دانلود پایان نامه

این نکته را از فرزندان آموختیم. مدتی بین خودمان و پسر ?? ساله‌مان (پیتر) فاصله‌ای را حس کردیم. نمی‌توانستیم به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. دختر ?? ساله‌ی‌مان می‌گفت که او در اتاق می‌ماند تا از فریادهای شما در امان باشد. او می‌ترسد شما عصبانی شوید و بر سرش فریاد بزنید. ما خودمان را به عنوان خانواده‌ای عصبانی و اهل داد زدن تصور نمی‌کردیم، ولی پیتر این‌گونه برداشت می‌کرد و به منظور جلوگیری از چالش‌های احتمالی خود را عقب می‌کشید.» این داستان از هایدن به طور واضح نشان می‌دهد، چگونه خشم می‌تواند باعث ایجاد فاصله در خانواده شود، مخصوصا در بچه‌ای مانند پیتر که ذاتا فرد راحت‌طلبی است. از نظر هایدن، ما باید بعضی اوقات در نشان دادن احساسات تجدید نظر کنیم. می‌توان یک جلسه‌ی خانوادگی تشکیل داد و پس از بحث در مورد این مشکل، راه‌هایی برای حل آن ارائه کرد.
وجود پدری ترسناک و غیر قابل کنترل یا مادری خشمگین باعث سردرگمی و ترس کودکان خردسال می‌شود. آنها می‌ترسند والدین دیگر آنها را دوست نداشته باشند، به آنها صدمه بزنند و یا آنها را ترک کنند. شما دوست ندارید فرزندتان به دلیل ترس از دیدن حالاتی در شما، احساسات طبیعی خود را سرکوب کند. بزرگ‌سالان باید به طور مسئولانه‌ای خود را کنترل کنند. شما نباید کودک خود را در شرایطی قرار دهید که او در قبال عصبانیت شما، احساس مسئولیت کند. این اتفاق الگوهای نامناسبی را در کودک‌تان به وجود می‌آورد. اگر عصبانیت شما خارج از کنترل بوده و باعث ترساندن کودک‌تان می‌شود، به دنبال کمک برای حل مشکل خود باشید. شما باید بیاموزید که احساس عصبانیت چیز اشتباهی نیست (حتی برای بزرگ‌سالان). متأسفانه بسیاری از ما در زمان کودکی فکر می‌کنیم عصبانیت امری بد، گناه‌آمیز و ترسناک است. عصبانیت به صورت پیش فرض امر بد یا خوبی نبوده بلکه نوعی واکنش طبیعی است. در واقع، کاری که ما با عصبانیت انجام می‌دهیم، می‌تواند خیلی بد باشد. وجود آرامش در چهره‌ی ما در هر موقعیتی (خشم، ترس و حتی عشق) معیاری برای نشان دادن بلوغ عاطفی است. کودکان با دیدن شما یاد می‌گیرند چگونه عصبانیت خود را کنترل کنند. هدف این است که احساسات خود را بشناسیم و با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم (بنابراین بچه‌های ما می‌فهمند ما یک انسانی واقعی هستیم). در همین حال می‌توانیم الگویی برای کودکان خود ارائه دهیم که ما چگونه می‌خواهیم آن‌ها نیز انسان واقعی باشند.
اگر شما و کودک‌تان ارتباط سالمی دارید، نیازی نیست نگران باشید که انفجار احساسی شما در موقعیتی نادر به او آسیب بزند. ایرادی ندارد که فرزندتان بفهمد شما آزار دیده‌اید یا عصبانی هستید. بعضی اوقات ارتباط صادقانه نیازمند بروز عصبانیت صادقانه‌ای است که کودک شما را نترساند و یا شرمنده نکند.
________________________________________
: چطور به کودک خجالتی‌مان کمک کنیم؟
________________________________________
?. نیازی نیست کودک‌ شما کمال‌گرا باشد
کودکان باید بیاموزند که اشتباه کردن ایرادی ندارد. شما می‌توانید مدل‌هایی را برای کنترل اشتباهات به کودک خود بیاموزید. مثلا وقتی قهوه‌ی شما می‌ریزد، می‌توانید بخندید و بگویید فکر کنم جایزه‌ی آقای خراب‌کار، امروز برای من است. یا وقتی که لیست خرید را در خانه جا می‌گذارید، نباید غُر بزنید یا ناسزا بگویید. کودکان می‌بینند که والدین هم خراب‌کاری می‌کنند. این‌که شما نیز گهگاهی اشتباهی می‌کنید، اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان آدم بی‌نقصی بود. والدین متیو می‌گویند: «ما متوجه شدیم وقتی متیو کاری را در خانه یا مدرسه بی‌نقص انجام ندهد، عصبانی می‌شود. او از عصبانیت ما نسبت به اشتباهات‌مان این تأثیر را گرفته است. وقتی ما به خودمان کم‌تر سخت گرفتیم، او نیز کم‌کم بهتر شد.» اشتباه کردن راه خوبی برای یادگیری است. می‌توانید برنامه‌ای ایجاد کنید تا هر وقت فردی در خانه اشتباهی انجام داد، بگویید «از این اشتباه چه درسی می‌گیریم؟» عصبانی شدن در مقابل اشتباهات، کار درستی نیست. بنابراین وقتی کودک اشتباهی کرد، مثلا شیر را ریخت یا شلوار خود را خیس کرد، عصبانی نشوید و بگویید از این اتفاق چه درسی می‌گیریم؟ حتی شاید بعد از آن با همدیگر خندیدید. به جای اینکه پس از اشتباه کودک او را با عصبانیت تنبیه کنید، بخندید و کمک کنید از آن درس بگیرد.
برگرفته از: askdrsears.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع پرورش و تربیت فرزندان
تربیت کودک را باید بیست سال پیش از تولدش آغاز کرد

5000تومانغذایی که می‌خورید برای پوست شما خوب است یا بد؟ این سؤال را از بهترین پزشکان پرسیده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم ? رژیم غذایی برای مراقبت از پوست را معرفی کنند. این مقاله را بخوانید تا ببینید رژیم شما چه تأثیری روی زیبایی‌تان دارد. به‌علاوه در این مقاله می‌بینید چطور با تغییراتی در رژیم غذایی می‌توانید پوستی عالی داشته باشید.

:
بستن منافذ باز پوست صورت با ?? راهکار موثر و نتیجه‌بخش
ماسک موز برای صورت؛ طرز تهیه ? نوع ماسک برای مراقبت از پوست
بهترین ویتامین ها برای پوست؛ ? ویتامینی که معجزه می‌کند
آیا رژیم غذایی باعث شده پوست‌تان خراب شود؟
درست است که رژیم‌گرفتن بدن شما را لاغر و سلامت نگه می‌دارد، ولی ممکن است اثرات دیگری هم داشته باشد.
غذایی که می‌خورید روی پوست شما هم به‌اندازه‌ی بدن‌تان تأثیر دارد. برای مثال آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌ها و سبزیجات چروک پوست را کاهش می‌دهند و چربی‌های سالم موجود در ماهی پوست را آبرسانی می‌کنند.

رژیم مدیترانه‌ای
ماهی، گیاهان برگ‌سبز، روغن‌زیتون و میوه‌ها مهم‌ترین موارد در این رژیم هستند. رژیم مدیترانه‌ای برای قلب بسیار مفید است، ولی این رژیم فایده‌های دیگری هم دارد.
تحقیقی در ایتالیا اخیرا به این نتیجه رسیده است که رژیم مدیترانه‌ای از ابتلا به ملانوما جلوگیری می‌کند. ملانوما یکی از کشنده‌ترین انواع سرطان پوست است.
اما از لحاظ زیبایی، اسید‌های چرب امگا-? موجود در ماهی باعث می‌شوند، غشای سلول‌های پوستی قوی و کشسان بمانند.
تبلیغات

روغن زیتون، گوجه‌فرنگی نیز آنتی‌اکسیدان‌هایی دارند که از پوست محافظت می‌کنند. دکتر «لزلی بومن» (Leslie Baumann) مدیر اجرایی مؤسسه‌ی تحقیقاتی و آرایشی بومن در ساحل میامی در فلوریداست. او می‌گوید: این آنتی‌کسیدان‌ها اجازه نمی‌دهند نور خورشید باعث فرایند‌های شیمیایی شود که به پوست آسیب‌ می‌رسانند.
رژیم گیاه‌خواری، وگان
ممکن است به‌خاطر سلامتی دست از خوردن گوشت و سایر فراورده‌های حیوانی بردارید یا ممکن است به‌خاطر دلایل اخلاقی این تصمیم را گرفته باشید. به‌هرحال به جای فراورده‌های حیوانی غلات کامل و میوه‌ها و سبزیجات تازه‌ی بیشتری می‌خورید. این رژیم خیلی هم برای پوست خوب است.
آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این غذاها رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. این رادیکال‌های آزاد باعث چروک‌شدن پوست،‌ ایجاد لکه‌های قهوه‌ای و سایر نشانه‌های پیری می‌شوند.
رژیم گیاه‌خواری چربی کمی دارد. بنابراین باید دانه‌کتان آسیاب‌شده،‌ روغن‌زیتون و روغن آفتابگردان را در رژیم خود بگنجانید. دکتر «بومن» می‌گوید: «این روغن‌ها به پوست کمک می‌کنند آب را جذب کند و آن را انعطاف‌پذیرتر می‌کنند».
رژیم پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین
کاهش در استفاده از نان سفید، پاستا و شکر فراوری شده می‌تواند میزان هورمون کرتیزول را پایین ‌آورد. دکتر «فرانچسکا فوسکو» (Francesca Fusco) متخصص پوست معتقد است: «این رژیم می‌تواند جوش صورت را خیلی کم کند».
رژیم‌هایی که در عوض از غلات کامل، میوه‌ها وسبزیجات تازه و گوشت کم‌چربی استفاده می‌کنند آنتی‌اکسیدان، روی و پروتئین زیادی دارند. این مواد می‌توانند لکه‌های پوست را پاک کنند و کلاژن بسازند.
ولی مراقب رژیم‌های پر از گوشت باشید. دکتر «لیزا آیران» (Lisa Airan ) متخصص پوست و زیبایی است. وی همچنین می‌گوید: «چربی حیوانی زیاد می‌تواند باعث افزایش تولید رادیکال‌های آزاد شود. این رادیکال‌ها در فرایند‌های سلولی طبیعی تداخل ایجاد می‌کنند».
آب زیادی بنوشید تا پوست خود را پر آب نگه دارید. ماهی و پروتئین‌های کم‌چربی دیگر را به جای گوشت قرمز مصرف کنید. هر روز از سبزیجات برگ‌دار پر از آنتی‌اکسیدان استفاده کنید.
رژیم کم‌چربی
کم‌کردن چربی‌های اشباع شده برای قلب و اندام شما بسیار مفید است. رژیمی که چربی حیوانی کمی دارد همچنین تولید رادیکال‌های آزاد را کمتر می‌کند. دکتر «آیران» می‌گوید: «رادیکال‌های آزاد می‌توانند پوست را دچار پیری زودرس کنند».
با این وجود پوست هم به مقداری چربی نیاز دارد. مخصوصا چربی مفید که در آجیل و روغن زیتون پیدا می‌شود. چربی به بدن کمک می‌کند آنتی‌اکسیدان‌هایی را جذب کند که برای پوست مفید هستند.
همچنین ویتامین‌های محلول در چربی غشاء سلول‌های پوست را تقویت می‌کنند. در نهایت به کمک این چربی‌ها پوست شما مرطوب‌تر و‌ انعطاف‌پذیرتر می‌شود.
دکتر «شریل کارچر» (Cheryl Karcher) متخصص پوست است. او می‌گوید: «حداقل ?? درصد از کالری خود را از چربی به دست بیاورید».
رژیم خام‌خواری

خام‌خوارها معمولا فقط از آجیل، میوه‌ها و سبزیجات تازه، جوانه‌‌ی حبوبات و غلات تغذیه می‌کنند. این افراد اعتقاد دارند خام‌خوردن غذا آنزیم‌های طبیعی آن را حفظ می‌کند. این روش هضم را راحت‌تر می‌کند، انرژی بیشتری می‌دهد و به کاهش وزن هم کمک می‌کند.
البته همه‌ی پزشکان با این اعتقادات موافق نیستند. ولی واقعیت این است که این رژیم برای پوست خیلی عالی است.
به‌علاوه، چربی طبیعی در آجیل، آووکادو و روغن زیتون غشاء سلول‌های پوستی را قوی و منعطف نگه می‌دارد. این رژیم یک نقطه ضعف هم دارد. دکتر «آیران» می‌گوید: «وقتی گوشت خیلی کمی می‌خورید،‌ بدن به سختی می‌تواند مواد سازنده‌ی کلاژن را به دست آورد».
رژیم کربوهیدرات
یکی از مهم‌ترین عوامل در رژیم غذایی مجله‌ی «سلامتی»، نشاسته‌ی مقاوم به هضم است. نشاسته‌ی مقاوم نوعی از نشاسته است که مانند فیبر عمل می‌کند. این نشاسته از سیستم گوارشی می‌گذرد بدون اینکه به صورت کامل هضم، جذب یا تبدیل به شکر شود.
وقتی مقدار زیادی نشاسته‌‌ی مقاوم مصرف می‌کنید، متابولیسم بدن شما بالا می‌رود. در این صورت برای مدت بیشتری احساس سیری می‌کنید. این کار کمک می‌کند از غذاهایی که برای پوست بد هستند، دور بمانید. وقتی سیر هستید نمی‌توانید غذاهای چرب و میان‌وعده‌های شیرین بخورید. درعین‌حال قندخون و انسولین خون خود را هم پایین می‌آورید.
دکتر «کارچر» می‌گوید: «در نتیجه بدن سالم‌تر و پوست روشن‌تری خواهید داشت». رژیم کربوهیدرات همچنین سرشاز از اسید‌های چرب امگا? است که پوست را صاف می‌کنند. این رژیم غلات کامل پر از آنتی‌اکسیدان‌ و پروتئین‌های تولیدکننده‌ی کلاژن هم دارد.
________________________________________
در ادامه بخوانید: بهترین پاک کننده آرایش صورت؛ ? روش طبیعی برای تمیز کردن پوست صورت
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000توماناگر کسب‌وکار خود را اداره می‌کنید، طبیعی است که صبح‌تاشب خود را مشغول کنید و همیشه خسته باشید. برای من صبح از خواب بیدارشدن بسیار سخت بود، قبل از اینکه سراسیمه برای ?? ساعت کار از خانه بیرون بروم، چندین‌بار از زنگ ساعت استفاده می‌کردم. اما حالا با تغییراتی که در برنامه‌ی روزانه‌ام به‌وجود آورده‌ام، رأس ساعت ?:?? سرحال و پرانرژی بیدار می‌شوم. با من همراه شوید تا شما هم از تجربه‌ای که من کسب کرده‌ام بهره کافی را ببرید.

:
?? عادت بدی که بهره‌وری را پایین می‌آورد
تمرکز ذهن با ? راهکاری که بهره‌وری را افزایش می‌دهد
انواع انگیزه که می‌تواند نیروی محرکه ما برای موفقیت باشد
من تنها کسی نیستم که اهمیت سحرخیزبودن را می‌داند. تیم فریس (Tim Ferriss)، اپرا (Oprah) و تیم کوک (Tim Cook) مدیر عامل اپل هم قبل از طلوع آفتاب روز خود را شروع می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید قبل‌ از رفتن به محل‌کار از این ساعات کلیدی استفاده کنید، می‌توانید این عادات صبحگاهی را تمرین کنید:
?. زنگ ساعت خود را دقیق تنظیم کنید

چرا داشتن زمان بیدارباش دقیق خیلی مهم است؟ چون ازنظر روان‌شناسی دقیق‌بودن مغز شما را وادار به توجه می‌کند. به‌همین‌دلیل است که ما اجتماع صبحگاهی شرکت‌‌مان را هر صبح رأس ساعت ??:?? انجام می‌دهیم. من عادت داشتم که ساعت را برای حدود ? صبح تنظیم کنم و هرروز زمان بیدارباش را کمی عقب‌وجلو می‌کردم؛ البته به‌دفعات از Snooze استفاده می‌کردم. حالا من غافلگیر نمی‌شوم؛ ?:?? برای بیدارباش مقرر شده و این روتین خاص در ذهن من نهادینه شده است و مرا مجبور می‌کند تا به‌موقع بیدار شوم.

________________________________________
: ? اشتباهی که باعث می‌شود صبح‌ها خواب بمانید
________________________________________
?. یک هدف روزانه یادداشت کنید
من مستقیم از تخت به سراغ قهوه‌ساز می‌روم. وقتی اسپرسو درحال آماده‌شدن است، از این زمان برای مشخص‌کردن هدفم برای آن روز استفاده می‌کنم. یادداشت‌کردن اهداف‌تان به‌طرز چشمگیری احتمال دستیابی شما به آنها را افزایش می‌دهد و من اعتقاد راسخ دارم کاری‌که سنجیده شود، به انجام خواهد رسید. وقتی‌که اهداف خود را یادداشت می‌کنم، روز خوشحال و موفقی دارم. در روزهایی که این‌ کار را نمی‌کنم تمرکز سخت‌تر است.
من از دفترچه یادداشت تلفن همراهم برای نوشتن یک هدف (فقط ? هدف!) استفاده می‌کنم تا در ?? ساعت آینده آن را انجام دهم. این اهداف همیشه ساده و قابل‌دستیابی هستند. برای مثال امروز هدف «باشگاه برو» بود، درمورد دیگر، هدف ممکن است به غذاخوردن ربط داشته باشد. باوجوداینکه اینها با سلامت شخصی مرتبط است، اما می‌دانیم که مراقب خودبودن درنهایت به مراقبت از کسب‌وکار می‌انجامد.
تبلیغات

________________________________________
: چگونه هدف گذاری کنیم؛ ? استراتژی هوشمندانه برای رسیدن به هدف
________________________________________
?. به خودتان یک ساعت طلایی اختصاص دهید
این شاید مهم‌ترین بخش عادات صبحگاهی من باشد. بچه‌های من حدود ساعت ?:?? بیدار می‌شوند، بنابراین بین ?:?? و ?:?? زمانی ارزشمند برای خودم است. ممکن است از آن برای تقویت زبان فرانسه‌ام استفاده کنم، ورزش مختصری کنم یا کمی مطالعه داشته باشم.
اما چه‌کاری در ساعت طلایی‌ام انجام نمی‌دهم؟ چک‌کردن ایمیل‌ها. همه‌‌ی ما این کار را انجام داده‌ایم، اما من عادت داشتم که صبح‌ها برای اولین کار، تلفن‌همراهم را برمی‌داشتم و اینباکس خود را چک می‌کردم. بازکردن ایمیل‌ها در اول صبح باعث می‌شد که دیگران اولویت‌های من را دیکته کنند و من به‌جای اینکه پویاتر شوم، منفعل‌تر می‌شدم.
?. راهی برای تغذیه‌ی مناسب پیدا کنید
بین ساعت ? تا ? شما دراوج اتفاقاتی هستید که برایتان رخ می‌دهد؛ این ممکن است شما را از دنبال‌کردن یک رژیم غذای سالم بازدارد. اما من متوجه‌ی اولین وعده‌ی غذایی روزانه‌ام هستم (زمانی‌که اراده انسان دراوج خود است)، یعنی من در‌حفظ عادات خوب موفق‌تر هستم.
اکنون من از یک شرکت تحویل غذا استفاده می‌کنم که به من اجازه انتخاب بین گزینه‌های مختلف غذایی می‌دهد تا بتوانم انرژی خود را درطول روز حفظ کنم. وقتی جوان‌تر بودم، اتفاق می‌افتاد که نهار نخورم یا خود را با هرچیزی که دردسترسم بود، سیر کنم. الان می‌دانم که یک عادت سالم منجر به ذهن سالم و تمرکز بیشتر می‌شود و اگر به بدن به‌درستی انرژی نرسد، نمی‌توانیم رهبری باشیم که مطمئن و پرانرژی است. یافتن‌لیست و رژیم غذایی سالم باعث شده است که هیچ‌وقت یک وعده‌ی غذایی را ازدست ندهم.
________________________________________
: ? غذای سالم که به شما انرژی می‌دهند
________________________________________
?. از زمان رفت‌وآمد استفاده مؤثر کنید

باوجوداینکه بعضی افراد ممکن است بخواهند یا مجبور باشند ?? ساعت فعالیت کنند، من تصمیمی هوشمندانه اتخاذ کرده‌ام تا اعتدال را دراولویت قرار دهم و زمان بیشتری را برای سلامت جسمی خود و حضور درکنار خانواده‌ام بگذارم. درحالی‌که من معمولا قبل‌از ساعت ?:?? یا ? به محل‌کار نمی‌رسم، فهمیده‌ام که می‌توانم از ?? دقیقه زمان رانندگی‌ام برای انجام فعالیت‌های مفید استفاده کنم. دستیار من تماس‌های مصاحبه‌ای و کنفرانسی را برای زمانی‌که می‌داند، درحال رانندگی و قادر به صحبت هستم، برنامه‌ریزی می‌کند تا بتواند درطول مسیر کارآمد باشم. رسیدگی به‌بعضی چیزها درمسیر رفت‌وآمد، یعنی می‌توانم از زمانی‌که در محل‌کار حضور دارم، بکاهم. همچنین این کار باعث شده خلاقانه‌تر فکر کنم چون‌ درحال حرکت هستم و حال‌وهوای متفاوتی دارم.
________________________________________
: چطور رفتن به محل کار را جذاب‌تر کنیم؟
________________________________________
?. شب به‌خوبی بخوابید
اما از هرچه بگذریم، راز اصلی کارآمدبودن صبحگاهی در شب است. من معمولا حدود ساعت ?? دراز می‌کشم، اما قبل از اینکه خوابم ببرد، فهرستی از ?? موردی را که به خاطرشان قدردان هستم، یادداشت می‌کنم. مخصوصا زمانی‌که روز بدی یا مشکل خاصی داشته باشم،