می‌تواند لبخند زدن به دیگران، تماس با یکی از دوستان، داوطلب شدن برای انجام یک کار خوب یا صرف مقداری از وقت‌تان برای کمک به یک سازمان باشد. به یاد داشته باشید حتی یک حرکت کوچک می‌تواند تأثیر بزرگی داشته باشد.
________________________________________
: کدام عادت‌ها استرس دنیای مدرن را از بین می‌برند؟
________________________________________
مهربانی برای قلب‌تان خوب است
حتما شنیده‌اید که مهربانی و محبت کردن به دیگران دل را نرم می‌کند، اما جالب است بدانید که مهربان بودن در واقع بر تعادل شیمیایی قلب شما تأثیر مثبت دارد. مهربانی باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین می‌شود. به گفته‌ی دکتر دیوید همیلتون، اکسی‌توسین باعث آزاد شدن ماده‌ای شیمیایی به نام نیتریک اکسید در رگ‌های خونی می‌شود. این ماده با گشاد کردن رگ‌های خونی، فشار خون را کاهش می‌دهد. از آنجا که اکسی توسین با کاهش فشار خون به سلامت قلب کمک می‌کند به آن لقب هورمون محافظ قلب داده‌اند.
مهربانی هم از لحاظ فیزیکی و هم از نظر احساسی برای قلب شما خوب است. شاید به همین دلیل است که می‌گویند آدم‌های مهربان قلب بزرگی دارند!
مهربانی عمر شما را طولانی می‌کند
شاید دارید سرتان را به نشانه‌ی غیر قابل باور بودن این مورد تکان می‌دهید، اما برای اثبات این مورد هم دلایل علمی وجود دارد!
به گزارش وب‌سایت Health اگر شبکه‌ی دوستان و خانواده‌ی شما به اندازه‌ی کافی گسترده و محکم نباشد، به شدت در معرض خطر حمله‌ی قلبی هستید. وقتی با دیگران مهربان باشید، روابط‌ و دوستی‌هایتان قوی و پرمعنا می‌شود. پس سعی کنید دوستان جدید پیدا کنید و به دوستان قدیمی‌تان بیشتر محبت کنید.
________________________________________
: علم هم می‌گوید اگر دلتان جوان باشد بیشتر عمر می‌کنید
________________________________________
مهربانی استرس را کاهش می‌دهد

همه‌ی ما در زندگی پرمشغله‌ی خود همیشه به دنبال راهی برای یافتن آرامش و کم کردن فشار و استرس‌های روزانه هستیم. ممکن است چاره‌ی کار ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنیم باشد.
کمک به دیگران باعث می‌‌شود از لاک‌ خود بیرون بیایید و کمی از عوامل استرس‌زای زندگی‌ فاصله بگیرید. همچنین مهربان بودن و محبت کردن به دیگران شما را برای مقابله با موقعیت‌های پراسترس آماده‌تر می‌کند.
«رفتارهای وابسته‌کننده» رفتارهایی هستند که رابطه‌ی شما را با دیگران می‌سازند. بر اساس تحقیقی در مورد تأثیر رفتارهای اجتماعی محبت‌آمیز بر استرس، رفتارهای وابسته‌کننده احتمالا عنصر مهمی در مقابله با استرس است و همین عامل نشان می‌دهد که نقش داشتن در رفتارهای اجتماعی محبت‌آمیز (رفتارهایی که هدف از آنها کمک به دیگران است) روش مؤثری برای کاهش اثر استرس بر عملکرد احساسی است.
________________________________________
: چگونه استرس را از بین ببریم؟
________________________________________
مهربانی از بیمار شدن شما جلوگیری می‌کند
التهاب در بدن با عوامل مختلفی از جمله دیابت، سرطان، درد‌های مزمن، چاقی و میگرن در ارتباط است. بر اساس تحقیقی که بر روی بزرگ‌سالان ?? تا ?? سال انجام گرفت، داوطلب شدن برای کمک به دیگران و انجام کارهای خیرخواهانه بیشترین ارتباط را با کاهش سطح التهاب نشان داد. از تأثیرات دیگر اکسی‌توسین، کاهش التهاب است و حتی رفتارهای محبت‌آمیز ساده هم باعث آزاد شدن اکسی‌توسین می‌شوند.
شاید مهربانی همان راز زندگی شاد و سالم باشد. اما شما به حرف اکتفا نکنید! محبت کردن را امتحان کنید. لازم نیست حتما کارهای بزرگ انجام بدهید؛ به دیگران لبخند بزنید، برای کمک به آنها داوطلب شوید، به خیریه کمک کنید و … . هر کار خوبی را که به ذهن‌تان می‌رسد، انجام دهید و ببینید چگونه بر جسم و روح شما تأثیر می‌گذارد.
برگرفته از: quietrevمطمئنا افرادی که در شهر‌های بزرگ زندگی می‌کنند به این موضوع فکر کرده‌اند که چقدر از زندگی خود را در ترافیک هدر می‌دهند یا چه مقدار زمان برای یافتن جای پارک صرف می‌کنند. هر چه بیشتر به این موضوع فکر کنید، بیشتر متوجه می‌شوید که یک راه حل برای این مشکل به چه اندازه می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. در ادامه همراه ما باشید تا به شما نشان دهیم که اپلیکیشنی مثل اسنپ چطور می‌تواند زندگی ما را متحول کند.

دلیل اول: استمرار کیفیت خدمت‌رسانی؛ ماشین‌های بهتر، تمیز‌تر و راننده‌های مؤدب‌تر
سیستم این اپلیکیشن‌ به گونه‌ای تنظیم شده است که از تکنولوژی برای بهبود و ارتقای کیفیت خود استفاده می‌کند. اگر راننده‌ای کوچک‌ترین نارضایتی برای یک مسافر ایجاد کند، به محض اتمام مسیر آن مسافر به جای ? ستاره به وی ? ستاره می‌دهد. دقایقی بیشتر طول نمی‌کشد که راننده در این مورد توسط شرکت مورد بازخواست قرار می‌گیرد. این سیستم باز باعث شده زمانی که شما سوار ماشین‌های این اپلیکیشن می‌شوید، همانند یک شاهزاده با شما برخورد شود. چون درآمد و تعداد مسافران آن روز راننده به این بستگی دارد که شما در انتهای مسیر به وی ? ستاره بدهید. هیچ قانون و ناظری نمی‌تواند به این اندازه در لحظه‌ لحظه مراحل ارائه‌ی خدمت نفوذ کند و جلوی تمام رفتارهای ناشایست یک راننده مثل رانندگی خطرناک و سریع یا لحن بد گفتار را بگیرد.

دلیل دوم: دربست‌ ارزان‌تر از همیشه، تخمین دقیق هزینه پیش از سفر و مدیریت بهتر هزینه‌ها
اسنپ به دلیل بهره‌وری بیشتر نسبت به سیستم‌های سنتی می‌تواند به راحتی قیمتی مقرون به صرفه‌تر به مشتریان ارائه کند، چرا که هیچ راننده‌ای با مسافر خالی در شهر تردد نمی‌کند و مقصد یک مسافر، مبدأ مسافر بعدی است. این اختلاف قیمت بعضا حدود ?? تا ?? درصد متغیر است. به طور مثال مسیر غرب تهران به فرودگاه امام که به طور عادی حدود ?? تا ?? هزار تومان برای شما هزینه دارد، با اسنپ ?? هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت که به هیچ عنوان با هزینه‌ی عادی قابل مقایسه نیست و این صرفه‌جویی بزرگ تنها به لطف بهینه بودن سیستم این اپلیکیشن امکان‌پذیر شده است.
مورد بعد این که شما به راحتی می‌توانید هزینه‌ی لحظه‌ای از هر نقطه به نقطه‌ای دیگر را تخمین بزنید، اکانت خود را به میزان مشخصی شارژ کنید و گزارش سفرهای خود را مشاهده نمایید. تمام این ابزارها در یک اپلیکیشن به شما کمک می‌کند که بدانید هر ماه چقدر هزینه و برای چه سفرهایی خرج کرده‌اید.
دلیل سوم: سرعت عمل بالاتر و زمان کمتر برای رسیدن به مقصد
شما در اسنپ سریع‌تر به خودرو دسترسی خواهید داشت، مستقل از اینکه چه ساعتی از روز باشد، یا اگر در یک محله‌ای باشید که با آن به‌درستی آشنا نیستید. همچنین راننده مستقل از فرضیات ذهنی و تجارب شخصی خود و با تکیه بر تکنولوژی روز و نقشه ماهواره‌ای می‌تواند بهترین مسیر را انتخاب کند و رسیدن به مقصد در مدت زمان بسیار کمتری انجام خواهد شد.

از طرفی، اگر صاحب ماشین می‌باشید با استفاده از این اپلیکیشن به جای استفاده از خودروی خودتان در ساعات شلوغ ترافیکی و گشتن به‌دنبال جای پارک، کافیست با چند کلیک از اسنپ ماشین درخواست کنید و در کمتر از چند دقیقه سوار ماشین شده و به سوی مقصد مورد نظرتان حرکت کنید.
حال این موارد را در کنار امکانات دیگر این اپلیکیشن‌ها قرار دهید؛ از اینکه شما می‌توانید مقصد‌های پررفت‌و‌آمد خود را به صورت میانبر در صفحه موبایل خود قرار دهید و با یک لمس کردن بدون اینکه یک کلمه با کسی حرف بزنید یا آدرسی را به کسی توضیح دهید، راننده مورد نظر را دریافت کنید.
دلیل چهارم: استفاده بهینه از زمان‌تان در مسیر، یعنی چند سال عمر بیشتر
برای کسی که به طور مثال مسیر منزل به محل کار یا بالعکس را با خودروی شخصی طی می‌کند، هدر رفتن زمان کاملا ملموس است. بسیاری از ما در شهرهای بزرگ روزانه یک یا دو ساعت (یا حتی بیشتر) را در مسیر و ترافیک رانندگی می‌کنیم تا به مقصد برسیم. تصور کنید که یک راننده دقیقا از درب خانه‌ی شما حرکت کند و بدون اینکه سؤالی بپرسد، شما را از بهترین مسیر به مقصد برساند. این یعنی حتی اگر زمان پارک کردن و زمان صرفه‌جویی شده توسط نقشه را در نظر نگیریم، شما تمام زمان درون ماشین را در اختیار دارید که یا استراحت کنید یا به کارهای دیگرتان مانند مطالعه، چک کردن ایمیل‌هایتان یا پیگیری کارهای شخصی‌تان برسید یا به یک کتاب صوتی گوش دهید. به دلیل مشخص بودن مقصد روی نقشه، امکان پرداخت اعتباری هزینه‌ی سفر و مشخص بودن هزینه قبل از شروع سفر، هیچ جای بحث و صحبتی با راننده برای شما باقی نمی‌گذارد و فقط از مسیر لذت خواهید برد.
تبلیغات

برای کسانی که از مسیر‌های متعدد استفاده می‌کنند نیز به همین شکل صرفه‌جویی بزرگی انجام می‌شود. دیگر نیاز نیست چند مسیر مختلف تاکسی تعویض کنید و راجع به پول خرد با راننده یا محدودیت جای نشستن در تاکسی با مسافر کنار دستی خود بحث کنید یا سر چهارراه منتظر تاکسی بعدی باشید. با یک هزینه‌ی معقول در خانه سوار و در مقصد پیاده می‌شوید.
تصور کنید که روزی دو ساعت از وقت شما بهتر استفاده شود و شما مستقل از محیط بتوانید به کارهای شخصی خود برسید. این یعنی هر سال یک ماه به وقت مفید شما اضافه شده است! هیچ پولی نمی‌تواند این زمان را برای شما بازگرداند.
دلیل پنجم: امنیت بسیار بیشتر و برخورداری از حق اعتراض به عنوان یک شهروند دنیای مدرن
زمانی که یک راننده درخواست اسنپ شما را می‌پذیرد، شما تمام مشخصات او را می‌بینید. همچنین راننده همیشه مورد ارزیابی مسافران قرار می‌گیرد و به محض اینکه راننده‌ای مشکلی داشته باشد، از گردونه سیستم خارج می‌شود. احتمال اینکه شما به یک راننده بد‌اخلاق یا بی‌احتیاط برخورد کنید بسیار کم است. موضوع مهم بعدی رضایت شغلی بالای رانندگان است که صد چندان این عامل را محکم‌تر می‌کند. رانندگان برای حفظ شرایط خود و درآمد بیشتر باید لحظه به لحظه رفتار خود را نظارت کنند چون یک مسافر با یک رأی یک ستاره می‌تواند رویای درآمد بالای ماهیانه آنها را خراب کند. وقتی قدرت مشتری و مسافر انقدر بالا باشد، امنیت سیستم بالاتر خواهد رفت و آرامش جایگزین استرس و نارضایتی خواهد شد. در کنار این موارد، امکان موقعیت‌یابی دقیق راننده در هر لحظه در سیستم، گزارش دقیق از مسیر‌ها، به‌ اشتراک‌ گذاری اطلاع سفر به دوستان و خانوده‌تان، از مواردی هستند که امنیت حمل و نقل با این اپلیکیشن را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهند.
دلیل ششم: کمک به محیط زیست و حمل و نقل بهینه‌تر
با استفاده از اپلیکیشن اسنپ علاوه‌ بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان، به محیط زیست شهر خود نیز کمک خواهید کرد. استفاده از خودروی شخصی تک‌سرنشین یعنی کمک به آلودگی هوا و افزایش ترافیک شهری و همچنین صرف زمان زیاد برای یافتن محل پارک که گاه می‌تواند تا ?? دقیقه از وقت شما را هدر دهد.
مقصد شما مبدأ مسافر بعدی راننده است و این یعنی خودرو هیچ‌وقت تک‌سرنشین نیست که باعث بالا رفتن بی‌دلیل آلودگی هوا شود. حال تصور کنید در ابعادی بزرگ صدها هزار نفر به جای استفاده از خودروی شخصی از چند ده هزار راننده اسنپ برای جابه‌جایی استفاده کنند. این‌گونه در ابعاد کلان یعنی دیگر در خیابان‌ها افرادی که به صورت دوبل پارک کرده‌اند یا به خاطر یافتن جای پارک با سرعت کم به این‌ طرف و آن طرف می‌روند، خبری نیست. بدین ترتیب خیابان‌ها خالی‌تر، ترافیک روان‌تر، توقف‌ها بسیار کمتر و شهر خالی از خودروهای تک‌سرنشین خواهد شد که در نهایت این موضوع منجر به کمتر شدن آلودگی هوا، پاکیزه‌تر شدن شهر و بالا رفتن آرامش ساکنین شهرها خواهد شد.بیشتر کسب‌و‌کارها را افراد بسیار باهوش اداره می‌کنند اما وقتی این کسب‌و‌کارها با شکست مواجه می‌شوند، دلیل آن معمولا اشتباه‌های احمقانه‌ی همین رهبران باهوش است. ولی چرا این افراد موفق موجب شکست شرکت می‌شوند و چگونه می‌توان از این شکست‌ها جلوگیری کرد؟ آیا این شکست‌ها اجتناب‌ناپذیرند یا می‌توانیم از تجربه‌های ناموفق این افراد درس بگیریم و از به‌وجود‌آمدن شرایط سخت جلوگیری کنیم؟ در این مقاله به بررسی نمونه‌هایی از شرکت‌های ناموفق و ویژگی‌های مشترک مدیرانی می‌پردازیم که با وجود هوش و توانایی‌های بالای خود موجب شکست و حتی ورشکستگی شرکت خود شده‌اند.

:
چرا زنان می‌توانند در رهبری برتر از مردان باشند؟
ویژگی های رهبر کارآمد و موثر چیست؟
آشنایی با اصول ده‌گانه رهبری استراتژیک
نمونه‌های بسیار زیادی از این شرکت‌ها وجود دارد و نمی‌توان همه‌ی آنها را فهرست کرد، ولی در میان آنها می‌توان به شرکت کُداک و زیراکس اشاره کرد. شرکت کداک، شرکتی است که فناوری عکاسی دیجیتالی را اختراع کرد و سپس آن را کنار گذاشت زیرا رهبر آن نگران بود که عکاسی دیجیتالی در کسب‌و‌کار اصلی آنها اختلال ایجاد کند. درنهایت این شرکت ورشکسته شد. نمونه‌ی دیگر، شرکت زیراکس (Xerox) است. این شرکت از سرمایه گذاری در یکی از تأثیرگذارترین محصولات تاریخ (رایانه‌‌ای رومیزی با رابط کاربری گرافیکی) اجتناب کرد و علاوه‌ بر آن اجازه داد کارکنان اپل از تجهیزات و امکانات شرکت بازدید و از فناوری آنها کپی‌برداری کنند. نیازی نیست بگویم کار این شرکت به کجا رسید!
ممکن است به‌راحتی بگویید که این رهبران بی‌توجه بوده‌اند و چنین شکست‌هایی هرگز برای ما اتفاق نخواهد افتاد؛ ولی حقیقت این است که این رهبران افراد باهوشی بودند و سابقه‌ی عالی و درخشانی داشتند و می‌توانید مطمئن باشید که به‌اندازه‌ی کافی به مسائل توجه داشته‌اند و این اشتباهات نتیجه‌ی بی‌توجهی آنها نبوده است. پس واقعا چه اتفاقی افتاده است؟
سیدنی فینکلشتاین (Sydney Finkelstein) از اساتید مدرسه‌ی کسب‌و‌کار تاک در کالج دارتموت (Dartmouth’s Tuck School of Business)، برای یافتن پاسخ این پرسش شش سال تحقیق و جست‌جو کرد. او و همکارانش ?? مورد از بدنام‌ترین شکست‌های دنیای کسب‌و‌کار را بررسی و با مدیران اجرایی و افرادی از تمام سطوح مصاحبه کردند. فینکلشتاین تلاش کرد سازوکارهای درونی این کسب‌و‌کارها را درک کند، در ذهن مدیران اصلی آنها کاوش کند و بفهمد که چه چیزی موجب شد آنها تصمیم‌های فاجعه‌آمیز بگیرند.

________________________________________
: رهبران استثنایی چه عادات فوق‌العاده‌ای دارند؟
________________________________________

او و گروهش دریافتند که تصمیم‌های ضعیف این رهبران باهوش گاه عمدی و گاه تصادفی بوده‌ است، ولی آنها همیشه الگوی روشنی از غرور را دنبال کرده‌اند، الگویی که حتی می‌توانند موفق‌ترین شرکت‌ها را نیز زمین بزنند. ویژگی‌های مشترک رهبران بررسی‌شده در مطالعه‌ی فینکلشتاین شامل موارد زیر است:
تبلیغات

?. خود و شرکت‌شان را دست‌نیافتنی می‌دانستند
داشتن اهداف بلندپروازانه یا غرور سالم هیچ اشکالی ندارد، ولی این رهبران موفقیت کسب و کار خود را بدیهی می‌دانستند. آنها چنان شیفته‌ی ایده‌های خود بودند که باور داشتند رقبای آنها هرگز نمی‌توانند به آنها برسند، شرایط هرگز تغییر نخواهد کرد و هیچ اختلالی در کار آنها ایجاد نخواهد شد. این انتظارات و تصورات غیرواقعی، شکست آنها را اجتناب‌ناپذیر کرد. رهبران همیشه باید جایگاه خود را بررسی کنند، به‌ویژه زمانی‌ که در اوج هستند.
________________________________________
: دلایل شکست کسب‌ و کارهای نوپا چیست؟
________________________________________
?. نمی‌توانستند بگویند در کجا متوقف شدند و شرکت کار خود را از کجا شروع کرد
رهبران شرکت‌های بررسی‌شده توسط فینکلشتاین، مورد توجه عموم مردم قرار داشتند و در اعتبار و شهرت شرکت خود غرق بودند. آنها به‌اندازه‌ای درگیر شهرت و اعتبار شرکت بودند که نتوانستند آن را به‌شکل مؤثر اداره کنند. این مسئله علاوه‌ بر رکود، موجب عدم صداقت و فساد شد. زیرا رهبری که شرکت را متعلق به خود می‌داند، تلاش می‌کند هر چیزی را که تصویر ایجادشده از شرکت را مخدوش می‌کند، پنهان کند و از پنهان‌کردن آمار و ارقام پایین یا محصولات معیوب واهمه‌ای ندارد.
?. فکر می‌کردند باهوش‌ترین فردِ شرکت هستند
بسیاری از رهبران باهوش به‌خوبی می‌دانند که چقدر باهوش هستند. هویت آنها به‌اندازه‌ای به هوش آنها گره خورده است که فکر می‌کنند به مشورت با دیگران و پرسیدن نظرات آنها نیاز ندارند. آنها به‌سرعت تصمیم گیری می‌کنند و وقتی سوءِتفاهمی پیش‌ می‌آید، به سو?الات دیگران پاسخ نمی‌دهند. اگرچه این رفتار با تصویر تلویزیونی رهبران قوی مطابقت دارد، ولی تصمیم‌گیری‌های سریع و بدون فکر و احتیاط، معمولا به اشتباه‌های بزرگ منجر می‌شود. وقتی به نظرات و افکار دیگران اهمیت نمی‌دهید، احتمال شکست شما نیز بیشتر خواهد بود.
?. افراد بله‌قربان‌گو را اطراف خود جمع می‌کنند
بعضی از رهبران چنان در وفاداری اطرافیان خود غرق می‌شوند که در تمام تصمیم‌های خود انتظار حمایت بدون‌ فکر و بی‌چون‌وچرا دارند. این مسئله موجب به انزوا کشیده‌شدن کارکنان ارزشمند و ساکت‌شدن تمام صداهایی می‌شود که می‌توانند به موفقیت سازمان کمک کنند. وقتی رهبری مخالفت را به‌معنی بی‌وفایی و ناسپاسی یا حتی بدتر از آن، زیرپاگذاشتن اقتدار خود می‌داند، دیگر کسی نمی‌تواند در مواقع ضروری به او هشدار بدهد.
________________________________________
: آشنایی با مفهوم تصمیم گیری گروهی، مراحل انجام و مزایای آن
________________________________________
?. از پرچم‌های قرمز و نشانه‌های هشداردهنده عبور می‌کنند

بعضی از رهبران چنان مشتاق تصورات شخصی خود هستند که حاضرند