دانلود پایان نامه

لحاظ عاطفی، فیزیکی و روانی بسیار چالش‌برانگیز باشد. پس از تماشای ویدئویی از «دکتر مایک ایونس» به نام «بیست‌وسه ساعت و نیم» من پیاده‌روی هر روزه را آغاز کردم.
اوایل با نیم ساعت پیاده‌روی در روز شروع کردم. اکنون پس از دو سال، روزی ? تا ?? کیلومتر پیاده‌روی می‌کنم و گاهی با تیم «رِپ اینتراکتیو»، با اعضای «لیگ ملی فوتبال» در فصل‌های تعطیل‌شان، در کوهستان سانتا مانیکا (Santa Monica) در کالیفرنیا ورزش می‌کنیم. از وقتی این کار را آغاز کردم، ?? کیلوگرم وزن کم کرده‌ام، کسب‌وکارم را تا دو برابر گسترش داده‌ام و ازدواج کرده‌ام. مطمئنا الان سالم‌تر و خوشبخت‌ترم!
(عادت محبوب استیو گاتنا (Steve Gatena) کارآفرین)
??. از این وسیله برای شمارش گام‌هایتان استفاده کنید

در آغاز سال نو، استفاده از «فیت‌بیت» را شروع کردم که یک دستبندِ هوشمند کنترل فعالیت‌های ورزشی است و در کنار شمارش تعداد قدم‌هایم در روز، دریافتم که به بالا نگه داشتن سطح انرژی‌ام نیز، کمک بزرگی می‌کند. چند ماه پیش متوجه شدم که یک رابطه‌ی مستقیم، بین احساس خستگی و تنبلی در طول روز و کم راه رفتن وجود دارد. هنگامی که به تجدید قوا نیاز داشته باشم، از پشت میزم بلند می‌شوم و حدود هزار قدم یا پنج تا هفت دقیقه با قدم‌های تند راه می‌روم. دریافته‌ام که این استراحت‌های کوتاه، انرژی، بهره‌وری و تعداد کل قدم‌هایم را افزایش می‌دهد! با فکر کردن درباره‌ی یکی‌دوتا، چالش کاری طی این پیاده‌روی‌ها، پشت میز نبودنم را با عنوان «استراحتِ کاری» توجیه می‌کنم.
(عادت محبوب بریتنی هوداک (Brittany Hodak) کارآفرین و مؤسس ZinePak)
??. به سپاسگزاری عادت کنید

هر شب پیش از خواب، من سه چیزی را که به خاطرشان شاکرم، یادداشت می‌کنم. بعضی روزها شاید به اندازه‌ی کافی خوش‌شانس باشم تا یک موفقیت بزرگ را نیز یادداشت کنم اما اغلب تنها چیزهای کوچکی را مانند چای خوردن با دوستانم یا یادگیری چیزی جدید از همکارانم را می‌نویسم. به اعتقاد من جشن گرفتن پیروزی‌های کوچک در زندگی بسیار مهم است! و با نوشتن خاطرات مثبت احساس می‌کنم مغزم را برای خوشبختی، برنامه‌ریزی می‌کنم.
پژوهشگران، معتقدند نوشتنِ سپاسگزاری‌ها، احساس خوشبختی را تا ?? درصد افزایش می‌دهد و به خوب خوابیدن و احساس نشاطِ بیشتر داشتن، کمک می‌کند. برای شروع این عادت، خرید یک «دفترچه‌ی شکرگزاری» را در نظر داشته باشید.
(عادت محبوب کریس کاستلیو (Chris Castiglione) کارآفرین و مؤلف)
??. با تنفس صحیح، به سلامتی، ثروت و اراده‌ی قوی برسید

به منظور حفظ سلامت کلی، من هر روز صبح ?? دقیقه پرانایاما (نوعی یوگای هندی برای تنظیم تنفس) انجام می‌دهم. پرانایامایا واژه‌ای سانسکریت به معنای روش تنفس است. این عادت به من برای انجام کارهایی با انرژی بالا و تمرکز روی اولویت‌هایم، هم در زندگی شخصی و هم در کار، کمک می‌کند.
روش آن به این صورت است که با استفاده از انگشت شست، انگشت حلقه و انگشت کوچک دست راست، سوراخ‌های بینی‌تان را به صورت متناوب، ببندید. انگشت شست برای بستن سوراخ سمت راست و انگشتان حلقه و کوچک برای بستن سوراخ سمت چپ استفاده می‌شوند. دهان بسته است و برای تنفس استفاده نمی‌شود. در هنگام دَم و بازدم هیچ‌ صدایی نباید تولید شود. من ده بار از سوراخ راست و ده بار از سوراخ چپ برای تنفس استفاده می‌کنم.
این کار فواید بسیاری مانند کنترل بهترِ چاقی، فشارخون بالا، قند خون و کلسترول دارد. همچنین عملکرد قلب را بهبود می‌بخشد و زمان واکنش دیداری و شنیداری را افزایش می‌دهد.
(عادت محبوب Rohith Anabheri کارآفرین)
??. از میزهای ایستاده استفاده کنید

من در ماه سپتامبر استفاده از میزهای ایستاده را آغاز کردم. پس از تنها دو ماه، متوجه شدم که استقامت بیشتر، تمرکز بیشتر و سطح انرژیِ بالاتری در طول روز دارم. قبلا کمردردهای بدی داشتم، اما پس از استفاده از این میزها، دردم به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد. این مرا کنجکاو کرد تا برایم سؤال شود: «فواید بیشتر ایستادن برای سلامتی چیست؟» طبق تحقیقاتی که در اروپا انجام شده است، تنها سه ساعت ایستادن در روز، در طول هفته‌ی کاری از نظر سوزاندن کالری با دویدن در ?? ماراتن در یک سال برابری می‌کند. همچنین پژوهش‌های بسیاری انجام شده است که کاهش خطرهای چاقی، دیابت نوع دو، بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و مرگ زودهنگام را نشان می‌دهد. در واقع، براساس یک پژوهش دیگر، یک ساعت نشستن از کشیدن دو نخ سیگار بدتر است.
دانستن اینکه می‌توانیم اعضای تیم‌مان را با استفاده از چیزی به سادگی و ضرورت یک میز، سالم نگاه داریم بسیار رضایت‌بخش است.
(عادت محبوب رایان راگوس (Ryan Raguse) مهندس نرم‌افزار و کارآفرین)
??. با استفاده از «دفترچه‌ی رؤیاها» به رؤیاهای خود وضوح ببخشید

من بلافاصله پس از بیدار شدن، رؤیاهایم را یادداشت می‌کنم تا رؤیابینیِ شفافم را تقویت کنم. قسم می‌خورم به محض اینکه مغزم متوجه می‌شود که من واقعا دارم گوش می‌دهم و توجه می‌کنم، چیزهای واقعا خوبی به من می‌دهد. من تایید می‌کنم که این تمرین با افزایش تفکر خلاق، استقامت و تقویت حافظه همراه است.
تحقیقات نشان داده‌اند که افرادی با رؤیاهای واضح و منظم در کارهای شناختی مانند حل مسئله که به بینش احتیاج دارد، بهتر عمل می‌کنند.
(عادت محبوب آتوسا غدار (Otessa Ghadar) مدرس دانشگاه و کارآفرین)
برگرفته از: entrepreneur

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانحتما شما هم مثل من چندتایی از این آدم‌ها را می‌شناسید که نظر همه را به خودشان جلب می‌کنند! آدم‌هایی که نمی‌‌توان کاریزمایشان را سنجید، اما همه با آنها احساس راحتی می‌کنند و جذب‌شان می‌شوند.
آنها چطور این کار را می‌کنند؟ با موهبتی خدادادی متولد شده‌اند یا با مطالعه و تمرین فهمیده‌اند که چه چیزهایی روی دیگران بیشتر اثر دارد و آنها را در زندگی‌شان به کار می‌برند؟ احتمالا دومی درست است. به نظرم مهم‌ترین خصلت این آدم‌ها نوع برقراری ارتباط کلامی آنهاست. برای همین، ?? عادت گفتاری این افراد دوست داشتنی را برای‌تان فهرست کرده‌ام:

________________________________________
: چطور در نگاه اول دوست‌داشتنی باشیم؟
________________________________________
?. هرجا که می‌توانند مودب باشند، هستند

استفاده از کلماتی مثل «لطفا» و «متشکرم» ممکن است همه جا ضرورتی نداشته باشد اما اگر می‌خواهید کاریزماتیک باشید استفاده از آنها بسیار به نفع‌تان خواهد بود.

اگر خیلی سریع می‌خواهید با این عادات آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.
مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
?. قدردان محبت‌های کوچک هستند
وقتی کسی به خاطر چیزی از شما تشکر می‌کند گفتن دوکلمه‌ی «خواهش می‌کنم» خیلی بیشتر از «حرفشم نزن» (یا مثلا «باشه») اثر دارد. آدم‌های دوست‌داشتنی از شنیدن تشکر خوشحال می‌شوند و با کلام به آن پاسخ می‌دهند.
?. تعریف‌شان واقعی است

در اینجا «واقعی» کلمه‌ی کلیدی است. افراد کاریزماتیک تعریف‌های واقعی به زبان می‌آورند. نه بیهوده تعریف می‌کنند نه چاپلوس‌اند. اگر کسی شایسته‌ی تعریف باشد از گفتن‌اش دریغ نمی‌کنند.
?. از ته دل همدردی می‌کنند
آنها از عباراتی مانند «حتما خیلی احساس غرور کردی» یا «می‌تونم تصور کنم چقدر عصبانی شدی» استفاده می‌کنند بنابراین هم با احساسات افراد دیگر همراهی می‌کنند و هم به آنها بها می‌دهند (بد نیست این راز را بدانید که آدمها دوست دارند دیگران درک‌شان کنند!)
________________________________________
: همدلی چیست و چه نشانه‌هایی دارد
________________________________________
?. اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می‌گذارند

بعضی‌ها اطلاعات را فقط برای خودشان می‌خواهند چون فکر می‌کنند که این کار باعث قدرت آنها می‌شود. چنین آدمی نباشید. البته توجه کنید که: آدم‌های واقعا دوست‌داشتنی متوجه هستند که «اطلاعات» با «شایعات» تفاوت دارد.
?. به دیگران پیشنهاد کمک می‌دهند
خیلی از ما دلمان می‌خواهد به جامعه کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کرد. کاریزماتیک‌ترین آدم‌ها خیلی ساده در جستجوی فرصتی برای کمک، فقط به اطراف‌شان نگاه می‌کنند- در خانواده، در جامعه و در هر لحظه از زندگی روزمره (این کار می‌تواند در حد باز نگه داشتن در برای کسی باشد که پشت سر شما دارد وارد می‌شود).
?. با اعتماد به نفس به‌جا صحبت می‌کنند

لاف نمی‌زنند اما در مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیز- به خصوص چیزهایی که روی زندگی دیگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسئله نزدیک می‌شوند. معمولا می‌شود جملاتی مانند این را از زبان‌شان شنید: «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد»
?. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده می‌کنند
آدم‌های کاریزماتیک اسامی دیگران را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌هایی که استفاده از عناوین، افراد را خوشحال می‌کند آنها را به کار می‌برند. کسب عناوینی مثل «دکتر» یا «سرهنگ» زمان می‌برد؛ پس چرا از آنها استفاده نکنیم؟
________________________________________
: مهمترین آداب معاشرت که باعث می‌شود در جمع‌ها بدرخشید
________________________________________
?. یادشان نمی‌رود که عضوی از تیم هستند

احساس رفاقت می‌تواند موقعیت‌های سخت را قابل تحمل کند. شوخ‌طبعی حتی می‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنین موقعیت‌هایی بشود. آدم‌های خیلی کاریزماتیک در موقعیت‌های سخت جملاتی مثل این به زبان می‌آورند: «عیب نداره، برای همه‌مون همینطوره» و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم تلاش می‌کنند.
??. دیگران را به هم معرفی می‌کنند
می دانید بهترین چیزی که کسی می‌تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ «اجازه بدید … را به شما معرفی کنم.» البته ظاهرا این روزها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم اما آدم‌های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ی ارتباطی خودشان به دیگران هم کمک می‌کنند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.
??. نوبت‌شان را فراموش نمی‌کنند

افراد دوست داشتنی وقتی که برای انجام کاری چه مفرح و چه دشوار و ناراحت‌کننده نوبت آنها باشد نمی‌ترسند و قدم پیش می‌گذارند . به عبارت دیگر، آنها اگرچه از دیگران تعریف می‌کنند یا بخشنده هستند اما در عین حال یادشان نمی‌رود که این دفعه مثلا پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.
??. به دیگران می‌گویند که به آنها اعتماد دارند
فقط سه کلمه :«بهت ایمان دارم». همین کلمات ساده می‌توانند الهام‌بخش موفقیت باشند. همه‌ی افراد به تصدیق شدن نیاز دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می‌شود.
??. به دیگران اجازه می‌دهند برای خودشان تصمیم بگیرند

آدم‌های واقعا کاریزماتیک به نظر خود اعتماد دارند اما در عین حال متوجه هستند که دیگران ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند و باید بتوانند مسیر زندگی خودشان را انتخاب کنند. به علاوه، رهبران کاریزماتیک از دادن اختیار و سپس اعتماد به دیگران برای دستیابی به چیزی که از آنها خواسته شده ترسی ندارند.
________________________________________
: چگونه باکلاس باشیم؛ ?? نکته برای شیک برخورد کردن
________________________________________
??. گوش می‌دهند و می‌خواهند بیشتر بدانند

آدم های خیلی دوست داشتنی شنونده‌های فعال و صادقی هستند. می‌توانید با آنها درباره نظرات یا ماجراهایتان صحبت کنید یا از آنها راهنمایی بخواهید و آنها با پرسیدن سؤال و دادن نشانه‌های کلامی نشان می‌دهند که در لحظه حاضر و حتی به موضوع علاقه‌مند هستند. زمان برای همه‌ی ما با ارزش‌ترین منبع است اما آنها حاضرند وقت‌شان را در اختیار شما بگذارند.
??. مسئولیت‌پذیر هستند
این آدم‌ها مسئولیت کار یا خطایشان را می‌پذیرند و کنترل اموری را که باید تحت نظارت‌شان باشد به دست می‌گیرند. بنابراین با عقل جور درمی‌آید که بگوییم آدمهای قابل اعتماد بسیار دوست داشتنی‌اند.
??. حمایت‌شان را اعلام می‌کنند

ما آدم‌هایی را که کنارمان می‌مانند و کاری می کنند احساس کنیم ما را حمایت می‌کنند دوست داریم. در ارتش به این کار می‌گویند «هوای ساعت شش همدیگه را داشتن» (ساعت شش موقعیت پشت سر فرد است). کسی را به یاد بیاورید که در موقع نیاز از شما حمایت کرده است و به من بگویید که در آن لحظه چقدر برایتان دوست داشتنی می‌نمود؟
________________________________________
: چطور کاریزماتیک و باجذبه شویم؛ راهنمای کامل
________________________________________
??. همیشه می‌پرسند: «چرا که نه؟»
آدم‌ های دوست داشتنی اغلب آدم‌هایی رویاپرداز، مثبت‌نگر و عمل‌گرا هستند. رابرت اف کندی این آدم‌ها را به بهترین وجه توصیف کرده است: «بعضی‌ها عادت دارند چیزها را همان‌طور که هستند نگاه کنند و بپرسند چرا؟ من رویای چیزهایی را می‌بینم که هرگز وجود نداشته‌اند و می‌پرسم چرا که نه؟»
برگرفته از: inc

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مهارت‌های برقراری ارتباط
با هرکسی که بخواهید می‌توانید ارتباطی موثر برقرار کنید

7000تومانحتما شما هم درباره‌ی خلاقیت شنیده‌اید. همه‌ی ما برای این واژه تعاریفی داریم، اما واقعیت این است که آنچه به‌عنوان تعریف خلاقیت می‌شناسیم، دقیق نیست. وقتی قرار می‌شود به فردی جوان توصیه‌هایی درباره فرایند خلاقیت، انجام کارها با روشی متفاوت و جالب بدهید، متوجه می‌شوید تعاریف‌تان از خلاقیت چندان هم دقیق نیست. اصلا نگران نباشید. کافی است توصیه‌های زیر را بخوانید و درک کنید. آن‌وقت می‌توانید به‌راحتی دادِ سخن بدهید و برای افراد کم‌سن‌تر از خودتان درباره‌ی خلاقیت سخنرانی کنید.

:
نکاتی برای ایجاد خلاقیت در تصمیم گیری
برترین تکنیک های خلاقیت؛ حس نوآوری را در خود تقویت کنید
موانع خلاقیت و راهکارهای مقابله با آن چیست
?. شما هم خلاق هستید، درست مانند دیگران
خیلی از افراد در مورد خلاقیت خود تردید دارند. این دیدگاه کاملا اشتباه است. بی‌اغراق، همه‌ی ما خلاق، باهوش و توانمند هستیم. خلاقیت فقط به خلق آثار هنری در حد پیکاسو یا نواختن قطعه‌ای موسیقی مانند باخ ختم نمی‌شود.
وقتی مادری در تربیت فرزند خود، از روشی خلاقانه استفاده می‌کند، به همان اندازه وارد فرایندی خلاق شده است. سایر فعالیت‌هایی که به‌نظر عادی و معمولی می‌آیند هم دقیقا به همین ترتیب است. شما می‌توانید در روابط‌تان، حل مسائل، چیدن کمد لباس‌هایتان و ایده‌های مختلف، خلاق باشید و متفاوت عمل کنید.
پس خودت را دست‌کم نگیر دوست من. تو همان اندازه خلاق هستی که من و من هم به همان اندازه خلاق هستم که تو. بستر و جایگاهی که خلاقیت هر کدام‌مان متبلور می‌شود با هم متفاوت است.

اگر خلاقیت خاصی نیز در هیچ‌یک از کارهایمان بروز نمی‌یابد، علتش وجود نداشتن خلاقیت نیست. خیلی از دلایل مانند بی‌انگیزگی می‌تواند عامل خاموشی موتور خلاقیت باشد.

?. هیچ‌وقت ارزش خلاقیت را دست‌کم نگیرید
آیا کاری که انجام می‌دهید، دست‌تان را برای ابراز خلاقیت چندان باز نمی‌گذارد؟ گاهی‌ اوقات در زندگی چنین مقاطع زمانی پیش می‌آید. در این زمان‌ها باید روی نتایجی که خلاقیت بیشتری در اختیارتان می‌گذارد، حساب کنید.
تبلیغات

تلاش برای انجام متفاوت کارها و به‌کارگرفتن خلاقیت باعث می‌شود تا عملکرد بهتری داشته باشید. حتی تحقیقات نشان می‌دهد، کارمندانی که خلاقیت بیشتری در انجام وظایف خود به‌کار می‌گیرند، مشارکت بهتر و یاری‌رسانی بیشتری در پیشبرد امور دارند. این خلاقیت با انجام کارهای جانبی در کنار شغل و وظیفه‌‌ی اصلی تقویت می‌شود.
علت این است که کارهای جانبی و پروژه‌هایی که کنار فعالیت‌های اصلی پیگیری می‌شوند، ریسک کم‌تری دارند و ضمن اینکه فشار جدی به شما وارد نمی‌کنند، باعث شکوفایی خلاقیت بیشتر می‌شوند. همچنین به دلیل ریسک کم‌شان شما را محدود نمی‌کنند و لذت‌بخش هستند. درواقع، سه مؤلفه‌ی اصلی این فعالیت‌ها لذت، ریسک کم و فشار اندک است.
________________________________________
: خلاقیت چیست و از دید متفکران بزرگ جهان چه معنایی دارد؟
________________________________________
?. برنامه‌ای منظم برای تقویت خلاقیت داشته باشید
سامرست موآم نویسنده شهیری است که در ساعت مشخصی با جوشش چشمه‌ی خلاقیتش روبه‌رو بوده است. او گفته همیشه ساعت ? صبح خلاقیت و الهام به او هجوم می‌آورده است.
شاید تعجب کنید، ولی برای خلاقیت بیشتر و توسعه‌ی این ویژگی باید برنامه‌ای تنظیم کنید و ورود به فرایند مؤثر خلاقیت را با برنامه در خود تقویت کنید. زمان خاصی از روز را برای تقویت خلاقیت در خود مدنظر قرار بدهید.
اگرچه به‌نظر می‌رسد جوشش چشمه‌ی الهام و خلاقیت آنی و بدون برنامه شکل می‌گیرد، باید بگوییم که این‌طور نیست. در فرایند برنامه‌ریزی‌شده برای خلاقیت با گزینه‌های مختلفی که عامدانه طرح می‌کنید، امکان بروز فکری آنی و خلاق فراهم می‌شود. پس تلاش برای خلاقیت را دست‌کم نگیرید.
اگر صبر کنید تا خلاقیت ناگهان در منزل‌تان را به‌صدا دربیاورد، احتمال خوشامدگویی به آن تقریبا صفر خواهد بود. درعوض، برنامه‌ی روزانه و مدام باعث تقویت فعالیت‌های مغزی‌تان می‌شود.