دانلود پایان نامه

موفقیت
موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیست

7000تومانزوج‌های جوان با آرزوی داشتن زندگی زناشویی شاد و پایدار ازدواج می‌کنند، اما همه‌ی ما انسانیم و انسان‌ها اشتباه می‌کنند، روز‌های بد دارند و گاهی انجام بعضی کار‌ها را فراموش می‌کنند. باوجوداین، برخی زوج‌ها می‌توانند پیوند سالم، شاد و بسیار خوبی بسازند که ممکن است همه‌ی عمر دوام داشته باشد. در اینجا توصیه‌های علمیِ ثابت ‌شده‌ای را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند به زندگی مشترک ایدئال‌تان دست پیدا کنید. به‌گفته‌ی کارشناسان، با برداشتن این ? گام ساده می‌توانید اطمینان داشته باشید که پیوندتان دوام خواهد داشت و از مشکلات و موانعی که در مسیر زندگی‌تان به‌وجود می‌آید، جان سالم به‌در خواهد برد. پس با ما باشید تا با این ? راز شاد زیستن در زندگی زناشویی آشنا شوید.
:
?? سوالی که در تصمیم گیری برای ازدواج به شما کمک می‌کند
ازدواج پایدار با ?? نکته‌ای که پایه‌های زندگی را محکم نگه می‌دارد
چگونه ازدواج موفق داشته باشیم؟
اعتماد، درک متقابل و صداقت را مهم‌ترین شاخصه‌های روابط زناشویی موفق در نظر می‌گیرند، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که برای پایداری عشق، ضروری به‌نظر می‌رسند. وب‌سایت ردبوک (Redbook) راز‌هایی را آشکار کرد که براساس مجموعه‌ای از تحقیقات علمی به‌دست آمده‌اند و برای شاد زیستن و داشتن ازدواجی پردوام ضروری‌اند: از مواردی مثل اصرارنکردن به تغییر خلق‌و‌خوی یکدیگر تا اجتناب از تماشای تلویزیون با هم.
?. هیچ‌گاه یکدیگر را تغییر ندهید
کارشناسان می‌گویند عادات و رفتار‌‌هایی که الان آزاردهنده و ناخوشایند به‌نظر می‌رسند، همان‌هایی بوده‌اند که شما را به‌سمت همسرتان جذب کرده‌اند. پس هیچ‌وقت نباید سعی کنید آنها را تغییر دهید. درمانگر‌ها معتقدند زوج‌های موفق آنهایی هستند که تفاوت‌های خود و شریک‌شان را می‌شناسند و آنها را درک می‌کنند.
?. همدیگر را تحسین کنید

کارشناس روابط انسانی، جان گاتمن دریافت شادترین زوج‌ها آنهایی هستند که قدرشناسی‌شان از یکدیگر را حتی با نگاه محبت‌آمیز یا نوازش ابراز می‌کنند. اگر همسر شما پدر یا مادر خوبی است یا خوش‌فکر و خلاق است [یا هر ویژگی مثبت دیگری دارد]، به او بگویید و تحسینش کنید.

________________________________________
: ?? ویژگی که شما را به یک شوهر ایده آل تبدیل می‌کند
________________________________________
?. گذشته را بازبینی کنید
بهترین زوج‌ها، با فراموش‌کردن قسمت‌های بدِ گذشته و تمرکز روی زمان‌ها و خاطرات خوب و مثبتی که با هم داشته‌اند، تاریخ را دوباره می‌نویسند.
?. شنونده‌ی خوبی باشید
گوش‌ دادن به گله‌ها و شکایت‌های شریک‌تان از مؤلفه‌های ضروری برای هر رابطه‌ی طولانی‌مدت است. مهم‌ترین نکته در این موقعیت‌ها این است که هیچ‌وقت طرف کسی را نگیرید که همسرتان از او شکایت دارد یا همسرتان را ناراحت و عصبانی کرده است.
تبلیغات

________________________________________
: تقویت مهارت گوش دادن؛ ?? اصلی که شما را تبدیل به شنونده سراپا گوش می‌کند
________________________________________
?. خیلی هم راحت و خودمانی نباشید
اگرچه‌ پوشیدن لباس راحتی و لم‌دادن و تماشای تلویزیون می‌تواند خیلی دلچسب و راحت باشد، اما این را به روال هر روزتان تبدیل نکنید. شادترین زوج‌ها آنهایی‌اند که با هم قرار می‌گذارند، از ظاهر هم تعریف می‌کنند و با هم کار‌های سرگرم‌کننده و جالب انجام می‌دهند تا عشق و جاذبه و احساس‌شان را نسبت به هم حفظ کنند.
?. کارهای خانه را با همدیگر انجام دهید

یکی از رایج‌ترین دلایل جروبحث در هر رابطه‌ای انجام کارهای خانه است. بنابراین، برای اجتناب از مشاجرات و بحث و جدل‌ها بر سر اینکه چه کسی ظرف‌ها را بشوید، آن را با کمک هم انجام دهید. کارشناسان معتقدند انجام کارهای منزل با همدیگر، ازجمله پرداخت قبوض، اتوکردن لباس‌ها و شستن ظرف‌ها، مثل انجام مراسم مذهبی است و می‌تواند هر رابطه‌ای را تقویت کند.
?. با هم ورزش کنید
دکتر جین گریر می‌گوید با هم ورزش‌کردن کلید شاد زیستن در زندگی زناشویی و از نشانه‌های رابطه‌ی سالم است. حتی اگر شما روی تردمیل مشغول دویدن هستید و او در سالن بدن‌سازی است، باز هم این بهترین راهی است که می‌توانید عصبانیت‌ها و ناراحتی‌های‌تان را با هم دور بریزید درحالی‌که ذهن و جسم‌تان را سالم نگاه می‌دارید.
________________________________________
: ?? کاری که زوج‌های موفق هر روز انجام می‌دهند
________________________________________
?. پیاده‌روی هفتگی داشته باشید
دکتر جین گریر معتقد است همه‌ی زوج‌ها باید به‌صورت هفتگی، یک وعده پیاده‌روی ??دقیقه‌ای با هم داشته باشند. به‌نظر او این بهترین روش برای وقت‌گذراندن با یکدیگر و قرارگرفتن در جریان کار و زندگی همدیگر و رهایی از تنش‌های زندگی روزمره است.
برگرفته از: dailymail

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع مثبت اندیشی و شادی
یک غم به تنهایی برای نابودی هزاران شادی کافیست

6000توماناعتماد به نفس ویژگی بارز افراد موفق است، آنها به خودشان و به آنچه انجام می‌دهند باور دارند. این موفقیت نیست که به آنها اعتماد به نفس می‌دهد، اعتماد به نفس است که در موفقیت آنها اثرگذار است، اعتماد به نفسی که از پیش در آنها وجود داشته است.
شک و تردید با خود، تردید بیشتر به همراه می‌آورد. چرا دیگران باید به شما، ایده‌ها و توانایی‌هایتان اعتماد کنند وقتی خودتان درباره‌ی آنها تردید دارید؟!

________________________________________
: ? روش برای افزایش اعتماد به نفس در گفتگو
________________________________________
اعتماد به نفس است که انسان را به سوی چالش‌های زندگی سوق می‌دهد. انسان نامطمئن و کم‌جرئت به سختی از دایره‌ی امن محدودش خارج می‌شود. دایره‌ی امن به‌خودیِ‌خود بسط پیدا نمی‌کند. به همین دلیل است که افراد بدون اعتماد به نفس معمولا در شغل‌های بدونِ آینده در جا می‌زنند و فرصت‌های ارزشمند زندگی را از دست می‌دهند.
این افراد معمولا وابسته به شرایط و رخدادهای پیرامونی‌شان هستند. در سوی دیگر انسان‌های موفق در مقابل موانع پا پس نمی‌کشند و ناامید نمی‌شوند و همین است که باعث پیشرفت آنها می‌شود.

هیچ‌کس به جز «شما» نمی‌تواند مانع موفقیت‌تان شود! پس دست از تردید به خودتان بردارید. اعتماد به نفس عنصری حیاتی برای موفقیت حرفه‌ای است و با بهره‌گیری از آن به موقعیت‌های چشمگیری می‌رسید که دستیابی به آنها به نظرتان غیرممکن می‌رسید. با راهنمایی مناسب و تلاش جدی افزایش اعتماد به نفس برای هر کسی ممکن است. با هشت توصیه‌ای که در این مقاله به شما ارائه می‌کنیم برای افزایش اعتماد به نفس خود تلاش کنید.
?. خیلی روراست، نگاهی به خودتان بیاندازید

جانی یونیتاس (Johnny Unitas)، بازیکن فوتبال آمریکایی معروف به «دست‌طلا»، در جایی گفته است:
تبلیغات

اعتماد به نفس با خودبینی و غرور فرق دارد. وقتی درباره‌ی خودتان غلو می‌کنید و لاف می‌زنید دچار خودبزرگ‌بینی هستید! اعتماد به نفس یعنی شما باور دارید از عهده‌ی کارها برمی‌آیید.
به عبارت دیگر اعتماد به نفس با سعی و تلاش به دست می‌آید و منجر به خودآگاهی می‌شود. وقتی اعتماد به نفس‌تان با توانایی‌های حقیقی‌ شما سنخیتی نداشته باشد و فراتر از آنها برود، دچار غرور می‌شوید. باید تفاوت این دو را بدانید.
بنیان اعتماد به نفس بر واقعیت‌ها استوار است. برای افزایش اعتماد به نفس باید ارزیابی دقیق و صادقانه‌ای از توانایی‌هایتان داشته باشید. اگر ضعفی در مهارت‌هایتان می‌بینید برای تقویت آنها و کاهش آثار منفی‌شان تلاش کنید. بی‌توجهی به نقاط ضعف‌تان باعث نمی‌شود ناپدید بشوند. همچنین با شناخت توانایی‌ها و نقاط قوت‌تان می‌توانید برخی بازخوردها و انتقادهای بی‌پایه در شرایط رقابتی محیط کار، رد کنید و این خود باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.
?. «نه» گفتن کار بدی نیست
پژوهش‌های دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است کسانی که به سختی «نه» می‌گویند، بیشتر دچار اضطراب، خستگی و حتی افسردگی می‌شوند. تمام این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس می‌شود. افراد با اعتماد به نفس مشکلی با «نه» گفتن ندارند و از عزت نفس کافی برای برای بیان نظرشان برخوردارند؛ در واقع لزوم بدون تردید و با استفاده از عبارت‌هایی مانند «فکر نکنم بتونم» یا «خیلی مطمئن نیستم»، خیلی راحت می‌گویند «نه»، زیرا می‌دانند «نه» گفتن به یک مسئولیت جدید به معنای احترام به مسئولیت‌های دیگر و تلاش برای انجام موفقیت‌آمیز آنها است.
?. رابطه‌ی خوبی با رئیس‌تان داشته باشید

حتی اعتماد به نفس بااستعدادترین افراد از رابطه‌ی بد با رئیس‌شان آسیب می‌بیند. اگر رئیس‌تان پیوسته از شما انتقاد کند و چشم بینا برای تلاش‌هایتان نداشته باشد، حفظ اعتماد به نفس دشوار خواهد بود. مشکل رابطه‌تان را بیابید و سعی کنید در صورت امکان راهی برای رفع آن پیدا کنید. اگر هیچ راهی برای بهبود این رابطه وجود ندارد، بهتر است به تغییر موقعیت‌تان فکر کنید.
?. به دنبال موفقیت‌های کوچک باشید
افراد با اعتماد به نفس از چالش و رقابت استقبال می‌کنند، حتی اگر نتیجه‌ی آنها موفقیت‌هایی کوچک باشد. موفقیت‌های کوچک گیرنده‌های اندروژن را در مغز تقویت می‌کنند. گیرنده‌های اندروژن تولید احساس قدردانی و انگیزه را به عهده دارند. افزایش این گیرنده‌ها، تأثیر هورمون تستسترون را افزایش می‌دهد که افزایش اعتماد به نفس و اشتیاق برای پذیرش چالش‌های بیشتر را به دنبال دارد. بنابراین با وجود موفقیت‌های کوچک اما پیوسته، همیشه محرکی برای افزایش اعتماد به نفس‌ وجود دارد.
?. یک راهنما برای خودتان پیدا کنید

هیچ چیز بهتر از یک انسان باتجربه و بااستعداد که راه درست را نشان‌تان می‌دهد و در موفقیت‌ها دلگرم‌تان می‌کند، باعث افزایش اعتماد به نفس نمی‌شود. راهنمای خوب مانند آینه‌ای است که بازتابی را به شما می‌دهد که باور به خود را تقویت می‌کند. دانش و آگاهی اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد؛ با آگاهی از جایگاه‌ و وضعیت‌تان تمرکز بهتر و مؤثرتری برای انجام کارها خواهید داشت. همچنین یک راهنما شما را از فرهنگ‌ و سازوکارهای رایج در سازمان آگاه می‌کند. دانستن قوانین نانوشته‌ای که به انجام کارها در سازمان‌ کمک می‌کنند، یک تقویت‌کننده‌ی قوی اعتماد به نفس است.
?. ورزش را در برنامه‌تان جا بدهید
پژوهش مؤسسه‌ی تحقیقاتی انتاریو نشان داده است افرادی که ? بار در هفته و به مدت ?? هفته ورزش کرده‌اند، از نظر اجتماعی، علمی و فیزیکی احساس شایستگی بیشتری داشته‌اند. این افراد همچنین تَن‌انگاره و عزت نفس بهتری داشتند. علاوه بر تغییرات جسمی که خود موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شود، ترشح اندُرفین تأثیر چشمگیری در تقویت روحیه‌تان دارد. پس از هم‌اکنون ورزش را در برنامه‌ریزی‌تان جای بدهید، خواهید دید اعتماد به نفس‌تان بیشتر می‌شود.
?. خوش‌پوش باشید

طرز لباس پوشیدن تأثیر چشمگیری در برداشت دیگران از ما دارد. رنگ، دوخت، سبک لباس‌ها و حتی زیورآلاتی که استفاده می‌کنیم همگی نشانه‌هایی برای دیگران می‌فرستد. البته طرز لباس پوشیدن بر برداشت ما از خومان هم تأثیرگذار است. پژوهش‌ها نشان‌ داده‌اند طرز صحبت کردن افراد در لباس رسمی با روش حرف‌ زدن‌شان در لباس راحتی متفاوت است. پس برای افزایش اعتماد به نفس، خوب لباس بپوشید. لباسی که می‌پوشید باید بازتاب‌دهنده‌ی تصویری باشد که مایلید دیگران دریافت کنند.
?. قاطع باشید بدون اینکه پرخاش کنید
پرخاشگری نشانه‌ی اعتماد به نفس نیست، بلکه نشانه‌ی قلدری است. وقتی نامطمئن و متزلزل باشید به راحتی و بدون اینکه بخواهید در دام پرخاشگری می‌افتید. بیان قاطعانه را بدون اینکه دچار پرخاشگری بشوید، تمرین کنید. فراموش نکنید تا زمانی‌که نتوانید حس ناامنی و تردیدهایتان را مدیریت کنید، اجتناب از پرخاشگری ممکن نخواهد بود. با کنترل احساسات‌ و اجتناب از پرخاشگری در مسیر افزایش اعتماد به نفس قرار می‌گیرید.
این شما هستید که موجب افزایش یا کاهش اعتماد به نفس‌تان می‌شوید. اعتماد به نفس بر واقعیت‌ها استوار است و همزمان به این معناست که به فراتر از «امید به بهترین‌ها» باور داشته باشید، باور به اینکه بی‌شک می‌توانید کاری را به انجام برسانید. این جادوی اعتماد به نفس است.
برگرفته از: linkedin

این مجموعه صوتی پرطرفدار را از دست ندهید
مقالات صوتی

مجموعه صوتی پرطرفدارترین مقالات با موضوع اعتماد به نفس
کسی که به خود اعتماد دارد به تعریف کسی احتیاج ندارد

5000تومانهمه‌ی ما علاقه داریم که مورد توجه قرار بگیریم و در چشم دیگران جذاب‌تر به نظر برسیم. گاهی این تصور وجود دارد که افراد جذاب، به طور ذاتی از این موهبت برخوردار هستند و جذابیت ویژگی منحصر به فردی است که تنها در برخی افراد وجود دارد. در اینجا ? راه پیشنهاد شده بر مبنای پژوهش‌های علمی را ارائه می دهیم که با استفاده از آنها می‌توانید جذاب‌تر شوید.

________________________________________
: یک شخصیت کاریزماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟
________________________________________
چه چیزی باعث می‌شود تا افراد جذاب، و گاه بسیار جذاب باشند؟ تعمیم دادن محبوبیت بسیار دشوار است. برای نمونه، خلق و خو، تربیت فرهنگی و توانایی فرد در کنار آمدن با دیگران، تصورات کاملا متفاوتی را در مورد جذاب بودن و جذاب نبودن افراد ایجاد می‌کند. پژوهشگران ویژگی‌‌های مشترکی را یافته‌اند که موجب افزایش جذابیت افراد نسبت به دیگران می‌شود. این ویژگی‌‌های مشترک کمک می‌کنند تا دریابیم که چگونه باید خود را به جهان نشان دهیم.
در اینجا برخی از جالب‌ترین موارد علمی را به طور خلاصه بیان می‌کنیم. پیش از بررسی این موارد، در نظر داشته باشید که بخش عمده‌‌‌ای از پژوهش‌‌های علمی، تحت تاثیر مسائل مربوط به تمایل به جنس مخالف بوده و در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن مردم، گاهی اوقات در درجه اول بر اساس ویژگی‌های پیش پا افتاده یا عجیب و غریبی، به دنبال همسر می‌گردند. بنابراین، اگر ویژگی‌‌های خود را در این فهرست نمی‌بینید، ناراحت نشوید.
?. بامزه باشید

شوخ‌ طبعی بسیار مهم است، به ویژه اگر مردی هستید که با یک زن قرار ملاقات دارد. مطالعه‌های فراوان نشان داده است که خانم‌‌ها، بیشتر جذب مردانی می‌شوند که آنها را می‌خندانند. منطقی است، زیرا خنده احساس خوبی در فرد ایجاد می‌کند. ولی عجیب است که این مزیت در طرف دیگر صادق نیست. زنانی که مردان را می‌خندانند، به هیچ وجه از این برتری برخوردار نیستند. یعنی، مردان توجه زیادی ندارند که آیا همسر آنها می‌تواند آنها را بخنداند یا خیر. آقایان، مشکل کجاست؟
در مورد علت این تفاوت، حدس و گمان‌هایی وجود دارد. انسان‌شناس، گیل گرینگراس (Gil Greengross) در مجله‌ی «روانشناسی امروز» (Psychology Today) می‌نویسد: «اثر حس شوخ‌طبعی بر جذب زنان را تا حد زیادی می‌توان اینگونه توضیح داد که افراد بامزه، اجتماعی‌تر و باهوش‌تر به نظر می‌رسند، و این همان چیزی است که زنان در همسر خود جستجو می‌کنند.»
ولی تا آنجا که به بحث ما مربوط است، بامزه بودن افراد از هر جنسیتی که باشند، صدمه‌‌‌ای به فرصت‌‌های آنها نمی‌زند.
تبلیغات

________________________________________
: چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؛ آشنایی با ?? نکته واقعا کاربردی
________________________________________
?. دوستان زیادی داشته باشید

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که خودِ گروه‌‌های موسیقی جذاب هستند، در حالی‌ که تک‌تک اعضای آنها به همان اندازه جذاب نیستند؟ خب لازم نیست تعجب کنید. در مطالعه‌‌‌ای در سال ???? در دانشگاه کالیفرنیا در سان دیه‌گو، مشخص شده است زمانی که افراد در گروهی قرار دارند، جذاب‌تر به نظر می‌رسند. نویسنده، جیمز هامبلین (James Hamblin)، به خوبی این تاثیر جالب را برای نشریه‌ی آمریکایی آتلانتیک (The Atlantic) بررسی کرده است. این حالت به احتمال زیاد به این دلیل رخ می‌دهد که مغز ما چهره‌ی گروهی از افراد را به صورت جمعی پردازش می‌کند، که موجب می‌شود تا هر چهره «معمولی‌تر» و در نتیجه جذاب‌تر به نظر برسد.
نویسنده درو واکر (Drew Walker) و ادوارد وول (Edward Vul) در مطالعه‌ی خود می‌نویسند: «همراه بودن با چند دوست می‌تواند استراتژی خوبی برای رفتن به قرار ملاقات باشد، به ویژه اگر ویژگی‌‌های چهره‌ی آنها یکدیگر را تکمیل کرده و موجب معمولی شدن خصوصیات غیرجذاب فرد شود.»
من زمان زیادی را صرف این مسئله نمی‌کنم که بدانم آیا چهره‌ی دوستان شما در کافی‌شاپ، خصوصیات فردی غیر‌جذاب شما را می‌پوشاند یا خیر. ولی در کل شاید بیرون رفتن با دوستان، نصیحت خوبی باشد.
________________________________________
: ?? نکته برای این‌که دوستان بیشتری داشته‌ باشید
________________________________________
?. از حرف‌‌های بیهوده پرهیز کنید

پرسیدن اینکه «چند خواهر و برادر دارید؟»، روش جالبی برای شروع نخستین قرار ملاقات نیست. بنابراین بهتر است که پرسیدن این سوالات اساسی را به فرصت‌‌های بعدی موکول کنید.
آرتور آرون (Arthur Aron) روانشناس دانشگاه ایالتی نیویورک، در مطالعه‌‌‌ای در سال ???? دو گروه از افراد را جدا کرده و آنها را در دسته‌هایی