اين، براي، يک، بازاريابي، يا

ز داريم
________________________________________
?. شاو‌آسانا يا حالت جسد

اين يکي آسان‌ترين حرکت دنيا است. اگر بخواهم توضيح دهم که براي اين حرکت چه کار بايد بکنيد، بايد بگويم که فقط کافي است هيچ کاري نکنيد! بايد بدن‌تان در يک حالت طبيعي باشد. صاف روي زمين دراز بکشيد. کمر و گردن‌تان را راست نگه داريد و پاهايتان را کمي باز کنيد. دست‌هايتان بايد در دوطرف بدن‌تان و کف آنها به سمت بالا باشد. اين حرکت آخرين حلقه‌ي زنجيره‌ي آساناها يا همان حرکات يوگا است. بايد حداقل پنج دقيقه در اين حالت بمانيد تا به آرامش عميق جسمي و ذهني برسيد.
اميدوارم با انجام اين حرکات ساده‌ي يوگا، براي هميشه با گردن‌درد خداحافظي کنيد و زندگي آرام و بدون استرسي داشته باشيد. تا موقعي که به اين هدف برسيد، شاد باشيد و اين حرکات را هم تمرين کنيد!
برگرفته از: Artofliving.orgاگر از ?? مدير در حوزه کسب‌وکار بخواهيد بازاريابي را توضيح دهند، مطمئنا با ?? پاسخ متفاوت مواجه خواهيد شد. چرا جواب اين سوالِ به نظر ساده تا اين اندازه متفاوت است؟ شايد به خاطر اين که حتي خود بازارياب‌ها نيز درک درستي از آن ندارند. به نظر مي‌رسد مديران اين حوزه هيچ‌وقت سعي نکرده‌اند ديد وسيعي در مورد آن به دست بياورند. با اين‌حال بايد گفت بازاريابي همواره نقشي کليدي در کسب‌وکار بازي مي‌کند. در اينجا به ? حقيقت بازاريابي که مديران کسب‌و‌کار بايد بدانند، اشاره مي‌کنيم.

به اعتقاد پيتر دراکر پدر مديريت مدرن، با توجه به اينکه هدف کسب‌و‌کار به دست آوردن مشتري است، کارآفرين فقط و فقط دو وظيفه مهم دارد: بازاريابي و نوآوري. بازاريابي تنها عامل شناخته شده در کسب‌و‌کار است.
حالا کسب‌وکار چيست؟ بيل داويدو سرمايه‌گذار و مدير اجرايي سابق اينتل و نگارنده‌ي يکي از اصلي‌ترين کتاب‌هاي نوشته شده در حوزه‌ي بازاريابي مي‌گويد: «در بازاريابي محصولات کامل توليد و سپس به سمت بازار هدف سوق داده مي‌شوند.»
مسئله‌ي جالب اينجاست که داويدو اصول بازاريابي را در مدرسه و دانشگاه نياموخته است. تحصيلات او در زمينه‌ي مهندسي برق است. استيو جابز هم با مدرک فني، بازاريابي را با کار در چند شرکت بزرگ و پيشرفته آغاز کرده است. او هم تحصيلات آکادميک در زمينه‌ي مديريت MBA ندارد.
در حال حاضر اين سوال مطرح است که بازارياب‌هاي بزرگ و شناخته شده چگونه اصول اوليه‌ي اين کار را فراگرفته‌اند. پاسخ بسيار ساده است: در حين کار.

استارتاپ‌ها يا کسب‌و‌کارهاي نوپا شروع خوبي براي کسب تجربه در زمينه‌ي بازاريابي هستند، زيرا اين شرکت‌ها همواره در تلاش براي توسعه‌ي محصولات جديد و جذب مشتري‌اند. از سوي ديگر اين شرکت‌ها همواره به دنبال پول نقد و قبول مسئوليت‌هاي بيشتر هستند.
در اين مقاله سعي شده تا هفت ويژگي که مديران بازاريابي بهتر است براي پيشرفت در کار با آنها آشنا باشند، توضيح داده شود.
بازاريابي مانند جنسيت است: هر کسي فکر مي‌کند بهترين است

تبليغات

ظاهرسازي‌هاي مبهم و گيج‌کننده‌اي در زمينه‌ي بازاريابي وجود دارد، که البته به نظر مي‌رسد اين مسئله مربوط به تقاضاي زياد و عرضه‌ي ضعيف و آسان بودن تظاهر کردن در اين حوزه باشد. ديويد هورنيک در شرکت آگوست کپيتال (August Capital) مي‌گويد: «کارآفرينان و افراد ريسک‌پذير در حوزه‌ي سرمايه‌گذاري خود را جزء نوابغ مي‌دانند و جامعه نيز بر همين باور است.»
او مي‌گويد: «دليلش اين است که در اين حوزه بيشتر از هر حوزه‌ي ديگري مي‌توانيم به صورت متقاعدکننده‌اي تظاهر کنيم». بايد بدانيد آنها تنها افرادي نيستند که تظاهر مي‌کنند.
هنوز هم بُرد با برندهاست
خيلي از افراد بر اين باورند که تجارت الکترونيک به همه فرصت برابر مي‌دهد و ارائه‌ي يک نام تجاري را بي‌فايده مي‌دانند. اما واقعيت چيز ديگري است، در روزهاي اوج شرکت AOL، باب پيت‌من گفته بود: «کوکاکولا به خاطر طعم متفاوتش برنده نشده است. مايکروسافت بهترين سيستم عامل نيست. اين برندها يا همان نام‌هاي تجاري هستند که برنده مي‌شوند. بِرندهاي بزرگي مانند اپل، گوگل، کوکاکولا، IBM و مايکروسافت در واقع آنقدرها هم قدرتمند و بي‌عيب و نقص نيستند.»
بازاريابي يعني شناخت درست از افراد
بازاريابي يعني بدانيم مشتري چه مي‌خواهد، حتي قبل از اينکه خودش بفهمد. اگر احساس مي‌کنيد در اين زمينه استعدادي داريد، خودتان را باور کنيد. اگر گاهي فکر مي‌کنيد بازارها بسيار بي‌نظم‌تر از آن چيزي است که در تصور شماست، به ياد بياوريد حتي در دنياي توليد براي شرکت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي نيز هر محصولي در نهايت توسط يک فرد در دنياي واقعي خريداري مي‌شود.
افراد خلاق چرخ را دوباره اختراع نمي‌کنند
گاهي افراد ايده‌هاي بزرگي دارند، ايده‌هايي که تا کنون به ذهن هيچکس نرسيده است. اما بازارياب‌هاي بزرگ بيشتر خواهان خلاقيت هستند و دوست دارند اختراعات و ابداعات را به ابزارهايي کاربردي براي عموم مردم تبديل کنند. بازارياب‌ها ايده‌ها و فکرهاي مطرح شده را در مسيري جديد رشد و توسعه مي‌دهند.
بازاريابي هسته اصلي کسب‌وکار است. در اين مرحله، محصولات توسعه پيدا مي‌کنند، توليد مي‌شوند، منابع مالي، ارتباطات و فروش محصولات با هم گره مي‌خورد. نقش سهامداران بازاريابي در شرکت‌ها بسيار مهم و پررنگ است. در حقيقت هر يک از اعضا در تيم رهبري، مکمل بخش بازاريابي محسوب مي‌شود.
بازار يعني بازي با حاصل جمع صفر
بر خلاف باور امروزي مبني بر راضي نگه‌داشتن افراد، در کسب‌وکار پيروز شدن اهميت بيشتري دارد. بازار يعني انجام يک بازي با حاصل جمع صفر. هر معامله يک خريدار و يک فروشنده دارد. اگر درست عمل کنيد خريدار و فروشنده هر دو برنده هستند و ساير فروشنده‌ها‌ي احتمالي در اين دنياي رقابتي بازنده‌اند.
براي ايجاد يک تاثير ويژه به بودجه‌ي زيادي نياز نداريد
بزرگترين بازارياب‌ها با اجرا کردن يک روش ارتباطي درست مي‌توانند موج باورنکردني‌اي از هيجان و تقاضا براي يک شرکت يا محصول ايجاد کنند که پيش از اين سابقه نداشته‌ است. اين کار به بودجه زيادي هم نيازي ندارد. در همين‌ راستا استيو جابز در رازداري و کنترل اطلاعات مبني بر اينکه افراد چگونه و چه زماني در خصوص توليدات اپل آموزش ديده‌اند، بسيار حرفه‌اي عمل مي‌کرد.
حقيقت اين است که بازارياب‌هاي واقعي بسيار اندک و دور از دسترس هستند. سوال مهم اين است که به چه کسي مي‌توان آنقدر اعتماد داشت که فوت و فن‌هاي کسب‌وکار خودمان را در اختيارش قرار دهيم؟ اين همان چيزي است که شما بايد به آن بينديشيد.
برگرفته از: entrepreneur.com

اين کتاب پرطرفدار را از دست ندهيد
کتاب الکترونيکي

کتاب الکترونيکي افزايش فروش به روش اساتيد هاروارد
فروش خود را در هر شرايطي افزايش دهيد

12000توماننه گفتن به شيريني‌جاتِ وسوسه‌انگيز کار راحتي نيست. خوردن تنقلاتي که مورد علاقه‌مان هستند، سريع‌ترين راه براي کمک به کاهش استرس است. ما هيچ‌وقت دوست نداريم از خوردن غذاهاي محبوب‌مان دست بکشيم به همين خاطر ليستي از خوراکي‌هاي سالم را معرفي خواهيم کرد که بدون ترس از چاقي، در حفظ آرامش روحي به شما کمک مي‌کنند. اگر مي‌خواهيد بدون افزايش کالريِ دريافتي خود از خوردن غذاها لذت ببريد، اين مقاله کمک شايان توجهي به شما خواهد کرد.
?. بلغور جو

بلغور جو يکي از ساده‌ترين غذاها براي وعده‌ي صبحانه است که داراي کالري پايين و فيبر بالا است. اين غذا به سرعت آماده مي‌شود و به همين دليل براي افرادي که وقت زيادي براي درست کردن غذا ندارند بسيار مناسب است. براي آب و رنگ دادن به بلغور مي‌توانيد آن را با ميوه‌هاي دلخواه تزئين کنيد. اضافه کردن توت‌فرنگي و يا زغال‌اخته ته‌مزه‌ي شيرين به آن اضافه مي‌کند که يک جايگزين سالم براي دونات و کيک‌ دارچيني محسوب مي‌شود.
________________________________________
: چطور با تغذيه سالم، استرس را کاهش دهيم؟
________________________________________
?. برگر سالمون

هميشه نَه گفتن به يک برگري که دهان‌‌تان را آب مي‌اندازد سخت است. بيشتر ماها هر روز اين غذا را مي‌خوريم اما بعد از اينکه متوجه اضافه وزن خود مي‌شويم احساس پشيماني مي‌کنيم. بنابراين براي همه‌ي شما که عاشق برگر هستيد، جايگزين پيشنهادي ما برگر سالمون است. بسياري از شما که دچار استرس هستيد، آسوده خاطر خواهيد شد اگر بدانيد که سالمون سرشار از اسيدهاي چرب اُمگا? است که سلول‌هاي بدن شما را در برابر التهاب حاصل از استرس مقاوم مي‌کند. با اضافه کردن چاشني‌هاي مورد علاقه‌تان به اين برگر از خوردن يک غذاي سالم لذت ببريد.

?. ماست

از صف بستني بيرون بياييد و در صفي غذايي بايستيد که براي سلامتي شما مفيد است. ماست را جايگزين بستني کنيد. پژوهشي در دانشگاه UCLA نشان داده زناني که ماست پروبيوتيک (داراي باکتري‌هاي فعال و مفيد) مي‌خورند، فعاليت بخش احساس و استرس در مغزشان کاهش پيدا مي‌کند. فراموش نکنيد که روي ماست را با ميوه‌هاي خوشمزه تزئين کنيد تا به آن مقداري ويتامين و آنتي‌اکسيدان اضافه شود، اين کار بر فوائد ماست مي‌افزايد.
?. ليموناد مرکبات

تبليغات

وقتي استرس مي‌گيريم، دوست داريم چيزهاي شکردار مثل سودا يا ساير نوشيدني‌هاي ناسالم بخوريم. خوشبختانه براي اين نوشيدني‌ها هم يک جايگزين سالم وجود دارد و بالاخره مي‌توانيد از شر سودا خلاص شويد. ليموناد مرکبات سرشار از ويتامين C است که مستقيما عاملي براي کاهش استرس بوده و مي تواند فشار خون و سطح کورتيزول را پايين بياورد. هنگام خريد ليموناد از مغازه بيشتر دقت کنيد چون که ممکن است به اين ليمونادها شکر فراوان يا ساير ترکيبات ناسالم اضافه شده باشد. بهتر است خودتان آن را تهيه کنيد و چند قطره عسل و يا چند شکر‌برگ (stevia) به آن اضافه کنيد.
________________________________________
: غذاهايي که فشار خون را پايين مي‌آورند
________________________________________
?. پاپ‌کورن

چيپس از آن دسته غذاهايي است که نمي‌توانيد در برابر آن جلوي خودتان را بگيريد. تا به حال دقت کرده‌ايد که وقتي يک بسته چيپس را باز مي‌کنيد با خود مي‌گوييد «فقط يه کم مي‌خورم» اما بعد ناخودآگاه متوجه مي‌شويد کل بسته‌ي چيپس را خالي کرده‌ايد؟ ما دريافته‌ايم که پاپ‌کورن غذاي سالمي است. پاپ‌کورن داراي فيبر بالا است و مي‌توانيد ميزان قند خون را کنترل کند. براي مزه‌دار کردن پاپ‌کورن، کمي دارچين که تثبيت‌کنند‌ه‌ي قند خون است روي آن بريزيد. اين ميان‌وعده‌ي سرشار از کربوهيدرات، موتور پيام‌رسان‌هاي عصبي سروتونين را که تنظيم‌کننده‌ي خلق‌و‌خو هستند روشن مي‌کند.
?. پيتزاي سبزيجات

اگر به شما مي‌گفتيم که ديگر نبايد پيتزا بخوريد، نسبت به ما چه حسي پيدا مي‌کرديد؟ اما يک نکته بسيار مهم است: بعضي مخلفات و چاشني‌ها از بعضي ديگر سالم‌تر هستند و جاي تعجب نيست که بيشتر آنها در دسته‌ي سبزيجات قرار دارند. پپروني را با چيزي سالم‌تر مثل اسفناج يا منداب (arugula) عوض کنيد. هر دوي اينها مملو از ويتامين B هستند که به مقابله با افسردگي کمک مي‌کنند. براي اينکه بخواهيد حال‌و‌حوصله‌ي بهتري هم پيدا کنيد، مقداري خلال پوست ليمو روي پيتزا بريزيد.
?. شکلات تلخ

هيچ‌کسي نه مي‌تواند و نه مي‌خواهد ديگري را از خوردن شکلات محروم کند. اما مثل ساير چيزهاي زندگي، يقينا در دنيا جايگزين سالم‌تري هم براي شکلات وجود دارد. شکلات معمولي خود را با يک تکه شکلات تلخ جايگزين کنيد. با خوردن شکلات تلخ، دوپامين بدن‌تان به شدت افزايش مي‌يابد و اين همان چيزي است که همه ما خواهان آن هستيم و به‌راستي هر از گاهي به آن نياز داريم. شکلات تلخ همچنين داراي چيزي به نام پُلي‌فنول کاکائويي است که بيشتر از شيرکاکائو در اين شکلات ديده مي‌شود و مي‌تواند استرس را به ويژه در زنان کاهش دهد. اما مثل هر چيز ديگر، در مصرف آن افراط نکنيد.
برگرفته از: lifehack.org

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع رژيم و تغذيه براي تناسب اندام
به من بگو چه مي‌خوري تا به تو بگويم که هستي

7000تومانشناخت کارآفرينان برتر جهان و داستان موفقيت آنها براي اغلب ما حقيقتا جذاب است. نقش مهم افرادي همچون بيل گيتس و استيو جابز در ساختن جهاني مملو از فناوري که با سرعتي شگفت‌انگيز در حرکت است انکارنشدني است. ما هر لحظه از روز خود را به‌طور مستقيم يا غيرمستقيم با محصولات اپل و مايکروسافت مي‌گذرانيم، خواه در حيطه‌ي کاري‌مان باشد و خواه در مجموعه سرگرمي‌هايمان قرار گيرد. به‌خاطر همين تا?ثيرات است که بسياري از ما به‌دنبال آموزه‌هاي موفقيت از زندگي اين بزرگان هستيم. بياييد در اين مقاله کمي از مايکروسافت و اپل فاصله بگيريم و سري به جان ديويس راکفلر (???? تا ????) بنيانگذار استاندارد اويل (Standard Oil) و يکي از معروف‌ترين تاجران و خيرينِ ايالات متحده، بزنيم. زندگي راکفلر براي کساني که به‌دنبال موفقيت هستند، آموزه‌هاي فراواني دارد.

:
ثروتمندترين افراد جهان چه کساني هستند؟
داستان پر ماجراي زندگي و موفقيت جک ما
بزرگ‌ترين اشتباهات رايج کارآفرينان بزرگ چه بوده است؟
ديويس راکفلر، کارآفريني نيکوکار
بسياري از نويسندگان در جست‌وجوي راز موفقيت‌، شرکت‌هاي اپل و مايکروسافت و ديگر شرکت‌هاي حوزه‌ي فناوري را تجزيه‌وتحليل کرده‌اند. مثلا اگر در وب‌سايت آمازون به‌دنبال کتابي درمورد استيو جابز، اين مدير عامل افسانه‌اي اپل باشيد، بيش از ????? نتيجه خواهيد يافت! اما بعضي اوقات از خواندن نوشته‌هاي تکراري درباره‌ي اين بزرگان خسته مي‌شويم. شايد چنين حسي را درباره‌ي جابز و گيتس و ديگر رهبران صنعت فناوري تجربه کرده باشيد. اما خوشبختانه تاريخ پر از نمونه‌هاي الهام‌بخش است. شما در وب‌سايت چطور نيز مي‌توانيد مقالات زيادي را درمورد بسياري از کارآفرينان موفق همچون ريچارد برانسون، کارلوس اسليم، ايلان ماسک و … پيدا کنيد. در ادامه، درس‌هايي از زندگي راکفلر را با هم مرور مي‌کنيم.
?. وقتي به موفقيت مي‌رسيد، انتظار انتقاد هم داشته باشيد
راکفلر و شرکايش يکي از بزرگ‌ترين شرکت‌ها در تاريخ آمريکا را ايجاد نمودند. استاندارد اويل در اواخر قرن نوزدهم، بيشتر صنعت نفت آمريکا را از آنِ خود کرده بود و کنترل قابل‌توجهي نيز بر خطوط راه‌آهن داشت. منتقدان، طي سال‌ها انتقادات تندوتيزي از روش‌هاي راکفلر کرده و به شخصيت وي حمله کرده‌اند. گرچه برخي از آنها انتقادهاي سازنده و درستي بودند، اما بيشترشان با اغراق‌ بيان مي‌شدند.
شما هم اگر مي‌خواهيد در مسير بزرگان گام برداريد، بايد انتظار انتقادات تندوتيز را نيز در اين مسير داشته باشيد.

________________________________________
: چطور در مواجهه با نظرات مخالف، ذهن آرامي داشته‌ باشيم؟
________________________________________
?. انتظار گمنام بودن طولاني را داشته باشيد
آيا مي‌دانستيد که راکفلر کار خود را به عنوان کارمند آغاز کرد؟ راکفلر در نوجواني در شرکت کوچکي به نام هيوت و تاتل در کليولند کار مي‌کرد. او چندين سال در همانجا کار کرد و صحت صورت‌حساب‌ها را بررسي مي‌کرد، از مشتريان پول دريافت مي‌‌نمود و به رشد آن شرکت کمک مي‌کرد. راکفلر طي اين دوران، باورهايي را در خود شکل داد که بعدها موفقيتش را رقم زدند، او درک عميقي از سود و زيان در کسب‌وکار به دست آورد.
اگر شما هم در گمنامي کار مي‌کنيد، به‌دنبال راه‌هايي باشيد که بتوانيد بيشترين استفاده را از شرايط خود ببريد. انجام چنين کاري چالش‌برانگيز است، اما مثال راکفلر نشان مي‌دهد که غيرممکن نيست.
تبليغات

?. دستاوردهاي خود را جشن بگيريد
آيا مي‌دانستيد که افراد بسيار بلندپرواز و دستاوردگرا، اغلب در بزرگداشت موفقيت‌هاي خود مشکل دارند؟ خيلي‌ها معتقدند اگر مي‌خواهيد به موفقيت دست پيدا کنيد، شايد اختصاص زمان به جشن گرفتن کار درستي نباشد! اما نظر راکفلر در اين مورد چيست؟
راکفلر در روز ?? سپتامبر ????، زماني که اولين حقوقش را گرفت، آن را با نام «روز کار» به‌عنوان آغازي براي مسير طولاني‌ خود به سوي استقلال مالي جشن گرفت. جشن گرفتن يک نقطه‌ي عطف، مثل تاريخ انتشار نخستين کتاب يا گرفتن اولين حقوق، به شما انرژي مي‌دهد و تشويق‌تان مي‌کند تا در مسيري که پيشِ‌رو داريد محکم‌تر قدم برداريد. سپاسگزاري باعث مي‌شود شادي دروني شما بيشتر شود، پس چرا دستاوردهاي خود را جشن نمي‌گيريد؟
________________________________________
: ? عادت کارآفرينان هميشه موفق
________________________________________
?. دارايي‌هايتان را مسئولانه مديريت کنيد

راکفلر به مديريت هزينه‌هاي شخصي خود نيز معروف بود. در زمانه‌اي که ثروتمندان قايق‌هاي تفريحي، واگن‌هاي اختصاصي و لباس‌هاي گران‌قيمت مي‌خريدند، راکفلر از چنان ريخت‌وپاش‌هايي امتناع مي‌کرد. در زمانه‌ي ما چنين رويکردي، بازي دفاعي مالي ناميده مي‌شود و بخش مهمي از دستيابي به موفقيت است. شما هم بايد دارايي‌هاي خود را مديريت کنيد بنابراين بد نيست با شيوه‌هاي مديريت مالي شخصي آشنا شويد.
شايد بتوان گفت که راکفلر يکي از برترين سرمايه‌گذاران بخر و نگه‌دار بود. او طي دهه‌ها، هرگز سهام استاندارد اويل را نفروخت. درعوض، ثروتش با گذشت زمان به‌طور مداوم افزايش مي‌يافت. درمقابل، برادرش ويليام، توجه کمتري به دارايي‌هاي بلندمدت داشت. ران چرنو (Ron Chernow) نويسنده‌ي داستان زندگي راکفلر، در کتابش با عنوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما میتوانید از برچسب ها و ویژگی های HTML هم استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا