تز و پایان نامه مقالات

اختلالهای یادگیری-دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی12

دانلود پایان نامه

دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی – اثرات درمان نوروسایکولوژی در کارآمدی خواندن دانش‌آموزان مبتلا به نارسا خوانی تحولی

این تکه ای از پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان اثرات درمان نوروسایکولوژی در کارآمدی خواندن دانش‌آموزان مبتلا به نارسا خوانی تحولی می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید

د-اختلالهای یادگیری:

اصطلاح اختلالهای یادگیری در مقیاس کوچک هم پیش از اصطلاح بدعملکردی جزئی مغز و همزمان با آن ظاهر گردید. مربیان آموزش و پرورش به دنبال اصطلاحی می‌گشتند که با امر تعلیم و تربیت مناسبت بیشتری داشته باشد. ساموئل کرک در سال 1963 اصطلاح اختلالهای یادگیری را در نشست والدین و مربیان در شیکاگو پیشنهاد کرد . این اصطلاح فوراً مورد پذیرش والدین قرار گرفت. این اصطلاح مفهوم جامعی است که انواع اختلالهای یادگیری را دربر دارد بدون آنکه حیطه خاصی از نارسایی یادگیری دانش‌آموزان را شناسایی کند. از مزایای این اصطلاح آن است که از جنبه‌های پزشکی اجتناب می‌کند و بر جنبه‌های آموزشی تمرکز دارد. به نظر می‌رسد این اصطلاح مورد پذیرش والدین، مربیان و دانش‌آموزان واقع شود. اصطلاح اختلالهای یادگیری اکنون در قانون ایالات متحده امریکا و سراسر دنیا به رسمیت شناخته شده است (لرنر، 1993).

3)دوره یکپارچگی: رشد سریع برنامه‌های مدارس

در طی دوره یکپارچگی[1] (1960-1980) اختلالهای یادگیری در مدارس سراسر امریکا به صورت یک رشته کارآمد درآمد. برنامه‌های حوزه اختلالهای یادگیری به سرعت به صورت نظامدار درآمد، معلمان تحت آموزش برنامه‌های مزبور قرار گرفتند و کلاس‌های مربوط به این حوزه آغاز گردید (لرنر، 1993).

به طور کلی این دوره با رشد سریع برنامه‌های مدارس جهت آموزش کودکان مبتلا به اختلالهای یادگیری، به کارگیری نظریه‌های مختلف، تکنیک‌های ارزیابی، راهبردهای آموزشی؛ و تصویب قوانین برای حمایت از حقوق این دسته از کودکان مشخص می‌شود.

از دهه 1960 تا دهه 1970، برنامه‌های مدارس عمومی به طور سریع در سراسر کشور تدوین گردید. در چندین حوزه لازم بود که این تحول ایجاد گردد: فشارهای والدینی، افزایش در اطلاعات حرفه‌ای ـ تخصصی، تهیه برنامه‌های آموزشی برای معلمان، ارائه خدمات برای دانش‌آموزان مبتلا به اختلالهای یادگیری. بیشتر برنامه‌های آموزشی نخستین بار برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تدوین گردید آنها نظام آموزشی سنتی را در آموزش ویژه آن زمان بکار بردند. همچنین برنامه‌های آموزشی خاصی برای دانش‌آموزان نوجوان مبتلا به اختلالهای یادگیری در مقطع دبیرستان به کار رفت. بسیاری از آزمونهای جدید و مواد آموزشی در طی این دوره توسعه یافتند. و تعداد بیشماری از دانش‌آموزان تحت عنوان اختلالهای یادگیری در مدارس شناسایی شدند (لرنر، 1993).

4)دوره معاصر[2] (از سال 1980 تاکنون):

این مرحله زمان ظهور جهت‌گیریهایی است که میدان عمل این حوزه مطالعاتی را گسترش داده است. در میان دستاوردهای دوره معاصر موارد زیر به چشم می‌خورد: انواع کودکان مبتلا به اختلالهای یادگیری که هر کدام از آنها زبان و فرهنگ متفاوتی دارند، کودکان مبتلا به نارسایی توجه و تفاوتهای مربوط به اختلالهای یادگیری خفیف و شدید در مدارس شناسایی شده، و آموزش و پرورش، اهداف ملی و آموزش برای سالهای آتی طوری تغییر داده شده است که براساس آن به این نوع کودکان بیش از پیش توجه شود. همچنین کاربرد تکنولوژی رایانه در جهت کمک به این کودکان افزایش یافته است (لرنر، 1993).

[1] – Integration phase

[2] – contemporary phase

برای دانلود متن کامل پایان نامه های کارشتاسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  214 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همه گرایش ها : علوم تربیتی مشاوره

92