اين، براي، يکديگر، ويتامين، يا

حمل‌ونقل شخصي کوچک که با استفاده از انرژي پاک حرکت کنند و يا راه‌هاي کاربردي ديگر به منظور کاهش آلودگي و ترافيک مي‌تواند بسيار مورد استقبال قرار بگيرد.
??. داروسازي

توليد و توسعه‌ي داروها بايد سريع‌تر و با هزينه‌ي کمتر انجام شود. داروهاي پيشگيري و داروهايي که واقعا سلامت انسان را بهبود دهند نه اينکه صرفا راه‌حلي موضعي و موقت براي سلامت باشند، مورد علاقه‌ي سرمايه‌گذاران خواهد بود.
??. خدمات مالي
جز در حالتي که خيلي ثروتمند باشيد، خدمات مالي کارآمدي تقريبا وجود ندارد که به شما کمک کند پول محدودي را که داريد بيشتر کنيد. استارتاپي که بتواند راه‌هاي جديد و موفق سرمايه‌گذاري براي افراد با دارايي محدود ارائه دهد، به شدت مورد نياز است.
??. آموزش و پرورش
قرار دادن دانش‌آموزان در يک نظام آموزشي مناسب، با اصول درست و با معلماني خوب و کارآمد، جمعيت جهان را به افرادي باهوش‌تر تبديل مي‌کند. اگرچه نمي‌توان معلمان قابل و خوب را به صورت حضوري در خدمت دانش‌آموزان خيلي زيادي قرار داد، اما مي‌توان دسترسي به آنها را به صورت اينترنتي و حتي در قالب تدريس نفر به نفر از راه دور، فراهم کرد. با توجه به اينکه آموزش‌وپرورش کليد اصلي براي همه‌ي مواردي است که در اين ليست گفته شده است، اين مورد مي‌تواند نقطه‌ي شروع خوبي براي کساني باشد که نمي‌دانند از کجا شروع کنند.
برگرفته از: Businessinsider.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي تدوين طرح کسب‌ و کار به روش اساتيد هاروارد
ايده خود را به پول تبديل کنيد

8000تومانبيشتر مردم باور دارند رابطه‌ از راه دور راه به جايي نمي‌برد! احتمالا اطرافيان‌تان توصيه مي‌کنند وارد چنين رابطه‌اي نشويد. خُب هيچ‌کس نمي‌گويد حفظ رابطه‌ي راه دور آسان است؛ فاصله‌ي زياد برخي مشکلات را به‌همراه دارد. گاهي مسائل پيچيده مي‌شود و شما گاه‌وبي‌گاه احساس تنهايي مي‌کنيد. اما فاصله ساده‌ترين چيزها را شيرين و جذاب مي‌کند؛ گرفتن دست يکديگر، باهم سر يک ميز غذا‌خوردن، باهم قدم‌زدن، بوي يکديگر را استشمام‌کردن و… در رابطه‌ي راه دور چنين کارهاي کوچک و پيش‌پاافتاده‌اي تبديل به کارهايي ارزشمند مي‌شوند.
رابطه‌ي راه دور دشوار است اما شگفتي‌هاي خودش را دارد. در اين مطلب به شما چندين نکته‌ي سودمند را ارائه مي‌کنيم تا راهنماي شما در حفظ رابطه‌ي راه دورتان باشد.

:
?? نشانه براي پايان رابطه‌ عاطفي که بهتر است بدانيد
چگونه زنان را عاشق خود کنيم؟
? نوع شخصيتي که هرگز نبايد با آنها وارد رابطه‌ عاطفي شويد
?. بيش‌ازحد درتماس نباشيد
«کم، ارزش‌مند است!» براي حفظ رابطه‌تان لزومي ندارد هر ?? ساعت روز را در تماس باشيد. مثل کنه نباشيد! بسياري از زوج‌ها گمان مي‌کنند، به‌جبران فاصله‌ي فيزيکي بين‌شان بايد پيوسته باهم در ارتباط باشند. اين‌کار ممکن است اوضاع را حتي بدتر کند. در چنين وضعيتي خيلي زود از «ابراز علاقه» خسته مي‌شويد. اندازه نگه داريد! قرار نيست يکديگر را کلافه و خودتان را خسته کنيد. مهم اين است که در زمان درست حرف‌‌تان را بزنيد و به‌درستي احساسات يکديگر را تحريک کنيد.
?. اين وضعيت را به‌عنوان فرصت ببينيد

اگر مي‌خواهيد با يکديگر زندگي کنيد، نخست بايد بدانيد چطور دور از هم زندگي کنيد. اين وضعيت را به‌عنوان فرصتي براي يادگيري درنظر بگيريد. اين دوري مي‌تواند آزموني براي اثبات عشق‌تان باشد. به‌قول معروف «عاشقي شيوه‌ي رندان بلاكِش باشد!» به‌جاي فکروخيال درباره‌ي اينکه اين دوري مهرتان را نسبت به‌هم کم مي‌کند و باعث جدايي‌تان خواهد شد، باور داشته باشيد اين تجربه پيوندتان را محکم‌تر مي‌کند.
ترجيح مي‌دهم دور از تو باشم اما گرمي و صميميتت را احساس کنم، تا اينکه کنارت باشم ولي حس کنم خيلي از تو دورم!
– شخصيتي تلويزيوني
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

?. براي مديريت انتظارات‌تان چند اصل مهم تعيين کنيد
هر دو طرف بايد خيلي روشن بدانند مي‌توانند چه انتظاراتي از يکديگر داشته باشند. پس اصول اساسي را براي يکديگر مشخص کنيد تا ناخواسته باعث شگفتي يا رنجش يکديگر نشويد. مثلا اگر رابطه‌تان رسمي نشده است و دوران آشنايي را سپري مي‌کنيد، آيا طي اين رابطه تصميم به آشنايي با ديگران مجاز است؟ ميزان تعهد شما نسبت به يکديگر چقدر است؟ بهتر است درباره‌ي چنين مسائلي کاملا روراست و صريح باشيد.
?. مراوده‌هاي منظم و خلاقانه داشته باشيد
هرگز از «صبح به‌خير» و «شب خوش» هر روزه غافل نشويد. اين اصل مهمي است! پيش از هر چيز، درباره‌ي رخدادهاي زندگي‌تان صحبت کنيد حتي اگر پيش‌پاافتاده به‌نظر برسند. در کنار آن هرازگاهي براي يکديگر عکس، پيام‌هاي صوتي و ويدئويي بفرستيد. با انجام اين کارها طرف مقابل محبت و توجه شما را درک مي‌کند.
?. شيطنت‌آميز و تحريک‌کننده صحبت کنيد

زندگي جنسي نقش مهمي در رابطه‌ي هر زوجي دارد. ميل جنسي که يکي از عواملي است که زوج‌ها را به يکديگر جذب مي‌کند، نه‌تنها نيازي زيستي بلکه يک نياز عاطفي است. با سربه‌سرگذاشتن و ارسال پيام‌هاي کنايه‌آميز و تحريک‌کننده آتش را روشن نگه داريد. ارسال داستان‌ها و جک‌هاي شهوت‌انگيز هم کار بدي نيست!
?. از موقعيت‌هاي مخاطره‌آميز دوري کنيد
اگر مي‌دانيد شرکت در برخي مهماني‌ها يا دورهمي‌هاي دوستانه، طرف مقابل را ناراحت مي‌کند، يا از اين‌ کار اجتناب کنيد يا پيش از اقدام موضوع را با او درميان بگذاريد و به او اطمينان بدهيد. چنين مسائلي را پشتِ‌گوش نيندازيد. چنين مسائلي معمولا براي آدم‌ها مهم است و آنها را نگران، مشکوک و البته ناراحت مي‌کند زيرا باعث مي‌شود احساس کنند ضعيف هستند و اختياري ندارند.
همچنين ممکن است با معاشرت با رفقاي کاري يا نامزد سابق‌تان که نشانه‌هاي خاصي براي‌تان مي‌فرستند در دامي بيفتيد که خودتان ناآگاهانه (يا آگاهانه) پهن کرده‌ايد. پس پيش از اينکه وارد موقعيتي شويد، خطرهاي آن را بشناسيد. فقط به قلب‌تان گوش نکنيد، عقل‌تان را هم به‌کار بگيريد.
?. کارها را اشتراکي انجام دهيد
بازي‌هاي آنلاين را امتحان کنيد. هم‌زمان فيلم يا سريالي را روي فيلم‌نت يا فيليمو تماشا کنيد. در تماس‌هاي ويدئويي آواز بخوانيد، نقاشي کنيد يا هر کار ديگري را که دوست داريد با هم انجام بدهيد. با هم به خريد آنلاين برويد و براي يکديگر هديه بخريد. بايد خلاقيت به‌خرج دهيد و انجام اين کارها براي‌تان طبيعي باشد.
?. کارهاي مشابه انجام دهيد

کتاب، برنامه‌ي تلويزيوني، فيلم، موسيقي و موارد مشابه ديگر را در برنامه‌تان بگنجانيد. وقتي کتاب يکساني را مي‌خوانيد يا فيلم مشابهي را تماشا مي‌کنيد، موضوعات بيشتري براي صحبت‌کردن خواهيد داشت. با اين کار حتي باوجود دوري از يکديگر، تجربه‌هاي مشابهي خواهيد داشت.
?. هرازگاهي يکديگر را رودررو ببينيد
ملاقات‌هاي گاه‌به‌گاه در رابطه‌ي راه دور خيلي مهم‌اند. پس از همه‌ي شکيبايي‌ها، دلتنگي‌ها و خودداري‌کردن‌ها، نوبت به لذت‌بردن از همه‌ي آن چيزهاي کوچک در ديدار رودررو مي‌رسد؛ دست‌دردست هم بودن، با يکديگر غذا خوردن و … چيزهايي که براي زوج‌هاي ديگر معمولي و پيش‌پاافتاده‌اند، براي زوج‌هايي در رابطه‌ي راه دور خيلي ويژه و خيلي شخصي هستند.
??. هدف داشته باشيد
مي‌خواهيم به کجا برسيم؟ اين دوري چقدر طول مي‌کشد؟ آينده‌مان چه خواهد شد؟ لازم است به اين پرسش‌هاي ضروري پاسخ بدهيد. زوج‌ها نمي‌توانند براي هميشه از هم دور و همچنان عاشق باشند. همه‌ي ما سرانجام بايد زندگي معمولي‌مان را در جايي ثابت آغاز کنيم.
پس برنامه ريزي کنيد. زمان تقريبي دور‌بودن‌تان و زمان‌هاي باهم‌بودن‌تان را مشخص و هدف پاياني‌تان را تعيين کنيد. مهم است که هر دوي شما درک و اهداف مشترکي داشته باشيد. اين‌گونه حتي اگر در مکان يکساني زندگي نکنيد، در راستاي اهداف مشترکي تلاش مي‌کنيد و به‌سوي آينده‌اي مي‌رويد که هردوي‌تان را در بر مي‌گيرد.
??. از تنهايي‌تان و وقت‌هايي که با دوستان و خانواده مي‌گذرانيد، لذت ببريد
شايد تنها باشيد اما درمانده نيستيد؛ نه تاوقتي‌که خودتان اين‌طور بخواهيد! باور کنيد که دنيا حول شريک عاطفي‌تان نمي‌چرخد! شما دوستان‌تان، خانواده‌تان و مهم‌تر از همه خودتان را داريد. در طي اين مدت بيشتر با دوستان و خانواده وقت بگذرانيد. ورزش کنيد. سرگرمي تازه‌اي پيدا کنيد. فيلم و سريال تماشا کنيد. کارهاي بسياري وجود دارند که مي‌توانيد به‌تنهايي انجام بدهيد.
??. با يکديگر روراست باشيد

درباره‌ي احساسات‌تان، ترس، ناامني، حسادت، بي‌عاطفگي، هرچه هستند، صحبت کنيد. اگر تلاش کنيد اين احساسات را پنهان کنيد، دير يا زود اين راز نابودتان مي‌کند. سعي نکنيد به‌تنهايي با اين مسائل کنار بياييد. روراست باشيد. اجازه بدهيد طرف مقابل حمايتي را که نياز داريد براي‌تان فراهم کند. بهتر است از همان آغاز مسئله را با يکديگر درميان بگذاريد، نه وقتي که کار از کار گذشته است.
??. از برنامه‌ي زماني يکديگر آگاه باشيد
با آگاهي از زمان کاري و وقت‌هاي آزاد يکديگر، مي‌دانيد چه موقعي براي پيام‌فرستادن يا تلفن‌کردن مناسب است و مزاحمتي براي طرف مقابل ايجاد نمي‌کند. بهتر است زمان‌هاي ويژه‌ي زندگيِ يکديگر را بشناسيد، مثل فرجه‌ي پيش از امتحانات پايان ترم، تعطيلات پايان ترم، سفرهاي کاري مهم و… . اين موضوع وقتي در ناحيه‌هاي زماني متفاوتي زندگي مي‌کنيد، اهميت ويژه‌اي دارد.
??. فعاليت‌ يکديگر را در شبکه‌هاي مجازي دنبال کنيد
عکس و پست‌هاي يکديگر را در فيسبوک يا اينستاگرام لايک کنيد. در صفحه‌هاي مجازي يکديگر پيام بگذاريد. توجه و علاقه‌تان را نشان بدهيد. زيرنظرداشتن يکديگر چيز بدي نيست حتي مي‌تواند جذاب و هيجان‌انگيز باشد.
??. براي يکديگر هديه‌هاي مخصوص تهيه کنيد
يادگاري تأثير شگفت‌انگيزي دارد. فرقي نمي‌کند آويزي کوچک، جاکليدي، عطر يا سي‌دي موسيقي باشد. آدم‌ها اغلب دانسته يا ندانسته به چيزهاي کوچک در زندگي روزمره‌شان دلبستگي پيدا مي‌کنند. اين کاري‌ست که همه‌ي ما مي‌کنيم؛ خاطرات‌مان را به اشيا گره مي‌زنيم به اين اميد که هر زمان ذهن‌مان ياري نکرد با نگاه‌کردن يا لمس‌کردن آنها، خاطرات خوش را به‌ياد بياوريم. بنابراين ممکن است چيزي که به چشم ديگران پيش‌پاافتاده و معمولي است، براي ما ارزش و اهميت بسياري داشته باشد.
??. يک اَپ پيام‌رسان خوب داشته باشيد

اين خيلي مهم است زيرا پيام‌هاي نوشتاري ساده‌ترين و رايج‌تري روش ارتباطي ميان شماست. شما به اپليکيشيني نياز داريد که امکاناتي فراتر از ارائه‌ي کلمه‌ها و صورتک‌ها داشته باشد. اپليکيشن‌هاي پيام‌رساني گوناگوني وجود دارند که مي‌توانيد به‌رايگان از آنها استفاده کنيد. استيکرهاي جذاب و بانمک اين اپليکيشن‌ها را به‌کار بگيريد.
??. با پست سنتي نامه و هديه بفرستيد
براي يکديگر کارت‌پستال و نامه‌هاي دست‌نويس بفرستيد. هرازگاهي براي يکديگر به‌روش سنتي هديه ارسال کنيد. مي‌توانيد در روز تولد، سالگردها و مانند آن با استفاده از خدمات ارسال گل، براي يکديگر گل بفرستيد. با خريدهاي آنلاين يکديگر را غافلگير کنيد.
??. مثبت‌انديش بمانيد
براي حفظ رابطه‌ي راه دور بايد پيوسته به آن انرژي مثبت تزريق کنيد. بله، انتظار سخت است، شايد گاهي احساس تنهايي بکنيد اما پيوسته به خودتان يادآوري کنيد که نتيجه‌ي اين شکيبايي چقدر شيرين و لذت‌بخش خواهد بود. براي اينکه مثبت انديشي خود را حفظ کنيد، هميشه قدردان باشيد؛ قدردان اينکه کسي را داريد که دوستش داشته باشيد و او هم شما را دوست دارد، قدردان همه‌ي چيزهاي کوچک زندگي‌تان مثل نامه‌هاي درون صندوق پست، قدردان سلامتي و امنيت‌تان باشيد.
??. درباره‌ي دوست‌ها و آشنا‌ها صحبت کنيد
گاهي حرف‌زدن درباره‌ي شايعات و حتي دري‌وري گفتن مي‌تواند خيلي لذت‌بخش باشد.
??. هر وقت مي‌توانيد تماس ويدئويي داشته باشيد
نگاه‌کردن به چشمان يکديگر و شنيدن صداي هم باعث مي‌شود احساس کنيد اوضاع روبه‌راه است و حس خوبي داشته باشيد.
??. براي يکديگر نام‌هاي بانمک انتخاب کنيد
چون کار بانمکي است و عشق و عاشقي‌تان را بيشتر مي‌کند!
________________________________________
در ادامه بخوانيد: چند راهکار براي داشتن يک رابطه ايده‌آل با همسرتان
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع روابط عاطفي و ازدواج
عشق آن نيست که به هم خيره شويم؛ عشق آن است که هردو به يکسو بنگريم

4000تومانويتامين B12 (ب ??)، ويتامين انرژي است. اين ويتامين به ساخت دي.ان.اي، عصب‌ها و سلول‌هاي خوني کمک مي‌کند و براي داشتن مغز و سيستم ايمني سالم ضروري است. بدون ويتامين B12، متابوليسم بدن ما به خوبي کار نمي‌کند. اما B12 مانند ديگر ويتامين‌ها نيست و فقط در محصولات حيواني مانند تخم‌مرغ، گوشت، صدف‌دريايي و لبنيات يافت مي‌شود. دکتر «مگي مون» متخصص تغذيه مي‌گويد: «بيشتر از ?? درصد از افراد، به اندازه‌ي کافي ويتامين B12 دريافت نمي‌کنند. اين افراد به احتمال زياد گياه‌خوار هستند، بيماري سيلاک يا ديگر مشکلات گوارشي دارند و يا اينکه بالاتر از ?? سال دارند.» علائم کمبود ويتامين B12 شامل خستگي، تپش قلب، آشفتگي رواني و غيره هستند. در اين مقاله، مي‌خواهيم ?? حقيقت مهم درباره‌?ي کمبود ويتامين ب?? را توضيح و درمان‌هايي براي آن پيشنهاد دهيم.
خطر کمبود ويتامين B12 گياهخواران را تهديد مي‌کند

ويتامين ب?? به طور طبيعي در محصولات حيواني يافت مي‌شود، پس اگر رژيم غذايي شما از محصولات گياهي مانند ميوه‌‌ها و سبزيجات، حبوبات و سويا تشکيل شده، در معرض خطر کمبود اين ويتامين قرار داريد. دکتر «استفاني ميدلبِرگ» (Stephanie Middleberg) متخصص تغذيه در نيويورک، توصيه مي‌کند گياه‌خواراني که تخم‌مرغ و لبنيات مصرف مي‌کنند، حداقل روزي يک بار، هر دويِ اين گروه‌هاي غذايي را در رژيم غذايي خود جاي دهند. وِگان‌ها که هيچ نوع محصول حيواني اعم از تخم‌مرغ و لبنيات و عسل نمي‌خورند، بايد حتما قرص‌هاي مکمل ويتامين ب?? يا غذاهايي را که با اين ويتامين غني شده‌اند، مصرف کنند. از غذاهايي که با ويتامين B12 غني شده‌اند مي‌توان به شيرهاي غيرلبني، غلات صبحانه و جايگزين‌هاي گوشت اشاره کرد، البته همه‌ي آنها الزاما با اين ويتامين غني نشده‌اند، پس حتما به برچسب غذايي آنها دقت کنيد.
________________________________________
: بهترين و سالم‌ترين عادات غذايي در دنيا
________________________________________
افراد بالاي ?? سال هم در معرض خطر هستد

با افزايش سن، معده اسيد کمتري ترشح مي‌کند و اسيد معده براي جذب ويتامين B12 حياتي است. مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري‌هاي آمريکا تخمين مي‌زند که تقريبا يک نفر از هر ?? فردِ بالاي ?? سال با کمبود اين ويتامين مواجه است. «ميدلبرگ» مي‌گويد: «افراد مسن معمولا اشتهاي کمتري دارند و کمتر غذا مي‌خورند و احتمال دارد دارو هم مصرف کنند (مثل داروهاي سوزش معده)، که اين داروها به نوبه‌ي خود ميزان ترشح اسيد معده را بيش از پيش در اين افراد کاهش مي‌دهند.» در حقيقت، خيلي از افراد مسن، قابليت جذب ويتامين B12 از منابع غذايي را کاملا از دست مي‌دهند و بايد حتما از مکمل‌هاي دارويي استفاده کنند، اگر باز هم مشکل کمبود اين ويتامين در آنها حل نشود، بايد از طريق تزريق وريدي اين ويتامين را دريافت کنند.

علائم اوليه‌ي کمبود B12، ضعف و خستگي است

بي‌دليل نيست که نام مستعار اين ويتامين، ويتامين انرژي است. کمبود دريافت ويتامين ب?? در توليد گلوبول‌هاي قرمز خون اختلال ايجاد مي‌کند و تعدادي از علائم اوليه‌ي آن، احساس خستگي، ضعف و گيجي است. مشکل اينجا است که اين علائم خيلي مبهم هستند و همه‌ي افراد آنها را به يک شکل تجربه نمي‌کنند و به اين دليل که اين علائم را مي‌توان به عوامل مختلفي نسبت داد، بيشتر افراد به آزمايش دادن فکر نمي‌کنند. اگر اين علائم هفته‌ها باقي بمانند، بهتر است به دکتر مراجعه کنيد و آزمايش بدهيد.
داروهاي سوزش معده مي‌توانند باعث کمبود ويتامين B12 شوند
بعضي از داروهاي معده، توليد اسيد معده را که براي جذب ويتامين ب?? بسيار مهم است، متوقف مي‌کنند. مطالعه‌اي که در سال ???? در مجله‌ي انجمن پزشکي آمريکا به چاپ رسيد اين موضوع را ثابت مي‌کند. محققان به اين نتيجه رسيده‌اند که استفاده از داروهاي موسوم به مهار‌کننده‌هاي پروتون پامپ (مانند پريلوسِک (Prilosec ) و نکسيوم (Nexium))، به مدت بيشتر از دو سال، ?? درصد خطر کمبود ويتامين ب?? را افزايش مي‌دهد و استفاده‌ي دو سال يا بيشتر از داروهايي که گيرنده‌هاي هيستامين را مسدود مي‌کنند (مانند پِپسيد (Pepcid) و زانتاک (Zantac))، احتمال کمبود اين ويتامين را ?? درصد افزايش مي‌دهند. اگر به طور منظم از اين داروها استفاده مي‌کنيد، با پزشک خود درباره‌ي اقداماتي که براي مراقبت از خودتان مي‌توانيد انجام دهيد، مشورت کنيد.
تبليغات

________________________________________
: درمان زخم معده با مصرف بيشتر اين خوراکي‌ها
________________________________________
ممکن است کمبود B12 با زوال عقل اشتباه گرفته شود
علائم کمبود ويتامين ب?? گاهي شبيه علائم بيماري زوال عقل هستند. علائمي مانند فراموشي، فقدان آگاهي و ناتواني در تفکرِ منطقي، در هر دو بيماري ديده مي‌شوند. تشخيص بين زوال عقل و کمبود ويتامين ب?? گاهي دشوار است، خصوصا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *