دانلود پایان نامه

داده‌اید که به عبور راحت‌تر مایعات در بدن‌تان کمک می‌کند.
________________________________________
: دلایل و نشانه های گردش خون ضعیف چیست؟
________________________________________
?. وزنه زدن، برای جلوگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان یکی دیگر از تهدیداتی است که سالمندان با آن مواجه هستند. طبق گفته‌ی بنیاد بین‌المللی پوکی استخوان، در ایالات متحده‌ی آمریکا نزدیک به ?? میلیون نفر – یا ?? درصد از افراد بالای پنجاه سال – به پوکی استخوان مبتلا هستند و این مسئله آنها را در معرض شکستگی لگن، زمین خوردن و سایر آسیب‌های جدی قرار می‌دهد.
تحقیقات نشان می‌دهند که اگر در هفته سه بار وزنه بزنید، می‌توانید با پوکی استخوان مقابله کنید. وزنه زدن بدن شما را مجبور می‌کند تا بر ضد گرانش زمین کار کند. وزنه زدن همچنین به شما کمک می‌کند تا عضله بسازید و عضلات هم با وارد آوردن فشار بر استخوان‌ها باعث می‌شوند استخوان‌ها محکم‌تر و متراکم‌تر شوند. برای نمونه از میان ورزش‌هایی که در این دسته جای می‌گیرند – و برای سلامت قلب، توازن و هماهنگی بدن شما خوب هستند – می‌توان به پیاده‌روی، دمبل زدن و بالا رفتن از پله‌ها اشاره کرد.
?. شنا کردن، برای کاهش دردهای آرتروز و بهبود بخشیدن به تحرک
دانشمندان کانادایی طی مطالعه‌ای به همان نتیجه‌ای رسیده‌اند که روماتولوژیست‌ها مدت‌ها بود به آن رسیده بودند: شنا کردن و ورزش‌های آبی برای افراد مبتلا به آرتروز مفید است. این مطالعه که روی ?? سالمند مبتلا به آرتروز لگن انجام شده بود، مشخص کرد که شنا کردن احتمال زمین خوردن و شکسته شدن استخوان را کاهش می‌دهد. شنا کردن همچنین مزایای ضدپیری نظیر کاهش دردهای آرتروز و افزایش تحرک تمام اعضای بدن را هم دارد. با هر ضربه در آب، عضلات شکم، کمر و لگن تقویت می‌شود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: چرا مردان اغلب زودتر از زنان می‌میرند؟
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه برای رسیدن به اندام دلخواه‌تان باید بدانید

7000تومانبه قول آرتور شوپنهاور، فیلسوف شهیر، «کاری که ادب با طبیعت انسان می‌کند، همان است که گرما با موم انجام می‌دهد.» این مسئله حقیقت دارد. مهربان و با‌ملاحظه بودن دیگران را نرم می‌کند و آنها را نسبت به شیوه‌ی تفکر شما انعطاف‌پذیر می‌سازد. اما من معنی دیگری را نیز از این جمله برداشت می‌کنم. به عقیده‌ی من شوپنهاور همچنین اشاره دارد که ملاحظه‌ی دیگران را کردن بخشی جدایی‌ناپذیر از انسان بودن ما است. چارلز داروین هم احتمالا با شوپنهاور موافق بود، او چنین استدلال کرده است که غریزه‌ی ما برای با‌ملاحظه بودن حتی از غریزه‌ی خدمت به خودمان نیز قوی‌تر است. در این مقاله با ? ویژگی افراد باملاحظه آشنا می‌شوید.

ممکن است واضح به نظر بیاید اما درست همین اواخر بود که دانشمندان علوم اعصاب بالاخره توانستند دلیلی بر این مدعا کشف کنند. تحقیقی که توسط داکر کِلتنر (Dacher Keltner) در برکلی انجام شد نشان می‌دهد وقتی ما دیگری را در حالت درد و رنج مشاهده می‌کنیم مغزمان درست همان واکنشی را از خود نشان می‌دهد که گویی این ماییم که در حال تجربه‌ی درد هستیم. علاوه بر این مشاهده‌ی رنج و عذاب فردی دیگر ساختارهای عمقی مغزمان –ماده‌ی خاکستری دور قناتی (periaqueductal gray)- را که مسئول رفتار‌های مراقبتی است، فعال می‌کند.

باملاحظه بودن به طور قطع منش مثبتی در محل کار است، اما این کار برای سلامت خود شما هم خوب است. زمانی که مراعات دیگران را می‌کنید مرکز پاداش مغزتان فعال می‌شود، این ناحیه هورمون‌ها و انتقال‌دهنده‌های عصبی احساس خوب (نظیر دوپامین، اُکسی‌توسین و ضددردها) را در بدن‌تان آزاد می‌کند. این مواد یک احساس عالی را در شما ایجاد می‌کنند که شبیه چیزی است که برخی آن را «سرخوشی دونده‌ها» می‌نامند، این اصصلاح به سرخوشی ناشی از ورزش طولانی‌مدت که به ورزشکار دست می‌دهد اشاره دارد. مضاف بر اینکه آن همه اُکسی‌توسین برای سلامت قلب شما خوب است.
«با‌ملاحظه بودن بیشتر از هر مدرک دانشگاهی و حرفه‌ای شما را در زندگی به پیش خواهد برد.»
– مارین رایت اِدلمِن
خب فهمیدیم که تا چه حد خوب است که با‌ملاحظه باشیم اما عملا چطور می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ چطور می‌توانید وقتی مسائل بسیار دیگری هم وجود دارد که نیروی محدود روانی شما را طلب می‌کنند با‌ملاحظه‌تر باشید؟ این کار چندان سخت نیست کافی است از عادات آدم‌های با‌ملاحظه تقلید کنید.

?. وقت‌شناس باشید

البته گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد، اما اینکه همیشه دیر کنید این پیام واضح را در بر خواهد داشت که فکر می‌کنید زمان شما مهم‌تر از زمان سایرین است، و این پیامی گستاخانه است. حتی اگر گمان می‌کنید که وقت شما ارزش بیشتری دارد نیاز نیست این عقیده را به تمام دنیا اعلام کنید. به جای آن انسان با‌ملاحظه‌ای باشید و سر وقت جایی که باید باشید حضور پیدا کنید.
?. حقیقتا با دیگران همدلی کنید

تبلیغات

داشتن احساس همدلی با دیگران یک مسئله، اما کاری بابت آن احساس انجام دادن، مسئله‌ای کاملا متفاوت است. اگر بتوانید خود را به جای دیگران بگذارید بسیار خوب است. در حقیقت لازم است برای مراعات دیگران این توانایی را داشته باشید، اما به صرف این کار شما انسان با‌ملاحظه‌ای نخواهید شد. برای نشان دادن این همدلی در عمل ، باید توانایی شما برای اینکه خود را جای دیگران بگذارید در تغییر رفتارتان نمود پیدا کند، این تغییر ممکن است تغییر رفتارتان برای هماهنگی با احساسات دیگران باشد یا فراهم کردن کمک‌های قابل لمس در شرایط دشوار.
?. زمانی که لازم است عذرخواهی کنید

و البته زمانی که لازم نیست عذرخواهی نکنید. همه‌ی ما آدم‌هایی را می‌شناسیم که از سر ناامنی یا ترس از اینکه مبادا کسی را آزرده باشند به تعداد نفس‌های‌شان معذرت‌خواهی می‌کنند. در چنین حالتی عذرخواهی معنای خود را از دست می‌دهد. اما زمانی که واقعا یک عذرخواهی خالصانه لازم است، موضوع کاملا فرق می‌کند. وقتی اشتباهی انجام داده‌اید، یا حتی گمان می‌کنید که اشتباهی مرتکب شده‌اید، عذرخواهی نقش تعیین‌کننده‌ای در با‌ملاحظه‌ بودن شما ایفا خواهد کرد.
?. زیاد لبخند بزنید

اخم کردن از لحاظ فیزیکی کار ساده‌تری است تا لبخند زدن که در آن ?? ماهیچه‌ی مختلف درگیر می‌شوند. اما فایده‌های لبخند زدن با تاثیر زیادی که بر دیگران می‌گذارد، زحمت اضافه‌ای را که برای آن می‌کشید، توجیه می‌کند. مردم به طور طبیعی و ناخودآگاه از زبان بدن فردی که با او حرف می‌زنند تقلید می‌کنند. زمانی که به مردم لبخند می‌زنید، مردم این لطف شما را به خودتان باز می‌گردانند، لبخند می‌زنند و احساس خوبی را تجربه می‌کنند.
?. مودب باشید

بسیاری از مردم به این نتیجه رسیده‌اند که رعایت ادب نه تنها لازم نیست، بلکه به این دلیل که این آداب تصنعی هستند، نامطلوب هم هست. این افراد فکر می‌کنند مودب بودن به معنی این است که طوری رفتار می‌کنید که واقعا مطابق با آنچه احساس می‌کنید نیست، اما آنها این مسئله را برعکس متوجه شده‌اند. مودب بودن تمرکز بر احساسات دیگران است نه آنچه شما احساس می‌کنید. مودب بودن به معنای این است که عامدانه به گونه‌ای رفتار کنید که دیگران احساس آرامش و آسایش کنند.
?. از لحاظ هیجانی باهوش باشید

یکی از استدلال‌های بسیار اشتباه که برخی آن را پذیرفته‌اند این است که داشتن یک احساس با انجام یک عملِ مطابق با آن احساس برابر است. وقتی چیزی به اسم خودکنترلی وجود دارد پس معادل دانستن احساس و عمل نادرست است. مثال‌ها متفاوت است، چه وقتی به یک همکار کمک می‌کنید در حالی که در موقعیت فشرده‌ای برای اتمام کار خود هستید، یا وقتی با کسی همچنان خوب هستید به رغم اینکه لطف شما را جبران نکرده است، با‌ملاحظه بودن اغلب به معنای عمل نکردن بر مبنای احساسات‌تان خواهد بود.
?. سعی کنید راهی که پیدا می‌کنید برد-برد باشد

بسیاری از مردم زندگی را به عنوان یک بازی برد و باخت می‌بینند. آنها گمان می‌کنند وقتی یک نفر می‌برد دیگری باید ببازد. افراد باملاحظه بر خلاف این رویکرد سعی می‌کنند راهی را پیدا کنند که همه در آن برنده باشند. این کار همیشه ممکن نیست، اما هدف آنها رسیدن به چنین چیزی است. اگر می‌خواهید تبدیل به انسان با‌ملاحظه‌تری شوید به هر ارتباطی که دارید به شکل یک سناریوی برنده-بازنده نگاه نکنید.
?. مطابق با ندای درونی‌تان رفتار کنید

وقتی بحث بر سر نیاز‌های دیگر افراد است بر اساس ندای درونی‌تان عمل کنید. گاهی ممکن است حدس بزنید که کسی ناراحت است یا روز بدی داشته است. در این مواقع، با‌ملاحظه بودن ممکن است به این معنا باشد که این حدس خود را با آنها در میان بگذارید تا ببینید درست فکر کرده‌اید یا نه. اگر شهودتان به شما می‌گوید لازم است کمک کنید این کار را انجام دهید؛ آنها بابت توجه شما سپاسگزار خواهند بود.
خلاصه‌ی کلام اینکه باملاحظه بودن برای کار، سلامت فیزیکی و روانی و همه‌ی اطرافیان شما مفید است و مهم‌تر از همه‌ی اینها، احساس خوبی به خود شما خواهد داد.
برگرفته از: Linkedin

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مهارت‌های برقراری ارتباط
با هرکسی که بخواهید می‌توانید ارتباطی موثر برقرار کنید

7000توماندکتر شلی پرِوُست، شریک و مدیر Lamp Post Group که کارشان کمک به راه‌اندازی شرکت‌های استارتاپی است، می‏‌گوید: «در دفتر من کلمه‌ی گولاخ مثل نقل و نبات استفاده می‌شود. من کسی که یک چیزی را رویاپردازی می‌کند و آنقدر نترس است که به دنبال ترسیم رویایش می‌رود‌، گولاخ می‌دانم. این گولاخ آن گولاخی که شما می‌بینید از در باشگاه رد نمی‌شود، نیست. این کلمه برای یک آدم نترس که در جهت رسیدن به اهدافش حاضر است هر کاری کند، بکار برده می‌شود. گولاخ کسی است که توانایی ویژه‌ای در بستن قرارداد فروش و سود کردن دارد. یا حتی آن آقای بدقیافه‌ای که موفق می‌شود دل یک خانم زیبا را به دست بیاورد و کلا هر کسی که هر کار باحال و خفنی انجام می‌دهد، یک گولاخ است.» و اما چطور می‌توان یک کارآفرین گولاخ بود؟
پرِوُست می‌‏گوید، در حرفه‌ی کارآفرینی ویژگی‌هایی هستند که آدم های گولاخ‌ را از بقیه متمایز می‌کنند:
?. اول می‏‌گوید آره… بعد می‌افتد دنبالش

آدم گولاخ بدجوری به خودش اعتماد دارد، البته نه از روی هوا. اگر در رادار این آدم‌ها کاری پیدا شود که باید انجام شود، یا راهی پیدا می‌کنند تا آن را انجام بدهند، یا آنقدر به تلاش‌شان ادامه می‌دهند که جانشان در برود.
چرا؟ چون آنها به توانایی‏‌هایشان اطمینان دارند، اما در عین حال به افراد دور و بر خودشان هم به همان اندازه اطمینان دارند. بنابراین اگر واقعا آدم گولاخی باشید، اینطوری فکر می‌کنید که هر مشکلی راه حلی دارد و فقط باید پیدایش کنید.
?. گولاخ مثل بقیه فکر نمی‌کند
بیشتر مشکلات کسب‌و‌کار چیزهای جدیدی نیستند. آدم گولاخ مشکلات قدیمی را با شیوه‌های خلاقانه حل می‏‌کند.

یک چنین آدمی، به جای اینکه بردارد و خبرنامه‌ی شرکتی ِبی‌مزه‌ای برای بهبود «ارتباط با ما» طراحی کند، می‌رود تصویر هولوگرافیک (تصویر تمام‌نگار) خیلی خفنی از مدیرکل شرکت درست می‌کند که ورودتان به ساختمان شرکت را خوشامد بگوید و شما را در جریان آخرین اخبار قرار دهد.
خواهش می‌‏کنم اگر اشتباه می‌گویم، یک نفر بین شما پیدا شود که بگوید این کار جواب نمی‏‌دهد.
?. حرفش را قورت نمی‌دهد
وقتی آدم گولاخی ایده‌ی متفاوتی دارد، آن را به بقیه می‌‏گوید، او نمی‌گذارد عوامل بیرونی و فشارها و خجالت و سایر عوامل بر صراحت لهجه‌اش تاثیر بگذارند. اما این آدم وقتی دید ایده‌ه‏ایش به درد نمی‌‏خورد الکی بحث نمی‏‌کند، چون در آن صورت دیگر گولاخ نیست.
تبلیغات

?. مهارت‌های باحالش را با شور و علاقه به اشتراک می‌گذارد
گولاخ‌ها هیچ ‏وقت از یاد دادن چیزی به بقیه خجالت نمی‏‌کشند. پس به روش‌های تدریس‌تان انرژی و نوآوری تزریق کنید تا مردم گروه گروه برای یادگیری از شما دورتان حلقه بزنند.
ببینید سرجمع این عوامل شما را به چه موجودی تبدیل می‌‌کند:‌ مهارت بالا + اعتماد به نفس بالا + به اشتراک‌گذاری با بقیه = بیزنس‌من سوپر-شاخ-هَیول-گولاخ
?. با قانون خودش زندگی می‌کند
البته که گولاخ‌ها به قانون احترام می‌گذارند – اما نه زیاد.
قانون این آدم‌ها چه قسم خوردن برای وفاداری به خلاقیت، چه بر هم زدن بازار تکنولوژی و چه به چالش کشیدن دیگران برای تغییر دیدگاه‌شان در زندگی باشد، حاضر نیستند یک میلی‌متر پایشان را از اصول‌شان کج بگذارند و بدون دردسر زندگی کنند.
شما هم اگر گولاخ مادرزاد باشید، فقط به آن قدرت درونتان جواب پس می‌دهید نه به هیچکس دیگر.
?. کارهایی می‏‌کند که بقیه فقط آرزویش را می‌کنند
یکی از باحال‌ترین جملات قصاری که شنیدم این بود «برادران رایت که گواهینامه‌ی خلبانی نداشتند.»

برادران رایت
گولاخ‌ها به جای اینکه دور و برشان را نگاه کنند تا ببینند کسی بهشان اجازه می‌‏دهد یا کارشان را تأیید می‌کند، دست به کار می‏‌شوند چون اندازه‌ی تی‌رکس دل و جگر دارند. این جور آدم‌ها صف‌شکنند، ایده‌ داخل کله‌شان نمی‏‌پوسد و سریع به عمل تبدیل می‏‌شود.
?. محال است تسلیم شود
زمانی مالکولم گِلَدوِل حرف قشنگی زد. او گفت ?? هزار ساعت طول می‏‌کشد تا بتوانی مهارت پیچیده‌ای را به درجه‌ی استادی برسانی.
اما کلیدی‌ترین نکته برای استاد کردنِ مهارتی سخت، این است که کَنه باشی. یعنی آنقدر به آن کار بچسبی که آن ?? هزار ساعت بیاید و برود.
این جور آدم‌‏ها به جای اینکه از این چیز به آن چیز بپرند، به یک کار می‏‌چسبند. این کنه‏‌ها آنقدر سرسخت، کله‌شق و یک‌دنده هستند که تحت هیچ شرایطی تسلیم نمی‌شوند.
البته کنه بودن نه فقط به این معنی که طولانی‌تر و سخت‌تر از بقیه کار کنند، بلکه تمرکزشان را به اندازه‌ی اشعه‌ی لیزر درآورده‏‌اند و روی هدفشان گرفته‌اند و به هر چیزی بخواهد حواس‏شان را پرت کند می‏‌گویند «نه، ممنون!»
?. بدگوها را آدم حساب نمی‌کند
دلایل زیادی وجود دارد که بخواهیم به لیچارهای‌ یک مشت آدم بدگو گوش کنیم: وجهه‌مان را نجات بدهیم، آسایش‌مان را حفظ کنیم، خیال‌مان راحت باشد و اینکه شبیه گاگول‌ها به نظر نیاییم.
اما دیل کارنگی، آدم گولاخی که از قضا کلی رفیق دارد و خوب بلد است روی آدم‌ها تأثیر بگذارد در این باره می‌‏گوید: «کسی که از بقیه دورتر می‌‏رود، همان کسی است که اراده و شجاعت دارد. آن چیزی که نمی‌تواند خیلی از ساحل دور شود، قایق است نه آدم.»
بدگوها اسمشان رویشان است: آنها سعی می‏‌کنند با بد و بیراه گفتن و حتی ترساندن، شما را وادار کنند که بچسبید به وضعیت موجود.
خلاصه که بیزنس‌من گولاخی باشید و به حرف‌های مفت این جور آدم‌ها گوش ندهید.
برگرفته از: inc.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی تدوین طرح کسب‌ و کار به روش اساتید هاروارد
ایده خود را به پول تبدیل کنید

8000تومان«اعتماد به نفس» یکی از مهم‌ترین راه های رسیدن به موفقیت است. براساس تحقیقات انجام شده، افرادی که نسبت به شایستگی‌هایشان، اعتمادبه‌نفس بیشتری را از خود نشان می‌دهند، بیشتر مورد تحسین قرار می‌گیرند، موقعیت اجتماعی بالاتری دارند و نفوذ بیشتری بین مردم خواهند داشت. اما در بعضی مواقع به عنوان مثال، در هنگام صحبت کردن در جمع، زمانی که با فرد جدید یا یک همکار عصبانی به صورت رودررو گفتگو می‌کنید یا زمانی که در یک جلسه شرکت می‌کنید، ممکن است اعتمادبه‌نفس لازم را نداشته باشید؛ اما بااین‌حال، باز هم شانس این را دارید که با اعتمادبه‌نفس به نظر برسید! واقعا عالی نیست؟
کافی است روی وضعیت فیزیکی خود تمرکز کنید. می‌توانید حتی قبل از گفتن کلمات، با استفاده از زبان بدن خود، اعتمادبه‌نفس‌تان را نمایش دهید. این کار سبب می‌شود که دیگران به شما به چشم یک رهبر نگاه کنند. در ادامه ? روش ساده‌ای را که افراد موفق برای به نمایش گذاشتن اعتماد‌به‌نفس خود انجام می‌دهند، برای‌تان گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید به‌راحتی آنها را به‌کار ببرید. با «چطور» همراه باشید.

:
اهمیت اعتماد به نفس در زندگی و راه‌های افزایش آن
?? کاری که افراد با اعتماد به نفس بالا هرگز انجام نمی‌دهند
مرز باریک اعتماد به‌ نفس و اعتماد به‌ نفس کاذب کجاست؟
?. ارتباط چشمی برقرار کنید
هنگام برقراری ارتباط با دیگران، با آنها تماس چشمی برقرار کنید. در چنین موقعیت‌هایی به محیط یا وسایل الکترونیکی مثل گوشی همراه نگاه نکنید. اگر به افراد توجه کنید به آنها احساس مهم‌بودن می‌دهید و اگر آنها این احساس را داشته باشند به شما احترام می‌گذارند.
?. با دست‌دادن منظورتان را برسانید
هنگامی‌که یکی از همکاران‌تان را ملاقات می‌کنید، برای دست‌دادن پیش‌قدم شوید، چه این فرد را برای اولین بار دیده باشید یا دوست قدیمی شما باشد. محکم دست‌دادن به این معنی است که شما قصد سلام‌کردن دارید و به آنها توجه می‌کنید. بهتر است آداب دست دادن را به‌خوبی یاد بگیرید.

?. به‌آرامی شانه‌های شخص مقابل را بگیرید

همان‌طور که دست طرف مقابل را می‌گیرید، همزمان برای نشان‌دادن اعتمادبه‌نفس و