دانلود پایان نامه

سرمایه‌ی قابل‌توجهی است و همانطور که می‌دانید موفقیت در هر کاری به دانش و تجربه‌ی شما در آن رشته بستگی دارد. نداشتن تجربه و شناخت از شیوه‌ی کار، گاهی باعث می‌شود افراد بر روی یک شیوه‌ی خاص تعصبِ بی‌جا داشته باشند که گاهی همین جانبداری یک‌سویه، موجب از بین رفتن فرصت‌های بالقوه می‌شود.
دلایلی که در ادامه به آنها اشاره شده است، نشان می‌دهد چرا خرید تجارت آنلاینی که از از قبل موجود است، تصمیم بهتری است:
کسب‌وکاری که از قبل راه‌اندازی شده و به سوددهی رسیده است، در واقع امتحان خود را پس داده و مجبور نیستید زمانی را برای تست‌ کردن، تجربه‌ کردن و پیدا کردن راه‌تان به سوی سودآوری صرف کنید.
وقتی به عنوان یک فرد جدید وارد کار می‌شوید، بهتر می‌توانید اشتباهات مدیر قبلی را متوجه شوید و با روش‌های خاص خود، به‌دنبال رفع اشکالات و خطاهای فعلی می‌روید.
می‌توانید دانش و تجربه‌ی کافی برای ادامه‌ی کار را از همین کسب‌و‌کار فعلی به دست بیاورید.
سطح تجارت متناسب با میزان دارایی شما تعریف می‌شود.
و در پایان
در این مقاله سعی کردیم دلایلی را با شما در میان بگذاریم که نشان می‌دهد کسب‌و‌کار آنلاین، سرمایه‌گذاری مطمئنی است.
هر کارآفرین و سرمایه‌گذار در ابتدا باید در ابتدا بررسی کند که چقدر زمان دارد و سرمایه‌ای که می‌تواند برای این کار در نظر بگیرد، چقدر است.
همانطور که پیش از این نیز گفته شد، انطباق‌پذیری و انعطاف‌ در کسب‌و‌کارهای آنلاین بسیار بالاست. خرید کسب‌وکار آنلاینی که از قبل وجود داشته است، مزایای زیادی دارد و از طرف‌ دیگر این شیوه از تجارت، به شما امکان می‌دهد از منابع موجود بهترین نتیجه را کسب کنید.
برگرفته از: entrepreneur.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی تدوین طرح کسب‌ و کار به روش اساتید هاروارد
ایده خود را به پول تبدیل کنید

8000توماناز میان هزاران متخصصی که درطول ?? سال گذشته با آنها کار کرده‌ام یا در‌موردشان شنیده‌ام، تعداد زیادی از آنها برای بالا رفتن از نردبان ترقی، به کمک احتیاج دارند. آنها می‌خواهند ترفیع شغلی بگیرند، شناخته شوند و به‌خاطر عملکرد خوب‌ و مشارکت‌های مفیدشان مورد تجلیل قرار بگیرند. علاوه بر این، بسیاری از آنها خواهان رهبری بیشتر و افزایش مسئولیت‌هایشان هستند. هنگامی که آنها مسیر و گام‌هایی را که برای ارتقای شغلی طی کرده‌اند، برایم بازگو می‌کنند، من متوجه ? اشتباه و نقطه‌‌ی کور می‌شوم که مانع رسیدن آنها به اهداف‌شان می‌شود.

________________________________________
: چطور در کمتر از یک سال ارتقای شغلی پیدا کنیم؟
________________________________________
?. آنها در حالی تقاضای ارتقای شغلی می‌کنند که هیچ کار قابل توجهی در راستای آن انجام نداده‌اند
بسیاری از افراد حرفه‌ای اعتقاد دارند که برای پذیرش مسئولیت‌های سنگین‌تر آماده هستند، ولی توانایی این کار را از خود نشان نداده‌اند. آنها هیچ کار خاصی انجام نداده‌اند که طی آن نیاز باشد تا قابلیت‌ها و پتانسیل‌های شغلی خود را رشد و ارتقا بدهند، به رهبران بهتری تبدیل شوند یا اینکه از مهارت‌‌ها، بینش و استعداد‌های منحصربه‌فرد خود، به‌شکل تازه‌ای استفاده کنند. آنها کاری انجام نداده‌اند که تحولی عظیم در شرکت به‌ وجود آورده باشد. بله، تنها کار خودشان را انجام داده‌اند، خوب هم انجام داده‌اند، ولی هیچ‌وقت کاری فراتر از آن انجام نداده‌اند. اینکه وظایف فعلی خود را به‌خوبی انجام می‌دهیم، به این معنی نیست که آماده‌ی پذیرش مسئولیت‌های بیشتری هستیم. بنابراین در این حالت تقاضای آنها برای ارتقای شغلی، پیش از موعد است.
________________________________________
: چطور نشان دهیم شایسته‌ ترفیع گرفتن هستیم؟
________________________________________
?. آنها شبکه‌ی قابل اطمینانی از مربیان، حامیان مالی و سفیران را در پیرامون خود نساخته‌اند
یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت ما، کمک گرفتن از دیگران است. ما نمی‌توانیم بدون حمایت و پشتیبانی دیگران به رؤیاهای بزرگ خود دست پیدا کنیم. برای آنکه به‌ عنوان یک کارمند برجسته شناخته شویم و بتوانیم به مراحل بالا‌تر برسیم، تلاش انفرادی کافی نیست. ما به کمک همکاران، دوستان، مدیران و رهبران ارشد خود نیاز داریم تا بتوانیم به ارتقای شغلی دست پیدا کنیم. اگر ما خود را تنها و در خلا? قرار بدهیم، یا با دیگران از در دشمنی وارد شویم، قادر به پیشرفت نخواهیم بود.

________________________________________
: چند گام ساده برای شبکه سازی و افزایش فروش
________________________________________
?. آنها درباره‌ی جو و محیط سازمان‌شان شناخت کافی ندارند

یکی از اشتباهات متداول افرادی که نمی‌توانند از نردبان ترقی بالا بروند این است که کار خود را به‌صورت مستقل ارزیابی می‌کنند، بدون آنکه واقعا بدانند، سازمانی که برای آن کار می‌کنند چه سازو‌کاری دارد و از چه سیستمی برای ارزیابی میزان اهمیت و مشارکت کارکنانش‌ استفاده می‌کند.
تبلیغات

این سؤالات را از خودتان بپرسید:
آیا می‌دانید که شرکت شما چه چیزی را به‌ عنوان مشاکت فعال و مؤثر تلقی می‌کند؟ اینکه دقیقا کدام ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی‌ برای گام برداشتن به‌ سوی مرحله‌ی بعدی موردنیاز است؟
آیا شما از مهم‌ترین اهداف و مأموریت‌های همکار خود پشتیبانی می‌کنید یا به‌کلی از آنها بی‌خبر هستید؟
آیا دستاوردهایی فراتر از وظایف معمول خود داشته‌اید؟ آیا توانسته‌اید تا تفاوتی مؤثر ایجاد کنید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، بگویید چگونه؟
آیا نشان داده‌اید که می‌توانید موقعیت‌هایی را فراتر از آنچه که اکنون در دست دارید، مدیریت و رهبری کنید؟
آیا می‌دانید رئیس و مدیران ارشد شما چه چیزی را لازمه‌ی موفقیت و رشد سازمان می‌دانند و آیا شما از این برنامه‌ها به‌گونه‌ی قابل توجهی حمایت می‌کنید؟
در آخر، آیا برای اینکه بفهمید دیگران درمورد عملکرد و مشارکت شما چه نظری دارند و آیا تمایلی برای همکاری با شما دارند، یک ارزیابی ??? درجه انجام داده‌اید؟
?. آنها هرگز به مصاحبه‌های کاری خارج از شرکت خود نرفته‌اند

یکی از بدترین اشتباهاتی که می‌توانید مرتکب شوید این است که بدون آنکه هرگز مصاحبه‌ای با افراد خارج از محل کار خود داشته باشید یا شبکه و ارتباط معناداری با آنها ایجاد کرده باشید، به‌مدت ? تا ?? سال در یک شغل بمانید. من هر هفته این اشتباه را درمورد دوستانی که با آنها کار کرده‌ام می‌بینم. آنها خود را از زمینه‌ی کاری، صنعت و همکاران‌شان در خارج از شرکت ایزوله و مجزا نگه داشته‌اند و به همین دلیل از نظر شغلی متضرر شده‌اند. مسئله معمولا اینجاست که اگر بحث اخراج و از دست دادن شغل به‌ وجود بیاید، معمولا این دوستان خود را کاملا تنها و جداافتاده حس می‌کنند و نمی‌دانند که باید از کجا شروع کنند، چگونه یک پروفایل لینکدین ایجاد کنند، به مصاحبه‌های کاری بروند و شغل جدیدی پیدا کنند که آنها را راضی کند.
هیچ چیز بیشتر از داشتن مصاحبه‌ای با شخصی به‌غیر از کارفرمایتان و درک جایگاه‌تان در بازار کار، به شما قدرت نمی‌دهد و باعث تقویت اعتمادبه‌نفس شما نمی‌شود. هر فرد متخصص و حرفه‌ای، صرف‌نظر از اینکه چقدر از شغلش رضایت دارد، باید به‌صورت منظم (هر ? تا ? ماه) در خارج از سازمان خود مورد مصاحبه قرار بگیرد. ولی تنها به این بسنده نکنید که رزومه‌ی قابل قبولی از خود ارائه بدهید، بلکه تحقیق جامعی انجام بدهید تا بفهمید که از دنبال‌ کردن چه اهدافی لذت می‌برید و چه مزایایی از یاد گرفتن آنها نصیب‌تان می‌شود.
همچنین داشتن مصاحبه‌ی‌های شغلی منظم در خارج از شرکت، می‌تواند به شما کمک کند تا با تغییرات صنعت شغلی خود آشنا شوید، فرصت‌های جدید بالقوه‌ای را شناسایی کنید که برای‌تان هیجان‌انگیز خواهند بود، با افراد جدیدی آشنا شوید که بعدا می‌توانند در انتقال و جابه‌جایی کار به شما کمک کنند و همچنین دیدگاه شفاف‌تری درمورد ارزش خود در بازار کار به‌دست آورید. ما باید در تمام طول دوره‌ی کاری خود با دیگران ارتباط برقرار کنیم، پل درست کنیم، معاشرت کنیم و از هر طریقی که می‌شناسیم خود را به بازار معرفی کنیم.
________________________________________
: ?? راه برای اینکه در محل کار به شما احترام بگذارند
________________________________________
چند توصیه
اخیرا یک رسانه‌ی مطرح از من پرسید که ? توصیه‌ی مهم من به زنان ?? تا ?? ساله‌ای که به‌ دنبال گرفتن ترفیع هستند، چیست؟ موارد زیر مهم‌ترین توصیه‌های من هم به زنان و هم به مردان است:
?. منتظر نباشید تا فرصت رهبری خودبه‌خود به سراغ‌تان بیاید

بروید و به دستش بیاورید. سه حوزه‌ی اصلی را که به‌شدت به نتیجه‌ی آنها اهمیت می‌دهید و سازمان شما نیز روی آن کار می‌کند، شناسایی کنید و داوطلبانه حمایت خود را از آنها اعلام کنید: رهبری یک پروژه را به‌دست بگیرید، مسئولیت برگزاری یک کمیته را بپذیرید،‌ نظارت یک حرکت جدید را برعهده بگیرید. بروید و آنچه را که می‌خواهید، به چنگ بیاورید. به این ترتیب شما بیشتر درمعرض دید قرار می‌گیرید و به میزان بیشتری توانا، داری اعتماد‌به‌نفس و آماده برای دستیابی به مرحله‌ی بعدی شغل خود به‌نظر می‌رسید، چرا که توانسته‌اید تا به سطح بالاتری از مشارکت دست پیدا کنید.
?. ?? مورد از بهترین ویژگی‌های خود را ضمیمه‌ی تقاضایتان کنید

باید بدانید که ترفیع از آسمان به دامن شما نمی‌افتد. اگر می‌خواهید ترفیع بگیرید، باید پرونده‌‌ای منسجم، معتبر، طبقه‌‌بندی‌شده و غیرقابل‌ انکار برای خودتان درست کنید که نشان بدهد شما لیاقت ارتقای شغلی را دارید. همین آخر هفته، در جایی آرام بنشینید (جایی که هیچ چیز حواس شما را پرت نکند و همه‌ی وسایل الکترونیکی خود را نیز خاموش کنید) و ?? مورد از نقاط قوت خود را در کار یادداشت کنید. این ?? مورد می‌توانند شامل تمام کارهایی باشند که تأثیر زیادی روی کار و همچنین شرکت شما گذاشته‌اند؛ از جمله کلیه‌ی موفقیت‌ها، دستاوردها و همچنین اموری که انجام آنها را میسر کردید و راه را برای انجام‌شان باز کردید.
برای تأکید بیشتر روی اطلاعاتی که وارد می‌کنید، از هر تعداد معیاری که می‌توانید استفاده کنید: تعداد مشتری‌های جدیدی که جذب کردید و ارزش پولی هریک از این مشتری‌ها، درصد عایدی شرکت که شما در ایجاد آن نقش داشته‌اید، کسب‌و‌کارهای کسادی که شما بار دیگر به آنها رونق بخشیدید، تأثیری که شما درکل روی صنعت داشته‌اید، فرایندهایی که ساده کردید و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شدید، پروتکلی که تصویب کردید و باعث ایجاد تحول در نحوه‌ی عملکرد بخش شما شد و غیره. با هشیاری تمام دستاوردها، مهارت‌ها و استعدادهای خود را شناسایی کنید و برای خود پرونده‌ای قوی و همراه با مستندات، داده‌ها و معیارها تشکیل بدهید.
?. برای خود حامیان بانفوذی دست‌وپا کنید که حتی زمانی‌هایی که شما حضور ندارید به شما کمک می‌کنند
تحقیقات نشان می‌دهند که آقایان به‌صورت ذاتی تمایل دارند که برای خود حامیانی از رده‌های بالا و دارای قدت نفوذ زیاد پیدا کنند تا روند پیشرفت‌شان را سرعت ببخشند. درحالی‌ که خانم‌ها بیش‌ از هر زمانی می‌دانند که برخورداری از دانش و تجربه‌ی یک مربی کار درست حائز اهمیت است، اما چیزی که هنوز در این میان کم است، برخورداری از یک حامی درست‌وحسابی است؛ رهبران عالی‌رتبه و قدرتمندی که حتی در زمان عدم حضور شما نیز از شما پشتیبانی می‌کنند. از همین حالا تمرکز خود را روی ایجاد رابطه با چند حامی قدرتمند که شاهد توانایی‌هایتان بوده‌اند و از اینکه سخنگوی شما باشند هیجان‌زده‌اند، معطوف کنید. آنها درها را باز می‌کنند و شما را به افرادی معرفی می‌کنند که برای رفتن به مرحله‌ی بعد به آنها نیاز دارید.
یک سؤال دیگر که به‌کَرات از من پرسیده می‌شود این است:
اگر من یک بار فرصت خود را برای گرفتن ترفیع از دست بدهم، چقدر باید صبر کنم تا دوباره اقدام کنم؟ و کی باید تسلیم شوم و دنبال شغل دیگری بگردم؟
پاسخ این پرسش کاملا به این بستگی دارد که شما چقدر آماده‌ی پیشرفت هستید؟ اگر شما کارهایی را که در بالا پیشنهاد شده است انجام داده‌اید، می‌توانید با انجام کارهای زیر آماده‌ی پیشرفت باشید:
توانایی رهبری خود را به‌غیر از رئیس و همکاران‌تان، به افراد دیگر نیز نشان بدهید.
حامیان قدرتمندی برای خود پیدا کنید که به قابلیت رهبری و توانایی‌های شما گواهی می‌دهند.
به‌ دنبال دستیابی به پیشرفت‌ها و موفقیت‌هایی در شرکت یا حوزه‌ی کاری‌تان باشید که به سازمان نشان بدهد که ترقی شما به نفع آنها خواهد بود.
اگر این کارها را انجام داده‌اید و همچنین یک پرونده‌ی قوی، واضح و مطمئن درمورد ترفیع خود تشکیل دادید و ترفیع نگرفتید، باید بخواهید تا به‌صورت شفاف به شما توضیح بدهند که دلیلش چیست. اگر دلیل خاصی وجود ندارد، یا دلایلی که می‌آورند برای شما قابل قبول نیست، یا مدیر شما علاقه‌ای به درنظر گرفتن یک برنامه‌ی پیشبردی به همراه شما ندارد، بنابراین دیگر وقت آن رسیده است که به‌ دنبال مشاغل دیگری بگردید. اگر رئیس شما نمی‌تواند به‌صورت واضح و مشخص به شما نشان بدهد که برای رسیدن به مراحل بالاتر باید چه مسیری را بپیمایید، این نشانه‌ی آن است که شما باید ترقی و فرصت‌های خود را در جای دیگری جست‌وجو کنید.
برگرفته از: forbes

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شغلی که زندگیست
شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، آن‌وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی

20000تومان«هفت عاملِ مرگ زودهنگام»، عنوان مقاله‌ای در مجله‌ی The Week است. در این مقاله نتایج جالب یک پژوهش علمی به چاپ رسیده و در آن هفت عامل مرگ‌ زودرس بررسی شده است. در این مقاله آمده است: «مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا، خوانندگان پاپ، فوتبالیست‌ها و زوج‌هایی که علی‌رغم ازدواج ناموفق باز هم به زندگی زناشویی خود ادامه می‌دهند، در زمره‌ی کسانی هستند که با مرگ زودرس جان خود را از دست خواهند داد.» دکتر ژوزف مِرکولا (Dr. Joseph Mercola) با استناد به این مقاله، چهار عاملی را معرفی می‌کند که جامع‌تر و فراگیرتر هستند و از تاثیر آنها در طول عمر و وقوع مرگ زودرس می‌گوید.

چهار عامل مرگ زودرس
?. مصرف زیاد قند
?. شیرین‌کننده‌های مصنوعی
?. چربی ترانس
?. کمبود ویتامین D
مصرف قند، طول عمر را کاهش می‌دهد

رژیم غذایی حاوی قند زیاد (مانند فروکتوز فرآوری شده و دانه‌های غلات) مشکلات زیادی مانند چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی ایجاد می‌کند. این بیماری‌ها خود دلیلی برای کاهش عمر هستند.
چرا همیشه غذاهای فرآوری شده، متهمان ردیف اول هستند؟ چون قندی که در ??? این مواد وجود دارد، تحت عناوین مختلف و با ?? نام متفاوت به آن افزوده می‌شود و در واقع با این شیوه، مصرف‌کننده از میزان قندی که مصرف می‌کند، مطلع نمی‌شود.
در بخشی از مقاله‌ی مجله‌ی The Week آمده است:

«??? از میانگین کالری مصرفیِ مردم آمریکا از طریق قند دریافت می‌شود. سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند این میزان به کمتر از ? درصد، چیزی حدود ?? گرم یا ? قاشق چای‌خوری، در روز کاهش یابد. این مقدار کمتر از قندی است که در یک قوطی نوشابه وجود دارد.
در شکر سفید و قهوه‌ای، عسل، شربت افرا و افزودنی‌های مانند شربت ذرت، «قند افزودنی» وجود دارد. راشل جانسون (Rachel Johnson) از انجمن قلب آمریکا در این باره می‌گوید: “قندی که به موادغذایی افزوده می‌شود عامل اصلی بیماری‌ها است.” قند یکی از عوامل ایجادکننده‌ی چاقی است و تاثیر مستقیمی بر طول عمر دارد. از هر ? مورد مرگ در ایالات متحده آمریکا، یک مورد آن بر اثر چاقی است.»
پروفسور سینتیا کنیون (Cynthia Kenyon)، که به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان شایسته‌ی دریافت جایزه نوبل در زمینه‌ی تحقیقات مرتبط با طول عمر است، با انجام پژوهش‌های بسیار، به این نتیجه رسید که مصرف کربوهیدرات‌های غیرگیاهی اثر مستقیمی بر روی ژن‌های جوانی و طول عمر دارد. پروفسور کنیون، با حذف کربوهیدرات‌های غیرگیاهی در آزمایشات خود، مشاهده کرد طول عمر کرم‌های حلقوی سی-الگانس (c-elegans)، شش برابر شد و از همه جالب‌تر اینکه این کرم‌ها سلامت و نیروی جوانی خود را تا دقایق پایانی حیات خود حفظ کردند. یافته‌های این دانشمند به دفعات در آزمایشگاه‌های سراسر جهان بر روی موش‌های مختلف و میمون‌ها مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج این آزمایشات موفقیت‌آمیز بود. چون انسان نیز ژن‌هایی مشابه ژن‌های این حیوانات دارد پس در آزمایش بر روی انسان، بروز این نتایج دور از ذهن نیست.
تبلیغات

________________________________________
: ?? نکته علمی در مورد سلامتی
________________________________________
مقاومت به انسولین باعث بیماری‌های مزمن می‌شود
حجم زیاد قند تصفیه‌شده، فروکتوز فرآوری شده و دانه‌های غلات، موجب مقاومت به انسولین می‌شود و همین مقاومت به انسولین عامل بیماری‌زایی غذاهای فرآوری‌شده است. انسولین به روند پیری سرعت می‌بخشد. بسیاری از فرآیندهای بدن که در افزایش طول عمر نقش دارند تحت‌ تاثیر انسولین هستند. این ماده بسیاری از هورمون‌های بدن را تغییر می‌دهد، سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک می‌کند و باعث انقباض عروق می‌شود. به عقیده‌ی دکتر رابرت لوستیگ (Robert Lustig) امروزه، مقاومت به انسولین علت بسیاری از بیماری‌های مزمن است. به‌ طور کلی،