اين، براي، يا، يک، ??

تکراري و مشابه چيزهاي ديگري باشد که مدام به‌گوش همه مي‌رسد، نبايد انتظار داشته باشيد که مخاطب، جذب شما شود. نمونه‌ي بارز شعارها و حرف‌هاي کليشه‌اي، همين شعارهاي اعصاب‌خردکن تبليغاتي است.
?. اهل بازي با کلمات و درازگويي هستيد؟
مطمئنا جزئيات و بسترسازي براي صحبت‌کردن مفيد است، اما اگر مدام اسير واژه‌ها شويد و سعي کنيد با درازگويي و کلمات عجيب‌وغريب حرف بزنيد، مخاطب از شما دل‌زده مي‌شود. واقعيت اين است که همه، طرف‌دار شفافيت‌اند. پس اگر احساس کرديد در دام چنين نوعي از حرف‌زدن اسير شده‌ايد، سريعا به‌حال خودتان فکري بکنيد.
?. زياده‌ازحد کم‌گوي و گزيده‌گوي هستيد؟
نه مثل مورد قبل، به آن شوريِ شور رفتار کنيد و نه به بي‌نمکي اين موردي که براي‌تان شرح مي‌دهيم: يادتان باشد پرهيز از اطناب در سخن‌گفتن به اين معني نيست که بايد آن‌قدر مختصر و مفيد حرف بزنيد که در مواجهه با کارمندان، مديران ارشد، مديران استخدامي و… معناي کلام‌تان از دست برود. در ارتباط با اين افراد بايد از جملاتي کامل و همين‌طور سلام و تعارف درست‌وحسابي استفاده کنيد.
?. آيا به شکل و فُرمت نهايي توجه داريد؟
اگر به‌دنبال ايجاد پيامي جامع هستيد و مي‌خواهيد آن را منعطف و قابل‌فهم کنيد، بايد از نشانه‌گذاري‌ها و بخش‌بندي‌هاي مناسب در نوشته‌ي خود استفاده کنيد. پاراگراف‌ها و بخش‌بندي‌هاي مشخص باعث مي‌شوند مخاطب راحت‌تر بخش‌هاي موردنياز و مرتبط با خود را پيدا کند. يکي از راه‌هاي شفاف‌سازيِ شکل و حالت کلي نوشته، اين است که از شماره‌گذاري براي بخش‌هاي مختلف استفاده کنيد، مانند همين نوشته که با شماره‌گذاري، بخش‌ها را از هم تفکيک کرده است. نگاه‌کردن به مقالات و نوشته‌هاي گوناگون در وب‌سايت‌هاي ديگر و وبلاگ‌ها مي‌تواند به شما در اين زمينه کمک کند.
??. بازخواني را فراموش مي‌کنيد؟

اگر وقت زيادي را صرف نوشتن مطلبي کرده باشيد، احتمالا بازخواني آن براي‌تان کمي دشوار است و حتي گاهي عذاب‌آور. اما با همه‌ي سختي موجود در اين کار، باز هم نوشته‌‌تان را بازخواني کنيد. بگذاريد ?? ساعت از نوشتن آن بگذرد و سپس دوباره به‌سراغ آن برويد و شروع به خواندن و اصلاح مجدد کنيد. اگر اين‌همه زمان در احتيار نداريد، حداقل بعد از ?? دقيقه از نوشتن مطلب، بازخواني را شروع کنيد.
??. بازخوردها و واکنش‌ها را بررسي مي‌کنيد؟
بعد از اينکه چيزي نوشتيد، بهتر است از افرادي که قبول‌شان داريد، بخواهيد نوشته‌تان را مطالعه کنند و بازخوردهاي خود را با شما به‌اشتراک بگذارند. اين کار به بهبود نوشتن شما و انتقال بهتر پيام‌تان کمک شاياني مي‌کند.
??. رُک‌وراست هستيد؟
اگر درمورد موضوعي صحبت مي‌کنيد که کمي چالش‌‌زا و بحث‌برانگيز است، بهتر است رُک‌و‌پوست‌کنده حرف بزنيد. حاشيه نرويد و مخاطب را بيهوده به‌دنبال خود نکِشيد. يادتان باشد که ديگران نمي‌توانند حدس بزنند که در سر مبارک چه مي‌گذرد. پس شفافيت به‌خرج بدهيد و ضمن رعايت ادب، واضح حرف بزنيد.
??. کانال‌هاي ارتباطيِ مناسب کدام‌اند؟
براي انتقال پيامي که در ذهن داريد، از کدام‌يک از رسانه‌هاي موجود بهره مي‌بريد؟ توييتر، ايميل، تماس تلفني، وبلاگ يا…؟ انتخاب اين گزينه‌ها وابسته به مخاطب شماست. معمولا براي انتقال پيام‌هاي سخت بهتر است از تماس تلفني يا ملاقات رودررو استفاده کنيد. شايد اين روش‌ها بهتر از ايميل و… کارتان را راه بيندازند.
??. سبک و سياق‌تان را تغيير مي‌دهيد؟
لحن، زبان و سبک و سياق شما در ارتباطات مختلف متفاوت است. قطعا نمي‌توانيد همان‌طور که در توييتر صحبت مي‌کنيد يا با همکارتان حرف مي‌زنيد، با مديرعامل هم رو‌به‌رو شويد. اگر نمي‌دانيد که نوع صحبت‌کردن شما در موقعيت‌هاي مختلف مناسب است يا خير، از دوست و همکاري معتمد بخواهيد که به شما کمک کند.
??. مخاطب خود را مي‌شناسيد؟
بدون اينکه بدانيد با چه کسي طرف هستيد، نمي‌توانيد با او ارتباط برقرار کنيد و حرف بزنيد. پس لازم است ابتدا مخاطب خود را شناسايي کنيد و بعد ارتباط برقرار کنيد.
??. به دل‌مشغولي‌هاي مخاطب خود توجه داريد؟
ابزارها و امکاناتي مانند گوگل آلِرت (google alerts) به شما کمک مي‌کنند درباره‌ي دل‌مشغولي‌هاي افرادي که با آنها در ارتباط هستيد، بهتر و بيشتر بدانيد. مثلا اگر مشتري شما به‌دنبال راه‌هايي براي افزايش بهره‌وري است، مي‌توانيد براي او مقالات و محتوايي در اين زمينه ارسال کنيد يا در ديدار بعدي‌تان درباره‌ي اين موضوع با او صحبت کنيد.
??. مديريت ارتباطات بلديد؟

وقتي با فرد تازه‌‌اي آشنا مي‌شويد، لزومي ندارد او را به شام يا مهماني دعوت کنيد و سريعا با او گرم بگيريد. اجازه بدهيد کمي از آشنايي‌تان بگذرد و سپس ارتباطات را گسترش بدهيد. مديريت ارتباطات فقط به روابط دونفره محدود نيست. حتي در شبکه‌هاي اجتماعي‌تان يا فضاي مجازي و… نيز ارسال درست مطالب و محتوا نشان مي‌دهد که مديريت روابط را بلديد.
برگرفته از: themuse

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع جذابيت و کاريزما
کاريزما همان رايحه‌ي روح است

6000تومان«کارآفرين بودن، مثل اين است که شيشه بجَوي يا مثل اينکه به قعر يک پرتگاه خيره شوي.»
اين جمله از «ايلان ماسک»، مؤسس شرکت «اسپيس-اکس» و «تسلا»، طرز فکري را توصيف مي‌کند که بسياري از کارآفرينان آن را تأييد مي‌کنند، چرا که براي اداره‌ي يک استارتاپ، هر روز فشار زيادي را تحمل مي‌کنند. مانند ماسک، کارآفرينان هر روز با فراز و نشيب‌هاي بزرگي روبه‌رو مي‌شوند، گاهي اوقات در بزنگاهِ خطر، انرژي داشتن براي مقابله با اين چالش‌ها جزء اساسي موفقيت است. در اين مقاله با ?? عادت عجيبي که انرژي شما را بيش از قهوه تقويت کرده و در اين راه کمک‌تان مي‌کند، آشنا مي‌شويد.
همه‌ي ما خستگي مفرط را تجربه کرده‌ايم. به طور مثال، روز يا شبي را به ياد مي‌آوريم که به حدي خسته‌ بوده‌ايم که حتي فيلمي جديد در سينما، حراجي کيف و کفش يا دورهمي‌اي دوستانه هم نمي‌توانست سر حال‌مان بياورد. اما مسئله‌اي که تشخيصش چندان آسان نيست، اُفت انرژي در طول روز است. در چنين مواردي، لزوما علائم خستگي مفرط را احساس نمي‌کنيم. بلکه چيزي که حس مي‌کنيم، نداشتن حوصله‌ي کافي براي انجام کارهايي است که دوست داريم. حتي تمرکز روي کارهاي روزمره و وظايف شغلي‌مان نيز دشوار به نظر مي‌رسد، صبر و حوصله‌مان کاهش پيدا مي‌کند و خشم و عصبانيت‌مان افزايش مي‌يابد، تا حدي که مواجهه با چالش‌هاي هميشگي نيز، غيرممکن به نظر مي‌آيد. اگر چنين موقعيتي براي شما نيز، به ويژه به عنوان يک کارآفرين، پيش آمده است، اين مطلب را دنبال کنيد. براي آگاهي از راه‌هاي منحصر‌به‌فرد و سالمي که بتوانند به طور دائم و سريع، انرژيِ روزانه را تقويت ‌کنند، مصاحبه‌هايي با کارآفرينان جوانِ برتر و بلندپروازي انجام شده است که توسط سايت «ايمپکت شوکيس» (Empact Showcase) مورد تقدير قرار گرفته‌اند و شب‌وروز بدون خستگي، کار مي‌کنند تا رؤياهايشان را به واقعيت تبديل کنند. گفت‌وگوهايي که پاسخ‌هايشان باعث شگفتي‌تان مي‌شود و اگر در مورد شما نيز جواب مي‌دهند، مي‌توانيد آنها را در زندگي‌تان به کار ببريد.
?. بالا و پايين بپريد

به عنوان يک فيزيوتراپ، برنامه‌ي روزانه‌ي من شامل بالا و پايين پريدن‌هاي هر روزه‌ است که فوايد بسياري مانند افزايش شفافيت ذهني و فعال‌سازي سيستم لنفاوي بدن به منظور دفع سموم دارد. من هر روز صبح، ?? دقيقه بالا و پايين مي‌پرم و از اين زمان، براي توليد انرژي مثبت براي همه‌ي روزم استفاده مي‌کنم. به اين صورت که جمله‌هايي مانند «من قوي‌ام!»، «من خوشبختم!»، «من موفقم!» و «من سالمم!» را فرياد مي‌زنم.
کارآفرينان موفقي مانند آنتوني رابينز، بالا و پايين پريدن را، براي بهبود وضع مزاجي و افزايش سطح هورمون اندورفين در بدن، در زندگي روزمره‌شان به کار مي‌برند. بالا و پايين پريدن، براي سلامت قلب و عروق نيز يک راه ايمن و کم‌خطر است که همان ميزان کالري را مي‌سوزاند که در دويدن روي تردميل مصرف مي‌شود.

(عادت محبوب اروم تهير (Irum Tahir) کارآفرين و فيزيوتراپ)
________________________________________
: بهترين نوع ورزش براي مغز چيست؟
________________________________________
?. عملي خيرخواهانه‌ انجام دهيد

تبليغات

کمک به ديگران به من انرژي مي‌دهد و من راهي بي‌نظير براي انجام آن در بازه‌هاي پانزده دقيقه‌‌اي در بعدازظهرها پيدا کرده‌ام. من زماني را براي دل‌مشغولي‌هاي غيرکاري کنار مي‌گذارم. اين شامل هر چيزي مانند انجام کاري کوچک، درست کردن قهوه‌ي عصرگاهي يا پاسخ دادن به ايميلي از طرف يک دوست مي‌شود. در طول اين زمان، دري را براي شخصي باز مي‌کنم، در فروشگاه خريدهاي کسي را برايش حمل مي‌کنم يا حتي از يکي از دوستانم مي‌پرسم که کمکي نياز دارد يا نه؟ و به اين شکل به ديگران کمک مي‌کنم. هميشه بعد از کمک به ديگران، نوعي رضايت فوري احساس مي‌کنم و بنا به قاعده‌ي جهاني کارما (karma)، اين کارهاي کوچک هميشه در آينده به نفع خودم تمام خواهد شد.
(عادت محبوب کيم کاپ (Kim Kaupe) مؤسس شرکت ZinePak)
?. مديتيشن کنيد

يکي از عادات صبحگاهي من، ?? دقيقه مديتيشن است. زمان و مکان ايده‌آل براي مديتيشن صبح‌هاي زود و پيش از روشن کردن هر گونه وسيله‌ي الکترونيکي است. منظم و مشابه نگاه داشتن زمان و مکان تمرين تا حد امکان، بسيار مهم است. براي اينکه تمرينات اثر کنند، بهتر است با ? دقيقه تمرين آغاز کنيد. براي اين کار، روش‌هاي مختلفي وجود دارند، اما از هر روشي که استفاده مي‌کنيد، مهم اين است که هر روز تمرين کنيد و زمان آن را تا حداقل ?? دقيقه افزايش دهيد. در کمتر از ?? دقيقه، مغز به اندازه‌ي کافي بازسازي نمي‌شود تا فوايد قابل‌توجهي مانند کاهش اضطراب، کاهش نياز به خواب، تمرکز و توجه بهتر در محل کار را به‌دست آوريد. من به مبتديان، استفاده از اپليکيشن‌هاي مديتيشن را پيشنهاد مي‌کنم زيرا خودم از «هداسپيس» استفاده مي‌کنم.
(عادت محبوب گيلوم گاترو (Guillaume Gauthereau) مؤسس شرکت Sequoia Lab)
________________________________________
: آموزش مديتيشن براي تازه‌کارها با ?? نکته عملي
________________________________________
?. مخلوط يک قاشق چاي‌خوري گرده‌ي زنبور عسل با روغن نارگيل را مصرف کنيد

هنگامي که انرژي‌ام اُفت مي‌کند، يک قاشق چاي‌خوري، گرده‌ي زنبور عسل به‌ همراه روغن نارگيل مصرف مي‌کنم. اين کار، انرژيِ کافي را براي دويدن تا آخر روز و انجام تمام کارهاي فهرستِ «انجام دادني‌ها» را برايم تأمين مي‌کند.
من اين حقه را از کيمبرلي اسنايدر (Kimberly Snyder)، نويسنده‌ي کتاب «غذاهايي براي زيبايي و سَم‌زُدايي» ياد گرفته‌ام. او نام «انرژي در يک قاشق» را به کار مي‌برد. هرچند تأمين کافئين مورد نيازتان با يک فنجان قهوه، باعث افزايش سريع انرژي مي‌شود، اما سطحِ انرژي‌تان را حفظ نمي‌کند و ماندگاريِ زيادي ندارد. گرده‌ي زنبور عسل فوايد متعددي دارد و داراي مواد مغذي اساسي است که سوخت بدنتان را فراهم مي‌کند و استقامت و تمرکزتان را افزايش مي‌دهد. روغن نارگيل از تري‌گليسريدهاي با زنجيره‌‌ي متوسط، (MCTها) ساخته شده است که در بدن انسان به سرعت تبديل به انرژي مي‌شوند.
(عادت محبوب ناتالي مک‌نيل (Natalie Macneil) مؤلف و کارآفرين)
?. وقتي گرفتار مي‌شويد، بالانس بزنيد

ما براي تجديد نيرو در طول روز، به طور منظم بالانس سر و بالانس دست مي‌زنيم. اين کار وقتي در حل مسائل سخت، گير کرده‌ايم نيز کمک مي‌کند. يک ديوار خالي در دفتر کارمان پيدا مي‌کنيم و چند دقيقه‌ي کوتاه، کنار آن بالانس مي‌زنيم. همچنين شرکت کردن در کلاس‌هاي يوگايي که تمرکزشان روي وارونگي است، مي‌تواند مفيد باشد. وقتي بسياري از کارهاي ما ذهني انجام مي‌شوند، يادآوري اينکه بدن‌مان قادر به چه کارهايي است، حسِ فوق‌العاده‌اي دارد. وارونگي بسيار عالي است زيرا سريع و شادي‌بخش است، براي بدن مفيد است و همچنين مغز را زنده و بانشاط مي‌کند.
(عادت محبوب آن ووتون (Anne Wootton) مؤسس Pop Up Archive)
?. در قهوه‌تان، روغن نارگيل و کره بريزيد

من هرگاه به تقويت انرژي نياز داشته باشم، «قهوه‌ي ضدگلوله» مي‌نوشم و مطمئنم که اثربخش است. قهوه‌ي ضدگلوله، نوعي نوشيدني شامل قهوه‌ي درجه‌يکِ مخلوط با روغن نارگيل و کره‌ي ارگانيکِ بدون نمک است. فوايد نوشيدن قهوه‌ي ضدگلوله شامل کم کردن وزن، کاهش وَلع براي غذا و تقويت عملکرد شناختي مي‌شود. اين نوشيدني، راهي ساده براي تأمين انرژي بدون مصرف کربوهيدرات‌هاي فرآوري‌شده است.
مواد مورد نياز آن، دو فنجان قهوه، يک يا دو قاشق غذاخوري روغن MCT (مانند روغن نارگيل) و يک يا دو قاشق غذاخوري کره‌ي بدون نمک است.
(عادت محبوب ماتان گريفل (Mattan Griffel) کارآفرين و مؤلف)
?. زياد آب بنوشيد

من زياد آب مي‌نوشم چون حالم را بهتر مي‌کند. در واقع، فکر مي‌کنم که آب عالي است! از ديدگاه علمي، بيشتر بدن ما را آب تشکيل مي‌دهد و صددرصد فرآيندهاي بدن ما تحت تأثير آب قرار دارد. پژوهش‌ها نشان مي‌دهند که آب شما را هوشيارتر نگاه مي‌دارد، مغزتان را تقويت مي‌کند، بهره‌وري‌تان را افزايش مي‌دهد و حتي حوصله‌تان را سَر جا مي‌آورد.
چقدر، بايد آب نوشيد؟ قوانين تجربي مي‌گويند که غذايي که روزانه مي‌خوريم ?? درصدِ ورودي مايعات بدن را تأمين مي‌کند، اما هنوز هم ?? فنجان آب براي مردان و ? فنجان براي زنان مورد نياز است. البته نياز به آب براي هر فرد متفاوت است و تحت‌ تأثير عوامل متعددي مانند آب‌وهوا، سن يا شدت فعاليت قرار دارد.
(عادت محبوب درک فلنزرايک (Derek Flainzraich) کارآفرين و مؤسس Greatist)
________________________________________
: با اين کار ?? سال جوان‌تر شويد
________________________________________
?. از دنده‌ي چپ بلند نشويد

من هر روز تصميم مي‌گيرم که از دنده‌ي چپ بلند نشوم. به عبارت ديگر، پيش از اينکه از تخت بيرون بيايم با خودم فکر مي‌کنم: «چقدر احساس مثبتي دارم؟» اگر پاسخ چيزي غير از «خيلي‌زياد» و «مشتاقِ شروع روز جديد» باشد، تلاش مي‌کنم افکارم را در همين نقطه، دوباره تنظيم کنم و روي بهترين نتايجي که در اين روز مي‌توانم به‌دست آورم، تمرکز کنم. اين کار باعث مي‌شود هر بار، روزم را درست آغاز کنم. نکته اينجاست که اين کار را بايد پيش از نگاه کردن به موبايل يا روشن کردن تلويزيون يا حرف‌زدن با ديگران انجام دهيد. اين اتفاق صرفا جايي در مغزتان رخ مي‌دهد نه در دنياي بيرون!
(عادت محبوب اسکايلر ساتون (Skyler Sutton) کارآفرين و مؤسس RAIN)
?. با همکارانتان تمرين‌هاي تقويت عضلات انجام دهيد

ما در محل کار يک سالن کنفرانس رزرو مي‌کنيم، کفش‌هايمان را درمي‌آوريم، روي زمين مي‌نشينيم و ويدئو‌هاي آموزشي ورزشي را پخش مي‌کنيم. اين يعني ما براي مدت ?? دقيقه، مجموعه‌اي از تمرين‌هاي سخت و دردناک را به صورت گروهي انجام مي‌دهيم، آنقدري که کمي عرق کنيم. سطح چالش اين تمرينات، اين پويايي را در گروه ايجاد مي‌کند تا درد را با هم تحمل کنند که اين خود اعتماد و تعهد به‌وجود مي‌آورد. وقتي تمرين تمام مي‌شود، احساس مي‌کنيم که تمرينات شکمي سخت‌ترين کاري بود که در طول روز بايد انجام مي‌داديم و اين باعث مي‌شود کار واقعي‌مان، راحت‌تر انجام شود. مهم‌تر از آن، پس از تمرين، همگي مي‌خنديم و انرژي آزاد مي‌کنيم و کانال‌هاي ارتباطي‌مان بازتر مي‌شود.
(عادت محبوب Shaherose Charania کارآفرين و کارشناس بازاريابي و برندينگ)
??. فرهنگ انرژي دادن را پايه‌ريزي کنيد

داشتن تيمي پُرانرژي بسيار حياتي است و ما افراد را بر اساس آن استخدام مي‌کنيم.
در مرحله‌ي دوم، ما تمريناتي را در فرهنگ خودمان ايجاد کرده‌ايم تا انرژيِ کل تيم را در طول روز بالا ببرند. يکي از اين تمرين‌ها، پخش موسيقي‌هاي پرانرژي است. بهترين‌ فروشندگانمان هنگامي که فروش فوق‌العاده‌اي داشته باشند، ناقوسي را به صدا درمي‌آورند که همه صداي آن را مي‌شنوند. همچنين يک جلسه‌ي گروهي به نام «?? دقيقه شهرت» در ابتدا و انتهاي روز برگزار مي‌شود که در آن مديران، روحيه‌ي افراد را تقويت مي‌کنند و بهترين‌هاي هر روز را شناسايي مي‌کنند. سخنراني‌ها، ويدئوها و پيام‌هاي روحيه‌بخش، امري طبيعي هستند. همچنين هر جلسه را با سرودِ گروهيِ بلندي، براي هوشيار کردن افراد و به جريان‌انداختن خون در رگ‏‌¬هايشان، پايان مي‌دهيم.
من شخصا انرژي‌ام را با «صبح بخير» گفتن به هر کسي که سر راهم قرار بگيرد، بالا مي‌برم و هر وقت، اُفتي در انرژي‌ام احساس مي‌کنم، سراغ افراد باانرژي‌ مي‌رم که مي‌دانم چاره‌اي براي تقويت روحيه‏‌ي ‌مثبت دارند و مرا بانشاط‌تر به کارم برمي‌گردانند.
(عادت محبوب بن رابنستاين (Ben Rubenstein) کارآفرين و مؤسس Opcity)
??. چُرتي کوتاه بزنيد

پُرانرژي‌ترين روزهاي من هنگامي است که بتوانم در حالي که با فرزندانم کارتون «ميکي ماوس» را نگاه مي‌کنم، يک چرت ?? دقيقه‌اي بزنم. من پي بُرده‌ام که انجام کاري کاملا بي‌نياز از تفکر و غيرمرتبط با کار، خوابيدن را راحت‌تر مي‌کند.
اين زمان کوتاه مرا کمک مي‌کند تا شب وقتي همه خوابند، چندين ساعت کار اضافه، انجام دهم. تحقيقات نشان داده است که چرت‌هاي کوتاه، بهره‌وري را افزايش مي‌دهد.
(عادت محبوب جيسون لانگ (Jason Lange) کارافرين و مؤسس BloomBoard)
??. روزي حداقل ?? دقيقه پياده‌روي کنيد

مديريت کسب‌وکار ممکن است از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *