اين، براي، يک، يا، ديگران

داده‌ايد که به عبور راحت‌تر مايعات در بدن‌تان کمک مي‌کند.
________________________________________
: دلايل و نشانه هاي گردش خون ضعيف چيست؟
________________________________________
?. وزنه زدن، براي جلوگيري از پوکي استخوان

پوکي استخوان يکي ديگر از تهديداتي است که سالمندان با آن مواجه هستند. طبق گفته‌ي بنياد بين‌المللي پوکي استخوان، در ايالات متحده‌ي آمريکا نزديک به ?? ميليون نفر – يا ?? درصد از افراد بالاي پنجاه سال – به پوکي استخوان مبتلا هستند و اين مسئله آنها را در معرض شکستگي لگن، زمين خوردن و ساير آسيب‌هاي جدي قرار مي‌دهد.
تحقيقات نشان مي‌دهند که اگر در هفته سه بار وزنه بزنيد، مي‌توانيد با پوکي استخوان مقابله کنيد. وزنه زدن بدن شما را مجبور مي‌کند تا بر ضد گرانش زمين کار کند. وزنه زدن همچنين به شما کمک مي‌کند تا عضله بسازيد و عضلات هم با وارد آوردن فشار بر استخوان‌ها باعث مي‌شوند استخوان‌ها محکم‌تر و متراکم‌تر شوند. براي نمونه از ميان ورزش‌هايي که در اين دسته جاي مي‌گيرند – و براي سلامت قلب، توازن و هماهنگي بدن شما خوب هستند – مي‌توان به پياده‌روي، دمبل زدن و بالا رفتن از پله‌ها اشاره کرد.
?. شنا کردن، براي کاهش دردهاي آرتروز و بهبود بخشيدن به تحرک
دانشمندان کانادايي طي مطالعه‌اي به همان نتيجه‌اي رسيده‌اند که روماتولوژيست‌ها مدت‌ها بود به آن رسيده بودند: شنا کردن و ورزش‌هاي آبي براي افراد مبتلا به آرتروز مفيد است. اين مطالعه که روي ?? سالمند مبتلا به آرتروز لگن انجام شده بود، مشخص کرد که شنا کردن احتمال زمين خوردن و شکسته شدن استخوان را کاهش مي‌دهد. شنا کردن همچنين مزاياي ضدپيري نظير کاهش دردهاي آرتروز و افزايش تحرک تمام اعضاي بدن را هم دارد. با هر ضربه در آب، عضلات شکم، کمر و لگن تقويت مي‌شود.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: چرا مردان اغلب زودتر از زنان مي‌ميرند؟
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع تناسب اندام
آنچه براي رسيدن به اندام دلخواه‌تان بايد بدانيد

7000تومانبه قول آرتور شوپنهاور، فيلسوف شهير، «کاري که ادب با طبيعت انسان مي‌کند، همان است که گرما با موم انجام مي‌دهد.» اين مسئله حقيقت دارد. مهربان و با‌ملاحظه بودن ديگران را نرم مي‌کند و آنها را نسبت به شيوه‌ي تفکر شما انعطاف‌پذير مي‌سازد. اما من معني ديگري را نيز از اين جمله برداشت مي‌کنم. به عقيده‌ي من شوپنهاور همچنين اشاره دارد که ملاحظه‌ي ديگران را کردن بخشي جدايي‌ناپذير از انسان بودن ما است. چارلز داروين هم احتمالا با شوپنهاور موافق بود، او چنين استدلال کرده است که غريزه‌ي ما براي با‌ملاحظه بودن حتي از غريزه‌ي خدمت به خودمان نيز قوي‌تر است. در اين مقاله با ? ويژگي افراد باملاحظه آشنا مي‌شويد.

ممکن است واضح به نظر بيايد اما درست همين اواخر بود که دانشمندان علوم اعصاب بالاخره توانستند دليلي بر اين مدعا کشف کنند. تحقيقي که توسط داکر کِلتنر (Dacher Keltner) در برکلي انجام شد نشان مي‌دهد وقتي ما ديگري را در حالت درد و رنج مشاهده مي‌کنيم مغزمان درست همان واکنشي را از خود نشان مي‌دهد که گويي اين ماييم که در حال تجربه‌ي درد هستيم. علاوه بر اين مشاهده‌ي رنج و عذاب فردي ديگر ساختارهاي عمقي مغزمان –ماده‌ي خاکستري دور قناتي (periaqueductal gray)- را که مسئول رفتار‌هاي مراقبتي است، فعال مي‌کند.

باملاحظه بودن به طور قطع منش مثبتي در محل کار است، اما اين کار براي سلامت خود شما هم خوب است. زماني که مراعات ديگران را مي‌کنيد مرکز پاداش مغزتان فعال مي‌شود، اين ناحيه هورمون‌ها و انتقال‌دهنده‌هاي عصبي احساس خوب (نظير دوپامين، اُکسي‌توسين و ضددردها) را در بدن‌تان آزاد مي‌کند. اين مواد يک احساس عالي را در شما ايجاد مي‌کنند که شبيه چيزي است که برخي آن را «سرخوشي دونده‌ها» مي‌نامند، اين اصصلاح به سرخوشي ناشي از ورزش طولاني‌مدت که به ورزشکار دست مي‌دهد اشاره دارد. مضاف بر اينکه آن همه اُکسي‌توسين براي سلامت قلب شما خوب است.
«با‌ملاحظه بودن بيشتر از هر مدرک دانشگاهي و حرفه‌اي شما را در زندگي به پيش خواهد برد.»
– مارين رايت اِدلمِن
خب فهميديم که تا چه حد خوب است که با‌ملاحظه باشيم اما عملا چطور مي‌توانيم اين کار را انجام دهيم؟ چطور مي‌توانيد وقتي مسائل بسيار ديگري هم وجود دارد که نيروي محدود رواني شما را طلب مي‌کنند با‌ملاحظه‌تر باشيد؟ اين کار چندان سخت نيست کافي است از عادات آدم‌هاي با‌ملاحظه تقليد کنيد.

?. وقت‌شناس باشيد

البته گاهي اوقات اتفاقاتي رخ مي‌دهد، اما اينکه هميشه دير کنيد اين پيام واضح را در بر خواهد داشت که فکر مي‌کنيد زمان شما مهم‌تر از زمان سايرين است، و اين پيامي گستاخانه است. حتي اگر گمان مي‌کنيد که وقت شما ارزش بيشتري دارد نياز نيست اين عقيده را به تمام دنيا اعلام کنيد. به جاي آن انسان با‌ملاحظه‌اي باشيد و سر وقت جايي که بايد باشيد حضور پيدا کنيد.
?. حقيقتا با ديگران همدلي کنيد

تبليغات

داشتن احساس همدلي با ديگران يک مسئله، اما کاري بابت آن احساس انجام دادن، مسئله‌اي کاملا متفاوت است. اگر بتوانيد خود را به جاي ديگران بگذاريد بسيار خوب است. در حقيقت لازم است براي مراعات ديگران اين توانايي را داشته باشيد، اما به صرف اين کار شما انسان با‌ملاحظه‌اي نخواهيد شد. براي نشان دادن اين همدلي در عمل ، بايد توانايي شما براي اينکه خود را جاي ديگران بگذاريد در تغيير رفتارتان نمود پيدا کند، اين تغيير ممکن است تغيير رفتارتان براي هماهنگي با احساسات ديگران باشد يا فراهم کردن کمک‌هاي قابل لمس در شرايط دشوار.
?. زماني که لازم است عذرخواهي کنيد

و البته زماني که لازم نيست عذرخواهي نکنيد. همه‌ي ما آدم‌هايي را مي‌شناسيم که از سر ناامني يا ترس از اينکه مبادا کسي را آزرده باشند به تعداد نفس‌هاي‌شان معذرت‌خواهي مي‌کنند. در چنين حالتي عذرخواهي معناي خود را از دست مي‌دهد. اما زماني که واقعا يک عذرخواهي خالصانه لازم است، موضوع کاملا فرق مي‌کند. وقتي اشتباهي انجام داده‌ايد، يا حتي گمان مي‌کنيد که اشتباهي مرتکب شده‌ايد، عذرخواهي نقش تعيين‌کننده‌اي در با‌ملاحظه‌ بودن شما ايفا خواهد کرد.
?. زياد لبخند بزنيد

اخم کردن از لحاظ فيزيکي کار ساده‌تري است تا لبخند زدن که در آن ?? ماهيچه‌ي مختلف درگير مي‌شوند. اما فايده‌هاي لبخند زدن با تاثير زيادي که بر ديگران مي‌گذارد، زحمت اضافه‌اي را که براي آن مي‌کشيد، توجيه مي‌کند. مردم به طور طبيعي و ناخودآگاه از زبان بدن فردي که با او حرف مي‌زنند تقليد مي‌کنند. زماني که به مردم لبخند مي‌زنيد، مردم اين لطف شما را به خودتان باز مي‌گردانند، لبخند مي‌زنند و احساس خوبي را تجربه مي‌کنند.
?. مودب باشيد

بسياري از مردم به اين نتيجه رسيده‌اند که رعايت ادب نه تنها لازم نيست، بلکه به اين دليل که اين آداب تصنعي هستند، نامطلوب هم هست. اين افراد فکر مي‌کنند مودب بودن به معني اين است که طوري رفتار مي‌کنيد که واقعا مطابق با آنچه احساس مي‌کنيد نيست، اما آنها اين مسئله را برعکس متوجه شده‌اند. مودب بودن تمرکز بر احساسات ديگران است نه آنچه شما احساس مي‌کنيد. مودب بودن به معناي اين است که عامدانه به گونه‌اي رفتار کنيد که ديگران احساس آرامش و آسايش کنند.
?. از لحاظ هيجاني باهوش باشيد

يکي از استدلال‌هاي بسيار اشتباه که برخي آن را پذيرفته‌اند اين است که داشتن يک احساس با انجام يک عملِ مطابق با آن احساس برابر است. وقتي چيزي به اسم خودکنترلي وجود دارد پس معادل دانستن احساس و عمل نادرست است. مثال‌ها متفاوت است، چه وقتي به يک همکار کمک مي‌کنيد در حالي که در موقعيت فشرده‌اي براي اتمام کار خود هستيد، يا وقتي با کسي همچنان خوب هستيد به رغم اينکه لطف شما را جبران نکرده است، با‌ملاحظه بودن اغلب به معناي عمل نکردن بر مبناي احساسات‌تان خواهد بود.
?. سعي کنيد راهي که پيدا مي‌کنيد برد-برد باشد

بسياري از مردم زندگي را به عنوان يک بازي برد و باخت مي‌بينند. آنها گمان مي‌کنند وقتي يک نفر مي‌برد ديگري بايد ببازد. افراد باملاحظه بر خلاف اين رويکرد سعي مي‌کنند راهي را پيدا کنند که همه در آن برنده باشند. اين کار هميشه ممکن نيست، اما هدف آنها رسيدن به چنين چيزي است. اگر مي‌خواهيد تبديل به انسان با‌ملاحظه‌تري شويد به هر ارتباطي که داريد به شکل يک سناريوي برنده-بازنده نگاه نکنيد.
?. مطابق با نداي دروني‌تان رفتار کنيد

وقتي بحث بر سر نياز‌هاي ديگر افراد است بر اساس نداي دروني‌تان عمل کنيد. گاهي ممکن است حدس بزنيد که کسي ناراحت است يا روز بدي داشته است. در اين مواقع، با‌ملاحظه بودن ممکن است به اين معنا باشد که اين حدس خود را با آنها در ميان بگذاريد تا ببينيد درست فکر کرده‌ايد يا نه. اگر شهودتان به شما مي‌گويد لازم است کمک کنيد اين کار را انجام دهيد؛ آنها بابت توجه شما سپاسگزار خواهند بود.
خلاصه‌ي کلام اينکه باملاحظه بودن براي کار، سلامت فيزيکي و رواني و همه‌ي اطرافيان شما مفيد است و مهم‌تر از همه‌ي اينها، احساس خوبي به خود شما خواهد داد.
برگرفته از: Linkedin

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع مهارت‌هاي برقراري ارتباط
با هرکسي که بخواهيد مي‌توانيد ارتباطي موثر برقرار کنيد

7000توماندکتر شلي پرِوُست، شريک و مدير Lamp Post Group که کارشان کمک به راه‌اندازي شرکت‌هاي استارتاپي است، مي‏‌گويد: «در دفتر من کلمه‌ي گولاخ مثل نقل و نبات استفاده مي‌شود. من کسي که يک چيزي را روياپردازي مي‌کند و آنقدر نترس است که به دنبال ترسيم رويايش مي‌رود‌، گولاخ مي‌دانم. اين گولاخ آن گولاخي که شما مي‌بينيد از در باشگاه رد نمي‌شود، نيست. اين کلمه براي يک آدم نترس که در جهت رسيدن به اهدافش حاضر است هر کاري کند، بکار برده مي‌شود. گولاخ کسي است که توانايي ويژه‌اي در بستن قرارداد فروش و سود کردن دارد. يا حتي آن آقاي بدقيافه‌اي که موفق مي‌شود دل يک خانم زيبا را به دست بياورد و کلا هر کسي که هر کار باحال و خفني انجام مي‌دهد، يک گولاخ است.» و اما چطور مي‌توان يک کارآفرين گولاخ بود؟
پرِوُست مي‌‏گويد، در حرفه‌ي کارآفريني ويژگي‌هايي هستند که آدم هاي گولاخ‌ را از بقيه متمايز مي‌کنند:
?. اول مي‏‌گويد آره… بعد مي‌افتد دنبالش

آدم گولاخ بدجوري به خودش اعتماد دارد، البته نه از روي هوا. اگر در رادار اين آدم‌ها کاري پيدا شود که بايد انجام شود، يا راهي پيدا مي‌کنند تا آن را انجام بدهند، يا آنقدر به تلاش‌شان ادامه مي‌دهند که جانشان در برود.
چرا؟ چون آنها به توانايي‏‌هايشان اطمينان دارند، اما در عين حال به افراد دور و بر خودشان هم به همان اندازه اطمينان دارند. بنابراين اگر واقعا آدم گولاخي باشيد، اينطوري فکر مي‌کنيد که هر مشکلي راه حلي دارد و فقط بايد پيدايش کنيد.
?. گولاخ مثل بقيه فکر نمي‌کند
بيشتر مشکلات کسب‌و‌کار چيزهاي جديدي نيستند. آدم گولاخ مشکلات قديمي را با شيوه‌هاي خلاقانه حل مي‏‌کند.

يک چنين آدمي، به جاي اينکه بردارد و خبرنامه‌ي شرکتي ِبي‌مزه‌اي براي بهبود «ارتباط با ما» طراحي کند، مي‌رود تصوير هولوگرافيک (تصوير تمام‌نگار) خيلي خفني از مديرکل شرکت درست مي‌کند که ورودتان به ساختمان شرکت را خوشامد بگويد و شما را در جريان آخرين اخبار قرار دهد.
خواهش مي‌‏کنم اگر اشتباه مي‌گويم، يک نفر بين شما پيدا شود که بگويد اين کار جواب نمي‏‌دهد.
?. حرفش را قورت نمي‌دهد
وقتي آدم گولاخي ايده‌ي متفاوتي دارد، آن را به بقيه مي‌‏گويد، او نمي‌گذارد عوامل بيروني و فشارها و خجالت و ساير عوامل بر صراحت لهجه‌اش تاثير بگذارند. اما اين آدم وقتي ديد ايده‌ه‏ايش به درد نمي‌‏خورد الکي بحث نمي‏‌کند، چون در آن صورت ديگر گولاخ نيست.
تبليغات

?. مهارت‌هاي باحالش را با شور و علاقه به اشتراک مي‌گذارد
گولاخ‌ها هيچ ‏وقت از ياد دادن چيزي به بقيه خجالت نمي‏‌کشند. پس به روش‌هاي تدريس‌تان انرژي و نوآوري تزريق کنيد تا مردم گروه گروه براي يادگيري از شما دورتان حلقه بزنند.
ببينيد سرجمع اين عوامل شما را به چه موجودي تبديل مي‌‌کند:‌ مهارت بالا + اعتماد به نفس بالا + به اشتراک‌گذاري با بقيه = بيزنس‌من سوپر-شاخ-هَيول-گولاخ
?. با قانون خودش زندگي مي‌کند
البته که گولاخ‌ها به قانون احترام مي‌گذارند – اما نه زياد.
قانون اين آدم‌ها چه قسم خوردن براي وفاداري به خلاقيت، چه بر هم زدن بازار تکنولوژي و چه به چالش کشيدن ديگران براي تغيير ديدگاه‌شان در زندگي باشد، حاضر نيستند يک ميلي‌متر پايشان را از اصول‌شان کج بگذارند و بدون دردسر زندگي کنند.
شما هم اگر گولاخ مادرزاد باشيد، فقط به آن قدرت درونتان جواب پس مي‌دهيد نه به هيچکس ديگر.
?. کارهايي مي‏‌کند که بقيه فقط آرزويش را مي‌کنند
يکي از باحال‌ترين جملات قصاري که شنيدم اين بود «برادران رايت که گواهينامه‌ي خلباني نداشتند.»

برادران رايت
گولاخ‌ها به جاي اينکه دور و برشان را نگاه کنند تا ببينند کسي بهشان اجازه مي‌‏دهد يا کارشان را تأييد مي‌کند، دست به کار مي‏‌شوند چون اندازه‌ي تي‌رکس دل و جگر دارند. اين جور آدم‌ها صف‌شکنند، ايده‌ داخل کله‌شان نمي‏‌پوسد و سريع به عمل تبديل مي‏‌شود.
?. محال است تسليم شود
زماني مالکولم گِلَدوِل حرف قشنگي زد. او گفت ?? هزار ساعت طول مي‏‌کشد تا بتواني مهارت پيچيده‌اي را به درجه‌ي استادي برساني.
اما کليدي‌ترين نکته براي استاد کردنِ مهارتي سخت، اين است که کَنه باشي. يعني آنقدر به آن کار بچسبي که آن ?? هزار ساعت بيايد و برود.
اين جور آدم‌‏ها به جاي اينکه از اين چيز به آن چيز بپرند، به يک کار مي‏‌چسبند. اين کنه‏‌ها آنقدر سرسخت، کله‌شق و يک‌دنده هستند که تحت هيچ شرايطي تسليم نمي‌شوند.
البته کنه بودن نه فقط به اين معني که طولاني‌تر و سخت‌تر از بقيه کار کنند، بلکه تمرکزشان را به اندازه‌ي اشعه‌ي ليزر درآورده‏‌اند و روي هدفشان گرفته‌اند و به هر چيزي بخواهد حواس‏شان را پرت کند مي‏‌گويند «نه، ممنون!»
?. بدگوها را آدم حساب نمي‌کند
دلايل زيادي وجود دارد که بخواهيم به ليچارهاي‌ يک مشت آدم بدگو گوش کنيم: وجهه‌مان را نجات بدهيم، آسايش‌مان را حفظ کنيم، خيال‌مان راحت باشد و اينکه شبيه گاگول‌ها به نظر نياييم.
اما ديل کارنگي، آدم گولاخي که از قضا کلي رفيق دارد و خوب بلد است روي آدم‌ها تأثير بگذارد در اين باره مي‌‏گويد: «کسي که از بقيه دورتر مي‌‏رود، همان کسي است که اراده و شجاعت دارد. آن چيزي که نمي‌تواند خيلي از ساحل دور شود، قايق است نه آدم.»
بدگوها اسمشان رويشان است: آنها سعي مي‏‌کنند با بد و بيراه گفتن و حتي ترساندن، شما را وادار کنند که بچسبيد به وضعيت موجود.
خلاصه که بيزنس‌من گولاخي باشيد و به حرف‌هاي مفت اين جور آدم‌ها گوش ندهيد.
برگرفته از: inc.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي تدوين طرح کسب‌ و کار به روش اساتيد هاروارد
ايده خود را به پول تبديل کنيد

8000تومان«اعتماد به نفس» يکي از مهم‌ترين راه هاي رسيدن به موفقيت است. براساس تحقيقات انجام شده، افرادي که نسبت به شايستگي‌هايشان، اعتمادبه‌نفس بيشتري را از خود نشان مي‌دهند، بيشتر مورد تحسين قرار مي‌گيرند، موقعيت اجتماعي بالاتري دارند و نفوذ بيشتري بين مردم خواهند داشت. اما در بعضي مواقع به عنوان مثال، در هنگام صحبت کردن در جمع، زماني که با فرد جديد يا يک همکار عصباني به صورت رودررو گفتگو مي‌کنيد يا زماني که در يک جلسه شرکت مي‌کنيد، ممکن است اعتمادبه‌نفس لازم را نداشته باشيد؛ اما بااين‌حال، باز هم شانس اين را داريد که با اعتمادبه‌نفس به نظر برسيد! واقعا عالي نيست؟
کافي است روي وضعيت فيزيکي خود تمرکز کنيد. مي‌توانيد حتي قبل از گفتن کلمات، با استفاده از زبان بدن خود، اعتمادبه‌نفس‌تان را نمايش دهيد. اين کار سبب مي‌شود که ديگران به شما به چشم يک رهبر نگاه کنند. در ادامه ? روش ساده‌اي را که افراد موفق براي به نمايش گذاشتن اعتماد‌به‌نفس خود انجام مي‌دهند، براي‌تان گردآوري کرده‌ايم که مي‌توانيد به‌راحتي آنها را به‌کار ببريد. با «چطور» همراه باشيد.

:
اهميت اعتماد به نفس در زندگي و راه‌هاي افزايش آن
?? کاري که افراد با اعتماد به نفس بالا هرگز انجام نمي‌دهند
مرز باريک اعتماد به‌ نفس و اعتماد به‌ نفس کاذب کجاست؟
?. ارتباط چشمي برقرار کنيد
هنگام برقراري ارتباط با ديگران، با آنها تماس چشمي برقرار کنيد. در چنين موقعيت‌هايي به محيط يا وسايل الکترونيکي مثل گوشي همراه نگاه نکنيد. اگر به افراد توجه کنيد به آنها احساس مهم‌بودن مي‌دهيد و اگر آنها اين احساس را داشته باشند به شما احترام مي‌گذارند.
?. با دست‌دادن منظورتان را برسانيد
هنگامي‌که يکي از همکاران‌تان را ملاقات مي‌کنيد، براي دست‌دادن پيش‌قدم شويد، چه اين فرد را براي اولين بار ديده باشيد يا دوست قديمي شما باشد. محکم دست‌دادن به اين معني است که شما قصد سلام‌کردن داريد و به آنها توجه مي‌کنيد. بهتر است آداب دست دادن را به‌خوبي ياد بگيريد.

?. به‌آرامي شانه‌هاي شخص مقابل را بگيريد

همان‌طور که دست طرف مقابل را مي‌گيريد، همزمان براي نشان‌دادن اعتمادبه‌نفس و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا