دانلود پایان نامه

اشاره می‌کنند. ممکن است بگویند: «می‌خواهم از همین حالا برای‌تان روشن کنم که متقاضیان دیگری مانند شما بوده‌اند که از این کار دلسرد شده‌اند» یا «این نقش ممکن است برای شما جای پیشرفتی نداشته باشد و درواقع شغلی نیست که شما به دنبالش هستید.» اگر مصاحبه‌کننده به شما چنین چیزی را گفت، بی‌بروبرگرد باید این پیشنهاد را رد کنید، زیرا او از همین حالا می‌داند که شما رضایت شغلی نخواهید داشت.
________________________________________
: چطور بهترین شغل ممکن را انتخاب کنیم؟
________________________________________
?. آمار چشمگیر تعویض نیروی کار

تعویض مداوم نیروی کار در یک شرکت نشانه‌ی خوبی نیست؛ به‌ویژه اگر آن کسب‌وکار تازه‌تأسیس نباشد. این می‌تواند نشانه‌ی ضعف مدیریت یا فرهنگ کاری نادرست باشد.
هنگامی‌که یک پیشنهاد شغلی دریافت می‌کنید، به‌طور مستقیم از کارفرما پرسش‌هایی نظیر «آیا چیزی هست که کارکنان انتظار بهبود آن را در شرکت داشته باشند؟» یا «آیا اخیرا این کسب‌وکار مشکلاتی داشته است، اگر این‌طور است چگونه به آن رسیدگی شد؟» اگر کارفرما از پاسخ به سؤالات شما طفره رفت و بهانه تراشید، یا اینکه با لحن بدی گفت به شما ارتباطی ندارد و این کارتان دخالت در امور شرکت است، بروید و جای دیگری دنبال کار بگردید.
________________________________________
: ? دلیلی که بهترین کارمندان با وجود رضایت شغلی استعفا می‌دهند
________________________________________
?. کارفرما درباره‌ی اهداف بلندمدت شغلی شما صحبت نمی‌کند
برای متقاضیان جوان که می‌خواهند به‌سرعت پله‌های ترقی را در شغل آینده‌شان طی کنند، دانستن یک برنامه‌ی بلندمدت شغلی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر مصاحبه‌کننده سؤالاتی نظیر «در پنج‌ سال آینده خودتان را کجا می‌بینید؟» یا «اهداف بلندمدت شغلی شما چیست؟» را نپرسید، باید حواس‌تان جمع باشد یا بالعکس، اگر شما از کارفرما پرسیدید که «دستاوردهای این نقش را در شش‌ ماه یا یک سال آینده چگونه می‌بینید؟» یا «فکر می‌کنید موفقیت های این شغل از حالا تا یک سال دیگر به چه شکلی باشد؟» و او نتوانست چیزی بگوید که نشان بدهد، این جایگاه شغلی را متفاوت از حالا ترسیم می‌کند، باید بدانید این کار جای تغییر ندارد. می‌توانید بروید و پشت‌ سرتان را هم نگاه نکنید.
برای افراد جویای کار داشتن تصمیمی آگاهانه درباره‌ی شغل جدید بسیار اهمیت دارد. با‌این‌حال، انتخاب شغل نامناسب یک مزیت هم دارد و آن این است که می‌تواند برای‌تان تجربه‌ی خوبی باشد که بدانید در آینده باید به‌دنبال چه شغل‌هایی باشید. بنابراین اگر درحال‌حاضر در یک موقعیت شغلی هستید که برای‌تان مناسب نیست، سرخورده نشوید و به آن به چشم یک تجربه نگاه کنید. اگر یکی از این ? نشانه را در شغل‌تان می‌بینید، به‌دنبال شغل بهتری باشید و هرچه سریع‌تر این کار را رها کنید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: چگونه می‌توانیم بدون داشتن سابقه‌ کار، یک شغل خوب پیدا کنیم؟
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شغلی که زندگیست
شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، آن‌وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی

20000تومانآیا از شغل خود راضی هستید؟ آیا فکر می‌کنید، این همان کاری است که برای آن ساخته شده‌اید. آیا از زمانی که در محل کار می‌گذرانید لذت می‌برید یا مدام به ساعت نگاه می‌کنید و منتظر هستید تا ساعت کاری تمام شود و نفس راحتی بکشید. ما بخش زیادی از عمرمان را در محل کار می‌گذرانیم و رضایت شغلی و لذت بردن از کاری که انجام می‌دهیم، نقش مهمی در ایجاد حس خوشبختی در ما دارد. در این مقاله، با بیان داستانی خیالی، ? نشانه‌ای را پیدا می‌کنیم که شغل شما استعدادتان را به هدر می‌دهد.

جنین (Janine) که ماه‌ها از شغل خود، ناراضی و ناامید بود، گفت «امروز سرِ کار، روز خیلی خوبی داشتم!» ما گفتیم: «چه خبر خوبی! چه اتفاقی افتاد؟» جنین گفت: «رئیسم درخواست کوچکی از من کرد، از آن درخواست‌های سریع و غیرمنتظره. رئیسم مارجی، امروز صبح کنار میزم ایستاد و گفت که هفته‌ی آینده، گروهی از بازدیدکنندگان می‌آیند و او می‌خواهد با یک جلسه‌ی کوتاه معارفه و سخنرانی به آنها خوشامد بگوید. او از من خواست تا متن سخنرانی را تنظیم کنم و من هم این کار را انجام دادم.» ما پرسیدیم: «چه جور سخنرانی؟» جنین گفت: «شرکت ما نرم‌افزار آموزشی تولید می‌کند. این بازدیدکننده‌ها خریدار نیستند ولی افراد بسیار بانفوذی هستند. آنها مربی‌هایی هستند که توسط دولت‌هایشان تعیین شده‌اند و به توری در ایالات متحده فرستاده شده‌اند. شرکت ما یکی از نخستین مکان‌هایی است که آنها از آن بازدید می‌کنند.
« متن سخنرانی‌ای که آماده کرده‌ام، با رسالت و تاریخچه‌ی شرکت، شروع شده و سپس به مرور کلی خطوط محصول‌مان و چند مطالعه‌ی موردی در مورد کمک محصولات ما به مربیان در آموزش به شاگردان‌شان، پرداختم. من واقعا به خودم افتخار کردم. افراد بسیار زیادی در شرکت، می‌توانند از این سخنرانی استفاده کنند و توسط آن توضیح دهند که ما چه کاری انجام می‌دهیم و هدف ما از انجام این کار چیست.»
ما گفتیم: «این فوق‌العاده است! آیا مارجی سخنرانی تو را دیده؟» جنین گفت: «نه، دقیقا قبل از تماس گرفتن با شما، سخنرانی را برایش ارسال کردم. فردا حتما واکنش او را می‌بینم.»
مارجی روز بعد با جنین تماس گرفت. او برای جنین یک پیام پست صوتی گذاشته بود و در آن گفته بود: «جنین، تنظیم متن سخنرانی را خیلی خوب انجام دادی.» پیام مارجی، پیام خوبی بود ولی جنین از آن خوشحال نشد.

جنین گفت: «وقتی به پیام مارجی در پست صوتی‌ام که می‌گفت «تنظیم متن سخنرانی را خیلی خوب انجام دادی» گوش کردم، به این فکر می‌کردم که من و او به دو زبان مختلف، حرف می‌زنیم. این کار او به این معنی نیست که او فرد بدی است، ولی به من نشان می‌دهد که با گذاشتن عشق و هوشم در این شغل، فقط وقتم را هدر می‌دهم.»
________________________________________
: چطور بهترین شغل ممکن را انتخاب کنیم؟
________________________________________

تبلیغات

«از دید مارجی سخنرانی من، هیچ کاربردی فراتر از استفاده در جلسه‌ی هفته‌ی آینده با مربیان بازدیدکننده، ندارد. او از این مسئله هیجان‌زده نشده که من با واژه‌ها و تصاویر، چیزی را بیان کرده‌ام که مدیران شرکت ما سال‌ها تلاش کرده‌اند تا آن را بیان کنند. مارجی در مورد این سخنرانی با رئیس خود صحبت نمی‌کند، یا آن را به هیچ شخص دیگری نشان نمی‌دهد و از من هم نمی‌خواهد که این کار را انجام دهم، چون این، کارِ من نیست. تنها چیزی که برای مارجی اهمیت دارد، این است که هر کس فقط در همان سطح و محدوده‌ی کوچک خود باقی بماند! مارجی به کسی نخواهد گفت که «من در تیم خود یک ارتباط‌دهنده‌ی خوب دارم که نامش جنین است و می‌تواند با بیان چیزهایی که بیشتر فروشندگان نرم‌افزار آموزشی نمی‌توانند بیان کنند، در پیدا کردن مشتری‌های مناسب به شرکت ما کمک کند.» مارجی هیچ‌کدام از این کارها را انجام نخواهد داد. او همین الان هم، سخنرانی‌ای را که دیروز، تمام وقتم را صرف نوشتن آن کردم، فراموش کرده است. برای او این موضوع، فقط یکی از موضوعات عادی و روزمره است.»
جنین آن شب، به طور مخفیانه جستجو برای کار را آغاز کرد. او گفت: «ایده‌های من، نیازهای برآورده نشده‌ی من و انرژی من، بسیار بیشتر از آن است که بخواهم به تلف کردن استعدادهایم در شغل فعلی، ادامه بدهم.»
این مسئله که شور و شوق جنین در تنظیم متن سخنرانی، تا آن حد بالا رفت و سپس در روز بعد، توسط مارجی سرکوب شد، تلنگری برای جنین بود. جنین متوجه شد که استعدادهای او در شغل فعلی‌اش، به هدر می‌رود و مثل یک ماهی است که برای شنا به تُنگ بزرگ‌تری نیاز دارد. او باید در جایی کار کند که قدر او را بدانند و از استعدادهایش برای کمک به رشد و پیشرفت سازمان بهره ببرند.
________________________________________
: ? نکته برای یافتن شغلی که برای آن ساخته شده‌اید
________________________________________

در اینجا پنج نشانه را بیان می‌کنیم که نشان می‌دهد شغل شما نیز استعدادهای شما را به هدر می‌دهد:
?. وقتی ایده‌ی خوبی دارید، هیچ‌کس علاقه‌ای به شنیدن آن ندارد.
?. به شما گفته می‌شود که «فقط وظایفی که برای تو تعیین شده را انجام بده»، حتی وقتی که می‌توانید کمک بسیار زیادی به پروژه‌ها یا وظایف دیگر بکنید.
?. مدیران‌تان هیچ چشم‌اندازی برای سازمان، زندگی خودش یا (لااقل) شما و مسیر شغلی شما ندارند.
?. به اندازه‌ای از شغل‌تان ناامید شده‌اید که دچار استیصال شده‌اید و این حس نمی‌گذارد راحت بخوابید.
?. دوستان‌تان شما را فردی زرنگ، شوخ، حساس و باهوش می‌دانند ولی هیچ کس در محل کار، شما را چیزی بیش از کارمندی سطح پایین به حساب نمی‌آورد.
همه‌ی ما گاهی به وضعیت موجود عادت می‌کنیم و خود را فریب می‌دهیم و می‌گوییم: «این شغل را دوست ندارم، ولی می‌توانم برای مدتی آن را تحمل کنم.» تحمل کردن این شغل چه فایده‌ای دارد؟ با این کار چه چیزی عاید شما می‌شود؟ این کار فقط موجب می‌شود که ناامیدتر شوید. از لحظه‌ای که کنترل را به دست می‌گیرید و برای آینده‌ای روشن‌تر برای خود و حرفه‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید، بار شما سبک‌تر می‌شود.
________________________________________
: ? نکته ساده برای پیدا کردن شغل دلخواه‌تان
________________________________________

لازم نیست بلافاصله شروع به نوشتن رزومه کنید. می‌توانید با برنامه‌ریزی شروع کنید. یک دفتر خاطرات بردارید و هر زمان که فرصتی پیدا کردید، در آن بنویسید. در مورد این بنویسید که اگر در این شغلی که استعدادهای‌تان را به هدر می‌دهد گرفتار نشده بودید، چه کار می‌کردید. از همان لحظه‌ای که به پرسش‌های زیر پاسخ می‌دهید، به تدریج احساس رهایی می‌کنید.
من در چه کاری بسیار خوب هستم که در شغل فعلی‌ام آن را انجام نمی‌دهم؟
اگر شغل فعلی‌ام را نداشتم، دوست داشتم به جای آن چه شغلی داشته باشم؟
به چه کاری بیشتر از وظیفه‌ی فعلی‌ام علاقه‌مند هستم؟
در چه کاری بسیار توانا هستم؟
دوست دارم چه کاری انجام بدهم؟
چه نوع مشکلاتی را در محل کار حل کرده‌ام (اعم از اینکه حل کردن آن مشکلات، بخشی از شرح وظایفم بوده یا خیر)؟
شما تواناتر از آن هستید که بتوانید تصورش را بکنید. با بر عهده گرفتن کنترل زندگی شغلی خود و کنار گذاشتن شغلی که توان شما را تحلیل می‌برد و استعدادهایی را که باید به دنیا نشان دهید، به هدر می‌دهد، قدرت شما افزایش می‌یابد و به تدریج فرصت‌ها را می‌بینید. در چنین وضعیتی می‌دانید که حتی بدترین شغل در جهان هم نمی‌تواند شعله‌ی شما را خاموش کند و می‌توانید از این مانع عبور کنید و به حرکتِ رو‌به‌جلو، در مسیر خود ادامه دهید.
نخستین مرحله، رسیدن به این تصمیم‌گیری است که «دیگر کافی است، کنترل این کشتی را خودم به دست می‌گیرم!» در یک لحظه می‌توانید به این تصمیم برسید، و با این کار، رفته‌رفته همه چیز برای شما بهتر می‌شود!
برگرفته از: forbes.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شغلی که زندگیست
شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، آن‌وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی

20000توماندر روابط عاطفی بسیار پیش‌ می‌آید که در دوره‌ای خاص دو طرف حس نااطمینانی داشته باشند؛ در این دوره هیچ‌کدام از دو طرف قادر نیستند با اطمینان بگویند آیا طرف مقابل هم احساس مشترکی دارد و اینکه به‌راستی رابطه‌شان در چه مرحله‌ای‌ست؟ این دوره در عین شورانگیز بودن، پرآشوب هم است. در این دوره درحالی‌‌که دارید شخصیت و ویژگی‌های طرف مقابل را می‌شناسید ممکن است عاشقش بشوید، اما چیزی بروز نمی‌دهید و سپر دفاعی‌تان را همچنان محکم نگه‌ می‌دارید. در این زمان پرسش‌های مختلفی به ذهن‌تان خطور می‌کند؛ اینکه آیا رابطه‌تان فراتر از دوستی معمولی است، آیا وقتش رسیده که در جمع به یکدیگر ابراز علاقه کنید و نشان بدهید یک زوج هستید، و پرسش‌های مشابه دیگر. با چطور باشید تا پاسخ سؤال‌هایتان را بیابید.

:
?? دلیلی که باعث شکست خوردن رابطه عاطفی شما می‌شود
?? توصیه برای حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور
کتاب مرا محکم در آغوش بگیر؛ کتابی برای تقویت و نجات یک رابطه عاطفی
چطور بفهمیم رابطه‌مان جدی است و می‌توانیم با اطمینان و امنیت، احساس‌مان را بدون محافظه‌کاری بروز بدهیم؟ چطور بفهمیم با وجود همه‌ی نااطمینانی دنیای اطراف‌مان دست‌کم ما در نقطه‌ی درستی هستیم و رابطه‌مان درحال جدی‌شدن است؟
نشانه‌های آشکاری وجود دارند که جدی‌شدن رابطه را تأیید می‌کنند، مانند صحبت درباره‌ی انحصاری‌شدن رابطه و البته روشن‌ترین آنها چشمک‌زدن یک حلقه‌ی زیبا! اما در کنار این نشانه‌های آشکار، نشانه‌های ظریف‌تری هم وجود دارند که نشان‌دهنده‌ی گذر از دوره‌ی خاکستری نااطمینانی و ورود به دوره‌ی طلایی هستند. در ادامه این نشانه‌ها را معرفی می‌کنیم.
________________________________________
: از کجا بفهمیم عاشق شده ایم؟
________________________________________

?. وقتی در جمع ابراز علاقه می‌کنید

هیچ‌وقت نمایش علاقه و اشتیاق را در جمع دست‌کم نگیرید! ماجرا فراتر از نازکشیدن و شوخی‌های شیطنت‌آمیز گاه‌به‌گاه در مقابل دیدگان مردم است. وقتی شما و شریک عاطفی‌تان با افتخار به دیگران نشان می‌دهید دلبند هم هستید، یعنی رابطه‌تان دارد جدی می‌شود. در این حالت شما بدون خجالت و نگرانی در شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط هستید. عکس‌های دونفره‌تان را در اینستاگرام می‌گذارید و بخشی از به‌روزرسانی‌های حساب فیسبوک‌تان را به یکدیگر اختصاص می‌دهید.
برای کسانی که چندان اهل دنیای مجازی نیستند، روش‌های دیگری برای اعلام این خبر به دیگران وجود دارد؛ مثل تأکید بر نسبت‌تان هنگام معرفی یکدیگر، پایان مخفی‌کاری و آشکارا باهم‌بودن، دست‌ در دستِ‌ هم‌ بودن و داشتن هوای یکدیگر در جمع.
تبلیغات

________________________________________
: چرا زوج‌هایی که ارتباط عاطفی خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، موفق نیستند؟
________________________________________
?. وقتی برای یکدیگر مهم می‌شوید
هنگامی‌که طرف مقابل با انحراف از مسیر همیشگی‌ راهش را طولانی‌تر می‌کند تا شما را خوشحال کند، یعنی قضیه برایش جدی است.
وقتی کسی برای‌تان عزیز باشد، برخی نشانه‌های کوچک پیوسته تکرار می‌شوند تاجایی‌که دوست دارید همان‌طور که مراقب خودتان هستید، مراقب طرف مقابل هم باشید.
تماس و هماهنگی برای گشتی بعد از کار، یک شام دونفره یا خرید بلیط سینما برای هر دو نفرتان نشانه این است که مایلید شرایط برای هردویتان مهیا باشد. کافی‌ است از یکدیگر بپرسید «امروز چی کارها کردی؟!» تا نشان بدهید به یکدیگر اهمیت می‌دهید، حتی اگر بعد از ساعتی طولانی گوش‌دادن به طرف مقابل فقط ادای گوش‌دادن را دربیاورید!!
?. وقتی به یکدیگر اعتماد می‌کنید

یکی از نشانه‌ها مهم یک زوج باثبات اعتماد است. هر رابطه‌ای نگرانی‌ها و پستی‌وبلندی‌های خودش را دارد، اما مهم این است به جایی برسید که وقتی طرف مقابل می‌گوید دوست‌تان دارد و می‌خواهد شما کنارش باشید، صدایی پس ذهن‌تان نگوید «واقعا راست می‌گه؟!»
نباید نگران این باشید که طرف‌تان زیرچشمی دیگران را از نظر می‌گذراند یا مدام به نامزد سابقش پیام می‌دهد. بلکه باید مطمئن باشید در گوشی تلفن یا ایمیل‌های او خبری از پیام‌های مشکوک نیست و هنگامی‌که آخر‌هفته‌ها کنارش نیستید، هیچ نگرانی به دل‌تان راه ندهید.
کسی که در رابطه‌اش احساس امنیت می‌کند، نباید مثل کارآگاه‌های خصوصی رفتار کند. اما از خودتان هم نباید غافل شوید؛ قرار نیست پیوسته درحال پاک‌‌سازی گوشی‌تان یا دروغ‌گفتن باشید و زندگی دوگانه‌ای داشته باشید.
رابطه‌ی سالم و محکم در همه‌ی شرایط، چه در سختی‌ها و چه در خوشی‌ها آشکار و صادقانه است.
________________________________________
: راههای جلب اعتماد همسر؛ چه کار کنیم تا همسرمان چشم بسته اعتماد کند؟
________________________________________
?. وقتی بخشی از زندگی هم می‌شوید
اینکه بخش‌هایی از زندگی‌تان فقط برای شما دو نفر باشد، اهمیت دارد. در رابطه‌ی جدی، شما ماجراهایی دارید که خصوصی‌اند و تنها شما دو نفر از آنها باخبرید؛ چیزهایی که فقط شما دو نفر از آنها سر درمی‌آورید.
درعین‌حال مهم است هریک از شما زمانی برای تنهایی خودتان داشته باشید. فراموش نکنید با اینکه در یک رابطه‌ی عاطفی هستید، برای خودتان شخصیتی جداگانه با علاقه‌مندی‌های ویژه‌ی خودتان دارید؛ چیزی که به تقویت رابطه‌تان کمک می‌کند. درواقع با وجودِ زمانی‌که هر یک از شما جداگانه سپری می‌کنید، زمان‌هایی خواهید داشت که باهم می‌گذرانید و ماجراهای مشترکی را تجربه می‌کنید، به‌عبارتی طرف مقابل را در بخش‌هایی از زندگی‌تان شریک می‌کنید.
معرفی شریک عاطفی‌تان به خانواده و دوستان، دعوت او به دورهمی‌های خانوادگی یا مهمانی‌های کاری و تجربه‌ی مشترک علاقه‌مندی‌ها و سرگرمی‌هایتان رابطه‌تان را کامل می‌کند.
هر یک از شما دو نفر وجه‌های گوناگونی دارید، بخشی از آنها در راستای رابطه‌تان و وجوه دیگر در راستای علاقه‌مندی‌ها و اهداف‌ فردی‌تان و همچنی