مقالات

این، برای، ناخن، ماهک، یک

دانلود پایان نامه

اوقات ما دقیقا می‌دانیم که باید چه‌کار کنیم، فقط علاقه‌ای به جابه‌جا کردن موانع سر راه‌مان نداریم.
??. مربی من می‌شوی؟
سؤال ترسناکی است! اما تعداد کمی از افراد جواب رد به شما خواهند داد. هر کسی دوست دارد که دیگران به وی توجه کنند و با دانش و اطلاعاتش به دیگران کمک کند، این کار واقعا حس خوبی به آدم می‌دهد.
??. مهم‌ترین درسی که تاکنون در زندگی گرفته‌ام چیست؟ آیا از آن درس استفاده می‌کنم؟
گاهی زندگی احساس خشنودی را از ما می‌گیرد و ما را وادار می‌کند تا درسی مهم را دوباره بیاموزیم. مشکل این است که یاد گرفتن این درس برای بار دوم، ناخوشایند و دردناک خواهد بود.
________________________________________
: ?? درس‌ زندگی که برای موفقیت به آن نیاز دارید
________________________________________
جمع‌بندی
پرسیدن سؤالات دشوار می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد، اما با چسبیدن به آنچه که راحت است، چیزی یاد نخواهیم گرفت و رشد نخواهیم کرد. پس از همین امروز، این سؤالات را از خودتان بپرسید.
برگرفته از: linkedin

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانچیزی که باعث بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری شما می‌شود سخت کار کردن نیست، بلکه هوشمندانه کار کردن و استفاده‌ی هر چه بهتر از روزِ کاری است. کسب بهترین نتیجه در کمترین زمان کار چندان ساده‌ای نیست، اما زمانی قابل دستیابی خواهد بود که عملکردتان را با عادت‌های بد خراب نکنید. در ادامه به ?? عادت بدی اشاره می‌کنیم که اگر همین حالا دست از انجام آنها برندارید، بهره‌وری‌تان را پایین می‌آورد.
?. وب‌گردی‌های ناگهانی

از آنجا که بسیاری از ما در محیط کار به اینترنت دسترسی داریم جست‌وجو برای یافتن پاسخ سوالی که ناگهان به ذهن‌مان رسیده کار آسانی است.
به همین خاطر سورش راتینام (Suresh Rathinam)، کاربر وبسایت Quora، پیشنهاد می‌دهد که این افکار و سوالات را در یک دفترچه یادداشت کنید. با این کار وقتی مشغول انجام کاری نیستید، می‌توانید به سراغ دفترچه بروید و به دنبال پاسخ سوالات‌تان بگردید.
?. انجام چند کار همزمان

در حالی که بسیاری فکر می‌کنند که می‌توانند دو کار را به صورت همزمان انجام بدهند، تحقیقات علمی نشان داده است که تنها ? درصد از افراد قادرند چند‌ کار را با هم و به خوبی انجام بدهند.

برای بقیه‌ی ما، چندکارگی عادت بدی است که در درازمدت میزان دقت‌ و کارایی‌مان را کاهش می‌دهد.
________________________________________
: ضررهای انجام چند کار همزمان برای مغز
________________________________________
?. چک کردن پیاپی ایمیل

تبلیغات

دسترسی دائم به اینترنت می‌تواند منجر به چک کردن پیاپی ایمیل در طول روز شود. متاسفانه، با هر بار چک کردن ایمیل، شما ممکن است تا ?? دقیقه از وقت کاری خود را از دست بدهید و بدتر اینکه ایمیل چک کردن به این شیوه، باعث کند‌ذهنی‌تان می‌شود.
ران فریدمن (Ron Friedman)، مشاور استراتژی، توصیه می‌کند برای اینکه ?? دقیقه فعالیت عمیق کاری داشته باشید از ایمیل‌تان خارج شوید و تلفن همراه خود را خاموش کنید.
________________________________________
: یک تکنیک ساده برای مدیریت زمان
________________________________________
?. مجوزدهی اخلاقی

یکی از دشوارترین موانع برای ایجاد یک عادت جدید، چه این عادت یک رژیم جدید باشد، چه یک برنامه‌ی ورزشی یا کاری، این است که معمولا تمایل داریم به خاطر مدتی وفادار ماندن به یک روال کاری خودمان را با دادنِ پاداش فریب بدهیم.
این ایده را که به خاطر یک هفته صرفه‌جویی، ولخرجی و پول‌مان را صرف غذاهای گران‌قیمت کنیم «مجوزدهی اخلاقی» می‌گویند، و این امر موجب می‌شود که برنامه‌ی بسیاری از افراد برای خود‌اصلاحی خراب بشود.
به جای این عادت بد، سعی کنید هدف‌تان را به بخشی از هویت خود تبدیل کنید، طوری که خودتان را فردی بدانید که با قاعده‌ پول پس‌انداز یا ورزش می‌کند، و نه فردی که برای رسیدن به عادتی جدید، خلاف میل خود عمل می‌کند.
?. موکول کردن مهم‌ترین کارها به ساعات پایانی روز

افراد معمولا روز خود را با انجام وظایف ساده شروع می‌کنند تا اصطلاحا موتورشان راه بیفتد و سخت‌ترین کارها را برای ساعات پایانی می‌گذارند. این شیوه به شدت غلط است و غالبا باعث می‌شود کارهای مهم اصلا انجام نشوند.
بر اساس یافته‌ی محققان، انسان‌ها دارای نیروی اراده‌ی محدودی هستند که در طی روز کاهش می‌یابد. به همین علت، بهترین کار این است که سخت‌ترین و مهم‌ترین وظایف را در ساعات اولیه‌ی روز انجام بدهید.
________________________________________
: ?? نکته درباره مدیریت زمان که در جوانی باید بدانید
________________________________________
?. برگزاری جلسات متعدد

هیچ‌چیز مثل یک جلسه غیرضروری نمی‌تواند جریان بهره‌وری را دچار اختلال کند. با وجود ابزارهایی مانند ایمیل، مسنجرها و چت ویدئویی، بهتر است جلسات حضوری را تنها برای معارفه‌ها و بحث‌های جدی برگزار کرد.
بابی هریس (Bobby Harris)، بنیانگذار شرکت بلوگرِیس لاجیستیکس (BlueGrace Logistics)، توصیه می‌کند که افراد جلسه‌ی حضوری را نپذیرند مگر اینکه فردِ درخواست‌کننده یک دستور جلسه‌ی روشن ارائه کرده باشد و دقیقا بیان کند که برای بررسی آن چقدر زمان لازم خواهد بود. هریس تحت چنین شرایطی توصیه می‌کند که نصف زمان درخواست شده را به برگزارکننده‌ی جلسه پیشنهاد بدهید.
________________________________________
: ? نکته برای اینکه جلسه‌های کاری‌تان را بهتر رهبری کنید
________________________________________
?. نشستن در تمام روز

نیلوفر مرچنت (Nilofer Merchant)، مشاور کسب‌وکار و نویسنده‌ی کتاب «راهکار جدید: راهکارهای خلق کسب‌و‌کار از طریق استراتژی مشارکتی»، با حاضرین جلسات TED چیزی را به اشتراک گذاشت که با استفاده از آن به بسیاری از شرکت‌ها کمک کرده است تا ایده‌های موفقی را شکل بدهند: جلسات قدم‌زنی.
او توصیه می‌کند که از خیرِ جلسات در اتاق کنفرانس با قهوه‌ی داغ بگذرید و به صحبت کردن و قدم‌زنی برای ?? تا ?? مایل (?? تا ?? کیلومتر) در هفته روی بیاورید.
او می‌گوید «از اینکه هوای تازه، ایده‌ی تازه به ذهن‌تان می‌آورد شگفت‌زده خواهید شد و با این کار برای زندگی خود مجموعه‌ای از ایده‌های نو به ارمغان خواهید آورد.»
________________________________________
: چطور می‌توان آسیب‌‌های ناشی از نشستن‌ مداوم را کاهش داد؟
________________________________________
?. به تعویق انداختن زنگ بیدارباش ساعت

شاید فکر کنید که زدن دکمه‌ی اسنوز (تعویق چنددقیقه‌ای آلارم گوشی)، یک مقدار فرصت استراحت بیشتری را برای شروع روز به شما می‌دهد اما در واقع مضرات آن از فوایدش بیشتر است.
وقتی با اولین زنگ بیدار می‌شوید، سیستم ترشح‌کننده‌ی داخلی بدن شروع به آزاد کردن هورمون‌های هوشیاری می‌کند تا شما را برای روز آماده کند، اما با دوباره ادامه دادن به خواب، سرعت این فرآیند را کند می‌کنید. به علاوه ? یا ?? دقیقه خوابِ بیشتر، به هیچ وجه برای بازیابی نیرویی که با خواب عمیق تامین می‌شود کافی نیست.
این به آن معنی نیست که باید خواب خود را کم کنید. طبق صحبت‌های آریانا هافینگتون (Arianna Huffington) در سخنرانی‌اش در جلسه‌ی TED، خواب خوب شبانه قدرت این را دارد که میزان بهره‌وری، شادمانی و اتخاذ تصمیم‌های هوشمندانه‌تر را افزایش دهد و قفل ایده‌های بزرگ‌تر را برایتان باز کند. راهکارِ داشتن خواب کافی، برنامه‌ریزی برای ترک فعالیت و به خواب رفتن در یک زمان مناسب است.
________________________________________
: چگونه خواب راحت داشته باشیم؟
________________________________________
?. اولویت‌بندی نکردن

بعضی‌ها فکر می‌کنند داشتن اهداف فراوان، بهترین روش برای تضمین موفقیت است؛ اگر یک ایده به نتیجه نرسید، حداقل تعداد زیادی ایده‌ی دیگر وجود دارد. متاسفانه، این نوع از تردید و ناپایداری به شدت ناکارآمد است.
وارِن بافِت یک راه‌حل مطمئن برای این مشکل دارد. او وقتی که دید خلبان شخصی‌اش به اهداف زندگی خود نرسیده است، از او خواست تا فهرستی از ?? کاری که می‌خواهد پیش از مرگ انجام بدهد تهیه کند. بافِت توصیه کرد خلبان به جای برداشتن گام‌های کوچک در جهت برآوردن هر یک از کارها، ? تا از مهم‌ترین کارهای فهرست را انتخاب و از بقیه‌ی آنها صرف نظر کند.
________________________________________
: با پراکندگی ذهنی چه کنیم؟
________________________________________
??. افراط در برنامه‌ریزی

بسیاری از انسان‌های بلندهمت و بابرنامه سعی می‌کنند با برنامه‌ریزی دقیق برای تمام ساعات روز، سطح بهره‌وری‌شان را به حداکثر برسانند. اما متاسفانه، همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی‌رود و مواردی مانندِ بیماری فرزند یا یک کار غیرمنتظره می‌تواند تمام برنامه‌ی یک روز را مختل کند.
باید سعی کنید تنها برای چهار یا پنج ساعت از روزِ کاری خود برنامه‌ریزی کنید، به این ترتیب قادر خواهید بود تا نسبت به اتفاقات دور از انتظار، انعطاف بیشتری داشته باشید.
??. تفریط در برنامه‌ریزی

همیشه باید در نظر داشته باشید که پیش از تلاش برای دستیابی به اهداف درازمدت باید به طرح استراتژی بپردازید. تلاش برای به پایان رساندن پروژه‌ای که از میانه‌ی راه درگیر آن می‌شوید، ممکن است ناامیدی شدیدی به همراه بیاورد و زمان بسیار زیادی را تلف کند.
رابرت پُزن (Robert Pozen)، سخنران دانشگاه هاروارد، پیشنهاد می‌کند که ابتدا تعیین کنید که از نتیجه‌ی نهایی چه می‌خواهید، سپس برای خود مجموعه‌ گام‌های رسیدن به نتیجه را ترسیم کنید. هنگامی که در میانه‌ی راه قرار دارید، می‌توانید کار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست قرار گرفته‌اید.
??. با گوشی به تخت‌خواب رفتن

صفحات LED گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها چیزی به نام «نور آبی» از خود ساطع می‌کنند؛ تحقیقات نشان داده است که این نور می‌تواند به بینایی صدمه بزند و تولید ملاتونین، هورمون تنظیم‌کننده‌ی چرخه خواب، را متوقف کند.
همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی که سطح ملاتونین پایینی دارند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند.
________________________________________
: کم‌خوابی چه تاثیری بر شما و شغل‌تان دارد؟
________________________________________
??. کمال‌گرایی

دکتر آلن دو بوتون (Alain de Botton)، فیلسوف و نویسنده‌ی بریتانیایی، در وبسایت خود می‌گوید علت اصلی پشت گوش انداختن کارها بیش از اینکه تنبلی باشد، عمدتا ترس از خوب انجام ندادن کارها است.
آلن می‌گوید: «ما تنها زمانی شروع به انجام کار می‌کنیم که ترس از انجام ندادن هیچ کاری بر ترسِ خوب انجام ندادنِ آن غلبه کند… و این موضوع ممکن است زمان ببرد.»
________________________________________
: چطور به کمال‌ گرایی غلبه کنیم؟
________________________________________
تنها راه غلبه بر تعویق کارها، دوری از کمال‌گرایی و خرده نگرفتن از جزئیات هنگام پیش بردن کار است. تظاهر به اینکه این کار اهمیتی ندارد و اصلا مشکلی ندارد که کار خراب شود، می‌تواند به شما کمک کند که زودتر دست به کار بشوید.
برگرفته از: businessinsider.com

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی مدیریت زمان به روش اساتید هاروارد
تغییر را در زندگی خود احساس کنید: در زمان کمتر، چندبرابر بیشتر کار کنید

15000توماناگر به ناخن‌هایتان نگاه کنید، در قاعده‌ی هر ناخن، نواحی روشن و کم‌رنگی را مشاهده می‌کنید که به آنها ماهک گفته می‌شود. تغییر در رنگ، حالت یا اندازه‌ی ماهک ناخن، نشانه‌ی وجود بیماری در بدن یا احتمال ابتلا به بیماری است. با تشخیص درستِ مشکلات خود از طریق این ماهک‌ها، می‌توانید اقدامات لازم را به‌موقع انجام بدهید. در ادامه، به شایع‌ترین تغییراتی که در رنگ و اندازه‌ی ماهک‌ها رخ می‌دهد، اشاره می‌کنیم و علت بروز این تغییرات را شرح می‌دهیم.

:
تقویت ناخن؛ چگونه ناخن‌هایی محکم و زیبا داشته باشیم؟
چاره ناخن جویدن کودکان چیست؛ ? راهکار موثر برای ترک این عادت
ماهک هر ناخن، با عملکرد کدام اندام‌های بدن در ارتباط است؟
ماهک ناخن انگشت کوچک: به‌طور‌کلی نباید روی ناخن کوچک شما ماهکی وجود داشته باشد، اگر هم هست، باید بسیار کوچک باشد. ماهک ناخن این انگشت با عملکرد کلیه‌ها، روده کوچک و قلب در ارتباط است. وجود ماهک بزرگ روی ناخن این انگشت، ممکن است از علائم فشار خون بالا باشد.
ماهک ناخن انگشت حلقه: انگشت حلقه با عملکرد دستگاه تناسلی و دستگاه لنفاوی مرتبط است و وجود ماهک بزرگ روی آن، نشانه‌ی مشکلات مربوط به معده است.
ماهک ناخن انگشت وسط: این انگشت با عملکرد مغز و سیستم قلب و عروق در ارتباط است. عدم وجود ماهک روی این ناخن، می‌تواند نشانه‌ی مشکلات عروقی و فشار خون بالا باشد.
ماهک ناخن انگشت سبابه: اگر دچار مشکلات مزمن حلق، گوش و بینی باشید یا در عملکرد روده و لوزالمعده‌‌تان اختلالی به‌وجود آمده باشد، ماهک ناخن این انگشت‌تان ناپدید می‌شود یا بسیار کوچک خواهد بود.
ماهک ناخن انگشت شست: ماهک ناخن این انگشت مربوط به عملکرد شُش‌ها و طحال است، از ماهک سایر ناخن‌ها نمود بیشتری دارد و حدودا ?? درصد از سطح ناخن انگشت شست را می‌پوشاند. اندازه‌ی این ماهک در انگشتان افراد سیگاری و کسانی که فشار خون بالا دارند، بزرگ‌تر است.
________________________________________
: علائم کمبود ویتامین در صورت شما
________________________________________
ماهک خیلی بزرگ روی ناخن نشانه‌ی چیست؟

ماهک‌ها وقتی بزرگ محسوب می‌شوند که حدود یک‌سوم (یا بیشتر) از سطح ناخن را دربربگیرند. ماهک‌های بزرگ حاکی از مشکلاتی در سیستم قلبی و عروقی، فشار خون پایین و اختلالاتی در ضربان قلب هستند. این ماهک‌ها گاهی در افرادی مانند ورزشکاران که فعالیت‌های جسمانی زیادی دارند نیز دیده می‌شود. وجود ماهک بزرگ روی ناخنِ کسانی که با فعالیت‌های جسمانی و ورزش رابطه‌ای ندارند، می‌تواند نشانه‌ای از سطح بالای استرس باشد.

________________________________________
: قاتلان خاموش؛ ? بیماری خطرناک که باید حتما درمورد آنها بدانید
________________________________________
چرا ماهک بعضی از ناخن‌ها بسیار کوچک است؟
اگر ماهک ناخن به‌سختی دیده می‌شود، ممکن است دلیل آن فشار خون پایین و اختلالاتی در گردش خون باشد یا شاید به سیستم ایمنی شما آسیبی رسیده است. علاوه بر اینها باید به کاهش سوخت‌وساز بدن، کمبود آهن یا کمبود ویتامین B?? نیز دقت کنید.
اگر ماهک ناخن شما دارای خطوط افقی پراکنده و متقاطع باشد، امکان دارد که مشکلاتی در زمینه‌ی سطح قند خون و دیابت داشته باشید.
تبلیغات

آیا عدم وجود ماهک ناخن، نگران‌کننده است؟
اگر روی ناخن انگشتان فرزندتان هیچ‌گونه ماهکی مشاهده نمی‌کنید، اصلا نگران نباشید. گاهی‌اوقات این ماهک‌ها با گذر زمان ایجاد می‌شوند و گاهی نیز اصلا روی سطح ناخن دیده نمی‌شوند. در بعضی افراد هم بنا به دلایل فیزیولوژیکی، ماهکی روی ناخن‌ها دیده نمی‌شود.
اما چنانچه ماهکی که قبلا روی ناخن وجود داشته است، یک‌باره ناپدید بشود، باید به وجود مشکلاتی در زمینه‌ی اختلالات گردش خون توجه کنید. مطالعات نشان می‌دهند که در بعضی موارد نیز عدم وجود ماهک ناخن حاکی از کمبود آهن یا کمبود ویتامین B?? است یا به اختلالات غده‌ی تیروئید مرتبط است.
________________________________________
: ? نشانه‌ که می‌گوید به اندازه کافی آب نمی‌نوشید
________________________________________
تغییرِ رنگِ ماهک نشانه‌ی چه بیماری‌هایی است؟
ماهک خاکستری: نشانه‌ی خستگی شدید، اختلال در هضم و مشکلاتی در جذب مواد مغذی است.
ماهک سفید: نشانه‌ی سلامتی و طبیعی بودن اوضاع بدن است. رنگ ماهک ناخن باید نسبت به رنگ پوست، خیلی روشن‌تر باشد.
ماهک بنفش: نشانه‌ی گردش خون ضعیف و کمبود اکسیژن در اندام‌ها و بافت‌های بدن است. افرادی که ماهک ناخن‌شان بنفش است، اغلب دچار سردرد و سرگیجه می‌شوند.
ماهک صورتی یا قرمز: نشانه‌ی فعالیت‌ جسمانی اندک و مشکلاتی مربوط به شُش‌هاست.
ماهک سیاه: بسیار نادر و نشانه‌ی مشکلاتی جدی مانند مسمومیت ناشی از فلزات سنگین است.
برگرفته از: brightside.me

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع علائم، پیشگیری و درمان بیماری‌ها
سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

7000تومانوقتی بچه بودید چه آینده‌ای را برای خودتان تصور می‌کردید؟ تا به الآن چقدر از رؤیاهای کودکی‌تان را تحقق بخشیده‌اید؟ شاید اگر زندگی امروزتان آن چیزی نیست که برای خودتان می‌پسندیدید، دلیلش این است که عمرتان را به بیهودگی گذرانده‌اید. در ادامه، ?? مورد از نشانه‌هایی را معرفی می‌کنیم که نشان می‌دهند، زندگی‌تان را هدر ‌می‌دهید ولی خودتان خبر ندارید. خیلی از افرادی که این علائم در زندگی‌شان مشهود است، خودشان حاضر نیستند اقرار کنند که زندگی‌شان فقط عمر تلف‌کردن است.
اگر خیلی سریع ‌می‌خواهید با برخی از این نشانه‌ها آشنا شوید، پیشنهاد

92