مقالات

این، برای، یک، باید، یا

دانلود پایان نامه

میکروبی در آن رشد نکرده است.
خلاصه‌ای از نکات
به‌طور‌کلی، گرم‌کردن غذاهایی که در یخچال بوده‌اند اشکالی ندارد.
اگر غذایی در دمای اتاق سرد شود و بعد آن را گرم کنیم، امکان رشد بوتولینیم به‌وجود می‌آید.
گرم‌کردن شیر مادر در مایکروویو می‌تواند باعث به‌وجودآمدن نقاط داغ شود. شیشه‌ی حاوی شیر مادر را به‌روش بن‌ماری روی اجاق گاز گرم کنید.
اگر به مطالعه‌ی اصول تغذیه صحیح علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم «کتاب قوانین غذا؛ راهنمایی برای سالم غذا خوردن» را از دست ندهید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: کدام غذاها را می‌توانید با معده خالی بخورید و کدام غذاها را نه!
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000توماناگر از آن دسته افرادی هستید که هنوز بلد نیستید بافتنی ببافید، پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر این هنر دستی را یاد بگیرد. اگر فکر می‌کنید بافتنی بافتن فقط مختص مادرها و مادربزرگ‌هاست، سخت در اشتباهید. این هنرِ دستیِ ارزشمند چنان بر روح و جسم اثر می‌کند که حیف است دخترخانم‌های جوان از فواید شگفت‌انگیز آن بی‌نصیب بمانند. در ادامه، شش مورد از مهم‌ترین فواید بافتنی بافتن را با یکدیگر مرور می‌کنیم.
?. احساس غرور می‌کنید

خیلی‌ها هستند که بلد نیستند بافتنی ببافند و تا به حال حتی یک شال گردن ساده هم نبافته‌اند. اگر به این جور آدم‌ها چیزی را که خودتان بافته‌اید نشان دهید، مثل این می‌ماند که دارید جدیدترین حقه‌ی جادوگری‌تان را پیش‌شان رو می‌کنید. آنها به طور حتم از جادوی هنر شما شگفت‌زده می‌شوند و تقاضا می‌کنند که یک چیزی هم برای آنها ببافید.
?. مثل این می‌ماند که مدیتیشن کنید

بافتنی بافتن درست مثل مدیتیشن یک فعالیت آرامش‌بخش است. تعداد زیادی موتیف‌های ساده‌ی یک‌ شکل ببافید تا حافظه‌ی عضلانی‌تان به کار بیفتد. وقتی بافتنی می‌بافید، در واقع دارید یک سری حرکات ریتمیک را مدام پشت سرِ هم به وسیله‌ی دست‌ها انجام می‌دهید. تأثیر این حرکات ریتمیک تکرارشونده روی ذهن و جسم کمتر از مدیتیشن نیست، با این تفاوت که اینجا در پایان کار یک پتوی موتیفی نیز خواهید داشت.
?. علائم استرس و افسردگی را کاهش می‌دهد

همان طور که گفته شد بافتنی بافتن شامل یک سری حرکات ریتمیک تکرارشونده است که برای انجام دادن‌شان باید تمرکز کافی داشته باشید. مجموعه‌ی این فرآیند از شدت استرس و افسردگی می‌کاهد. همچنین وقتی پای بافتن چیزی می‌نشینید، ضربان قلب و فشار خون‌تان پس از چند دقیقه کاهش خواهد یافت. پس اگر احساس کردید بیش از حد مضطرب هستید یا افسردگی به سراغ‌تان آمده است، بنشینید و یک چیزی ببافید.
?. موجب تقویت مهارت‌های حرکتی می‌شود

وقتی بافتنی می‌بافید، کل مغز یکجا درگیر می‌شود:
تبلیغات

لوب پیشانی (محل پردازش حس پاداش، توجه و برنامه‌ریزی)
لوب آهیانه (محل پردازش اطلاعات حسی و ادراک فضایی)
لوب اُکسیپیتال (محل پردازش اطلاعات دیداری)
لوب گیجگاهی (محل ذخیره‌ی اطلاعات و ادراک زبان و دریافت معنی)
مخچه (محل ایجاد هماهنگی حرکتی)
بافتنی بافتن به ویژه به افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر پارکینسون که اعمال حرکتی آنها دچار اختلال شده است، توصیه می‌شود. این افراد می‌توانند به این طریق مهارت‌های حرکتی‌شان را بهبود ببخشند و توجه خود را از علائم مربوط به بیماری منحرف کنند.
?. زوالِ توانایی‌های شناختی را به تعویق می‌اندازد

بافتنی بافتن نه تنها حال‌تان را بهتر و مهارت‌های حرکتی‌تان را تقویت می‌کند، بلکه در بهبود سلامت مغز نیز مؤثر است. هر چه بیشتر از مغزتان کار بکشید، مغزی سالم‌تر و با طول عمر بیشتر خواهید داشت. نتایج یک پژوهش علمی نشان داده است کسانی که به طور حرفه‌ای به هنرهای دستی مثل بافتنی بافتن می‌پردازند، حدود ?? تا ?? درصد کمتر دچار اختلال شناختی خفیف می‌شوند.
?. از آرتروز و التهاب تاندون جلوگیری می‌کند

مفاصل بدن نیز درست مثل مغز برای سالم ماندن و طول عمر بیشتر به فعالیت احتیاج دارند. گفته می‌شود به کارگیری ملایم انگشتان دست در انجام کارهای هنری نه تنها موجب تخریب غضروف‌های دست نمی‌شود، بلکه به تقویت آنها نیز کمک می‌کند. این در حالی است که برخی اعمال حرکتی نظیر تایپ کردن به دلیل فشار زیادی که به انگشتان دست وارد می‌کنند، در طولانی‌مدت مشکل‌ساز خواهند شد. همچنین دکتر بارون به افراد مبتلا به آرتروز توصیه می‌کند دست‌های خود را در آب گرم قرار دهند و با میل‌های بافتنیِ سایز بزرگ بافتنی ببافند.
حالا که با فواید شگفت‌انگیز بافتنی بافتن آشنا شدید، در اسرع وقت به یک مغازه‌ی خرازی مراجعه و وسایل مورد نیاز را خریداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای شروع از نخ‌های بافتنی ارزان قیمت‌تر استفاده کنید. اگر هم قصد دارید این هنر دستی را به صورت خودآموز یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید از آموزش‌های رایگان اینترنتی بهره ببرید. مطمئن باشید بافتنی بافتن این قدر شیرین است که هر وقت یاد گرفتید، دیگر دل‌تان نمی‌خواهد حتی یک لحظه هم میل بافتنی‌تان را پایین بگذارید.
برگرفته از: lifehackگاهی‌اوقات کوچک‌ترین حرف‌ها و کلمات تأثیر فوق‌العاده‌ای را بر شیوه‌ی ادراک دیگران از شما در محل کار دارد. علاوه‌بر عنوان شغلی‌تان، کلمات و عباراتی که به‌کار می‌برید نیز در شناخت دیگران از شما بسیار مهم هستند. آنچه می‌گویید برند شخصی، میزان اعتمادبه‌نفس، قدرت و عمق دانش‌تان را نشان می‌دهد.
افعال موتور محرکه‌ی هر جمله و عبارتی هستند. پس در حرف‌زدن باید به آنها دقت و توجه زیادی کنید. برخی افعال باعث می‌شوند که ضعیف‌تر به‌نظر برسید و از توان شما برای تأثیرگذاری بر مقامات مافوق، همکاران و … کاسته شود. زیرا نشان‌دهنده‌ی نوعی ضعف در شما هستند و با استفاده از آنها انگار به خودتان اطمینان کافی ندارید. پس سعی کنید این افعال را از دایره‌ی لغات و ادبیات خود حذف کنید و با استفاده از جادوی کلمات موفق‌تر باشید. درادامه به شما می‌گوییم که به‌کاربردن این ? فعل شما را در محل کار ضعیف نشان می‌دهد:
:
موفقیت در محیط کار چگونه بدست می‌آید؟
شاد بودن در محیط کار با ?? نکته‌ انگیزه‌بخش
محیط کاری سمی چه نشانه‌هایی دارد؟
?. فکرکردن
اصلا کسی هست که از این فعل در حرف‌هایش استفاده نکند؟ برای مثال همکارتان می‌گوید: «فکر می‌کنم باید پروژه را پیش ببریم» یا رئیس‌تان می‌گوید: «فکر می‌کنم ایده‌ی خیلی خوبی مطرح کردی». خوب، تا اینجا همه چیز بی‌خطر و خوب بود. پس چرا نباید از «فکرکردن» در صحبت‌ها استفاده شود؟
موضوع این است که این فعل با قطعیت همراه نیست و خیلی ظریف و زیرکانه از قدرت عباراتی که به دنبالش مطرح می‌شوند، کم می‌کند. فکرکردن از کلمه‌ای انگلیسی و قدیمی «thencan» گرفته شده است. این واژه به معنای دریافت و درک‌کردن، ملاحظه‌کردن و اندیشیدن است. به عبارت دیگر، تفکر یعنی بررسی موقعیتی که در آن مشارکت کرده‌اید و هنوز به نتیجه‌ی قطعی دست نیافته‌اید.
در مکالمه‌های عادی این واژه بار معنایی چندان مهمی ندارد و استفاده از آن متداول است و کاربرد زیادی هم دارد. برای مثال «فکر کنم با دوستام بریم کافی‌شاپ». اما در موقعیت‌های رسمی دیگر بهتر است از ترکیبی استفاده کنید که مقدار اطمینان به کار رفته در آن بیشتر است. برای مثال «ایده‌ی خیلی خوبی مطرح کردی» یا «طرحی که نوشتی عالیه». اگر به دنبال جایگزین‌کردن فعلی دیگر به جای «فکرکردن» هستید از چنین ساختاری کمک بگیرید: «مطمئنم که برنامه‌‌ی تو نتایج خوبی خواهد داشت».

?. نیازداشتن
وقتی رئیس‌تان می‌گوید: «من هرچه سریع‌تر به این گزارش نیاز دارم»، کمی از قدرت و تأکید خود می‌کاهد. استفاده از واژه‌ی «نیاز»، بیشتر نوعی وابستگی را در کلام گوینده نشان می‌دهد تا انتقال مفاهیمی همچون مسئولیت و اجبار تیمی. منظور از مسئولیت و اجبار تیمی این است که جمله‌ی رئیس باید به شکلی ادا شود که اعضای تیم در آن مضامینی مانند ضرورت ارائه‌ی گزارش و پذیرش مسئولیت انجام آن را در سریع‌ترین زمان ممکن کشف کنند.
برای نمونه به این جمله توجه کنید. رئیسی به زیردست خود می‌گوید: «من به شما برای انجام کاری نیاز دارم». چنین جمله‌ای پیش از آنکه نشان از قدرت داشته باشد، حالت درخواستی عاجزانه دارد. صریح و ساده بگوییم: استفاده از واژه‌ی نیاز شما را نیازمند نشان می‌دهد. پس برای پرهیز از اسیرشدن در چنین موقعیتی بهتر است به‌دنبال جایگزین‌هایی باشید که شما را قوی‌تر و معتمدبه‌نفس‌تر نشان می‌دهد. البته ادب و احترام را فراموش نکنید و حتما در کلام قاطعانه‌ی خود، احترام را چاشنی کلام کنید: «لطفا این گزارش را تا روز جمعه به من تحویل بدهید».
?. خواستن

تبلیغات

خواستن و نیاز به هم شباهت زیادی دارند. هر دو نشان می‌دهند که گوینده چیزی را طلب می‌کند و نشان از فقدان چیزی در کلام و احساس او دارد. برای مثال اگر رئیسی به زیردست خود بگوید: «من می‌خواهم که کیفیت کارت را بهبود ببخشی»، این جمله نشان می‌دهد که رئیس در دریافت چیزی که می‌خواهد ناتوان است و به خواسته‌اش نرسیده. به‌جای چنین جمله‌ای بهتر است از کلماتی استفاده بشود که بار مسئولیت را بر شانه‌های کارمند زیردست منتقل می‌کند؛ برای مثال: «عملکرد شما در تهیه این گزارش باید کیفیت بهتری داشته باشد». درواقع باید توپ را در زمین طرف مقابل بیندازید.
درطرف دیگر رابطه هم اوضاع به همین شکل است. برای مثال اگر شما کارمند هستید و تقاضای افزایش حقوق را دارید، نباید از چنین جمله‌ای استفاده کنید: «من خواستار افزایش حقوق هستم». با این جمله به نظر می‌رسد درخواستی احساساتی مطرح کرده‌اید و شما را فاقد اعتمادبه‌نفس نشان می‌دهد. پس بهتر است از عبارت‌هایی مانند «من معتقدم» یا من «مطمئنم» بهره ببرید که عقیده و نظر قطعی شما را در مورد افزایش حقوق نشان بدهد. برای مثال «من معتقدم عملکرد من در طول سال گذشته استحقاق دریافت افزایش دریافتی را دارد.». این جمله در مذاکره برای نوشتن قرارداد جدید بسیار کاربردی خواهد بود.
?. حدس‌زدن
حدس و گمان نشان از عدم قطعیت را دارد. درواقع با استفاده از این فعل، گویی به‌دنبال پیش‌بینی هستیم. یک نوع پیش‌بینی که فاقد اطمینان است. برای مثال فکر کنید مدیرعاملی به کارشناس تحلیل اطلاعات خود می‌گوید: «حدس می‌زنیم و خوش‌بینانه‌ترین گمان ما این است که حاشیه‌ی سود پایان سال از سال گذشته بهتر خواهد بود». راه‌های بی‌شماری وجود دارد که این جمله را به شکلی قاطعانه‌تر بگوید. برای مثال «ما انتظار داریم سود امسال از سال قبل بیشتر باشد یا رقم سال گذشته را پشت سر بگذارد».
اگر از نتیجه و خروجی چیزی اطمینان ندارید،اشکالی ندارد. لازم نیست به دروغ یا مبالغه متوسل بشوید. فقط به جای استفاده از فعل «حدس‌زدن»، سعی کنید از افعالی استفاده کنید که اعتمادبه‌نفس بیشتری را به شنونده منتقل می‌کنند.
?. امیدوار بودن
رهبران معمولا صحبت خود را با این فعل آغاز می‌کنند: «امیدوارم به فروش مورد نظر دست پیدا کنیم» یا «امیدوارم بتوانی به این وظیفه درست عمل کنی». باید دقت کنید که امیدواربودن، به‌جای انتقال حس قدرت و اعتمادبه‌نفس، بیشتر حالتی دعاگونه دارد و نشان می‌دهد که گوینده مدیریت و کنترل کمی بر اوضاع دارد.
چه جایگزینی باید برای این فعل استفاده کرد؟ برای مثال به جای اینکه بگویید امیدوارم به فروش لازم برسیم، بگویید: «ما به‌دنبال رسیدن به فروش مورد نظر هستیم» یا «من می‌دانم که می‌توانی به این وظیفه درست عمل کنی». این جملات مشخصا قدرت و توانمندی بیشتری را ابراز می‌کنند و نشان می‌دهند که شما به توانایی تیم‌تان یا دریافت نتیجه و خروجی مطلوب از قبل واقف هستید و تابع فسلفه‌ی «هرچه پیش آید خوش آید» نخواهید بود.
?. گمان‌کردن

فرض کنید به همراه همکارتان درحال نوشیدن فنجانی چای هستید و او می‌پرسد: «در جلسه‌ی هفته‌ی آینده شیراز شرکت می‌کنی؟» حال اگر پاسخ شما با استفاده از واژه گمان کردن توأم باشد، نوعی عدم قطعیت را ابراز می‌کنید و تلویحا می‌گویید که حضور در این جلسه آنقدرها هم برای‌تان اهمیت ندارد.
یادتان باشد که در محل کار بی‌تفاوت‌بودن و لختی هیچ جایی ندارد. انتقال چنین مضامینی در رفتار و کلام به ضررتان است و میزان قدرت‌مندی و تأثیرگذاری شما را کاهش می‌دهد. در عوض سعی کنید حتی در ظاهر هم که شده شور و اشتیاق از خود نشان بدهید. برای مثال به همکارتان بگویید: «بله بله، حتما حضور خواهم داشت. خیلی دوست دارم نظر مدیران را درباره موضوع ایکس بدانم». شاید فکر کنید وقتی با همکارتان صحبت می‌کنید نیازی به استفاده از چنین سیاست‌هایی نیست، ولی در واقع هست. واقعیت این است که حس‌وحال کلام و رفتار شما خیلی زود مشخص می‌شود و دیگران با گفت‌وگوهای غیررسمی خود درباره‌ی شما به تخریب شهرت و اعتبارتان دامن می‌زنند.
زبان و ادبیات کلامی نقش مهمی در گفت‌وگوهای ناگهانی و ارتباطات شما دارند. لغاتی که مطرح شد بیشتر اوقات در کلام همه ظاهر می‌شوند. پس باید دقت کنید و با استفاده‌ی درست از واژه‌ها و افعال مختلف فرصت‌های خود برای تأثیرگذاری بیشتر و افزایش قدرت رهبری را تقویت کنید. این افعال را از دایره‌ی افعال‌تان بیرون بیندازید و قدرتمندتر و با اعتمادبه‌نفس بیشتری در نگاه دیگران ظاهر شوید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? راه برای کاهش استرس در محیط کار
________________________________________

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شغلی که زندگیست
شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، آن‌وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی

20000تومانقوانین دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم به‌سرعت در حال تغییر است و راه‌های تولید ثروت خیلی سریع‌تر از قبل عوض می‌شوند. راه‌هایی که تا دیروز جواب می‌داد دیگر برای فردا کارساز نیست. امروز دوران جدیدی از ثروت را در پیش رو داریم و خوب است بدانید که زمین بازی هیچوقت این‌قدر مسطح نبوده، و اکنون فرصت برای همه فراهم است که وارد بازی شوند. به این منظور بازیگران باید خیلی از موانع ذهنی‌شان را بشکنند و یک‌ سری از باورهای ریشه‌دارشان در مورد عملکرد دنیا را تغییر دهند. من از نزدیک دیده‌ام کسی که تلاش می‌کند، پشتکار دارد و فداکاری‌های لازم را انجام می‌دهد، به‌سرعت تبدیل به یک میلیاردر می‌شود.
اینها قوانین دست‌اولی هستند که به شما کمک می‌کنند چگونه یک میلیارد اول را به‌ دست‌ آورید.
?. خود را ملزم به ماندن در یک شرکت و یا یک حرفه نکنید
این بزرگ‌ترین نصیحتی است که من به تمام کسانی‌ که آرزوی میلیاردر شدن دارند می‌کنم. خیلی‌ها تصور می‌کنند پزشک، وکیل یا مدیرعامل یک شرکت بودن راهی برای میلیاردر شدن است. این غلط است. این رشته‌های سنتی به دفعات شما را در کسب درآمد بالا محدود کرده‌اند. اگر واقعا به‌دنبال یک درآمد نامحدود بالقوه هستید، پس باید دیگر گزینه‌های شغلیِ غیرسنتی را هم درنظر بگیرید.
?. برای سود‌های کوچک شکرگزار باشید
باید بتوانید با سرمایه‌گذاری اندک در بازار سهام، سود اندکی به‌دست آورید و این کار را تا زمانی که چندصدهزار تومان‌تان به چند میلیون تبدیل شود ادامه دهید، آن وقت است که می‌توانید قدم‌های بزرگ‌تر بردارید و معاملات بزرگ با سودهای کلان انجام دهید.

?. خریدوفروش سهام یک فرصت برابر است
فرقی ندارد که شما چه کسی هستید، سن‌تان چقدر است یا چه تحصیلاتی دارید. شما به‌اندازه‌ی هر فرد دیگری قادر هستید از طریق خرید و فروش سهام درآمد کسب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است: تکالیف‌تان را انجام دهید، صبور باشید و نتیجه‌اش را بگیرید. نگران این نباشید که برای این‌قدر پول درآوردن زیادی جوان و یا زیادی پیر هستید. موانع ذهنی‌ای از این دست، به‌راحتی می‌توانند جلوی موفقیت شما را بگیرند.

?. استراتژی‌های متفاوت را امتحان کنید
هیچ راه ثابتی برای میلیاردر شدن در بازار سهام وجود ندارد. باید فرضیه‌ها و استراتژی‌های مختلف را امتحان کنید، و سپس به‌قدر کافی صبر کنید و ببینید آیا راهی که رفته‌اید کارساز بوده است یا نه. بعد از اینکه یک راهکار جواب می‌دهد، باید سعی کنید ارقام را بالا ببرید، اما وقتی راهکار جواب نمی‌دهد باید قدرت این را داشته باشید که به‌سادگی راهِ رفته را بازگردید.

?. از تکنولوژی‌های جدید استفاده کنید
در دنیای امروزِ سهام، تکنولوژی حرف اول را می‌زند. زمانی‌ که مردم قبل از قرن بیست‌ویک در بازار سهام فعالیت می‌کردند، اینترنت مانند امروز در دسترس همه نبود و به‌خصوص جستجوی اینترنتی برای کسب اطلاعات اقتصادی پدیده‌ای بسیار جدید بود. امروزه تکنولوژی‌های به‌روزتری در دسترس همه وجود دارد. این ابزارها، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها به شما کمک ‌می‌کنند بصیرت و بینش کافی را در دنیای اقتصاد به‌دست بیاورید و خریدوفروش را در بازار سهام برای خود راحت‌تر کنید.
تبلیغات

?. با محیط بازار انطباق پیدا کنید
حتی اگر در پرتغییرترین شرایط بازار هم وارد بازار سهام شوید، می‌توانید با تشخیص الگوهای تغییر و شرایطی که در پی آن به‌وجود می‌آید، رفتار خود را با منطبق کنید. عادت کردن به این شرایط اولین قدم به سمت درآمد بالا است.
برگرفته از:

92