دانلود پایان نامه

axSad
a: dhwm [z’wr u] hwfry’d ○pd hrwyn d’hw’n 
dah-um zAwar ud hufrayAd pad harwIn dAhwAn
Rich Friend of the beings of Light! In mercy grant me [strength and] succour me with every gift!
ای یار، ای روشنان کامل، با دلسوزی نیرویم ده. با همه بخشش‌هایت یاریم کن.
a: [’w mn gryw] xwd’y ○wyn’r’h ’wm pdw’c’h
O man grIw xwadAy winnArAh um padwAZAh
b: [’wm hwfry’d](’)h ○ mdy’n dwšmnyn
u-m hufrayAdAh maDyAn duSmanIn
Array [my soul], 0 Lord! respond to me! [Succour me] in the midst of the foe!
پروردگارا! روانِ مرا بیارای (هدایت کن) و پاسخم دِه. در بین همه‌ دشمنان یاریم کن.
a: hrwyn wyg’nyšn  ○ (’)c mn wydd’r’h 
harwIn wigAniSn az man widArAh
b: cy hwyn tnb’r dbg[r] ○ kym pd drd ’bj’myd
ce hawIn tanbAr daBgar kE-m pad dard abZAmEd
Make pass from me all the ravages of their deceitful body, that tortures me with pain.
همه‌ تباهی‌های بدن‌های فریبکارشان (آلوده) را از من دور بدار که با درد مرا شکنجه می‌کنند.
a: tw fry’ng  ○ ‘st’[w’d]g ’wd qyrb(k)[r]
tO fryAnag istAwAdag ud kirbakkar
b: ’bd’cwm ’c h[wyn ○]  [  ](y) h[  ]
abdAZ-um az hawIn …………
Thou art the Friend, praised and beneficent! Free me from….
تو ای یار ستوده و نیکوکار مرا رها کن از ….
a: cy tw z’nyh ○(p)[  ]
ce tO DAnIh …………
b: [’w]m ’c ‘š(n)[ 11  ○]  [ ]
u-m az …………
For thou knowest… me from….
چرا که تو می‌دانی …. مرا از ….
a: [’]wt hrw ’[  ○]  ………
ud harw …………
b: [..]r qyd[  ○]  ………
…………
And all ….
و هر….
(Four verses missing)
چهار بند (مصرع) از بین رفته است.
a: ’wm (gryw) [wxybyy ○]  [br]myd ’c ’ndr
u-m grIw wxEbE barmEd az andar
b: ’wd ’bxrwsy[d ’c hrwyn ○]  [w](d)nng ’wd wyxs’g
ud abxrOsEd az harwIn widang ud wExsAg
My soul weeps within, and cries oud [at each] distress and stab.
روح من در درون خود می‌گرید و از هر درد و زخمی می‌خروشد.
a: ’wd jm(’)n jy(w)[hr] ○ ’wd hw ns’w dydn
ud ZamAn ZIwahr ud haw nasAw dIdan
b: hnjft  pd  mn ○  cy rwc’n ’’ywštg
hanjaft pad man ce rOZAn AyuStag
This carrion-form is ended for me, and the hour of life, with (its) turbulent days.
دیدن این جسد در روزهای پریشان و زمان زندگی برای من به پایان رسید.
a: ’wd  ’(’)šyft ’wd pšyft ○  cw’gwn zryh pd wrm
ud ASift ud paSift cawAGOn zrEh pad warm
b: ’wd drd ’mwšt ○  kw mn gryw wyg’nynd
ud dard amwaSt ku man grIw wigAnEnd
It’ was tossed and troubled as a sea with waves. Pain was heaped on pain, whereby they ravage my soul.
دردها، متلاطم و طوفانی همانند دریای مواج گرد هم آمدند که روح مرا نابود کنند.
a: ’c hrw ’’rg ○ hw ’njwgyft pryft
az harw Arag haw anǰUgIft parift
b: pdyd ’dwr ○  ’wd nyzm’n dwdyyn
padId Adur ud nizmAn dUdEn
On all sides the anguish reached (me); fire was kindled, and the fog (was full) of smoke.
آن اند

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع یادگیری، هوش و تقویت حافظه
هیچ‌وقت برای یادگرفتن دیر نیست

7000تومانآقایان محترم تاکنون فکر کرده‌اید که همسر عزیز شما برای داشتن رضایتمندی تمام‌وکمال در زندگی زناشویی‌تان چه انتظاراتی دارد؟ اگر عمیقا به این موضوع نیندیشیده‌اید، مطالعه این مقاله برای‌تان مفید خواهد بود. در این متن متخصصان و مشاوران ازنظر تخصصی و علمی انتظارات زنان از مردان را بررسی کرده‌اند. شما خانم‌های عزیز نیز می‌توانید با خواندن این مقاله روی رفتار خود دقیق‌تر شوید و بیشتر درباره رویکردها و انتظارات‌تان فکر کنید. پس در ادامه همراه ما باشید.

:
مهارت های زندگی زناشویی؛ ?? مهارتی که هر زن و شوهری باید بداند
? راز شاد زیستن در زندگی زناشویی
? اشتباه در زندگی زناشویی که ممکن است به طلاق ختم شود
?. آشنایی با خواسته‌ها و نیازهای همسر
خیلی از افراد فکر می‌کنند خریدن گل و انواع کادوها در مناسبت‌های مختلف و به‌عبارتی دیگر، سایر روش‌های عاشقانه ابراز احساسات به‌معنای توجه و احترام است. صدالبته چنین رفتارهایی بسیار سازنده و مثبت است اما هیتر گری (Heather Gray)، مشاور خانواده و نویسنده، معتقد است که قدم زدن در جاده همراهی چیزی فراتر از اینها است.
آشنایی با خواسته‌ها و نیازهای همسر یعنی اینکه بدون پرسش بدانید همسرتان چه می‌خواهد و در هر دقیقه و ثانیه در چه حال‌وهوایی است. شاید بگویید: «مگر ما پیش‌گو هستیم؟». خیر شما پیش‌گو نیستید اما وقتی نسبت به کسی علاقه و مسئولیت داشته باشید، ناخودآگاه از جزئیات عاطفی و رفتاری او آگاه می‌شوید. درنتیجه می‌دانید که مثلا، همسر محترم قبل از خواب، ناهار فردای خود برای سر کار را آماده می‌کند. پس می‌توانید برای خوشحال کردن او، پیش‌دستی کنید و این کار را انجام بدهید.
یا وقتی می‌دانید که مثلا سه‌شنبه‌ها خیلی روز سخت و پرچالشی برای همسرتان است و رئیسش در این روز در جلسه با کارمندان سخت‌گیری می‌کند، ضمن اینکه در منزل هوای او را بیشتر دارید، درباره وقایع روز نیز از او سؤال می‌کنید و جویای احوالش می‌شوید.

________________________________________
: ? انتظاری که مردان از همسرشان دارند اما به زبان نمی‌آورند
________________________________________
?. اعتماد صددرصدی

بسیاری از شک‌ها و نگرانی‌های زن‌ها درباره همسرشان بیهوده است. گاهی کنجکاوی‌های خانم‌ها درباره تماس‌ها و پیام‌های شوهرشان حتی به حالت آزاردهنده‌ای بدل می‌شود، اما واقعیت این است که ریشه تمام این شک‌ها خودِ خود آقایان هستند. زنان دوست دارند در زندگی خود مردانی داشته باشند که به آنها وفادارند و می‌توان ??? درصد به مهر و عشق‌شان دلگرم بود. اگر زنی دچار شک و سوءتفاهم می‌شود، به‌دلیل رفتار مردان است. الیزابت اشمیت (Elizabeth Schmitz)، یکی از نویسندگان کتاب «ساختن عشقی بادوام، ? راز غافل‌گیرکننده برای ازدواج موفق»، می‌گوید: «زنان نباید بابت اینکه همسرشان با چه کسی در مهمانی کاری هم‌صحبت می‌شود یا به چه کسی پیام می‌دهد، احساس نگرانی کنند. درواقع زن باید از بابت تعهد مرد اطمینان خاطر کامل داشته باشد.»
تبلیغات

عاشق بودن واقعی به‌معنای عشق ورزی بی چون و چرا و بی شرط است. زنانی که از ازدواج خود رضایت دارند، همسرشان را با واژگانی چون صادق، وفادار و قابل‌اعتماد توصیف می‌کنند. آنها مطمئن هستند که همسرشان همیشه هوای‌شان را دارد و دروغ نمی‌گوید. زندگی در حوالی امنیتی عاشقانه تمام چیزی است که یک زن از زندگی مشترک انتظار دارد.
________________________________________
: راههای جلب اعتماد همسر؛ چه کار کنیم تا همسرمان چشم بسته اعتماد کند؟
________________________________________
?. قدردانی از زحمات روزانه
مادران و همسران قلب تپنده خانواده هستند. بخش زیاد آرامش خانه، نتیجه مستقیم تلاش‌ها و زحمات زنان است. آنها دوست دارند این حجم نامحسوس از زحمتی که روزانه متحمل می‌شوند، موردتوجه قرار بگیرد و سایر افراد خانه، به‌ویژه همسرشان، از آنها تشکر کند و ارزش کارهایشان را بداند. هتر گری می‌گوید: «انجام کارهای روزمره نباید از دید همسر و فرزندان جا بماند و لازم است برای این زحمات روزانه‌ی تکراری از آنها قدردانی شود.»
?. کمک خودجوش در نگهداری فرزندان
زنان دوست دارند همسرشان در رسیدگی به فرزندان به آنها کمک کند و نسبت به مسائل فرزندان دغدغه‌مند باشد. هم‌یاری و همکاری در رسیدگی به فرزندان باید به‌صورت خودجوش صورت بگیرد. یعنی زمانی‌که هر کاری را با هزار بار تکرار به مرد گوشزد می‌کنند، حتی اگر مردی هم آن را انجام بدهد، خالی از لطف و فایده خواهد بود.
وقتی مردان بدون اینکه کسی به آنها گوشزد کند، در کارهایی مانند انجام تکالیف به فرزندان‌شان کمک می‌کنند، باعث دلگرمی مادر خانواده می‌شوند و مادر از این کار بسیار لذت می‌برد. ویکی استارک (Vikki Stark) روان‌درمانگری است که همکاری زوج‌ها در امور مربوط به فرزندان را بسیار توصیه می‌کند. او معتقد است که مردان باید به انتظارات زنان در توجه به نیازها و تکالیف فرزندان در امور مختلف به‌اندازه آنها توجه داشته باشند.
________________________________________
: نقش پدر در تربیت فرزند چیست؟
________________________________________
?. گوش شنوا
وقتی زنان از مشکلات و مسائل خود برای همسرشان می‌گویند، لزوما به‌دنبال راهکاری دقیق و مؤثر نیستند. درواقع با مطرح کردن مشکل، به‌دنبال درد دل کردن هستند تا تخلیه روانی شوند و همسرشان از آنها حمایت عاطفی کند. در این‌گونه مواقع، لازم نیست آقایان در حکم یک قهرمان نجات‌دهنده وارد شود و راهکارهای رنگارنگ ارائه کنند. کافی است گوش شنوا داشته باشند و همدلی به‌خرج بدهند. استارک می‌گوید: «وقتی همسرتان از ماجراهای محل کار یا از جروبحث خود با دیگران و حرف‌هایی که با مادرش زده برای‌تان تعریف می‌کند، به‌دنبال این است که به حرف‌هایش گوش کنید و لازم نیست مطابق با میل و غریزه‌تان برای ارائه راه‌کار شروع به نظر دادن کنید. شنونده‌ای خوب بودن و داشتن گوشی شنوا کافی است.»
استارک می‌گوید بیشتر مراجعانش از اینکه شوهرشان به‌محض درد دل کردن برای حل مسئله راهکار ارائه می‌دهند، شاکی هستند. این واکنش شوهران طبیعی است چون همه آنها در سرتاسر جهان دوست دارند که خانواده‌شان راضی و خوشحال باشد. اما باید توجه کرد که زنان نیز به‌دنبال شنونده‌ای هستند که به کمکش ابعاد مختلف یک مسئله بررسی شود. اگر آقایان گوشی شنوا برای شنیدن دل‌مشغولی‌های بانوان داشته باشند، نتیجه برای هر دو رضایت‌بخش‌تر خواهد بود.
?. بهترین دوست و همراه بودن
زنان به‌ویژه خانم‌های امروزی که اغلب سر کار می‌روند، مسئولیت‌های زیادی دارند. آنها دوست دارند وقتی به خانه بازمی‌گردند، در آرامش به کارهای موردعلاقه‌شان مانند تماشای فیلم یا سریال بپردازند و با دوست و همراهی روبه‌رو شوند که آنها را درک می‌کند و تا جایی که بتواند حمایت‌های عاطفی و مالی و… را از همسر دریغ نمی‌کند. آقایان باید تلاش کنند تا دوست خوبی برای همسرشان شوند. باور کنید دل‌گرمی این همراهی و دوستی در زندگی هر دو معجزه می‌سازد.
چارلز اشمیت، کارشناس ازدواج و امور خانواده معتقد است: «هیچ ابهامی درباره این موضوع وجود ندارد: زنان شریکی برای دغدغه‌های خود می‌خواهند. کسی که از آنها حمایت کند، مایه مسرت‌شان باشد و ضمن توجه به رفاه و سلامت‌شان، همواره و مداوم باهم در ارتباط باشند. زنان به‌دنبال شریکی هستند که دوست آنها نیز باشد».
________________________________________
: چطور بهترین همسر دنیا باشیم
________________________________________
?. حمایت در شکست‌ها

در سختی‌ها و شکست‌ها زنان را تنها نگذارید. در راه طولانی و پر از دشواری‌های مختلف زندگی، امید و دل‌بستگی زنان‌تان باشید. بنابه نظر «هیتر گری»، اگر مردان احساس کردند که همسرشان حتی اگر اندکی دچار دل‌سردی و ناتوانی شده است، باید به کمک آنها بروند و به آنها یادآوری کنند که همیشه در کنارشان هستند. به همسر خود روحیه بدهند و به او بگویند که با وجود مسئولیت‌های زیادی که دارد خستگی و ضعف چیزی غیرعادی نیست و رفتارش را درک می‌کنند. البته زنان نیز باید دقیقا به‌همین‌شکل مردان را در این مواقع همراهی کنند.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ? انتظار غیر منطقی که زندگی زناشویی‌تان را به خطر می‌اندازد
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانچه چیزهایی باعث رضایت مردان از ازدواج‌شان می‌شود؟ در این مقاله، مشاوران ازدواج و خانواده ? انتظاری را که مردان از همسرشان دارند، اما آنها را به‌زبان نمی‌آورند، با شما درمیان می‌گذارند. اگر شما هم مایلید بدانید که همسرتان از شما چه انتظاراتی دارد، این مقاله را تا انتها بخوانید.

:
ازدواج پایدار با ?? نکته‌ای که پایه‌های زندگی را محکم نگه می‌دارد
سخت‌ترین و شادترین سال‌های ازدواج‌تان کدام‌ها هستند؟
دلایل خیانت و راه‌های جلوگیری از آن
?. مردان انتظار دارند که همسرشان به آنها بگوید «دوستت دارم»
چارلز اشمیتز (Charles Schmitz) که کتاب «ساختن عشقی که می‌ماند: هفت راز غافلگیرکننده در مورد ازدواج موفق» (Building a Love that Lasts: The Seven Surprising Secrets of Successful Marriage) را با همسرش الیزابت نوشته، می‌گوید تصور نکنید بعد از سال‌ها زندگی زناشویی، همسرتان دیگر می‌داند که چقدر دوستش دارید. عشق‌تان به او را با کلام و رفتار بیان کنید و این کار را هر روز انجام دهید.
اشمیتز می‌گوید: «این جمله‌ی قدیمی که “لازم نیست بگویم، چون خودش می‌داند” کاملا اشتباه است. مردان دوست دارند بشنوند که عاشق‌شان هستید. روزی چندین بار گفتنِ “دوستت دارم” و گفتن دلیل این دوست داشتن را به عادتی برای خود تبدیل کنید.»
________________________________________
: ابراز علاقه به همسر؛ ?? راه رمانتیک بودن
________________________________________

?. مردان به فضای شخصی خود نیاز دارند، به‌ویژه بعد از جروبحث

آن کرولی (Anne Crowley) روان‌شناس به خانم‌ها توصیه می‌کند از اینکه همسرشان ترجیح می‌دهد به‌جای گشت‌وگذار در مراکز خرید، در خانه بماند و فوتبال تماشا کند، نرنجید و احساس بدی نداشته باشید. همه‌ی ما گاهی اوقات به دور شدن از این فضای دونفری احتیاج داریم. اگر همسرتان پس از جروبحث مختصر یا یک اختلاف‌نظر جزئی می‌خواهد تنها باشد، بهترین کار این است که این فرصت را به او بدهید.
او معتقد است «وقتی یک زوج جروبحث می‌کنند، عجیب نیست که خانم همچنان بحث را دنبال کند؛ به‌ویژه وقتی همسر عقب‌نشینی می‌کند، اما این حرکت برای هر دو نفر مضر است. خانم به‌دنبال نتیجه است و پیگیری می‌کند، از طرف دیگر آقا احساس می‌کند مورد تهاجم قرار گرفته و عقب‌نشینی می‌کند و این چرخه همچنان ادامه می‌یابد.»
تبلیغات

کرولی می‌گوید بگذارید همسرتان آرام شود و پیش از برخورد با مسئله‌ی پیش‌آمده، اتفاقات را تحلیل کند. در نتیجه شما نیز، سعی کنید نگرانی خود درباره‌ی این احساس نیاز مردان را مدیریت کنید.
________________________________________
: مهمترین مشکلات زندگی مشترک و راهکارهای حل آن
________________________________________
?. مردان از همسرشان انتظار دارند که گاهی آغازکننده‌ی رابطه زناشویی باشد

کِرت اسمیت (Kurt Smith)، مشاور ازدواج و خانواده که در حیطه‌ی مشاوره برای مردان تخصص دارد، می‌گوید مردان دوست دارند «خواسته‌شدن» را حس کنند. نکته‌ی اصلی همین است. اینکه مهربانانه و دوباره و سه‌باره بپرسید «امشب چطوره؟»؛ به‌ویژه اگر پیشنهادتان عمدتا رد می‌شود.
او می‌گوید «آقایان در جلسات مشاوره به من می‌گویند دوست دارند همسرشان رابطه‌ی زناشویی را آغاز کند، نسبت به این رابطه خودجوش‌تر باشد، کارهایی انجام دهد که این رابطه را جذاب‌تر کنند و آن را هیجان‌انگیزتر و متفاوت‌تر کنند. آنها می‌خواهند از این انتظار برای برقراری رابطه‌ی زناشویی هم لذت ببرند.»
________________________________________
: مهارت های زندگی زناشویی؛ ?? مهارتی که هر زن و شوهری باید بداند
________________________________________
?. مردان می‌خواهند شنیده شوند

کرولی معتقد است صرف اینکه همسرتان وسط یک جروبحث یا گفت‌وگو دیر پاسخ می‌دهد، به این معنا نیست که کمتر از شما در رفع مشکل یا موفقیت ازدواج‌تان نقش دارد. بعضی‌ها فقط به کمی زمان احتیاج دارند تا مسئله را پردازش کنند.
این روان‌شناس می‌گوید: «خانم‌ها وقتی که مستاصل می‌شوند، ممکن است حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و بیشتر وقت‌ها مرادن ساکت می‌مانند و اجازه می‌دهند همسرشان حرف بزند. خانم‌ها سریع‌تر از آقایان پردازش می‌کنند، بنابراین در جلسات مشاوره (و همین‌طور در خانه) معمولا خانم چیزی از همسرش می‌پرسد، ولی وقتی آقا سکوت می‌کند تا به پاسخ فکر کند، خانم همچنان به حرف زدن ادامه می‌دهد.»
اگر شما به‌عنوان خانم، طرف کم‌حرف‌تر هستید، این رابطه ممکن است حسابی ناراحت‌کننده شود؛ زیرا باعث می‌شود همسرتان هم در مقابل شما سکوت کردن را انتخاب کند.
او توضیح می‌دهد «عموما از طرف آقایان مطرح می‌شود که همسرم اهمیتی نمی‌دهد من چه می‌گویم؛ پس اگر واقعا می‌خواهید بدانید همسرتان درباره‌ی فلان موضوع چه نظر یا چه حسی دارد، برای پاسخ‌گویی به او فرصت بدهید. او می‌خواهد مشارکت کند و حرفش شنیده شود، آهسته‌تر جلو بروید، نفسی بکشید و بگذارید او هم در گفت‌وگو شرکت کند.»

________________________________________
: چطور با همسرمان مشاجره کنیم بدون اینکه رابطه‌مان خراب