اين، براي، مردان، همسرشان، زندگي

همواره خود را در موضع «جهل آگاهانه» قرار بدهيم و همه چيز را به پرسش بکشيم.
________________________________________
: چطور مهارت‌هاي يادگيري خود را افزايش دهيم
________________________________________
?. همه چيز را به پرسش بکشيد
آنچه براي بروز خلاقيت بسيار مهم است، کنجکاوي مداوم است. اينکه دائما سؤال کنيد. در يک تحقيق جالب مشخص شده است که کنجکاوي کودکان باعث مي‌شود که روزي حدود ??? سؤال بپرسند، در حالي که يک بزرگ‌سال عاقل و منطقي به طور متوسط فقط ? سؤال در روز مطرح مي‌کند. براي خلق چيزي جديد ابتدا لازم است آنچه که قديمي است، مورد پرسش واقع شود. چرا اين کار را اين‌گونه انجام مي‌دهيم؟ آيا اين بهترين راه است؟ راه‌هاي احتمالي ديگر کدام‌ها هستند؟ چرا اين وسيله اين‌گونه کار مي‌کند؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟ فرض‌هاي قديمي را به چالش بطلبيد، وضع موجود را مورد سؤال قرار دهيد و دنبال راه‌حل‌هاي جديد باشيد.
«مهم اين است که از پرسشگري بازنايستيد، براي هر کنجکاوي پاسخي وجود دارد.»
– اينشتين
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

کنجکاوي، شور و شوقي براي يادگيري و آزمون و خطاست. حتي اشتباهات را نيز بايد به عنوان فرصت‌هايي براي طرح سؤالات جديدتر و يادگيري بيشتر در نظر بگيريم.
«با پرسش‌ها زندگي کن و شايد بدون آنکه بداني، روزگاري در زندگي به سوي پاسخ‌ها رهنمون شوي.»
– ريلکه، شاعر آلماني
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

?. ذهن‌تان را از هر لحاظ باز نگهداريد
«بياييد به سوي دري که هرگز باز نکرده‌ايم، قدم برداريم.»
– تي اس اليوت
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

انجام يک کار خلاقانه، نيازمند آن است که ذهن‌مان را به روي هرگونه احتمال و هر گزينه‌اي باز بگذاريم. براي اين منظور بايد بتوانيم آنچه را از قبل مي‌دانيم از صفحه‌ي ذهن‌مان پاک کنيم. زيگموند فرويد اين نوع رها شدن از گذشته را «خودفريبي آگاهانه» مي‌ناميد که در آن تظاهر مي‌شود به اينکه چيزي از قبل وجود ندارد و ما همه چيز را از صفر آغاز مي‌کنيم. اين فرار وهم‌آميز و آگاهانه از الگوها و عادات موجود، رازِ باز کردن ذهن به سوي خلق چيزي کاملا جديد است. لازم است که راه‌حل‌هاي پذيرفته‌شده‌ي قديمي و سنتي را رها کنيم و اين امکان را بپذيريم که راه‌حلي جديد، کاملا متفاوت و به طرزي تماشايي موفق ظاهر شود. تنها رؤياهاي بي‌پروا و بي‌مانع امکان پشت سر گذاشتن گذشته و خلاقيت اصيل را فراهم مي‌کند.
«به رؤيايي دست خواهي يافت که داشته‌هاي تو را مي‌بيند، نه موانع را. به آرزويي خواهي رسيد که يادآوري‌اش سراپاي وجودت را غرق شوق کند، دست تو را بگيرد و بر بلندي‌هاي غرورآفرين بنشاند. تصوير زيبايي از آينده برايت بيافريند و روح و جسمت را سرشار از عشق و اميد ناب کند. رؤياهايت بايد بتوانند تو را ربوده و با خود بالا ببرند و هرگز اجازه ندهند که از آن بالا به پايين نگاه کني.»
– رابرت کريگل
اشتراک‌گذاري در Facebook

اشتراک‌گذاري در Twitter

تهيه شده براي: chetor.com

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع يادگيري، هوش و تقويت حافظه
هيچ‌وقت براي يادگرفتن دير نيست

7000تومانآقايان محترم تاکنون فکر کرده‌ايد که همسر عزيز شما براي داشتن رضايتمندي تمام‌وکمال در زندگي زناشويي‌تان چه انتظاراتي دارد؟ اگر عميقا به اين موضوع نينديشيده‌ايد، مطالعه اين مقاله براي‌تان مفيد خواهد بود. در اين متن متخصصان و مشاوران ازنظر تخصصي و علمي انتظارات زنان از مردان را بررسي کرده‌اند. شما خانم‌هاي عزيز نيز مي‌توانيد با خواندن اين مقاله روي رفتار خود دقيق‌تر شويد و بيشتر درباره رويکردها و انتظارات‌تان فکر کنيد. پس در ادامه همراه ما باشيد.

:
مهارت هاي زندگي زناشويي؛ ?? مهارتي که هر زن و شوهري بايد بداند
? راز شاد زيستن در زندگي زناشويي
? اشتباه در زندگي زناشويي که ممکن است به طلاق ختم شود
?. آشنايي با خواسته‌ها و نيازهاي همسر
خيلي از افراد فکر مي‌کنند خريدن گل و انواع کادوها در مناسبت‌هاي مختلف و به‌عبارتي ديگر، ساير روش‌هاي عاشقانه ابراز احساسات به‌معناي توجه و احترام است. صدالبته چنين رفتارهايي بسيار سازنده و مثبت است اما هيتر گري (Heather Gray)، مشاور خانواده و نويسنده، معتقد است که قدم زدن در جاده همراهي چيزي فراتر از اينها است.
آشنايي با خواسته‌ها و نيازهاي همسر يعني اينکه بدون پرسش بدانيد همسرتان چه مي‌خواهد و در هر دقيقه و ثانيه در چه حال‌وهوايي است. شايد بگوييد: «مگر ما پيش‌گو هستيم؟». خير شما پيش‌گو نيستيد اما وقتي نسبت به کسي علاقه و مسئوليت داشته باشيد، ناخودآگاه از جزئيات عاطفي و رفتاري او آگاه مي‌شويد. درنتيجه مي‌دانيد که مثلا، همسر محترم قبل از خواب، ناهار فرداي خود براي سر کار را آماده مي‌کند. پس مي‌توانيد براي خوشحال کردن او، پيش‌دستي کنيد و اين کار را انجام بدهيد.
يا وقتي مي‌دانيد که مثلا سه‌شنبه‌ها خيلي روز سخت و پرچالشي براي همسرتان است و رئيسش در اين روز در جلسه با کارمندان سخت‌گيري مي‌کند، ضمن اينکه در منزل هواي او را بيشتر داريد، درباره وقايع روز نيز از او سؤال مي‌کنيد و جوياي احوالش مي‌شويد.

________________________________________
: ? انتظاري که مردان از همسرشان دارند اما به زبان نمي‌آورند
________________________________________
?. اعتماد صددرصدي

بسياري از شک‌ها و نگراني‌هاي زن‌ها درباره همسرشان بيهوده است. گاهي کنجکاوي‌هاي خانم‌ها درباره تماس‌ها و پيام‌هاي شوهرشان حتي به حالت آزاردهنده‌اي بدل مي‌شود، اما واقعيت اين است که ريشه تمام اين شک‌ها خودِ خود آقايان هستند. زنان دوست دارند در زندگي خود مرداني داشته باشند که به آنها وفادارند و مي‌توان ??? درصد به مهر و عشق‌شان دلگرم بود. اگر زني دچار شک و سوءتفاهم مي‌شود، به‌دليل رفتار مردان است. اليزابت اشميت (Elizabeth Schmitz)، يکي از نويسندگان کتاب «ساختن عشقي بادوام، ? راز غافل‌گيرکننده براي ازدواج موفق»، مي‌گويد: «زنان نبايد بابت اينکه همسرشان با چه کسي در مهماني کاري هم‌صحبت مي‌شود يا به چه کسي پيام مي‌دهد، احساس نگراني کنند. درواقع زن بايد از بابت تعهد مرد اطمينان خاطر کامل داشته باشد.»
تبليغات

عاشق بودن واقعي به‌معناي عشق ورزي بي چون و چرا و بي شرط است. زناني که از ازدواج خود رضايت دارند، همسرشان را با واژگاني چون صادق، وفادار و قابل‌اعتماد توصيف مي‌کنند. آنها مطمئن هستند که همسرشان هميشه هواي‌شان را دارد و دروغ نمي‌گويد. زندگي در حوالي امنيتي عاشقانه تمام چيزي است که يک زن از زندگي مشترک انتظار دارد.
________________________________________
: راههاي جلب اعتماد همسر؛ چه کار کنيم تا همسرمان چشم بسته اعتماد کند؟
________________________________________
?. قدرداني از زحمات روزانه
مادران و همسران قلب تپنده خانواده هستند. بخش زياد آرامش خانه، نتيجه مستقيم تلاش‌ها و زحمات زنان است. آنها دوست دارند اين حجم نامحسوس از زحمتي که روزانه متحمل مي‌شوند، موردتوجه قرار بگيرد و ساير افراد خانه، به‌ويژه همسرشان، از آنها تشکر کند و ارزش کارهايشان را بداند. هتر گري مي‌گويد: «انجام کارهاي روزمره نبايد از ديد همسر و فرزندان جا بماند و لازم است براي اين زحمات روزانه‌ي تکراري از آنها قدرداني شود.»
?. کمک خودجوش در نگهداري فرزندان
زنان دوست دارند همسرشان در رسيدگي به فرزندان به آنها کمک کند و نسبت به مسائل فرزندان دغدغه‌مند باشد. هم‌ياري و همکاري در رسيدگي به فرزندان بايد به‌صورت خودجوش صورت بگيرد. يعني زماني‌که هر کاري را با هزار بار تکرار به مرد گوشزد مي‌کنند، حتي اگر مردي هم آن را انجام بدهد، خالي از لطف و فايده خواهد بود.
وقتي مردان بدون اينکه کسي به آنها گوشزد کند، در کارهايي مانند انجام تکاليف به فرزندان‌شان کمک مي‌کنند، باعث دلگرمي مادر خانواده مي‌شوند و مادر از اين کار بسيار لذت مي‌برد. ويکي استارک (Vikki Stark) روان‌درمانگري است که همکاري زوج‌ها در امور مربوط به فرزندان را بسيار توصيه مي‌کند. او معتقد است که مردان بايد به انتظارات زنان در توجه به نيازها و تکاليف فرزندان در امور مختلف به‌اندازه آنها توجه داشته باشند.
________________________________________
: نقش پدر در تربيت فرزند چيست؟
________________________________________
?. گوش شنوا
وقتي زنان از مشکلات و مسائل خود براي همسرشان مي‌گويند، لزوما به‌دنبال راهکاري دقيق و مؤثر نيستند. درواقع با مطرح کردن مشکل، به‌دنبال درد دل کردن هستند تا تخليه رواني شوند و همسرشان از آنها حمايت عاطفي کند. در اين‌گونه مواقع، لازم نيست آقايان در حکم يک قهرمان نجات‌دهنده وارد شود و راهکارهاي رنگارنگ ارائه کنند. کافي است گوش شنوا داشته باشند و همدلي به‌خرج بدهند. استارک مي‌گويد: «وقتي همسرتان از ماجراهاي محل کار يا از جروبحث خود با ديگران و حرف‌هايي که با مادرش زده براي‌تان تعريف مي‌کند، به‌دنبال اين است که به حرف‌هايش گوش کنيد و لازم نيست مطابق با ميل و غريزه‌تان براي ارائه راه‌کار شروع به نظر دادن کنيد. شنونده‌اي خوب بودن و داشتن گوشي شنوا کافي است.»
استارک مي‌گويد بيشتر مراجعانش از اينکه شوهرشان به‌محض درد دل کردن براي حل مسئله راهکار ارائه مي‌دهند، شاکي هستند. اين واکنش شوهران طبيعي است چون همه آنها در سرتاسر جهان دوست دارند که خانواده‌شان راضي و خوشحال باشد. اما بايد توجه کرد که زنان نيز به‌دنبال شنونده‌اي هستند که به کمکش ابعاد مختلف يک مسئله بررسي شود. اگر آقايان گوشي شنوا براي شنيدن دل‌مشغولي‌هاي بانوان داشته باشند، نتيجه براي هر دو رضايت‌بخش‌تر خواهد بود.
?. بهترين دوست و همراه بودن
زنان به‌ويژه خانم‌هاي امروزي که اغلب سر کار مي‌روند، مسئوليت‌هاي زيادي دارند. آنها دوست دارند وقتي به خانه بازمي‌گردند، در آرامش به کارهاي موردعلاقه‌شان مانند تماشاي فيلم يا سريال بپردازند و با دوست و همراهي روبه‌رو شوند که آنها را درک مي‌کند و تا جايي که بتواند حمايت‌هاي عاطفي و مالي و… را از همسر دريغ نمي‌کند. آقايان بايد تلاش کنند تا دوست خوبي براي همسرشان شوند. باور کنيد دل‌گرمي اين همراهي و دوستي در زندگي هر دو معجزه مي‌سازد.
چارلز اشميت، کارشناس ازدواج و امور خانواده معتقد است: «هيچ ابهامي درباره اين موضوع وجود ندارد: زنان شريکي براي دغدغه‌هاي خود مي‌خواهند. کسي که از آنها حمايت کند، مايه مسرت‌شان باشد و ضمن توجه به رفاه و سلامت‌شان، همواره و مداوم باهم در ارتباط باشند. زنان به‌دنبال شريکي هستند که دوست آنها نيز باشد».
________________________________________
: چطور بهترين همسر دنيا باشيم
________________________________________
?. حمايت در شکست‌ها

در سختي‌ها و شکست‌ها زنان را تنها نگذاريد. در راه طولاني و پر از دشواري‌هاي مختلف زندگي، اميد و دل‌بستگي زنان‌تان باشيد. بنابه نظر «هيتر گري»، اگر مردان احساس کردند که همسرشان حتي اگر اندکي دچار دل‌سردي و ناتواني شده است، بايد به کمک آنها بروند و به آنها يادآوري کنند که هميشه در کنارشان هستند. به همسر خود روحيه بدهند و به او بگويند که با وجود مسئوليت‌هاي زيادي که دارد خستگي و ضعف چيزي غيرعادي نيست و رفتارش را درک مي‌کنند. البته زنان نيز بايد دقيقا به‌همين‌شکل مردان را در اين مواقع همراهي کنند.
________________________________________
در ادامه بخوانيد: ? انتظار غير منطقي که زندگي زناشويي‌تان را به خطر مي‌اندازد
________________________________________

اين مجموعه صوتي پرطرفدار را از دست ندهيد
مقالات صوتي

مجموعه صوتي پرطرفدارترين مقالات با موضوع روابط عاطفي و ازدواج
عشق آن نيست که به هم خيره شويم؛ عشق آن است که هردو به يکسو بنگريم

4000تومانچه چيزهايي باعث رضايت مردان از ازدواج‌شان مي‌شود؟ در اين مقاله، مشاوران ازدواج و خانواده ? انتظاري را که مردان از همسرشان دارند، اما آنها را به‌زبان نمي‌آورند، با شما درميان مي‌گذارند. اگر شما هم مايليد بدانيد که همسرتان از شما چه انتظاراتي دارد، اين مقاله را تا انتها بخوانيد.

:
ازدواج پايدار با ?? نکته‌اي که پايه‌هاي زندگي را محکم نگه مي‌دارد
سخت‌ترين و شادترين سال‌هاي ازدواج‌تان کدام‌ها هستند؟
دلايل خيانت و راه‌هاي جلوگيري از آن
?. مردان انتظار دارند که همسرشان به آنها بگويد «دوستت دارم»
چارلز اشميتز (Charles Schmitz) که کتاب «ساختن عشقي که مي‌ماند: هفت راز غافلگيرکننده در مورد ازدواج موفق» (Building a Love that Lasts: The Seven Surprising Secrets of Successful Marriage) را با همسرش اليزابت نوشته، مي‌گويد تصور نکنيد بعد از سال‌ها زندگي زناشويي، همسرتان ديگر مي‌داند که چقدر دوستش داريد. عشق‌تان به او را با کلام و رفتار بيان کنيد و اين کار را هر روز انجام دهيد.
اشميتز مي‌گويد: «اين جمله‌ي قديمي که “لازم نيست بگويم، چون خودش مي‌داند” کاملا اشتباه است. مردان دوست دارند بشنوند که عاشق‌شان هستيد. روزي چندين بار گفتنِ “دوستت دارم” و گفتن دليل اين دوست داشتن را به عادتي براي خود تبديل کنيد.»
________________________________________
: ابراز علاقه به همسر؛ ?? راه رمانتيک بودن
________________________________________

?. مردان به فضاي شخصي خود نياز دارند، به‌ويژه بعد از جروبحث

آن کرولي (Anne Crowley) روان‌شناس به خانم‌ها توصيه مي‌کند از اينکه همسرشان ترجيح مي‌دهد به‌جاي گشت‌وگذار در مراکز خريد، در خانه بماند و فوتبال تماشا کند، نرنجيد و احساس بدي نداشته باشيد. همه‌ي ما گاهي اوقات به دور شدن از اين فضاي دونفري احتياج داريم. اگر همسرتان پس از جروبحث مختصر يا يک اختلاف‌نظر جزئي مي‌خواهد تنها باشد، بهترين کار اين است که اين فرصت را به او بدهيد.
او معتقد است «وقتي يک زوج جروبحث مي‌کنند، عجيب نيست که خانم همچنان بحث را دنبال کند؛ به‌ويژه وقتي همسر عقب‌نشيني مي‌کند، اما اين حرکت براي هر دو نفر مضر است. خانم به‌دنبال نتيجه است و پيگيري مي‌کند، از طرف ديگر آقا احساس مي‌کند مورد تهاجم قرار گرفته و عقب‌نشيني مي‌کند و اين چرخه همچنان ادامه مي‌يابد.»
تبليغات

کرولي مي‌گويد بگذاريد همسرتان آرام شود و پيش از برخورد با مسئله‌ي پيش‌آمده، اتفاقات را تحليل کند. در نتيجه شما نيز، سعي کنيد نگراني خود درباره‌ي اين احساس نياز مردان را مديريت کنيد.
________________________________________
: مهمترين مشکلات زندگي مشترک و راهکارهاي حل آن
________________________________________
?. مردان از همسرشان انتظار دارند که گاهي آغازکننده‌ي رابطه زناشويي باشد

کِرت اسميت (Kurt Smith)، مشاور ازدواج و خانواده که در حيطه‌ي مشاوره براي مردان تخصص دارد، مي‌گويد مردان دوست دارند «خواسته‌شدن» را حس کنند. نکته‌ي اصلي همين است. اينکه مهربانانه و دوباره و سه‌باره بپرسيد «امشب چطوره؟»؛ به‌ويژه اگر پيشنهادتان عمدتا رد مي‌شود.
او مي‌گويد «آقايان در جلسات مشاوره به من مي‌گويند دوست دارند همسرشان رابطه‌ي زناشويي را آغاز کند، نسبت به اين رابطه خودجوش‌تر باشد، کارهايي انجام دهد که اين رابطه را جذاب‌تر کنند و آن را هيجان‌انگيزتر و متفاوت‌تر کنند. آنها مي‌خواهند از اين انتظار براي برقراري رابطه‌ي زناشويي هم لذت ببرند.»
________________________________________
: مهارت هاي زندگي زناشويي؛ ?? مهارتي که هر زن و شوهري بايد بداند
________________________________________
?. مردان مي‌خواهند شنيده شوند

کرولي معتقد است صرف اينکه همسرتان وسط يک جروبحث يا گفت‌وگو دير پاسخ مي‌دهد، به اين معنا نيست که کمتر از شما در رفع مشکل يا موفقيت ازدواج‌تان نقش دارد. بعضي‌ها فقط به کمي زمان احتياج دارند تا مسئله را پردازش کنند.
اين روان‌شناس مي‌گويد: «خانم‌ها وقتي که مستاصل مي‌شوند، ممکن است حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته باشند و بيشتر وقت‌ها مرادن ساکت مي‌مانند و اجازه مي‌دهند همسرشان حرف بزند. خانم‌ها سريع‌تر از آقايان پردازش مي‌کنند، بنابراين در جلسات مشاوره (و همين‌طور در خانه) معمولا خانم چيزي از همسرش مي‌پرسد، ولي وقتي آقا سکوت مي‌کند تا به پاسخ فکر کند، خانم همچنان به حرف زدن ادامه مي‌دهد.»
اگر شما به‌عنوان خانم، طرف کم‌حرف‌تر هستيد، اين رابطه ممکن است حسابي ناراحت‌کننده شود؛ زيرا باعث مي‌شود همسرتان هم در مقابل شما سکوت کردن را انتخاب کند.
او توضيح مي‌دهد «عموما از طرف آقايان مطرح مي‌شود که همسرم اهميتي نمي‌دهد من چه مي‌گويم؛ پس اگر واقعا مي‌خواهيد بدانيد همسرتان درباره‌ي فلان موضوع چه نظر يا چه حسي دارد، براي پاسخ‌گويي به او فرصت بدهيد. او مي‌خواهد مشارکت کند و حرفش شنيده شود، آهسته‌تر جلو برويد، نفسي بکشيد و بگذاريد او هم در گفت‌وگو شرکت کند.»

________________________________________
: چطور با همسرمان مشاجره کنيم بدون اينکه رابطه‌مان خراب شود؟
________________________________________
?. مردان دوست دارند مورد تقدير و ستايش قرار بگيرند

اسميت مي‌گويد تصور کنيد چقدر حس فوق‌العاده‌اي داريد، وقتي همسرتان پس از موفقيت‌تان در محل کار پيام تبريکي براي‌تان مي‌فرستد، يا اصلا بدون دليل خاصي براي‌تان گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *