است.»
مورین می‌نویسد، نکته‌ی مهم، تمرکز بر تلاش‌های‌تان، پذیرش انتقادها، اذعان کردن به معایب‌تان، و نگه نداشتن حساب برد و باخت زندگی است. اگر آنچه را که فکر می‌کنید دنیا به شما بدهکار است به دست نیاورید، مقایسه کردن خود با دیگران، فقط موجب ناامیدی شما می‌شود.
??. آنها توقع ندارند که بلافاصله به نتیجه برسند
مورین می‌نویسد: «اگر می‌خواهید تمام پتانسیل‌های خود را محقق کنید، باید توقعاتی واقع‌گرایانه داشته باشید و درک کنید که موفقیت، یک‌شبه به دست نمی‌آید.» او می‌گوید، بیشتر افرادِ دارای ذهنی ضعیف، بی‌صبر و کم‌تحمل هستند. آنها توانایی‌های خود را دست بالا گرفته، و زمان طولانی مورد نیاز برای تغییرات را دست‌کم می‌گیرند، بنابراین انتظار دارند که فورا به نتیجه برسند.
باید «به جایزه چشم داشته‌ باشید» و بی‌وقفه، در جهت دستیابی به اهداف بلندمدت خود، تلاش کنید. در طول این راه، با شکست‌هایی مواجه خواهید شد ولی اگر پیشرفت خود را بسنجید و به تصویر کلی و درازمدت توجه کنید، موفقیت دست‌یافتنی خواهد بود.
برگرفته از: businessinsider.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000توماناخیرا مدیر پروژه شده‌اید، تبریک می‌گویم! اما به این موضوع فکر کرده‌اید که چطور می‌خواهید کارتان را آغاز کنید؟ یا اینکه چه مراحلی را بعد از شروع کار باید پشت سر بگذارید و همچنین با چه روشی می‌خواهید شانس‌های پیروزی‌تان را به حداکثر برسانید؟ در ادامه‌ی این مطلب ?? گام برای مدیریت پروژه توضیح داده می‌شوند که راهنمای گام‌به‌گام فرآیند مدیریتِ همه‌جور پروژه‌ای هستند.
?. مرزهای یک هدف را مشخص کنید
اولین و مهم‌ترین گام در هر پروژه‌ای تعیین مرزهای هدف آن است. قرار است با مدیریت این پروژه به چه هدفی برسید؟ مقصود پروژه چیست؟ تعریف مواردی که درون مرزهای پروژه‌ی شما جای نمی‌گیرند نیز به همان میزان اهمیت دارد. اگر تعاریف رئیس‌تان برای شما کافی نبوده، برداشت‌هایتان را از مرزهای پروژه برای خود شفاف کرده و بعد آنها را برای رئیس‌تان بفرستید تا تأیید کند.
?. منابع موجود را مشخص کنید

نیروهای انسانی، تجهیزات و منابع مالی‌ای را که برای رسیدن به مقاصد پروژه در دست دارید، مشخص کنید. به عنوان مدیر پروژه معمولا کنترل مستقیمی روی همه‌ی منابع ندارید، ولی با استفاده از مدیریت ماتریسی باید آنها را مدیریت کنید. سعی کنید متوجه شوید که چنین کاری تا چه حد ساده یا دشوار است.
?. جدول زمان‌بندی را بررسی کنید
کِی باید پروژه را تحویل دهید؟ احتمالا حین توسعه‌ی طرح پروژه انعطاف‌هایی در مورد تنظیم زمانی وجود دارد، اما زمان تحویل معمولا زمان مشخصی است. اگر تصمیم گرفتید که برای تحویل پروژه در زمان مشخص، اضافه‌کاری داشته‌ باشید حتما بسنجید که این اضافه‌کاری‌ها با بودجه‌ی پروژه مطابقت داشته‌ باشد.
?. تیم پروژه را دور هم جمع کنید
اعضای تیم‌تان را دور هم جمع کنید و با هم در تعامل باشید. آنها نیروهای متخصص هستند و به همین دلیل است که سرپرست شرکت آنها را برای این پروژه در نظر گرفته‌ است. وظیفه‌ی شما مدیریت تیم است.

?. گام‌های بزرگ را فهرست کنید
بخش‌های عمده‌ی پروژه کدام‌ها هستند؟ اگر خودتان نمی‌دانید، برای رسیدن به پاسخ از اعضای تیم بپرسید. بهتر است مراحل را به ترتیب زمانی مرتب کنید. البته خیلی هم وسواس به خرج ندهید، بعدا می‌توانید ترتیب کارها را تغییر دهید.
?. گام‌های کوچک را فهرست کنید
فهرست گام‌های کوچکی را که زیرمجموعه‌ی گام‌های بزرگ‌تر است، هم تهیه کنید. دوباره تأکید می‌کنم که اگر آنها را به ترتیب زمانی بچینید یادآوری آنها راحت‌تر خواهد بود. اینکه این فهرست چند سطح دارد و گام‌های پروژه تا چه عمقی جزئی و جزئی‌تر می‌شوند بستگی به اندازه و پیچیدگی پروژه‌تان دارد.
?. طرح مقدماتی را تهیه کنید

تبلیغات

همه‌ی گام‌ها را وارد طرح کنید. کدام مرحله اول انجام می‌شود؟ گام بعدی چیست؟ کدام‌یک از گام‌ها می‌توانند همزمان و با استفاده از منابع متفاوت انجام شوند؟ هر کس قرار است کدام مرحله را انجام دهد؟ هر مرحله چقدر زمان می‌برد؟ بسته‌های نرم‌افزاری خوب و مختلفی برای انجام خودکار هر کدام از این جزئیات وجود دارد. از کسانی که کار مشابهی انجام می‌دهند پرس‌وجو کنید که از چه نرم‌افزاری استفاده می‌کنند.
?. طرح کسب‌وکارتان را ایجاد کنید
بازخورد تیم و دیگر ذینفعان پروژه را راجع به طرح مقدماتی دریافت کنید. جدول زمان‌بندی خود و جدول شرکت را با هم تطبیق دهید تا بتوانید کار را در محدوده‌ی زمانی موجود تمام کنید. تعدیل‌های لازم را برای تهیه‌ی طرح پایه روی طرح مقدماتی انجام دهید.
?. برای پروژه درخواست تعدیل بدهید
تقریبا هیچ وقت زمان، بودجه و نیروها برای پروژه کافی نیستند. وظیفه‌ی شما این است که با این منابع محدود کارهایی انجام دهید که دیگران تصورش را هم نمی‌کنند. البته معمولا محدودیت‌هایی در پروژه‌ها هست که عملا با واقعیت جور در نمی‌آیند. شما باید موارد این‌چنینی را مشخص کنید و آنها را برای رئیس‌تان توضیح دهید و در نهایت درخواست کنید که این محدودیت‌های غیرعملی تغییر کنند. صبر نکنید تا به دردسر بخورید و بعد به دنبال راه چاره بیفتید؛ چنین درخواست‌هایی را همان ابتدای پروژه اعلام کنید.
??. طرح‌تان را به انجام برسانید، البته نه به قیمت جان‌تان
به انجام رساندن طرح مهم است، اما بپذیرید که طرح قابل تغییر هم هست. مثلا شما هر روز برای رسیدن به محل کارتان طرحی ناخودآگاه دارید. اما اگر مسیرتان به خاطر تصادف بسته شده‌ باشد طرح ذهنی‌تان را تغییر می‌دهید و از راه جدیدی می‌روید. همین کار را با طرح پروژه‌هایتان انجام دهید؛ بر حسب نیاز، آنها را تغییر دهید و در عین حال همیشه هدف پروژه و منابع را مد نظر داشته باشید.
??. بر پیشرفت تیم نظارت کنید
ابتدای پروژه پیشرفت اندکی می‌کنید، اما کم‌کم شروع کنید به نظارت بر اینکه هر کس چه کار می‌کند. این کار باعث می‌شود که قبل از اینکه مسائل به دردسر تبدیل شوند متوجه آنها شوید.
??. همه چیز را مستند کنید
همه‌ی موضوع‌ها را ثبت کنید. هر وقت طرح پایه را تغییر می‌دهید، آن تغییر و علت آن را یادداشت کنید. زمانی که درخواست جدیدی به پروژه اضافه می‌شود، اینکه درخواست از کجا آمده و چطور جدول زمان‌بندی و بودجه را با این درخواست تطبیق داده‌اید، ثبت کنید. نمی‌توانید همه چیز را به خاطر بسپارید، پس همه‌ی موارد را یادداشت کنید تا در انتهای پروژه با نگاه کردن به آنها چیزهایی بیاموزید.
??. همه را در جریان مسائل قرار دهید
در طول انجام پروژه همه‌ی ذینفعان را در جریان پیشرفت آن قرار دهید. موفقیت‌هایتان را در هر یک از مراحل به آنها اطلاع دهید، البته به محض وقوع مشکلات هم آنها را در جریان بگذارید. اگر قرار است تغییری اتفاق بیافتد در اولین زمان ممکن تیم را از آن تغییرات باخبر کنید. کاری کنید که حتما کلیه‌ی افراد تیم در جریان کار بقیه‌ی اعضا باشند.
برگرفته از: management.about.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی برگزاری جلسات موثر به روش اساتید هاروارد
جلسات کاری را تبدیل به ابزار موفقیت خود کنید

8000تومانبرای آن که یک شوهر ایده آل باشید هیچ فرمول و نظریه‌ی ثابتی وجود ندارد؛ زیرا سلایق و شرایط هر خانواده‌ای با دیگری متفاوت است. اما شکایت خانم‌ها از شوهران‌شان تقریبا موارد مشابهی را شامل می‌شود. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی این مشکلات،?? ویژگی یک شوهر ایده آل را نیز به شما معرفی کنیم.
?. در هر شرایطی صداقت داشته باشید
صداقت زیرکانه‌ترین سیاستی است که شما می‌توانید در روابط خود از آن بهره بگیرید. شاید در ابتدا کمی برای شما مشکل باشد که همیشه راست بگویید، اما صداقت ریشه‌ی روابط شما را محکم می‌کند. هنگامی که شما حقیقت را می‌گویید دیگر از بابت هیچ چیز نگران نخواهید بود. شاید گاهی گفتن حقیقت به صورت دقیق و کامل برایتان مشکل باشد. در چنین مواقعی می‌توانید حقیقت را با گزینه‌های انتخابی خودتان ترکیب کنید و تنها درصدی از حقیقت را بگویید. در این صورت دروغ هم نگفته‌اید. برخی اوقات هم می‌توانید طوری از پاسخ دادن به سؤال طفره بروید که طرف مقابل متوجه نشود.
?. راه‌های برقراری ارتباط با او را کشف کنید

اگر مشکلی وجود دارد که باعث به هم ریختن آرامش شما می‌شود، حتما آن را با همسر خود در میان بگذارید. مطمئن باشید که همیشه صحبت کردن و برقراری ارتباط با او بسیار تأثیرگذار است. برای خانم‌ها توجه بسیار مهم است. سعی کنید در هنگام صحبت کردن با او هیچ چیز جز او توجه شما را به خود معطوف نکند. هنگامی که از همسرتان سؤالی می‌پرسید، تنها هدف‌تان دریافت پاسخ سؤال باشد. برای برقراری ارتباط بهتر می‌توانید از او بپرسید از دیدن چه نوع فیلم‌هایی لذت می‌برد و یا به انجام دادن چه نوع فعالیت‌هایی تمایل دارد.
?. همه‌ی کارها را به او واگذار نکنید
اگر می‌خواهید در کنار هم یک زندگی شاد داشته باشید، بهتر است تا حد امکان در وظایف منزل یا هر کار دیگری که توانش را دارید، به همسر خود کمک کنید. همیشه قبل از این که همسرتان از شما درخواست کمک کند، شما پیش‌قدم شوید. اگر او مدام به شما یادآوری کند که چه کارهایی را انجام دهید، قطعا در رابطه‌ی شما مشکل جدی به‌وجود خواهد آمد. یکی از این مشکلات ایجاد حس مادر و فرزندی در میان شماست. این حس به هیچ عنوان حس خوبی در روابط زوجین نیست. در این باره دو نکته را از یاد نبرید:
همه‌ی مردها پدر می‌شوند؛ اما تنها مردان بالغ و پخته هستند که در بچه‌داری به همسر خود کمک می‌کنند. سعی کنید چنین مردی باشید.
کمک در کارهای خانه، خرید یا هر وظیفه‌ی دیگری که همسرتان به آن مشغول است می‌تواند احساس فوق‌العاده‌ای در او ایجاد کند. مطمئن باشید با این کار حس احترام نیز بین شما چند برابر خواهد شد.
?. مسئولیت‌پذیری و بلوغ رفتاری داشته باشید
افراد مسئولیت‌پذیر چندین ویژگی مشترک دارند. آنها مسئولیت تمام رفتارها و فعالیت‌های خود را به عهده می‌گیرند؛ به تعهدات خود پایبندند و پاسخگوی تمام اشتباهات‌شان هستند. رفتار یک مرد واقعی این گونه است و افرادی که بلوغ رفتاری ندارند کاملا برعکس این عمل می‌کنند.

?. با او سرد برخورد نکنید
اغلب مردان هنگامی که با رفتار سردی از جانب همسرخود مواجه می‌شوند، در پی علت آن می‌گردند و اگر به علتش پی نبرند عصبی می‌شوند و تصمیم می‌گیرند با بی‌توجهی موضوع را نادیده بگیرند. این در حالی است که زنان معمولا دلایل ناراحتی خود را بروز نمی‌دهند و تصور می‌کنند طرف مقابل توانایی خواندن ذهن آنها را دارد! شما به عنوان یک شوهر ایده آل به هیچ عنوان نباید همسر خود را در چنین حالتی رها کنید یا با او بدرفتاری کنید. مطمئن باشید اگر با مهربانی و ملایمت با او رفتار کنید، به تدریج علت ناراحتی مشخص می‌شود. حتی ممکن است موضوعی که او را ناراحت کرده به‌قدری ساده باشد که با یک مکالمه‌ی چند دقیقه‌ای به‌طور کامل برطرف شود! البته گاهی اوقات نیز موضوع بسیار حساس است و موجب عصبانیت شما می‌شود. سعی کنید در چنین شرایطی صحبت را ادامه ندهید و زمانی که عصبانیت‌تان فروکش کرد به آرامی با همسر خود گفت‌وگو کنید.
?. او را تحقیر نکنید
تحقیر خطرناک‌ترین سم در روابط است. به شما حق می‌دهیم که گاهی همسرتان چنان که می‌پسندید نباشد؛ اما هیچ‌گاه با احساس برتری او را تحقیر نکنید. تحقیر تنها در کلام نیست، حتی گاهی یک پوزخند یا یک نگاه تحقیرآمیز کافی است تا سم آن کل زندگی شما را آلوده کند! هر چند ممکن است این حرکات چندان به چشم نیایند، اما تأثیرات عمیقی در زندگی شما به‌جای خواهند گذاشت. این موضوع می‌تواند احترام، اعتماد و حمایت دو طرف را از بین ببرد.
هر اتفاقی که افتاده باشد و در هر وضعیتی که باشید باید به همسرتان بها و ارزش بدهید. از طرفی، رفتارهای تحقیرآمیز در مقابل کودکان نیز بسیار مخرب است؛ زیرا آنها نیز از شما الگوبرداری می‌کنند و در آینده همین رفتار را با همسر خود خواهند داشت.
تبلیغات

?. به همسر خود بها بدهید

زنی که شما انتخاب کرده‌اید، همسر شماست و حق دارد در بسیاری از مسائل و تصمیم‌ها با شما شریک باشد. بهتر است در این مورد کاملا واضح با همسر خود صحبت کنید تا بداند در چه مواردی می‌خواهید تنها تصمیم بگیرید و در چه مواردی به مشورت کردن با او نیاز دارید. حتی در مواقعی که همسرتان حضور ندارد، از دیگران بخواهید که به شما فرصت بدهند تا با همسر خود مشورت کنید.
?. بهترین حامی همسرتان باشید
برای همسرتان یک تکیه‌گاه به تمام معنا باشید. برای مثال، هنگامی که او روز پرکاری داشته و خسته به منزل بازمی‌گردد، در کنارش بنشینید و از او بخواهید با شما صحبت کند. می‌توانید درست در همین حال به او بگویید که هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی از او حمایت خواهید کرد و همیشه در کنار او خواهید ماند. هنگامی که از مشکلی ناراحت است به او صادقانه بگویید که هر کاری از دست‌تان بربیاید انجام خواهید داد تا مشکل برطرف شود.
?. مراقب رابطه‌ی خود باشید
مراقبت تنها به معنی نگهبانی از خانواده و بچه‌ها نیست. به‌طور مثال، هنگامی که همسرتان با کارهای خانه و یا مراقبت از بچه‌ها سرگرم است، برای کمک به او بشتابید. شما می‌توانید با یک آشپزی ساده یا نظافت منزل، کمک بسیاری به رابطه‌ی خود کنید. حتی می‌توانید غذای مورد علاقه‌ی همسر خود را آماده و او را سورپرایز کنید. فراموش نکنید هیچ زنی خستگی‌ناپذیر نیست و همه‌ی آنها احتیاج به کمک شما دارند.
??. رمانتیک باشید

مفهوم رمانتیک بودن برای هر فردی متفاوت است. اما به صورت کلی می‌توان گفت رمانتیک بودن به این معناست که شما فعالیتی غیرمنتظره انجام بدهید و همسر خود را از لحاظ عاطفی شگفت زده کنید. برای رمانتیک بودن باید خلاقیت و صداقت خود را با عشق همراه کرده و به همسرتان تقدیم کنید.
اوایل ازدواج همه چیز جذاب است و به همین دلیل زندگی مشترک برای زوجین لذت‌بخش است. اما هرچه زمان می‌گذرد، این حس کم‌رنگ‌تر می‌شود. یکی از هدف‌های رمانتیک بودن این است که بتوانید همان هیجان روزهای اولیه را به رابطه باز گردانید. شما می‌توانید با کمی تغییر در سبک زندگی، رابطه زناشویی خود را از روزمرگی و تکراری شدن حفظ کنید.
در این خصوص توصیه‌هایی برای شما داریم:
تصور کنید در ابتدای یک رابطه هستید و هنوز با همسر خود کامل آشنا نشده‌اید. تمام مردان در این مرحله تمایل دارند تا اعتماد طرف مقابل‌شان را جلب کنند. شما هم تصور کنید درست در این موقعیت هستید و هر کاری که لازم می‌دانید انجام دهید.
متفاوت باشید و از راه‌های مختلفی برای ابراز احساسات به همسر خود استفاده کنید. تنها به دوستت دارم‌های تکراری اکتفا نکنید!
??. همیشه گرم و پر انرژی باشید
هنگام ورود و خروج از خانه حتما همسرتان را در آغوش بگیرید و او را ببوسید. همسرتان با این کار متوجه عشق واقعی شما و اهمیتی که به او می‌دهید خواهد شد. علاقه‌مندی‌های همسرتان را بشناسید و ایده‌های جدیدی را برای بهتر شدن روابط به کار گیرید. سعی کنید تا حد امکان نیازهای همسر خود را مقدم بر نیازهای خود بدانید.
??. هدیه بدهید
همه‌ی مردها برای روز تولد، سالگرد ازدواج یا مناسبت‌های دیگر هدیه می‌خرند. اما هیجان زمانی است که شما هدیه‌ای غیرمنتظره برای همسر خود تهیه کنید. مطمئن باشید همسر شما از دیدن هدیه‌ای که هیچ دلیلی برای خریدن آن وجود نداشته، شگفت‌زده خواهد شد. هنگامی که هدیه را به همسر خود تقدیم می‌کنید، بگویید «وقتی آن را دیدم یاد تو افتادم و بی‌درنگ آن را برای تو خریدم». لازم نیست حتما پول زیادی برای خریدن این گونه هدیه‌ها صرف کنید. این هدیه می‌تواند یک کتاب، یک CD یا هر چیز کوچک دیگری باشد.
??. نیازهای او را بشناسید
بهتر است با همسر خود صحبت کنید و دقیقا بر سر آن چه مورد نیاز اوست به توافق برسید. شاید در ابتدا همسرتان از گفتن نیازهایش طفره برود یا کمی تعارف کند؛ اما بهتر است شما پافشاری کنید تا دقیقا نیازهای او را دریابید. برای مثال، ممکن است او بگوید «می‌خواهم زود به خانه برگردی». در این حال، سعی کنید در صورت تأخیر حتما با او تماس بگیرید