مقالات

این، برای، می، های، زنان

دانلود پایان نامه

ه پیش‌تر هیچ چیزی از آنها نمی‌دانستیم. یقینا بودن در کنار دوستان و همکارانی که مثل ما مرتکب اشتباه می‌شوند، فرصت فراوانی را برای آموختن چیزهای نو به‌وجود می‌آورد.
________________________________________
: زنان موفق چگونه زمان را مدیریت می‌کنند؟
________________________________________
?. زنان موفق هرگز فرصت‌های طلایی را از دست نمی‌دهند

بارها تجربه کردم که راه موفقیت انجام کارهایی است که دیگران تمایلی به انجام دادن‌ آن امور ندارند.
باید کارهایی را که دیگران در انجام دادن آن تعلل می‌کنند به‌درستی شناسایی کرد؛ هر چند که شاید ساده و کوچک به نظر برسند، ولی باید در انجام آنها تردید نداشت. بی‌شک، مسیر متمایز راهی نیست جز انجام آن کارها به شایسته‌ترین شکل ممکن.
سپس به راه‌تان ادامه دهید چرا که با طی کردن تا به انتهای مسیر است که می‌توانیم به فرصت‌ها نزدیک شویم و ظرفیت‌های نهفته‌ی آنها را با موفقیت به نتیجه تبدیل کنیم.
?. زنان موفق هرگز تسلط و آرامش خود را از دست نمی‌دهند
از همان اول هم می‌دانستم که در مدیریت زندگی خود توانمندم.
عبارتی هست که من خیلی به آن اعتقاد دارم :‌ دعا کنید و توکل‌تان به خدا باشد؛ اما دست از تلاش هم بر ندارید.
توجیه بسیاری از افراد این است که بخت و اقبال تعیین کننده‌ی موفقیت یا شکست آنها در زندگی است. رهبران متفکر خودشان بخت و اقبال خویش را رقم‌می‌زنند و به باور آنها موفقیت و شکست فقط تحت سیطره‌ی آنهاست. هر چند که شاید بخت و اقبال نقش اندکی در شرایط جاری آنها بازی کند ولی آنها هیچ‌گاه توان ذهنی خود را معطوف به نگرانی برای پیش‌آمد‌های احتمالی نمی‌کنند.
به‌دست آوردن فرصت با تسلط بر بخت و اقبال می‌تواند سبب بهبود در زندگی و شرایط ما شود؛‌ حاصل آن، بهتر است یک ناکامی خوش یمن باشد تا حسرت و ملامت بهره نبردن از فرصت‌های تجربه نکرده.
?. زنان موفق هرگز دست از تحقیق و تفحص برنمی‌دارند
من هر‌وقت می‌خواستم از یک متهم بازجویی کنم حتما از قبل خودم را با آگاهی از اطلاعات مورد نیاز آماده می‌کردم.
پیش‌آگاهی از محور گفت‌وگو قبل از مذاکره با هر سرمایه‌گذار و مشتری احتمالی یک ضرورت است؛ عدم احاطه روی موضوع مورد مذاکره به هنگام گفت‌وگو یعنی راه رفتن روی زمین پر از مین بدون به‌همراه داشتن مین‌یاب.
باید خود را برای انجام هر کاری از قبل آماده کنید؛ بی‌عیب و نقص، متعادل و مسلط و کاملا آماده باشید.
________________________________________
: افزایش اعتماد به نفس در زنان با چند راهکار ساده
________________________________________
?. زنان موفق هرگز دست از تلاش بر‌نمی‌دارند
فارغ از اینکه تا چه اندازه تحقیق و تفحص سخت یا مسئولیت سنگینی را به عهده داشتم، هرگز در طول ?? سال خدمت‌ام در اف‌بی‌آی دست از تلاش بر‌نداشتم.
درست زمانی که دست از تلاش بر‌می‌داریم و به کلمه‌ی «نمی‌تونم» روی خوش نشان می‌دهیم، تسلط ما روی رفتار و نگرش‌مان از دست می‌رود. این یعنی کشیدن حصار محدودیت به دور توانمندی‌ها. وقتی جا می‌زنیم? در واقع داریم به ترس خویش از شکست اعتراف می‌کنیم و نشان می‌دهیم که جسارت لازم را برای محک و شناخت محدودیت‌های خود نداریم.
برگرفته از : forbes.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانبسیاری از ما با فواید ورزش برای سلامتی آشناییم و می‌دانیم بدن‌مان به غذاهای سالم نیاز دارد. همه‌ی ما باور داریم «چیزی که می‌خوریم ما را می‌سازد» اما جالب است بدانید کارهایی که قبل از غذاخوردن انجام می‌دهیم هم تأثیر زیادی بر سلامتی ما دارند. در ادامه، به ? کاری اشاره می‌کنیم که نباید با شکم خالی (بیشتر از دو ساعت از آخرین وعده‌ی غذایی‌تان) انجام دهید. در آخر این مطلب هم به شما خواهیم گفت بهتر است چه کارهایی را وقت گرسنگی انجام دهید.

:
چه غذاهایی برای رفلاکس معده مفیدند و چه غذاهایی مضر؟
درمان التهاب معده و روده و علت آن؛ آیا این بیماری مسری است؟
?? غذایی که جلوی گرسنگی شما را می‌گیرد
?. داروهای مسکن نخورید
آسپرین، پاراستامول و سایر مسکن‌های غیراستروئیدی (NSAIDS) نباید با شکم خالی خورده شوند. این کار نه‌تنها تأثیر آنها را کم می‌کند، بلکه می‌تواند باعث عوارض جدی (مانند خونریزی گوارشی) شود.
توصیه: شیر اثر منفی داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) را کم می‌کند، بنابراین بهتر است به‌جای آب با آنها شیر بنوشید. درصورتی‌که شیر در دسترس نداشتید، دارو را با مقدار زیادی آب مصرف کنید.
?. قهوه نخورید

حتی قهوه‌ی بدون کافئین هم تولید اسید را تشدید می‌کند و اگر با شکم خالی خورده شود، می‌تواند باعث سوزش معده و سایر عوارض گوارشی شود. نخوردن صبحانه، حتی بعد از مصرف قهوه می‌تواند باعث کاهش سروتونین (یکی از انواع هورمون‌های شادی) شود و کل روز شما را غمگین و افسرده کند.
توصیه: اگر نمی‌توانید عادت نوشیدن قهوه‌ی اول صبح را کنار بگذارید، آن را با شیر یا خامه مخلوط کنید. چربی شیر تأثیرات منفی را کاهش می‌دهد. قهوه‌ی طبیعی را به‌جای قهوه‌ی فریزدرای (قهوه را به‌سرعت منجمد و در خلأ و حرارت بالا خشک می‌کنند. با این کار، قهوه در دمای ‌معمولی ماندگاری بیشتری پیدا می‌کند) انتخاب کنید.
________________________________________
: ?? عادت عجیبی که انرژی شما را بیش از خوردن قهوه تقویت می‌کند
________________________________________
تبلیغات

?. آدامس نجوید
اسید معده‌ای که زمان جویدن آدامس ترشح می‌شود، پوشش معده‌ی خالی را تخریب می‌کند. زیاده‌روی در مصرف آدامس می‌تواند باعث گاستریت (ورم معده) شود. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که آدامس می‌جوند، به‌جای میوه و سبزیجات تمایل بیشتری به غذاهای ناسالم دارند.
توصیه: آدامس‌هایی که به‌جای شکر، سیکلامات و آسپارتام، حاوی شیرین‌کننده‌های طبیعی مانند زایلیتول و سوربیتول هستند، آسیب کمتری به بدن وارد می‌کنند. حتی اگر معده‌یتان پر است، بیشتر از ده دقیقه مداوم آدامس نجوید.
?. به رختخواب نروید
گرسنگی و سطح گلوکز پایین مانع از خواب خوب می‌شود و از خواب عمیق جلوگیری می‌کند. جالب اینجاست که کم خوابی هم به‌نوبه‌ی خود سطح هورمون‌های گرسنگی را افزایش می‌دهد. به همین علت است که فردای روزی که شام نمی‌خوریم، گرسنه‌تر هستیم و بیشتر می‌خوریم.
توصیه: پرخوری قبل از خواب هم انتخاب خوبی نیست. بهترین انتخاب مصرف محصولات لبنی است، زیرا این محصولات از جمله منابع خوب کلسیم و منیزیم هستند. این عناصر یک خواب سالم را برای شما تضمین می‌کنند. می‌توانید یک لیوان شیر به همراه عسل میل کنید.
________________________________________
: ?? خوراکی که به داشتن خواب راحت کمک می‌کنند
________________________________________
?. تمرینات ورزشی سخت انجام ندهید
این تصور وجود دارد که ورزش‌کردن با شکم خالی کالری بیشتری می‌سوزاند. در واقعیت این کار تأثیری بر چربی سوزی ندارد، اما از طرف دیگر، از دست‌دادن ماهیچه‌ها مسئله‌ای جدی است. همچنین با کاهش انرژی بدن، شدت تمرینات کمتر می‌شود.
توصیه: تمرینات ایروبیک را جایگزین تمرینات ورزشی سنگین کنید. بهتر است قبل از هر نوع تمرین ورزشی کمی تنقلات مصرف کنید، چون فعالیت فیزیکی ترشح شیره‌ی معده را تحریک می‌کند که می‌تواند به معده‌ی خالی آسیب بزند.
?. خرید نکنید

همه‌ی ما می‌دانیم گرسنگی باعث می‌شود بیشتر از مقدار نیازمان خوراکی بخریم. درواقع، شکم گرسنه باعث می‌شود در مغازه‌های مواد غیرخوراکی هم بیشتر از نیازمان خرید کنیم. تحقیقات نشان داده‌اند که پیام درونی «من غذا می‌خواهم» به پیام «من می‌خواهم» تبدیل می‌شود و فرد با پیروی از این پیام، بیشتر خرید می‌کند.
توصیه: تهیه‌ی فهرست خرید و پرداخت پول نقد، از راه‌های جلوگیری از ول‌خرجی هستند. تحقیقات نشان داده‌اند که وقتی افراد پول نقد می‌پردازند، نسبت به وقتی که از کارت اعتباری استفاده می‌کنند، کمتر خرج می‌کنند.
________________________________________
: وسوسه خرید آنی؛ تحلیل روانشناسانه این رفتار و راه‌های مقابله با آن
________________________________________
?. آب مرکبات ننوشید
اسید و فیبرهای سخت که در مرکبات وجود دارد، به معده‌ی خالی آسیب می‌زنند. این مورد به‌ویژه برای افرادی که مبتلا به گاستریت یا در معرض ابتلا هستند، خطرناک است.
توصیه: آب مرکبات تازه اگر به‌نسبت ? به ? (برای افراد معمولی) و ? به ? (برای افرادی که معده‌ی هایپراسیدی دارند) با آب رقیق شود،برای بدن‌تان مفید است.
تحقیقات ثابت کرده‌اند که گرسنگی باعث می‌شود خونسردی‌مان را از دست بدهیم، زیرا ما برای کنترل خودمان به انرژی احتیاج داریم که با معده‌ی خالی، این مقدار انرژی برای کنترل‌مان وجود ندارد.
توصیه: اگر قبل از شروع بحث فرصت غذاخوردن ندارید، یک نوشیدنی گرم بنوشید و به طرف مقابل‌تان هم تعارف کنید. این کار، بحث را دوستانه‌تر خواهد کرد.
________________________________________
: خواص هویج برای سلامتی و طرز تهیه یک نوشیدنی خوشمزه و مقوی
________________________________________
و در آخر: با شکم خالی چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟
احتمالا حدس می‌زنید محتمل‌ترین کاری که بهتر است با شکم گرسنه انجام بدهید، خوردن غذاست! اما کارهایی هستند که حتی فکرش را نمی‌کنید که بهتر است در گرسنگی انجام شوند.
حل‌کردن مسائل
وقتی گرسنه هستید، توانایی‌تان برای دقت و تمرکز بیشتر می‌شود. به‌گفته‌ی محققان، این میراثی از اجداد اولیه‌ی ماست که باید کل تمرکزشان را برای به‌دست‌آوردن غذا می‌گذاشتند. هورمون گرسنگی «گرِلین» با تحریک فعالیت مغز، به ما کمک می‌کند تا کارهای مختلفی را هم‌زمان انجام دهیم.
انتخاب‌کردن
اگر برای انتخاب بین چند چیز گیر افتاده‌اید -مثلا نمی‌دانید پیراهن قرمزی که حاشیه‌های طلایی دارد، بیشتر به شلوار جین جدیدتان می‌آید یا بلوز آبی و سفید با یقه‌ی توردار- سعی کنید با شکم خالی انتخاب کنید. تحقیقات نشان می‌دهد، تصمیماتی که فرد در زمان گرسنگی می‌گیرد با اینکه بدون فکر قبلی و ناگهانی هستند، اغلب بیشتر به موفقیت می‌رسند. البته واضح است که نباید در مورد تصمیمات مهمی که مسائل اقتصادی، ارتباطی یا سلامتی را به‌خطر می‌اندازد، این روش را به‌کار ببندید.
________________________________________
در ادامه بخوانید: کدام غذاها را می‌توانید با معده خالی بخورید و کدام غذاها را نه!
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومان“بهشت زیر پای مادران است، نه کارمندان!” وقتی برای اولین بار این جمله را خواندم مادرانی را متصور شدم که در کنار مادر بودن به جامعه خود نیز خدمت می کنند.آنها سعی دارند برای جامعه مفید باشند و این در تضاد با مادر بودن آنان نیست. مادر من نمونه ای است از همه زنان این جامعه که در کنار مادر بودن در جامعه خود نیز مفید هستند. اما وجود چنین دیدگاه هایی باعث مایوس شدن همه بانوان شاغل، چه مادر باشند و چه نباشند، می گردد. حال سوالی که مطرح می گردد اینست چرا برخی افراد چنین تفکری دارند؟ به نظر بنده دلیل اصلی اینست که افراد جامعه ما در ضمیر نا خود آگاه خود موثر بودن زن در جامعه را قبول ندارند و این امر موجب می گردد که نگاه جامعه به مقوله “زن و کار” همان نگاه ??? سال پیش باشد. پس چه باید کرد تا جامعه با تمام وجود بپذیرد که زنان هم می توانند مانند مردان موثر باشند؟ در زیر چند راهکار را برای پایان دادن به این تبعیض جنسیتی ارائه داده ام:
از بین بردن برخی باور های غلط:
تنها وظیفه زنان انجام امور خانه و تربیت فرزندان است.
شاید ??? سال پیش این باور بنا بر نیاز های جامعه درست بود ولی امروز بدلیل پیشرفت روز افزون جامعه مشارکت زنان در جامعه امری ضروری می باشد. زیرا که یک جامعه برای پیشرفت به همه اعضای خود نیاز دارد.
مردان نسبت به زنان مدیران بهتری می باشند.
یکی از مخربترین باور هایی که می تواند زنان را از عرصه های مدیریتی جامعه بدور نگاه دارد، داشتن نگاه جنسیتی نسبت به مدیریت است. عموما در جوامع در حال توسعه و توسعه نیافته زنان را بدلیل داشتن برخی تفاوت ها نسبت به مردان ضعیف تر می دانند که باعث به دور ماندن زنان از پست های مدیریتی می شود که در نهایت به ضرر خود جامعه تمام می شود.
مادران خانه دار فرزندان بهتری تربیت می کنند.
متاسفانه این باور غلط باعث ضربه زدن به بانوان شاغل در جامعه می شود. چرا که ذهنیتی در عموم جامعه ایجاد می کند که باعث می شود دید منفی نسبت به عملکرد تربیتی زنان شاغل داشته باشند. ولی این نکته مهم باید در نظر گرفته شود که زنان شاغل بدلیل مواجه با اتفاقات گوناگون در درون جامعه تجربیات زیادی کسب می کنند که می توانند به کمک آن تجربیات فرزندان خود را بهتر تربیت نمایند.
آموزش و تربیت مدیران زن
برای آنکه مدیران قدرمتند و توانمد در عرصه های مدیریتی داشته باشیم باید زمینه سازی های مناسب انجام پذیرد. یکی از مهمترین بستر سازی های لازم برای داشتن مدیران موفق آموزش آنان می باشد. از آنجایی در جوامعی نظیر جامعه ما برخی پیش فرض های غلط در باره زنان وجود دارد باید نگاه ویژه ای به تربیت مدیران زن داشته باشیم. به طور مثال می توان با آموزش مدیریت به دختران در مدرسه و حتی خانه چگونه مدیریت کردن را در آنان نهادینه کرد. این کار علاوه بر کمک به موفق بودن آنان در امر مدیریت باعث افزایش روحیه در آنان می شود.
متوقف کردن نگاه ابزاری-سیاسی به زنان در جامعه
در سال های اخیر مشاهده شده است که دولت ها بعد از به روی کار آمدن اقدام به انتصاب بانوان در برخی از پست های مهم دولتی می کنند. اگر به صورت سطحی به مسئله نگاه کنیم امری بسیار خوب به نظر می رسد ولی اگر عمیق تر به این قضیه نگاه کنیم در می یابیم که این کار بیشتر برای کسب محبوبیت دولت در میان اقشار تحصیل کرده و روشن فکر جامعه است. فرض کنید یکی از این بانوان در کار خود به هر دلیلی موفق نباشد و نتواند وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد؛ در دوره های بعدی به دلیل عدم وجود بستر سازی های مناسب انتصاب بانوان در رده های بالای مدیریتی بسیار سخت تر خواهد بود. پس بهتر است دولت های به جای استفاده از بانوان برای کسب محبوبیت بیشتر به فکر بستر سازی برای حضور آنان باشند.

و در پایان جامعه ما جامعه ای در حال پیشرفت است و برای پیشرفت به همه اعضا نیاز داریم و این امر محقق نخواهد شد مگر با بستر سازی های مناسب. پس بهتر است به جای زیر سوال بردن فعالیت زنان در جامعه زمینه را برای فعالیت بیشتر آنان در جامعه مهیا سازیم.درجامعه امروزی ایران،که براساس برخی آمارجهانی رتبه اول رادرشاخص تعارضات احساسی وعصبانیت دربین سایرکشور هادارد،کم نیستندکسانی که ازنظرعلمی در رده های بالا قرار دارنداما دربرقراری ارتباط باسایرین به شکل موثرومفید ناتوان هستند و این ضعف،مشکلات اجتماعی متعددی رابه دنبال خواهدداشت.
این افراد همچون دیگران در دوره های ابتدایی و آموزش عالی تنها به کسب علم ودروس مربوط به علوم‌ تجربی و ریاضیات و یا علوم انسانی(به شدت محدود و وابسته به حفظیات)پرداخته‌اند و از طریق آموزش وپرورش آگاهی خاصی در زمینه شیوه زندگی وروابط صحیح با دیگران به آنها آموخته نشده است،مگر آنکه فردبه توصیه کسی ویا برحسب علاقه خود دراین زمینه مطالعاتی راداشته باشد.
اما آموختن روش صحیح زندگی وداشتن رابطه موثر انسان با دیگران برای داشتن یک زندگی لذت بخش واثرگذارضروری است.
بهترین سال ها برای یادگرفتن این موارد دوران ابتدایی است،چرا که هنوز شخصیت فرد به شکل کامل شکل نگرفته است و تغییر شخصیت و ویژگی های شخصیتی میسراست اماهرچه از سالهای عمر انسان بگذرد این تغییر سخت تر می‌شود.
چند مورد می توان درباره محتوای این درس ذکر کرد:
خودآگاهی
مدیریت زمان
تفکرمنطقی ونقادانه
شنونده خوبی بودن وفن بیان مناسب
وقت شناس ومسئولیت پذیر بودن
ابراز همدلی وارائه راهکار درهنگام مشکلات
صداقت و صراحت در بیان ورفتار درعین مودب بودن
بیان صحیح احساسات خود و درک احساسات دیگران
توانایی حل مسئله برای برطرف کردن مسائل زندگی(مسائل شخصی،کاری و …)
هرکدام از این موارد باید به تناسب سن وسال تحصیلی دانش آموزان تدریس شوند و می توان به شکلی خلاصه هر کدام را در قالب یک درس فقط در یک سال تحصیلی یاد داد.
اما بهتر است ابتدامهارت های پایه ای و آسان تر درسال های نخست آموزش داده شودو در طول ? سال دوره ابتدایی، بخشی ازهر کدام ازموارد بالا به دانش آموزان تدریس شود؛ چرا که اگر مهارت های زندگی درطول مدت طولانی تری آموخته شونداثر بخشی بهتری دارند.
همچنین خودمعلمان ابتدایی بایدتوسط متخصصین و روانشناسان خبره، موارد بالا را به بهترین شکل آموزش ببینند تا بتوانند به شکلی مناسب به دانش آموزان این مهارتها رابیاموزند.

چندویژگی می توان برای نحوه تدریس این درس در نظر گرفت:
لزوما نباید دارای کتابی باشد که از آن امتحان گرفته شود.
برای مثال در ژاپن،که یکی از بهترین نظام های آموزش و پرورش رادرجهان

92