entrepreneurسلمان امین (Salman Amin) تا سال ???? مدیر ارشد بازاریابی بین‌المللی (CMO) شرکت PepsiCo بود. او در این سال پپسی را به مقصد شرکت S. C. Johnson & Son ترک کرد و آنجا با سمت مدیر ارشد عملیات (COO) مشغول به فعالیت شد. آنچه می‌خوانید، به قلم امین است که اصول موفقیت خود را به عنوان مدیری ارشد در شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی، با شما در میان گذاشته است.
________________________________________
: راز موفقیت انسان های بزرگ چیست؟
________________________________________

پیش‌بینی آینده به ظاهر کار بیهوده‌ای است، اما این بدین معنی نیست که نباید تلاش کنیم تا در بازی جلو بیفتیم. من در طول دوران کاری‌ام در PepsiCo فهمیده‌ام که در دنیای کسب‌وکار، انطباق سریع با تغییراتی که پیش می‌آیند، از داشتن روشن‌بینی و درک درست از وضعیت کسب‌وکار، سودمندتر است.
اگرچه همه‌ی ما، درباره‌ی آنچه قرار است اتفاق بیفتد عقاید مخصوص به خودمان را داریم، اما یک چیز روشن است: ما در دنیایی از ارتباطات جهانی مشغول فعالیت هستیم که تک تک حرکات‌مان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
ما هم در این دنیای کسب‌وکارها حضور داریم و می‌بینیم که این امر نحوه‌ی گسترش فعالیت‌مان در بازارهای جدید و انواع محصولاتی که باید عرضه کنیم و گروه‌های مصرف‌کنندگانی که باید هدف بگیریم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این انقلاب ارتباطات دیجیتالی، قوانین مربوط به تعاملات تمدن‌مان را دوباره و از نو می‌سازد. پس با این وضعیت چه می‌توانیم بکنیم تا در میان این همه تغییرات شگرف و پرهیاهو و پیوسته، یا آنطور که من می‌گویم: در «عصر ابهام»، موثرتر عمل کنیم؟

آنچه در ادامه می‌خوانید، ? قانون طلایی هستند که شخص بنده در طول زندگی کاری‌ام از آنها بهره برده‌ام:
?. توانایی یادگیری سریع را بیاموزید

من مهندسی هستم که بازاریاب شد و بازاریابی هستم که مدیر کسب‌وکار شد. از تک تک وظایفم چیزی آموخته‌ام و تلاش کرده‌ام از هر مدیر و رئیسی که داشته‌ام، حداقل یک نکته بیاموزم. برای اینکه یادگیرنده‌ای درجه یک و همیشگی باشم، به عنوان یک ماراتن به شغلم نگاه می‌کنم. بنابراین حتی اگر به سمت بالا و بر خلاف جهت باد می‌دوید، باز هم باید استقامت داشته باشید، تکنیک داشته باشید، و به هدفی که دارید بچسبید.
تبلیغات

________________________________________
: چطور هر چیزی را یاد بگیریم و از یادگیری آن لذت ببریم؟
________________________________________
?. با دقت گوش کنید

ما اغلب اوقات فقط با آنهایی صحبت می‌کنیم که در سلسله مراتب مدیریتی‌مان به ما نزدیک‌ترند. اما باید تلاش کنیم به همه گوش کنیم. حتی سرسخت‌ترین و مقاوم‌ترین مخالفان‌مان هم درس‌های مهمی به ما خواهند آموخت. زمانی که مدیر شعبه‌ی پپسی در بریتانیا بودم، چند گروه طرفدار سلامت، تبلیغات ناخوشایندی پخش کردند و محصولات ما را مورد انتقاد قرار دادند. بی‌توجهی به نگرانی‌های آنها آسان بود، اما ما زمانی را به این فعالان متعهد اختصاص دادیم، به آنچه می‌گفتند توجه کردیم و توانستیم به شیوه‌ی مفیدی، درباره‌ی موضع خودمان تجدید نظر کنیم.
________________________________________
: تقویت مهارت گوش دادن؛ ?? اصلی که شما را تبدیل به شنونده سراپا گوش می‌کند
________________________________________
?. از تغییرات چشم‌گیر و پیوسته استقبال کنید

من می‌دانستم که می‌باید کاری انجام دهیم فراتر از گوش کردن صرف به گفته‌های فعالان سلامت، ما باید دست به عمل می‌زدیم. این بود که در نهایت چربی اشباع‌شده‌ی موجود در چیپس واکر را کاهش دادیم و اسپانسر کمپین ضدچاقی Change4life هم شدیم.
ما در این مسیر، در برابر تعدادی فعال بسیار سرسخت به پیروزی رسیدیم. به آنها نشان دادیم که به نظرات‌شان احترام می‌گذاریم و می‌خواهیم تغییراتی بدهیم و تمایل داریم با خواسته‌های‌شان همراهی کنیم. این مسئله تاثیر عمیقی روی روابط ما با مصرف‌کنندگان سلامت‌گرای‌مان در بریتانیا داشت.
________________________________________
: ?? نکته برای دست‌وپنجه نرم کردن با اتفاقات غیرمنتظره
________________________________________
?. بیاموزید که با شکست کنار بیایید

به قول آلفرد تنیسون، شاعر معروف انگلیسی، اگر تلاش کنید و شکست بخورید، بهتر از این است که هرگز تلاشی نکنید. اگر هوای موفقیت‌های بزرگ و جایگاهی بالا را در سر دارید، باید حرکت کنید، باید دست به عمل بزنید و مسلما در این مسیر گاه و بی‌گاه با شکست هم مواجه می‌شوید. اما شکست شغلی را با شکست شخصی یکسان ندانید، این اشتباه بزرگی است. شکست در مسیر دستیابی به هدفی ارزشمند، هرگز نباید شخصی محسوب شود. اگر بگذاریم اینگونه شود، جامعه‌ای مملو از افراد ترسو درست کرده‌ایم. شکست فقط تجربه‌ای است که باید از آن بیاموزیم. هر انسان بزرگی در مسیر کاری‌اش حداقل یک شکست قابل توجه، و معمولا هم بسیار بیشتر از یکی، داشته است. اما آدم‌های بزرگ توانسته‌اند از آن شکست‌ها چیزی بیاموزند و بعد پیشرفت کنند.
________________________________________
: چطور شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟
________________________________________
?. مبنای فلسفیِ قدرتمندی داشته باشید

شرکت‌ها اغلب اوقات به بیانیه‌ی ماموریت (بیانیه‌ی هدف) سازمان‌شان به عنوان تزئینات اداری نگاه می‌کنند، یعنی فقط چیزی است که باید در وب‌سایت قرار دهند یا روی دیوار اتاق‌ها نصب کنند. هدف و ماموریت سازمان شما باید ابزار قدرتمندی باشد؛ نقشه‌ی راهی برای اقدامات آینده. در شرکت پپسی، بیانیه‌ی هدف ما Performance with Purpose بود، یعنی داشتن رشدی پایدار با سرمایه‌گذاری در آینده‌ای سالم‌تر برای مردم و سیاره‌مان. این هدف بلندپروازانه‌ای است، اما در نهایت دستورالعمل‌هایی فراهم می‌کند برای بحث و مناظره درون شرکت‌مان و فهرستی از کارهایی که باید انجام دهیم و کارهایی که نباید انجام دهیم. وقتی در اقیانوس ابهام سرگردانید، این امری حیاتی است. در حالی که شرکت پپسی ناگزیر در جهت‌های متنوعی حرکت و فعالیت می‌کند، ما به خوبی می‌دانیم که اگر به اصول اساسی‌مان پایبند باشیم، شما خیلی هم از ما دور نخواهید شد.
________________________________________
: چطور به یک متفکر انتقادی تبدیل شویم؟
________________________________________
?. به آنچه شما و سازمان‌تان ارائه می‌کنید، عمق و ارزشی بسیار فراتر بدهید

مشتریان به دنبال ارزش‌های پیشنهادی (value proposition) متفاوتی هستند. دیگر روزگارِ مدیر، شرکت و محصول فاقد شخصیت به پایان رسیده است. این روزها مسئله فقط فروش محصول یا عرضه‌ی خدمات نیست، بلکه ایجاد و حفظ روابط است؛ آن هم در جایی که ارزش‌ها و عواطف، نسبت به گذشته، به مراتب جدی‌تر گرفته می‌شوند.
ما باید به مصرف‌کنندگان نشان دهیم جامعه‌ای را که در آن زندگی می‌کنند می‌فهمیم، که می‌دانیم به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند، خواه در شکلی گسترده‌تر، تصویب سیاست‌هایی برای کاهش اثرات نامطلوب زیست‌محیطی شرکت پپسی باشد و خواه همکاری با کشاورزان محلی و گروه‌های مختلف اجتماعی برای استفاده از امکانات تولیدی‌مان در جهت بهبود بهداشت آب و تسهیل دسترسی به آن. اگر بتوانیم نشان دهیم که به این چالش‌ها حساس هستیم، برندهای‌مان در جایگاه بسیار بهتری خواهند بود. بعد از این، اینکه آنها ما را به خانه‌های‌شان دعوت می‌کنند یا نه، کاملا بستگی به این دارد که چقدر ما را به خودشان و دغدغه‌های‌شان مربوط می‌بینند. آنها باید حس خوبی نسبت به ما داشته باشند.
این عمل اخلاق‌مدارانه ما را مجبور می‌کند به درون خودمان نگاهی بیندازیم و با آنچه می‌خواهیم به دست بیاوریم، هم در سطح شخصی و هم سازمانی، هماهنگی بیشتری پیدا کنیم. اما اگر متعهد شوید، که البته تعهد بسیار جدی‌ای هم هست، شما و کسب‌وکارتان قادر خواهید بود نیازها و خواسته‌های میلیون‌ها مصرف‌کننده‌ای را برآورده کنید که به دنبال محصولاتی هستند که بتوانند آنها را باور کرده و به آنها اطمینان کنند. در این عصر ابهام، که هر روز ضمانت‌های کمتری وجود خواهند داشت، این امر مدام ارزش بیشتری می‌یابد.
برگرفته از: inc.com

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانهمه‌ی ما بعضی روزها که به آینه نگاه می‌کنیم چیزی را که می‌بینیم، دوست نداریم. شاید جوش‌هایی را می‌بینید که یادآور روزهای دبیرستان‌تان هستند، خشکی مزمن پوست‌تان درحال شدیدتر شدن است یا کبودی زیر چشم‌هایتان به همه می‌گوید که خواب کافی نداشته‌اید. مشکل پوستی شما هرچه که باشد، راه‌هایی برای برطرف کردن آن وجود دارد، راه‌هایی به‌جز مراجعه به متخصص پوست و استفاده از کرم‌ها و مرطوب‌کننده‌های مختلف. همراه ما باشید، در این مقاله، نویسنده با رزماری انگلتون، متخصص پوست ساکن نیویورک و پزشک یک مرکز بیماری‌های پوستی صحبت کرده و توصیه‌های تغذیه‌ای ساده‌ای را برای برطرف‌کردن بعضی از مشکلات پوستی ارائه کرده است.

:
بهترین ویتامین ها برای پوست؛ ? ویتامینی که معجزه می‌کند
فواید ماسک شیر و ? روش استفاده از شیر برای سلامت پوست
میکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست
?. خطوط ریز و چین‌وچروک
وجود چین‌وچروک می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که رژیم‌غذایی شما دارای الکل و شکر بسیار بالایی است.
وقتی چین‌وچروک‌ها به‌سرعت در پوست شما ظاهر می‌شوند، باید مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید (ترک اعتیاد)، چون همین نوشیدنی‌ها دلیل چین و‌ چروک پوست شما باشد. الکل مُدِری طبیعی است و باعث می‌شود بدن‌تان آب بیشتری را ازدست بدهد و درنتیجه رطوبت طبیعی پوست‌تان ازبین برود. این مسئله خطوط روی صورت‌تان را عمیق‌تر می‌کند و باعث برجسته‌تر و نمایان‌تر شدن آنها شود.

اگر چروک‌ها منحصرا روی پیشانی‌تان هستند، ممکن است که شکر عامل ایجاد آنها باشد. براساس بررسی ناحیه‌ای صورت (face mapping، مفهومی در طب سنتی است که براساس آن بخش‌های مختلف صورت به ارگان‌های خاصی مرتبط هستند) پیشانی شما به سیستم گوارشی‌تان مربوط است. پس اگر خوراکی‌های شیرین زیادی در رژیم‌غذایی‌تان وجود دارد که در عملکرد باکتری‌ها در روده‌ی شما اختلال ایجاد می‌کنند، این مسئله می‌تواند به ایجاد چین و چروک در پیشانی شما منجرشود.
?. جوش صورت

فکر می‌کنید علت جوش صورت چیست؟ جوش صورت می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که رژیم‌غذایی‌تان شامل موادغذایی با شاخص گلیسمی بالایی است.
تبلیغات

آیا با مشکل جوش صورت مواجه هستید؟ باید رژیم‌غذایی‌تان را عامل آن بدانید. اگر نان سفید یکی از مواد اصلی فهرست خواروبارتان است، تعجبی ندارد که پوست‌تان پاک و خالی از جوش نباشد. شاخص گلیسمی بالای نان صبحانه و ساندویچ ناهارتان بر میزان قند خون و انسولین اثر می‌گذارد، پس باید به‌جای آنها از غلات کامل و سبوس‌دار استفاده کنید. براساس مطالعه‌ای روی مردان ?? تا ?? ساله که در مجله‌ی آکادمی تغذیه و رژیم‌های غذایی (Academy of Nutrition and Dietetics) منتشر شده، مصرف موادغذایی با شاخص گلیسمی پایین‌تر مانند غلات کامل موجب کاهش آکنه و درمان جوش صورت می‌شود.
?. حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم

وجود حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که در رژیم‌غذایی‌تان به‌اندازه‌ی کافی آب مصرف نمی‌کنید.
همیشه راه از بین بردن سیاهی دور چشم، استراحت شبانه‌ی طولانی نیست. ممکن است که حلقه‌های تیره‌ای که با آن مواجه هستید، بیشتر مربوط به حفظ آب در بدن‌تان باشد، یعنی آب کافی مصرف نمی‌کنید (فواید نوشیدن آب). فراموش نکنید که وضعیت پوست فقط به خوراکی‌هایی که می‌خورید مربوط نیست و نوشیدنی‌ها نیز روی آن تا?ثیر می‌گذارند. حتما میزان توصیه‌شده‌ی ? لیتر آب در روز را مصرف کنید و با آبرسانی به پوست و هیدراته نگه داشتن بدن‌تان، آن لکه‌های کبود آزاردهنده را ازبین ببرید.
این راه‌حل سریع با کاهش مصرف شیر کمک بیشتری به شما می‌کند. براساس بررسی ناحیه‌ای صورت، نوشیدن لبنیات می‌تواند منجربه التهاب در سراسر بدن، حتی زیر چشم‌هایتان شود و ازآنجاکه ?? درصد مردم به شکلی از عدم تحمل لاکتوز دچار هستند، شما هم ممکن است که به این مشکل دچار باشید.
?. خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که در رژیم‌غذایی‌تان سدیم بسیار زیادی وجود دارد.
نمک باعث حفظ آب در بدن و خشک شدن پوست‌تان می‌شود. این نیز دلیل دیگری است که نشان می‌دهد باید مصرف سدیم خود را کاهش دهید، زیرا باعث خشک شدن پوست‌تان می‌شود. وقتی نمک زیادی در رژیم‌غذایی‌تان وجود دارد، بدن با تلاش برای حفظ آب، سعی در جبران بیش‌ازحد آن دارد و این فقط موجب داشتن گونه‌های پف‌کرده نمی‌شود و علاوه‌بر آن باعث می‌شود پوست خشک و ترک‌خورده داشته باشید.
?. چربی پوست
پوست چرب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که در رژیم‌غذایی‌تان لبنیات بسیار زیادی وجود دارد.
اگر چربی پوست‌تان بیش‌ازحد زیاد شده و هر روز با رطوبت و چربی بیش‌ازحد پوست روبه‌رو هستید، شاید به این دلیل است که بیش‌ازحد لبنیات می‌نوشید. به گفته‌ی پژوهش‌گران آکادمی تغذیه‌ی آمریکا (American Academy of Nutrition)، پسرانی که شیر کم‌چرب مصرف می‌کنند، نسبت‌به دیگران بیشتر دچار آکنه می‌شوند.
در مطالعه‌ای که در مجله‌ی آنلاین بیماری‌های پوستی (Dermatology Online Journal) منتشر شده، همین نتایج درمورد دختران هم به‌دست آمده است. البته این نتایج درمورد کاهش مصرف شیر و کاهش چربی پوست به‌طورکلی است و فقط مربوط به مصرف شیر کم‌چرب در دختران نیست. ولی رزماری انگلتون عقیده دارد که رابطه‌ی میان چربی پوست و مصرف لبنیات درمورد همه صادق نیست و او توصیه می‌کند که «کاهش مصرف لبنیات و ارزیابی اینکه آیا این کاهش موجب بهبود آکنه می‌شود یا خیر، می‌تواند مفید باشد.»
?. اگزما

اگزما می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که در رژیم‌غذایی شما پروتئین حیوانی بسیار بالایی وجود دارد.
بخش قرمز و ناهمواری که دچار خارش پوست شده است، اگزما پوستی است. شما نباید اجازه بدهید که اگزما برای مدتی طولانی ادامه پیداکند و با چند ترفند غذایی ساده می‌توانید از شر آن خلاص شوید. ابتدا اجازه بدهید تصور غلط رایجی را روشن کنم. شاید شنیده باشید که کاهش مصرف موادغذایی دارای شکر بالا راه رهایی از اگزماست. درست است که باید مصرف خوراکی‌های شیرین را به دلایل دیگر کاهش بدهید، ولی در مطالعه‌ای که در مجله‌ی Acta Dermato-Venereologica منتشر شده، مشخص شده است که شکر موجب بدتر شدن اگزما نمی‌شود. پس اگر می‌خواهید مصرف شکر را کم کنید، این کار را برای کاهش خطر ابتلا به دیابت و چاقی انجام دهید، نه برای نجات پوست‌تان.
بهتر است که امتحان کنید و ببینید که وقتی به گفته‌های سوزان تاکر (Susan Tocker)، متخصص تغذیه و بنیان‌گذار روش درمانی Green Beat Life عمل بکنید، چه اتفاقی رخ می‌دهد. او توصیه می‌کند که رژیم گیاهخواری را امتحان کنید و می‌گوید: «بسیاری متوجه می‌شوند که وقتی خوردن گوشت را کنار می‌گذارند، اگزمای آنها برطرف می‌شود.»
خلاصه‌ی مطلب
الکل رطوبت پوست را از بین می‌برد و باعث ایجاد چین‌وچروک می‌شود.
گاهی وجود جوش نشان می‌دهد که در رژیم‌غذایی شما موادغذایی دارای شاخص گلیسمی بالای (غذاهایی که با سرعت بیشتری گلوکز آزاد می‌کنند و سطح قندخون را بالا می‌برند) زیادی وجود دارد.
مصرف لبنیات می‌تواند موجب چرب‌شدن پوست شود و سدیم بیش‌ازحد نیز موجب خشکی پوست می‌شود.
________________________________________
در ادامه بخوانید: ? رژیم غذایی عالی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب
________________________________________

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رژیم و تغذیه برای تناسب اندام
به من بگو چه می‌خوری تا به تو بگویم که هستی

7000تومانموفقیت و پیشرفت شغلی نیز مانند هر دستاورد دیگری به آسانی به دست نمی‌آید و باید برای دستیابی به آن، مهارت‌هایی را کسب کنید. هوش و استعداد به تنهایی کافی نیست و در دنیای تجارت امروز، که دنیای سرعت، رقابت و ارتباطات است، به چیزهایی فراتر از آنها نیاز دارید. در این مقاله جیمز میشل لَفرتی مدیرعامل شرکت بریتیش امریکن توباکو (British American Tobacco) تجربیات ارزشمند خود درباره‌ی مهم‌ترین و ضروری‌ترین مهارت‌های لازم برای پیشرفت و موفقیت شغلی هر کارمندی را با ما در میان می‌گذارد.

دیروز، در انجمن بزرگی از رهبران تجاری جوان، پرسشی از من پرسیده شد که در طول این سال‌ها بیش از هر پرسش دیگری با آن مواجه شده‌ام: «چه توصیه‌ای برای موفقیت شغلیِ نسل هزاره دارید؟»

ما در جهانی با سرعت بالا زندگی می‌کنیم. همانطور که به تیم خود در BAT (شرکت بریتیش امریکن توباکو) می‌گویم، «اکنون زمان، زمانِ کالاهای FMCG یعنی «کالاهای تندمصرف» (Fast-moving consumer goods) است. همانطور که می‌بینید در اسم این کالاها از هیچ واژه‌ای که معنای آهستگی بدهد، استفاده نشده است. ?? سال پیش که وارد حرفه‌ی بازاریابی شدم، مفاهیم بازاریابی مانند «SEO» (بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو) و «بازاریابی دیجیتال» وجود نداشت، ولی امروز این مفاهیم اهمیت و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت دارند. اما با تمام این