اين، براي، يک، زندگي، کنيد

تيم برنده است که تغيير شغل مي‌دهند. پس پيشنهادهايتان را بر اين اساس آماده کنيد و اطمينان حاصل کنيد که در روند استخدام، همه‌ي افرادتان، ديدگاه‌هاي شرکت و همچنين نقاط ضعف و قوت آن را به خوبي بدانند و بتوانند درباره‌ي آن صحبت کنند.»
??. زماني را براي استراحت در نظر بگيريد
پري به اين موضوع اشاره مي‌کند که استخدام يک فرد مستعد مستلزم تلاش و صبر بسيار زيادي است. آنقدر که وقتي شمّه‌اي از توانمندي و کاربلدي او را ديديد ممکن است چنان تحت تاثير قرار بگيري که حس کنيد حتما بايد او را استخدام کنيد حتي اگر از نظر شرايط کسب‌و‌کار در آن لحظه اين تصميم زياد هم عقلاني به نظر نرسد. پري در اين مورد توصيه مي‌کند که: «عجله نکنيد. اين عدم تعجيل به شما کمک مي‌کند که اگر توقعات يکي از کانديداها با بودجه‌تان هماهنگي نداشته باشد، بتوانيد دوباره کنترل اوضاع را در دست بگيريد.»
او همچنين مي‌گويد: «اگر استخدام فرد يا پاداش‌ و دستمزد او از نظر شما مناسب نيست، از اينکه از مذاکره فاصله بگيريد، نترسيد. اين کار ارزش کسب‌وکار شما را در ديد کانديداي مورد نظر افزايش مي‌دهد. همچنين اين امکان را فراهم مي‌کند که تقاضاهاي او را تعديل کرده و روند استخدام را طبق برنامه‌ي خودتان از سر بگيريد.»
??. «حقوق معنوي» را فراموش نکنيد
به نقل از پري، «حقوق معنوي» مسائلي غيرمادي وراي حقوق و مزايا هستند که يک مدير اجرايي را به شرکت شما جذب مي‌کنند. او مي‌گويد: «فردي که مي‌خواهيم استخدامش کنيم، مي‌خواهد بهترين باشد، به عنوان بهترين ديده شود و در اين جهان از خودش اثري به يادگار بگذارد. نه‌تنها کاري که انجام مي‌دهد، بلکه جايي که آن را انجام مي‌دهد نيز، به اين تعريف –بهترين بودن- بسيار کمک خواهد کرد.»
بنابراين، درک درستي از دارايي‌هاي معنوي که ارائه مي‌دهيد، داشته باشيد. اين دارايي‌ها مي‌تواند شامل فناوري‌هاي به‌روز، پيشتاز بودن در صنعت، رشد سريع، پايداري، تجربه کردن چالش يا فرصت حضور داشتن در مراحل اوليه‌ي يک استارتاپ موفق باشد. وقتي اهميت چنين مواردي را درک کرديد، آنگاه آماده‌ايد که سراغ مسائل مالي برويد.
اگر اين کار را به درستي انجام دهيد، معضل اصلي کانديداي شما ديگر مسائل مالي نخواهد بود. پري مي‌افزايد: «همان ابتدا، بهترين پيشنهادتان را مطرح کنيد و از آن کوتاه نياييد،‌ چرا که هيچوقت پول اصلي نيست.»
برگرفته از: inc.comموفقيت، تنها بر پايه‌ي يک عامل شکل نمي‌گيرد. رويکرد روزمره‌ي شما نقشي اساسي در اين زمينه ايفا مي‌کند. پرورش عزم و اراده‌اي راسخ‌تر از پيش و داشتن ثبات قدم نيز مهم است. دوست‌داشتني بودن هم اهميت بسياري دارد. اگر چه همه‌ي اين موارد عوامل مهمي در موفقيت کسب‌وکار يا شغل‌تان هستند و متعاقبا سود بيشتري به همراه دارند، اما يکي از مهم‌ترين عامل‌هايي که شايد حتي تا به حال به آن توجه نکرده‌ايد، زندگي‌ زناشويي شما است. در اين مقاله ?? راهکار براي داشتن ازدواج موفق به شما پيشنهاد مي‌شود که علاوه بر لذت بردن بيشتر از زندگي، در واقع روي همه‌ي جنبه‌هاي زندگي شما تاثير مي‌گذارد.
زندگي زناشويي‌
پژوهش‌ها حاکي از اين هستند که شخصي که با او ازدواج کرده‌ايد، مي‌تواند تاثير چشم‌گيري روي رضايت شغلي و موفقيت کاري شما داشته باشد. اما فراتر از انتخاب عاقلانه‌ي همسر، خيلي کارهاي ديگر هم وجود دارند که مي‌توانيد انجام دهيد تا به همسرتان کمک کنيد موفق‌تر و بهتر عمل کند. اين کارها مي‌توانند رابطه‌ي شما را هم قوي‌تر کنند.
به خاطر داشته باشد که مهم‌ترين کلمه در جمله‌ي بالا «انجام دهيد» است. فکر و احساس عالي هستند، اما عمل، يعني آنچه انجام مي‌دهيد، آن هم هر روز و هميشه، مهم‌ترين است. آنچه انجام مي‌دهيد، «دادن» است.
توجه کنيد: «دادن»، نه «گرفتن».
افرادي که مي‌خواهند به همسران‌شان کمک کنند تا موفق‌تر باشند، و در نتيجه زندگي زناشويي‌شان را بادوام‌تر کنند، اين کارها را براي يکديگر انجام مي‌دهند:
________________________________________
: چطور ازدواج با فرد مناسب مي تواند در موفقيت شما تاثير بگذارد؟
________________________________________

?. تقاضاي کمک مي‌کنند

وقتي شما کمک مي‌خواهيد، همزمان چند اتفاق مي‌افتد. اولاً به طور ضمني نشان مي‌دهيد که براي راهنمايي طرف مقابل احترام قائل هستيد. دوماً نشان مي‌دهيد که براي تجربه و مهارت و بينش او احترام قائل هستيد و بعد هم نشان مي‌دهيد که به او اعتماد داريد، چرا که با درخواست کمک، در واقع خودتان را آسيب‌پذير جلوه داده‌ايد. اگر چه درخواست کمک، کاري نسبتا آسان به نظر مي‌رسد، اما قضيه وقتي دشوارتر مي‌شود که کمک شخصي مي‌خواهيد.
آدم‌هايي که به دنبال ازدواج موفقي هستند، کمک مي‌خواهند، هم به اين خاطر که به کمک نياز دارند و هم به اين خاطر که مي‌دانند طرف مقابل‌شان در عوض چيزهايي زيادي به دست خواهد آورد، مانند احترام به خود و اعتماد به نفس و ارزش‌گذاري به خود.
تبليغات

آنها مي‌فهمند که تفاوتي در زندگي شما ايجاد کرده‌اند و اين همان چيزي است که همه‌ي ما دوست داريم حس کنيم.
?. صبورند
نشان دادن صبر روش فوق‌العاده‌اي است تا به ديگران بفهمانيم به آنها اهميت مي‌دهيم. نمايش صبر که راه ديگري براي نشان دادن اعتمادي حقيقي به طرف مقابل است، روش فوق‌العاده‌اي است براي اينکه همسرتان بفهمد واقعا او را باور داريد.
نمايش صبر هديه‌اي باورنکردني است زيرا در نهايت نشان مي‌دهد که چقدر به همسرتان اهميت مي‌دهيد.
?. الگوي خوبي هستند

پژوهشگران دانشگاه واشينگتن در سنت لوئيس دريافته‌اند کساني که همسران با ملاحظه‌تر و قابل اعتمادتري دارند، عملکرد بهتري در محيط کار دارند، بيشتر پيشرفت مي‌کنند، درآمد بيشتري کسب مي‌کنند و رضايت شغلي بيشتري هم دارند.
اين هم براي مردان صدق مي‌کند و هم زنان: «همسر باملاحظه» رضايت شغلي و درآمد و احتمال ارتقاي شغلي در زندگي آينده را افزايش مي‌دهد.
?. از شريک خود تعريف مي‌کنند، او را مي‌فهمند و ستايش مي‌کنند
هر کدام از ما بعضي کارها را خيلي خوب انجام مي‌دهيم. همه‌ي ما، حتي خود من، حداقل چند نقطه‌ي قوت، چند ويژگي خوب و چند ويژگي مثبت داريم و به همين دليل است که همگي مستحق تحسين و ستايش هستيم.
اين‌طوري به اين مسئله فکر کنيد: شناخت کارمندان درجه يک، آسان است؛ بالاخره همان‌هايي هستند که کارهاي درجه يک انجام مي‌دهند، اما اين احتمال هم وجود دارد که تحسين مداوم باعث شده آنها درجه يک بشوند.
آدم‌هايي که تلاش مي‌کنند تا زندگي زناشويي موفقي را رقم بزنند، گاهي اوقات پيش از آنکه خوبي‌هاي خودشان را ببينند، آنها را در طرف مقابل مي‌بينند و اين امر مي‌تواند فرصتي فراهم کند تا شايد همسران به توانايي‌هاي بالقوه‌ي حقيقي‌شان دست پيدا کنند.
?. فضا و حريم خصوصي مي‌دهند

اين روزها همه مدام همه چيز را به اشتراک مي‌گذارند، لايک مي‌کنند، توييت مي‌کنند. زندگي‌ها هر روز بيش از پيش شبيه کتاب‌هاي بازي مي‌شوند که همه مي‌توانند ببينند و بخوانند. اين روزها بيش از هر زمان ديگري حس مي‌کنيم که حق داريم درباره‌ي ديگران بيشتر بدانيم. اين مسئله شامل حال همسران هم مي‌شود.
اما گاهي اوقات لازم نيست بعضي چيزها را بدانيم. بعضي وقت‌ها بهترين هديه‌اي که مي‌توانيم بدهيم، هديه‌ي حريم است؛ حريمِ نپرسيدن و کنجکاوي نکردن. البته همچنان هر زمان و هر جايي که طرف مقابل نياز داشت، بايد در دسترس باشيم. يادمان باشد براي اهميت دادن، لازم نيست حتما همه چيز را بدانيم.
________________________________________
: ? اختلاف رايج زوج‌ها در مسائل مالي و راه‌حل آنها
________________________________________
?. در جستجوي فرصت‌هايي هستند که همسرشان از دست داده است
همه‌ي ما مي‌خواهيم پيشرفت کنيم، رشد کنيم، موفق شويم… اما گاهي اوقات آن‌قدر با درختان احاطه شده‌ايم که ديگر جنگل را نمي‌بينيم.
آدم‌هايي که روي برپايي يک زندگي زناشوييِ موفق کار مي‌کنند، زماني را اختصاص مي‌دهند تا به دنبال فرصت‌هايي بگردند که همسرشان احتمالا از دست داده است. آنها نه تنها روياهاي شما را مي‌بينند، بلکه براي رسيدن به آن روياها کمک‌تان هم مي‌کنند. آنها به باز کردن درهايي کمک مي‌کنند که در غير اين‌صورت بسته مي‌ماندند.
آنها مي‌خواهند شما موفق شويد، زيرا:
?. شادي را در موفقيت همسرشان مي‌يابند

گروه‌هاي بزرگ کسب‌وکار پيروز مي‌شوند چون معمولا تواناترين اعضاي‌شان همه چيز خود را براي شاد کردن ديگران فدا مي‌کنند. گروه‌هاي بزرگ از کارمنداني تشکيل شده‌اند که به يکديگر کمک مي‌کنند، وظايف يکديگر را مي‌دانند، جدا از اهداف شخصي و بيش از هر چيز، براي موفقيت گروهي ارزش قائل هستند.
هر کارآفرين بزرگي به اين پرسش با بله‌اي بلند پاسخ مي‌دهد: «آيا شادي‌تان را در موفقيت ديگران مي‌يابيد؟»
افرادي هم که مي‌خواهند همسرشان و زندگي زناشويي‌شان موفق باشد، همين کار را مي‌کنند.
?. صادق و اصيل هستند
چاپلوسي کردن آسان است. اما گاهي اوقات نشان دادن هيجاني صادقانه، آن هم وقتي همه چيز خوب پيش مي‌رود، دشوارتر است. گاهي اوقات هم نمايش تحسين صادقانه‌اي در مقابل يک حرکت ملاحظه‌کارانه، کلمه‌اي مهربانانه، يا تلاشي مضاعف مي‌تواند دشوارتر باشد. همچنين بعضي وقت‌ها نمايش نااميدي صادقانه، آن هم نسبت به عملکرد خودتان، نه ديگران، دشوارتر است.
کساني که ازدواج موفقي مي‌خواهند، آشکارا سرخوشي‌شان را نشان مي‌دهند. آشکارا مهر مي‌ورزند، آشکارا ابراز نگراني مي‌کنند. خلاصه اينکه، آشکارا انسان بودن‌شان را به نمايش مي‌گذارند.
همسر شما با انسان ازدواج کرده است. پس انسان باشيد؛ همان کسي باشيد که هستيد.
________________________________________
: ?? ويژگي رفتاري آدم‌هاي اصيل
________________________________________
?. مي‌دانند که سخت‌گيري منافاتي با عشق ندارد

من کامل نيستم، شما بي‌نقص نيستيد. همه‌ي ما مي‌خواهيم بهتر از آنچه هستيم، باشيم. با اين حال همه‌مان گرفتار عادات مي‌شويم، در الگوهاي روزمره گير مي‌کنيم، دچار نقاط کور و گره مي‌شويم… و به اين دليل است که همگي به بازخوردهاي سازنده نياز داريم. به همين دليل است که همگي نيازمند پند و راهنمايي و حتي گاهي اوقات يک تلنگر هستيم.
نظر تند و تيز دادن آسان است. اخمو و متکبر و نااميد بودن کاري ندارد. اينکه به کسي، به‌ويژه کسي که بهش اهميت مي‌دهيد، بگوييد «مي‌دانم که از پس انجام کارهاي بزرگ‌تر برمي‌آيي» خيلي سخت‌تر است.
به آن وقتي فکر کنيد که فلان کس به خودتان چيزي گفته که اصلا انتظار شنيدنش را نداشتيد، و البته به شنيدنش خيلي هم نياز داشتيد. شما هرگز فراموش نمي‌کنيد که او چه گفته است زيرا حرفش زندگي‌تان را تغيير داده است. حالا وقت آن است که شما، زندگي همسرتان را تغيير دهيد.
??. به زندگي شخصي اهميت بيشتري مي‌دهند تا زندگي شغلي
گاهي وقت‌ها جستجوي موفقيت شغلي، مي‌تواند روي موفقيت زناشويي‌تان تاثير بگذارد.
اين هم يک نمونه: طبق حداقل يک پژوهش موجود، اگر فاصله‌ي محل کار تا خانه براي همسري بيش از ?? دقيقه طول بکشد، احتمال جدايي آن زوج ?? درصد بيشتر است.
(چند هشدار هم وجود دارد. اگر قبل از ازدواج پنج سال يا بيشتر، اين فاصله‌ي ?? دقيقه‌اي را طي کرده‌ايد، پس نسبت به زوج‌هايي که مسافت کمتري تا محل کار طي مي‌کنند، تنها ? درصد بيشتر احتمال جدايي داريد. به احتمال زياد دليلش اين است که روي زمينه‌ي مسائل کاري و عاطفي‌اي که ممکن بوده رخ دهد تا به حال کار کرده‌ايد. به علاوه، اگر يکي از شما پيش از شروع رابطه‌تان رفت‌وآمدهاي طولاني داشته، پس شما هم در مقايسه با شوهرها و همسرهايي که پس از برقراري ارتباط شروع به رفت‌وآمدهاي طولاني کرده‌اند، احتمال بسيار کمتري دارد که طلاق بگيريد.)
خلاصه کلام اينکه رفت‌وآمدهاي طولاني ارزش اين را ندارند که ازدواج شما به خطر بيفتد. طبق پژوهشي ديگر، اقتصاددان‌ها گفتند براي اينکه يک ساعت اضافي رفت‌وآمد احساس رضايت ايجاد کنه به افزايشي ?? درصدي در ميزان حقوق لازم است. يعني ارزش ندارد براي چند هزار تومان بيشتر، هر روز يک ساعت بيشتر رانندگي کنيد.
اين عامل را به هزينه‌هاي بالقوه‌ي رابطه‌تان اضافه کنيد تا مشاهده کنيد که منافع شخصي و خانوادگي قطعا مي‌توانند از منافع کاري پيشي بگيرند. آدم‌هايي که براي ساختن زندگي زناشويي موفق تلاش مي‌کنند، هميشه ديد گسترده‌تري دارند و مي‌دانند که موفقيت حرفه‌اي تنها يک عامل در معادله‌ي شادي است. پس بايد به همه‌ي عوامل، به‌ويژه سلامت زندگي زناشويي‌تان هم توجه داشته باشيد.
??. در پي مقصود مشترکي هستند

تحقق روياها اغلب در اين امر جلوه مي‌يابد که آدمي جزئي از يک چيز بزرگ‌تر شود. همه‌ي ما دوست داريم آن کار گروهي و با هم بودن خاصي را حس کنيم که وظيفه را به تلاش و گروهي متشکل از افراد را به يک گروه واقعي تبديل مي‌کند. همه‌ي ما در محل کار به دنبال چنين چيزي هستيم، اما در حقيقت اين يکي شدن در چيزي بزرگ‌تر را بايد در خانه احساسش کنيم. پس دست در دست يکديگر، ماموريت‌تان را شکل دهيد، چشم‌اندازتان را ايجاد کنيد، با هم تصميم بگيريد کجا مي‌خواهيد برويد و با هم براي رسيدن به آنجا برنامه‌ريزي کنيد.
به خاطر داشته باشيد که هيچ چيزي مانند اينکه بتوانيد بگوييد «بالاخره موفق شديم.» نمي‌تواند حس زوج بودن به شما بدهد، پس پيش به سوي اين هدف.
برگرفته از: inc.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع پرورش و تربيت فرزندان
تربيت کودک را بايد بيست سال پيش از تولدش آغاز كرد

5000توماناحتمالا براي افزايش درآمد خود در سال آتي برنامه‌ريزي کرده‌ايد، ولي افزايش فروش و درآمد شما از چه منبعي به دست خواهد آمد؟ از افزايش نيروي فروش، ورود به بازارهاي جديد يا نوآوري در محصولات؟ يکي از منابع بسيار خوب براي دستيابي به مشتريان جديد، تجارت الکترونيک است. شواهد نيز اين گفته را تا?ييد مي‌کند؛ در جمعه‌ي سياه (Black Friday، روز بعد از شکرگزاري در آمريکا که اولين روز خريد کريسمس است) گذشته، ميزان فروش بسيار پايين بود، در حالي‌که در دوشنبه‌ي سايبري (Cyber Monday، نخستين دوشنبه‌ي بعد از روز شکرگزاري در آمريکا که روز خريد آنلاين و تخفيف‌هاي هيجان‌انگيز است) ميزان فروش بسيار بالا بود که نشان مي‌دهد تمايل مردم به خريد اينترنتي روزبه‌روز افزايش مي‌يابد. در اين مقاله قصد داريم ?? استراتژي تجارت الکترونيک را که موجب افزايش فروش و سودآوري مي‌شود، به‌طور خلاصه بيان کنيم.

________________________________________
: تجارت الکترونيک چيست و چه مزايا و معايبي دارد؟
________________________________________

در آخرين پيش‌بينيِ ميزان فروش در تجارت الکترونيک و تجارت بر بستر شبکه‌هاي تلفن همراه (m-commerce) در ايالات متحده در وب‌سايت eMarketer، برآورد شد که تجارت الکترونيک ايالات متحده، در سال ????، درآمدي معادل ???/? ميليارد دلار خواهد داشت که افزايش سالانه‌اي به ميزان ??/? درصد را نشان مي‌دهد که اندکي بالاتر از افزايش ??/? درصدي در سال پيش از آن است. eMarketer برآورد مي‌کند تا سال ????، مبلغي به ميزان ??? ميليارد دلار از فروش با نرخ رشد مرکب سالانه‌اي (CAGR) به ميزان ??/? درصد حاصل شود. پرسشي که مطرح مي‌شود اين است که کسب‌و‌کارهاي کوچک چگونه مي‌توانند سهمي از اين انفجار تجارت الکترونيک داشته باشند. براي پاسخ به اين پرسش، در ادامه بر ?? استراتژي تجارت الکترونيک مروري مي‌کنيم:
________________________________________
: مزاياي فروشگاه اينترنتي چيست؟
________________________________________

?. هدف قرار دادنِ بخشي از مخاطبان آنلاين
در تجارت الکترونيک بايد براي خود «قلمرو» ايجاد کنيم، يعني براي دستيابي به مخاطباني که علاقه يا ويژگي مشترکي دارند، وب‌سايتي تعريف و طراحي کنيم. محصولات يا خدمات شما هر چه باشد، بايد ابتدا بازار جاويژه‌ي شرکت خود را تعريف کنيد، يعني جايي که مي‌توانيد به صورت آنلاين و با محصولات و خدمات اختصاصي خود در آن نفوذ کنيد.
?. شخصي کردن
بازديدکنندگان وب‌سايت شما خواهان تجربه‌هاي منحصربه‌فردي هستند که به نيازها و علايق آنها پاسخ دهد. فناوري در دسترس همه قرار دارد و همه مي‌توانند اطلاعاتي را در ارتباط با علايق و ترجيحات تک‌تک خريداران به دست بياورند و مجموعه‌اي از محصولات را ايجاد کنند و هر يک از خريداران را به شيوه‌اي منحصربه‌فرد و متناسب با ترجيحات و علايق او به خريد تشويق کنند.
________________________________________
: چطور يک استراتژي بازاريابي موفق داشته باشيم؟
________________________________________
تبليغات

?. توليد محتوا براي ايجاد چسبندگي
يکي از استراتژي‌هاي تجارت الکترونيک موفق، استفاده از جمع‌سپاري محتوا براي «چسبندگي» (Stickiness، ويژگي‌اي که ميانگين مدت زماني را که هر بازديدکننده در وب‌سايت باقي مي‌ماند، تحت تا?ثير قرار مي‌دهد) وب‌سايت براي خريداران بالقوه است. براي نمونه، وب‌سايت آمازون ميليون‌ها مصرف‌کننده را با تشويق آنها به بيان نظرات‌شان در مورد اقلامي مانند کتاب و سي‌دي جذب کرد. شما نيز بايد استراتژي خاصي داشته باشيد تا به مشتريان بالقوه‌ي خود کمک کنيد تا بتوانند از طريق جست‌وجو در گوگل، وب‌سايت شما را پيدا کنند. براي اين منظور مي‌توانيد از کلمات کليدي و متاتگ‌ها استفاده کنيد و رتبه‌ي وب‌سايت خود را در نتايج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *