مقالات

این، برای، یک، یا، روی

دانلود پایان نامه

زندگی هنری خود سبک‌های متنوعی را تجربه کرد و مراحل گوناگون زیادی را از جمله دوره‌ی آبی، دوره‌ی رز و دوره‌ی سوررئال پشت سر گذاشت. این روند به تدریج به تکامل او منجر شد و مسیر هنری خود را در جهتی تغییر داد که بتواند شرایط بیرونی‌ای را که احساس و تجربه می‌کند، در آثارش انعکاس دهد.
پس به عنوان یک آزادکار مبتکر باید افق دید خود را وسعت ببخشید. از جمله ویژگی‌های افراد خلاق، کنجکاوی آنهاست؛ آنها می‌خواهند بدانند در دنیا چه می‌گذرد. افرادی که ذهن خلاق دارند به موضوعات متعددی علاقه‌ نشان می‌دهند. چنین رفتاری به ویژه اگر شغل‌تان طوری است که با مشتریان مختلف سروکار دارید، یک مزیت محسوب می‌شود. نمی‌توانید انتظار داشته باشید همه‌ی مشتریان‌تان با شما هم‌فکر باشند، پس باید خط فکری هر مشتری را بخوانید تا بتوانید عالی‌ترین محصول یا خدماتی را که به دلخواه او نزدیک‌تر است، در اختیارش بگذارید.
________________________________________
: آیا تفکر خلاق آموختنی است؟
________________________________________
?. گاهی اوقات نه بگویید

قدرت نه گفتن را برای پیشرفت در کارتان دست‌کم نگیرید. باید هر چیزی را که به کارتان نمی‌آید کنار بگذارید و در عوض، هر آنچه را باعث پیشرفت کارتان می‌شود حفظ کنید. گاهی لازم است برای اینکه خلاقیت‌تان آسیب نبیند، به عده‌ای از مشتریان نه بگویید. با دریافت سفارش‌های بیش از حد، مجبور خواهید شد کیفیت سفارش‌هایی را که اکنون در دست انجام دارید، پایین بیاورید تا بتوانید پاسخگوی حجم بالای درخواست‌ها باشید. اما این فقط مشتریان نیستند که گاهی باید به آنها نه بگویید، شاید گاهی لازم باشد ایده‌های خلاق خود را نیز پالایش کنید و روی برخی از آنها خط بکشید.
در ابتدا به ذهن خلاق خود اجازه دهید هرکجا خواست برود. یعنی بدون اینکه ویرایش کنید، بنویسید یا مثلا بدون اینکه در پی رعایت اصول باشید طراحی کنید، اما در نهایت قسمت‌هایی را که از منطق خاصی پیروی نمی‌کنند حذف کنید. دستی به سر و روی نوشته یا طرح اولیه بکشید و از هر قسمتی که در مقتضیات کار نمی‌گنجد، چشم بپوشید.
________________________________________
: چطور بدون عذاب وجدان نه بگوییم؟
________________________________________
?. ایده‌های خود را با دیگران مطرح کنید

حتما بارها این ضرب‌المثل معروف را شنیده‌اید که «یک دست صدا ندارد». برای اینکه بتوانید ایده‌های خود را پرورش دهید، نباید از هم‌فکری دیگران غافل شوید. با همکاری دیگران می‌توانید ایده‌های خود را به ابعادی ببرید که هرگز تصورش را هم نمی‌کردید. این عادت به همان عادت وصل کردن نقطه‌ها که پیشتر توضیح داده شد، شباهت دارد. مثل این است که به جای چیدن سیب از درخت سیب، از درختی میوه بچینید که یک شاخه‌ی آن همزمان سیب، هلو، موز و گیلاس بار آورده است.
گاهی اوقات به دنبال صحبت کردن با یک دوست یا همکار، جرقه‌ی ایده‌های ناب در ذهن زده می‌شود. حتی گاهی ممکن است در پایان صحبت‌هایتان ببینید به یک فهرست طولانی از ایده‌های نو رسیده‌اید که با ایده‌ی ابتدایی خیلی تفاوت دارند. در این حالت چون فقط با یک ایده طرف نیستید، می‌توانید بین ایده‌های مختلف ارتباط برقرار کنید تا به یک نتیجه‌ی پربارتر برسید.
فرض کنید یک کاغذ سفید جلوی دست‌تان است. در عرض ? دقیقه چند ایده‌ی خلاقانه می‌توانید روی کاغذ بنویسید؟ فکر می‌کنید چه ایده‌هایی به ذهن‌تان برسند؟ حالا فرض کنید که قرار است این تمرین را در قالب یک گروه چندنفره انجام دهید و با هم‌فکری یکدیگر هرچه ایده‌ی خلاقانه را که در ذهن دارید، روی کاغذ بیاورید. احتمالا این‌بار تصور مثبت‌تری از ایده‌های مطرح شده در پایان ? دقیقه خواهید داشت، این‌طور نیست؟ به بیان دیگر، با همکاری یکدیگر می‌توانید از برآیند ایده‌های مختلف به نتیجه‌ی مطلوب‌تری برسید.
همکاری آزادکاران با یکدیگر نیز موجب می‌شود در زمینه‌ی شغلی خود پیشرفت کنند و همچنین اعتبار جامعه‌ی آزادکاران را ارتقا دهند. هرچه سطح خلاقیت جامعه‌ی آزادکاران رو به بهبود برود، کارفرمایان با اطمینان بیشتری پروژه‌های خود را به این افراد خواهند سپرد و می‌توانند مطمئن باشند که سطح خلاقیت و حاصل عملکرد آزادکاران از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار است.
با این اوصاف برای اینکه موتور خلاقیت‌تان روشن شود، نباید منتظر یک نیروی محرکه‌ی بیرونی بمانید، بلکه این خودتان هستید که باید خلاقیت بالقوه‌ی خود را به حالت بالفعل درآورید تا کسب‌وکارتان رونق بگیرد. با داشتن یک ذهن خلاق نه تنها در مهارت‌های شغلی خود ترقی خواهید کرد، بلکه می‌توانید تأثیرات مثبت تفکر خلاق را در سایر جنبه‌های زندگی خود نیز لمس کنید.
برگرفته از: business.tutsplus

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع یادگیری، هوش و تقویت حافظه
هیچ‌وقت برای یادگرفتن دیر نیست

7000تومانحتما برای شما هم پیش آمده که در گفت‌وگویتان با جنس مخالف، به سوءتفاهم‌هایی رسیده‌اید که ادامه‌ی مکالمه را برای شما سخت کرده است. شاید به این فکر کرده‌اید که طرف مقابل، متوجه منظور شما نمی‌شود و در برقراری ارتباط به بن‌بست خورده‌اید؛ اما همه‌چیز به واکنش‌های متفاوت هر دو جنس برمی‌گردد. اکنون قصد داریم برای درک این اختلاف‌ها، به ? جمله‌ای که برای زنان و مردان معنی متفاوتی دارد نگاهی بیندازیم.

:
چرا زنان می‌توانند در رهبری برتر از مردان باشند؟
چرا مردان و زنان تصمیمات اقتصادی متفاوتی می‌گیرند؟
چرا مردان اغلب زودتر از زنان می‌میرند؟
زنان و مردان در مقایسه با یکدیگر نسبت به مسائل مختلف نگاه متفاوتی دارند.
در اینجا، جملاتی را که برای زنان و مردان معنی متفاوتی خواهد داشت بررسی می‌کنیم. این جملات را بخوانید و فراموش نکنید که موضوع بحث درباره‌ی درست یا غلط بودن آنها نیست، بحث اصلی بر سر تفاوت‌های ذاتی هر دو جنس است.
?. بیا حرف بزنیم
مرد: گفت‌وگو کردن برای مردان به‌معنی وجود مشکل و در پی آن یافتن راه حل مشکل است. بنابراین اگر آنها این جمله را بشنوند تصور می‌کنند که موقعیت دشواری پیش آمده و در نتیجه دچار اضطراب می‌شوند.

زن: برای یک زن، داشتن ارتباط و گفت‌وگو به‌معنی پیوند عاطفی با شریک زندگی‌اش است. بنابراین دریافت پیشنهاد گفت‌وگو با آنها می‌تواند بدون هدف خاصی دنبال شود و رد کردن آن نیز آنها را ناراحت می‌کند.
________________________________________
: ?? مهارت گفتگو که همه ما باید یاد بگیریم
________________________________________
?. تو به حرف‌های من گوش نمی‌دهی

تبلیغات

مرد: مردها در سکوت به موضوع گفت‌وگو فکر می‌کنند تا بهتر بتوانند اطلاعات موردنیاز را دریافت کنند. به‌همین‌دلیل اغلب به‌نظر می‌رسد که حواس‌شان جای دیگری است، اما درحقیقت با دقت مشغول گوش کردن به صحبت‌های شما هستند.
زن: زنان واکنش‌های خود را ازطریق ابراز شگفتی یا با حالت‌های مختلف چهره به طرف مقابل نشان می‌دهند و حتی بعضی حرفا را به خودشان می‌گیرند. گاهی‌اوقات مردان از درک این رفتار عاجزند و بعضا کمی اذیت هم می‌شوند.
________________________________________
: چند ترفند عالی برای اینکه بتوانیم زبان بدن دیگران را بخوانیم
________________________________________
?. بیا باهم انجامش بدهیم

مرد: آنها دوست ندارند موفقیت های خود را با کسی شریک شوند و معمولا در کارهای گروهی نیز عملکرد خوبی ندارند. چنین پیشنهادی برای آنها خوشایند نخواهد بود.
زن: طبق گفته دانشمندان، هورمون اکسی‌‌توسین (یکی از انواع هورمون های شادی) زنان را اجتماعی‌تر می‌کند. برای آنها مهم است که کارها را با همکاری دیگران انجام دهند، چون این روشی است که ثابت می‌کند آنها تنها نیستند.
________________________________________
: چگونه روابط اجتماعی موفق داشته باشیم؟
________________________________________
?. خوبه!
مرد: مردها احساسی نیستند، بنابراین بازتاب احساسات در مکالمه‌هایشان هم وجود ندارد. آنها از اصطلاحات کمتری در محاوره‌ی روزانه‌شان استفاده می‌کنند و کلماتی مثل «اوکی» یا «خوب» برای آنها معمولی است.
زن: یک زن در طول روز از حدود ?? هزار کلمه استفاده می‌کند که این عدد ??? برابر تعداد کلمات یک مرد است. برای ابراز صریح هر احساس، زنان از کلماتی مثل «فوق‌العاده» یا «حیرت‌انگیز» یا کلمات مشابه دیگر استفاده می‌کنند. این درحالی‌ است که کلمه «اوکی» برای آنها بی‌ادبانه تلقی می‌شود.
?. بیا برای چند دقیقه سکوت کنیم

مرد:کم پیش می‌آید که مردان از گفتن این جمله منظور دیگری داشته باشند. معمولا آنها برای فکر کردن و رهایی از استرس به سکوت احتیاج دارند.
زن:زنان گاهی با سکوت سعی در تحت‌تأثیر قرار دادن مردان دارند. این درحالی است که مردان چنین رفتاری را درک نمی‌کنند.
________________________________________
: ? تکنیک رسیدن به آرامش که به اشتباه فکر می‌کنید فایده‌ دارد
________________________________________
?. بیا بعدا راجع‌به این مسئله حرف بزنیم
مرد: برای مردان در مقایسه با زنان تغییر توجه‌شان از موضوعی به موضوع دیگر کار بسیار سختی است. واژه «بعدا» برای آنها واژه‌ای خنثی است، چون احتمالا ذهن آنها با موضوع دیگری درگیر می‌شود.
زن: انجام چند کار به‌صورت هم‌زمان برای زنان مسئله‌ای عادی است و آنها می‌توانند به‌راحتی چند کار را باهم پیش ببرند. برای همین است که چنین جمله‌ای برای آنها نوعی توهین به‌حساب می‌آید.
?. این یک کار مردانه است

مرد: وقتی یک آقا می‌گوید که قرار است کاری مردانه انجام دهد، احتمالا نتوانسته کلمه‌ی مناسبی را برای توصیف آن کار پیدا کند یا اینکه صرفا از روی ناچاری این را به‌زبان آورده است.
زن: به‌ندرت پیش می‌آید، واکنش زنان به چیزی که صرفا یک کار «مردانه» نامیده می‌شود، مثبت باشد. اول از همه به‌نظر می‌رسد، معنی این جمله این است که طرف مقابل به کمک آنها نیازی نخواهد داشت (که این مسئله مهمی برای زنان به‌حساب می‌آید) و اینکه ممکن است زنان فکر کنند که احتمال خیانت به آنها وجود دارد و وقتی مردی می‌گوید کاری مردانه دارد یعنی ممکن است با خانم دیگری قرار داشته باشد.
دیدیم که زنان و مردان از این جملات ساده چه برداشت‌های متفاوتی دارند. با آگاهی و دانش نسبت به این تفاوت‌ها، می‌توانیم طرف مقابل‌مان را بهتر درک کنیم و گفت‌وگوی شفاف‌تر و راحت‌تری را بدون دلخوری یا قضاوت نابه‌جای دیگران پیش ببریم.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ? انتظاری که مردان از همسرشان دارند اما به زبان نمی‌آورند
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000توماناین روزها ما از همه چیز بهترینش را می‌خواهیم. خانه‌ی بهتر، حقوق بهتر، نمره‌های بهتر و حتی زندگی بهتر. میل به بی‌نقص بودن دارد همه‌ی ما را تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد. شاید بگویید «خُب به خاطر تکامل است دیگر!» ولی سرعتی که ما داریم در تکامل به خرج می‌دهیم دارد سلامتی ما را به باد می‌دهد: هم از نظر ذهنی، هم فیزیکی و هم احساسی. خواسته‌های ما تبدیل به نیازهای‌مان شده‌اند و برای برآورده کردن این نیازها باید سخت کار کنیم. در نتیجه زیادی به خودمان فشار می‌آوریم و بدن‌مان را تبدیل به یک کارخانه‌ی سوخت‌وساز می‌کنیم. بعد بالاخره زمانی می‌رسد که فرسودگی به دنبال کار بیش از حد گریبان‌گیر ما شده است. یکی از دردهای مزمن ناشی از این فرسودگی، گردن‌درد است. درد آزار دهنده‌ای که تاب و توان حتی ساده‌ترین کارها را از ما می‌گیرد. در این مقاله با چند حرکت ساده‌ یوگا برای درمان گردن‌درد آشنا می‌شویم.

________________________________________
: فواید یوگا برای سلامتی چیست
________________________________________

سرویکالژیا (Cervicalgia) که بیشتر به عنوان گردن‌درد شناخته می‌شود معمولا بر اثر مدت زیادی نشستن در یک حالت، یک شب خواب سخت و ناراحت یا کاهش ساعات تمرینات ورزشی رخ می‌دهد. همانطور که می‌بینید دلایل گردن‌درد ساده‌اند، پس چرا درمان آن اصلا به این سادگی نیست؟
در اصل نکته همین جا است! ما در این مقاله با هفت گام ساده (آسانا یا حرکات یوگا) که به سادگی می‌توانید انجام دهید و لطمه‌ای به برنامه‌ی پرمشغله‌ی روزانه‌تان نمی‌زند، به شما یاد می‌دهیم از شر گردن‌درد خلاص شوید. بهترین چیز در مورد یوگا این است که از پنج هزار سال پیش که شروع شده تا الان هنوز هم همان قدرت خودش را دارد.

?. بال‌آسانا یا حالت بچه

روی دو زانو بنشینید، ساق پاهای‌تان را روی زمین قرار دهید به طوری که دو انگشت شصت پای‌تان در یک راستا و در کنار هم باشد. روی پاشنه‌های‌تان بنشینید. دست‌های‌تان را در دو طرف بدن‌تان قرار دهید، نفس‌تان را بیرون بدهید و بالاتنه‌ی خودتان را بین ران‌های‌تان جمع کنید/ از کمر خم شوید به طوری که بدن‌تان بین ران‌های‌تان قرار گیرد. به آرامی سرتان را روی زمین قرار دهید. هر قدر می‌توانید این حرکت را انجام دهید ولی به خودتان فشار نیاورید. دست‌های‌تان باید در دو طرف بدن‌تان در حالت آرامش باشند و کف دست‌های‌تان به سمت بالا باشد. تا هر وقت می‌توانید در این حالت بمانید و بعد به آرامی در حالی که نفس‌تان را به داخل می‌کشید بدن‌تان را بلند کنید و در حال نشسته قرار بگیرید. دست‌های‌تان را روی ران‌های‌تان قرار دهید و کف آنها را به سمت بالا بگیرید، طوری که انگار در حالت تسلیم خدا هستید. این حالت نه تنها به برطرف شدن گردن‌درد و کمردرد کمک می‌کند، بلکه به مغز شما هم آرامش می‌دهد. این حرکت باعث کشش ماهیچه‌های ران، باسن و مچ پا می‌شود و شما را مثل یک بچه سرحال می‌کند.
________________________________________
: ? حرکت ساده برای درمان کمردرد
________________________________________
تبلیغات

?. آسانای ناتراجا یا چرخش خمیده

روی زمین، صاف و به پشت دراز بکشید. به آرامی پای راست‌تان را بلند کنید و آن را از روی پای چپ‌تان رد کنید. پای چپ‌تان را صاف نگه دارید و مطمئن شوید که پای راست‌تان روی زمین در زاویه‌ی مناسبی قرار گرفته است. دست‌های‌تان را به دو طرف بکشید و صورت‌تان را به سمت راست نگه دارید. سی ثانیه در این حالت بمانید و در همین حال چند نفس عمیق بکشید. همین کار را با پای چپ‌تان هم تکرار کنید. این حرکت علاوه بر این که ماهیچه‌های شما را انعطاف‌پذیرتر می‌کند، شما را به یک حالت خوشی و سعادت می‌رساند.
?. بیتیل‌آسانا یا حالت گاو

اول ساق پاهای‌تان را روی زمین قرار دهید. بعد کف دست‌های‌تان را روی زمین بگذارید و مطمئن شوید که مچ دست‌ها، آرنج و شانه‌تان در یک راستا قرار دارند. زانوهای‌تان هم باید کاملا در راستای باسن باشد. بازوها و ران‌های‌تان باید عمود بر زمین باشند و بالاتنه‌ی شما با سطح زمین موازی باشد. وقتی در این حال هستید نفس‌تان را به داخل بکشید و شکم‌تان را به سمت پایین و زمین بکشید و سرتان را بالا بدهید. چند لحظه در این حالت بمانید و بعد وارد حالت گربه شوید.
________________________________________
: چگونه سالم زندگی کنیم؟
________________________________________
?. مارجاری‌آسانا یا حالت گربه

بعد از حالت گاو، نفس‌تان را بیرون بدهید، ستون مهره‌ها را به سمت بالا قوس دهید و سرتان را به داخل بکشید. چانه‌تان را به آرامی به سمت سینه‌تان بکشید. این دو حالت (حالت گاو و حالت گربه) را در حالی که نفس‌تان را به داخل می‌کشید و بیرون می‌دهید پشت سر هم تکرار کنید. این کار به آرامی کمر و اعضای داخل شکم شما را ماساژ می‌دهد، و علاوه بر آن درد گردن را هم از بین می‌برد.
?. آسانای ویپاریتاکارانی یا حالت پاها بر دیوار

این یکی خیلی ساده است. فقط کافی است روی زمین دراز بکشید و پاهای‌تان را راست بر دیوار قرار دهید. کف پاهای‌تان باید به سمت سقف باشد و ران و ساق پای‌تان از پشت با دیوار در تماس باشد. دست‌های‌تان را در دو طرف در حالت استراحت قرار داده و کف آنها به سمت بالا باشد. قبل از این که حرکت بعدی را شروع کنید حداقل پانزده بار در این حالت، نفس‌های عمیق و طولانی بکشید. این حالت یوگا باعث کشش خفیف ماهیچه‌های پشت گردن می‌شود و کمردردهای ملایم را از بین می‌برد و شما را از کوفتگی بدن‌تان خلاص می‌کند. همچنین از گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کند.
?. یوتهیتاتریکوآسانا یا حالت مثلث کشیده

اول راست بایستید. بعد تا جایی که می‌توانید پاهای‌تان را باز کنید. در حالی که کمرتان را صاف نگه می‌دارید، دست‌های‌تان را به دو طرف بکشید. نفس‌تان را به داخل ‌بکشید به آرامی به سمت راست خم شوید تا جایی که دست راست‌تان روی مچ پای‌تان قرار گیرد و دست چپ‌تان کاملا به سمت بالا باشد. وقتی در این حالت هستید به دست چپ‌تان نگاه کنید. هر چقدر که می‌توانید در این حالت بمانید. مواظب باشید که بدن‌تان را بیشتر از حد توانایی‌تان نکشید. هدف یوگا این است که دردهای شما را برطرف کند، نه اینکه دردهای دیگری هم به آنها اضافه کند! برویم به سراغ حرکت بعدی که احتمالا عاشقش می‌شوید.
________________________________________
: روزانه چقدر ورزش نیا

92