مقالات

این، برای، قلبی، سکته، ?

دانلود پایان نامه

گوشت و سبزیجات باشد، تماما حاوی فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی است. در این رژیم، هیچ نیاز فیزیولوژیکی هم به غلات وجود ندارد.
منابع چربی:

می‌توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن آووکادو، کره و دمبه به‌عنوان منابع چربی استفاده کنید.
? تا ? وعده در روز غذا بخورید. اگر بعد از ظهر احساس گرسنگی کردید، وعده‌ی چهارم را اضافه کنید. از خوردن چربی نترسید، اگر رژیم کم‌کربوهیدرات و رژیم کم‌چربی را هم‌زمان در پیش بگیرید، با شکست مواجه خواهید شد و احساس ناتوانی می‌کنید و دست از رژیم گرفتن خواهید کشید.
بهترین روغن برای پخت‌وپز، روغن نارگیل است. روغن نارگیل غنی از نوعی چربی به نام تری‌گلیسرید‌ با زنجیره متوسط (Medium Chain Triglycerides) است که قابلیت سیرکنندگی بیشتری نسبت به سایر چربی‌ها دارند و می‌توانند متابولیسم را تا حدودی بهبود دهند.
هیچ دلیلی برای اجتناب از این چربی‌های طبیعی وجود ندارد، مطالعات جدید نشان داده، چربی‌های اشباع، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش نمی‌دهند.
?. سه روز در هفته، وزنه بزنید

در این برنامه‌ی کاهش وزن، شما نیازی به ورزش کردن ندارید، اما توصیه می‌شود ورزش کنید. بهترین انتخاب این است که ? تا ? بار در هفته به باشگاه بروید. بدن‌تان را گرم کنید، وزنه بزنید و سپس حرکات کششی انجام بدهید. اگر تازه عضو باشگاه شده‌اید و آشنایی قبلی ندارید، با یک مربی مشورت کنید.
با زدن وزنه، مقداری کالری می‌سوزانید و جلوی کُند شدن سرعت سوخت‌و‌سازتان را می‌گیرید. کُندی سوخت‌وساز، یکی از عوارض جانبی رایج ناشی از کاهش وزن است.
مطالعاتی که در مورد رژیم‌های کم‌کربوهیدرات انجام شده است، نشان می‌دهد شما حتی می‌توانید هم‌زمان با کاهش مقادیر چشمگیری از چربی بدن‌تان، کمی عضله‌ هم بسازید.
اگر زدن وزنه برای‌تان جالب نیست، می‌توانید تمرینات هوازی ساده‌تری انجام بدهید مانند: دویدن، پیاده‌روی تند، شنا و یا یپاده‌روی ساده؛ همین‌ها کافی هستند.
می‌توانید یک روز از هفته، کربوهیدرات بیشتری بخورید
می‌توانید یک روز در هفته، آزاد باشید و بیشتر کربوهیدرات بخورید. خیلی از افراد جمعه را انتخاب می‌کنند. سعی کنید به منابع سالم‌تر کربوهیدرات پایبند بمانید مانند، جو دوسر، برنج، کینوآ، سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، میوه‌ها و …
ولی فقط همین یک روز! اگر بخواهید بیشتر از یک روز در هفته، کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید، موفقیت چندانی در این برنامه کسب نخواهید کرد.
اگر هم قرار است یک وعده‌ تقلب کنید و غذای ناسالمی بخورید، در همین روز این کار را انجام بدهید.

هشیار باشید که وعده‌های تقلبی یا یک روز برای بیشتر کربوهیدرات خوردن، لازم و ضروری نیستند، اما می‌توانند بعضی از هورمون‌های چربی‌سوز مانند لپتین و هورمون تیروئید را فعال‌تر کنند. در همان روزی که کربوهیدرات بیشتری می‌خورید، کمی وزن اضافه خواهید کرد، اما بیشتر آن، وزن آب است و طی ? تا ? روز بعد آن را از دست خواهید داد.
کنترل کالری و مقدار غذا
لازم نیست کالری‌های دریافتی‌تان را بشمارید، چون کربوهیدرات کمی مصرف می‌کنید و تغذیه‌ی خوبی از پروتئین، چربی و سبزیحات کم‌کربوهیدرات دارید.
هدف اصلی این است که مصرف روزانه‌ی کربوهیدرات‌تان کمتر از ?? تا ?? گرم باشد و بیشتر کالری‌تان را از پروتئین و چربی دریافت کنید.
________________________________________
: ?? راه لاغری برای کارمندان و افرادی که وقت کافی ندارند
________________________________________
?? نکته در مورد کاهش وزن که کارتان را ساده‌تر و سریع‌تر می‌کنند
صبحانه‌تان باید پُر از پروتئین باشد. خوردن صبحانه‌ای سرشار از پروتئین، اشتها و درنتیجه مصرف کالری در طول روز را کم می‌کند.
نوشابه‌های شیرین و آب‌میوه ننوشید. این نوشیدنی‌ها، چاق‌کننده‌ترین چیزهایی هستند که می‌توانید وارد بدن‌تان کنید. اجتناب از آنها به کاهش وزن‌تان کمک بزرگی می‌کند.
نیم ساعت قبل از غذا، آب بنوشید. مطالعه‌ای نشان داده نوشیدن آب نیم ساعت پیش از غذا، طی سه ماه، کاهش وزن را ?? درصد افزایش می‌دهد.
غداهایی را انتخاب کنید که برای کاهش وزن مناسب هستند، مانند سبزیجات برگ‌دار، سوپ، سالمون، پنیر کاتج، آووکادو، سرکه‌ی سیب، آجیل و …
فیبر محلول که بیشتر در موادغذایی مانند جو، جوی‌دوسر، حبوبات، سیب، پرتقال و هویج وجود دارند، بخورید. مطالعات نشان داده فیبر محلول می‌تواند چربی را کاهش دهد، مخصوصا چربی نواحی شکم. مکمل‌های فیبر مانند گلوکومانان (glucomannan) نیز می‌توانند مفید باشند.
چای یا قهوه بنوشید. اگر اهل نوشیدن چای یا قهوه هستید، تا جایی که دوست دارید از آنها بنوشید، چون کافئین موجود در آنها می‌تواند سرعت سوخت‌و‌ساز بدن‌تان را ? تا ?? درصد افزایش بدهد.
بیشتر غذاهای فرآوری‌نشده و طبیعی بخورید. اساس تغذیه‌تان را روی غذاهای طبیعی بگذارید چون سالم‌ترند، سیرکننده‌ترند و کمتر باعث پرخوری می‌شوند.
غذای‌تان را آهسته بخورید. آنهایی که تند غذا می‌خورند، به مرور زمان بیشتر وزن اضافه می‌کنند. آهسته خوردن باعث می‌شود بیشتر احساس سیرشدن کنید و ترشح هورمون‌های کاهش وزن را هم افزایش می‌دهد.
از بشقاب‌های کوچک‌تر استفاده کنید. مطالعات نشان می‌دهد وقتی از بشقاب‌های کوچک‌تر استفاده می‌کنیم، ناخودآگاه کمتر غذا می‌خوریم. عجیب است اما واقعیت دارد.
هر شب، خوب بخوابید. کمبود خواب یکی از مؤثرترین عوامل مؤثر در افزایش وزن است، پس به خواب‌تان اهمیت بدهید.
با این روش، سریع‌تر وزن کم خواهید کرد
شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در هفته‌ی اول، ??? تا ? کیلوگرم وزن کم کنید (شاید هم بیشتر!) و بعد از آن هم روند کاهش وزن‌تان ادامه دارد. اگر برای اولین بار است که رژیم می‌گیرید، پس اتفاق‌ها سریع‌تر خواهند افتاد. هر چه وزنی که قرار است کم کنید بیشتر باشد، سریع‌تر آن را از دست خواهید داد.
برای چند روز اول، شاید احساس عجیبی داشته باشید. سال‌هاست که بدن‌تان عادت کرده که کربوهیدرات بسوزاند، برای اینکه عادت کند از این به بعد به جای کربوهیدرات، چربی بسوزاند زمان لازم است.
به این حس عجیب، آنفلوآنزای کم‌کربوهیدرات (low carb flu) می‌گویند و معمولا در عرض چند روز برطرف می‌شود.

در این مرحله شما رسما یک «چربی سوز» خواهید شد. علی‌رغم انتقادهایی که دهه‌هاست علیه چربی مطرح شده است، رژیم کم‌کربوهیدرات می‌تواند سلامت‌تان را از چند نظر بهبود بدهد:
در رژیم‌های غذایی کم‌کربوهیدرات، قند خون کاهش می‌یابد.
تری‌گلسیرید کاهش می‌یابد.
ال‌ دی ال (کلسترول بد) کاهش می‌یابد.
فشار خون به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد.
از همه‌ی اینها گذشته، رژیم‌های غذایی کم‌کربوهیدرات نسبت به رژیم‌های غذایی کم‌چربی، پیگیری‌شان راحت‌تر است.
لازم نیست به خودتان گرسنگی بدهید تا وزن کم کنید
اگر بیماری خاصی دارید، قبل از ایجاد هر گونه تغییری، با پزشک‌تان مشورت کنید؛ چون این برنامه می‌تواند نیاز به دارو را کاهش دهد. با کاهش مصرف کربوهیدرات و پایین آمدن میزان انسولین، محیط هورمونی‌تان تغییر یافته و بدن و مغزتان در شرایطی قرار می‌گیرند که کاهش وزن، هدف‌شان می‌شود. با ایجاد چنین شرایطی، اشتها و گرسنگی به میزان قابل توجهی کم می‌شود. اشتها، دلیل اصلی شکست در روش‌های سنتی کاهش وزن است. ثابت شده است که با این برنامه می‌توانید ? تا ? برابر بیشتر از رژیم‌های عادی کم‌چربی با کالری محدود، وزن کم کنید.
قابل توجه آنهایی که چندان صبور نیستند و می‌خواهند فورا نتیجه را ببینند! امتیاز بزرگ دیگر این برنامه این است که با از دست دادن وزن اولین قطره از آب اضافی بدن‌تان، صبح فردای همان روز، نتیجه‌اش را روی ترازو خواهید دید.
برگرفته از: authoritynutrition

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000توماناین روزها خبرهای ناگوار زیادی از دور و نزدیک می‌شنویم. سکته های قلبی و مغزی بیش از هر دوران دیگری عزیزان‌مان را از ما می‌گیرند. متأسفانه سکته پیر و جوان، زن و مرد و گمنام و مشهور نمی‌شناسد و انتخاب‌هایش طیف وسیعی از افراد را در بر می‌گیرد. علی‌رغم پیشرفت علم و درمان‌های مختلف، هم‌چنان نرخ سکته رو به رشد است. این مسئله نگاه جدی و تغییری اساسی در سبک زندگی و عادات روزانه افراد را می‌طلبد. فناوری رشد کرده است، علم پیشرفت چشم‌گیری -داشته است، ولی همچنان به تعداد قربانیان سکته قلبی و مغزی روز به روز افزوده می‌شود. پس چه باید کرد؟ چه راه‌کار و روشی برای کاهش خطر سکته قلبی و مغزی باید در پیش گرفته شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ?? روش برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با اضافه کردن این تغییرات کوچک در زندگی خود، تنی سالم و زندگی شادی داشته‌ باشید.
________________________________________
: علائم سکته قلبی؛ قبل از اینکه دیر شود این ?? نشانه را بشناسید
________________________________________
?. روزی ?? دقیقه دوچرخه‌‌سواری کنید
دوچرخه‌ سواری کار سختی نیست. محققان آلمانی روی ??? نفر از مردانی که در قفسه‌ی سینه دردی خفیف احساس می‌کردند، پژوهشی انجام دادند. از این افراد تعدادی، روزانه در حدود ?? دقیقه دوچرخه‌سواری می‌کردند. بعد از یک سال این افراد بهبودی کامل یافتند و دیگر هیچ خبری از درد سینه در آنها دیده نمی‌شد. اما سایرین، متأسفانه با حملات قلبی و سکته‌های مغزی دست و پنجه نرم کرده بودند. البته در صورت احساس درد و مشکل در ناحیه‌ی قلب یا هر نقطه‌ی دیگری از بدن، حتما با پزشک مشورت و سپس به ورزش کردن بپردازید. به‌طور عادی برای افراد سالم در حدود ?? دقیقه دوچرخه‌سواری یا سایر ورزش‌های سبک، خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.
________________________________________
: فواید ورزش برای سلامتی؛ چرا از همین امروز باید ورزش کردن را شروع کنیم؟
________________________________________
?. در طول هفته چند بار شکلات تلخ مصرف کنید

باور آن کمی مشکل است اما مطالعات نشان می‌دهد که شکلات تلخ برای قلب مفید است. وجود موادی مانند فلاونوئید در ساختار شکلات تلخ به عملکرد صحیح قلب کمک می‌کند. این ماده موجب انعطاف‌پذیری شریان‌های قلب می‌شود. مواد موجود در شکلات تلخ از لخته شدن خون در قلب جلوگیری می‌کنند و اجازه‌ی اکسیدشدن به کلسترول بد یا همان LDL را نمی‌دهند. شکلات تلخ منبعی غنی از فیبر و منیزیم است. دقت کنید که اگر شکلات تلخ را با شیر مخلوط کنید این خاصیتِ خود را از دست می‌دهد و حتی باعث افزایش کلسترول نیز می‌شود.

________________________________________
: علائم سکته مغزی چیست و چگونه می‌توان به فرد آسیب‌دیده کمک کرد؟
________________________________________
?. روزی یک بار ماءالشعیر بنوشید
طبق مطالعات، افرادی که روزانه از ماءالشعیر استفاده می‌کنند، سطح کلسترول پایین‌تری دارند. آنتی‌اکسیدان‌های مفید در خون آنها بالا می‌رود و لختگی خون و انسداد عروق در آنها کمتر اتفاق می‌افتد. البته منظور از ماءالشعیر، مالتی است که پس از عصاره‌گیری پخته و سرد می‌شود، گازدار نیست و فاقد شکر و افزودنی‌های رایج در ماءالشعیرهای موجود در بازار است. ماءالشعیرهای طعم‌دار و شیرین همراه با گاز، مقادیر زیادی کربوهیدرات دارند و مصرف آنها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
?. ویتامین B کمپلکس مصرف کنید
محققان سوئیسی بیش از ??? مرد و زن را مورد مطالعه قرار دادند. این افراد برای باز کردن شریان‌های قلبی خود، جراحی انجام داده بودند. محققان از برخی از آنها درخواست کردند که ویتامین‌های B یعنی ترکیبی از اسیدفولیک، ویتامین B6 و B12 را مصرف کنند. پس از بررسی‌ها مشخص شد که سطح هموستین این افراد در حدود ?? درصد کاهش پیدا کرده است. هموستین ماده‌ای است که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و انسداد شرایین را افزایش می‌دهد. بخشی دیگر از بیماران مورد مطالعه از دارونماها استفاده کرده‌ بودند. این افراد هیچ تغییری در مقایسه با تغییرات گروه قبلی نداشتند و علاوه بر این شریان‌های قلبی گروهی که ویتامین مصرف کرده بودند، بازتر و گشادتر شده بود.
تبلیغات

________________________________________
: ?? حقیقت مهم درباره‌ کمبود ویتامین B12
________________________________________
?. عکس‌العمل‌های تنفسی خود در شب را بررسی کنید

اگر خروپف می‌کنید و سایر اعضای خانواده از این وضعیت شاکی هستند، حتما به پزشکی متخصص مراجعه کنید. شاید خُرخُرهای شما ریشه در آپنه یا توقف تنفس شبانگاهی داشته باشد. آپنه به معنی قطع تنفس به دلایل گوناگون است. در هنگام وقوع آن عضلات تنفسی بی‌حرکت می‌شوند. آپنه می‌تواند موجب فشار خون بالا و سایر مشکلات پزشکی بشود و خطر سکته قلبی و مغزی را بالا ببرد.
?. به اندازه بخوابید
پژوهش‌گران دریافته‌اند، افرادی که کمتر از ? ساعت خواب شبانه دارند، بیشتر در معرض ناراحتی‌های قلبی و سکته هستند. به نظر می‌رسد کمبود خواب موجب افزایش هورمون‌های استرس و فشار خون می‌شود و بر سطح قند خون تأثیرگذار است. ? الی ? ساعت خواب شبانه برای شما کافی است. خوابیدن بیشتر از این حد نیز خود عاملی برای افزایش خطر سکته قلبی و مغزی به‌شمار می‌رود.
________________________________________
: خواب کافی برای بدن چند ساعت است؟
________________________________________
?. حداقل یک بار در هفته ماهی بخورید
شما می‌توانید ماهی را کباب کنید، بپزید یا به‌صورت سرخ شده مصرف کنید. اما در هر صورت حتما ماهی بخورید. طبق مطالعات زنانی که حداقل یک بار در هفته ماهی می‌خورند کمتر در معرض ابتلا به مشکلات قلبی هستند. این نتیجه در مطالعات دیگر برای مردان نیز صادق بوده است. مصرف ماهی ضربان قلب را تنظیم می‌کند و فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش می‌دهد. افزایش ضربان قلب و فیبریلاسیون دهلیزی از شایع‌ترین دلایل ایجاد سکته قلبی هستند که استفاده از ماهی به کاهش خطر آنها کمک زیادی می‌کند.
?. حداقل ? بار در هفته خوراکی‌های فیبردار بخورید

پژوهش‌ها حاکی از آن است که مصرف ?? گرم فیبر در طول روز موجب کاهش خطر سکته می‌شود. افرادی که فیبر مصرف می‌کنند کمتر به مشکلات قلبی و عروقی دچار می‌شوند. جالب است بدانید شانس حمله قلبی در مردانی که از رژیم غذایی با فیبر بالا بهره می‌برند تا ?? درصد کاهش می‌یابد. میوه‌ها و سبزیجات حاوی فیبر هستند.
?. تخم کتان را آسیاب و با ماست مصرف کنید
تخم کتان را آسیاب کنید و به همراه ماست نوش جان بفرمایید. با این کار حدودا ? گرم اسیدچرب امگا ? به بدن شما وارد می‌شود و همین کار باعث کاهش خطر سکته و از بین رفتن ناهنجاری‌های مرتبط با ضربان قلب خواهد شد.
??. با تخم کتان سسی خوشمزه برای سالاد تهیه کنید
سلامت قلب و بدن شما وابسته به مصرف مواد سالم است. اسیدهای چرب امگا ? مواد مناسبی برای حمایت و حفاظت از این عضو هستند و تا پای جان از سلامت این عضو مهم پاسداری می‌کنند. تخم کتان همان‌طور که قبل‌تر توضیح داده شد، سرشار از امگا ? است. تخم کتان را با مواد مورد علاقه‌ی خود ترکیب کنید و روی سالاد بریزید و میل بفرمایید.
??. روزانه حداقل دو فنجان چای بنوشید
چای سبز یا معمولی فرقی نمی‌کند، سعی کنید حداقل ? فنجان چای در طول روز بنوشید. مطالعات نشان می‌دهند که مصرف ? لیوان چای یا بیشتر، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و نهایتا سکته را کاهش می‌دهد و از این خطر ?? درصد کم می‌کند.
________________________________________
: ? قدم ساده برای داشتن تغذیه سالم
________________________________________
??. فندق بخورید

مصرف روزانه ?? گرم از مغزهایی نظیر فندق شما را از بیماری‌های قلبی و عروقی دور می‌کند. می‌توانید این مواد خوشمزه و مغذی را به تنهایی میل کنید یا در غذاهای خود استفاده کنید. ریختن پودر فندق یا فندق خرد شده در کوکو و استفاده از آن در مواد داخلی مرغ یا ماهی شکم‌پُر، ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد.
??. برقراری روابط زناشویی
افرادی که دست‌کم در طول هفته دو مرتبه روابط زناشویی دارند، کمتر به سکته قلبی و مغزی و سایر مشکلات قلب و عروق دچار می‌شوند. البته این گزینه برای افراد میان‌سال، در کنار رعایت نکات دیگر به گزینه‌ای کاربردی بدل می‌شود و به تنهایی مفید نخواهد بود.
??. نخود و لوبیا مصرف کنید
نخود و لوبیا و مصرف حبوبات در هفته باعث تقویت قلب و عروق می‌شود. سعی کنید در طول هفته از این مواد استفاده کنید. مطالعات نشان می‌دهد با مصرف حبوبات خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی تا ?? درصد کاهش می‌یابد.
??. آسپرین بچه بخورید و قلب‌تان را سالم نگه دارید
قبل از هر چیز با پزشک مشورت کنید. اگر مشکل خاصی نبود، طبق پژوهش‌ها مصرف آسپرین بچه شما را در برابر خطر سکته قلبی و مغزی حفظ می‌کند. آسپرین از تجمع پلاکت‌ها در خون و ایجاد لخته ممانعت می‌کند. پس برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی مناسب است. البته باز هم تأکید می‌شود که این گزینه فقط و فقط با مشاوره‌ی پزشک قابلیت استفاده را دارد.
??. گیلاس بخورید

آنتوسیانین موجود در گیلاس ضمن بخشیدن جلوه‌ای زیبا و چشم‌گیر به این میوه‌ی زیبا، موجب کاهش اسید اوریک در خون می‌شود. اسید اوریک یکی از دشمنان جدی قلب و از عوامل سکته قلبی

92