خودخواهی خود را کنار بگذارید.

تصور کنید که کسب‌و‌کار شما به اندازه‌ای درآمد ندارد که بتواند راهی برای رسیدن به اهداف‌تان فراهم کند. دلایلی که باعث به وجود آمدن این مشکل شده‌اند کدامند؟
آیا محصولات شما در پیدا کردن جایگاه‌شان در بازار مشکل دارند؟
آیا قیمت‌ محصولات مناسب است؟
آیا مشتریان بالقوه، برند شما را می‌شناسند؟
چه چیزی می‌تواند این مشکلات را حل کند؟
اگر به جای کمبودهای فردی به حقایق تمرکز کنید، می‌توانید به تصمیم‌گیری‌های بهتری برسید. اگر در کسب‌و‌کارتان به چیزی نیاز دارید، از بازاریابی گرفته تا خدمات مشتریان، گزینه‌های زیادی برای حل هر کدام از آنها پیش‌ رو خواهید داشت.
آگاهی از خود و احساسات‌ شخصی‌، قابلیتی است که کارآفرینان دارند.
تبلیغات
راه برای اینکه بتوانیم خطاهای ذهنی را کنار گذاشته و بهتر تصمیم بگیریم
________________________________________
?. از یک کارشناس سؤال کنید
مطمئنا تصمیمی که می‌خواهید بگیرید در گذشته توسط فرد دیگری اتخاذ شده است. درست است که مشکلی که با آن مواجه هستید مختص خودتان است، اما احتمالش زیاد است که فرد دیگری نیز با مشکل مشابهی روبه‌رو شده باشد.
خوشبختانه، کارآفرینان افراد خوش‌برخوردی هستند و دوست دارند به یکدیگر کمک کنند. برای اینکه از یک کارشناس بخواهید که به شما کمک کند، به دنبال افرادی باشید که در حوزه‌ای که به کمک نیاز دارید نفوذ داشته باشند. سپس، برای سه نفر از آنها یادداشتی بفرستید و درخواست مشاوره کنید. حقایق، افکار‌تان و گزینه‌هایی که به آنها فکر می‌کنید را برای‌شان توضیح دهید.
وقتی فرد دیگری که بی‌طرف است در تصمیم‌گیری به شما کمک کند، باعث می‌شود شما هم بی‌طرف باقی بمانید.
به جای اینکه سعی‌ کنید کارهایی که قبلا انجام شده است را دوباره از اول انجام دهید، از یک کتاب راهنمای مطمئن استفاده کنید.
________________________________________
: چطور انسان‌های موفق تصمیمات هوشمندانه می‌گیرند
________________________________________
?. داده‌های‌تان را با دقت انتخاب کنید

هیچ وقت تمامی داده‌هایی را که برای اتخاذ یک تصمیم خوب مورد نیاز هستند، در اختیار نخواهید داشت. اشکالی ندارد، فقط فکر نکنید که این می‌تواند بهانه‌ای برای از زیر کار در رفتن باشد. هنوز هم مسئولیت پیدا کردن داده‌های مناسب با شما است. اگر می‌خواهید تصمیمی که به مشتریان‌تان مربوط می‌شود بگیرید، به جای اینکه از اطلاعات دوستان‌تان به عنوان منبع قابل اعتمادی از داده‌ها استفاده کنید، به دنبال بازخوردهای کمّی و کیفی مشتریان باشید. از گرایشات بازار و گزارش تحقیقات استفاده کنید و اگر می‌خواهید حرکت استراتژیکی انجام دهید، از کارشناسانی که در حوزه‌ی کاری شما تخصص دارند، سؤال بپرسید. تنها چیزی که از نداشتن داده بدتر است، اعتماد به داده‌های اشتباه است. بنابراین، داده‌هایی را که در فرآیند تصمیم‌گیری به آنها نیاز دارید، با دقت انتخاب کنید.
به دنبال داده‌های قابل اعتماد باشید تا قابلیت تصمیم‌گیری شما متحول شود.
________________________________________
: ?? تصمیم مالی که ?? سال دیگر از گرفتن آنها پشیمان خواهید شد
________________________________________
?. برای بدترین شرایط برنامه‌ریزی کنید
آخرین مرحله در تصمیم‌گیری درک خطرات پنهانی تصمیمی است که اتخاذ می‌کنید.
ده دقیقه با خود خلوت کرده و بدترین شرایطی را در نظر بگیرید که ممکن است در ارتباط با تصمیمی که می‌گیرید، اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید فردی را از شرکت‌تان اخراج کنید، بدترین نتیجه‌ای که این کار می‌تواند داشته باشد چیست؟ شاید او از شما شکایت کند یا شاید این کار باعث شود بقیه‌ی کارمندان انگیزه‌ی خود را از دست بدهند. راه‌های زیادی برای کم کردن خطراتی که تصمیم شما ممکن است در پی داشته باشد وجود دارند، اما قبل از هر چیز باید این خطرات را به دقت شناسایی کنید.
خطراتی را که وجود دارند بشناسید تا با با خیال راحت تصمیم‌گیری کنید.
وقتی تصمیم اشتباهی می‌گیرید، خودتان را سرزنش نکنید. به جای این کار، به دلایل شکست آن فکر کنید و آنها را بنویسید تا مطمئن شوید دیگر همان اشتباهات را تکرار نخواهید کرد.
برگرفته از: forbes.comدر آغاز سال ???? هستیم و طبق معمول، کارشناسان درباره‌ی انواع استارتاپ ها و روند پیشرفت آنها در سال جدید پیش‌بینی می‌کنند. آنها با درنظرگرفتن موقعیت‌های مختلف، پیش‌بینی می‌کنند کدام استارتاپ در دنیای فناوری در سال پیش رو، گوی سبقت را از رقبا خواهد ربود. مناسب‌ترین افراد برای این سخنان، سرمایه‌گذاران خطرپذیر (Venture Capital) هستند؛ زیرا این متخصصان همیشه این حوزه را رصد می‌کنند، در جلسات معرفی آن‌ها شرکت می‌کنند و روی بعضی از آنها سرمایه گذاری می‌کنند. برای تهیه‌ی این مطلب، چند شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مطرح را از سراسر دنیا دعوت کردیم و از آنها خواستیم چند شرکت را معرفی کنند که به‌نظر می‌رسد آینده‌ی روشنی در سال پیش رو داشته باشند. همراه ما باشید، در ادامه فهرست این ?? استارتاپ را خواهید دید که در زمینه‌های مختلف کسب‌وکار و فناوری فعالیت می‌کنند، از صنعت بازی گرفته تا روباتیک، سلامتی و حتی پیشرفت‌های فضایی. حتی می‌توانید با شناخت آنها ایده های استارتاپی خوبی بگیرید.

:
آشنایی با ? مزیت شرکت در یک استارتاپ ویکند
? افسانه بزرگ در دنیای استارتاپ
چطور بدون خالی‌بندی استارتاپ را سرپا کنیم؟
?. استارتاپ Nauto؛ دَش‌کمرای هوش مصنوعی برای وسایل نقلیه
چه کاری انجام می‌دهد؟
دَش‌کمرا نوعی دوربین مخصوص نصب در بخش مقابل راننده یا داخل و شیشه جلوی اتومبیل است که وقتی اتومبیل در حال حرکت است، این دوربین به‌طور پیوسته از راه جلوی اتومبیل تصویربرداری می‌کند. این استارتاپ، تولیدکننده‌ی یک دَش‌کمرای هوش مصنوعیِ تحت شبکه، مبتنی بر فناوری ابری است که خطرات تهدیدکننده‌ی رانندگان را تشخیص می‌دهد. این استارتاپ برای دریافت بازخورد در آخر سفر و آنالیز دلایل تصادفات امکانی فراهم کرده است.
چرا اهمیت دارد؟
در آینده‌ای نزدیک، رانندگی‌کردن به یک فعالیت بسیار مشارکتی و شبکه‌ای تبدیل می‌شود. در آینده ماشین‌هایی که در جاده‌ها رفت‌وآمد می‌کنند، از تجربیات دیگر ماشین‌ها بهره‌مند می‌شوند. استارتاپ Nauto به امنیت در حمل‌ونقل نگاهی نو دارد و در تلاش است با کمک هوش مصنوعی، تعریف جدیدی از شبکه‌ی حمل‌و‌نقل ارائه دهد.
?. استارتاپ Rigetti Computing؛ استارتاپی با هدف توسعه‌ی رایانش کوانتومی

چه کاری انجام می‌دهد؟
این استارتاپ به‌دنبال توسعه‌ی فناوری‌ای برای کمک به نسل جدیدی از کامپیوترهای قدرتمند است. این فناوری با نام رایانش کوانتومی شناخته می‌شود.
چرا اهمیت دارد؟
رایانش کوانتومی در حال تبدیل‌شدن به صنعتی بزرگ است و پیدایش کامپیوترهای کوانتومی بسیار قدرتمندی را به‌دنبال خواهد داشت. شرکت‌هایی مثل مایکروسافت، گوگل و اینتل، در زمینه‌ی کامپیوترهای کوانتومی تجربیاتی کسب کرده‌اند؛ اما شرکت Rigetti Computing در این زمینه رویکرد منحصربه‌فردی دنبال می‌کند. این استارتاپ در حال تعریف و ساخت کسب‌وکاری جدید است تا چیپ‌های پردازش کوانتومی بسازد.
?. استارتاپ Pindrop؛ توقف کلاه‌برداری‌های صوتی
چه کاری انجام می‌دهد؟
مراکز تماس به‌منظور آنالیز صدای افراد و تشخیص تقلب، از پین‌دراپ استفاده می‌کنند. این استارتاپ همچنین می‌تواند تشخیص دهد یک صدا واقعی است یا با کامپیوتر ساخته شده است.
تبلیغات

چرا اهمیت دارد؟
صدا، روشی برای تعامل با سیستم‌های کامپیوتری است که روز‌به‌روز بیش از قبل، فراگیر می‌شود. زمانی در خانه با فردی آشنا صحبت می‌کنیم، گاهی هم با یک سیستم آنلاین اتوماتیک تعامل داریم. تقلب‌هایی که در زمینه‌ی تقلید یا ساخت صدا صورت گرفته، مشکلات زیادی برای امنیت این سیستم‌ها ایجاد کرده است. با وجود چنین استارتاپی، کلاهبرداری‌های تلفنی تشخیص داده می‌شود و سالانه میلیون‌ها دلار در نهادهای اقتصادی صرفه‌جویی خواهد شد.
?. استارتاپ Relativity Space؛ راکت‌های چاپ سه‌بعدی
چه کاری انجام می‌دهد؟
این استارتاپ، در زمینه‌ی ساخت راکت‌های اتوماتیک فعالیت می‌کند و راکت‌های ارزان‌قیمتی برای کاهش هزینه‌های انتقال اشیا به فضا می‌سازد.
چرا اهمیت دارد؟
این استارتاپ در تلاش است بزرگ‌ترین پرینتر سه‌بعدی دنیا را با کمترین سرمایه‌گذاری ممکن، راه‌اندازی کند. قرار است ماهواره‌های جدید و کوچکی طراحی شوند که هزینه‌ی ساخت و گسترش آنها، فقط درصدی از هزینه‌ی ساخت ماهواره‌های سنتی است. در زمینه‌ی موشک و پرتابه‌ها نیز چنین امری صادق است. به این ترتیب، این شرکت می‌تواند تأثیر شگرفی بر گسترش این صنعت داشته باشد.
?. استارتاپ Reflektive؛ بازخورد مداوم عملکرد کارمندان
چه کاری انجام می‌دهد؟
رفلکتیو، نرم‌افزار دریافت و ثبت گزارش و بازخورد عملکرد به کارکنان است که می‌توان آن را با اپلیکیشن‌هایی مثل Outlook، Slack و Gmail ادغام‌ کرد.
چرا اهمیت دارد؟
این نرم‌افزار امکانی برای مدیران فراهم می‌کند که از اهداف و شیوه‌ی عملکرد کارکنان چک‌لیستی آنی داشته باشند و بتوانند درباره‌ی هرکدام از آنها، گزارش مستقیمی ارائه‌ دهند. برای کارکنان هم، این نرم‌افزار نوعی کارنامه‌ی درحال‌اجراست که آنها را هر لحظه از نحوه‌ی عملکردشان و میزان رضایت مدیران مطلع می‌کند.
?. استارتاپ MoveWith؛ کلاس‌های جهانی تناسب‌ اندام در موبایل‌

چه کاری انجام می‌دهد؟
این نرم‌افزارِ شخصیِ تناسب اندام، تمرین‌های ورزشی از مربیان مشهور را در اختیارتان می‌گذارد. این برنامه شامل سه نوع کلاس‌ آموزشی است:
تمرینات جسمی، مثل دو، دوچرخه‌سواری و…؛
تمریناتی ذهنی، مثل یوگا؛
تمریناتی برای روح، مثل مدیتیشن.
چرا اهمیت دارد؟
این نرم‌افزار، ماهیانه رشد صددرصدی دارد و هر آنچه برای دستیابی به سلامت خود نیاز دارید، در اختیارتان می‌گذارد. تمرینات و توصیه‌های آن کاملا شخصی‌سازی‌شده و متناسب با سطح توانایی بدنی کاربران است. برنامه‌های مدیتیشن به‌منظور ایجاد تعادل در تمرینات فیزیکی، در برنامه گنجانده شده است. این نرم‌افزار، باشگاه مدرنی است که به خانه می‌برید و کاملا شخصی و سراسر دیجیتال است.
?. استارتاپ Zume Pizza؛ ربات پیتزاپز
چه کاری انجام می‌دهد؟
این استارتاپ در آشپزخانه از ربات‌ها برای تهیه‌ی پیتزا استفاده می‌کند و سیستم‌های اتوماسیون برای ماشین‌های تحویل دارد که پیتزا را داغ داغ دست مشتریان می‌رساند. این استارتاپ، یک شرکت پیشگام در زمینه‌ی صنعت هوشمند تحویل غذاست.
چرا اهمیت دارد؟
ایده‌ی ساخت روبات پیتزاپز بسیار جالب است. هدف نهایی این استارتاپ تهیه‌ی غذاهای تازه با موادغذایی محلی و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه است و این کار را با ایجاد تحول در صنعت فست فود و سیستم‌های تحویل غذا انجام می‌دهد.
?. استارتاپ Earny؛ بازپرداخت اتوماتیک
چه کاری انجام می‌دهد؟
ارنی یک سرویس جست‌وجوی اتوماتیک بازپرداخت‌ها هنگام قیمت تخفیفی است. هم در پرداخت نقدی، هم در پرداخت با کارت اعتباری این سرویس کاربرد دارد.
چرا اهمیت دارد؟
ارنی به کاربران کمک می‌کند از سیاست‌های حفظ قیمت که فروشگاه‌های بزرگ و ارائه‌کنندگان کارت‌های اعتباری ارائه می‌دهند، به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. این استارتاپ، بدون دردسرهای تنظیم فرم‌های مربوط، بازپرداخت پول را به‌طور اتوماتیک انجام می‌دهد.
?. استارتاپ Ripple؛ استفاده از بلاک‌چین برای پرداخت‌های بین‌المللی
چه کاری انجام می‌دهد؟
ریپل شبکه‌ای است که از بلاک‌چین، فناوری نهفته در بیت‌کوین، استفاده می‌کند تا بانک‌ها و سایر پرداخت‌کننده‌ها بتوانند پول را در بستری امن، از طریق یک واسطه، مستقیم به هرکسی دیگر در سراسر دنیا منتقل کنند. مدیرعامل این شرکت، برد گارلینگ‌هاوس، از مدیران سابق شرکت‌های AOL و یاهوست.
چرا اهمیت دارد؟
امروزه روند روبه‌رشد استارتاپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین را شاهدیم و این رشد روزافزون دلیل محکمی دارد. استفاده از این سیستم‌ها بسیار راحت است، امنیت شما را حفظ می‌کنند و به‌زودی مرکز توجه سایر استارتاپ‌ها قرار خواهند گرفت.
??. استارتاپ Duo Security؛ امن‌تر کردن پسوردها

چه کاری انجام می‌دهد؟
این سرویس ابری، سرویس‌های مدیریت پسورد ارائه می‌کند و پیش از اینکه به شبکه‌ی شرکت متصل شود، از سلامت و بدون ویروس بودن دیوایس‌های شما مطمئن می‌شود.
چرا اهمیت دارد؟
این استارتاپ اخیرا ارزشی بیش از یک‌میلیارد دلار پیدا کرده است. اولین بار سه سال پیش روی این استارتاپ سرمایه‌گذاری شد. این شرکت به‌سرعت در حال پیشرفت است و در زمینه‌های مختلف مثل مراقبت شخصی، فناوری و سایر بسترها، توانسته است جایگاه ارزشمندی به‌دست آورد. افراد سرشناسی از شرکت‌های بزرگی مثل فیس‌بوک در این مجموعه کار می‌کنند.
??. استارتاپ Signal Sciences؛ کمک به همکاری توسعه‌دهندگان و تیم‌های امنیتی با یکدیگر
چه کاری انجام می‌دهد؟
این استارتاپ به برقراری ارتباط بهتر میان توسعه‌دهندگان و تیم‌های امنیتی کمک می‌کند. هدف این کمک، حفاظت از امنیت وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هاست.
چرا اهمیت دارد؟
تیم این استارتاپ از اتسی برخاسته است. آنها در اتسی نقاط ضعف را پیدا کردند و به‌دنبال راهی برای رفع آنها گشتند. سیگنال ساینسس مشخص می‌‌کند کدام بخش‌های اپلیکیشن‌ها مورد هدف قرار می‌گیرند؛ سپس به امنیت بیشتر این بخش‌های آسیب‌پذیر کمک می‌کند. این استارتاپ یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری در حال ظهور در لس‌آنجلس است و بدون شک در سال ???? خبرهای خوبی از آن خواهیم شنید.
??. استارتاپ Hudl؛ آنالیز حرفه‌ای برای ورزشکاران در همه‌ی سطوح
چه کاری انجام می‌دهد؟
این نرم‌افزارِ آنالیز عملکرد، برای ورزش‌کاران و مربیان در همه‌ی سطوح تهیه شده است. ورزش‌کاران، ویدیوهای خود را برای بررسی دقیق و تحلیلی، آپلود می‌کنند.
چرا اهمیت دارد؟
نسخه‌ی اولیه‌ی این محصول را عده‌ای که به‌عنوان دستیار در تیم فوتبال هاسکرز فعالیت می‌کردند، در نبراسکا ساختند. امروز، بیش از ?میلیون ورزشکار و ???هزار تیم در ?? رشته‌ی ورزشی از لیگ‌های کوچک گرفته تا سازمان‌های بزرگ و مطرح مثل تیم‌های منچستریونایتد و تیم بسکتبال آمریکا از پلتفرم Hudl استفاده می‌کنند.
??. استارتاپ JustWorks؛ منابع انسانی بهتر برای کسب‌وکارهای کوچک
چه کاری انجام می‌دهد؟
این نرم‌افزار، وظایف مربوط به تأمین و مدیریت منابع انسانی را مدیریت می‌کند.
چرا اهمیت دارد؟
JustWorks، رویکردی مدرن و هوشمند به مدل‌های کسب‌وکار سنتی در زمینه‌ی کارفرمایی حرفه‌ای است. این استارتاپ، کسب‌وکارهای کوچک را به هم پیوند می‌دهد تا به آنها برای دراختیارگرفتن شرکت‌های بزرگ قدرت خرید بیشتر بدهد؛ همچنین پیچیدگی‌های پشت پرده را حذف می‌کند و بر مزایایی متمرکز است که برای شرکت‌های نوپا اهمیت بیشتری دارد.
??. استارتاپ Deepmap؛ نقشه‌های خاص برای خودروهای خودران
چه کاری انجام می‌دهد؟
در آینده‌ای نزدیک، همه‌ی ماشین‌ها خودران می‌شوند؛ اما قبل از آن باید بدانند از کدام طرف بروند. دیپ‌مپ نقشه‌های باکیفیت در اختیار وسایل نقلیه‌ی خودران قرار می‌دهد و از حسگرهای آن‌بُرد برای دیدن مسیر و تشخیص موانع اطراف استفاده می‌کند.
چرا اهمیت دارد؟
خودروهای خودران با همه‌ی مدل‌های سیستم نقشه‌پردازی کار نمی‌کنند. این وسایل به درک چندبعدی و باکیفیت از موقعیت جغرافیایی خود احتیاج دارند تا در امنیت کامل، مسیر خود را پیدا کنند؛ ازاین‌رو، وجود سیستم‌های نقشه‌برداری دقیق و هوشمند برای این وسایل، حیاتی است. تیمی موفق از گوگل ارث، گوگل مپس، اپل مپس و بایدو مپس، دیپ‌مپ را تأسیس کرده‌اند.
??. استارتاپ Remix؛ حمل‌ونقل عمومی بهتر
چه کاری انجام می‌دهد؟
ریمیکس به برنامه‌ریزان شهری کمک می‌کند سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی بهتری طراحی کنند. آنها از این طریق می‌توانند برای مسیرها برنامه ریزی کنند و هزینه‌ها و تأثیرات جغرافیایی برنامه‌هایشان را بررسی کنند.
چرا اهمیت دارد؟
ریمیکس در حال ساخت پلتفرمی برای برنامه‌ریزی شهری است که با کمک آن، طراحان می‌توانند نقشه‌های حمل‌ونقل عمومی را تصویرسازی کنند. ریمیکس یک نمونه‌ی عالی از شرکت‌های فناوری است که با هدف تأثیرات مثبت بر برنامه‌ریزی و طراحی شهری فعالیت می‌کند. این شرکت علاوه بر کمک به برنامه‌ریزی شهری، کسب‌وکاری روبه‌رشد و پایدار است که بدون شک در سال ???? به موفقیت‌های بزرگی خواهد رسید.
??. استارتاپ Smash.gg؛ کمک به برگزارکنندگان ورزش‌های الکترونیکی و برنامه‌ریزی برای اجرای تورنمنت‌ها و رویدادها
چه کاری انجام می‌دهد؟
نرم‌افزاری است که به برگزارکنندگان ورزش‌های الکترونیکی کمک می‌کند رویدادها و تورنمنت‌های مدنظر را هرچه بهتر برنامه‌ریزی و اجرا کنند.
چرا اهمیت دارد؟
ورزش‌های الکترونیکی یا eSports به یک صنعت ???میلیون‌دلاری تبدیل شده و رویدادهای بزرگ ورزشی، مثل سوپربول یا قهرمانی ان‌بی‌ای را پشت سر گذاشته است. این رویدادها میلیاردها بازیکن از سراسر دنیا دارند. با وجود این گسترش، برگزارکنندگان هنوز از ابزارهایی مثل خودکار و کاغذ و روش‌های سنتی برای برگزاری آن استفاده می‌کنند. نرم‌افزار Smash.gg به این برگزارکنندگان، ابزارهای نرم‌افزاری سودمندی می‌دهد که مناسب این صنعت روبه‌رشد است.
??. استارتاپ Dia&Co؛ مد برای زنان سایزبزرگ

چه کاری انجام می‌دهد؟
استارتاپ Dia&Co یک سرویس خرید آنلاین لباس و