حمل‌ونقل شخصی کوچک که با استفاده از انرژی پاک حرکت کنند و یا راه‌های کاربردی دیگر به منظور کاهش آلودگی و ترافیک می‌تواند بسیار مورد استقبال قرار بگیرد.
??. داروسازی

تولید و توسعه‌ی داروها باید سریع‌تر و با هزینه‌ی کمتر انجام شود. داروهای پیشگیری و داروهایی که واقعا سلامت انسان را بهبود دهند نه اینکه صرفا راه‌حلی موضعی و موقت برای سلامت باشند، مورد علاقه‌ی سرمایه‌گذاران خواهد بود.
??. خدمات مالی
جز در حالتی که خیلی ثروتمند باشید، خدمات مالی کارآمدی تقریبا وجود ندارد که به شما کمک کند پول محدودی را که دارید بیشتر کنید. استارتاپی که بتواند راه‌های جدید و موفق سرمایه‌گذاری برای افراد با دارایی محدود ارائه دهد، به شدت مورد نیاز است.
??. آموزش و پرورش
قرار دادن دانش‌آموزان در یک نظام آموزشی مناسب، با اصول درست و با معلمانی خوب و کارآمد، جمعیت جهان را به افرادی باهوش‌تر تبدیل می‌کند. اگرچه نمی‌توان معلمان قابل و خوب را به صورت حضوری در خدمت دانش‌آموزان خیلی زیادی قرار داد، اما می‌توان دسترسی به آنها را به صورت اینترنتی و حتی در قالب تدریس نفر به نفر از راه دور، فراهم کرد. با توجه به اینکه آموزش‌وپرورش کلید اصلی برای همه‌ی مواردی است که در این لیست گفته شده است، این مورد می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای کسانی باشد که نمی‌دانند از کجا شروع کنند.
برگرفته از: Businessinsider.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی تدوین طرح کسب‌ و کار به روش اساتید هاروارد
ایده خود را به پول تبدیل کنید

8000تومانبیشتر مردم باور دارند رابطه‌ از راه دور راه به جایی نمی‌برد! احتمالا اطرافیان‌تان توصیه می‌کنند وارد چنین رابطه‌ای نشوید. خُب هیچ‌کس نمی‌گوید حفظ رابطه‌ی راه دور آسان است؛ فاصله‌ی زیاد برخی مشکلات را به‌همراه دارد. گاهی مسائل پیچیده می‌شود و شما گاه‌وبی‌گاه احساس تنهایی می‌کنید. اما فاصله ساده‌ترین چیزها را شیرین و جذاب می‌کند؛ گرفتن دست یکدیگر، باهم سر یک میز غذا‌خوردن، باهم قدم‌زدن، بوی یکدیگر را استشمام‌کردن و… در رابطه‌ی راه دور چنین کارهای کوچک و پیش‌پاافتاده‌ای تبدیل به کارهایی ارزشمند می‌شوند.
رابطه‌ی راه دور دشوار است اما شگفتی‌های خودش را دارد. در این مطلب به شما چندین نکته‌ی سودمند را ارائه می‌کنیم تا راهنمای شما در حفظ رابطه‌ی راه دورتان باشد.

:
?? نشانه برای پایان رابطه‌ عاطفی که بهتر است بدانید
چگونه زنان را عاشق خود کنیم؟
? نوع شخصیتی که هرگز نباید با آنها وارد رابطه‌ عاطفی شوید
?. بیش‌ازحد درتماس نباشید
«کم، ارزش‌مند است!» برای حفظ رابطه‌تان لزومی ندارد هر ?? ساعت روز را در تماس باشید. مثل کنه نباشید! بسیاری از زوج‌ها گمان می‌کنند، به‌جبران فاصله‌ی فیزیکی بین‌شان باید پیوسته باهم در ارتباط باشند. این‌کار ممکن است اوضاع را حتی بدتر کند. در چنین وضعیتی خیلی زود از «ابراز علاقه» خسته می‌شوید. اندازه نگه دارید! قرار نیست یکدیگر را کلافه و خودتان را خسته کنید. مهم این است که در زمان درست حرف‌‌تان را بزنید و به‌درستی احساسات یکدیگر را تحریک کنید.
?. این وضعیت را به‌عنوان فرصت ببینید

اگر می‌خواهید با یکدیگر زندگی کنید، نخست باید بدانید چطور دور از هم زندگی کنید. این وضعیت را به‌عنوان فرصتی برای یادگیری درنظر بگیرید. این دوری می‌تواند آزمونی برای اثبات عشق‌تان باشد. به‌قول معروف «عاشقی شیوه‌ی رندان بلاکِش باشد!» به‌جای فکروخیال درباره‌ی اینکه این دوری مهرتان را نسبت به‌هم کم می‌کند و باعث جدایی‌تان خواهد شد، باور داشته باشید این تجربه پیوندتان را محکم‌تر می‌کند.
ترجیح می‌دهم دور از تو باشم اما گرمی و صمیمیتت را احساس کنم، تا اینکه کنارت باشم ولی حس کنم خیلی از تو دورم!
– شخصیتی تلویزیونی
اشتراک‌گذاری در Facebook

اشتراک‌گذاری در Twitter

?. برای مدیریت انتظارات‌تان چند اصل مهم تعیین کنید
هر دو طرف باید خیلی روشن بدانند می‌توانند چه انتظاراتی از یکدیگر داشته باشند. پس اصول اساسی را برای یکدیگر مشخص کنید تا ناخواسته باعث شگفتی یا رنجش یکدیگر نشوید. مثلا اگر رابطه‌تان رسمی نشده است و دوران آشنایی را سپری می‌کنید، آیا طی این رابطه تصمیم به آشنایی با دیگران مجاز است؟ میزان تعهد شما نسبت به یکدیگر چقدر است؟ بهتر است درباره‌ی چنین مسائلی کاملا روراست و صریح باشید.
?. مراوده‌های منظم و خلاقانه داشته باشید
هرگز از «صبح به‌خیر» و «شب خوش» هر روزه غافل نشوید. این اصل مهمی است! پیش از هر چیز، درباره‌ی رخدادهای زندگی‌تان صحبت کنید حتی اگر پیش‌پاافتاده به‌نظر برسند. در کنار آن هرازگاهی برای یکدیگر عکس، پیام‌های صوتی و ویدئویی بفرستید. با انجام این کارها طرف مقابل محبت و توجه شما را درک می‌کند.
?. شیطنت‌آمیز و تحریک‌کننده صحبت کنید

زندگی جنسی نقش مهمی در رابطه‌ی هر زوجی دارد. میل جنسی که یکی از عواملی است که زوج‌ها را به یکدیگر جذب می‌کند، نه‌تنها نیازی زیستی بلکه یک نیاز عاطفی است. با سربه‌سرگذاشتن و ارسال پیام‌های کنایه‌آمیز و تحریک‌کننده آتش را روشن نگه دارید. ارسال داستان‌ها و جک‌های شهوت‌انگیز هم کار بدی نیست!
?. از موقعیت‌های مخاطره‌آمیز دوری کنید
اگر می‌دانید شرکت در برخی مهمانی‌ها یا دورهمی‌های دوستانه، طرف مقابل را ناراحت می‌کند، یا از این‌ کار اجتناب کنید یا پیش از اقدام موضوع را با او درمیان بگذارید و به او اطمینان بدهید. چنین مسائلی را پشتِ‌گوش نیندازید. چنین مسائلی معمولا برای آدم‌ها مهم است و آنها را نگران، مشکوک و البته ناراحت می‌کند زیرا باعث می‌شود احساس کنند ضعیف هستند و اختیاری ندارند.
همچنین ممکن است با معاشرت با رفقای کاری یا نامزد سابق‌تان که نشانه‌های خاصی برای‌تان می‌فرستند در دامی بیفتید که خودتان ناآگاهانه (یا آگاهانه) پهن کرده‌اید. پس پیش از اینکه وارد موقعیتی شوید، خطرهای آن را بشناسید. فقط به قلب‌تان گوش نکنید، عقل‌تان را هم به‌کار بگیرید.
?. کارها را اشتراکی انجام دهید
بازی‌های آنلاین را امتحان کنید. هم‌زمان فیلم یا سریالی را روی فیلم‌نت یا فیلیمو تماشا کنید. در تماس‌های ویدئویی آواز بخوانید، نقاشی کنید یا هر کار دیگری را که دوست دارید با هم انجام بدهید. با هم به خرید آنلاین بروید و برای یکدیگر هدیه بخرید. باید خلاقیت به‌خرج دهید و انجام این کارها برای‌تان طبیعی باشد.
?. کارهای مشابه انجام دهید

کتاب، برنامه‌ی تلویزیونی، فیلم، موسیقی و موارد مشابه دیگر را در برنامه‌تان بگنجانید. وقتی کتاب یکسانی را می‌خوانید یا فیلم مشابهی را تماشا می‌کنید، موضوعات بیشتری برای صحبت‌کردن خواهید داشت. با این کار حتی باوجود دوری از یکدیگر، تجربه‌های مشابهی خواهید داشت.
?. هرازگاهی یکدیگر را رودررو ببینید
ملاقات‌های گاه‌به‌گاه در رابطه‌ی راه دور خیلی مهم‌اند. پس از همه‌ی شکیبایی‌ها، دلتنگی‌ها و خودداری‌کردن‌ها، نوبت به لذت‌بردن از همه‌ی آن چیزهای کوچک در دیدار رودررو می‌رسد؛ دست‌دردست هم بودن، با یکدیگر غذا خوردن و … چیزهایی که برای زوج‌های دیگر معمولی و پیش‌پاافتاده‌اند، برای زوج‌هایی در رابطه‌ی راه دور خیلی ویژه و خیلی شخصی هستند.
??. هدف داشته باشید
می‌خواهیم به کجا برسیم؟ این دوری چقدر طول می‌کشد؟ آینده‌مان چه خواهد شد؟ لازم است به این پرسش‌های ضروری پاسخ بدهید. زوج‌ها نمی‌توانند برای همیشه از هم دور و همچنان عاشق باشند. همه‌ی ما سرانجام باید زندگی معمولی‌مان را در جایی ثابت آغاز کنیم.
پس برنامه ریزی کنید. زمان تقریبی دور‌بودن‌تان و زمان‌های باهم‌بودن‌تان را مشخص و هدف پایانی‌تان را تعیین کنید. مهم است که هر دوی شما درک و اهداف مشترکی داشته باشید. این‌گونه حتی اگر در مکان یکسانی زندگی نکنید، در راستای اهداف مشترکی تلاش می‌کنید و به‌سوی آینده‌ای می‌روید که هردوی‌تان را در بر می‌گیرد.
??. از تنهایی‌تان و وقت‌هایی که با دوستان و خانواده می‌گذرانید، لذت ببرید
شاید تنها باشید اما درمانده نیستید؛ نه تاوقتی‌که خودتان این‌طور بخواهید! باور کنید که دنیا حول شریک عاطفی‌تان نمی‌چرخد! شما دوستان‌تان، خانواده‌تان و مهم‌تر از همه خودتان را دارید. در طی این مدت بیشتر با دوستان و خانواده وقت بگذرانید. ورزش کنید. سرگرمی تازه‌ای پیدا کنید. فیلم و سریال تماشا کنید. کارهای بسیاری وجود دارند که می‌توانید به‌تنهایی انجام بدهید.
??. با یکدیگر روراست باشید

درباره‌ی احساسات‌تان، ترس، ناامنی، حسادت، بی‌عاطفگی، هرچه هستند، صحبت کنید. اگر تلاش کنید این احساسات را پنهان کنید، دیر یا زود این راز نابودتان می‌کند. سعی نکنید به‌تنهایی با این مسائل کنار بیایید. روراست باشید. اجازه بدهید طرف مقابل حمایتی را که نیاز دارید برای‌تان فراهم کند. بهتر است از همان آغاز مسئله را با یکدیگر درمیان بگذارید، نه وقتی که کار از کار گذشته است.
??. از برنامه‌ی زمانی یکدیگر آگاه باشید
با آگاهی از زمان کاری و وقت‌های آزاد یکدیگر، می‌دانید چه موقعی برای پیام‌فرستادن یا تلفن‌کردن مناسب است و مزاحمتی برای طرف مقابل ایجاد نمی‌کند. بهتر است زمان‌های ویژه‌ی زندگیِ یکدیگر را بشناسید، مثل فرجه‌ی پیش از امتحانات پایان ترم، تعطیلات پایان ترم، سفرهای کاری مهم و… . این موضوع وقتی در ناحیه‌های زمانی متفاوتی زندگی می‌کنید، اهمیت ویژه‌ای دارد.
??. فعالیت‌ یکدیگر را در شبکه‌های مجازی دنبال کنید
عکس و پست‌های یکدیگر را در فیسبوک یا اینستاگرام لایک کنید. در صفحه‌های مجازی یکدیگر پیام بگذارید. توجه و علاقه‌تان را نشان بدهید. زیرنظرداشتن یکدیگر چیز بدی نیست حتی می‌تواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد.
??. برای یکدیگر هدیه‌های مخصوص تهیه کنید
یادگاری تأثیر شگفت‌انگیزی دارد. فرقی نمی‌کند آویزی کوچک، جاکلیدی، عطر یا سی‌دی موسیقی باشد. آدم‌ها اغلب دانسته یا ندانسته به چیزهای کوچک در زندگی روزمره‌شان دلبستگی پیدا می‌کنند. این کاری‌ست که همه‌ی ما می‌کنیم؛ خاطرات‌مان را به اشیا گره می‌زنیم به این امید که هر زمان ذهن‌مان یاری نکرد با نگاه‌کردن یا لمس‌کردن آنها، خاطرات خوش را به‌یاد بیاوریم. بنابراین ممکن است چیزی که به چشم دیگران پیش‌پاافتاده و معمولی است، برای ما ارزش و اهمیت بسیاری داشته باشد.
??. یک اَپ پیام‌رسان خوب داشته باشید

این خیلی مهم است زیرا پیام‌های نوشتاری ساده‌ترین و رایج‌تری روش ارتباطی میان شماست. شما به اپلیکیشینی نیاز دارید که امکاناتی فراتر از ارائه‌ی کلمه‌ها و صورتک‌ها داشته باشد. اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی گوناگونی وجود دارند که می‌توانید به‌رایگان از آنها استفاده کنید. استیکرهای جذاب و بانمک این اپلیکیشن‌ها را به‌کار بگیرید.
??. با پست سنتی نامه و هدیه بفرستید
برای یکدیگر کارت‌پستال و نامه‌های دست‌نویس بفرستید. هرازگاهی برای یکدیگر به‌روش سنتی هدیه ارسال کنید. می‌توانید در روز تولد، سالگردها و مانند آن با استفاده از خدمات ارسال گل، برای یکدیگر گل بفرستید. با خریدهای آنلاین یکدیگر را غافلگیر کنید.
??. مثبت‌اندیش بمانید
برای حفظ رابطه‌ی راه دور باید پیوسته به آن انرژی مثبت تزریق کنید. بله، انتظار سخت است، شاید گاهی احساس تنهایی بکنید اما پیوسته به خودتان یادآوری کنید که نتیجه‌ی این شکیبایی چقدر شیرین و لذت‌بخش خواهد بود. برای اینکه مثبت اندیشی خود را حفظ کنید، همیشه قدردان باشید؛ قدردان اینکه کسی را دارید که دوستش داشته باشید و او هم شما را دوست دارد، قدردان همه‌ی چیزهای کوچک زندگی‌تان مثل نامه‌های درون صندوق پست، قدردان سلامتی و امنیت‌تان باشید.
??. درباره‌ی دوست‌ها و آشنا‌ها صحبت کنید
گاهی حرف‌زدن درباره‌ی شایعات و حتی دری‌وری گفتن می‌تواند خیلی لذت‌بخش باشد.
??. هر وقت می‌توانید تماس ویدئویی داشته باشید
نگاه‌کردن به چشمان یکدیگر و شنیدن صدای هم باعث می‌شود احساس کنید اوضاع روبه‌راه است و حس خوبی داشته باشید.
??. برای یکدیگر نام‌های بانمک انتخاب کنید
چون کار بانمکی است و عشق و عاشقی‌تان را بیشتر می‌کند!
________________________________________
در ادامه بخوانید: چند راهکار برای داشتن یک رابطه ایده‌آل با همسرتان
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانویتامین B12 (ب ??)، ویتامین انرژی است. این ویتامین به ساخت دی.ان.ای، عصب‌ها و سلول‌های خونی کمک می‌کند و برای داشتن مغز و سیستم ایمنی سالم ضروری است. بدون ویتامین B12، متابولیسم بدن ما به خوبی کار نمی‌کند. اما B12 مانند دیگر ویتامین‌ها نیست و فقط در محصولات حیوانی مانند تخم‌مرغ، گوشت، صدف‌دریایی و لبنیات یافت می‌شود. دکتر «مگی مون» متخصص تغذیه می‌گوید: «بیشتر از ?? درصد از افراد، به اندازه‌ی کافی ویتامین B12 دریافت نمی‌کنند. این افراد به احتمال زیاد گیاه‌خوار هستند، بیماری سیلاک یا دیگر مشکلات گوارشی دارند و یا اینکه بالاتر از ?? سال دارند.» علائم کمبود ویتامین B12 شامل خستگی، تپش قلب، آشفتگی روانی و غیره هستند. در این مقاله، می‌خواهیم ?? حقیقت مهم درباره‌?ی کمبود ویتامین ب?? را توضیح و درمان‌هایی برای آن پیشنهاد دهیم.
خطر کمبود ویتامین B12 گیاهخواران را تهدید می‌کند

ویتامین ب?? به طور طبیعی در محصولات حیوانی یافت می‌شود، پس اگر رژیم غذایی شما از محصولات گیاهی مانند میوه‌‌ها و سبزیجات، حبوبات و سویا تشکیل شده، در معرض خطر کمبود این ویتامین قرار دارید. دکتر «استفانی میدلبِرگ» (Stephanie Middleberg) متخصص تغذیه در نیویورک، توصیه می‌کند گیاه‌خوارانی که تخم‌مرغ و لبنیات مصرف می‌کنند، حداقل روزی یک بار، هر دویِ این گروه‌های غذایی را در رژیم غذایی خود جای دهند. وِگان‌ها که هیچ نوع محصول حیوانی اعم از تخم‌مرغ و لبنیات و عسل نمی‌خورند، باید حتما قرص‌های مکمل ویتامین ب?? یا غذاهایی را که با این ویتامین غنی شده‌اند، مصرف کنند. از غذاهایی که با ویتامین B12 غنی شده‌اند می‌توان به شیرهای غیرلبنی، غلات صبحانه و جایگزین‌های گوشت اشاره کرد، البته همه‌ی آنها الزاما با این ویتامین غنی نشده‌اند، پس حتما به برچسب غذایی آنها دقت کنید.
________________________________________
: بهترین و سالم‌ترین عادات غذایی در دنیا
________________________________________
افراد بالای ?? سال هم در معرض خطر هستد

با افزایش سن، معده اسید کمتری ترشح می‌کند و اسید معده برای جذب ویتامین B12 حیاتی است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا تخمین می‌زند که تقریبا یک نفر از هر ?? فردِ بالای ?? سال با کمبود این ویتامین مواجه است. «میدلبرگ» می‌گوید: «افراد مسن معمولا اشتهای کمتری دارند و کمتر غذا می‌خورند و احتمال دارد دارو هم مصرف کنند (مثل داروهای سوزش معده)، که این داروها به نوبه‌ی خود میزان ترشح اسید معده را بیش از پیش در این افراد کاهش می‌دهند.» در حقیقت، خیلی از افراد مسن، قابلیت جذب ویتامین B12 از منابع غذایی را کاملا از دست می‌دهند و باید حتما از مکمل‌های دارویی استفاده کنند، اگر باز هم مشکل کمبود این ویتامین در آنها حل نشود، باید از طریق تزریق وریدی این ویتامین را دریافت کنند.

علائم اولیه‌ی کمبود B12، ضعف و خستگی است

بی‌دلیل نیست که نام مستعار این ویتامین، ویتامین انرژی است. کمبود دریافت ویتامین ب?? در تولید گلوبول‌های قرمز خون اختلال ایجاد می‌کند و تعدادی از علائم اولیه‌ی آن، احساس خستگی، ضعف و گیجی است. مشکل اینجا است که این علائم خیلی مبهم هستند و همه‌ی افراد آنها را به یک شکل تجربه نمی‌کنند و به این دلیل که این علائم را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد، بیشتر افراد به آزمایش دادن فکر نمی‌کنند. اگر این علائم هفته‌ها باقی بمانند، بهتر است به دکتر مراجعه کنید و آزمایش بدهید.
داروهای سوزش معده می‌توانند باعث کمبود ویتامین B12 شوند
بعضی از داروهای معده، تولید اسید معده را که برای جذب ویتامین ب?? بسیار مهم است، متوقف می‌کنند. مطالعه‌ای که در سال ???? در مجله‌ی انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسید این موضوع را ثابت می‌کند. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از داروهای موسوم به مهار‌کننده‌های پروتون پامپ (مانند پریلوسِک (Prilosec ) و نکسیوم (Nexium))، به مدت بیشتر از دو سال، ?? درصد خطر کمبود ویتامین ب?? را افزایش می‌دهد و استفاده‌ی دو سال یا بیشتر از داروهایی که گیرنده‌های هیستامین را مسدود می‌کنند (مانند پِپسید (Pepcid) و زانتاک (Zantac))، احتمال کمبود این ویتامین را ?? درصد افزایش می‌دهند. اگر به طور منظم از این داروها استفاده می‌کنید، با پزشک خود درباره‌ی اقداماتی که برای مراقبت از خودتان می‌توانید انجام دهید، مشورت کنید.
تبلیغات

________________________________________
: درمان زخم معده با مصرف بیشتر این خوراکی‌ها
________________________________________
ممکن است کمبود B12 با زوال عقل اشتباه گرفته شود
علائم کمبود ویتامین ب?? گاهی شبیه علائم بیماری زوال عقل هستند. علائمی مانند فراموشی، فقدان آگاهی و ناتوانی در تفکرِ منطقی، در هر دو بیماری دیده می‌شوند. تشخیص بین زوال عقل و کمبود ویتامین ب?? گاهی دشوار است، خصوصا