غده‌ی آدرنال، هورمون کورتیزول را روانه‌ی جریان خون‌تان می‌کند. این هورمون غدد چربی پوست را به ترشح بیشتر وا می‌دارد که می‌تواند به جوش زدن بینجامد. بسیار مهم است که روزانه زمانی را به استراحت اختصاص بدهید، مطالعه کنید، دوش بگیرید، مدیتیشن یا یوگا انجام بدهید یا هر کار دیگری که به شما احساس شادی و آرامش می‌دهد. برای داشتن بدنی سالم به‌طور کلی و همچنین داشتن پوستی زیبا و سالم، آرام بودن قدم اساسی است.
اگر می‌خواهید با روش‌های درمان سریع جوش آشنا شوید، می‌توانید به جای خواندن این مقاله ویدیوی زیر را نیز ببینید.
مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
به‌خاطر داشته باشید حتی بعد از رفع شدن جوش‌ها باید استفاده از روش‌های پیشگیری را ادامه بدهید تا جوش‌های جدید ایجاد نشوند.
________________________________________
در ادامه بخوانید: برای جلوگیری از جوش صورت چه بخوریم و چه نخوریم؟
________________________________________آمارها به این واقعیت اشاره دارند که تقریبا ?? درصد از موفقیت ما در زندگی، مستقیما به مهارت‌های ارتباطی‌مان به‌ویژه قدرت بیان مربوط می‌شوند. یعنی فرقی نمی‌کند چقدر بلندپرواز، چقدر اهل پشتکار یا چقدر تحصیل‌کرده باشید؛ اگر مهارت‌های ارتباطی صحیح و قدرت بیان کافی را در خودتان ایجاد و تقویت نکنید، احتمال موفقیت‌تان پایین است. این نوشته را بخوانید تا با ?? روش موثر برای بهبود قدرت بیان آشنا شوید.

اگر به شیوه‌ی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر دقت کنید، به وضوح می‌بینید که بیشتر ما آدم‌ها با کمی توجه بیشتر به قدرت بیان می‌توانیم نفع زیادی ببریم.
«کیفیت زندگی‌تان، کیفیت روابط‌تان است.»
– تونی رابینز
رابطه‌ی قدرت بیان با موفقیت
هر وقت می‌خواهید فراتر از دنیای درونی‌تان حرکت کنید و با کسانی که فکر و احساس‌شان با شما متفاوت است ارتباط برقرار کنید، مهارت‌های ارتباطی‌تان، به‌ویژه قدرت بیان، عامل اصلی‌ای هستند که نتیجه را رقم می‌زنند.
خبر خوب اینکه همه می‌توانند قدرت بیان خود را تقویت کنند. حتما انگیزه‌ی بیشتری پیدا می‌کنید اگر بدانید که حتی پیشرفت‌های اندک در قدرت بیان در ارتباط با دیگران، تأثیر عمیقی بر کیفیت زندگی و کارتان خواهند داشت.
«برقراری ارتباط، یعنی ارتباط انسانی، کلید موفقیت شخصی و کاری است.»
– پاول جی میر
________________________________________
: ? اصل طلایی موفقیت و خوشبختی
________________________________________

تقویت قدرت بیان
وقتی می‌خواهید با طیف گسترده و گوناگونی از آدم‌ها ارتباط برقرار کنید، باید ابتدا ? سؤال از خودتان بپرسید:
چه اشتراکاتی داریم؟
آنها در گفت‌وگو با من احساس راحتی دارند؟
پاسخ‌های من باعث می‌شود احساس کنند درک‌شان کرده‌ام؟
مقصود من به طور واضح منتقل شده است؟
پس از برقراری تعامل، ارتباط‌مان بهبود خواهد یافت؟
برای دست‌یابی به این اهداف، باید آنچه در ادامه می‌آید را مورد توجه قرار بدهید.
?? روش موثر برای بهبود قدرت بیان
?. این حس را منتقل کنید که مشتاق صحبت با آنها هستید

تبلیغات

آنها دوست دارند احساس کنند که شما ترجیح می‌دهید به جای هر کس دیگری، با آنها صحبت کنید. وقتی این حس را منتقل می‌کنید که برای صحبت هیجان‌زده هستید و به آنها اهمیت می‌دهید، باعث می‌شود حس بهتری نسبت به خود داشته باشند. در نتیجه، احتمال بیشتری دارد که حرف دل‌شان را با شما در میان بگذارند.
?. سؤالاتی با پایان باز درباره‌ی علایق‌شان بپرسید
سؤالاتی بپرسید که باعث شوند افراد درباره‌ی علایق و زندگی‌شان طوری صحبت کنند که بینشی درباره‌ی نیازها و خواسته‌های‌شان در اختیارتان بگذارد. وقتی به آنها کمک می‌کنید دید تازه و مثبتی نسبت به وضعیت خود به دست آورند، ارتباطی عمیق‌تری با شما حس می‌کنند.
?. به زبان بدن و احساسات‌شان توجه کنید
به ارتباطات غیرزبانی‌شان توجه ویژه‌ای بکنید. به زبان بدن و طرز ایستادن‌شان دقت کنید. افعال و واژه‌هایی که انتخاب می‌کنند را هم مد نظر داشته باشید. حالا، واژه‌ها، زبان بدن و تُن صدای‌تان را طوری در کنار هم مرتب کنید که با آنچه در مخاطب‌تان مشاهده کرده‌اید سازگار شود. انجام این کار به آنها کمک خواهد کرد تا ارتباطِ ناخوداگاهِ عمیق‌تری با شما برقرار کنند.
________________________________________
: چند ترفند عالی برای اینکه بتوانیم زبان بدن دیگران را بخوانیم
________________________________________
?. تأییدشان کنید. بگویید چه چیزهایی را در آنها تحسین می‌کنید و چرا
یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط سریع با دیگران، این است که رک باشید و به آنها بگویید چرا آنها را دوست دارید یا تحسین‌شان می‌کنید. اگر بیانِ زیادی مستقیم مناسب نیست، با اظهارات غیرمستقیمی در این طرف و آن طرف، منظورتان را به آنها برسانید. هر دو رویکرد به یک اندازه مؤثرند، زیرا همه به تأیید و تشویق دیگران، واکنش خوبی نشان می‌دهند.
?. به هر چه می‌گویند، با دقت گوش کنید
موقع صحبت با آنها، بیش از حد روی آنچه باید پاسخ دهید تمرکز نکنید؛ به جای آن، به هر واژه‌ای که به زبان می‌آورند گوش کنید و تا جای ممکن، واکنش مرتبط و مناسبی نشان دهید. این برخورد به آنها نشان می‌دهد که به آنچه می‌گویند علاقه دارید و در لحظه‌ی جاری، کاملا همراه و هم‌دل‌شان هستید. هر وقت چیزی می‌گویند که درست متوجه نمی‌شوید، سؤال بپرسید. این امر کمک خواهد کرد تا هر گونه خطا و لغزشِ عجیب بالقوه در برقراری ارتباط را پوشش دهید.
?. به اندازه‌ی کافی ارتباطی چشمی برقرار کنید
ارتباط چشمی به طرف مقابل‌تان می‌گوید که شما نه تنها به او و آنچه می‌گوید علاقه دارید، بلکه قابل اعتماد هم هستید. وقتی این ارتباط چشمی به اندازه‌ی کافی و درست به کار می‌رود، آنها تصور می‌کنند به خاطر این تمایل‌تان به رودررویی مستقیم، به خودتان اطمینان هم دارید. در نتیجه، طبیعتا توجه بیشتری به شما و آنچه می‌گویید خواهند داشت.
________________________________________
: ? راه برای اینکه در صحبت‌ کردن تاثیرگذارتر باشیم
________________________________________
?. تا جایی که ممکن است، خودتان را به آنها بشناسانید

یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه اعتماد دیگران را به دست آورید، این است که تا جایی که می‌توانید خودتان را به آنها بشناسانید. از اتفاقات جالبی که در زندگی‌تان افتاده برای‌شان بگویید یا فقط سوتی‌هایی را که در زندگی روزمره داده‌اید تعریف کنید. همین‌طور که این کار را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که از علایق و ارزش‌های آنها بیش از حد دور نمی‌شوید. هیچ چیز هم‌چون شفافیت، ایجاد اعتماد نمی‌کند.
?. این حس را منتقل کنید که همگی در یک سوی میدان هستید
از واژه‌هایی مانند «ما، برای ما، خود ما…» استفاده کنید تا فورا با هم ارتباط برقرار کنید. وقتی از چنین واژه‌هایی استفاده می‌کنید، به نظر می‌رسد که همگی در یک گروه، با هدف و علایق مشترکی حضور دارید. این‌طوری شما هم روی مدار آنها حرکت می‌کنید، در حالی که به نظر می‌رسد دیگران از بینش و درک ویژه‌ی شما برخوردار نیستند.
?. به آنها لبخند بزنید
وقتی به دیگران لبخند می‌زنید، این حس را منتقل می‌کنید که آنها را دوست دارید و وجودشان برای‌تان شادی‌بخش است. لبخند زدن باعث می‌شود آنها هم ناخوداگاه بخواهند به شما لبخند بزنند که این امر فورا بین‌تان توافقی دو طرفه ایجاد می‌کند. فقط مطمئن شوید که لبخندتان صمیمانه است، اگر غیر از این باشد آنها می‌فهمند.
________________________________________
: لبخند زدن چه تاثیری روی شما و اطرافیان‌تان دارد؟
________________________________________
??. تجربه‌های خوب‌تان را به دیگران هم پیشنهاد بدهید
رستوران‌هایی که رفته‌اید، مکان‌هایی که بوده‌اید، فیلم‌هایی که دیده‌اید، آدم‌های مفیدی که آنها باید ملاقات کنند، کتاب‌هایی که خوانده‌اید، فرصت‌های شغلی و خلاصه هر آنچه به ذهن‌تان می‌رسد را پیشنهاد کنید. توضیح دهید که چه چیزی در آن آدم‌ها و مکان‌ها و چیزها قابل توجه بوده و چگونه می‌توانند برای بقیه هم جذاب باشند. اگر آن‌قدر ایده پیشنهاد کنید که بتوانید آنها را علاقه‌مند کنید، آنها هم به عنوان یک «همراه» به شما نگاه می‌کنند که در هنگام تصمیم‌گیری درباره‌ی کاری که باید انجام بدهند، می‌توانند روی او حساب کنند.
??. به آنها دل‌گرمی بدهید
اگر کسی که با او طرف هستید، سن کمتری دارد یا در موقعیت دشوارتری نسبت به شماست، از هر دل‌گرمی‌ای که بتوانید به او بدهید، استقبال خواهد کرد. وقتی به آنها کمک می‌کنید تا اطمینان بیشتری نسبت به توانایی‌هایشان پیدا کنند، برای اظهار نظر شما ارزش قائل خواهند شد. این حتی به رابطه‌تان هم کمک می‌کند. آنها را متقاعد کنید که می‌توانند مشکلات و محدودیت‌های‌شان را از بین ببرند و به برقراری ارتباط با شما حس خوبی پیدا کنند.
??. طوری به نظر برسید که انگار سطح انرژی‌تان کمی بالاتر از طرف مقابل است
عموما آدم‌ها می‌خواهند دور و بر کسانی باشند که به جای تضعیف، روحیه‌ی آنها را بالا ببرند. اگر با صدا و زبان بدن‌تان نشان دهید که سطح انرژی نسبتا بالاتری دارید، وقتی دور و بر شما هستند، حس پرانرژی‌تر و مثبت‌تری خواهند داشت. البته آن‌قدر هم پرانرژی نباشید که آنها را از خود دور کنید، اما آن‌قدر انرژی از خودتان نشان دهید که آنها هم بعد از صحبت با شما احساس پرانرژی بودن کنند.
??. نام آنها را طوری ادا کنید که به گوش‌شان خوشایند باشد
نام هر شخصی، از نظر هیجانی، یکی از قدرتمندترین واژه‌ها برای اوست. اما چگونه ادا کردن آن، مهم‌تر از تعداد دفعاتی است که آن را به زبان می‌آورید. اگر نام آنها را با انعطاف درستی به زبان بیاورید، واقعا می‌تواند حس مثبت زیادی را به طور مستقیم به سیستم عصبی‌شان منتقل کند. اگر وقتی نام آنها را می‌گویید، حس خوبی برای‌شان داشته باشد، بدون اینکه خودشان هم بدانند، به طور ناخوداگاه احساس نزدیکی با شما خواهند کرد.
________________________________________
: راهکارهایی برای خوش اخلاقی با دیگران
________________________________________
??. پیشنهاد دهید این رابطه را یک گام به جلو ببرید

چند کار وجود دارد که می‌توانید برای تقویت دوستی‌تان با طرف مقابل، انجام دهید. برای نمونه، پیشنهاد رفتن به رستوران بدهید، در کافه و کافی‌شاپ صحبت کنید، به استادیوم‌های ورزشی بروید و… حتی اگر آنها پیشنهادتان را قبول هم نکنند، باز هم از اینکه آن‌قدر ازشان خوش‌تان آمده که می‌خواهید به دوستی‌تان عمق بدهید، احساس خوشایندی خواهند داشت. از طرف دیگر آنها هم به سراغ شما خواهند آمد، چون دیده‌اند که شما به جای آنکه منتظر بمانید تا دوستی با آنها به شکل جادویی اتفاق بیفتد، برای به دست گرفتن زندگی‌تان و برقراری دوستی جرئت دارید.
در استفاده از قدرت بیان ماهر شوید
اگر فرصتی را به تقویت حتی چند مورد از این مهارت‌های ارتباطی اختصاص بدهید، توانایی‌تان در برقراری ارتباط با دیگران چه در محل کار و چه در موقعیت‌های اجتماعی، به طرز چشم‌گیری بهبود می‌یابد. فرصتی را به مشاهده‌ی ماهرترین افراد از منظر اجتماعی که می‌شناسید اختصاص دهید؛ بسیاری از این روش‌ها را در آنها خواهید دید. توجه داشته باشید که این روش‌ها نباید مثل یک ربات به کار گرفته شوند یا خیلی در چشم باشند. باید به صورت طبیعی انجام شوند و به روشی که با موقعیت جاری سازگاری داشته باشند.
«ممکن است ایده‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشید، اما اگر نتوانید آنها را منتقل کنید، ایده‌هایتان شما را به هیچ جا نخواهند رساند.»
– لی لاکوکا
برای اینکه بهترین نتیجه‌ی ممکن را به دست بیاورید، فقط آرام باشید و بگذارید این مهارت‌های ارتباطی به طور طبیعی جریان یابند. تا جایی که می‌توانید به خود حقیقی‌تان نزدیک باشید. روش‌هایی را انتخاب کنید که با شخصیت‌تان و انگیزه‌هایتان در ارتباط با دیگران تناسب خوبی داشته باشند. یاد بگیرید که حس کنید کدام‌ها برای موقعیت‌های خاص مناسب هستند و کدام‌ها با شخصیت حقیقی شما سازگاری ندارند.
________________________________________
: چطور از مهارت داستان‌گویی برای متقاعد کردن دیگران استفاده کنیم
________________________________________
قدرت بیان، منجر به فرصت‌های جدید می‌شود
از آنجایی که آدم‌ها نقش مهمی در زندگی شما ایفا می‌کنند، اگر فرصتی را به بهبود روشی که با تقویت مهارت‌های ارتباطی، با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید اختصاص دهید، کل زندگی برای‌تان آسان‌تر خواهد شد.
قدیم‌ها برقراری ارتباط با هر کسی در هر موقعیتی خیلی آسان‌تر بود درست برعکس این روزها. قدرت مهارت‌های موثر ارتباطی این است که با تقویت‌شان، فرصت‌های جدیدی که در غیر این صورت در دسترس نبودند به وفور برای‌تان مهیا خواهد شد.
برگرفته از: advancedlifeskills.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات سخنرانی، فن بیان و ارائه
کلام‌تان را جادویی کنید

6000توماناگر قصد ازدواج دارید، آیا می‌دانید پیش از بستن پیمان ازدواج باید در مورد چه موضوعاتی فکر کنید؟ ازدواج تصمیمی برای تمام عمر است، پس عجیب نیست که انتظار می‌رود آمادگی خود را از هر جهت برای ورود به زندگی مشترک بررسی کنید. در ادامه، ?? نمونه از سؤالاتی را که باید پیش از ازدواج به جواب‌شان فکر کنید، برای‌تان گلچین کرده‌ایم تا در تصمیم‌ گیری برای ازدواج آگاهانه‌تر عمل کنید. لطفا از سؤالات زیر سهل‌انگارانه رد نشوید و در جواب‌هایتان روراست باشید.
________________________________________
: چگونه ازدواج موفق داشته باشیم؟
________________________________________
?. آیا علاوه بر دلبستگی عاطفی به لحاظ ویژگی‌های ظاهری نیز به همسر آینده‌تان دلبسته هستید؟

درست است که تصمیم‌گیری برای ازدواج هرگز نباید صرفا بر مبنای ویژگی‌های ظاهری صورت بگیرد، اما اگر فرد مورد نظر برای‌تان هیچ‌گونه جذابیت ظاهری نداشته باشد، ممکن است تداوم رابطه‌تان به دلیل نارضایتی از شکل و شمایل طرف مقابل به خطر بیفتد.
?. آیا حاضر هستید مابقی عمرتان را متعهدانه با فرد مورد نظر بگذرانید؟
انتخاب اینکه مابقی عمرتان را با چه کسی بگذرانید، تصمیم آسانی نیست. در وهله‌ی اول باید مطمئن شوید که آیا اصلا آمادگی پذیرش چنین تعهدی را دارید یا خیر. فراموش نکنید که در طول زندگی مشترک نه فقط خودتان بلکه همسرتان نیز سالخورده‌تر خواهد شد. هر دو نفرتان از بسیاری جهات تغییر خواهید کرد. پس باید قبل از هر چیزی اطمینان حاصل کنید که آیا حاضر هستید مابقی عمرتان را در معیت فرد مورد نظر زندگی کنید و به قولی به پای هم پیر شوید. متعهد بودن نسبت به یکدیگر موجب تداوم زندگی مشترک می‌شود و در رشد و توسعه‌ی فردی نیز مؤثر است.
________________________________________
: ازدواج پایدار با ?? نکته‌ای که پایه‌های زندگی را محکم نگه می‌دارد
________________________________________

?. در مواردی که با یکدیگر مشاجره می‌کنید یا اختلاف نظر دارید، در نهایت چه پیش می‌آید؟

شنیده‌ایم که می‌گویند دعوا نمک زندگی است، اما اگر همیشه اصرار داشته باشید که حرف حرفِ خودتان باشد، زندگی‌تان بیش از حد شور خواهد شد. در زندگی مشترک باید قادر به مصالحه باشید و بتوانید در موضوعات مختلف با همسرتان کنار بیایید. هر وقت به این درک رسیدید که هدف زندگی مشترک، ما شدن است و خودتان نباید تک‌نفره تصمیم بگیرید، آن‌ وقت می‌توانید خاطرجمع باشید که ازدواج‌تان از بابت تک‌رَوی لطمه نخواهد دید.
?. آیا با همسر آینده‌تان مشترکات اعتقادی دارید؟
مشترکات اعتقادی از جمله ویژگی‌های بارز ازدواج‌های موفق است. زوج‌هایی که هم‌عقیده هستند، تعامل سازنده‌تری با یکدیگر برقرار می‌کنند. اگر هر دو نفرتان به اصول اعتقادی یکسانی باور داشته باشید، در آینده که صاحب فرزند شدید، در آموزش اصول اعتقادی به فرزندتان با یکدیگر هماهنگ‌تر خواهید بود.
تبلیغات

?. آیا به ازدواج‌تان وفادار خواهید ماند؟

این سؤال با سؤال ? که پیش‌تر مطرح کردیم در ارتباط نزدیک است. اگر احساس می‌کنید هنوز نمی‌توانید در زندگی مشترک متعهدانه رفتار کنید و به پیمانی که می‌بندید وفادار بمانید، پس لطفا فعلا سراغ ازدواج نروید، چرا که آینده‌‌ی ازدواج در چنین شرایطی روشن نیست.
?. آیا خود شما از معیارهای مورد پسند همسر آینده‌تان برخوردار هستید؟
اگر معیارهایی را که فرد مورد نظر در انتخاب همسر آینده‌اش دارد در خودتان نمی‌بینید، پس حتما موشکافانه‌تر به قضیه‌ی ازدواج‌تان فکر کنید. توصیه می‌شود همسری برگزینید که به دنبال ازدواج با فردی باشد که ویژگی‌های شخصیتی خودتان را دارا باشد، تا همسرتان در آینده سعی نکند که شما را مطابق با میل خودش تغییر دهد.
________________________________________
: ? راز ازدواج موفق
________________________________________
?. آیا هر دو نفرتان مایل به بچه‌دار شدن هستید؟

اگر خودتان مایل به بچه‌دار شدن هستید اما همسر آینده‌تان هیچ علاقه‌ای به بچه‌دار شدن ندارد، پس حتما باید بنشینید و در مورد اینکه آیا ازدواج‌تان آینده‌‌ی دلخواه هر دو نفرتان را تأمین خواهد کرد یا خیر تصمیم بگیرید.
?. آیا در اهداف بلندمدت زندگی شخصی و خانوادگی خود با همسر آینده‌تان تفاهم دارید؟
فرض کنید خودتان از مسافرت متنفر هستید، اما با کسی ازدواج کنید که