دانلود پایان نامه

که می‌توانند عامل توقف پیشرفت شغلی شما باشند.

?. شغل شما مناسب‌تان نیست
برخی افراد در شغلی بسیار موفق هستند. ولی با تغییر موقعیت شغلی نمی‌توانند به طور کامل بر روی آن تمرکز کنند. ممکن است شما در کاری بسیار عالی باشید. ولی اگر در وظیفه‌ی شغلی خود خوب عمل نکنید، احتمال شکست در موقعیت شغلی شما وجود دارد.
________________________________________
: ? نشانه که شغل‌ شما استعدادتان را به هدر می‌دهد
________________________________________
?. از افراد اشتباهی، حمایت می‌کنید
منظور ما این نیست که از همکاران خود حمایت نکنید یا نسبت به آنان بی‌توجه باشید. اتفاقا شما باید در محیط کار روحیه‌ی همکاری و مشارکتی داشته باشید. اما باید بدانید چه کسانی در مورد ارتقای شغلی، قدرت تصمیم‌گیری دارند. کاری کنید این افراد ارزش شما را بدانند. معمولا مدیر شما در این تصمیم نقش دارد، ولی ممکن است نظر او به تنهایی نتواند منجر به پیشرفت شما شود. بنابراین شما باید افراد دیگری را شناسایی کنید که در تصمیم‌گیری نقش به‌سزایی دارند. بر ایجاد رابطه‌ای خوب با آنها تمرکز کنید تا از این طریق روند شغلی‌تان متحول شود.
________________________________________
: ?? راه برای اینکه در محل کار به شما احترام بگذارند
________________________________________

?. اهداف خود را با توجه به شرایط تغییر نداده‌اید

برخی اوقات شرایط تغییر می‌کند و این باعث تغییر استراتژی شرکت می‌شود. به عنوان مثال ممکن است شما و واحدتان پیشرفت خوبی کرده باشید. شاید هدف جدید واحدتان کاهش قیمت محصول تولیدی باشد، در حالی‌ که شما طبق روال پیشین، دائما بر روی ایده‌های جدید تأکید می‌کنید که در شرایط فعلی برای واحد شما فایده‌ای ندارد. تفاوت در اهداف شما و مدیرتان باعث می‌شود پس از مدتی از اولویت‌های مدیر خود خارج شوید.
?. حقوق‌تان بیش از ارزش شماست
ممکن است شما سال‌ها در شرکتی مشغول باشید و با افزایش حقوق سالیانه‌، در حال حاضر حقوق نسبتا بالایی دریافت کنید. در این مواقع بررسی کنید که آیا تجربه، مهارت شغلی و تخصص تحصیلی شما ارزش حقوقی که دریافت می‌کنید را دارد؟ آیا تفاوت بین شما و نیروی کم‌تجربه‌تری که عملکردش مانند شماست، فقط در حقوق بالای شماست؟ این عوامل را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنید تا قربانی تغییرات بعدی شرکت‌تان نشوید.
تبلیغات

________________________________________
: چطور افزایش حقوق داشته باشیم؟
________________________________________
?. ارزش شما بیشتر از شرکت‌تان شده است
برخی اوقات عملکرد شما در حدی است که نمی‌توانید در شرکت فعلی خود به ‌حق‌تان برسید. در این مواقع ممکن است به دلایل غیرحرفه‌ای از پیشرفت باز بمانید. شاید در این موقعیت‌ها بهتر باشد گزینه‌هایی مانند پیوستن به شرکتی دیگر را نیز بررسی کنید.
?. روند پیشرفت شما متوقف شده است

آیا اخیرا برای پروژه‌ای که شما را به چالش بکشد، داوطلب شده‌اید؟ آیا پیگیر پروژه‌های جدید هستید؟ در سال گذشته در چند همایش و رویداد صنعتی مرتبط با شغل‌تان شرکت کردید؟ آیا دانش خود را به‌روز کرده‌اید؟ پیشرفت شغلی با نشستن و نگاه کردن به ساعت حاصل نمی‌شود. شما باید با گذر زمان ارزش و توانایی‌های خود را در حوزه‌ تخصصی‌تان بهبود ببخشید.
________________________________________
: ? مهارت برای موفقیت شغلی که همیشه به کارتان می‌آید
________________________________________
?. شما در حال حرکت به مقصدی نامعلوم هستید
اگر پس از مدتی طولانی این اولین دفعه‌ای است که به پیشرفت شغلی فکر کرده‌اید، پس تا به حال توجه چندانی به اهداف خود نداشته‌اید. حتی اگر پیش از این عملکردتان نتیجه‌ای مناسب برای شما به همراه داشته، شاید باز هم نسبت به تغییرات بازار و شرکت مرتبط نبوده است. شما باید همیشه وضعیت شغلی خود را کنترل کنید و عادت‌ها، ارتباطات، مهارت‌ها و تخصص خود را بهبود ببخشید.
درجا زدن شغلی فقط مختص کسانی نیست که در جست‌وجوی ارتقای شغلی هستند و به آن نرسیده‌اند. شاید خیلی هم به دنبال پیشرفت شغلی نباشید، ولی بالا بودن نسبی حقوق‌تان می‌تواند منجر به از دست دادن موقعیت‌تان شود. در این مواقع باید مهارت‌های خود را افزایش دهید تا سطح شما با حقوق دریافتی‌تان متناسب شود. شاید شما شرکتی که در آن هستید را دوست دارید و در عین حال سطح خود را بالاتر از شرکت می‌دانید. در این مواقع ممکن است به این امید در آن‌جا بمانید که وضعیت شرکت بهبود یابد. ولی این ریسک را هم باید بپذیرید که شاید هرگز شرکت نتواند چیزی که حق‌تان است را به شما بدهد. اگر هوشیارانه کار نکنید، امکان دارد پیشرفت شغلی به دست نیاورید. کاملا آگاهانه در مسیر شغلی خود گام بردارید تا به سمت اهداف خود حرکت کنید.
برگرفته از: forbes

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی شغلی که زندگیست
شغلی را انتخاب کن که عاشق آن هستی، آن‌وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور نخواهی بود کار کنی

20000تومانهمه ما دوروبر خودمان زوجی می‌شناسیم که آب‌شان با هم در یک جوی نمی‌رود و باهم اختلاف دارند. گاهی این زوج‌ عزیز کسی نیست جز پدرومادر گرامی‌مان که مدام فریادهای خشمگین اختلاف‌شان در خانه طنین‌انداز می‌شود. این زوج‌ها پشت سر هم بدگویی می‌کنند، مدعی‌اند که از هم متنفر هستند و… بسیاری از مواقع، این زوج‌های درگیر، به هم خیانت می‌کنند یا از میل به این کار حرف می‌زنند و یک‌سره از عیب و ایرادهای یکدیگر گلایه می‌کنند تا بگویند دیگری هیولایی بی‌شاخ‌ودم است. با همه این شکوه‌ها و اختلافات اگر به این زوج‌ها پیشنهاد جدایی بدهید، از دست‌تان شاکی، عصبانی و بعضا گیج خواهند شد و حالتی تدافعی و مخالف نسبت به نظر شما پیدا می‌کنند. آنها با اینکه از یارشان متنفرند اما همچنان به شما برای ارائه چنین پیشنهادی اعتراض دارند. این افراد به‌طور غیرمنطقی مایل به ماندن در رابطه‌ای عاطفی هستند که ظاهرا درهای خوشبختی را به روی‌شان بسته است. این زوج‌ها از جدایی می‌هراسند و علت آن در لایه‌های پنهان قلب‌شان فقط یک چیز است: آنها از تنهایی می‌هراسند. در این باره بیشتر خواهیم گفت. با ما همراه باشید.
:
چطور از رابطه عاطفی ناسالم دست بکشیم؟
?? توصیه برای حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور
?? عاملی که رابطه عاطفی شما را پایدار نگه می‌دارد
اسلاتر و گوردون (Slater and Gordon)، یک شرکت حقوقی و وکالت بریتانیایی است. این مؤسسه در تحقیقی درباره زوج‌های ناراضی و ماندن آنها در رابطه‌ای نابه‌سامان به علت این رفتار عجیب چنین اشاره کرده است: ترس. ترس از طلاق، ترس از تنهایی و ترس از ناتوانی در مدیریت مالی امور مختلف به تنهایی.
از میان ???? زوجی که در نظرسنجی شرکت داشتند، ?? درصد معتقد بودند که در حصار ازوداج اسیر شده‌اند اما به دلایل اقتصادی و مالی طلاق نمی‌گیرند، ?? درصد نیز به جوانان توصیه می‌کردند که هیچ‌گاه ازدواج نکنند و زندگی مجردی خود را با ازدواج به خطر نیندازند و برای خود آشوب ایجاد نکنند. اما در واقع افراد زیادی حاضر و مایل به ماندن در روابط عاطفی شکست‌خورده هستند.
کاملا مشخص نیست که چرا افراد تا این حد از تنهایی می‌گریزند و حتی رابطه‌ای مغشوش را به آن ترجیح می‌دهند. بعضی‌ها می‌گویند تا درون یک رابطه نباشی نمی‌توانی درباره ابعاد آن نظر بدهی و معتقدند که تنهایی حتی از رابطه‌ای نابسامان و بد هم بدتر است و به تنشی که تنهایی به ما تحمیل می‌کند کاملا می‌ارزد. واقعیت چیز دیگری است: تنهایی به‌مراتب بهتر از اسیر شدن در رابطه‌ای ناموفق است. تنها بودن به‌معنای دوری از شادی و خوشبختی نیست. این هم یادتان باشد که تنهایی به این معنا نیست که از ? دولت آزادید و در آسودگی مطلق به سر می‌برید. بلکه تنهایی حالتی است که در آن با شناخت عمیق‌تر خود برای تجربه روابط گوناگون آماده‌تر می‌شوید و در آن نوعی سازندگی وجود دارد.
در تحقیقی که در سطور بالا عنوان شد، از زوج‌ها خواستند که دلایل خود برای حفظ رابطه‌ای بد را مطرح کنند. این دلایل غیرمنطقی به شرح زیر است:

?. تنهایی
واقعیت این است که تنهایی خیلی بهتر از بودن در کنار کسی است که با وجودش همچنان احساس تنهایی می‌کنید. تنهایی حالتی ذهنی است. مجرد بودن و تنهایی به‌معنای انزوا و بی‌کسی نیست. زیرا گاهی در میان جمع هم احساس تنهایی بر ما غلبه می‌کند. پس تنها بودن لزوما به‌معنای خارج بودن از رابطه‌ای عاطفی نیست. اگر رابطه‌ای ناموفق و نامطلوب داشته باشید، لزوما از تنهایی و انزوای روحی به دور نیستید. شما فقط به‌شکل فیزیکی در کنار دیگری خواهید بود.
?. ترس
ترس از تنهایی به‌معنای ترس از زنده بودن است. ما تنها پا به این جهان هستی گذاشته‌ایم و بدون نیاز به دیگران نیز می‌توانیم زندگی کنیم. پس زندگی کردن به‌تنهایی و به‌عنوان یک هویت مستقل کاری طبیعی است. اگر همراهی نیست که ما را صدا بزند و در کنارمان باشد، هویت و وجود ما زیر سؤال نخواهد رفت.
ترس زائیده ذهن ما است. ما از تنهایی می‌ترسیم چون به آن عادت نداریم و تا حدودی برای‌مان ناشناخته است. ما از ترک روابط نامناسب گریزانیم، زیرا فکر می‌کنیم که هیچ‌گاه فرد مناسب دیگری نخواهیم یافت. ما می‌ترسیم چون تن‌آسودگی اسارت در وضعیت فعلی را به تلاش و خطر کردن برای تغییر و بهبود ترجیح می‌دهیم.
تبلیغات

?. احساس تقصیر

ماندن در یک رابطه فقط به این خاطر که نسبت به دیگری احساس گناه می‌کنیم، اصلا فکر خوبی نیست. مثل اینکه تمام کیک‌های ظرف را بخوریم تا دیگران متوجه نشوند که در وهله اول یک عدد کیک برداشته‌ایم و نوش‌جان کرده‌ایم. یعنی می‌خواهیم طوری رفتار کنیم که کسی نفهمد به سراغ کیک رفته بودیم. در حالی‌ که این رفتار معده بی‌گناه‌مان را داغان و سایر مهمان‌هایی را که خواهان خوردن کیک بودند شاکی می‌کند. در واقع لاپوشانی مسئله به شیوه‌ای غیرمنطقی است که برای هر دو طرف سودی ندارد.
وقتی از روی دل‌سوزی با کسی می‌مانیم، به شکلی ناخودآگاه (و بعضا خودآگاه) از درون او را آزار می‌دهیم و به او آسیب می‌رسانیم. زیرا رابطه‌ای ناموفق ادامه پیدا می‌کند که در آن فاصله‌ها زیاد است و خاموش بودن چراغ رابطه محسوس و مشخص. ماندن شما در چنین رابطه‌ای به‌معنای اعلام غیبت روانی شما است و هیچ سودی در پی ندارد. احساس تقصیر و گناه از ترک رابطه‌ای که سالم نیست جفا کردن به خود و طرف دیگر است.
?. زمان
برخی از زوج‌ها نیز فکر می‌کنند چون زمان زیادی را در رابطه فعلی خود گذرانده‌اند، خروج از آن درست نیست و مثلا می‌گویند، برای جدایی سن‌شان خیلی زیاد شده است و به دردسرش نمی‌ارزد که به فکر ترک همدیگر باشند. درست است که زمان ما در ارتباط با دیگران گرفته می‌شود اما زمان سپری شده، تلف نمی‌شود و بخشی از زندگی و بلوغ ما را می‌سازد.
هر روز، ماه و سالی که در یک رابطه سپری می‌شود درس و تجربه‌ای با خود به همراه دارد. هر لحظه بخشی از گذشته شما می‌شود و تجربه روابط ناموفق دلیلی بر شرمندگی ما نیست. بلکه نشان می‌دهد ما جرئت و شجاعت ترک چیزهایی را که مؤثر و مفید نبوده‌اند، داشته‌ایم.
?. مال و اموال
خب برخی‌اوقات وجود منافع مالی مشترک یا چیزهایی مانند وجود خانه و… باعث می‌شود زوج‌های ناراضی همچنان در کنار هم بمانند. اما باید قبول کرد که مال دنیا را می‌توان تقسیم کرد اما رابطه شکست‌خورده و به بن‌بست رسیده را حتما باید ترک کرد. هیچ‌گاه نباید به‌خاطر مسائل مالی، رابطه‌ای را حفظ یا ترک کنیم. اصرار به ماندن در رابطه‌ای مغشوش فقط به‌خاطر منافع مالی مشترک، به‌معنای نادیده گرفتن تمام مشکلاتی است که رابطه را به کلافی سردرگم بدل کرده‌اند.
?. حسرت

ترک رابطه و احساس متأهلی به سمت زندگی تنها و مجردی برای بعضی از افراد توأم با حسرت است، زیرا به احساسات تازه ناشی از آن عادت نداریم. مثلا عادت نداریم که تنها شب سر بربالین بگذاریم، در طول روز کسی به ما پیام ندهد و… . اما باید بدانیم که این‌ها عاداتی زودگذر هستند که با گذشت زمان ترک‌شان خواهیم کرد و قفدان‌شان آزاردهنده نخواهد بود.
ترک رابطه‌ای مغشوش و عذاب‌آور فقط و فقط به‌خاطر عادت‌های واهی قابل مدیریت، معنای واقعی حسرت نیست. حسرت واقعی زمانی ایجاد می‌شود که در آستانه میان‌سالی دریابیم مدت مدیدی را با فردی نامناسب گذرانده‌ایم.
?. امید
اگر چیزی سالم باشد نیازی به تعمیر و دست‌کاری نیست. اگر خراب شود باید آن را بررسی و تعمیر کرد، ولی گاهی شدت خرابی بیش‌ازحدی است که هر گونه تلاش و اقدامی جواب‌گو باشد؛ پس در چنین شرایطی باید یک گام فراتر رفته و وسیله‌ای را که هیچ رقم درست نخواهد شد، دور انداخت.
بعضی چیزها در گذر زمان بهبود می‌یابد، اما گاهی این امکان وجود ندارد. تعدادی از زوج‌ها تعهد زیادی به ازدواج کردن و ماندن در رابطه به هر قیمتی دارند. چنین افرادی تا زمانی که همه‌چیز را از دست ندهند، رابطه را ترک نخواهند کرد. باید دید که ماندن در یک رابطه و صرف وقت برای ترمیم و بهبود آن شدنی است یا خیر؟ اگر زوج‌ها باهم سنخیت و هماهنگی نداشته باشند، گذشت زمان و صرف انرژی و تلاش برای رابطه راه به جایی نخواهد برد و تنها بر میزان نفرت میان دو زوج افزوده خواهد شد.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ?? حقیقت روانشناسانه که می‌گوید رابطه عاطفی شما چقدر دوام می‌آورد
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع روابط عاطفی و ازدواج
عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم

4000تومانآیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که اگر در کاری شکست بخورید، روحیه‌ی خود را می‌بازید و کلا از ادامه‌ی مسیر منصرف می‌شوید؟ می‌دانید فرق شما با انسان‌های موفق در چیست؟ آنها معتقدند شکست پایان راه نیست و گاهی برای هر کسی پیش می‌آید. این افراد از هر شکست دو درس مهم می‌گیرند: یکی اینکه شکست‌شان قطعا بی‌دلیل نبوده است و دیگری اینکه حتما راهی برای بلند شدن وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با ? دلیل شکست خوردن و راهکارهای غلبه بر آن آشنا شوید.
________________________________________
: چرا ناامید می‌شویم و چگونه با ناامیدی مقابله کنیم
________________________________________
?. عدم مداومت
دلیل شکست بیشتر افراد دانش کم یا بی‌استعدادی نیست، بلکه خیلی از افراد به دلیل عدم مداومت و رها کردن مسیر شکست می‌خورند. دو کلمه‌ی خیلی خیلی مهم را هرگز فراموش نکنید: مداومت و مقاومت. در انجام کارهایی که باید انجام بشوند مداومت و در مقابلِ انجام ندادن کارهایی که نباید انجام بشوند مقاومت کنید.
حتی اگر لازم شد رویکرد خود را تغییر بدهید و روش‌های دیگری را امتحان کنید. درست است که گفتیم مداومت کنید، اما تکرار مداوم همان اقدامات اصلاح‌نشده‌ی قبلی، به امید اینکه شاید این بار به موفقیت ختم شوند، راه‌گشا نخواهد بود و شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر نمی‌کند. به اقدامات ناموفقی که در تجربیات قبلی داشتید دقیق‌تر نگاه کنید و مواردی را که نیاز به بهبود دارند، با بهره‌گیری از تجربیات‌تان اصلاح کنید.
?. همرنگ جماعت شدن
افرادی که در تصمیمات و اقدامات‌شان مصمم و قاطع نیستند، معمولا سعی می‌کنند همان رویه‌ای را در پیش بگیرند که مورد قبول و پسند اکثریت است. اما آیا فکر نمی‌کنید گاهی همرنگ جماعت شدن به ضررتان تمام خواهد شد؟ افرادی که قاطعیت و شجاعت کافی ندارند، همرنگ جماعت می‌شوند تا مخالفت کسی را تحریک نکنند و در کنج آسایش خود باقی بمانند. آنها خودشان را با اکثریت وفق می‌دهند تا مورد پذیرش قرار بگیرند. این افراد حتی زمانی که می‌دانند کاری را که انجام می‌دهند غلط است، باز هم اصرار دارند با دیگران هم‌مسیر باشند.
باید ببینید چه مسائلی برای‌تان اهمیت دارند. اگر کاری به انجام دادنش می‌ارزد، پس باید درست و جانانه انجامش بدهید. بگذارید عشق و علاقه‌تان حتی در انجام وظایف عادی روزمره نمایان شود. البته که همکاری با دیگران هیچ اشکالی ندارد و می‌توانید در مسیر موفقیت‌تان از همراهی دیگران نیز بهره‌مند شوید، فقط یادتان باشد هرگز ارزش‌هایی را که باور دارید زیر پا نگذارید.

?. نادیده گرفتن اشتباهات گذشته

بعضی آدم‌ها زندگی می‌کنند و درس می‌آموزند و بعضی دیگر فقط زندگی می‌کنند. شکست در واقع یک معلم است، اما به شرط اینکه با آن درست برخورد کنید. افراد عاقل از اشتباهات‌شان درس می‌گیرند و از تلاش‌های ناموفق خود با عنوان تجربه یاد می‌کنند.
شکست خود را از یک موضع صحیح واکاوی کنید. از خودتان بپرسید چه هدفی را دنبال می‌کنید، برای رسیدن به هدف مورد نظر چه برنامه‌ای دارید و چرا استراتژی شما در تلاش‌های قبلی جواب نداد. تا زمانی که مشکل را به درستی بررسی نکنید، به سختی می‌توانید در تلاش‌های بعدی نتیجه بگیرید. مثلا اگر نیاز مالی دارید، بدانید که افزایش درآمد فقط یکی از راهکارهای حل مشکلات مالی است و راهکارهای مؤثر دیگری مانند کاهش هزینه‌ها نیز شاید بتوانند نیازتان را برطرف کنند. پس با دقت بیشتری به اقدامات‌تان فکر کنید.
تبلیغات

?. توجیه کردن
برنده‌ها اقدامات ناموفق خود را تجزیه‌ و تحلیل می‌کنند اما توجیه نه. در حالی‌که بازنده‌ها دائما آماده‌ی توجیه هستند و همیشه یک دفتر صدبرگ از عذر و بهانه‌های مختلفی