پایان نامه بررسی اثر متغیرهای کلان اقتصادی بر تخلیه منابع انرژی پایان‌پذیر نفت گاز و ذغال سنگ

دانلود پایان نامه

دانشگاه علامه طباطبایی

پایان نامه جهت اخذ کارشناسی ارشد

عنوان:

بررسی اثر متغیرهای کلان اقتصادی بر تخلیه منابع انرژی پایان‌پذیر -نفت، گاز و ذغال سنگ

استاد راهنما:

دکتر مهنوش عبداله میلانی

استاد مشاور:

دکتر حمید آماده

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی شود

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

با توجه به اهمیت روزافزونی که مسئله محدودیت منابع انرژی پیدا کرده است، شناسایی متغیرهایی که روی منابع انرژی پایان‌پذیر اثرگذارند و میزان اثرگذاری آن‌ها، امر مهمی به نظر می‌رسد. به منظور بررسی موضوع مورد نظر، در این مطالعه از داده‌های کشورهای انتخاب شده از گروه کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی استفاده شده است و به عنوان مطالعه‌ای جدید در این حوزه، مسئله اثر متغیرهای کلان اقتصادی بر تخلیه منابع انرژی پایان‌پذیر مورد بررسی قرار گرفته است. اندازه و نوع اثر در این کشورها به عنوان یک گروه محاسبه شده است.در این مطالعه متغیرهای تاثیرگذار در مسئله تخلیه منابع انرژی شناسایی و تابع تخلیه منابع انرژی پایانپذیر شناسایی و تشکیل شده است. باشد که این مطالعه در این حوزه رهگشای بحث‌های قوی‌تر و مطالعات گسترده‌تر باشد.

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه:

تقریباً از اواخر دهه هفتاد میلادی بود که بحث‌هایی در ارتباط با توسعه پایدار مطرح شد. منظور این بود که نسل حاضر از منابع به گونه‌ای باید استفاده کند که نسل‌های بعدی نیز بتوانند بدون مشکل از همان منابع بهره‌برداری کنند. در عین حال، در همین سال‌ها بود که مطالبی جسته و گریخته ولی به صراحت در رابطه با تخلیه منابع به خصوص منابع انرژی هم مطرح شد. بحث‌هایی در مورد نقاط بهینه برداشت و تئوری‌های مطرح شده، همگی حاکی از نگرانی در مورد تخلیه این منابع بود.[1] تخلیه و عدم تخلیه منابع انرژی رابطه‌ای بسیار تنگاتنگ با توسعه پایدار دارد. در دنیایی که منابع انرژی به سرعت در حال تمام شدن است، پی بردن به روابط تخلیه منابع انرژی بسیار شایسته به نظر می‌رسد. البته مطالعات بسیاری در این ارتباط انجام شده است و پیرو همین مطالعات، این‌بار نکات جدیدتری را در حوزه‌ی تخلیه منابع انرژی مورد توجه قرار داده‌ایم. این مطالعه نیز به دنبال یافتن و مقایسه ارتباط بین متغیرهای مختلف کلان با تخلیه منابع انرژی است. امروزه با توجه به مسائلی که پیرامون انرژی پیش آمده، ضرورت چنین مطالعاتی آشکار می‌شود.
برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید  

این نوشته در پایان نامه ها, مقالات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *