دانلود پایان نامه

ز داریم
________________________________________
?. شاو‌آسانا یا حالت جسد

این یکی آسان‌ترین حرکت دنیا است. اگر بخواهم توضیح دهم که برای این حرکت چه کار باید بکنید، باید بگویم که فقط کافی است هیچ کاری نکنید! باید بدن‌تان در یک حالت طبیعی باشد. صاف روی زمین دراز بکشید. کمر و گردن‌تان را راست نگه دارید و پاهایتان را کمی باز کنید. دست‌هایتان باید در دوطرف بدن‌تان و کف آنها به سمت بالا باشد. این حرکت آخرین حلقه‌ی زنجیره‌ی آساناها یا همان حرکات یوگا است. باید حداقل پنج دقیقه در این حالت بمانید تا به آرامش عمیق جسمی و ذهنی برسید.
امیدوارم با انجام این حرکات ساده‌ی یوگا، برای همیشه با گردن‌درد خداحافظی کنید و زندگی آرام و بدون استرسی داشته باشید. تا موقعی که به این هدف برسید، شاد باشید و این حرکات را هم تمرین کنید!
برگرفته از: Artofliving.orgاگر از ?? مدیر در حوزه کسب‌وکار بخواهید بازاریابی را توضیح دهند، مطمئنا با ?? پاسخ متفاوت مواجه خواهید شد. چرا جواب این سوالِ به نظر ساده تا این اندازه متفاوت است؟ شاید به خاطر این که حتی خود بازاریاب‌ها نیز درک درستی از آن ندارند. به نظر می‌رسد مدیران این حوزه هیچ‌وقت سعی نکرده‌اند دید وسیعی در مورد آن به دست بیاورند. با این‌حال باید گفت بازاریابی همواره نقشی کلیدی در کسب‌وکار بازی می‌کند. در اینجا به ? حقیقت بازاریابی که مدیران کسب‌و‌کار باید بدانند، اشاره می‌کنیم.

به اعتقاد پیتر دراکر پدر مدیریت مدرن، با توجه به اینکه هدف کسب‌و‌کار به دست آوردن مشتری است، کارآفرین فقط و فقط دو وظیفه مهم دارد: بازاریابی و نوآوری. بازاریابی تنها عامل شناخته شده در کسب‌و‌کار است.
حالا کسب‌وکار چیست؟ بیل داویدو سرمایه‌گذار و مدیر اجرایی سابق اینتل و نگارنده‌ی یکی از اصلی‌ترین کتاب‌های نوشته شده در حوزه‌ی بازاریابی می‌گوید: «در بازاریابی محصولات کامل تولید و سپس به سمت بازار هدف سوق داده می‌شوند.»
مسئله‌ی جالب اینجاست که داویدو اصول بازاریابی را در مدرسه و دانشگاه نیاموخته است. تحصیلات او در زمینه‌ی مهندسی برق است. استیو جابز هم با مدرک فنی، بازاریابی را با کار در چند شرکت بزرگ و پیشرفته آغاز کرده است. او هم تحصیلات آکادمیک در زمینه‌ی مدیریت MBA ندارد.
در حال حاضر این سوال مطرح است که بازاریاب‌های بزرگ و شناخته شده چگونه اصول اولیه‌ی این کار را فراگرفته‌اند. پاسخ بسیار ساده است: در حین کار.

استارتاپ‌ها یا کسب‌و‌کارهای نوپا شروع خوبی برای کسب تجربه در زمینه‌ی بازاریابی هستند، زیرا این شرکت‌ها همواره در تلاش برای توسعه‌ی محصولات جدید و جذب مشتری‌اند. از سوی دیگر این شرکت‌ها همواره به دنبال پول نقد و قبول مسئولیت‌های بیشتر هستند.
در این مقاله سعی شده تا هفت ویژگی که مدیران بازاریابی بهتر است برای پیشرفت در کار با آنها آشنا باشند، توضیح داده شود.
بازاریابی مانند جنسیت است: هر کسی فکر می‌کند بهترین است

تبلیغات

ظاهرسازی‌های مبهم و گیج‌کننده‌ای در زمینه‌ی بازاریابی وجود دارد، که البته به نظر می‌رسد این مسئله مربوط به تقاضای زیاد و عرضه‌ی ضعیف و آسان بودن تظاهر کردن در این حوزه باشد. دیوید هورنیک در شرکت آگوست کپیتال (August Capital) می‌گوید: «کارآفرینان و افراد ریسک‌پذیر در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری خود را جزء نوابغ می‌دانند و جامعه نیز بر همین باور است.»
او می‌گوید: «دلیلش این است که در این حوزه بیشتر از هر حوزه‌ی دیگری می‌توانیم به صورت متقاعدکننده‌ای تظاهر کنیم». باید بدانید آنها تنها افرادی نیستند که تظاهر می‌کنند.
هنوز هم بُرد با برندهاست
خیلی از افراد بر این باورند که تجارت الکترونیک به همه فرصت برابر می‌دهد و ارائه‌ی یک نام تجاری را بی‌فایده می‌دانند. اما واقعیت چیز دیگری است، در روزهای اوج شرکت AOL، باب پیت‌من گفته بود: «کوکاکولا به خاطر طعم متفاوتش برنده نشده است. مایکروسافت بهترین سیستم عامل نیست. این برندها یا همان نام‌های تجاری هستند که برنده می‌شوند. بِرندهای بزرگی مانند اپل، گوگل، کوکاکولا، IBM و مایکروسافت در واقع آنقدرها هم قدرتمند و بی‌عیب و نقص نیستند.»
بازاریابی یعنی شناخت درست از افراد
بازاریابی یعنی بدانیم مشتری چه می‌خواهد، حتی قبل از اینکه خودش بفهمد. اگر احساس می‌کنید در این زمینه استعدادی دارید، خودتان را باور کنید. اگر گاهی فکر می‌کنید بازارها بسیار بی‌نظم‌تر از آن چیزی است که در تصور شماست، به یاد بیاورید حتی در دنیای تولید برای شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی نیز هر محصولی در نهایت توسط یک فرد در دنیای واقعی خریداری می‌شود.
افراد خلاق چرخ را دوباره اختراع نمی‌کنند
گاهی افراد ایده‌های بزرگی دارند، ایده‌هایی که تا کنون به ذهن هیچکس نرسیده است. اما بازاریاب‌های بزرگ بیشتر خواهان خلاقیت هستند و دوست دارند اختراعات و ابداعات را به ابزارهایی کاربردی برای عموم مردم تبدیل کنند. بازاریاب‌ها ایده‌ها و فکرهای مطرح شده را در مسیری جدید رشد و توسعه می‌دهند.
بازاریابی هسته اصلی کسب‌وکار است. در این مرحله، محصولات توسعه پیدا می‌کنند، تولید می‌شوند، منابع مالی، ارتباطات و فروش محصولات با هم گره می‌خورد. نقش سهامداران بازاریابی در شرکت‌ها بسیار مهم و پررنگ است. در حقیقت هر یک از اعضا در تیم رهبری، مکمل بخش بازاریابی محسوب می‌شود.
بازار یعنی بازی با حاصل جمع صفر
بر خلاف باور امروزی مبنی بر راضی نگه‌داشتن افراد، در کسب‌وکار پیروز شدن اهمیت بیشتری دارد. بازار یعنی انجام یک بازی با حاصل جمع صفر. هر معامله یک خریدار و یک فروشنده دارد. اگر درست عمل کنید خریدار و فروشنده هر دو برنده هستند و سایر فروشنده‌ها‌ی احتمالی در این دنیای رقابتی بازنده‌اند.
برای ایجاد یک تاثیر ویژه به بودجه‌ی زیادی نیاز ندارید
بزرگترین بازاریاب‌ها با اجرا کردن یک روش ارتباطی درست می‌توانند موج باورنکردنی‌ای از هیجان و تقاضا برای یک شرکت یا محصول ایجاد کنند که پیش از این سابقه نداشته‌ است. این کار به بودجه زیادی هم نیازی ندارد. در همین‌ راستا استیو جابز در رازداری و کنترل اطلاعات مبنی بر اینکه افراد چگونه و چه زمانی در خصوص تولیدات اپل آموزش دیده‌اند، بسیار حرفه‌ای عمل می‌کرد.
حقیقت این است که بازاریاب‌های واقعی بسیار اندک و دور از دسترس هستند. سوال مهم این است که به چه کسی می‌توان آنقدر اعتماد داشت که فوت و فن‌های کسب‌وکار خودمان را در اختیارش قرار دهیم؟ این همان چیزی است که شما باید به آن بیندیشید.
برگرفته از: entrepreneur.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی افزایش فروش به روش اساتید هاروارد
فروش خود را در هر شرایطی افزایش دهید

12000توماننه گفتن به شیرینی‌جاتِ وسوسه‌انگیز کار راحتی نیست. خوردن تنقلاتی که مورد علاقه‌مان هستند، سریع‌ترین راه برای کمک به کاهش استرس است. ما هیچ‌وقت دوست نداریم از خوردن غذاهای محبوب‌مان دست بکشیم به همین خاطر لیستی از خوراکی‌های سالم را معرفی خواهیم کرد که بدون ترس از چاقی، در حفظ آرامش روحی به شما کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید بدون افزایش کالریِ دریافتی خود از خوردن غذاها لذت ببرید، این مقاله کمک شایان توجهی به شما خواهد کرد.
?. بلغور جو

بلغور جو یکی از ساده‌ترین غذاها برای وعده‌ی صبحانه است که دارای کالری پایین و فیبر بالا است. این غذا به سرعت آماده می‌شود و به همین دلیل برای افرادی که وقت زیادی برای درست کردن غذا ندارند بسیار مناسب است. برای آب و رنگ دادن به بلغور می‌توانید آن را با میوه‌های دلخواه تزئین کنید. اضافه کردن توت‌فرنگی و یا زغال‌اخته ته‌مزه‌ی شیرین به آن اضافه می‌کند که یک جایگزین سالم برای دونات و کیک‌ دارچینی محسوب می‌شود.
________________________________________
: چطور با تغذیه سالم، استرس را کاهش دهیم؟
________________________________________
?. برگر سالمون

همیشه نَه گفتن به یک برگری که دهان‌‌تان را آب می‌اندازد سخت است. بیشتر ماها هر روز این غذا را می‌خوریم اما بعد از اینکه متوجه اضافه وزن خود می‌شویم احساس پشیمانی می‌کنیم. بنابراین برای همه‌ی شما که عاشق برگر هستید، جایگزین پیشنهادی ما برگر سالمون است. بسیاری از شما که دچار استرس هستید، آسوده خاطر خواهید شد اگر بدانید که سالمون سرشار از اسیدهای چرب اُمگا? است که سلول‌های بدن شما را در برابر التهاب حاصل از استرس مقاوم می‌کند. با اضافه کردن چاشنی‌های مورد علاقه‌تان به این برگر از خوردن یک غذای سالم لذت ببرید.

?. ماست

از صف بستنی بیرون بیایید و در صفی غذایی بایستید که برای سلامتی شما مفید است. ماست را جایگزین بستنی کنید. پژوهشی در دانشگاه UCLA نشان داده زنانی که ماست پروبیوتیک (دارای باکتری‌های فعال و مفید) می‌خورند، فعالیت بخش احساس و استرس در مغزشان کاهش پیدا می‌کند. فراموش نکنید که روی ماست را با میوه‌های خوشمزه تزئین کنید تا به آن مقداری ویتامین و آنتی‌اکسیدان اضافه شود، این کار بر فوائد ماست می‌افزاید.
?. لیموناد مرکبات

تبلیغات

وقتی استرس می‌گیریم، دوست داریم چیزهای شکردار مثل سودا یا سایر نوشیدنی‌های ناسالم بخوریم. خوشبختانه برای این نوشیدنی‌ها هم یک جایگزین سالم وجود دارد و بالاخره می‌توانید از شر سودا خلاص شوید. لیموناد مرکبات سرشار از ویتامین C است که مستقیما عاملی برای کاهش استرس بوده و می تواند فشار خون و سطح کورتیزول را پایین بیاورد. هنگام خرید لیموناد از مغازه بیشتر دقت کنید چون که ممکن است به این لیمونادها شکر فراوان یا سایر ترکیبات ناسالم اضافه شده باشد. بهتر است خودتان آن را تهیه کنید و چند قطره عسل و یا چند شکر‌برگ (stevia) به آن اضافه کنید.
________________________________________
: غذاهایی که فشار خون را پایین می‌آورند
________________________________________
?. پاپ‌کورن

چیپس از آن دسته غذاهایی است که نمی‌توانید در برابر آن جلوی خودتان را بگیرید. تا به حال دقت کرده‌اید که وقتی یک بسته چیپس را باز می‌کنید با خود می‌گویید «فقط یه کم می‌خورم» اما بعد ناخودآگاه متوجه می‌شوید کل بسته‌ی چیپس را خالی کرده‌اید؟ ما دریافته‌ایم که پاپ‌کورن غذای سالمی است. پاپ‌کورن دارای فیبر بالا است و می‌توانید میزان قند خون را کنترل کند. برای مزه‌دار کردن پاپ‌کورن، کمی دارچین که تثبیت‌کنند‌ه‌ی قند خون است روی آن بریزید. این میان‌وعده‌ی سرشار از کربوهیدرات، موتور پیام‌رسان‌های عصبی سروتونین را که تنظیم‌کننده‌ی خلق‌و‌خو هستند روشن می‌کند.
?. پیتزای سبزیجات

اگر به شما می‌گفتیم که دیگر نباید پیتزا بخورید، نسبت به ما چه حسی پیدا می‌کردید؟ اما یک نکته بسیار مهم است: بعضی مخلفات و چاشنی‌ها از بعضی دیگر سالم‌تر هستند و جای تعجب نیست که بیشتر آنها در دسته‌ی سبزیجات قرار دارند. پپرونی را با چیزی سالم‌تر مثل اسفناج یا منداب (arugula) عوض کنید. هر دوی اینها مملو از ویتامین B هستند که به مقابله با افسردگی کمک می‌کنند. برای اینکه بخواهید حال‌و‌حوصله‌ی بهتری هم پیدا کنید، مقداری خلال پوست لیمو روی پیتزا بریزید.
?. شکلات تلخ

هیچ‌کسی نه می‌تواند و نه می‌خواهد دیگری را از خوردن شکلات محروم کند. اما مثل سایر چیزهای زندگی، یقینا در دنیا جایگزین سالم‌تری هم برای شکلات وجود دارد. شکلات معمولی خود را با یک تکه شکلات تلخ جایگزین کنید. با خوردن شکلات تلخ، دوپامین بدن‌تان به شدت افزایش می‌یابد و این همان چیزی است که همه ما خواهان آن هستیم و به‌راستی هر از گاهی به آن نیاز داریم. شکلات تلخ همچنین دارای چیزی به نام پُلی‌فنول کاکائویی است که بیشتر از شیرکاکائو در این شکلات دیده می‌شود و می‌تواند استرس را به ویژه در زنان کاهش دهد. اما مثل هر چیز دیگر، در مصرف آن افراط نکنید.
برگرفته از: lifehack.org

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانشناخت کارآفرینان برتر جهان و داستان موفقیت آنها برای اغلب ما حقیقتا جذاب است. نقش مهم افرادی همچون بیل گیتس و استیو جابز در ساختن جهانی مملو از فناوری که با سرعتی شگفت‌انگیز در حرکت است انکارنشدنی است. ما هر لحظه از روز خود را به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم با محصولات اپل و مایکروسافت می‌گذرانیم، خواه در حیطه‌ی کاری‌مان باشد و خواه در مجموعه سرگرمی‌هایمان قرار گیرد. به‌خاطر همین تا?ثیرات است که بسیاری از ما به‌دنبال آموزه‌های موفقیت از زندگی این بزرگان هستیم. بیایید در این مقاله کمی از مایکروسافت و اپل فاصله بگیریم و سری به جان دیویس راکفلر (???? تا ????) بنیانگذار استاندارد اویل (Standard Oil) و یکی از معروف‌ترین تاجران و خیرینِ ایالات متحده، بزنیم. زندگی راکفلر برای کسانی که به‌دنبال موفقیت هستند، آموزه‌های فراوانی دارد.

:
ثروتمندترین افراد جهان چه کسانی هستند؟
داستان پر ماجرای زندگی و موفقیت جک ما
بزرگ‌ترین اشتباهات رایج کارآفرینان بزرگ چه بوده است؟
دیویس راکفلر، کارآفرینی نیکوکار
بسیاری از نویسندگان در جست‌وجوی راز موفقیت‌، شرکت‌های اپل و مایکروسافت و دیگر شرکت‌های حوزه‌ی فناوری را تجزیه‌وتحلیل کرده‌اند. مثلا اگر در وب‌سایت آمازون به‌دنبال کتابی درمورد استیو جابز، این مدیر عامل افسانه‌ای اپل باشید، بیش از ????? نتیجه خواهید یافت! اما بعضی اوقات از خواندن نوشته‌های تکراری درباره‌ی این بزرگان خسته می‌شویم. شاید چنین حسی را درباره‌ی جابز و گیتس و دیگر رهبران صنعت فناوری تجربه کرده باشید. اما خوشبختانه تاریخ پر از نمونه‌های الهام‌بخش است. شما در وب‌سایت چطور نیز می‌توانید مقالات زیادی را درمورد بسیاری از کارآفرینان موفق همچون ریچارد برانسون، کارلوس اسلیم، ایلان ماسک و … پیدا کنید. در ادامه، درس‌هایی از زندگی راکفلر را با هم مرور می‌کنیم.
?. وقتی به موفقیت می‌رسید، انتظار انتقاد هم داشته باشید
راکفلر و شرکایش یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در تاریخ آمریکا را ایجاد نمودند. استاندارد اویل در اواخر قرن نوزدهم، بیشتر صنعت نفت آمریکا را از آنِ خود کرده بود و کنترل قابل‌توجهی نیز بر خطوط راه‌آهن داشت. منتقدان، طی سال‌ها انتقادات تندوتیزی از روش‌های راکفلر کرده و به شخصیت وی حمله کرده‌اند. گرچه برخی از آنها انتقادهای سازنده و درستی بودند، اما بیشترشان با اغراق‌ بیان می‌شدند.
شما هم اگر می‌خواهید در مسیر بزرگان گام بردارید، باید انتظار انتقادات تندوتیز را نیز در این مسیر داشته باشید.

________________________________________
: چطور در مواجهه با نظرات مخالف، ذهن آرامی داشته‌ باشیم؟
________________________________________
?. انتظار گمنام بودن طولانی را داشته باشید
آیا می‌دانستید که راکفلر کار خود را به عنوان کارمند آغاز کرد؟ راکفلر در نوجوانی در شرکت کوچکی به نام هیوت و تاتل در کلیولند کار می‌کرد. او چندین سال در همانجا کار کرد و صحت صورت‌حساب‌ها را بررسی می‌کرد، از مشتریان پول دریافت می‌‌نمود و به رشد آن شرکت کمک می‌کرد. راکفلر طی این دوران، باورهایی را در خود شکل داد که بعدها موفقیتش را رقم زدند، او درک عمیقی از سود و زیان در کسب‌وکار به دست آورد.
اگر شما هم در گمنامی کار می‌کنید، به‌دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید بیشترین استفاده را از شرایط خود ببرید. انجام چنین کاری چالش‌برانگیز است، اما مثال راکفلر نشان می‌دهد که غیرممکن نیست.
تبلیغات

?. دستاوردهای خود را جشن بگیرید
آیا می‌دانستید که افراد بسیار بلندپرواز و دستاوردگرا، اغلب در بزرگداشت موفقیت‌های خود مشکل دارند؟ خیلی‌ها معتقدند اگر می‌خواهید به موفقیت دست پیدا کنید، شاید اختصاص زمان به جشن گرفتن کار درستی نباشد! اما نظر راکفلر در این مورد چیست؟
راکفلر در روز ?? سپتامبر ????، زمانی که اولین حقوقش را گرفت، آن را با نام «روز کار» به‌عنوان آغازی برای مسیر طولانی‌ خود به سوی استقلال مالی جشن گرفت. جشن گرفتن یک نقطه‌ی عطف، مثل تاریخ انتشار نخستین کتاب یا گرفتن اولین حقوق، به شما انرژی می‌دهد و تشویق‌تان می‌کند تا در مسیری که پیشِ‌رو دارید محکم‌تر قدم بردارید. سپاسگزاری باعث می‌شود شادی درونی شما بیشتر شود، پس چرا دستاوردهای خود را جشن نمی‌گیرید؟
________________________________________
: ? عادت کارآفرینان همیشه موفق
________________________________________
?. دارایی‌هایتان را مسئولانه مدیریت کنید

راکفلر به مدیریت هزینه‌های شخصی خود نیز معروف بود. در زمانه‌ای که ثروتمندان قایق‌های تفریحی، واگن‌های اختصاصی و لباس‌های گران‌قیمت می‌خریدند، راکفلر از چنان ریخت‌وپاش‌هایی امتناع می‌کرد. در زمانه‌ی ما چنین رویکردی، بازی دفاعی مالی نامیده می‌شود و بخش مهمی از دستیابی به موفقیت است. شما هم باید دارایی‌های خود را مدیریت کنید بنابراین بد نیست با شیوه‌های مدیریت مالی شخصی آشنا شوید.
شاید بتوان گفت که راکفلر یکی از برترین سرمایه‌گذاران بخر و نگه‌دار بود. او طی دهه‌ها، هرگز سهام استاندارد اویل را نفروخت. درعوض، ثروتش با گذشت زمان به‌طور مداوم افزایش می‌یافت. درمقابل، برادرش ویلیام، توجه کمتری به دارایی‌های بلندمدت داشت. ران چرنو (Ron Chernow) نویسنده‌ی داستان زندگی راکفلر، در کتابش با عنوان