مقالات

این، برای، یا، یک، ??

دانلود پایان نامه

تکراری و مشابه چیزهای دیگری باشد که مدام به‌گوش همه می‌رسد، نباید انتظار داشته باشید که مخاطب، جذب شما شود. نمونه‌ی بارز شعارها و حرف‌های کلیشه‌ای، همین شعارهای اعصاب‌خردکن تبلیغاتی است.
?. اهل بازی با کلمات و درازگویی هستید؟
مطمئنا جزئیات و بسترسازی برای صحبت‌کردن مفید است، اما اگر مدام اسیر واژه‌ها شوید و سعی کنید با درازگویی و کلمات عجیب‌وغریب حرف بزنید، مخاطب از شما دل‌زده می‌شود. واقعیت این است که همه، طرف‌دار شفافیت‌اند. پس اگر احساس کردید در دام چنین نوعی از حرف‌زدن اسیر شده‌اید، سریعا به‌حال خودتان فکری بکنید.
?. زیاده‌ازحد کم‌گوی و گزیده‌گوی هستید؟
نه مثل مورد قبل، به آن شوریِ شور رفتار کنید و نه به بی‌نمکی این موردی که برای‌تان شرح می‌دهیم: یادتان باشد پرهیز از اطناب در سخن‌گفتن به این معنی نیست که باید آن‌قدر مختصر و مفید حرف بزنید که در مواجهه با کارمندان، مدیران ارشد، مدیران استخدامی و… معنای کلام‌تان از دست برود. در ارتباط با این افراد باید از جملاتی کامل و همین‌طور سلام و تعارف درست‌وحسابی استفاده کنید.
?. آیا به شکل و فُرمت نهایی توجه دارید؟
اگر به‌دنبال ایجاد پیامی جامع هستید و می‌خواهید آن را منعطف و قابل‌فهم کنید، باید از نشانه‌گذاری‌ها و بخش‌بندی‌های مناسب در نوشته‌ی خود استفاده کنید. پاراگراف‌ها و بخش‌بندی‌های مشخص باعث می‌شوند مخاطب راحت‌تر بخش‌های موردنیاز و مرتبط با خود را پیدا کند. یکی از راه‌های شفاف‌سازیِ شکل و حالت کلی نوشته، این است که از شماره‌گذاری برای بخش‌های مختلف استفاده کنید، مانند همین نوشته که با شماره‌گذاری، بخش‌ها را از هم تفکیک کرده است. نگاه‌کردن به مقالات و نوشته‌های گوناگون در وب‌سایت‌های دیگر و وبلاگ‌ها می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.
??. بازخوانی را فراموش می‌کنید؟

اگر وقت زیادی را صرف نوشتن مطلبی کرده باشید، احتمالا بازخوانی آن برای‌تان کمی دشوار است و حتی گاهی عذاب‌آور. اما با همه‌ی سختی موجود در این کار، باز هم نوشته‌‌تان را بازخوانی کنید. بگذارید ?? ساعت از نوشتن آن بگذرد و سپس دوباره به‌سراغ آن بروید و شروع به خواندن و اصلاح مجدد کنید. اگر این‌همه زمان در احتیار ندارید، حداقل بعد از ?? دقیقه از نوشتن مطلب، بازخوانی را شروع کنید.
??. بازخوردها و واکنش‌ها را بررسی می‌کنید؟
بعد از اینکه چیزی نوشتید، بهتر است از افرادی که قبول‌شان دارید، بخواهید نوشته‌تان را مطالعه کنند و بازخوردهای خود را با شما به‌اشتراک بگذارند. این کار به بهبود نوشتن شما و انتقال بهتر پیام‌تان کمک شایانی می‌کند.
??. رُک‌وراست هستید؟
اگر درمورد موضوعی صحبت می‌کنید که کمی چالش‌‌زا و بحث‌برانگیز است، بهتر است رُک‌و‌پوست‌کنده حرف بزنید. حاشیه نروید و مخاطب را بیهوده به‌دنبال خود نکِشید. یادتان باشد که دیگران نمی‌توانند حدس بزنند که در سر مبارک چه می‌گذرد. پس شفافیت به‌خرج بدهید و ضمن رعایت ادب، واضح حرف بزنید.
??. کانال‌های ارتباطیِ مناسب کدام‌اند؟
برای انتقال پیامی که در ذهن دارید، از کدام‌یک از رسانه‌های موجود بهره می‌برید؟ توییتر، ایمیل، تماس تلفنی، وبلاگ یا…؟ انتخاب این گزینه‌ها وابسته به مخاطب شماست. معمولا برای انتقال پیام‌های سخت بهتر است از تماس تلفنی یا ملاقات رودررو استفاده کنید. شاید این روش‌ها بهتر از ایمیل و… کارتان را راه بیندازند.
??. سبک و سیاق‌تان را تغییر می‌دهید؟
لحن، زبان و سبک و سیاق شما در ارتباطات مختلف متفاوت است. قطعا نمی‌توانید همان‌طور که در توییتر صحبت می‌کنید یا با همکارتان حرف می‌زنید، با مدیرعامل هم رو‌به‌رو شوید. اگر نمی‌دانید که نوع صحبت‌کردن شما در موقعیت‌های مختلف مناسب است یا خیر، از دوست و همکاری معتمد بخواهید که به شما کمک کند.
??. مخاطب خود را می‌شناسید؟
بدون اینکه بدانید با چه کسی طرف هستید، نمی‌توانید با او ارتباط برقرار کنید و حرف بزنید. پس لازم است ابتدا مخاطب خود را شناسایی کنید و بعد ارتباط برقرار کنید.
??. به دل‌مشغولی‌های مخاطب خود توجه دارید؟
ابزارها و امکاناتی مانند گوگل آلِرت (google alerts) به شما کمک می‌کنند درباره‌ی دل‌مشغولی‌های افرادی که با آنها در ارتباط هستید، بهتر و بیشتر بدانید. مثلا اگر مشتری شما به‌دنبال راه‌هایی برای افزایش بهره‌وری است، می‌توانید برای او مقالات و محتوایی در این زمینه ارسال کنید یا در دیدار بعدی‌تان درباره‌ی این موضوع با او صحبت کنید.
??. مدیریت ارتباطات بلدید؟

وقتی با فرد تازه‌‌ای آشنا می‌شوید، لزومی ندارد او را به شام یا مهمانی دعوت کنید و سریعا با او گرم بگیرید. اجازه بدهید کمی از آشنایی‌تان بگذرد و سپس ارتباطات را گسترش بدهید. مدیریت ارتباطات فقط به روابط دونفره محدود نیست. حتی در شبکه‌های اجتماعی‌تان یا فضای مجازی و… نیز ارسال درست مطالب و محتوا نشان می‌دهد که مدیریت روابط را بلدید.
برگرفته از: themuse

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع جذابیت و کاریزما
کاریزما همان رایحه‌ی روح است

6000تومان«کارآفرین بودن، مثل این است که شیشه بجَوی یا مثل اینکه به قعر یک پرتگاه خیره شوی.»
این جمله از «ایلان ماسک»، مؤسس شرکت «اسپیس-اکس» و «تسلا»، طرز فکری را توصیف می‌کند که بسیاری از کارآفرینان آن را تأیید می‌کنند، چرا که برای اداره‌ی یک استارتاپ، هر روز فشار زیادی را تحمل می‌کنند. مانند ماسک، کارآفرینان هر روز با فراز و نشیب‌های بزرگی روبه‌رو می‌شوند، گاهی اوقات در بزنگاهِ خطر، انرژی داشتن برای مقابله با این چالش‌ها جزء اساسی موفقیت است. در این مقاله با ?? عادت عجیبی که انرژی شما را بیش از قهوه تقویت کرده و در این راه کمک‌تان می‌کند، آشنا می‌شوید.
همه‌ی ما خستگی مفرط را تجربه کرده‌ایم. به طور مثال، روز یا شبی را به یاد می‌آوریم که به حدی خسته‌ بوده‌ایم که حتی فیلمی جدید در سینما، حراجی کیف و کفش یا دورهمی‌ای دوستانه هم نمی‌توانست سر حال‌مان بیاورد. اما مسئله‌ای که تشخیصش چندان آسان نیست، اُفت انرژی در طول روز است. در چنین مواردی، لزوما علائم خستگی مفرط را احساس نمی‌کنیم. بلکه چیزی که حس می‌کنیم، نداشتن حوصله‌ی کافی برای انجام کارهایی است که دوست داریم. حتی تمرکز روی کارهای روزمره و وظایف شغلی‌مان نیز دشوار به نظر می‌رسد، صبر و حوصله‌مان کاهش پیدا می‌کند و خشم و عصبانیت‌مان افزایش می‌یابد، تا حدی که مواجهه با چالش‌های همیشگی نیز، غیرممکن به نظر می‌آید. اگر چنین موقعیتی برای شما نیز، به ویژه به عنوان یک کارآفرین، پیش آمده است، این مطلب را دنبال کنید. برای آگاهی از راه‌های منحصر‌به‌فرد و سالمی که بتوانند به طور دائم و سریع، انرژیِ روزانه را تقویت ‌کنند، مصاحبه‌هایی با کارآفرینان جوانِ برتر و بلندپروازی انجام شده است که توسط سایت «ایمپکت شوکیس» (Empact Showcase) مورد تقدیر قرار گرفته‌اند و شب‌وروز بدون خستگی، کار می‌کنند تا رؤیاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند. گفت‌وگوهایی که پاسخ‌هایشان باعث شگفتی‌تان می‌شود و اگر در مورد شما نیز جواب می‌دهند، می‌توانید آنها را در زندگی‌تان به کار ببرید.
?. بالا و پایین بپرید

به عنوان یک فیزیوتراپ، برنامه‌ی روزانه‌ی من شامل بالا و پایین پریدن‌های هر روزه‌ است که فواید بسیاری مانند افزایش شفافیت ذهنی و فعال‌سازی سیستم لنفاوی بدن به منظور دفع سموم دارد. من هر روز صبح، ?? دقیقه بالا و پایین می‌پرم و از این زمان، برای تولید انرژی مثبت برای همه‌ی روزم استفاده می‌کنم. به این صورت که جمله‌هایی مانند «من قوی‌ام!»، «من خوشبختم!»، «من موفقم!» و «من سالمم!» را فریاد می‌زنم.
کارآفرینان موفقی مانند آنتونی رابینز، بالا و پایین پریدن را، برای بهبود وضع مزاجی و افزایش سطح هورمون اندورفین در بدن، در زندگی روزمره‌شان به کار می‌برند. بالا و پایین پریدن، برای سلامت قلب و عروق نیز یک راه ایمن و کم‌خطر است که همان میزان کالری را می‌سوزاند که در دویدن روی تردمیل مصرف می‌شود.

(عادت محبوب اروم تهیر (Irum Tahir) کارآفرین و فیزیوتراپ)
________________________________________
: بهترین نوع ورزش برای مغز چیست؟
________________________________________
?. عملی خیرخواهانه‌ انجام دهید

تبلیغات

کمک به دیگران به من انرژی می‌دهد و من راهی بی‌نظیر برای انجام آن در بازه‌های پانزده دقیقه‌‌ای در بعدازظهرها پیدا کرده‌ام. من زمانی را برای دل‌مشغولی‌های غیرکاری کنار می‌گذارم. این شامل هر چیزی مانند انجام کاری کوچک، درست کردن قهوه‌ی عصرگاهی یا پاسخ دادن به ایمیلی از طرف یک دوست می‌شود. در طول این زمان، دری را برای شخصی باز می‌کنم، در فروشگاه خریدهای کسی را برایش حمل می‌کنم یا حتی از یکی از دوستانم می‌پرسم که کمکی نیاز دارد یا نه؟ و به این شکل به دیگران کمک می‌کنم. همیشه بعد از کمک به دیگران، نوعی رضایت فوری احساس می‌کنم و بنا به قاعده‌ی جهانی کارما (karma)، این کارهای کوچک همیشه در آینده به نفع خودم تمام خواهد شد.
(عادت محبوب کیم کاپ (Kim Kaupe) مؤسس شرکت ZinePak)
?. مدیتیشن کنید

یکی از عادات صبحگاهی من، ?? دقیقه مدیتیشن است. زمان و مکان ایده‌آل برای مدیتیشن صبح‌های زود و پیش از روشن کردن هر گونه وسیله‌ی الکترونیکی است. منظم و مشابه نگاه داشتن زمان و مکان تمرین تا حد امکان، بسیار مهم است. برای اینکه تمرینات اثر کنند، بهتر است با ? دقیقه تمرین آغاز کنید. برای این کار، روش‌های مختلفی وجود دارند، اما از هر روشی که استفاده می‌کنید، مهم این است که هر روز تمرین کنید و زمان آن را تا حداقل ?? دقیقه افزایش دهید. در کمتر از ?? دقیقه، مغز به اندازه‌ی کافی بازسازی نمی‌شود تا فواید قابل‌توجهی مانند کاهش اضطراب، کاهش نیاز به خواب، تمرکز و توجه بهتر در محل کار را به‌دست آورید. من به مبتدیان، استفاده از اپلیکیشن‌های مدیتیشن را پیشنهاد می‌کنم زیرا خودم از «هداسپیس» استفاده می‌کنم.
(عادت محبوب گیلوم گاترو (Guillaume Gauthereau) مؤسس شرکت Sequoia Lab)
________________________________________
: آموزش مدیتیشن برای تازه‌کارها با ?? نکته عملی
________________________________________
?. مخلوط یک قاشق چای‌خوری گرده‌ی زنبور عسل با روغن نارگیل را مصرف کنید

هنگامی که انرژی‌ام اُفت می‌کند، یک قاشق چای‌خوری، گرده‌ی زنبور عسل به‌ همراه روغن نارگیل مصرف می‌کنم. این کار، انرژیِ کافی را برای دویدن تا آخر روز و انجام تمام کارهای فهرستِ «انجام دادنی‌ها» را برایم تأمین می‌کند.
من این حقه را از کیمبرلی اسنایدر (Kimberly Snyder)، نویسنده‌ی کتاب «غذاهایی برای زیبایی و سَم‌زُدایی» یاد گرفته‌ام. او نام «انرژی در یک قاشق» را به کار می‌برد. هرچند تأمین کافئین مورد نیازتان با یک فنجان قهوه، باعث افزایش سریع انرژی می‌شود، اما سطحِ انرژی‌تان را حفظ نمی‌کند و ماندگاریِ زیادی ندارد. گرده‌ی زنبور عسل فواید متعددی دارد و دارای مواد مغذی اساسی است که سوخت بدنتان را فراهم می‌کند و استقامت و تمرکزتان را افزایش می‌دهد. روغن نارگیل از تری‌گلیسریدهای با زنجیره‌‌ی متوسط، (MCTها) ساخته شده است که در بدن انسان به سرعت تبدیل به انرژی می‌شوند.
(عادت محبوب ناتالی مک‌نیل (Natalie Macneil) مؤلف و کارآفرین)
?. وقتی گرفتار می‌شوید، بالانس بزنید

ما برای تجدید نیرو در طول روز، به طور منظم بالانس سر و بالانس دست می‌زنیم. این کار وقتی در حل مسائل سخت، گیر کرده‌ایم نیز کمک می‌کند. یک دیوار خالی در دفتر کارمان پیدا می‌کنیم و چند دقیقه‌ی کوتاه، کنار آن بالانس می‌زنیم. همچنین شرکت کردن در کلاس‌های یوگایی که تمرکزشان روی وارونگی است، می‌تواند مفید باشد. وقتی بسیاری از کارهای ما ذهنی انجام می‌شوند، یادآوری اینکه بدن‌مان قادر به چه کارهایی است، حسِ فوق‌العاده‌ای دارد. وارونگی بسیار عالی است زیرا سریع و شادی‌بخش است، برای بدن مفید است و همچنین مغز را زنده و بانشاط می‌کند.
(عادت محبوب آن ووتون (Anne Wootton) مؤسس Pop Up Archive)
?. در قهوه‌تان، روغن نارگیل و کره بریزید

من هرگاه به تقویت انرژی نیاز داشته باشم، «قهوه‌ی ضدگلوله» می‌نوشم و مطمئنم که اثربخش است. قهوه‌ی ضدگلوله، نوعی نوشیدنی شامل قهوه‌ی درجه‌یکِ مخلوط با روغن نارگیل و کره‌ی ارگانیکِ بدون نمک است. فواید نوشیدن قهوه‌ی ضدگلوله شامل کم کردن وزن، کاهش وَلع برای غذا و تقویت عملکرد شناختی می‌شود. این نوشیدنی، راهی ساده برای تأمین انرژی بدون مصرف کربوهیدرات‌های فرآوری‌شده است.
مواد مورد نیاز آن، دو فنجان قهوه، یک یا دو قاشق غذاخوری روغن MCT (مانند روغن نارگیل) و یک یا دو قاشق غذاخوری کره‌ی بدون نمک است.
(عادت محبوب ماتان گریفل (Mattan Griffel) کارآفرین و مؤلف)
?. زیاد آب بنوشید

من زیاد آب می‌نوشم چون حالم را بهتر می‌کند. در واقع، فکر می‌کنم که آب عالی است! از دیدگاه علمی، بیشتر بدن ما را آب تشکیل می‌دهد و صددرصد فرآیندهای بدن ما تحت تأثیر آب قرار دارد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که آب شما را هوشیارتر نگاه می‌دارد، مغزتان را تقویت می‌کند، بهره‌وری‌تان را افزایش می‌دهد و حتی حوصله‌تان را سَر جا می‌آورد.
چقدر، باید آب نوشید؟ قوانین تجربی می‌گویند که غذایی که روزانه می‌خوریم ?? درصدِ ورودی مایعات بدن را تأمین می‌کند، اما هنوز هم ?? فنجان آب برای مردان و ? فنجان برای زنان مورد نیاز است. البته نیاز به آب برای هر فرد متفاوت است و تحت‌ تأثیر عوامل متعددی مانند آب‌وهوا، سن یا شدت فعالیت قرار دارد.
(عادت محبوب درک فلنزرایک (Derek Flainzraich) کارآفرین و مؤسس Greatist)
________________________________________
: با این کار ?? سال جوان‌تر شوید
________________________________________
?. از دنده‌ی چپ بلند نشوید

من هر روز تصمیم می‌گیرم که از دنده‌ی چپ بلند نشوم. به عبارت دیگر، پیش از اینکه از تخت بیرون بیایم با خودم فکر می‌کنم: «چقدر احساس مثبتی دارم؟» اگر پاسخ چیزی غیر از «خیلی‌زیاد» و «مشتاقِ شروع روز جدید» باشد، تلاش می‌کنم افکارم را در همین نقطه، دوباره تنظیم کنم و روی بهترین نتایجی که در این روز می‌توانم به‌دست آورم، تمرکز کنم. این کار باعث می‌شود هر بار، روزم را درست آغاز کنم. نکته اینجاست که این کار را باید پیش از نگاه کردن به موبایل یا روشن کردن تلویزیون یا حرف‌زدن با دیگران انجام دهید. این اتفاق صرفا جایی در مغزتان رخ می‌دهد نه در دنیای بیرون!
(عادت محبوب اسکایلر ساتون (Skyler Sutton) کارآفرین و مؤسس RAIN)
?. با همکارانتان تمرین‌های تقویت عضلات انجام دهید

ما در محل کار یک سالن کنفرانس رزرو می‌کنیم، کفش‌هایمان را درمی‌آوریم، روی زمین می‌نشینیم و ویدئو‌های آموزشی ورزشی را پخش می‌کنیم. این یعنی ما برای مدت ?? دقیقه، مجموعه‌ای از تمرین‌های سخت و دردناک را به صورت گروهی انجام می‌دهیم، آنقدری که کمی عرق کنیم. سطح چالش این تمرینات، این پویایی را در گروه ایجاد می‌کند تا درد را با هم تحمل کنند که این خود اعتماد و تعهد به‌وجود می‌آورد. وقتی تمرین تمام می‌شود، احساس می‌کنیم که تمرینات شکمی سخت‌ترین کاری بود که در طول روز باید انجام می‌دادیم و این باعث می‌شود کار واقعی‌مان، راحت‌تر انجام شود. مهم‌تر از آن، پس از تمرین، همگی می‌خندیم و انرژی آزاد می‌کنیم و کانال‌های ارتباطی‌مان بازتر می‌شود.
(عادت محبوب Shaherose Charania کارآفرین و کارشناس بازاریابی و برندینگ)
??. فرهنگ انرژی دادن را پایه‌ریزی کنید

داشتن تیمی پُرانرژی بسیار حیاتی است و ما افراد را بر اساس آن استخدام می‌کنیم.
در مرحله‌ی دوم، ما تمریناتی را در فرهنگ خودمان ایجاد کرده‌ایم تا انرژیِ کل تیم را در طول روز بالا ببرند. یکی از این تمرین‌ها، پخش موسیقی‌های پرانرژی است. بهترین‌ فروشندگانمان هنگامی که فروش فوق‌العاده‌ای داشته باشند، ناقوسی را به صدا درمی‌آورند که همه صدای آن را می‌شنوند. همچنین یک جلسه‌ی گروهی به نام «?? دقیقه شهرت» در ابتدا و انتهای روز برگزار می‌شود که در آن مدیران، روحیه‌ی افراد را تقویت می‌کنند و بهترین‌های هر روز را شناسایی می‌کنند. سخنرانی‌ها، ویدئوها و پیام‌های روحیه‌بخش، امری طبیعی هستند. همچنین هر جلسه را با سرودِ گروهیِ بلندی، برای هوشیار کردن افراد و به جریان‌انداختن خون در رگ‏‌¬هایشان، پایان می‌دهیم.
من شخصا انرژی‌ام را با «صبح بخیر» گفتن به هر کسی که سر راهم قرار بگیرد، بالا می‌برم و هر وقت، اُفتی در انرژی‌ام احساس می‌کنم، سراغ افراد باانرژی‌ می‌رم که می‌دانم چاره‌ای برای تقویت روحیه‏‌ی ‌مثبت دارند و مرا بانشاط‌تر به کارم برمی‌گردانند.
(عادت محبوب بن رابنستاین (Ben Rubenstein) کارآفرین و مؤسس Opcity)
??. چُرتی کوتاه بزنید

پُرانرژی‌ترین روزهای من هنگامی است که بتوانم در حالی که با فرزندانم کارتون «میکی ماوس» را نگاه می‌کنم، یک چرت ?? دقیقه‌ای بزنم. من پی بُرده‌ام که انجام کاری کاملا بی‌نیاز از تفکر و غیرمرتبط با کار، خوابیدن را راحت‌تر می‌کند.
این زمان کوتاه مرا کمک می‌کند تا شب وقتی همه خوابند، چندین ساعت کار اضافه، انجام دهم. تحقیقات نشان داده است که چرت‌های کوتاه، بهره‌وری را افزایش می‌دهد.
(عادت محبوب جیسون لانگ (Jason Lange) کارافرین و مؤسس BloomBoard)
??. روزی حداقل ?? دقیقه پیاده‌روی کنید

مدیریت کسب‌وکار ممکن است از

92