اين، براي، يک، خواهيد، کنيد

مي‌دهد:
________________________________________
: ? سوال عجيب براي يافتن هدف زندگي‌
________________________________________
?. باورهاي‌تان را قوي کنيد

يک رمز موفقيت در زندگي اين است که باورهاي‌تان را قوي کنيد. اگر از افراد موفق بپرسيد اولين قاعده‌ي کاميابي‌شان چيست، همه‌شان خواهند گفت: خودشان و کاري که انجام مي‌دهند را باور دارند و از ابراز اين باور نمي‌ترسند. اگر شما خودتان را قبول نداشته باشيد چرا ديگري قبول‌تان داشته باشد؟ وقتي ديگران از شما درباره‌ي اهداف و خواسته‌هاي‌تان مي‌پرسند، از بيان صريح و قاطع آن نهراسيد، شايد هم به اهداف بلندتان بخندند و به ديده‌ي تمسخر نگاه‌تان کنند اما شما با تکيه بر باوري که به خودتان داريد نبايد اهميتي به واکنش‌ آنها بدهيد. اگر نسبت به خواسته‌هاي‌تان سُست و نامطمئن باشيد، تصميمات متزلزلي خواهيد گرفت که شما را به جايي نمي‌رساند. خلاف جريان پيش برويد و متمايز باشيد. گذشته از همه‌ي اينها، چند نفر در دنياي امروز هستند که واقعا زندگي رويايي‌شان را دارند؟ حالا، چند نفر از اينها اگر ازشان بپرسيد اهداف‌شان چيست، با جملاتي شبيه «نمي‌دانم» جواب مي‌دهند؟ پس با اراده و مصمم باشيد و خودتان را باور کنيد. مردم بابت اينکه شهامت داريد دنبال روياهاي‌تان برويد به شما احترام خواهند گذاشت.
زماني داستاني شنيدم که در مورد مرد جواني بود که در يک فروشگاه محصولات ويديويي کار مي‌کرد. او هر روز دو مجله با خود به محل کارش مي‌بُرد: يکي مربوط به کارآفريني بود و ديگري مجله‌اي بود پُر از تصاوير اتوميبل‌هاي پرسرعت و گرانقيمت. رئيسش از او پرسيد که چرا او هر روز اين مجله‌ها را با خود مي‌آورد و جواب مرد جوان اين بود: «من دارم اتومبيلي را که قرار است بخرم انتخاب مي‌کنم.» واکنش رئيس، مانند بيشتر آنهايي بود که ذهني متوسط دارند: او دارد خودش را خسته مي‌کند، او هرگز به چنين اتومبيلي نخواهد رسيد و در نهايت مايوس و نااميد خواهد شد.
مدتي بعد، مرد جوان کارش را در آن فروشگاه رها کرد و به دنبال رويايش رفت. چند سال بعد او به همين فروشگاه برگشت تا يک فيلم ويديويي را به آنجا برگرداند و سوار همان اتومبيلي بود که در آن مجله انتخابش کرده بود. همان کساني در آنجا کار مي‌کردند که اين جوان در گذشته با آنها همکار بود. حالا مي‌توانيد تصور کنيد وقتي او را با همان اتومبيلي ديدند که فکر مي‌کردند هرگز صاحبش نخواهد شد، چه قيافه‌هايي داشتند؟ همه‌ي اينها با ايجاد يک سيستم فکري و اعتقادي قدرتمند شروع شد.
اولين قدم براي رسيدن به روياها و خواسته‌ها اين است که آنها را باور و تصور کنيد. وقتي شما در ذهن‌تان ايمان داريد که هم‌اکنون به اهداف‌تان خواهيد رسيد، حسي از تحقق و يقين ايجاد مي‌شود. اين باور و قطعيت شما را به سمت اقدام و عمل پيش مي‌برد و وقتي بدانيد نتيجه چه خواهد بود، خيلي راحت‌تر مي‌توانيد اقدامات لازم براي رسيدن به آن نتيجه را انجام دهيد.
شما مطمئن هستيد بدني را که دوست داريد خواهيد داشت.
شما مطمئن هستيد با خانواده‌اي که آرزويش را داريد در خانه‌ي رويايي‌تان زندگي خواهيد کرد.
شما مطمئن هستيد شغلي که دوست داريد را خواهيد داشت و سرمايه‌اي را که باور داريد لايقش هستيد به دست خواهيد آورد.
________________________________________
: ? گام براي رسيدن به خودباوري
________________________________________

اگر تصاوير موفقيت‌هاي‌تان را مدام در ذهن‌تان تکرار و تجسم کنيد، راه‌هاي عصبي جديدي در مغزتان ايجاد مي‌کنيد. ذهن‌تان نمي‌تواند فرق بين واقعيت و چيزي را که صرفا تصوراتي قوي و روشن هستند تشخيص دهد. روياپردازي کنيد و آن را باور داشته باشيد، تصور کنيد هم اکنون به خواسته‌هاي‌تان رسيده‌ايد. اگر روياي‌تان ملکه‌ي ذهن‌تان شود، مطمئن خواهيد شد که تنها نتيجه و پيشامد ممکن همين است و تلاش مي‌کنيد راه‌هايي را پيدا کنيد تا به وقوع بپيوندد.
قدم بعدي که شما را به سمت کاميابي و شادي هدايت مي‌کند اين است که:
________________________________________
: ?? روش رايگان براي اينکه همين الان احساس خوشحالي کنيد
________________________________________
?. روي خودتان سرمايه‌گذاري کنيد

از خردمندي پرسيدند بهترين سرمايه‌گذاري ممکن که کسي مي‌تواند انجام دهد چيست. جوابش کوتاه، ساده و دلنشين بود: «روي خودت سرمايه‌گذاري کن.»
نام اين خردمند، وارن بافِت (Warren Buffett) است که موفق‌ترين کارآفرين و سرمايه‌گذار دنيا است و بنا به گزارش فوربز (Forbes)، سرمايه‌اي به ارزش ??.? ميليارد دلار دارد. استخدام مربي شخصي، عضويت در باشگاه ورزشي، تهيه‌ي غذاهاي سالم، خريدن کتاب و پرداخت‌ هزينه‌هاي آموزشي ولخرجي نيستند بلکه سرمايه‌گذاري‌اند: سرمايه‌گذاري روي خودتان!
بعضي از کارهايي که مي‌توانيد براي سرمايه‌گذاري روي خودتان انجام دهيد:
به باشگاه برويد و تمرين کنيد. تمرين و ورزش باعث ترشح اندروفين شده، به شما احساس فوق‌العاده‌اي مي‌دهد و راندمان و ميزان انرژي‌تان را بالا مي‌برد. اگر زماني را به ورزش اختصاص بدهيد از عهده‌ي انجام کارهاي روزانه‌تان بهتر بر خواهيد آمد و با چيزهايي که زندگي پيش پاي‌تان مي‌گذارد بهتر مي‌توانيد کنار بياييد. چهل و پنج تا پنجاه دقيقه وقت، تمام آن چيزي است که نياز داريد و بهترين مدت براي ورزش و تمرين نيز همين مقدار است.
وقتي هنگام برگشتن از محل کار براي خريد به فروشگاه مي‌رويد از خودتان بپرسيد: «چه غذاهايي ذهن و بدنم را تغذيه و تقويت مي‌کند تا احساس و عملکرد بهتري داشته باشم؟» با پاسخي که به اين سوال مي‌دهيد شرايط عالي بودن را براي خودتان فراهم مي‌کنيد و هوشمندانه غذاهايي را برمي‌گزينيد که توانايي ذهني و جسمي‌تان را بالا مي‌برند و تصميمات بهتري خواهيد گرفت.
شروع کنيد به کتاب خواندن. تقريبا همه کتاب مي‌خرند، اما تعداد کمي واقعا آنها را کامل مي‌خوانند.
تعداد کمي از افراد کتاب‌هايي را که خريده‌اند مي‌خوانند اما تعداد بسيار کمتري چيزي را که خوانده‌اند به خاطر مي‌سپارند. فقط خواننده‌ي کتاب نباشيد بلکه واقعا مطالعه اش کنيد.
دست کم يک ساعت در روز کتاب بخوانيد. برايان تريسي (Brian Tracy) سخنران انگيزشي مي‌گويد: «يک ساعت مطالعه‌ي روزانه، در عرض سه سال شما را در هر زمينه‌اي که فعاليت داريد، بهترين خواهد کرد؛ در عرض پنج سال تبديل به يک مرجع ملي خواهيد شد و در عرض هفت سال مي‌توانيد در زمينه‌ي کاري خود يکي از بهترين افراد در دنيا باشيد.»
هر ايده‌اي را که به ذهن‌تان مي‌رسد يادداشت کنيد. هرگز خانه را بدون قلم و کاغذ ترک کنيد. معمولا بهترين ايده‌ها در نامناسب‌ترين شرايط به ذهن خطور مي‌کنند؛ يادداشت‌شان کنيد. فکر نکنيد به يادتان خواهد ماند؛ نمي‌ماند! ضمنا يادداشت کردن ايده و فکر به ذهن‌تان اجازه مي‌دهد ذخيره‌اش کند و ايده‌هاي بيشتر و بهتري ارائه دهد.
يک مهارت جديد ياد بگيريد. سعي کنيد هر روز يک مهارت جديد يا يک مطلب تازه ياد بگيريد. يک مهارت در روز يعني ??? مهارت جديد در سال. حالا تصور کنيد اگر همين امروز شروع کنيد، يک سال بعد چطور خواهيد بود؟
براي دل خودتان کاري انجام دهيد. بله، سختکوشي و پشتکار، عاملي اساسي در موفقيت است، اما دست کم يک بار در ماه، تفريح کنيد و کاري هيجان‌انگيز، مفرح و بي‌شائبه انجام دهيد که به شما احساس شادابي و سرزندگي بدهد؛ خوش بگذرانيد و تفريح کنيد.
آخرين قاعده و توصيه‌اي که براي‌تان داريم اين است: ادامه دهيد و ادامه دهيد!
________________________________________
: ?? پند وارن بافت براي پولدار شدن
________________________________________

گاهي شرايط سخت مي‌شود و راه به‌نظر طولاني مي‌آيد. اما شما بايد فقط ادامه دهيد و از حرکت نايستيد. اهداف‌تان را مرور و يادآوري کنيد و تجسم‌شان را فراموش نکنيد، ناگهان وضعيت‌تان تغيير خواهد کرد و دوباره در مسير درست‌تان قرار خواهيد گرفت؛ مسيري که شما را به تعالي مي‌رساند. از اين سه کليد براي خلق سرنوشت و رسيدن به خواسته‌هاي‌تان استفاده کنيد.
فرقي نمي‌کند چند سال داريد، اهل کجاييد يا حرفه‌تان چيست؛‌ همه‌ي ما در يک ويژگي مشترکيم: ميل به موفقيت.
lifehack.org

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رازهاي موفقيت
موفقيت چيزي جز رعايت يک سري اصول و تمرين مداوم آنها نيست

7000توماندر اين مقاله‌ي کوتاه، از زبان يکي از مديران شرکت گوگل، ? راهکار ساده براي مديريت زمان آشنا مي‌شويم. اگر دوست داريد بدانيد در شرکت معظم گوگل کارها را چطور دسته‌بندي مي‌کنند، شما را به خواندن اين مقاله دعوت مي‌کنم.
اگر به نظرتان مي‌رسد که حين کار وقت کم مي‌آوريد، يکي از راه حل‌ها اين است که وقت بزائيد! يا شايد هم بايد طرز فکرتان درباره‌ي مقوله زمان را کمي اصلاح کنيد.
آقاي جرميا ديلون (Jeremiah Dillon)، مدير دپارتمان بازاريابي محصول در Google Apps، طي ايميلي به اعضاي تيمش چند نکته را گوشزد کرده است که رعايت‌شان موجب افزايش بهره‌وري در سر کار مي‌‏شد.

تئوري ايشان چنين است: اگر زمان‌ کاري‌تان را هوشمندانه قاچ قاچ کنيد، قادر خواهيد بود کارهايي که مثل مورچه از سر و کول ليست در دست احداث‌تان بالا مي‌روند را به طرفه‌العيني تکميل کنيد.
در ادامه شما را با چند نکته‌ي کليدي از ايميل آقاي ديلون آشنا مي‌کنيم.

?. براي انجام هرکار يک بازه زماني مشخص تعيين کنيد

ديلون بر اين اعتقاد است که محل کار مي‌تواند بين دو گروه از آدم‌ها تقسيم ‌شود: سازنده‌ها و مديرها.
در حالي که روز کاري مديرها به قاچ‌هاي ?? دقيقه‌اي تقسيم‌بندي مي‌شود، زمان کار از نظر سازنده‌ها نصف روز يا تمام روز است. منظور از سازنده‌ها کساني است که متعهدند تا «زمان بسازند»، يا وظايف‌شان را در يک محدوده‌ي زماني مشخص در طول روز تکميل کنند.
تبليغات

جرميا ديلون به تحقيقي که راجع به ورزش کردن بود، اشاره مي‌‏کند. در طي اين تحقيق سه گروه مورد آزمايش قرار گرفتند و از هر سه گروه خواستند تا به ورزش کردن بپردازند. گروهي که دستورالعمل مشخص‌تري نسبت به بقيه دريافت کرده بود – روز و ساعت ورزش کردن از قبل برايشان مشخص مي‌شد – با نرخ تعهد ?? درصدي افرادش به ورزش، موفق‌ترين گروه تشخيص داده شد.
از همين رو، ديلون توصيه مي‌کند «مديران هم اگر مثل سازنده‌ها به زمان نگاه کنند، مي‌توانند بهره‌وري بيشتري داشته باشند».
?. برنامه‌ي زمان‌بندي جلسات را بازبيني کنيد

نگاهي به تقويم جلسات بيندازيد. شايد بد نباشد بعضي‌هايشان را مختصرتر برگزار کرد، يا افراد کمتري را دعوت کرد. يک سري را بايد در تقويم جابجا کرد و حتي چند تايشان هم ضروري نيستند و مي‌توان لغوشان کرد. زماني که با هزار مکافات ذخيره کرده‌ايد را از نو بين کارهايتان توزيع کنيد.
?. برنامه ريزي خود را بر اساس ميزان انرژي که در هر روز هفته خواهيد داشت تنظيم کنيد.

سعي کنيد هر روز تلاش‌تان براي «زمان‌سازي» را بيشتر به سمت صبح بکشانيد چون صبح‌ها تيزتر هستيد.
کارهاي ضروري‌تان را به آخرين ساعاتِ آخر هفته، و بعد از خاتمه‌ي جلسه هفتگي نکشانيد. از روزهاي آخر هفته براي انرژي گرفتن جهت برنامه‌ريزي براي کل هفته‌ در روز شنبه استفاده کنيد و مهمترين وظايف کاري‌تان را به روزهاي شنبه و يکشنبه موکول کنيد، يعني زماني که انگيزه‌تان در بالاترين درجه‌اش قرار دارد.
همچنين دوشنبه‌ها به درد جلسه گذاشتن مي‌خورد و سه‌شنبه‌ها که هيجانتان پايين‌تر مي‌آيد، بهترين موقع براي برنامه‌ريزي بلندمدت است.
برگرفته از: inc

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي مديريت زمان به روش اساتيد هاروارد
تغيير را در زندگي خود احساس کنيد: در زمان کمتر، چندبرابر بيشتر کار کنيد

15000تومانبا توجه به سطوح فوق‌العاده پايين مشارکت و دلسوزي در ميان نيروي کار در ايالات متحده، بسياري از مديران به دنبال راه حل هستند. يکي از نظرسنجي‌هاي اخير موسسه‌ي گالوپ نشان داده که ?? درصد از کارمندان، در محيط کار مشارکتي نداشته يا حتي به شکلي فعالانه از مشارکت سر باز مي‌زنند. برخي از مديران به اميد شادتر کردن کارمندان‌شان، به امکاناتي از قبيل پاداش و اتاق بازي و غذاي رايگان روي مي‌آورند. اما تحقيقات نشان داده‌اند که اين تلاش‌ها، اگر چه قابل تقدير هستند، ولي محرک‌هاي تاثيرگذارتري براي رفاه و شادابيِ طولاني‌مدت ارائه نمي‌کنند. در اين مقاله با ? راهکار مهم براي انگيزه دادن به کارمندان آشنا مي‌شويد.

به جاي مواردي که در بالا گفته شد، مديران بايد به فکر باشند تا اين سه چيز را به کارمندان‌شان بدهند:
الهام‌بخشي

مهم نيست سازمان شما چه مي‌کند، خواه سرويسي ارائه مي‌کند و خواه محصولاتي توليد مي‌کند؛ مهم اين است که فرهنگ کاري شما با معنا و مفهومي والا در هم بياميزد.
مطالعات نشان مي‌دهند افرادي که هدفي را دنبال مي‌کنند، متمرکزتر و خلاق‌تر و انعطاف‌پذيرتر هستند، بنابراين مديران بايد مدام به کارمندان يادآوري کنند که کارشان چه تاثيري در بهبود زندگي مردم دارد. ارائه‌ي رضايت‌نامه‌هاي کاربران و مشتري‌ها و يا اعلام اهداي سود شرکت به سازمان‌هاي خيريه، تنها دو نمونه از چگونگي انجام اين کار هستند.

تحقيقات آدام گرنت (Adam Grant) از دانشگاه پنسيلوانيا نشان مي‌دهد که حتي کارمندان ناراضي هم وقتي زمان‌شان را صرف رسيدن به اهداف خوب مي‌کنند، احساس بهتري نسبت به کارشان دارند. آن دسته از محيط‌هاي کاري که از اين برنامه‌ها حمايت مي‌کنند تاثيرگذاري بيشتري دارند، نه فقط به اين خاطر که به افراد مستمند کمک شده است، بلکه به اين خاطر که خودشان هم در اين کمک‌ها سهيم بوده‌اند.
مديران هم مي‌توانند منبع الهام‌بخشي براي کارمندان باشند. مطالعات نشان مي‌دهند که وقتي مديران با از خود گذشتگي عمل کرده و ثابت مي‌کنند که بيش از خودشان به گروه اهميت مي‌دهند، کارکنان با اعتماد و مشارکت و فداکاري و وفاداري و مسئوليت‌پذيرتر و متعهدتر عمل مي‌کنند.
طبق يافته‌هاي وين بيکر (Wayne Baker) از دانشگاه ميشيگان، رئيس‌هايي که خوبي خود را بروز مي‌دهند، الهام‌بخش فداکاري و مسئوليت‌پذيري و بهره‌وري بيشتري در ميان کارمندان‌شان مي‌شوند.
تبليغات

پس به صورت روزانه يا هفتگي، در کنار اعضاي گروه‌تان کار کنيد و وفاداري خود به آنها و به سازمان را نشان دهيد.
مهرباني

ما اصولا موجوداتي اجتماعي هستيم. با اين وجود، تعاملاتي که در محيط‌هاي کاري داريم، اغلب چيزي بيشتر از مبادلات کاري نيستند و اين اشتباه است.
بر اساس تحقيقاتي که با موضوع افزايش وفاداري کارمندان، در انگلستان صورت گرفته، نقش همراهي و شناخت متقابل، حتي از حقوق‌هاي بالا هم مهم‌تر است. تحقيق ديگري هم حاکي از آن است که روابط مثبت و صميمي يکي از مهم‌ترين عوامل ايجادکننده‌ي سلامت رواني هستند، بنابراين مديران بايد مراقب فرهنگي که ايجاد مي‌کنند و حس و حالي که در محل کار منتقل مي‌کنند، باشند.
آن‌طور که جين دوتن (Jane Dutton) و همکارانش در دانشگاه ميشيگان يافته‌اند، توجه و احترام، عناصر پايه‌اي فرهنگ مهرباني هستند. اين دو عنصر پايه‌اي، خروجي خلاقانه را، هم در سطح شخصي و هم گروهي، افزايش مي‌دهند.
خونگرمي مدير هم اهميت دارد. پژوهشي از دين تي‌جاس‌ولد (Dean Tjosvold) در دانشگاه لينگنن حاکي از آن است که صميميت مدير مي‌تواند زيرمجموعه‌اش را باانگيزه‌تر و پربارتر کند، و امي کادي (Amy Cuddy) از مدرسه‌ي کسب‌وکار هاروارد، مي‌گويد اين امر مي‌تواند مديران را بسيار تاثيرگذارتر کند.
اگر چه ابراز عصبانيت شايد مزايايي داشته باشد (دان ون نيپنبرگ (Daan Van Knippenburg) ثابت کرده است که برخي اشخاص به اين رفتارها پاسخ مثبتي مي‌دهند و لارا تيدنس (Lara Tiedens) از دانشگاه استنفورد نشان داده است که در بعضي موارد، عصبانيت مي‌تواند باعث شود قدرتمندتر و لايق‌تر به نظر بياييد)، اما در کل، تحقيقات نشان داده‌اند که احساسات منفي به طور کلي باعث مي‌شوند مديران کم‌فروغ‌تر ديده شوند.
مديران مهربان کارهاي کوچکي انجام مي‌دهند تا نشان دهند که براي کارکنان‌شان به عنوان انسان اهميت قائل هستند، نه فقط به عنوان کارمند. اينکه خيلي ساده از کسي بپرسيد حالش چطور است و واقعا هم به پاسخش گوش کنيد، مي‌تواند قدم خوبي براي شروع باشد؛ و اين شيوه مي‌تواند نهادينه هم بشود.
در يکي از ??? شرکت واقع در منطقه‌ي خليج سانفرانسيسکو که در Furtune فهرست شده‌اند، اگر کارمندي مريضي سختي داشته باشد يا عزيزي را از دست داده باشد، مديرعامل سريعا خبردار شده و مي‌تواند در جا به او دسترسي پيدا کند. در يک نمونه، وقتي مديري اجرايي به مدير بالا سري‌اش اطلاع داد که پزشکان گفته‌اند تومور مغزي دارد، مديرعامل در عرض ?? دقيقه با او تماس گرفت و پرسيد که او و سازمان چگونه مي‌توانند حمايتش کنند.
خودمراقبتي

بسياري از شرکت‌ها، توجه رياکارانه‌اي به سلامتي کارمندان دارند. براي مثال امکان عضويت در باشگاه‌هاي ورزشي يا کلاس‌هاي يوگا يا کلاس‌هاي مديتيشن را فراهم مي‌کنند، اما برنامه‌هاي کاري آنقدر شديد هستند که افراد زمان کافي براي استفاده از اين امکانات ندارند.
برنامه‌هاي مرتبط با سلامتي فايده‌اي ندارند، مگر فرهنگي ايجاد کنيد که در آن، اولويت دادن به خودمراقبتي پذيرفته شده و مورد تشويق قرار بگيرد. وقتي اين کار را انجام مي‌دهيد، نتايج قابل توجه هستند.
طبق يافته‌هاي سابينه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *