اين، براي، يک، بايد، مسموم

شغلي‌اي که دارند، ارائه شود. خلاقيت تيمي مي‌تواند بازدهي کار را افزايش داده و به تمام افراد تيم کمک کند تا شانس برابري براي رشد کردن داشته باشند.
?. به ياد بسپاريد که شکست‌ها و پيروزي‌ها موقتي‌اند
فرقي نمي‌کند که از قبل در جايگاه مديريت هستيد يا طي کردن مراحل لازم براي رسيدن به موفقيت را تازه آغاز کرده‌ايد. به ياد داشته باشيد که هميشه تصوير کلي و درازمدت را ببينيد.
مک‌نالتي براي توضيح اين ايده، به مثالي از کتاب معروف کاهنمن، «تفکر، آرام و تند» اشاره مي‌کند. کاهنمن در کتابش پژوهش‌هايي را بررسي مي‌کند که نشان مي‌دهند وقتي قرار است مرتبا تصميم‌هايي را بگيريد، اگر همه‌ي آن تصميم‌ها را به عنوان يک مجموعه نگاه کنيد نتيجه‌ي کار بهتر خواهد بود تا وقتي که با هرکدام از مسائل به شکل جداگانه برخورد کنيد.
در اصل، کم نيستند کارآفرينان موفقي که مي‌گويند هميشه شکست‌هايشان را به عنوان بخشي طبيعي از مسير دست يافتن به اهدافشان مي‌ديده‌اند. به عنوان مثال دنيل اپستاين از موسسه‌ي Unreasonable مي‌گويد: «شکست کلمه‌ي عجيبي است. من اتفاق‌ها را به چشم شکست نمي‌بينم؛ بلکه آن‌ها را به چشم تکامل طبيعي يک راه‌حل براي يک مشکل نگاه مي‌کنم.»
تبليغات

?. کمي بيشتر استراحت کنيد
از ياد نبريد که بعضي از وقت‌ها، زدن دکمه‌ي ريست الزامي است. بنا به گفته‌ي سازمان پزشکي آمريکا (The American Medical Association)، استرس علت زيربنايي ?? درصد از بيماري‌ها و مريضي‌هاست. در ميانه‌ي يک روز شلوغ، يک وقفه‌ي کوتاه براي فکر کردن و انرژي گرفتن مي‌تواند توانايي مغز را افزايش داده و احتمال دست يافتن به ايده‌هاي جديد را زياد کند، بدون آنکه جريان کارها شما را به مرز خستگي مفرط و احساس ناتواني برساند.
البته نيازي نيست که کل بعدازظهر را صرف تعمق در رازهاي هستي کنيد! يک مديتيشن پنج‌دقيقه‌اي هم براي آنکه وضعيت قشر پيش‌پيشاني مغز را بهبود دهد کافي است.
?. قدم بزنيد تا فکرتان باز شود

حالا که صحبت از تغيير دادن موقت فکرها شد، خوب است اشاره کنيم که قدم زدن در بيرون، صرف نظر از آنکه وضعيت آب‌وهوايي چه باشد، هميشه يک راه‌حل بسيار مفيد است. تحقيقات نشان مي‌دهند که بيرون رفتن از محيط اداره، آرامش را به ذهن باز مي‌گرداند و هم به جرقه زدن خلاقيت کمک مي‌کند. مرچنت، يکي از رهبران معروف و بسيار نوآور، نه تنها يکي از طرفداران پر و پاقرصِ قدم زدن در ميانه‌ي کار است که حتي بعضي از جلساتش را هم در حين همين قدم‌ زدن‌ها برگزار مي‌کند!
?. وقتي نمي‌توانيد تصميم بگيريد، سکه بيندازيد
گاهي اطلاعاتِ ما سدي در راه تصميم‌گيري‌مان مي‌شود. در اين شرايط اگر حل يک مسئله به حجم بزرگي از اطلاعات و توجه به تعداد زيادي از پارامترها نياز داشته باشد، منطقي است که تصميم‌گيرنده به بن‌بست برسد!
اگر داريد به فهرست مزايا و معايبي که براي يک کار تهيه کرده‌ايد نگاه مي‌کنيد و نمي‌توانيد از آنها استفاده کنيد تا تصميم بگيريد، مک‌نالتي مي‌گويد کافي است سکه بيندازيد! البته او توضيح مي‌دهد که تصميم‌گيري هيچ ربطي به اين ندارد که شانس برايتان شير مي‌آورد يا خط، بلکه يک رهبر موثر، به احساسي که بعد از پايين آمدن سکه، به او دست داده توجه مي‌کند. آيا از اينکه خط آمده و بايد گزينه‌ي اول را کنار بگذاريد ناراحت شده‌ايد؟ پس در ناخودآگاه‌تان فکر مي‌کنيد که گزينه‌ي اول دليل‌هاي محکم‌تر و قانع‌کننده‌تري دارد!
?. مهم بودن مهم است اما مهم‌تر از آن خوش‌مشربي است
از هر دانش‌آموز دوره‌ي راهنمايي که بپرسيد، به شما خواهد گفت که بيرون ماندن از حلقه‌ي دوستان تا چه اندازه حس ناخوشايندي دارد. حالا علم نشان مي‌دهد که به شکل مشابهي، يکي از بدترين تجربه‌هاي کاري براي افراد اين است که احساس کنند در محيط کار ناديده گرفته مي‌شوند! علت اين است که آدم‌ها کار را نيز بخشي از روابط اجتماعي خود مي‌بينند، نه صرفا به عنوان محلي براي گرفتن چکِ حقوقي.
مديراني که در جذاب کردن کار براي تيمشان موفق بوده‌اند، معمولا تلاش کرده‌اند تا رقابت در محيط کار را به نفع همبستگي تيمي کاهش دهند، بازخوردهاي صادقانه به ديگران ارائه کنند و به همان نسبت انتظار گرفتن بازخوردهاي صادقانه از سوي ديگران را داشته باشند و در نهايت با ساختن يک فرهنگ سازماني مناسب، به خلاقيت و گرفتن ايده‌هاي جديد از تمام اعضاي تيم مبادرت بورزند.
برگرفته از: fastcompany

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي برگزاري جلسات موثر به روش اساتيد هاروارد
جلسات کاري را تبديل به ابزار موفقيت خود کنيد

8000تومانبيشتر افراد در محل‌ کار يا هر جاي ديگري تجربه‌ي رابطه‌اي را که بعدا براي‌شان مشکل‌ساز شده داشته‌اند. اگر شما هم اين تجربه را داشته باشيد مي‌دانيد که اين روابط انرژي، عملکرد و شادي شما را به طرز قابل‌ ملاحظه‌اي کاهش مي‌دهند.
در مطالعات جديد دانشگاه جرج‌تاون مشخص شد که ?? درصد افراد تجربه‌ي يک رابطه‌ي مسموم در محل کار را دارند. اين تحقيقات نشان داد که روابط مسموم به ? روش عمده بر کارمندان و سازماني که در آن کار مي‌کنند تاثير مي‌گذارد. در اين مقاله با ? نوع رابطه سرطاني که بايد از آنها دوري کنيد، بيشتر آشنا مي‌شويد.

براي آشنايي با خلاصه مقاله مي‌توانيد ويديوي زير را ببينيد.
مرورگر شما قادر به پخش ويديو نمي باشد.
?? درصد از افراد وقت‌ کاري‌شان را با نگراني در مورد وقايع مربوط به آن از دست مي‌دادند.
?? درصد مدعي شدند که تعهد‌شان نسبت به سازمان کاهش يافته‌ است.

?? درصد مدعي شدند عملکردشان کاهش يافته‌ است.
?? درصد از افراد وقت کاري‌شان را در تلاش براي خودداري از برخورد با فرد مقصر از دست مي‌دادند.
?? درصد عمدا ساعات کاري‌شان را کم مي‌کردند.
تبليغات

?? درصد عمدا کيفيت کارشان را کم مي‌کردند.
?? درصد اعتراف کردند که آشفتگي‌شان را سر ارباب‌رجوع خالي مي‌کردند.
?? درصد مدعي شدند که به خاطر آن شغل‌شان را ترک کردند.
?? درصد عمدا سخت‌کوشي در کارشان را کاهش مي‌دادند.
صرف نظر از بهاي گزافي که بايد براي رهايي از اين روابط مسموم پرداخت، بهاي اصلي، عملکرد از‌‌‌دست‌‌رفته و پريشاني حاصل از گرفتاري در اين رابطه است.

درست است که ما نمي‌توانيم تاثير منفي افراد بر خودمان را کنترل کنيم، ولي مي‌توانيم با کنترل واکنش خودمان نسبت به آن، مسير رابطه را تغيير دهيم. قبل از اينکه يک رابطه‌ي مسموم شکل بگيرد شما بايد خودتان در مورد دليل اوليه‌ي مسموم شدن آن رابطه به نتيجه برسيد. يک رابطه وقتي مسموم مي‌شود که نياز‌هاي يکي از طرفين برآورده نشود يا شخص يا عاملي مانع حفظ يک رابطه‌ي سالم و سازنده شود.
شناخت و درک عوامل مخرب به شما کمک مي‌کند راهکار‌هاي مو?ثري براي جلوگيري از برخوردهاي مخرب و مسموم در آينده به دست آوريد.
در ادامه به بررسي شايع‌ترين انواع روابط مسموم و تدابيري براي مقابله با آنها مي‌پردازيم.
روابط تهاجمي-انفعالي
اين نوع رابطه در محل‌ کار شکل‌هاي مختلفي دارد. از مديري که به شما بي‌محلي مي‌کند گرفته تا همکاري که دزدکي ايميل‌هايتان را براي رئيس مي‌فرستد. يکي از شايع‌ترين اثرات تهاجم منفعلانه کاهش چشمگير تلاش فرد است. نظر‌‌‌ خواستن و شنيدن انتقادات از ديگران براي افراد تهاجمي-انفعالي بسيار دشوار است، اين موضوع مي‌تواند باعث شود آنها محل کارشان را زودتر ترک کنند يا به اندازه‌ي کافي براي کارشان تلاش نکنند. تهاجم منفعلانه در محل کار مرگبار است، چون محل کار يعني جايي که لازم است نظرات و احساسات کارمندان در مورد هر موضوعي براي ادامه و پيشرفت کار به بحث گذاشته شود،
وقتي کسي با شما رفتار تهاجمي-انفعالي در پيش مي‌گيرد، شما بايد خودتان با اين مشکل کنار بياييد. رفتار تهاجمي-انفعالي افراد به اين دليل است که مي‌خواهند از درگيري‌هاي اجتناب‌ناپذير جلوگيري کنند. اگر نتوانيد روش مناسبي براي باز کردن سر صحبت پيدا کنيد، ممکن است درگير اين بازي ذهني شويد. به خاطر داشته باشيد که افراد تهاجمي-انفعالي حساس‌اند و از درگيري خودداري مي‌کنند. پس اگر روشي براي ارتباط برقرار کردن با آنها پيدا کرديد، آن را تا حد ممکن با پايه‌ريزي مناسب و هماهنگ پياده کنيد.
روابطي با کمبود بخشش و اعتماد

اشتباه‌ کردن در محل‌ کار اجتناب‌ناپذير است. بعضي‌ها آنقدر روي اشتباهات ديگران تمرکز مي‌کنند که گويي خودشان هرگز مرتکب اشتباه نمي‌شوند. اين افراد کينه‌توزند، همواره مي‌ترسند ديگران قصد آسيب‌ زدن به آنها را داشته باشند و حتي ممکن است باعث اخراج شما از پروژه‌هاي مهم شوند. اگر مراقب نباشيد اين رابطه مي‌تواند با از بين بردن فرصت‌هاي رشد، مانع پيشرفت شغلي شما شود.
آنچه اين گونه رابطه‌ها را نااميدکننده مي‌کند اين است که يک اشتباه براي از‌ دست‌ دادن صد‌ها نقطه‌ي اعتماد کافي است در‌ حالي‌ که براي برگرداندن يک نقطه‌ي اعتماد، صد‌ها عمل مثبت لازم است. براي اينکه اعتماد اين افراد را دوباره به دست‌ آوريد بايد توجه بسيار زيادي به جزئيات داشته باشيد و اين حقيقت که آن فرد همواره شما را زير نظر دارد تا متوجه خطاهاي‌تان شود نبايد شما را آشفته کند. شما بايد ذره‌ذره‌ي صبرتان را براي خلاصي از چاه موضوعي که در آن گرفتار شده‌ايد به کار بگيريد. به ياد داشته باشيد که نا‌برده رنج، گنج ميسر نخواهد شد.
روابط يک‌طرفه

يک رابطه بايد براي دو طرف سودمند باشد و مثل يک داد‌و‌ستد طبيعي عمل کند. در محل کار اين قانون هم شامل افرادي است که به شما گزارش مي‌دهند (آنها بايد براي شما کار انجام دهند و شما بايد به آنها آموزش بدهيد) و هم افرادي که شما به آنها گزارش مي‌دهيد (شما بايد از آنها ياد بگيريد و با آنها همکاري کنيد). وقتي يکي از طرفين فقط بخواهد سود ببرد و يا مقدار آنچه مي‌دهد نا‌متناسب باشد، اين رابطه مسموم مي‌شود. نمونه‌هايي از اين رابطه، مديري است که کارمندش را در‌گير جزئيات مشقت‌بار مي‌کند يا همکاري که همه‌ي کار را خودش به تنهايي انجام مي‌دهد.
بهترين کار در اين نوع رابطه اين است که در صورت امکان، سود رساندن به طرف مقابل را متوقف کنيد. متاسفانه گاهي اين امکان وجود ندارد. در اين صورت بايد با طرف مقابل صادقانه و رو‌راست صحبت کنيد تا بتوانيد رابطه را دوباره هماهنگ کنيد.
روابط ايده‌آل‌گرا

روابط ايده‌آل‌گرا، وقتي شکل مي‌‌گيرد که براي کسي ارزش بيش‌از‌‌حد قائل مي‌شويم. اگر همکارتان را در مقام يک فرد فرا‌طبيعي ببينيد، رابطه‌ي شما مسموم مي‌شود چون مرز‌هاي لازم براي يک رابطه‌ي کاري سالم از‌ بين‌ رفته‌ است. براي مثال ممکن است همکارتان را آنقدر محق تصور کنيد که اشتباهاتي که نياز به پيگيري دارند را ناديده بگيريد يا چون فکر مي‌کنيد همکارتان درست مي‌گويد کاري بر خلاف ارزش‌هاي اخلاقي‌تان انجام دهيد.
اين شکسته شدن مرز‌ها براي شما بسيار خطرناک است، ولي شما اين قدرت را داريد که اين رابطه را درست کنيد. شما بايد بدون توجه به نزديکي رابطه‌تان و يا ارزشي که براي کار طرف مقابل قائل هستيد، هميشه ديدگاه بي‌طرفانه‌تان را حفظ کنيد. اگر شما آن فردي هستيد که ايده‌آل تصور شده‌ايد، بايد با طرف مقابل صحبت کنيد و او را متقاعد کنيد که با شما مثل ديگران رفتار کند.
روابط جزائي (تنبيهي)

اين نوع روابط، روابطي هستند که يکي از طرفين ديگري را به خاطر رفتاري که با انتظاراتش مطابقت کامل ندارد مجازات مي‌کند. ويژگي اين نوع افراد اين است که بدون تعامل کافي، بدون اظهار نظر و درک، فقط بر‌ اساس غريزه مجازات‌گرند. اين ديدگاه تحقيرآميز باعث ايجاد درگيري مي‌شود و حس بدي را القا مي‌کند.
براي رهايي از رابطه‌ي تنبيهي بايد راه معقول مبارزه با آن را بيابيد. اگر هر بار داوطلبانه خود را در‌گير کشمکش کنيد، حرفتان جدي گرفته نمي‌شود و فقط به عنوان فردي بيش‌ از‌ حد حساس شناخته مي‌شويد.
روابطي که بر پايه‌ي دروغ شکل گرفته‌اند

بعضي افراد آنقدر درگير خوب به‌ نظر‌ رسيدن مي‌شوند که درک خود از حقيقت و رويا را از دست مي‌دهند؛ بعد دروغ‌ها آنقدر روي هم جمع مي‌شوند تا تبديل به زيربناي رابطه شوند. کساني که در پاسخ به شما حقيقت را نمي‌گويند، مستحق اعتماد شما نيستند. چطور مي‌توانيد به کسي که تمايل دارد به شما دروغ بگويد اعتماد کنيد؟
اگر اعتماد را از يک رابطه حذف کنيد، آن رابطه از بين مي‌رود. ساختن يک رابطه بر پايه‌ي دروغ مثل ساختن يک خانه بر تلي از ماسه است. در اين رابطه تنها کاري که از دست‌تان بر مي‌آيد اين است که همچنان که رابطه پيش مي‌رود چيز‌هايي که از دست مي‌دهيد را بشماريد.
چطور از خودمان در مقابل افرادي که رابطه را مسموم مي‌کنند محافظت کنيم
افراد مسموم شما را عصباني مي‌کنند چون رفتارشان نا‌معقول است. اصلا شک نکنيد که رفتار‌هاي آنها خلاف منطق است. پس چرا اجازه بدهيد با واکنش هيجاني در مقابل آنها گرفتار دردسر شويد؟
توانايي کنترل احساسات و حفظ آرامش در هنگام فشار‌هاي رواني (يکي از اجزاي مهم هوش هيجاني) ارتباط مستقيم با عملکرد و شادي دارد. يکي از بزرگترين مزاياي هوش هيجاني توانايي شناسايي اين افراد مسموم و دور‌ نگه‌ داشتن آنهاست.
هرچه رفتار افراد غيرمنطقي و نامعقول‌تر باشد، راحت‌تر مي‌توانيد خودتان را از تله‌ي آنها حفظ کنيد. تلاش براي شکست دادن آنها در زمين خودشان را کنار بگذاريد. از نظر احساسي، خودتان را از آنها دور کنيد و با برخوردهايتان با آنها طوري رفتار کنيد که انگار آنها يک پروژه‌ي علمي هستند (و اگر ترجيح مي‌دهيد خودتان را روان‌پزشک آنها در نظر بگيريد). شما نبايد به آشفتگي هيجاني پاسخ دهيد، فقط داده‌هاي واقعي را در نظر بگيريد.
حفظ فاصله‌ي احساسي احتياج به آگاهي دارد (مي‌توانيد اين آگاهي را با يک تست هوش هيجاني افزايش دهيد). اگر متوجه نشويد که چه زماني يک نفر دارد احساسات شما را کنترل مي‌کند، نمي‌توانيد متوقفش کنيد. گاهي اوقات در موقعيتي قرار مي‌گيريد که بايد راهکار‌ها را دسته‌بندي و بهترين آنها را انتخاب کنيد؛ شما بايد براي اين کار وقت بگذاريد و به آن اهميت دهيد.

بيشتر افراد حس مي‌کنند چون با کسي زندگي يا کار مي‌کنند، کنترلي روي آشفتگي‌هاي به وجود آمده ندارند؛ اين طرز فکر بي‌نهايت اشتباه است. وقتي يک فرد مسموم را شناسايي کنيد، به تدريج رفتارش برايتان قابل ‌درک و پيش‌بيني مي‌شود. اين توانايي به شما کمک مي‌کند در مورد اينکه کجا و چه زماني بايد با او کنار بياييد و چه زماني نبايد زير بار برويد منطقي‌تر تصميم بگيريد. شما مي‌توانيد براي اين کار مرز‌هايي را تعيين کنيد، ولي بايد مراقب باشيد و دقت و آگاهي لازم را براي آن به کار ببريد. اگر بخواهيد اجازه دهيد همه چيز طبيعي پيش برود، مدام درگير بحث‌هايي مي‌شويد که شما را آشفته مي‌کند. اگر مرز‌هاي مناسبي تعيين کنيد و بدانيد چه زماني بايد فرد دردسر‌ساز را مورد توجه قرار دهيد، مي‌توانيد آشفتگي را تا حد زيادي کنترل کنيد. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که وقتي شخص سعي مي‌کند از مرز‌هايي که تعيين کرده‌ايد عبور کند، با جديت براي حفظ آن مرز‌ها پافشاري باشيد.
در نهايت
انواع مختلفي از روابط مسموم در محل کار وجود دارد. وقتي در‌گير يکي از آنها مي‌شويد، نجات خودتان و پيشرفت کارتان ارزشش را دارد که با دقت همه‌ي جوانب را بررسي کنيد و راه نجات‌تان را بسازيد.
برکرفته از: Huffingtonpost.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي مذاکره کردن به روش اساتيد هاروارد
در هر مذاکره‌اي جواب بله بگيريد، مذاکره بر سر حقوق بيشتر، معاملات بزرگ و حتي يک کار روزمره

12000تومانعوامل بسياري در شکل‌گيري رابطه‌ي عاطفيِ خوب نقش دارند. يکي از عوامل بسيار مهم، وفاداري و روراستي است. با اين حال عومل ديگري نيز وجود دارد که در شکل‌گيري يکه رابطه عاطفي مبتني بر دوست داشتن و البته بدون تنش نقش دارد. اين بدان معناست که برقراري رابطه با برخي گروه از آدم‌ها سخت و مشکل‌ساز است، اين نوشته را بخوانيد تا با اين دسته از آدم‌ها آشنا شويد.

:
?? سوالي که در تصميم گيري براي ازدواج به شما کمک مي‌کند
چند راهکار براي داشتن يک رابطه ايده‌آل با همسرتان
? نشانه‌اي که مي‌گويد يک رابطه دوستانه به پايان رسيده است
?. خودشيفته
براي خودشيفته‌ها (برخورد با افراد خودشيفته) هرگز عشقِ تنها يک نفر کافي نخواهد بود. خودشيفته‌ها تمجيد همه‌ را مي‌خواهند؛ اين‌گونه است که زندگي‌شان معنا پيدا مي‌کند. آنها پيوسته به‌دنبال شريک عاطفي کامل و بي‌نقص مي‌گردند و باور دارند رابطه‌ي فعلي‌شان آن‌قدر درخشان نيست که ارزش ادامه‌‌دادن داشته باشد و خُب، آنها به‌خاطر اين وضعيت همه‌ را سرزنش مي‌کنند به‌جز خودشان.
________________________________________
: ازدواج با افراد خودشيفته چه معايبي دارد؟
________________________________________
?. بيش‌ازاندازه عاشق‌پيشه
روند دلدادگي و شکل‌گيري رابطه‌اي جديد براي فرد عاشق‌پيشه خيلي مهم است. چنين افرادي نيازمند اثرگذاري‌هاي عميق و نو هستند؛ کارهاي معمولي راضي‌شان نمي‌کند و بلکه کسل‌شان مي‌کند. براي مقابله با اين مسئله، فرد براي مسرورشدن، ابزار و راه‌هاي جديدي پيدا مي‌کند و در اين مسير هيچ حدومرزي نمي‌شناسد. او محدوديت را برنمي‌تابد و بيش از هرچيز به آزادي‌اش اهميت مي‌دهد.

________________________________________
: نحوه برخورد با افراد بي منطق چگونه است؟
________________________________________
?.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *