مقالات

این، باید، برای، دیگران، خیلی

دانلود پایان نامه

می‌گیرند که با نمرات دوره‌ی دبیرستان‌شان تفاوت زیادی دارد. غالبا علت آن است که متوجه و مجذوب جوّ متفاوت دانشگاه نسبت به دبیرستان می‌شوند. فکر می‌کنند حال که از قیف سرتنگ کنکور گذشته‌اند، دیگر همه چیز تمام شده است و الان موسم عیش‌ونوش است. بدانید که هرگز، هرگز و هرگز با ورود به دانشگاه مشکلات‌تان تمام نمی‌شود، بلکه دامنه و شدت مشکلات‌تان تغییر می‌کند. بشر تا زنده است مسئله و مشکل دارد، تازه اگر بعد از مرگ مشکل نداشته باشد!
اگر وضع شما هم به همین شکل پیش برود، باید منتظر تجربه‌ی احساسات ناخوشایندی باشید. شاید با مشاهده‌ی عملکرد نامطلوب‌تان، به‌اشتباه خود را ناتوان‌تر از دیگر هم‌‌کلاسی‌هایتان ارزیابی کنید. ممکن است کاملا انگیزه‌تان را نسبت به درس خواندن از دست بدهید و برای گریز از این زندگی بی‌معنا، تسلیم اهمال‌کاری و واماندگی بشوید. حتی اگر درنهایت بعد از ? سال، به هر ضرب‌و‌زور لیسانس بگیرید، انگار از زندان آزاد شده‌اید؛ زندانی‌ای که بین خود و جامعه‌اش نسبتی نمی‌بیند. دستاورد او چیزی نیست مگر محفوظاتش، تازه از بیشترشان هم نمی‌تواند در زندگی روزمره‌اش استفاده کند.
او دیگر آن نوجوان سابق نیست. در حال حاضر یک مدرک لیسانس دارد که شاید بابت آن میلیون‌ها تومان پول خرج کرده باشد. در این وضع، باید دنبال کار هم بگردد، کارهایی که غالبا حقوق پیشنهادی‌شان شرم‌آور است. این تجربه‌های دردناک به احتمال زیاد از عزت نفس او خواهد کاست. در شرایط پیچیده‌تر، حتی ممکن است از تشکیل زندگی مشترک وحشت کند. سرنوشت بسیار غم‌انگیز و البته فراگیری است. پس چه باید کرد؟ آیا باید سر فرود آورد و تسلیم روزگار شد؟ قطعا پاسخ منفی است. برای آشنایی با ترفندها و ابزارهای خروج از این بحران، قسمت دوم این مقاله را دنبال کنید.
تهیه شده برای: chetor.comزندگی همه‌ی ما را عادت‌هایمان می‌سازند. این عادت‌ها روال زندگی‌ را تعیین می‌کنند و شخصیت‌ ما را شکل می‌دهند. اگر زندگی‌ را بر اساس عادت‌های خوب بسازیم، می‌توانیم پیشرفت کنیم و به اهداف‌مان برسیم. اما عادت‌های بد استعدادها را تلف می‌کنند. در واقع عادت‌های بد راه رسیدن به هدف را منحرف و سرعت‌ پیشرفت را کُند می‌کنند. در ادامه‌ی این مطلب با ?? عادت بدی آشنا می‌شویم که برای دست‌یابی به موفقیت باید آنها را ترک کنید.

________________________________________
: شروع دوباره زندگی با ?? توصیه تاثیرگذار
________________________________________
?. برای دیگران زندگی نکنید
همه‌ی ما شخصیت منحصربه‌فرد و طرز تفکر خاص خود را داریم و باید بپذیریم که در مسیر زندگی ممکن است‌ پیروز شویم یا شکست بخوریم. پس باید تمرین کنیم که روی پای خود بایستیم و راه خودمان را برویم. البته خیلی وقت‌ها به مشورت و تجربه‌ی دیگران نیاز داریم تا تصمیم درست‌تری بگیریم؛ اما نباید تمام فکر و ذکرمان جلب تأیید دیگران باشد، چون این کار ما را از اهداف‌مان دور می‌کند. اگر فقط به فکر جلب نظر و تأیید دیگران باشیم استقلال‌مان را گم می‌کنیم و از شخصیت اصلی خود دور می‌شویم.
________________________________________
: چطور به حرف مردم اهمیت ندهیم؟
________________________________________
?. دیگران را مقصر ندانید

شاید خیلی وقت‌ها آدم دلش بخواهد از زیر بار مسئولیت کاری که انجام داده شانه خالی کند و تقصیر را به گردن دیگران یا شرایط بیندازد. اما درست این است که به جای بهانه آوردن به فکر چاره باشیم. به جای اینکه به دنبال پیدا کردن دلیل و مدرک برای تبرئه‌ی خودمان باشیم، باید راه حل مشکل‌ را پیدا کنیم. مقصر دانستن دیگران جزو عادت‌های بد و مانع پیشرفت است. فرقی ندارد که جامعه چطور با ما رفتار می‌کند. ما می‌توانیم اعمال و رفتار خود را کنترل کنیم و از دل منفی‌ترین مسائل نکات مثبت را بیرون بکشیم.
________________________________________
: چطور به اشتباهات‌مان اقرار کنیم؟
________________________________________
?. اهداف مبهم نداشته باشید
بسیاری از ما ایده،‌ فکر یا رؤیا‌هایی داریم که دل‌مان می‌خواهد به واقعیت تبدیل شوند، اما اگر برنامه‌ی منظم، اراده‌ی قوی و نگاه واقع‌بینانه نداشته باشیم هیچ شانسی برای موفقیت پیش روی ما نخواهد بود. تعریفِ هدف اولین قدم برای رسیدن به آن است. باید نقشه‌ی راه را داشته باشیم تا مسیر رسیدن به خواسته‌هایمان را بدانیم. بدون نقشه‌ای که ما را به سمت آینده راهنمایی کند، سرگردان و گیج می‌شویم و راه‌ را گم می‌کنیم.
تبلیغات

________________________________________
: چگونه هدف تعیین کنیم؟
________________________________________
?. به سلامتی‌تان توجه کنید
اگر به رفتارهای بدی که سلامت‌مان را به خطر می‌اندازند مثل تغذیه‌ی ناسالم، ورزش نکردن و کم‌خوابی عادت کنیم، از نظر جسمی و روحی خسته و مضطرب می‌شویم. مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها کم می‌شود و این عادت‌های بد به مرور زمان ما را از پا درمی‌آورند. مشکلات جسمی بازدهی را کاهش می‌دهند، زیرا وقتی حال‌مان خوب نباشد قدرت تمرکز را از دست می‌دهیم و خلاقیت‌مان هم کم می‌شود. علاوه بر این، حتما باید زمانی را به تفریح و استراحت اختصاص بدهیم. اگر سرمان خیلی شلوغ باشد، خیلی درگیر کار باشیم و زندگی را زیادی جدی بگیریم احتمالا چیزهای زیاد و مهمی را از دست خواهیم داد.
________________________________________
: راز سلامتی چیست؛ متخصصان در این باره چه می‌گویند؟
________________________________________
?. خودتان را دست کم نگیرید
اگر به توانایی‌هایمان شک کنیم، رؤیاهایمان را دستی دستی کُشته‌ایم. تفکر منفی و ترس از شکست جزو عادت‌های بد هستند و فقط حس دودلی را تقویت می‌کنند. اگر دائما به توانایی‌ها و اهداف خود شک کنیم، احساسات منفی و بدبینانه‌ تمام وجودمان را پر می‌کند. نباید اجازه بدهیم که در چرخه‌ی افکار منفی قرار بگیریم و عادت‌های بد مانع دست‌یابی ما به اهداف‌مان شوند.
یادتان باشد اگر عقب بکشید نمی‌توانید موفق شوید. پس به خودتان ایمان داشته باشید، موفقیت را تجسم کنید و مطمئن باشید که در نهایت پیروز می‌شوید.
?. تنبلی را کنار بگذارید
وقت تلف کردن ما را از اهداف‌مان دور می‌کند. چیزهای سرگرم کننده‌ی زیادی در دنیای بیرون وجود دارند که وقت ما را می‌گیرند و باعث بی‌خیالی و تنبلی‌ می‌شوند. اگر متوقف ‌شوید و به سمت جلو حرکت نکنید، پیشرفت نمی‌کنید. برنده کسی است که می‌داند از هر فرصتی چطور باید استفاده کرد. اگر از برداشتن قدم بعدی بترسید، بی‌تفاوت و ساکن می‌شوید. از یک جایی به بعد دیگر نباید نقشه بکشید، فقط باید عمل کنید.
________________________________________
: سخت‌ کوشی با ?? نکته‌ای که شما را به موفقیت می‌رساند
________________________________________
?. از این شاخه به آن شاخه نپرید

اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی جزو عادت‌های بدی است که باید هرچه سریع‌تر ترک کنید. اگر به استفاده از شبکه‌های اجتماعی معتاد باشید، هیچ‌وقت از شر حواس‌پرتی نجات پیدا نمی‌کنید. وقتی حواس‌تان درگیر میلیون‌ها آدم و اتفاقات مختلف باشد، نمی‌توانید درست و حسابی تمرکز کنید.‌ اگر سردرگم باشید، اهداف اصلی زندگی‌ اولویت‌شان را از دست می‌دهند. پس سردرگمی را کنار بگذارید تا بتوانید به هدف‌هایتان دست بیابید. هر وقت متوجه شدید که از این شاخه به آن شاخه می‌پرید یک نفس عمیق بکشید، آرامش خود را حفظ و ذهن‌تان را پاک کنید تا متمرکزتر و خلاق‌تر ‌شوید.
?. خودتان یا دیگران را تخریب نکنید
اگر همیشه با خودتان در مورد جنبه‌های منفی مسائل صحبت کنید یا دیگران را تخریب کنید، در واقع امواج منفی زیادی را به زندگی‌تان راه داده‌اید. وقتی به خودتان می‌گویید: «وای تو چقدر خنگی» یا «هیچ کاری رو نمی‌تونی درست انجام بدی» به خودتان صدمه می‌زنید و در نتیجه نمی‌توانید پیشرفت کنید.‌ به همین صورت وقتی دیگران را تخریب می‌کنید، پیشرفت‌ آنها را کُند می‌کنید.
________________________________________
: ?? نکته برای داشتن دید مثبت به زندگی
________________________________________
?. گاهی قلمرو آرامش خود را ترک کنید

خطر کردن برای خیلی‌ها ترسناک است. به علاوه وقتی از ناحیه‌ی آسایش‌تان بیرون می‌روید، یعنی احتمال شکست هم وجود دارد. اما تا زمانی که امتحان نکنید متوجه نمی‌شوید که چه قابلیت‌هایی دارید. آدم‌های موفقی را به یاد بیاورید که قدم‌های بزرگ و فراتر از ناحیه‌ی امنیت‌شان برداشتند مثل بیل گِیتس، لاری الیسون، وارن بافِت و ریچارد برانسون. همه‌ی آنها شکست را تجربه کردند، اما خودشان را جلو کشیدند و موفق شدند. یادتان باشد خطرهای بزرگ احتمالا موفقیت‌های بزرگ را نیز به دنبال دارند.
??. لازم نیست همیشه کامل باشید
هیچ‌کدام از ما بی‌نقص نیستیم. اگر همیشه برای کمال محض تلاش کنید، برای خود یک هدف غیرقابل دسترسی گذاشته‌اید. ممکن است در انجام خیلی کارها عالی باشید، اما خب کارهای زیاد دیگری وجود دارند که با آنها مشکل دارید. گاهی اوقات شکست می‌خورید و گاهی پیروز می‌شوید. به جای اینکه از خودتان انتظارهای عجیب و غریبی داشته باشید که هیچ‌وقت به آنها نمی‌رسید، قبول کنید که شما هم می‌توانید اشتباه کنید. سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید. این تجربه‌ها به شما کمک می‌کنند رشد کنید و قوی‌تر ‌شوید.
________________________________________
: توقعات بی‌جایی که به شما آسیب می‌زنند
________________________________________
??. منتظر وقت مناسب نمانید
اگر برای انجام کارهایتان منتظر رسیدن وقت مناسب باشید، همیشه باید مثل یک ناظر به زندگی‌تان نگاه کنید. البته ریسک‌های حساب‌شده با در نظر گرفتن اقتصاد و وقت گذاشتن برای تقویت مهارت‌هایتان بحث‌ دیگری است؛ اما اجازه ندهید که ترس حرکت شما را به سمت جلو متوقف کند. اگر هیچ‌وقت شروع نکنید، هیچ‌وقت پیروز نمی‌شوید.
??. ولخرجی نکنید

ول‌خرجی جزو عادت‌های بدِ خانمان‌برانداز است که می‌تواند خیلی راحت مشکلات اقتصادی زیادی برای‌تان به‌وجود بیاورد و باعث شود که فرصت‌های موفقیت را از دست بدهید. بسیاری از ما نسبت به خرج‌های کوچک بی‌توجه هستیم اما به قول معروف «اندک اندک جمع گردد وانگهی دریا شود». ناگهان می‌بینیم هرچه داشتیم را خرج کرده‌ایم و چیزی ته حساب‌مان باقی نمانده است! اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که برای فراموش کردن مشکلات و بدون برنامه‌ریزی خرید می‌کنید، منظورم را کاملا درک کرده‌اید. هنگامی که برنامه‌ریزی مالی داشته باشیم، کمتر به مشکل برمی‌خوریم. اگر عادت کنیم درست و منطقی پول خرج کنیم، دغدغه‌ی اقتصادی کمتری خواهیم داشت، بهتر می‌توانیم روی کارها تمرکز کنیم و وقت و انرژی بیشتری برای دست‌یابی به هدف خواهیم داشت.
________________________________________
: چگونه پول خرج کنیم؛ با رعایت ?? توصیه مقتصدانه همیشه پولدار بمانید
________________________________________
??. اهمیت پشتکار را فراموش نکنید
در راه رسیدن به موفقیت استعداد هرگز نمی‌تواند جایگزین تلاش باشد. قطعا استعداد خیلی کمک می‌کند اما خب می‌توانید توانایی‌ها و استعدادهایتان را تقویت کنید. تلاش و پشتکار موتورهایی هستند که به شما کمک می‌کنند به هدف‌تان برسید. اگر بتوانید روی هدف‌تان متمرکز بمانید و بدون خستگی برایش تلاش کنید، یک برگ برنده خواهید داشت.
??. بدانید چه وقت باید رها کنید
وقت‌هایی هست که خیلی برای هدف‌تان زحمت کشیده‌اید، هزار نقشه‌ی مختلف را امتحان کرده‌اید، روش‌های مختلف را به‌کار گرفته‌اید و خلاصه از دل و جان مایه گذاشته‌اید، اما با این همه تلاش و زحمت باز هم نتیجه نگرفته‌اید. معمولا در این مواقع دل‌تان می‌خواهد همه چیز را رها کنید. بعضی وقت‌ها دل کندن از چیزهایی که به آنها وابستگی عاطفی یا اقتصادی دارید خیلی سخت است، اما اگر بدانید که چه موقع باید همه چیز را رها کنید، می‌توانید از فرصت‌های جدید پیش رویتان استفاده کنید. ادامه دادن کاری که به نتیجه نمی‌رسد جزو عادت‌های بدی است که انرژی‌تان را هدر می‌دهد.
________________________________________
: عوامل موفقیت از دید برایان تریسی؛ ? عاملی که شما را به آرزوهایتان می‌رساند
________________________________________
??. استعدادهایتان را پرورش دهید

افراد موفق هیچ‌وقت از یادگرفتن سیر نمی‌شوند. مطالعه بهترین راه یادگیری و به‌دست آوردن اطلاعات است. مطالعه دیدتان را باز می‌کند و باعث می‌شود از اتفاق‌هایی که در دنیای بیرون در جریان است باخبر و از روش‌های جدید آگاه شوید. مهم نیست که چقدر در کارتان موفق هستید، همیشه باید به پیشرفت بیشتر فکر کنید. دانش به شما قدرت می‌دهد رؤیاهای بزرگ‌تری داشته باشید.
??. پرسیدن عیب نیست
افرادی که سؤال می‌پرسند و شنونده‌های خوبی هستند دید بهتری نسبت به اتفاقات اطراف‌شان دارند. سؤال پرسیدن به شما کمک می‌کند که اطلاعات کافی به‌دست بیاورید و درست تصمیم بگیرید. آدم‌هایی که زیادی خود را باور دارند و فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند قطعا در اشتباه هستند. یک ذهن کنجکاو و باز به شما کمک می‌کند که حرف‌های دیگران را خوب بشنوید. اگر شنونده‌ی خوبی باشید می‌توانید از تجربه‌ها و نصیحت‌های دیگران استفاده کنید.
??. معذرت‌خواهی را فراموش نکنید
همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم اما گاهی قبول مسئولیت‌ سخت است. قبول دارم اینکه با نفس‌مان بجنگیم و بپذیریم که اشتباه کرده‌ایم کار راحتی نیست؛ اما وقتی قبول کنیم که اشتباه کرده‌ایم مردم به‌سادگی ما را می‌پذیرند. معذرت‌خواهی احترام اطرافیان را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. وقتی بپذیرید که یک جای کارتان می‌لنگد، حس صداقت در شما تقویت می‌شود و می‌توانید پیشرفت کنید.
________________________________________
: تمرین فروتنی با ?? نکته‌ای که به پیشرفت روابط‌تان کمک می‌کند
________________________________________
??. نگذارید شکست‌ها شما را از پا در بیاورند
نگذارید شکست‌ها مانع پیشرفت‌تان شوند، در عوض از آنها درس بگیرید. شما در این مورد شجاع‌تر از بقیه بوده‌اید، ریسکی کرده‌اید که نتیجه نداده است. آسمان که به زمین نرسیده. حس خیلی بدی است اما باید بدانید که تنه‍ا نیستید. همه‌ی آدم‌های موفق بارها شکست خورده‌اند. بررسی کنید ببینید کجای کارتان اشتباه بوده است. درس‌های لازم را یاد بگیرید تا بتوانید به جلو حرکت کنید و در آینده بهتر تصمیم بگیرید.
برگرفته از: entrepreneur

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع رازهای موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000توماناگر قصد دارید عضلات‌تان را تقویت کنید، هیچ راهی بهتر از ورزش نیست. اما اگر رژیم غذایی‌تان ناکارآمد باشد، هر چقدر هم خوب ورزش کنید باز هم نمی‌توانید به نتیجه‌ی مطلوب برسید. وقتی صحبت از حجیم کردن عضلات می‌شود، یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید از دست دادن چربی بدن است، در غیر این صورت نمی‌توانید اصلا عضلات‌تان را ببینید.
عقیده‌ی رایج این است که اگر می‌خواهید عضله‌سازی کنید باید تا می‌توانید پروتئین و کربوهیدارت بخورید، چون کربوهیدارت‌ها به عضلات سوخت می‌رسانند و پروتئین، آنها را می‌سازد. با این حال، شواهدی که در طول سال‌های اخیر به دست آمده‌ نشان می‌دهد که قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. این مقاله را بخوانید تا با ?? غذایی که به عضله‌سازی کمک می‌کنند، آشنا شوید.
اگر زمان کافی برای خواندن این مقاله را ندارید، می‌توانید ویدیوی زیر را نیز ببینید.
مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.
یکی از یافته‌های جالب این است که بدن ما مکانیزمی دارد که اجازه می‌دهد حتی زمانی که غذا به آن نمی‌رسد، باز هم فرایند عضله‌سازی صورت بگیرد. شواهد نشان می‌دهد که اسیدهای آمینه و پروتئین‌ها فقط در ساختن بافت‌ها و عضلات نقش ندارند. بعضی از اسیدهای آمینه، مثل لوسین، تا زمانی که در جریان خون وجود داشته باشند، حتی بدون رسیدن مواد مغذی کافی به بدن باعث پروتئین‌سازی و در نتیجه رشد عضلات می‌شوند.
به علاوه، تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم‌های غنی از کربوهیدرات برای خیلی از افراد فاجعه به حساب می‌آید، چون باعث مقاومت در برابر انسولین و لپتین شده و در نتیجه عضلات را تضعیف می‌کند.
در ضمن، مصرف پروتئین بیش از مقداری که بدن به آن نیاز دارد، که معمولا خیلی کمتر از مقداری است که در رژیم غذایی اکثر مردم وجود دارد، باعث افزایش قند خون، افزایش وزن، فشار بر کلیه‌ها و حتی افزایش خطر ابتلا به سرطان می‌شود. در ادامه‌ی این مقاله حتما مقدار پروتئین توصیه شده در روز را نیز ذکر خواهیم کرد.
________________________________________
: یک رژیم کم کربوهیدرات شامل چه خوراکی‌هایی می‌شود؟
________________________________________
غذاهایی که حجم عضلات را افزایش می‌دهند
«جی.جی. ویرجین» (JJ Virgin)، مربی بدنسازی و کارشناس تغذیه و نویسنده‌ی مقاله‌ی «رژیم متأثر از قند» اخیرا مقاله‌ای به چاپ رسانده که در آن لیستی از هفت غذا تهیه کرده است که به داشتن بدنی عضلانی کمک می‌کنند. «کارلو فیلیپون» (Carlo Filippone)، نیز به عنوان سرآشپزی که سه بار قهرمان بدنسازی شده لیستی از ?? غذا ارائه داده است که در عضله‌سازی نقش دارند.
فیلیپون که به «سرآشپز عضله‌ای» معروف است، توصیه می‌کند تا حد ممکن

92