دانلود پایان نامه

سلیس حرف می‌زنید. بدین ترتیب، اگر بعدا اشتباه کنید یا حرفی بزنید که موجب عصبانیت وی شود، می‌توانید اشتباه خودتان را به گردن اشتباه در زبان و عدم تسلط خودتان بیندازید!
??. اگر نتوانستید کسی را برای گفت‌و‌گو پیدا کنید، دوست اینترنتی برای خود دست‌و‌پا کنید
چندین وب‌سایت برای خارجی‌هایی وجود دارد که می‌خواهند زبان مادری شما را یاد بگیرند و در عوض زبان خودشان را با شما تمرین کنند.
??. چت فیسبوک + سرویس Google Translate= موفقیت
می‌توانید گاهی با افرادی اهل زبانی که دارید یاد می‌گیرید، در فیسبوک یا سایر شبکه‌های اجتماعی چت کنید و به این ترتیب خود را بیش از پیش در معرض آن زبان قرار دهید. اگر هنوز خیلی مانده تا بتوانید به آن زبان حرف بزنید یا بنویسید، سرویس ترجمه‌ی گوگل (Google Translate) می‌تواند در این چت‌ها نیاز اولیه‌ی شما را برطرف کند و اگر مخاطب‌تان هم آدم دلسوزی باشد گاهی اشتباهات ترجمه‌ی گوگلی شما را رفع می‌کند و این خودش یک کلاس آموزشی برای شماست.
??. از مغزتان تا حد ممکن کار بکشید
اگر تا حالا ساعت‌ها بدون‌وقفه از مغزتان کارِ شدید کشیده‌اید، می‌دانید که در نهایت به جایی می‌رسید که مغزتان دیگر سوت می‌کشد و محتویاتش مثل آش شله‌قلمکار می‌شود! سعی کنید هنگام یادگیری زبان نیز، هدف‌تان رسیدن به این مرحله باشد، یعنی آنقدر پیش بروید و بخوانید و یاد بگیرید تا مغزتان سوت بکشد. تا وقتی که مغزتان مثل آش شله‌قلمکار نشود، احتمالا هنوز نتوانسته‌اید از حداکثر ظرفیت زمانی یا تلاش خود استفاده کنید. اوایلِ زبان‌آموزی در عرض یک یا دو ساعت، کارتان به این مرحله می‌رسد و حجم آموخته‌ها و دشواری آنها هوش از سرتان می‌پراند اما بعدا به جایی می‌رسید که تمام شب را با مردم محلی مشغول مکالمه می‌شوید و انگار نه انگار. وقتی به این مرحله رسیدید، آن را به فال نیک بگیرید چون نشانه‌ی خوبی در فرآیند زبان‌آموزی‌تان است.
??. وقتی لغت جدیدی یاد می‌‌گیرید، سعی کنید فورا چندبار آن را استفاده کنید
وقتی که مکثی می‌کنید و لغت جدیدی که در مکالمه‌تان شنیده‌اید در دیکشنری چک می‌کنید، با استفاده از آن لغت در چند جمله استفاده کنید. تحقیقات آموزش زبان نشان می‌دهند که شما باید، به این نحو، هر لغت را در اولین دقیقه‌ی یادگیری آن، یک ساعت بعد، یک روز بعد و همینطور به صورت مستمر تمرین کنید. سعی کنید بعد از یادگیری لغت جدید فورا چندبار آن را استفاده کنید و روز بعد هم آن را به کار ببرید. با این روش، احتمال یادآوری لغات خیلی بیشتر می‌شود.
??. برنامه‌های تلویزیون، فیلم‌های سینمایی، روزنامه‌ها و مجلات منابع مکمل خوبی هستند
اما دقت کنید که آنها را به عنوان تمرین اصلی خود درنظر نگیرید. این منابعِ مکمل، شما را به‌روز می‌سازد و اگر با توجه و تمرکز، به تماشا و مطالعه‌ی آنها بپردازید، می‌تواند بعضی مواقع در مکالمات‌تان کمک خوبی باشند.
??. اغلب افراد مفید هستند، پس از آنها بهره ببرید
اگر در کشور خارجی زندگی می‌کنید، سعی کنید تا آنجا که امکان دارد خود را به نادانی بزنید و هنگام خرید به صورت اتفاقی از افراد مختلف در اطراف خود، سؤالاتی بپرسید. اغلب افراد دوستانه رفتار می‌کنند و به شما با رویِ باز کمک می‌کنند. برای یادگیری زبان باید خجالت را کنار بگذارید.
??. با ابهام و سوء‌تفاهم زیاد روبه‌رو می‌شوید
واقعیت این است که برای بسیاری از لغات، ترجمه‌ی سرراست و مستقیمی وجود ندارد. مثلا لغت «Gustar» در اسپانیایی تقریبا به معنی «دوست داشتن» است، اما عملا اندکی فرق دارد و در موقعیت و زمینه‌ی خاصی کاربرد دارد، درحالی‌که در انگلیسی، لغت «Like» در هر موقعیتی همان «دوست داشتن» معنا می‌دهد. این تفاوتِ جزئی، مخصوصا در مکالمات عاطفی یا جدی می‌تواند اهمیت بیشتری بیابد. نیت‌های درونیِ افراد، می‌توانند به‌راحتی با سوء‌تفاهم همراه شوند. در مکالمات مهم و جدی، توجه به جزئیات باید دوچندان شود تا دقیقا همان مفهومی که مدنظرتان است را به طرف بحث خود انتقال دهید. حتی اگر در زبان جدید تسلط خوبی دارید، باز هم احتمالا نمی‌توانید بدون سال‌ها زندگی در کشور دیگری از تفاوت‌های ذاتی اندکی که میان دو لغت، عبارت یا اصطلاح وجود دارد، به‌خوبی آگاهی پیدا کنید.
??. این مراحل را باید پشت سر بگذارید
در ابتدا، شما قادر خواهید بود که اندکی مکالمه کنید و هیچ‌چیز متوجه نشوید. سپس خیلی بیشتر از اینکه بگویید، در فهم و ادراک زبان پیشرفت خواهید داشت. در مرحله‌ی بعد در مکالمه تسلط نسبتا خوبی پیدا می‌کنید، اما به کمی تلاش ذهنیِ آگاهانه نیاز خواهید داشت. بعد از آن قادر خواهید بود که بدون تلاش ذهنیِ آگاهانه‌ای با دیگران به‌خوبی گفت‌و‌شنود داشته باشید و مجبور نباشید در ذهن‌تان لغات را به زبان مادری خود برگردانید. به‌محض اینکه بتوانید بدون فکرکردن با دیگران گفت‌و‌شنود داشته باشید، تدریجا (مثل زبان مادری)، فکر کرد شما بدون تلاشِ چندانی به همان زبانِ خارجی خواهد بود. وقتی به این مرحله رسیدید، دیگر زبان‌تان واقعا در بالاترین سطح خود است.
مرحله نهایی چطور؟ وقتی بتوانید با گروه بزرگی از گویش‌وران بومی آن زبان به‌خوبی مکالمه داشته باشید، آخرین قطعه‌ی پازل یادگیری را می‌توانید سر جایش بگذارید و آن را تکمیل کنید. در این مرحله شما می‌توانید هرزمانی که مایل بودید، به میان بحث بپرید و مثلا اعتراض خود را نسبت به نظری بیان کنید. دیگر کاملا جا افتاده‌اید و بعد از آن هیچ‌جایی نیست که با یک یا دو سال اقامت در آن، نتوانید به زبان آن کشور کاملا مسلط شوید.
??. نهایتا اینکه راهی پیدا کنید تا از زبان لذت ببرید

مانند باقی چیزها اگر بخواهید زبان را یاد بگیرید، باید راهی برای لذت‌بردن از آن پیدا کنید. افرادی را پیدا کنید که از گفت‌و‌گو با آنها لذت می‌برید. به رویدادهایی بروید که هم بتوانید لذت ببرید و هم زبان خود را تمرین کنید. صرفا در کلاس با کتابی روبه‌روی خود ننشینید وگرنه خیلی‌زود، انگیزه‌تان را برای یادگیری از دست می‌دهید. در مورد موضوعات شخصی که برای‌تان اهمیت دارد، با دیگران گفت‌و‌گو کنید. با طرفِ گفت‌و‌گوی‌تان آشنا شوید. سعی کنید از خودتان و تجارب زندگی‌تان بگویید، در غیر این صورت، یادگیری‌تان خیلی طول خواهد کشید و به فرآیند ناخوشایندی تبدیل می‌شود که احتمالا با فراموشی همه‌ی مطالبی که یاد گرفته بودید، تمام می‌شود!
برگرفته از: markmanson.net

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید (به مدت محدود)
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی یادگیری زبان جدید در ?? روز
در هر سنی و با هر تحصیلاتی که هستید، در کمترین زمان ممکن، به هر زبانی مسلط می‌شوید

12000تومانرهبر بودن به ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی نیاز دارد که می‌توان آنها را آموخت یا در خود تقویت کرد. اگر دوست دارید مدیریت و رهبری کارمندان خود را به‌خوبی عهده‌دار بشوید و رهبری کاردان و موفق باشید، یا در هر محیط و موقعیت دیگری نیز ویژگی‌هایی داشته باشید که از شما یک رهبر برجسته می‌سازد، با ما همراه باشید.

:
نگاهی به رهبری زنان و مقایسه آن با رهبری مردان
رهبری اخلاقی چیست و چگونه می‌توان آن را پیاده کرد؟
بیل گیتس چگونه به اسطوره‌ رهبری تبدیل شد؟
?. تمرکز
برای اینکه رهبری برجسته و خاص باشید، باید تمرکز خود را تا جای ممکن بالا ببرید. صرف وقت و انرژی برای موارد خیلی جزئی و غرق‌شدن در ریزه‌کاری‌ها، شما را از تصمیم‌گیری‌های مهم دور می‌کند. رهبران قوی، تمرکز دارند و این تمرکز را نسبت‌به رقبا بالا و بالاتر می‌برند تا تصمیم‌هایی درست و به‌موقع بگیرند. پس به‌عنوان رهبری برجسته، باید بتوانید هوشیارانه، موارد غیرضروری را حذف کنید.

?. اعتمادبه‌نفس
رهبران برجسته با ارائه‌ی چشم‌اندازی واضح، اعتماد‌به‌نفس را به اطرافیان و پیروان خود القا می‌کنند. آنها مربیانی قوی هستند که همراهی با پیروان خود را به‌خوبی می‌دانند. فرقی نمی‌کند مرد هستید یا زن، درهرحال اگر کمی بخشندگی و مهربانی را چاشنی رهبری خود کنید، تأثیرگذاری بسیار زیادی خواهید داشت. البته یادتان نرود که در درجه‌ی اول باید قاطع و صریح باشید.
________________________________________
: چطور اعتماد به نفسِ رهبری پیدا کنیم
________________________________________
?. شفافیت
اگر می‌خواهید رهبری فوق‌العاده و شایسته باشید، باید دور نقاب‌زدن را خطی قرمز بکشید. همیشه خودتان باشید، خود واقعیِ واقعی. همه‌ی ما گاهی اشتباهاتی داریم. از اشتباه‌کردن نهراسید و همانی باشید که واقعا در ذهن دارید. اگر شخصیت واقعی‌تان را پشت نقاب‌ها پنهان کنید و به‌اندازه‌ی کافی شفاف و واضح با دیگران برخورد نکنید، اطرافیان نمی‌توانند درک درستی از موقعیت داشته باشند. غافل‌گیری آنها را کند خواهد کرد و موفقیتی حاصل نخواهد شد.
?. راستی و صداقت

ارزش‌هایی که رهبر به پیروان القا می‌کند، دقیقا در رفتارهای آنها متجلی خواهد شد. اگر رهبری انفعالی و خشک رفتار کند و بیش از آنکه بر عملکرد درست صحه بگذارد، به کلام و مقررات بیهوده اکتفا کند، از به‌کارگیری استعدادها و توانایی‌های مهم افراد بازمی‌ماند. اما صداقت و درستی و شفافیت در امور مختلف بر فرهنگ و عملکرد تأثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت.
?. الهام‌بخشی
هیچ رهبری از صفر و ابتدابه‌ساکن فردی قدرت‌مند نبوده است و به‌تنهایی نیز امکان بیدارکردن ویژگی‌های برجسته را در خود نداشته است. واقعیت این است که همه‌ی ما از محیط اطراف‌مان تأثیر می‌گیریم. این تأثیرپذیری باعث می‌شود تا از نصایح و مشاوره‌های دیگران الهام بگیریم. این نصایح و کمک‌ها در کنار عقاید و انگیزه‌های شخصی باعث می‌شوند تا در مسیر شکوفایی قرار بگیریم.
قدرت الهام‌بخشیدن به دیگران را دست‌کم نگیرید. رهبران کاریزماتیک و برجسته همیشه باعث ایجاد جرقه‌هایی مثبت در ذهن پیروان خود می‌شوند و آنها را به سوی انجام کارهایی مهم سوق می‌دهند.
________________________________________
: ? روش رهبران موفق برای ایجاد انگیزه در کارمندان
________________________________________
?. شور و اشتیاق
اگر می‌خواهید در کاری موفق بشوید باید با تمام وجود به آن علاقه پیدا کنید. اگر شور و اشتیاق کافی در انجام کاری نداشته باشید، هر چقدر هم که دستاوردهای مهمی در زندگی داشته باشید، برای‌تان راضی‌کننده نخواهد بود. اشتیاق سبب موفقیت‌تان خواهد شد.
?. خلاقیت

در هر کسب‌وکاری یا به‌طور کلی در زندگی بشری، باید به منابع اندک و رقبا و افراد بسیار، دقت و توجه زیادی داشته باشید. برای بقا و موفقیت باید خلاق باشید و خلاقانه عمل کنید. افراد خلاق رهبران خوبی هستند. به‌ویژه در دنیای امروز تنها راه مواجهه و مبارزه با چالش‌های مختلف، در سازمان‌ها، کسب‌وکارها و… استفاده و به‌کارگیری خلاقیت است.
________________________________________
: خلاقیت و نوآوری چطور شرکت شما را در دسته موفق‌ترین‌ها قرار می‌دهد؟
________________________________________
?. صبر و تحمل
صبور بودن میزان تعهد و وفاداری شما را به کاری که انجام می‌دهید، نشان می‌دهد. هر مسیری، دشواری‌هایی دارد که فقط با حوصله و آگاهی می‌توان آنها را پشت سر گذاشت. باید به‌عنوان رهبری برجسته، بدانید که بر چه چیزهایی تأکید داشته باشید و از چه مواردی صرف‌نظر کنید.
باید چشم‌اندازی مشخص داشته باشید و با جامع‌نگری همه موارد مهم در مسیرتان را زیرنظر داشته باشید. مثلا در زمینه‌ی کسب‌وکار باید به بازارهای مختلف، رقبا، امور مالی، تقاضای مشتری و… توجه داشته باشید. البته شانس هم نقش کوچکی در موفقیت‌ها بازی می‌کند.
?. رِواقی‌گری
واقعیت تلخی وجود دارد که نمی‌شود آن را کتمان کرد: ما هیچگاه از اشتباهات، دشمنان و دشواری‌ها درامان نیستیم. رواقی‌گری نوعی فلسفه‌ی فکری است که می‌گوید: «مشکلات و موانع را باید پیش‌بینی کنید تا در زمان وقوع آنها غافل‌گیر نشوید.». پیش‌بینی کردن از ابراز واکنش‌های عجولانه و احساسی جلوگیری می‌کند.
برای لحاظ‌کردن این طرز فکر در شیوه‌ی رهبری‌ خودتان باید سناریوهایی از بدترین شرایط در ذهن خود ایجاد کنید. سپس با درنظر گرفتن این شرایط راهکارهایی برای رفع آنها در ذهن خود داشته باشید. رواقی‌گری نمی‌گذارد که در بحران‌های آنی، ضعیف باشید و شکست بخورید.
________________________________________
: چگونه آینده خود را پیش‌بینی کنیم؟
________________________________________
??. تشخیص موارد غیرعادی

به‌عنوان رهبری مؤثر باید بتوانید، موارد غیرعادی را تشخیص بدهید و مفاهیم پنهان پشت داده‌هایی را که در اختیار دارید به‌خوبی شناسایی و معنی کنید. با دقت بر داده‌ها و شواهدی که در اختیار دارید، باید بتوانید خیلی از موارد غیرعادی را پیش‌بینی کنید و برای حل و رفع آنها فکری بکنید.
??. منحصربه‌فرد بودن
تقلید مثبت و درس گرفتن از نکات مهم در کار دیگران بسیار فکر خوبی است، اما اگر می خواهید رهبری خاص و تأثیرگذار باشید، باید ویژه و منحصربه‌فرد باشید. سعی کنید تمام ویژگی‌ها، رفتارها، دستاوردها و موفقیت‌های دیگران را درست زیر نظر بگیرید و از آنها درس و الهام بگیرید. تقلید صرف کار جالبی نیست، پس تلاش کنید تمام نکاتی را که از دیگران می‌آموزید، به زبان و سبک خود ترجمه کنید.
________________________________________
: چطور اوریجینال باشیم؟
________________________________________
??. آزاداندیشی و ذهن باز
برخی تصورات قدیمی می‌گویند: «رهبر خوب، فردی قاطع است که از عقاید و اهداف خود، تحت هیچ شرایطی عدول نمی‌کند». این حرف کاملا اشتباه است. رهبران برجسته و قوی، کسانی هستند که با انعطاف‌پذیری توأم با دوراندیشی، مدام چشم‌انداز موردنظر خود را با اوضاعی که در آن قرار دارند و اقتضائات مختلف تطبیق می‌دهند.
??. تصمیم‌گیری
فرض کنید که داوری مسابقه‌ای ورزشی را عهده‌دار شده‌اید. دراین‌صورت باید بتوانید تصمیماتی درخور و مقبول بگیرید و شک و حدس و گمان را در لحظات حساس کنار بگذارید. به‌عنوان رهبر باید قاطعانه و براساس داده‌هایی که دراختیار دارید تأمل کنید و تصمیم بگیرید. تصمیمات‌تان را بدون شک و ترس بگیرید و صریح آنها را اعلام کنید.
________________________________________
: ?? عاملی که می‌تواند باعث تردید در تصمیم گیری شما شود
________________________________________
??. داشتن شخصیتی شاخص و دوست‌داشتنی

هر کدام از ما عضوی کاملا منحصربه‌فرد در تابلوی خلقت هستیم. هر یک از ما حرفی برای گفتن دارد و وجودش تکمیل‌کننده بخش مهمی از این جهان است. پس باید تلاش کنیم که خودِ خودِ حقیقی‌مان باشیم. لازم نیست به عبارت خودمانی فیلم بازی کنیم و دروغ بگوییم.
به‌عنوان رهبر نیز ارتباطاتی حقیقی با دیگران و نه‌صرفا به‌خاطر بهره‌مندی از آنها باعث می‌شود تا فردی دوست‌داشتنی و شاخص باشید. رهبری محترم و دوست‌داشتنی، ارتباطاتی واقعی با دیگران برقرار می‌کند و این ارتباط به‌طور قطع، بر عملکرد گروه نیز اثرگذار است.
________________________________________
: ?? عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی
________________________________________
??. مثبت‌نگری و انرژی خوب
برای کسب نتایج خوب و عالی باید بتوانید، مثبت‌نگری و خوش‌بینی را در اعمال و حرف‌هایتان جاری کنید. در مسیر رسیدن به اهداف‌تان، همیشه فراز و نشیب‌هایی وجود دارد که تنها با انرژی مثبت می‌توان آنها را پشت سر گذاشت. البته لازمه‌ی توانمندی برای مواجهه با مشکلات مختلف، غلبه بر ترس‌ها و اعتقاد به شدنی و ممکن ساختن آرزوها و اهداف است.
??. بخشندگی
به‌عنوان رهبری برجسته باید به‌دنبال ارائه بهترین‌ها از سوی خود باشید. اگر بخشنده باشیم و در ابراز توانایی‌ها و کمک کردن به دیگران بی‌چشمداشت عمل کنیم، خودمان هم زودتر و بهتر رشد خواهیم کرد و به موفقیت خواهیم رسید.
??. پشتکار

برای دست‌یافتن به موفقیت، تلاش و پشتکار لازم است. این جمله کاملا کلیشه‌ای و تکراری است اما صددرصد واقعی و درست است. تفاوت رهبران برجسته با سایرین دقیقا در همین ویژگی است. رهبران بزرگ دست از کار نمی‌کشند و باوجود تمام دشواری‌ها، مسیر را تا انتها ادامه می‌دهند. پس پشتکار را به عنوان بخشی لاینفک از موفقیت همیشه در ذهن داشته باشید.
??. بینشی درست
باید روشنگری را در تصمیمات و فعالیت‌های خود به‌کار بگیرید. این توانایی تا حد زیادی شخصی است اما با تمرین می‌توان به آن دست‌ یافت. باید بتوانید امورات و مسائل مهم را با روشنگری اولویت‌بندی کنید. بینش شما باعث می‌شود مسیر پیش روی‌تان مشخص بشود.
??. توانمندسازی
موفق‌ترین گروه‌ها، لزوما گروه‌هایی نیستند که بهترین و بااستعدادترین اعضا را دارند. بهترین گروه‌ها، گروه‌هایی هستند که با درنظر گرفتن استعدادها، توانایی‌ها و اعتماد به یکدیگر رو به جلو حرکت می‌کنند. رهبر خوب باید به توانمندشدن خود و پیروانش توجه کند. ایجاد احساس مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی درباره‌ی اختیارات افراد بسیار مهم است.
واگذاری مسئولیت به دیگران درظاهر شاید کار ساده‌ای به‌نظر برسد، اما درحقیقت این‌طور نیست. فقط رهبران برجسته قادر به مدیریت درست این مسئله هستند. رهبرانی که می‌دانند چگونه به دیگران مسئولیت واگذار کنند و با این کار، استعدادها و ظرفیت‌هایشان را شکوفا سازند.
________________________________________
: مدیریت استعداد چیست و چه تاثیری بر کسب‌و‌کار شما