اين، براي، يک، شغل، يا

اشاره مي‌کنند. ممکن است بگويند: «مي‌خواهم از همين حالا براي‌تان روشن کنم که متقاضيان ديگري مانند شما بوده‌اند که از اين کار دلسرد شده‌اند» يا «اين نقش ممکن است براي شما جاي پيشرفتي نداشته باشد و درواقع شغلي نيست که شما به دنبالش هستيد.» اگر مصاحبه‌کننده به شما چنين چيزي را گفت، بي‌بروبرگرد بايد اين پيشنهاد را رد کنيد، زيرا او از همين حالا مي‌داند که شما رضايت شغلي نخواهيد داشت.
________________________________________
: چطور بهترين شغل ممکن را انتخاب کنيم؟
________________________________________
?. آمار چشمگير تعويض نيروي کار

تعويض مداوم نيروي کار در يک شرکت نشانه‌ي خوبي نيست؛ به‌ويژه اگر آن کسب‌وکار تازه‌تأسيس نباشد. اين مي‌تواند نشانه‌ي ضعف مديريت يا فرهنگ کاري نادرست باشد.
هنگامي‌که يک پيشنهاد شغلي دريافت مي‌کنيد، به‌طور مستقيم از کارفرما پرسش‌هايي نظير «آيا چيزي هست که کارکنان انتظار بهبود آن را در شرکت داشته باشند؟» يا «آيا اخيرا اين کسب‌وکار مشکلاتي داشته است، اگر اين‌طور است چگونه به آن رسيدگي شد؟» اگر کارفرما از پاسخ به سؤالات شما طفره رفت و بهانه تراشيد، يا اينکه با لحن بدي گفت به شما ارتباطي ندارد و اين کارتان دخالت در امور شرکت است، برويد و جاي ديگري دنبال کار بگرديد.
________________________________________
: ? دليلي که بهترين کارمندان با وجود رضايت شغلي استعفا مي‌دهند
________________________________________
?. کارفرما درباره‌ي اهداف بلندمدت شغلي شما صحبت نمي‌کند
براي متقاضيان جوان که مي‌خواهند به‌سرعت پله‌هاي ترقي را در شغل آينده‌شان طي کنند، دانستن يک برنامه‌ي بلندمدت شغلي از اهميت زيادي برخوردار است. اگر مصاحبه‌کننده سؤالاتي نظير «در پنج‌ سال آينده خودتان را کجا مي‌بينيد؟» يا «اهداف بلندمدت شغلي شما چيست؟» را نپرسيد، بايد حواس‌تان جمع باشد يا بالعکس، اگر شما از کارفرما پرسيديد که «دستاوردهاي اين نقش را در شش‌ ماه يا يک سال آينده چگونه مي‌بينيد؟» يا «فکر مي‌کنيد موفقيت هاي اين شغل از حالا تا يک سال ديگر به چه شکلي باشد؟» و او نتوانست چيزي بگويد که نشان بدهد، اين جايگاه شغلي را متفاوت از حالا ترسيم مي‌کند، بايد بدانيد اين کار جاي تغيير ندارد. مي‌توانيد برويد و پشت‌ سرتان را هم نگاه نکنيد.
براي افراد جوياي کار داشتن تصميمي آگاهانه درباره‌ي شغل جديد بسيار اهميت دارد. با‌اين‌حال، انتخاب شغل نامناسب يک مزيت هم دارد و آن اين است که مي‌تواند براي‌تان تجربه‌ي خوبي باشد که بدانيد در آينده بايد به‌دنبال چه شغل‌هايي باشيد. بنابراين اگر درحال‌حاضر در يک موقعيت شغلي هستيد که براي‌تان مناسب نيست، سرخورده نشويد و به آن به چشم يک تجربه نگاه کنيد. اگر يکي از اين ? نشانه را در شغل‌تان مي‌بينيد، به‌دنبال شغل بهتري باشيد و هرچه سريع‌تر اين کار را رها کنيد.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: چگونه مي‌توانيم بدون داشتن سابقه‌ کار، يک شغل خوب پيدا کنيم؟
________________________________________

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي شغلي که زندگيست
شغلي را انتخاب کن که عاشق آن هستي، آن‌وقت حتي يک روز هم در زندگيت مجبور نخواهي بود کار کني

20000تومانآيا از شغل خود راضي هستيد؟ آيا فکر مي‌کنيد، اين همان کاري است که براي آن ساخته شده‌ايد. آيا از زماني که در محل کار مي‌گذرانيد لذت مي‌بريد يا مدام به ساعت نگاه مي‌کنيد و منتظر هستيد تا ساعت کاري تمام شود و نفس راحتي بکشيد. ما بخش زيادي از عمرمان را در محل کار مي‌گذرانيم و رضايت شغلي و لذت بردن از کاري که انجام مي‌دهيم، نقش مهمي در ايجاد حس خوشبختي در ما دارد. در اين مقاله، با بيان داستاني خيالي، ? نشانه‌اي را پيدا مي‌کنيم که شغل شما استعدادتان را به هدر مي‌دهد.

جنين (Janine) که ماه‌ها از شغل خود، ناراضي و نااميد بود، گفت «امروز سرِ کار، روز خيلي خوبي داشتم!» ما گفتيم: «چه خبر خوبي! چه اتفاقي افتاد؟» جنين گفت: «رئيسم درخواست کوچکي از من کرد، از آن درخواست‌هاي سريع و غيرمنتظره. رئيسم مارجي، امروز صبح کنار ميزم ايستاد و گفت که هفته‌ي آينده، گروهي از بازديدکنندگان مي‌آيند و او مي‌خواهد با يک جلسه‌ي کوتاه معارفه و سخنراني به آنها خوشامد بگويد. او از من خواست تا متن سخنراني را تنظيم کنم و من هم اين کار را انجام دادم.» ما پرسيديم: «چه جور سخنراني؟» جنين گفت: «شرکت ما نرم‌افزار آموزشي توليد مي‌کند. اين بازديدکننده‌ها خريدار نيستند ولي افراد بسيار بانفوذي هستند. آنها مربي‌هايي هستند که توسط دولت‌هايشان تعيين شده‌اند و به توري در ايالات متحده فرستاده شده‌اند. شرکت ما يکي از نخستين مکان‌هايي است که آنها از آن بازديد مي‌کنند.
« متن سخنراني‌اي که آماده کرده‌ام، با رسالت و تاريخچه‌ي شرکت، شروع شده و سپس به مرور کلي خطوط محصول‌مان و چند مطالعه‌ي موردي در مورد کمک محصولات ما به مربيان در آموزش به شاگردان‌شان، پرداختم. من واقعا به خودم افتخار کردم. افراد بسيار زيادي در شرکت، مي‌توانند از اين سخنراني استفاده کنند و توسط آن توضيح دهند که ما چه کاري انجام مي‌دهيم و هدف ما از انجام اين کار چيست.»
ما گفتيم: «اين فوق‌العاده است! آيا مارجي سخنراني تو را ديده؟» جنين گفت: «نه، دقيقا قبل از تماس گرفتن با شما، سخنراني را برايش ارسال کردم. فردا حتما واکنش او را مي‌بينم.»
مارجي روز بعد با جنين تماس گرفت. او براي جنين يک پيام پست صوتي گذاشته بود و در آن گفته بود: «جنين، تنظيم متن سخنراني را خيلي خوب انجام دادي.» پيام مارجي، پيام خوبي بود ولي جنين از آن خوشحال نشد.

جنين گفت: «وقتي به پيام مارجي در پست صوتي‌ام که مي‌گفت «تنظيم متن سخنراني را خيلي خوب انجام دادي» گوش کردم، به اين فکر مي‌کردم که من و او به دو زبان مختلف، حرف مي‌زنيم. اين کار او به اين معني نيست که او فرد بدي است، ولي به من نشان مي‌دهد که با گذاشتن عشق و هوشم در اين شغل، فقط وقتم را هدر مي‌دهم.»
________________________________________
: چطور بهترين شغل ممکن را انتخاب کنيم؟
________________________________________

تبليغات

«از ديد مارجي سخنراني من، هيچ کاربردي فراتر از استفاده در جلسه‌ي هفته‌ي آينده با مربيان بازديدکننده، ندارد. او از اين مسئله هيجان‌زده نشده که من با واژه‌ها و تصاوير، چيزي را بيان کرده‌ام که مديران شرکت ما سال‌ها تلاش کرده‌اند تا آن را بيان کنند. مارجي در مورد اين سخنراني با رئيس خود صحبت نمي‌کند، يا آن را به هيچ شخص ديگري نشان نمي‌دهد و از من هم نمي‌خواهد که اين کار را انجام دهم، چون اين، کارِ من نيست. تنها چيزي که براي مارجي اهميت دارد، اين است که هر کس فقط در همان سطح و محدوده‌ي کوچک خود باقي بماند! مارجي به کسي نخواهد گفت که «من در تيم خود يک ارتباط‌دهنده‌ي خوب دارم که نامش جنين است و مي‌تواند با بيان چيزهايي که بيشتر فروشندگان نرم‌افزار آموزشي نمي‌توانند بيان کنند، در پيدا کردن مشتري‌هاي مناسب به شرکت ما کمک کند.» مارجي هيچ‌کدام از اين کارها را انجام نخواهد داد. او همين الان هم، سخنراني‌اي را که ديروز، تمام وقتم را صرف نوشتن آن کردم، فراموش کرده است. براي او اين موضوع، فقط يکي از موضوعات عادي و روزمره است.»
جنين آن شب، به طور مخفيانه جستجو براي کار را آغاز کرد. او گفت: «ايده‌هاي من، نيازهاي برآورده نشده‌ي من و انرژي من، بسيار بيشتر از آن است که بخواهم به تلف کردن استعدادهايم در شغل فعلي، ادامه بدهم.»
اين مسئله که شور و شوق جنين در تنظيم متن سخنراني، تا آن حد بالا رفت و سپس در روز بعد، توسط مارجي سرکوب شد، تلنگري براي جنين بود. جنين متوجه شد که استعدادهاي او در شغل فعلي‌اش، به هدر مي‌رود و مثل يک ماهي است که براي شنا به تُنگ بزرگ‌تري نياز دارد. او بايد در جايي کار کند که قدر او را بدانند و از استعدادهايش براي کمک به رشد و پيشرفت سازمان بهره ببرند.
________________________________________
: ? نکته براي يافتن شغلي که براي آن ساخته شده‌ايد
________________________________________

در اينجا پنج نشانه را بيان مي‌کنيم که نشان مي‌دهد شغل شما نيز استعدادهاي شما را به هدر مي‌دهد:
?. وقتي ايده‌ي خوبي داريد، هيچ‌کس علاقه‌اي به شنيدن آن ندارد.
?. به شما گفته مي‌شود که «فقط وظايفي که براي تو تعيين شده را انجام بده»، حتي وقتي که مي‌توانيد کمک بسيار زيادي به پروژه‌ها يا وظايف ديگر بکنيد.
?. مديران‌تان هيچ چشم‌اندازي براي سازمان، زندگي خودش يا (لااقل) شما و مسير شغلي شما ندارند.
?. به اندازه‌اي از شغل‌تان نااميد شده‌ايد که دچار استيصال شده‌ايد و اين حس نمي‌گذارد راحت بخوابيد.
?. دوستان‌تان شما را فردي زرنگ، شوخ، حساس و باهوش مي‌دانند ولي هيچ کس در محل کار، شما را چيزي بيش از کارمندي سطح پايين به حساب نمي‌آورد.
همه‌ي ما گاهي به وضعيت موجود عادت مي‌کنيم و خود را فريب مي‌دهيم و مي‌گوييم: «اين شغل را دوست ندارم، ولي مي‌توانم براي مدتي آن را تحمل کنم.» تحمل کردن اين شغل چه فايده‌اي دارد؟ با اين کار چه چيزي عايد شما مي‌شود؟ اين کار فقط موجب مي‌شود که نااميدتر شويد. از لحظه‌اي که کنترل را به دست مي‌گيريد و براي آينده‌اي روشن‌تر براي خود و حرفه‌تان برنامه‌ريزي مي‌کنيد، بار شما سبک‌تر مي‌شود.
________________________________________
: ? نکته ساده براي پيدا کردن شغل دلخواه‌تان
________________________________________

لازم نيست بلافاصله شروع به نوشتن رزومه کنيد. مي‌توانيد با برنامه‌ريزي شروع کنيد. يک دفتر خاطرات برداريد و هر زمان که فرصتي پيدا کرديد، در آن بنويسيد. در مورد اين بنويسيد که اگر در اين شغلي که استعدادهاي‌تان را به هدر مي‌دهد گرفتار نشده بوديد، چه کار مي‌کرديد. از همان لحظه‌اي که به پرسش‌هاي زير پاسخ مي‌دهيد، به تدريج احساس رهايي مي‌کنيد.
من در چه کاري بسيار خوب هستم که در شغل فعلي‌ام آن را انجام نمي‌دهم؟
اگر شغل فعلي‌ام را نداشتم، دوست داشتم به جاي آن چه شغلي داشته باشم؟
به چه کاري بيشتر از وظيفه‌ي فعلي‌ام علاقه‌مند هستم؟
در چه کاري بسيار توانا هستم؟
دوست دارم چه کاري انجام بدهم؟
چه نوع مشکلاتي را در محل کار حل کرده‌ام (اعم از اينکه حل کردن آن مشکلات، بخشي از شرح وظايفم بوده يا خير)؟
شما تواناتر از آن هستيد که بتوانيد تصورش را بکنيد. با بر عهده گرفتن کنترل زندگي شغلي خود و کنار گذاشتن شغلي که توان شما را تحليل مي‌برد و استعدادهايي را که بايد به دنيا نشان دهيد، به هدر مي‌دهد، قدرت شما افزايش مي‌يابد و به تدريج فرصت‌ها را مي‌بينيد. در چنين وضعيتي مي‌دانيد که حتي بدترين شغل در جهان هم نمي‌تواند شعله‌ي شما را خاموش کند و مي‌توانيد از اين مانع عبور کنيد و به حرکتِ رو‌به‌جلو، در مسير خود ادامه دهيد.
نخستين مرحله، رسيدن به اين تصميم‌گيري است که «ديگر کافي است، کنترل اين کشتي را خودم به دست مي‌گيرم!» در يک لحظه مي‌توانيد به اين تصميم برسيد، و با اين کار، رفته‌رفته همه چيز براي شما بهتر مي‌شود!
برگرفته از: forbes.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي شغلي که زندگيست
شغلي را انتخاب کن که عاشق آن هستي، آن‌وقت حتي يک روز هم در زندگيت مجبور نخواهي بود کار کني

20000توماندر روابط عاطفي بسيار پيش‌ مي‌آيد که در دوره‌اي خاص دو طرف حس نااطميناني داشته باشند؛ در اين دوره هيچ‌کدام از دو طرف قادر نيستند با اطمينان بگويند آيا طرف مقابل هم احساس مشترکي دارد و اينکه به‌راستي رابطه‌شان در چه مرحله‌اي‌ست؟ اين دوره در عين شورانگيز بودن، پرآشوب هم است. در اين دوره درحالي‌‌که داريد شخصيت و ويژگي‌هاي طرف مقابل را مي‌شناسيد ممکن است عاشقش بشويد، اما چيزي بروز نمي‌دهيد و سپر دفاعي‌تان را همچنان محکم نگه‌ مي‌داريد. در اين زمان پرسش‌هاي مختلفي به ذهن‌تان خطور مي‌کند؛ اينکه آيا رابطه‌تان فراتر از دوستي معمولي است، آيا وقتش رسيده که در جمع به يکديگر ابراز علاقه کنيد و نشان بدهيد يک زوج هستيد، و پرسش‌هاي مشابه ديگر. با چطور باشيد تا پاسخ سؤال‌هايتان را بيابيد.

:
?? دليلي که باعث شکست خوردن رابطه عاطفي شما مي‌شود
?? توصيه براي حفظ يک رابطه عاطفي از راه دور
کتاب مرا محکم در آغوش بگير؛ کتابي براي تقويت و نجات يک رابطه عاطفي
چطور بفهميم رابطه‌مان جدي است و مي‌توانيم با اطمينان و امنيت، احساس‌مان را بدون محافظه‌کاري بروز بدهيم؟ چطور بفهميم با وجود همه‌ي نااطميناني دنياي اطراف‌مان دست‌کم ما در نقطه‌ي درستي هستيم و رابطه‌مان درحال جدي‌شدن است؟
نشانه‌هاي آشکاري وجود دارند که جدي‌شدن رابطه را تأييد مي‌کنند، مانند صحبت درباره‌ي انحصاري‌شدن رابطه و البته روشن‌ترين آنها چشمک‌زدن يک حلقه‌ي زيبا! اما در کنار اين نشانه‌هاي آشکار، نشانه‌هاي ظريف‌تري هم وجود دارند که نشان‌دهنده‌ي گذر از دوره‌ي خاکستري نااطميناني و ورود به دوره‌ي طلايي هستند. در ادامه اين نشانه‌ها را معرفي مي‌کنيم.
________________________________________
: از کجا بفهميم عاشق شده ايم؟
________________________________________

?. وقتي در جمع ابراز علاقه مي‌کنيد

هيچ‌وقت نمايش علاقه و اشتياق را در جمع دست‌کم نگيريد! ماجرا فراتر از نازکشيدن و شوخي‌هاي شيطنت‌آميز گاه‌به‌گاه در مقابل ديدگان مردم است. وقتي شما و شريک عاطفي‌تان با افتخار به ديگران نشان مي‌دهيد دلبند هم هستيد، يعني رابطه‌تان دارد جدي مي‌شود. در اين حالت شما بدون خجالت و نگراني در شبکه‌هاي اجتماعي با يکديگر در ارتباط هستيد. عکس‌هاي دونفره‌تان را در اينستاگرام مي‌گذاريد و بخشي از به‌روزرساني‌هاي حساب فيسبوک‌تان را به يکديگر اختصاص مي‌دهيد.
براي کساني که چندان اهل دنياي مجازي نيستند، روش‌هاي ديگري براي اعلام اين خبر به ديگران وجود دارد؛ مثل تأکيد بر نسبت‌تان هنگام معرفي يکديگر، پايان مخفي‌کاري و آشکارا باهم‌بودن، دست‌ در دستِ‌ هم‌ بودن و داشتن هواي يکديگر در جمع.
تبليغات

________________________________________
: چرا زوج‌هايي که ارتباط عاطفي خود را در شبکه‌هاي اجتماعي به اشتراک مي‌گذارند، موفق نيستند؟
________________________________________
?. وقتي براي يکديگر مهم مي‌شويد
هنگامي‌که طرف مقابل با انحراف از مسير هميشگي‌ راهش را طولاني‌تر مي‌کند تا شما را خوشحال کند، يعني قضيه برايش جدي است.
وقتي کسي براي‌تان عزيز باشد، برخي نشانه‌هاي کوچک پيوسته تکرار مي‌شوند تاجايي‌که دوست داريد همان‌طور که مراقب خودتان هستيد، مراقب طرف مقابل هم باشيد.
تماس و هماهنگي براي گشتي بعد از کار، يک شام دونفره يا خريد بليط سينما براي هر دو نفرتان نشانه اين است که مايليد شرايط براي هردويتان مهيا باشد. کافي‌ است از يکديگر بپرسيد «امروز چي کارها کردي؟!» تا نشان بدهيد به يکديگر اهميت مي‌دهيد، حتي اگر بعد از ساعتي طولاني گوش‌دادن به طرف مقابل فقط اداي گوش‌دادن را دربياوريد!!
?. وقتي به يکديگر اعتماد مي‌کنيد

يکي از نشانه‌ها مهم يک زوج باثبات اعتماد است. هر رابطه‌اي نگراني‌ها و پستي‌وبلندي‌هاي خودش را دارد، اما مهم اين است به جايي برسيد که وقتي طرف مقابل مي‌گويد دوست‌تان دارد و مي‌خواهد شما کنارش باشيد، صدايي پس ذهن‌تان نگويد «واقعا راست مي‌گه؟!»
نبايد نگران اين باشيد که طرف‌تان زيرچشمي ديگران را از نظر مي‌گذراند يا مدام به نامزد سابقش پيام مي‌دهد. بلکه بايد مطمئن باشيد در گوشي تلفن يا ايميل‌هاي او خبري از پيام‌هاي مشکوک نيست و هنگامي‌که آخر‌هفته‌ها کنارش نيستيد، هيچ نگراني به دل‌تان راه ندهيد.
کسي که در رابطه‌اش احساس امنيت مي‌کند، نبايد مثل کارآگاه‌هاي خصوصي رفتار کند. اما از خودتان هم نبايد غافل شويد؛ قرار نيست پيوسته درحال پاک‌‌سازي گوشي‌تان يا دروغ‌گفتن باشيد و زندگي دوگانه‌اي داشته باشيد.
رابطه‌ي سالم و محکم در همه‌ي شرايط، چه در سختي‌ها و چه در خوشي‌ها آشکار و صادقانه است.
________________________________________
: راههاي جلب اعتماد همسر؛ چه کار کنيم تا همسرمان چشم بسته اعتماد کند؟
________________________________________
?. وقتي بخشي از زندگي هم مي‌شويد
اينکه بخش‌هايي از زندگي‌تان فقط براي شما دو نفر باشد، اهميت دارد. در رابطه‌ي جدي، شما ماجراهايي داريد که خصوصي‌اند و تنها شما دو نفر از آنها باخبريد؛ چيزهايي که فقط شما دو نفر از آنها سر درمي‌آوريد.
درعين‌حال مهم است هريک از شما زماني براي تنهايي خودتان داشته باشيد. فراموش نکنيد با اينکه در يک رابطه‌ي عاطفي هستيد، براي خودتان شخصيتي جداگانه با علاقه‌مندي‌هاي ويژه‌ي خودتان داريد؛ چيزي که به تقويت رابطه‌تان کمک مي‌کند. درواقع با وجودِ زماني‌که هر يک از شما جداگانه سپري مي‌کنيد، زمان‌هايي خواهيد داشت که باهم مي‌گذرانيد و ماجراهاي مشترکي را تجربه مي‌کنيد، به‌عبارتي طرف مقابل را در بخش‌هايي از زندگي‌تان شريک مي‌کنيد.
معرفي شريک عاطفي‌تان به خانواده و دوستان، دعوت او به دورهمي‌هاي خانوادگي يا مهماني‌هاي کاري و تجربه‌ي مشترک علاقه‌مندي‌ها و سرگرمي‌هايتان رابطه‌تان را کامل مي‌کند.
هر يک از شما دو نفر وجه‌هاي گوناگوني داريد، بخشي از آنها در راستاي رابطه‌تان و وجوه ديگر در راستاي علاقه‌مندي‌ها و اهداف‌ فردي‌تان و همچني

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *