فضای معروف شده و همه درباره‌ی آن حرف می‌زنند تعداد درخواست‌های کاری و کیفیت آنها افزایش پیدا کرده است.
مراحل شروع کار
چالشی که اَدوبی و یودِل با آن مواجه شدند خیلی رایج است و نشان می‌دهد که چطور پروژه‌ها از یک جمله مثل «نیاز به فضای کاری مشترک بیشتری داریم»، شروع می‌شوند و به قصه‌ای عمیق‌تر راجع به این منتهی می‌شوند که افراد چطور و چرا به روشی خاص کارشان را انجام می‌دهند.
برای آغاز بحث در این زمینه، لازم است علاوه بر اینکه هفت وجه (مذکور) را با کارمندانتان بررسی می‌کنید، پیش از هر چیز به عنوان رهبران شرکت این سؤال‌ها را از خود بپرسید:
کارمندان ما چه کسانی هستند و در ? سال آینده چه کسانی خواهند بود؟
چه افراد دیگری از فضای ما استفاده می‌کنند (بازدیدکنندگان، مشتریان، اعضای انجمن و دیگران) و دلیل حضورشان در این فضا چیست؟
علاقه‌مندیم که وقتی مشتریان، کارمندان بالقوه و دیگر بازدیدکنندگان وارد فضای ما می‌شوند چه برداشتی از ما داشته‌ باشند؟
تا چه حد برای انعطاف‌پذیری و انتخاب اینکه کارها چطور انجام شود ارزش قائلیم؟
حالت‌های کاری‌ای داریم که برای افراد خاصی برتری‌ای ایجاد کند؟
علاقه‌مندیم که کدام رفتارهای محیط کار فعلی‌مان تغییر کنند؟
رضایت‌بخش‌ترین ویژگی‌های محیط کاری فعلی که باعث حفظ سودمندی می‌شوند کدام‌ها هستند؟
اگر بعضی از افراد حضور مرتبی در دفتر ندارند دلیل آن را می‌دانیم؟
طراحی و رسیدگی به ظاهر فضای کار برای هر سازمانی یک سرمایه‌گذاری بزرگ به شمار می‌آید که ممکن است روی یک‌سری از نتایج کسب‌و‌کار مثل سودمندی، رضایت کارمندان، اشتغال، استخدام استعدادها و قدرت برند اثر بگذارد. به دلیل وجود هزاران روش برای طراحی فضا و برنامه‌ریزی برای آن، لازم است که رهبران به طراحی محیط کار با رویکردی استراتژیک بنگرند. تقلید از آخرین مُدهای استارتاپی لزوما منجر به نتایجی نمی‌شود که شرکت شما به دنبال آن است، اما پرسیدن سؤال‌های مناسب – و بیش از هر چیز، گوش دادن به پاسخ کارمندان – شما را به آن نتایج نزدیک می‌کند.
برگرفته از: hbr.org

این کتاب پرطرفدار را از دست ندهید
کتاب الکترونیکی

کتاب الکترونیکی برگزاری جلسات موثر به روش اساتید هاروارد
جلسات کاری را تبدیل به ابزار موفقیت خود کنید

8000تومانبیایید با هم روراست باشم، همه‌ی ما دوست داریم باهوش‌تر باشیم. این خواسته اصلا غیرعادی نیست. مطالعات نشان می‌دهند آدم‌ها بیشتر از هر چیز دیگری، خواهان هوش بیشتر هستند. چه هدفتان پاس کردن یک واحد درسی باشد، چه درک نکات ظریف مکتب ماکیاولیسم و چه حتی قیافه گرفتن برای دوستانتان از بابت فهم کامل نظریه‌ی ریسمان، راه¬‌هایی هست که با کمک آنها می‌توانید هوش عملی خود را بالا ببرید.در ادامه همراه باشید تا فایده‌های بازی‌های کامپیوتری و موبایل را برای مغز خود بشناسید.
بیشتر آدم‌ها با این عقیده موافق هستند که یادگیری باید همراه با ته‌مایه‌های سرگرمی باشد. شاید کمی غافلگیرکننده به نظر بیاید اما علم هم ثابت کرده است که بازی‌های کامپیوتری نه تنها قدرت مغز را بالا می‌برند، بلکه استعدادها و توانایی‌های فعلی فرد را نیز حفظ می‌کنند.
در ادامه با ? ویژگی مثبت بازی‌های کامپیوتری آشنا می‌شویم:
?. شکست کلید پیروزی است
محال است یک آدم موفق در زندگی مزه‌ی شکست را نچشیده باشد. اصلا محال است که آدم باشی و تا به حال شکست نخورده باشی، چون هرکسی بالاخره در بخشی از زندگی شکست را تجربه خواهد کرد. کلید پیروزیِ نهایی در شکست‌های بسیار است.
حتما قصه‌ی توماس ادیسون و شکست‌های پی در پی او را برای اختراع لامپ شنیده‌اید، اما شاید در مورد شکست‌های پی در پی این آدم‌ها چیزی نشنیده باشید:
– خانم رولینگ، نویسنده‌ی سری کتاب‌های موفق هری پاتر، ?? بار برای چاپ کتاب با شکست رو‌به‌رو شد.

– ???? نفر درخواست کُلنل ساندرس، موسس رستوران‌های زنجیره‌ای مرغ سوخاری کنتاکی، را رد کردند.
– انیشتین تا سن ? سالگی نمی‌توانست صحبت کند و تا ? سالگی نمی‌توانست بخواند.
– ونگوک، نقاش معروف هلندی، در طول دوران هنری خود فقط یک تابلو‌ی نقاشی فروخت.
تبلیغات

– مایکل جردن، اسطوره‌ی بسکتبال، در دوران دبیرستان از تیم بسکتبال مدرسه اخراج شد.
پس می‌بینیم که شکست مسئله‌ی مهمی است. در بسیاری از بازی‌های کامپیوتری، بازی با بیشتر از یک جان شروع می‌شود و این یعنی شکست خوردن اشتباه مهلکی نیست. در بازی برای تمام کردن هر راند و رسیدن به هدف باید چندین بار شکست خورد. همین مسئله بازیکن را تشویق می‌کند تا چندین و چند بار تلاش کند و روی مشکل پیش روی خود متمرکز شود، بدون اینکه روحیه‌‌ی خود را ببازد یا تسلیم شود.
?. بازی‌های کامپیوتری مهارت حل مسئله را در شما تقویت می‌کنند
شواهد زیادی وجود دارد که بازی‌های کامپیوتریِ نقش‌آفرینی (Role-playing Games) برای تمرین مغز مفید هستند. بازی‌هایی مثل Call of Duty واقعا توانایی‌های مغزی شما را بالا می‌برند و حتی بیشتر از بازی‌هایی مثل Luminosity که با هدف افزایش توانایی‌های ذهنی طراحی شده‌اند، می‌توانند برای مغز مفید باشند.
جین مک گونیگال، طراح سرشناس بازی‌های واقعیتِ جایگزین (Alternative Reality Games) و دکترای مطالعات اجرایی پیشنهاد می‌کند که اگر می‌خواهید سرگرم باشید و توانایی مغزی خود را ارتقا دهید، سه بار در هفته، هر بار به مدت ?? دقیقه بازی‌ کنید.
بیشتر بازی‌های کامپیوتریِ محبوب ابزارهایی برای حل مسئله و تفکر انتقادی دارند که باعث می‌شوند سازگاری و انعطاف‌پذیری ذهنی شما افزایش پیدا کند و این دو مهارت کلید توانایی حل مسئله در هر زمینه‌ای هستند.
?. بازی کردن ذهن شما را فعال نگه می‌دارد
خواهی نخواهی با افزایش سن توانایی ذهنی و جسمی ما کاهش پیدا می‌کند. ورزش کردن و داشتن رابطه‌ی جنسی سالم می‌تواند از کاهش توانایی جسمی جلوگیری کند (یا حداقل روند آن را کُند کند). یکی از روش‌ها برای جلوگیری از کاهش توانایی ذهنی، فعال نگه داشتن مغز است. حل کردن جدولِ سودوکو، بازی‌های فکری و بازی‌های کامپیوتری (البته اینجا منظور آن دسته از بازی‌های کامپیوتری است که مغز را درگیر می‌کنند) همگی به جلوگیری از زوالِ توانایی مغزی کمک می‌کنند.
تحقیقات نشان می‌دهد سالمندانی که ذهن فعالی دارند، ?.? برابر کمتر از سایرین با خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل رو‌به‌رو هستند. مطالعات زیادی نیز نقش بازی‌های کامپیوتری را در تقویت حافظه، طول عمر و بهبود خلق‌وخو به اثبات رسانده‌اند. پیام اخلاقی این یافته‌ها این است که امسال برای تولد پدربزرگ و مادربزرگ‌ عزیزتان، ایکس باکس هدیه بگیرید!
?. بازی‌های کامپیوتری مهارت‌های دیداری را در شما تقویت می‌کنند
بازی‌های کامپیوتری باعث بهبود پردازش محرک‌های دیداری در بازیکنان می‌شوند. بازیکنان بازی‌های کامپیوتری، نسبت به دیگران عملکرد بهتری در کارهای دیداری دارند. مطالعات نشان می‌دهد بازیکنان عملکرد بهتری در دنبال کردن اشیاء، دنبال کردن چند شیء همزمان با هم، پیدا کردن تفاوت‌ها در تصاویر و تصویرسازی سه‌بعدی دارند.
در پی مطالعه‌ای که در دانشگاه براون انجام گرفت، مشخص شد بازی کردن هم مهارت‌های دیداری را تقویت می‌کند و هم ممکن است با یادگیری ارتباط داشته باشد. در این مطالعه دانشمندان دریافتند که بازی‌های کامپیوتری با یادگیری دیداری ارتباط دارد و ممکن است این بازیکنان زودتر از آدم‌های عادی مهارت‌های دیداری را یاد یگیرند. مهارت‌هایی که طی بازی کردن به دست می‌آیند، معمولا دائمی هستند و اصولا به دنبال تغییر در روند پردازش ذهن ایجاد می‌شوند.
?. بازی کردن سرعت پردازش اطلاعات را بالا می‌برد
در بیشتر موقعیت‌ها، توانایی در پردازش سریع اطلاعات ضروری است. مثلا راننده‌ها در معرض اطلاعات زیادی قرار دارند که بعضی از این اطلاعات دائما در حال تغییر تحول هستند. رانند‌ه‌ها باید بتوانند سریع و دقیق تصمیمات مهمی بگیرند، اما اصولا در فرایند تصمیم‌گیری سرعت، قربانیِ دقت عمل می‌شود یا برعکس. به زبان ساده اغلبِ تصمیماتِ سریع، اشتباه از آب درمی‌آیند! اگر می خواهید بیشتر درمورد ارتباط سرعت و دقت عملکرد مغز بدانید،‌ دیدن این ویدئوی آموزشی به شما کمک می‌کند.
بازی‌های کامپیوتری بیشتر به این دلیل بد شناخته می‌شوند که باعث پردازش سریع اطلاعات حسی و واکنش سریع می‌شوند. در این بازی‌ها دو دل بودن و تعلل کردن در تصمیم‌گیری مجازات سختی به دنبال دارد. در نتیجه بازیکنان تشویق می‌شوند که زمان واکنشِ (Reaction Time) خود را پایین بیاورند.
تعدادی از مطالعات نشان داده‌اند که بازیکنانِ این بازی‌ها سریعتر از بقیه‌ی آدم‌ها به محرک‌ها واکنش نشان می‌دهند و این افزایش سرعت باعث کاهش دقت در تصمیم‌گیری نمی‌شود! تقویت این مهارت فقط مربوط به بازی کردنِ یک بازی خاص نیست و در مورد اغلب بازی‌ها عمومیت دارد، شگفت‌انگیز است، این طور نیست! بنابراین اساسا بازیکنان اطلاعات را سریعتر از دیگران پردازش می‌کنند و سریعتر و در عین حال دقیق به آنها پاسخ می‌دهند.
پس اگر می‌خواهید سرعت پردازش اطلاعات خود را بالا ببرید، با کامپیوتر بازی کنید!
?. بازیکنان حافظه‌ی بهتری دارند
اگر می‌ترسید روزی زوال عقل بگیرید یا در حال حاضر از این بیماری رنج می‌برید، روی صحبت‌مان با شماست. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که بازی‌های کامپیوتری سه‌بعدی می‌توانند باعث تقویت حافظه شوند.
آنها افراد مورد آزمایش خود را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه نیم ساعت در روز به مدت دو هفته، بازی‌های کامپیوتری دوبُعدی و گروه دیگر بازی‌های کامپیوتری سه‌بعدی می‌کردند. قبل از آزمایش و بعد از آزمایش، از همه‌ی افراد تست حافظه‌سنجی گرفتند. گروهی که بازی‌های دوبعدی انجام می‌دادند هیچ پیشرفتی نداشتند اما حافظه‌ی گروهی که بازی‌های سه‌بعدی انجام می‌دادند تا ??? عملکرد بهتری پیدا کرد! شاید این ??? به نظرتان کافی نباشد اما خوب است بدانید که قدرت حافظه‌ی افراد از ?? تا ?? سالگی به مقدار ??? کاهش می‌یابد.
پژوهشگران قبلا هم نشان داده‌اند که سروکار داشتن با محیط‌های سه‌بعدی باعث افزایش رشد سلول‌های عصبی و افزایش اندازه‌ی هیپوکامپ در مغز می‌شود.
این برای بازیکنان خبر خوبی است! آنها حالا می‌توانند با قیافه‌ای حق به جانب در مورد جلسات تمرین ذهنی خود در بازی Call of Duty حرف بزنند!
?. بازی‌های کامپیوتری در انجام همزمان چند کار به شما کمک می‌کنند
لُب مطلب اینکه بازی‌های کامپوتری برای مغز مفیدند.
این طور که به نظر می‌رسد والدین میانه‌ی خوبی با بازی‌های کامپیوتری ندارند. برعکس پروفسور دافنه که متخصص مغز و علوم شناختی است و بیش از ?? مطالعه در زمینه‌ی بازی‌های کامپیوتری انجام داده است، می‌گوید: «بازی‌های کامپیوتری باعث جلوگیری از زوال عقل می‌شوند.»
مطالعات این خانم پروفسور نشان می‌دهند که بازی‌های کامپیوتری باعث افزایش تمرکز، توانایی‌های ذهنی و دیداری می‌شوند و فرد را برای انجام همزمان چند کار آماده می‌کنند. مدت زمان واکنش نشان دادن در افراد معمولی در حالی که چند کارِ همزمان به آنها سپرده شود، ??? بیشتر از حالت عادی است که فقط در حال انجام یک کار هستند، اما در بازیکنان نسبت به حالت عادی این زمان فقط ??? افزایش پیدا می‌کند.
مطالعه‌ای که در سال ???? در مجله نیچر (Nature) به چاپ رسید، نشان می‌دهد انجام یک بازی سه‌بعدیِ ساده مثل اتومبیل‌رانی در یک بازه‌ی ? هفته‌ای به مدت ?? ساعت توانایی انجام همزمان چند کار را در فرد به مدت ? ماه افزایش می‌دهد. این افزایش توانایی در افراد ??-?? ساله دیده شد و جالب است که عملکرد افراد بالای ?? سال از این نظر نسبت به جوانان ?? ساله‌ای که اصلا بازی نمی‌کردند بهتر بود! تواناهای ذهنی دیگری مثل حفظ تمرکز، حافظه و غیره هم بین سالمندان افزایش پیدا کرد.
روی هم رفته، بازی‌های کامپیوتری سه‌بعدی برای همه خصوصا افراد بالای ?? سال، البته در حد اعتدال، کارآمد هستند.
برگرفته از: psychologytoday

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع یادگیری، هوش و تقویت حافظه
هیچ‌وقت برای یادگرفتن دیر نیست

7000تومانمی‌خواهید باهوش‌تر بشوید؟ خب، مسلما همه دوست دارند باهوش و باهوش‌تر بشوند. قدرت یادگیری زیاد، درک بالا و حافظه‌ی خوب از ویژگی‌های افراد باهوش است. شاید شما هم از آن دسته افراد هستید که شب امتحان، با خوردن غذاهای خاص سعی می‌کنند یک شبه جناب مغز را تحویل بگیرند و خود را به بیست نزدیک کنند. بخشی از کار شما درست است و اگر بدانید چه مواد غذایی شما را باهوش‌تر می‌کند، بخش دیگر کار را هم درست رفته‌اید. باید بدانید که تقویت هوش و حافظه در کنار عواملی چون فعالیت جسمانی و خواب مناسب نیازمند تغذیه سالم است. در این مقاله به ? ماده غذایی که شما را باهوش‌تر می‌کند اشاره شده‌ است. این مواد باعث تقویت حافظه‌ بلند‌ مدت شما می‌شود. البته قبل از اضافه‌ کردن هر ماده‌ی جدید به رژیم غذایی‌تان، مطمئن‌ شوید که به آن حساسیت ندارید و البته سلیقه‌ی خود و طعم آن را هم در نظر بگیرید.

________________________________________
: ?? عادت غذایی که شما را تمام روز سرحال نگه می‌دارد
________________________________________
?. بلوبری (زغال‌اخته آبی)

بلوبری یا زغال‌اخته آبی، میوه‌ای است که در ایران خیلی کم و به شکل محدود وجود‌ دارد و هنوز در سبد میوه‌ی خانوارهای عزیز ایرانی قرار ندارد (که البته از کم‌سعادتی خودش است) اما خاصیت‌های آن به حدی است که دل‌مان نیامد آن را در این فهرست قرار ندهیم. بلوبری سرشار از زردینه است. زردینه، رنگدانه‌ای است که در گیاهان و میوه‌ها موجب تقویت حافظه و یادگیری می‌شود و از پیری سلول‌های مغز جلوگیری می‌کند. زغال‌اخته آبی به خاطر طعم متفاوتی که دارد در انواع ترکیب‌های غذایی نظیر سالاد، نان، پن‌کیک، ماست و… استفاده می‌شود و در شکل‌های مختلف تازه، یخ‌زده و خشک قابل استفاده است.
?. زیتون

زیتون از زوال عقل و پیری مغز جلوگیری می‌کند. این قابلیت به خاطر وجود چربی غیراشباع موجود در آن است. این چربی‌ها، اکسیژن‌رسانی به مغز را افزایش می‌دهند، اما چربی‌های اشباع مثل چربی گوشت، لبنیات و سرخ‌کردنی‌ها ارتباط میان سلول‌ها را سخت می‌کنند و در نتیجه فرایند اکسیژن‌رسانی کند یا مختل می‌شود. زیتون را قبل از خوردن غذا به عنوان اشتها‌آور صرف کنید و یا همراه با غذای خود میل بفرمایید. زیتون هم از موادی است که در انواع سالادها و غذاها ترکیب خوبی ایجاد می‌کند.
________________________________________
: ? ویتامین و ماده‌ی معدنی برای تقویت مغز
________________________________________
?. مغزها

مغزهایی چون گردو، بادام و… به حفاظت و سلامت مغز کمک می‌کنند. آنها سرشار از چربی‌های غیراشباع و ویتامین E هستند. از مغز در برابر بیماری‌هایی چون آلزایمر دفاع می‌کنند. این مواد قادرند رادیکال‌های آزاد را خرد کنند و به این ترتیب از زوال سلول‌ها جلوگیری می‌کنند. در واقع مغزها سرشار از ویتامین E هستند. ویتامین E دارای خواص آنتی‌اکسیدان است و رادیکال‌های آزاد را که احتمالا می‌توانند به سلول‌های مغز آسیب بزنند، مهار می‌کند.
?. ماهی

اگر از طرفداران غذاهای دریایی هستید، خبر خوش این است که ماهی سرشار از خاصیت‌های مفید برای مغز شماست. قرار دادن ماهی در برنامه‌ی غذایی به طور هفتگی و مداوم حجم توده‌ی مغز را افزایش می‌دهد و روند پیری را کند می‌کند. ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ? است و همین ویژگی باعث افزایش تمرکز و حافظه می‌شود. اگر به ماهی حساسیت ندارید و بنا به بودجه‌ی خرید و اقتضای مالی خود، سعی‌ کنید حتما ماهی را ? بار در هفته یا حداقل ماهی یک بار در وعده‌های غذایی خود بگنجانید. حتی مصرف آن چند ماه یک بار هم بهتر از کامل کنار گذاشتن آن است. اما حالت ایده‌آل مصرف ? بار در هفته است. اگر به ماهی حساسیت دارید، برای آن جایگزینی پیدا کنید. زیتون، روغن زیتون، دانه‌های آجیل و آووکادو گزینه‌های مناسبی هستند.
________________________________________
: تقویت ذهن با ? توصیه‌ای که از شما یک فرد باهوش می‌سازد
________________________________________
?. شکلات

بله بهترین خبری که می‌توان شنید همین است: شکلات از موادی است که شما را باهوش‌تر می‌کند. همه عاشق شکلات هستند و محض اطلاع عشّاق عزیز باید بگوییم که شکلات تلخ جریان خون‌رسانی به مغز را افزایش می‌دهد و خلق‌و‌خو و قدرت تفکر را بهبود می‌بخشد. چرا؟ چون فلاوانول موجود در کاکائو و وجود کافئین که به شکل طبیعی در دانه‌های شکلات موجود است، سرعت جریان خون در مغز را بالا می‌برند. اگر شما هم از طرفداران سینه‌چاک شکلات هستید، با کمی وسواس در انتخاب خود به جای شکلات‌های بیش از حد شیرین و طعم‌دار قلابی، شکلات تلخ و مقوی مصرف‌ کنید.
?. آووکادو

آووکادو نیز از دوستان تازه‌وارد در بازار ایران است. آووکادو سرشار از اسیدهای چرب امگا? است و جریان خون را تسریع می‌کند. هر چه سرعت گردش خون در مغز بیشتر باشد، مغز عملکرد بهتری خواهد‌ داشت. ترکیب آووکادو در سالاد به اضافه‌ی لیمو و اندکی نمک و سس مایونز، فوق‌العاده می‌شود. آووکادو در انواع غذاهای پختنی نیز خوشمزه است.
________________________________________
: برای تقویت حافظه چه بخوریم؛ خوراکی‌هایی که معجزه