دانلود پایان نامه

با نگرانیِ بیهوده درباره‌ی آینده، مسائل را زیادی پیچیده می‌کنیم. ترجیحا وقت‌تان را صَرف کارهایی کنید که اکنون کنترل‌شان در دست شماست و نگرانی درباره‌ی مسائلی را که نمی‌توانید کنترل‌شان کنید را کنار بگذارید.
برای نمونه، اگر می‌خواهید کسب‌وکاری راه‌اندازی کنید، گام‌های کوچک و ساده‌ای در راستای دست‌یابی به رؤیایی که خوشنودتان می‌کند، بَردارید.
ضمانتی برای اینکه آینده چگونه خواهد بود وجود ندارد، اما با تمرکز روی همین مسائل کوچکی که اکنون می‌توانیم کنترل کنیم، در مسیر درست به سمت آینده‌ای که مطمئنا روشن‌تر و شادتر خواهد بود، حرکت می‌کنیم.
برگرفته از: lifehack.org

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000توماندنبال دلیلی برای درد‌ یا خستگی چشمان‌تان هستید؟ راه دوری نروید دست‌تان را دراز کنید تا به گوشی‌ عزیز دلتان برسید. اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که روزی ??? مرتبه به صفحه‌ی گوشی هوشمندتان نگاه می‌کنید باید بگویم این چشمان شما هستند که عواقب این اعتیاد را با خستگی و دردشان می‌پردازند. خیره شدن‌های طولانی مدت به صفحات گوشی‌های هوشمند، تبلت و یا لپ‌تاپ، باعث خستگی، خارش، خشکی چشم و حتی دید تار و سردرد می‌شود. خوشبختانه راه‌هایی برای به حداقل رساندن این خستگی دیجیتالیِ چشم وجود دارد که در اینجا ? مورد ساده و کاربردی آن را می‌خوانید.

?. پلک بزنید
همین الان، یک بار دیگر، و باز هم. خب، پلک زدن دائمی (و بیشتر از یک ثانیه نگه داشتن پلک‌ها روی هم) به افزایش رطوبت و کاهش خشکی و التهاب چشم کمک می‌کند. هنگام استفاده از گوشی‌های دلبندمان یک سوم کمتر از حالت معمول پلک می‌زنیم و این باعث می‌شود چشم‌های بیچاره‌‌ی ما در قحطی قطره‌ای اشکِ محافظت‌کننده بمانند. برای اینکه چشمانتان به قدر کافی خیس شود باید هر ?? دقیقه ?? بار پلک بزنید و باید همین کار را تا انتهای ماراتن خیره شدن به صفحه‌ی گوشی‌ حفظ کنید.
پاداش: پلک زدن اغلب به تمرکز دوباره‌ی چشم کمک می‌کند.
?. بازتاب نور از گوشی‌تان را به حداقل برسانید
اگر از گوشی هوشمندی با صفحه‌نمایش ضدبازتاب گوریلا گلس (Corning Gorilla Glass) یا از کاور مات صفحه‌نمایش استفاده نمی‌کنید، احتمالا نادانسته با مقدار زیادی بازتاب آزاردهند، چشمان خود را به دردسر انداخته‌اید. راه حل آسان و ارزان است: یک کاور ضدبازتاب برای گوشی هوشمندتان بخرید و به دقت با کف دست آن را روی صفحه‌ی نمایش گوشی بچسبانید.

پاداش: این کاورهای ضدبازتاب جلوی باقی ماندن جای انگشت‌های شما را هم می‌گیرند.
?. به چشم‌تان استراحت بدهید
در نظر گرفتن یک وقفه بین خیره شدن به صفحات نمایش برای خیلی از ما ترسناک است، اما اگر این کار را بکنید چشمانتان از شما تشکر خواهند کرد. شاید خودتان از قانون ??-??-?? مطلع باشید. اگر هم نمی‌دانید ماجرا از این قرار است: هر ?? دقیقه که به یک صفحه‌نمایش نگاه می‌کنید، به مدت ?? ثانیه، به جایی در فاصله‌ی ?? فوتی (? متری) نگاه کنید. این کار به ماهیچه‌های خسته‌ی چشم شما استراحتی کوتاه می‌دهد و آنها را آرام می‌کند. شما هم فرصت می‌کنید به انتخاب‌های بعدی هیجان‌انگیزِ بازی‌های بعدی‌تان در گوشی فکر کنید!
?. نور صفحه نمایش‌تان را تنظیم کنید
صفحه نمایش زیادی روشن یا زیادی تاریک به چشمان شما فشار وارد می‌کند و در فوکوس کردن چشم اختلال ایجاد می‌کند. برای برطرف کردن این موضوع در کسری از ثانیه، به تنظیمات دستگاه خود بروید و نور را به اندازه‌ی نور محیط دور و برتان تنظیم کنید. صبر کنید، این قانون البته برای زمانی که در اتاقی بدون نور هستید صدق نمی‌کند! در این حالت که نور گوشی شما از محیط خیلی بیشتر است، علاوه بر فشار به چشم شما دچار بیخوابی خواهید شد.
تبلیغات

?. کنتراست و اندازه‌ی فونت را در گوشی خود بالا ببرید
تنظیم کنتراست و اندازه‌ی نوشته‌ها در گوشی، کمی دیگر به آسایش چشمان شما اضافه می‌کند. این کار باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید در گوشی محتوای وبسایت‌ها، ایمیل‌ها، تقویم قرارهای ملاقات و هر چیز دیگری را بخوانید.
?. صفحه نمایش‌تان را تمیز کنید
به طور مرتب صفحه گوشی خود را با پارچه‌ی تمیزکننده‌ی خشک (نه خیس!) تمیز کنید تا از شر گرد و خاک پرت‌کننده‌ی حواس، کثیفی، لکه و اثر انگشت خلاص شوید.
?. گوشی خود را دورتر نگه دارید
قول می‌دهم که قرار نیست بگویم گوشی را کلا کنار بگذارید. اما اکثر افراد گوشی‌هایشان را در فاصله‌ی حدودا ?? سانتی‌متری چشمانشان قرار می‌دهند که فاصله‌ی بسیار کمی است. سعی کنید گوشی را در فاصله‌ی ?? تا ?? سانتی‌متری از چشمانتان قرار دهید تا کمی به چشمان‌تان استراحت دهید. این کار اولش ممکن است خنده‌دار به نظر برسد اما به مرور به آن عادت خواهید کرد.
برگرفته از: Entrepreneurنداها و احساسات درونی ما یعنی آنچه با خود در درون نجوا می‌کنیم، تأثیر فوق‌العاده‌ای بر مسیر زندگی‌مان دارند. نجواهای درونی ما می‌توانند به نردبان موفقیت‌ها بدل شوند یا مانعی بزرگ برای رسیدن به آرزوها باشند. اگر پیوسته با خود بگویید که ناتوان هستید یا از درون خود را تضعیف کنید، نتیجه‌ای که عایدتان می‌شود چیزی جز ضعف و شکست نخواهد بود. اما راه‌هایی وجود دارد که شما را از خودانتقادی مخرب نجات می‌دهد. با ما همراه باشید:
:
? مهارتی که یادگیری آنها سخت اما برای زندگی لازم است
این جملات مثبت را افراد موفق هر روز به خود می‌گویند
خودباوری و موفقیت؛ راهکارهای افزایش خودباوری برای رسیدن به موفقیت
افکار شما احساسات‌تان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. شیوه‌ی تفکرتان این قدرت را دارد که به‌نوعی مسیر پیش‌رویتان را پیش‌بینی کند. برای مثال اگر قبل از شرکت در یک مصاحبه‌ کاری، مدام با خود تکرار کنید که این شغل را به‌دست نخواهید آورد، به احتمال زیاد، مصاحبه کاریتان هم به‌خوبی پیش نخواهد رفت و درحین مصاحبه با روحیه‌ای ضعیف، سر به زیر و تأثیرگذاری نامناسب ظاهر خواهید شد و فرصت‌های خود را خواهید سوزاند. اگر شما هم دچار خودانتقادی مخرب هستید، اول از همه باید بگوییم که تنها نیستید. شک‌وتردید نسبت به خود و توانایی‌ها، پیش‌بینی‌های دلسردکننده درباره‌ی آینده‌ی خود و سرزنش‌های درونی در بیشتر افراد شایع است. اما نگذارید که قربانی این صداهای درونی منفی بشوید. تمرین‌های زیر به شما کمک می‌کند تا بهتر با خود تا کنید و قوی‌تر بشوید:
?. به افکارتان توجه کنید

ما آن‌قدر با صداها و نداهای درونی‌مان خو گرفته‌ایم که کمتر به یاد می‌آوریم چه پیام‌هایی برای خود می‌فرستیم. پس سعی کنید به دقت افکار خود را بررسی کنید. با توجه به افکارتان درخواهید یافت که از درون چه برخوردی با خود دارید و چه صفاتی را به خود نسبت می‌دهید یا در رویارویی با کارهای سخت و چالش‌های زندگی چگونه با خود نجوا می‌کنید.
براساس برآوردها، هر فرد روزانه ?? هزار فکر گوناگون در ذهن دارد. این ?? هزار فکر به معنای ?? هزار فرصت برای ساختن یا تخریب روحیه و شانس‌های مختلف است. اگر بتوانید چگونگی دست‌یافتن به افکار درونی‌تان را یاد بگیرید، بهتر متوجه اثرگذاری آنها بر زندگی‌تان می‌شوید.

?. از اشتباهات‌تان بگذرید
درحالی‌که حل مسئله بسیار مفید و مؤثر است، اما ماندن روی اشتباهات و افسوس‌خوردن بسیار غلط و مضر است. اگر بارهاوبارها به اشتباهات‌تان فکر کنید و نتوانید از خطاهایی که انجام داده‌اید، بگذرید، روحیه‌تان ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. بهترین روش برای گذشتن از اشتباهات، فعال‌شدن و اقدام‌کردن است. یعنی کاری کنید که موقتا حواس‌تان را از افکار منفی موجود در مغرتان منحرف کند. قدم بزنید، با دوست‌تان تلفنی درباره‌ی موضوعی دیگر صحبت کنید یا به سراغ انجام پروژه‌ای نیمه‌کاره بروید. سعی کنید کاری کنید و یکجا ننشینید و به اشتباه آزاردهنده‌تان فکر کنید و نگذارید که مغرتان با سرزنش‌های متداوم خود مانند خوره شما را از درون نابود کند.
?. شواهد را بررسی کنید

افکارتان همیشه درست و واقعی نیستند. درواقع، افکار اغلب اوقات به شکلی اغراق‌آمیز منفی هستند. پس قبل از اینکه افکار خود را باور کنید، باید شواهد موجود را بررسی کنید. یعنی چه؟ اجازه بدهید با مثالی موضوع را روشن‌تر کنیم: ممکن است با خود فکر کنید که سخنرانی و ارائه‌ای را که دارید، خراب خواهید کرد و در انجام آن دچار خجالت و مشکل خواهید بود. در چنین وضعیتی بهتر است لحظه‌ای صبر کنید، قلم و کاغذی فراهم کنید و سعی داشته باشید تا تمام شواهدی را که نشان می‌دهد، کارتان با مشکل روبه‌روست، یادداشت کنید.
تبلیغات

سپس فهرستی بسازید و تمام شواهدی را که نشان می‌دهد در کارتان موفق و پیروز خواهید شد، یادداشت کنید. حال دو گروه فهرستی را که ایجاد کرده‌اید باهم مقایسه کنید. این کار باعث می‌شود تا معقول‌تر و به دور از احساس اوضاع را قضاوت و بررسی کنید. به خودتان گوشزد کنید که مغزتان همیشه درست نمی‌گوید و نجواهای درونی در سرتان ??? درصد درست و منطقی حرف نمی‌زنند. این کار باعث تقویت اعتمادبه‌نفس شما می‌شود.
?. افکار منفی و اغراق‌آمیز را با عبارات مثبت جایگزین کنید
وقتی متوجه شده‌اید که افکار منفی‌ شما کاملا درست نیستند، سعی کنید آنها را با عباراتی واقع‌بینانه جایگزین کنید. برای مثال هیچ‌گاه نگویید:‌ «من هیچ‌وقت ارتقای شغلی پیدا نمی‌کنم» درعوض، این جمله را که هم مثبت است و هم واقع‌بینانه، جایگزین آن کنید: «اگر سخت کار کنم و روی توانایی‌های خود سرمایه‌گذاری کنم، ممکن است روزی ارتقای شغلی هم داشته باشم.»
یادتان باشد که لازم نیست از جملات مثبت غیرواقعی استفاده کنید. تزریق «اعتمادبه‌نفس کاذب و الکی» نیز گاهی همان کارکرد مضرِ «شک و دودلی» نسبت به مهارت‌ها را دارد. اما چشم‌اندازی واقع‌بینانه و متعادل کلید تقویت بیشتر روح و روان است.
?. به نتایج افکار منفی‌تان در صورت تحقق، فکر کنید

همیشه این احتمال وجود دارد که با افکار خود از یک اشتباه ساده، فاجعه درست کنید. پس باید خیلی خیلی مواظب باشید. واقعیت این است که همیشه سناریوهایی که از اتفاقات ناخوشایند آینده در ذهن می‌نویسیم، به‌وقوع نمی‌پیوندند. سعی کنید میزان ناخوشایندی سناریویی را که در ذهن ساخته‌اید، بررسی کنید. فرض کنید اگر در شغلی پذیرش نشوید، علی‌رغم اینکه این موضوع ناراحت‌کننده است، دنیا به آخر نمی‌رسد. اگر بتوانید اوضاع سخت و شرایط دشوار را مدیریت کنید، اعتمادبه‌نفس‌تان هم افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از نگرانی‌ها و ترس‌هایتان غیب خواهند شد.
?. نصیحت‌هایتان به دیگران را به‌ خاطر بیاورید
همدردی با دیگران خیلی ساده‌تر از همدردی با خود است. برای مثال وقتی اشتباهی از شما سر می‌زند، به‌راحتی خود را با عناوینی همچون احمق و … خطاب می‌کنید. حال در نظر بگیرید که همان خطا از دوست‌تان یا یکی از عزیزان‌تان سرزده است، به‌طور قطع چنین چیزی به او نخواهید گفت. وقتی اوضاع سختی را از سر می‌گذرانید یا در موفقیت خود تردید دارید، از خود بپرسید که اگر کس دیگری از عزیزان‌تان دچار این مشکلات می‌شد، چه به او می‌گفتید؟ سپس از همان جملات امیدبخش به خودتان بگویید.
?. با پذیرش ایرادات و کاستی‌هایتان در مسیر بهبود گام بردارید

همیشه فاصله‌ای بزرگ میان این ? جمله هست: «من برای موفقیت کفایت لازم ندارم» و «همچنان جای رشد و پیشرفت وجود دارد». نواقص و اشتباهات خود را بپذیرید و برای تغییر آنها در آینده متعهد بشوید. شاید کمی غیرمعمول به نظر برسد، اما می‌توان این دو موضوع را باهم پیش برد: ممکن است شما بپذیرید که درباره‌ی سخنرانی پیش‌رویتان در محل کار، کمی مضطرب هستید، اما کماکان به پیشرفت و توسعه‌ی مهارت‌هایتان در این زمینه نیز فکر می‌کنید. خود را بپذیرید با همه نواقص و ایرادهایی که دارید. اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود. ضمن پذیرش خود، تلاش کنید تا به نسخه‌ی بهتری از خود بدل بشوید.
در آخر: متفاوت اندیشیدن را یاد بگیرید
مغزتان این قابلیت را دارد که به بهترین دارایی شما بدل بشود یا اینکه دشمنی خونی و درجه یک باشد که تمام موفقیت‌هایتان را از بین می‌برد. باید مغزتان را درست آموزش بدهید. تمرینات روانی و روحی به شما کمک می‌کنند تا نقد مخرب از خود را کنار بگذارید. با تمریناتی که در بالا مطرح شد، نجواهای درونی سمی و مخرب را به گفت‌وگویی سازنده تبدیل کنید. این گفت‌وگوی سازنده، موتور محرک شما برای رسیدن به اهداف‌تان خواهد بود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: چگونه مثبت‌اندیشی را جایگزین بدبینی کنیم؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000تومانبا سردشدن هوا، گلودرد، سرفه و آبریزش بینی مشکلاتی هستند که گریبان اکثر ما را خواهند گرفت. با «چطور» همراه باشید تا با راه‌های قطع و کاهش آبریزش بینی آشنا شوید.

:
درمان عفونت گوش، علل و علائم ایجاد آن
انواع سردرد؛ چه نوع سردردهایی نگران‌کننده‌اند و برای درمان آنها چه باید کرد؟
علائم مننژیت، روش درمان و پیشگیری از آن
آبریزش بینی برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتد و وضعیتی است که می‌توان به‌راحتی آن را در خانه برطرف کرد. آبریزش بینی دلایل بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل آن، عفونت ویروسی سینوس‌ها و سرماخوردگی است. دلایل دیگری که می‌توانند باعث آبریزش بینی شوند، عبارت‌اند از آلرژی، تب بالا و… .
اگر ترجیح می‌دهید که برای قطع‌کردن آبریزش بینی از راه‌حل‌های طبیعی استفاده کنید، چند روش را برای شما ذکر کرده‌ایم. راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک برای شما مفید است و آبریزش بینی شما را قطع می‌کند.
?. مایعات فراوان بنوشید
اگر گرفتگی بینی هم دارید، مصرف آب و مایعات می‌تواند به بهبود آبریزش بینی شما کمک کند. مصرف مایعات باعث می‌شود که مخاط سینوس‌های شما رقیق شود و تمیزکردن بینی‌تان آسان‌تر شود. در غیر این‌ صورت، مخاط بینی شما ضخیم و چسبنده می‌شود و به بینی شما بیشتر صدمه خواهد زد.

از مصرف نوشیدنی‌هایی که آب بدن شما را کم می‌کنند، مانند نوشیدنی‌های کافئین‌دار یا الکلی اجتناب کنید.
________________________________________
: درمان سرفه با ?? روش موثر خانگی
________________________________________
?. دمنوش‌های داغ

تبلیغات

از سوی دیگر، مصرف نوشیدنی‌های داغ مانند چای، بیشتر از نوشیدنی‌های خنک به شما کمک می‌کنند. نوشیدنی‌های داغ به‌سبب بخار و حرارت، راه‌های تنفسی را باز و گرفتگی آن را برطرف می‌کنند.
برخی از دمنوش‌ های گیاهی حاوی موادی هستند که گرفتگی بینی را از بین می‌برد. به‌دنبال دمنوش‌هایی باشید که حاوی مواد ضدالتهاب و آنتی‌هیستامین هستند. برخی از گیاهان داری این مواد، عبارت‌اند از: بابونه، زنجبیل، نعناع و گزنه.
یک فنجان دمنوش گیاهی داغ (ترجیحا بدون مواد کافئینی) تهیه کنید و پیش از نوشیدن، بخار آن را استشمام کنید. معمولا آبریزش بینی با گلویی دردناک همراه است. نوشیدن دمنوش‌های داغ گیاهی، برای درمان گلودرد هم مفید است.
?. بخور صورت

پژوهش‌ها نشان داده است که تنفس بخار داغ آبریزش بینی را درمان می‌کند. پژوهشی که در سال ???? روی افراد مبتلا به سرماخوردگی انجام شد، نشان داد که استنشاق بخار خیلی مؤثر است. استفاده از بخار، زمان بهبودی بیماری را یک هفته کاهش می‌دهد. علاوه‌بر استشمام بخار داغ یک فنجان دمنوش گیاهی، از بخور هم استفاده کنید. به روش زیر اقدام کنید:
آب تمیز را در قابلمه‌ای تمیز روی اجاق گرم کنید. آن را فقط تا جایی گرم کنید که بخار تولید شود. نگذارید ظرف آب شما بجوشد.
برای ?? تا ?? دقیقه صورت خود را روی بخار نگه دارید. از راه بینی نفس‌های عمیق بکشید. اگر صورت‌تان خیلی داغ شد، لحظه‌ای صورت‌تان را کنار بکشید و سپس دوباره ادامه دهید.
پس از بخور، محتویات بینی خود را خالی کنید تا از شر مخاط راحت شوید.
اگر مایل بودید، چند قطره از اسانس‌های رفع گرفتگی بینی به آب بخور اضافه کنید. به‌ازای هر لیتر آب، ?? قطره اسانس رفع گرفتگی بینی کافی است. روغن‌ها و اسانس‌های اکالیپتوس، نعناع، کاج، رزماری، مریم گلی، نعنای تند، درخت چای (مالهوکا) و آویشن انتخاب‌های خوبی هستند. ترکیبات موجود در این گیاهان مانند منتول و تیمول در بسیاری از داروهای عمومی رفع گرفتگی بینی وجود دارند. اگر این اسانس‌ها را در اختیار ندارید، از گیاهان خشک استفاده کنید. بخور خود را به یک دمنوش گیاهی تبدیل کنید و بخارها را تنفس کنید. نتیجه در هر دو حالت یکسان است.
________________________________________
: بخور صورت و پاکسازی پوست با دو روش موثر خانگی
________________________________________
?. دوش آب داغ
می‌خواهید خیلی سریع از شر آبریزش بینی خلاص شوید؟ از دوش آب گرم استفاده کنید. دوش آب گرم مانند دمنوش داغ یا بخور می‌تواند به بهبود آبریزش بینی کمک کند. صورت و سینوس‌های خود را زیر دوش نگه دارید تا بهترین نتیجه را برای کاهش آبریزش بینی بگیرید.
?. نتی پات

استفاده از نتی پات برای مرطوب‌کردن بینی (شست‌وشوی بینی) راهی معمول برای حل مشکلات سینوسی مانند آبریزش بینی است. نتی پات‌ها قوری‌هایی